Autor Téma: Komáři a boj s nimi  (Přečteno 3111 krát)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Komáři a boj s nimi
« kdy: Červen 10, 2013, 08:42:57 odpoledne »
Nejsem si jistá, kam toto téma vlastně postavit. Pro mně jsou komáři spojení se zahradou, protože tam bydlej a já jsem tam host, takže si na mě vždycky smlsnou, když se jim ve vhodnou dobu motám pod nohama.

Nevím ani, jak funguje přiložený model pasti na komáry - řekla bych, že ústí horní nálevky musí být nad hladinou roztoku dole, protože komáři nejsou potápěči, aby hrdlem podplavali do prostoru mimo hrdlo a tam se mohli otrávit. Zřejmě do láhve lezou ve snaze naklást na hladinu vody vajíčka a hledají místo na okraji kapaliny, kde by na kapalinu dosáhli. Což z hrdla, které se hladiny nedotýká, dost dobře nelze...

Nemám ani představu o účinnosti - asi to bude chtít vyzkoušet.

Nemáte někdo ještě další tipy, jak se těm hladovcům bránit? Je únavné snažit se pracovat a přitom být pořád ve střehu...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Miro69

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #1 kdy: Červen 10, 2013, 09:06:24 odpoledne »
Komáre potrebujú na rozmnožovanie stojatú vodu. Zdrojom vody na záhrade sú nádoby na vodu na zalievanie. Navyše ak je v blízkosti nejaký rybník, je problém neriešitelný. Neexistuje žiadna účinná ochrana snáď okrem celoplošných postrekov. Keď sa dá tak mať zakryté citlivé časti tela odevom s husto šitou látkou a mne pomáha pohyb. Nemajú moc čas na pristátie. Väčšinou obťažujú navečer, tak sa snažím do večera všetko na záhrade porobiť. Pri polievaní to ale väčšinou neustriehnem a tak sem tam nejaké bodnutie strpím.

xchip

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #2 kdy: Červen 10, 2013, 09:59:31 odpoledne »
Repelent   na   mouchy   
ingredience:   
2 hrnky/šálky citrónové kůry
4 hrnky/šálky vody
1 sprejovací láhev
 
postup:   
Nalijeme vodu do kastrolu a uvedeme ji do varu. Potom odejdeme kastrol s tou vařící vodou z plotny a přidáme ty 2 hrnky citrónové kůry. Pak to zaděláme něčím (asi pokličkou), ale necháme tam mezeru na unikání plynu. Po vychladnutí nalijeme do rozstřikovací láhve, bezpečně uzavřeme a můžeme používat.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #3 kdy: Červen 10, 2013, 10:14:52 odpoledne »
Zda se mi moc mala nadoba na to, aby tam zkusili naklast sve potomky. Mam hodne nadob s destovou vodou. A jen ve velkych jsou larvy komaru. Myslim, ze komari maji sesty smysl a vedi do jake kaluze atd naklast sve potomky.

Je to fakt skoda, ze jsem prestal chovat pavy ocka. Jako potrava pro ryby by byli larvy skvele.

Otazka pro chovatele slepic : Jsou slepice chranene proti komarum nebo maji s nimi problem?

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #4 kdy: Červen 10, 2013, 10:18:46 odpoledne »
slepice sežerou všechno co se hýbe. Komár se hýbe. ;-) Navíc peří komár neprokousne.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #5 kdy: Červen 10, 2013, 10:41:41 odpoledne »
Za šera slepice nevidí a na hlavě jsou místa k "nakousnutí". Komáři např. mohou přenášet Markovu nemoc.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #6 kdy: Červen 10, 2013, 10:56:49 odpoledne »
Kdysi jsme měly na dvoře dvě velké nádrže s vodou a na jaře jsme vždycky koupily dvě zlaté rybičky, po jedné do každé nádrže. Říkali jsme jim Franta a Karel a nutno říct, že se o nádrže starali vzorně. Na podzim, než se nádrže vypouštěly, jsme je pak chodily pustit do rybníčku prodejny Čtyřlístek v Bystrci, ale stejně tak by se daly pustit i do nebesáku u chaty nebo do přehrady.

Ale doma komáři pochází z nádrží, kam naše moc nesahá, takže musím hledat cesty, jak se jich zbavit aspoň v domě. To by v tom byl čert, aby se na něco nechytli nebo naopak před něčím necouvli (prý nemají rádi citronovou vůni, zkusím to vygooglit).

Na chatě všemožně podporuju množení žab a v tradici zlatých rybiček asi budu pokračovat, protože tam dnes už jsou čtyři nádrže s vodou a komáři by se dali prodávat, kdyby je někdo chtěl...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #7 kdy: Červen 10, 2013, 11:00:13 odpoledne »
A nefungují na ně pelargonie jako na mouchy?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #8 kdy: Červen 10, 2013, 11:04:58 odpoledne »
Zatím jsem našla, že prý funguje levandule, geranium, citronella, tzv. neem oil (neznám), tea tree... Hledám dál, už mě ti žiznivci štvou. Zítra zajedu pro nového Karla s Frantou...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

wlezley

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #9 kdy: Červen 13, 2013, 03:22:44 odpoledne »
Ocet, alpa, hřebiček, skorice, rozmaryn, vratič.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #10 kdy: Červen 13, 2013, 11:02:02 odpoledne »
Šanta kočičí... Hned zítra ji mohu na chatě vyzkoušet...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Miro69

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #11 kdy: Červen 14, 2013, 04:16:27 odpoledne »
Čo by dala Afrika, alebo americká armáda za účinnú obranu pred komármi?
Ako rybár mám s nimi bohaté skúsenosti. Zatiaľ najúčinnejší sa javí preparát na tri písmená a výkričník. Účinná látka DEET. Na hlavu mám moskytiéru. Aj na celé telo. Ale v záhrade by to bolo asi divné.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #12 kdy: Červen 14, 2013, 09:02:50 odpoledne »
No, šanta funguje, ale ne dlouho - rychle vyčichne. A likvidovat co hodinu jednu větvičku šanty, na to není čas a ten trs taky tak rychle obrůstat nebude:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Delewar

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #13 kdy: Červen 18, 2013, 12:24:31 odpoledne »
Recept na olej z vlašťovičníku proti klíšťatům


Celý vlašťovičník promyjte, nastříhejte do zavařovací sklenice, zalijte jedlým olejem, uzavřete víčkem a postavte na okno, na slunce na 8-10 dní. Pak slijte do menších lahviček. Pro tři osoby stačí 50 ml na celé léto. Před procházkou do přírody si tímto olejem namažte ruce, nohy až po kolena a třeba i krk. Klíště se vám vyhne. Potírejte tím i psa na hlavě a zespodu. Bezvadně to funguje.

recept je od léčitele pan Josefa Filipa

Offline monty

  • ***
  • Příspěvků: 245
Re: Komáři a boj s nimi
« Odpověď #14 kdy: Červen 18, 2013, 04:42:11 odpoledne »
Ormi, cetl jsem, ze Tea Tree Oil ma mj. vyrazne repelentni ucinek.
Ve FICHEMA ho maji litr za 1200 Kc. Nasvic baktericidni, fungicidni atd..
Co Ty na to?

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #15 kdy: Červen 18, 2013, 08:02:11 odpoledne »
Šmarjá, to je tak na 100 let, i když se o to rozdělíme napůl... Tak dlouho už já tu bejt nechci... Nějaké menší balení by nebylo?
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

vlnka

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #16 kdy: Červen 22, 2013, 10:35:10 dopoledne »
stejný návod

Ako bojovať proti komárom aby tebe a tvojej rodine to neublížilo? Môžeš tento jednoduchí spôsob použiť kdekoľvek, ale ak bývaš v rodinnom dome so záhradou, blízko jazera, na chate a všade tam kde teraz je mnoho komárov toto môže byť veľmi užitočné!
Zničenie komárov !

Budeš potrebovať:
· 1 šálku asi tak 3dl vody
· 1/4 šálky hnedého cukru
· 1 gram droždia
· 2 litrovú PET fľaše

Tu je ako to pripraviť!
1- Prerež PET fľašu na polovicu.
2 - Hnedý cukor daj do horúcej vode a rozmiešaj kým sa to neroztopí. Potom túto sladkú vodu nechaj vychladnúť. Po vychladnutí nalej do spodnej polovice fľaše.
3 - Pridaj droždie. (Netreba rozmiešať. Produkuje oxid uhličitý, ktorý priťahuje komáre.)
4 - Vlož hornú polovičku opačne do dolnej a zlep ich lepiacou alebo izolačnou páskou ak treba.
5 - Obmotaj spodnú časť s nejakým čiernym materiálom, kým hornú časť nechaj priehľadným a umiestni to na miesto, kde sa zdržiavate! Komáre tvrdia, že milujú odpočinok na tmavom mieste a aj ty budeš rád kaď sa dostanú do tejto pasce samozrejme môžeš takých pascí rozmiestniť viac okolo miesta kde chceš mať od nich pokoj.



zdroj: BEZCHOROBY.SK

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #17 kdy: Červen 22, 2013, 12:51:27 odpoledne »
Zkoušela jsi to, Vlnko? Já to zkusilo a nepřivábilo to ani jediného komára - buď někde dělám chybu nebo máme nějaké speciálně zmlsané komáry:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #18 kdy: Červen 22, 2013, 01:25:39 odpoledne »
doporučuju do sudů, van a rybníčků nasadit rybičky ... a je po komárech. Od sousedů nepřiletí ... komáři maj krátký dolet
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #19 kdy: Červen 22, 2013, 06:28:22 odpoledne »
Naše dvě zlaté rybky, Franta a Karel, už naši nádrž od komárů vyčistily do průzračna. Teď se těší, když chodím k nádrži mýt krmítka od pipušek, že si pochytají zbytky:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #20 kdy: Březen 30, 2015, 08:50:27 odpoledne »
Nevím, jak moc je tohle vlákno mrtvý, ale možná se bude někomu hodit.

Před časem jsem zahlídl jakýsi vlákno o Indii. 
Kterejsi borec si tam stěžoval, že se Indie topí v komárech. A tvrdil, že to je od tý doby, co tam ženský přestali nosit mněděný nebo mosazný hrnce s vodou na hlavách. Před časem je nahradili hrnce nerezový.

Tak k věci : Ionty mnědi se nepatrně uvolňujou do vody, a jsou smrtelně jedovatý pro komáří larvy. A to i v tak nepatrný koncentraci. (lidem to ale nevadí).

Vyskoušel jsem to.
Moje sousedka (přez uličku) má 200 litrovej sud na zalejvání pod okapem. Na žlutý stěně  sousedovic baráku bylo vždycky plno komárů.
Sousedce jsem do sudu hodil asi 20 cm oholenýho měděnýho drátu.
A DO 14TI DNŮ BYLO PO KOMÁRECH ! Alespoň na tý žlutý stěně !
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

chpslst

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #21 kdy: Březen 30, 2015, 08:55:29 odpoledne »
ja so niekde dokonca čítal o zlepšováku, že ak nechcete čakať 14 dní, tak ku tomu drátu stačí ešte pripojiť 230V.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Komáři a boj s nimi
« Odpověď #22 kdy: Březen 30, 2015, 08:57:32 odpoledne »
Kde jsem to jen četla, že komáry a jiné "savce" odradí vlaštovičníkový olej? Recept:
celá rostlina vlaštovičníku se vyškubne a nasekaná per partes se naloží do jedlého oleje. Olej se nechá stát na slunci 8 - 10 dní, pak se to slije do tmavé lahve.
Ale s tím měděným drátem to zkusím, Mílo, díky za tip. Ohledně životaschopnosti vláken bych si těžkou hlavu nedělala - máš-li k tomu co říct (jakože Ty evidentně máš), lze oživit i vlákno, které je administrativně už dlouho po smrti...
Chlaste, je zřejmé, že už jsi zdravý ;D Při použití proudu se obsah nádrže ovšem stane nebezpečným i pro člověka:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #23 kdy: Březen 30, 2015, 11:06:05 odpoledne »
Květ kaštanu za oknem odpuzuje komáry

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 900
  • člověk
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #24 kdy: Březen 31, 2015, 08:06:27 dopoledne »
Shodu okolností se oživilo tohle téma a já uviděl ten obrázek pasti na komáry v prvním příspěvku.
byl tu dotaz, jak to funguje. Podle těchto informací
http://www.pohora.cz/trenink-a-zdravi/prirodni-repelenty-a-past-na-komary-video/
kvasnice generují oxid uhličitý a teplo, což komáry přiláká a skrz obyčejný tvar "výletové" části nenajdou cestu zpět.
 Původně jsem tuhle informaci viděl ještě někde jinde, více zdůvodněnou, ale nemohu to nějak najít.
P.S. ještě možná zbytečnou doplňující informaci. Komáři potřebují krev kvůli rozmnožování a obtěžují nás pouze samičky komára. (viz jeden ze zdrojů)
http://www.skudci.com/komari-komar




leroy

  • Host
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #25 kdy: Květen 01, 2015, 08:23:16 dopoledne »
Přírodní repelent proti klíštatům

Citace
Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa.
Do hrnce nalijte vodu a přived´te ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat.
Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa.
Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Komáři a boj s nimi
« Odpověď #26 kdy: Červen 14, 2015, 11:04:38 odpoledne »
Tak musím bohužel konstatovat, že naši komáři jsou vůči vodě s měděným předmětem zcela rezistentní. Budu jim muset zase pořídit pár rybiček...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Týna

  • ***
  • Příspěvků: 38
Re:Komáři a boj s nimi
« Odpověď #27 kdy: Červen 14, 2015, 11:46:53 odpoledne »

Mám před chalupou jímku cca 20m3, do ní  nasypu 2 lžíce nehašeného vápna a vo komárech celý léto nevím.