Autor Téma: Ústava komunity  (Přečteno 1770 krát)

Offline plenty

• Moderuje
Ústava komunity
« kdy: Červen 08, 2013, 02:32:07 odpoledne »
Zákony či už písané alebo nepísané platia od počiatku dejín a budú tu aj keď táto doba vo svojej technologickej spupnosti zanikne.  Pre tých čo snáď s troškou šťastia prežijú bod zlomu a podarí sa im zorganizovať v nejakej tej usadlosti alebo skupine usadlostí, ktoré môžeme pomenovať osada bude potrebný určitý kódex právnych noriem v písanej alebo hovorovej podobe aby každý jednotlivec vedel čo sa môže a čo nie.  Ako na to ?
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Cajgalamo

• Moderátor
Re:Ústava komunity
« Odpověď #1 kdy: Červen 08, 2013, 03:02:55 odpoledne »
Odpísať Chamurapiho zákonník.    :)
"Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #2 kdy: Červen 08, 2013, 10:34:50 odpoledne »
Křesťanské desatero pro začátek také není k zahození
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #3 kdy: Červen 08, 2013, 11:07:39 odpoledne »
Opravdu Saladine se dokážeš řídit podle:
a) nezabiješ? (když komunita se bude potřebovat bránit)
b) Já jsem pán tvůj bůh?  (ateisti ať z komunity vypadnou nemají tam co dělat?)

Jen se tak ujišťuji. :-)
(dělám si samozřejmě srandu.)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #4 kdy: Červen 08, 2013, 11:22:31 odpoledne »
Oblíbený omyl a chybný překlad.. Ve starozákonním smyslu, ARAMEJŠTINĚ, HEBREJŠTINĚ to znamená "NEZAVRAŽDÍŠ"

Ježíš sám, když věděl, že odejde a že se jeho učedníci budou muset o sebe nadále postarat sami, jim přikázal, aby "Prodali plášť a koupili meč"

Je veliký rozdíl mezi zabitím a vraždou. Takže Křesťanské desatero, správně interpretované nemá problém.

Offline plenty

• Moderuje
« Odpověď #5 kdy: Červen 09, 2013, 06:18:27 dopoledne »
„Kto nemá meč, nech predá plášť a kúpi si ho.“ Ježiš Nazaretský, Lukášovo evanjelium 22:36

Offline Centurion

• Praktikující prepper
« Odpověď #6 kdy: Červen 09, 2013, 08:33:40 dopoledne »
Vy věříte, že komunita uprostřed země bez zákonů bude mít nějakou ústavu?

Offline plenty

• Moderuje
« Odpověď #7 kdy: Červen 09, 2013, 05:46:35 odpoledne »
Nemusí to byť práve ústava. Ale bez zákonov si funkčnú komunitu predstaviť neviem...

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #8 kdy: Červen 09, 2013, 10:14:36 odpoledne »
Opravdu Saladine se dokážeš řídit podle:
a) nezabiješ? (když komunita se bude potřebovat bránit)
b) Já jsem pán tvůj bůh?  (ateisti ať z komunity vypadnou nemají tam co dělat?)

Jen se tak ujišťuji. :-)
(dělám si samozřejmě srandu.)

Ateisté mi nevadí, pokud nebudou věřící urážet a otevřeně se rouhat k Bohu. Budou zproštěni brigády při stavbě kostela a minaret si stejně budu stavět sám, tedy, pokud se mi nepodaří ateistům nakecat že to je Strážná Věž..

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #9 kdy: Červen 09, 2013, 10:21:56 odpoledne »
Vy věříte, že komunita uprostřed země bez zákonů bude mít nějakou ústavu?

Bude muset.. Nemusí se to jmenovat zrovna ústava, ale ten název je nejpříhodnější. Dohoda mezi obyvateli o tom, jaká pravidla se budou dodržovat. Jinak se nakonec moci chopí někdo, kdo bude mít dostatečně málo skrupulí a shromáždí kolem sebe pár banditů. Vzpomeňte si na čuníka Napoleona z Orwellovy farmy zvířat. Postaral se o hladová štěňátka a až vyrostla, tak bylo na Farmě vymalováno.

Jasná pravidla a pravidlo nejpravidlovatější: Flinta v každém baráku.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #10 kdy: Červen 09, 2013, 11:25:04 odpoledne »
pravidlo: kdo zbytečně mává flintou nebo s ní vyhrožuje má životnost limitující k pěti minutám.  ;)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #11 kdy: Červen 10, 2013, 12:43:35 dopoledne »
Souhlas, flinta visící v každém baráku na zdi není k mávání ani k vyhrožování. Ale, jak říkal jeden americký prezident, záruka uchování svobody.

Někde jsem četl, že společnost, ve které jsou (skoro) všichni ozbrojení je společnost zdvořilých lidí.

A také jsem četl, že 4 z 5 vražd spáchaných střelnou zbraní se odehrávají v té polovině států USA, kde jsou na střelné zbraně uvalena omezení.

Také je zajímavý fakt, že doposud nebyl žádný případ šíleného střelce ve Švýcarsku.

Na Islandu mají nejstarší parlament. Asi právě proto, že Vikingové byli vždy hoši od rány a s mečem u pasu, tak jim ta demokracie dlouhodobě funguje a že tam nedávno úspěšně vyběhnuli s bankstery je veřejné tajemství.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #12 kdy: Červen 10, 2013, 05:25:09 dopoledne »
To že nejsou vraždy ve švýcarsku je kulturou ne ozbrojeností Saladine. Jinak by ti to nesedělo třeba na Somálsko. Tam je takyy skoro každý ozbrojen a záruka slušnosti to opravdu není. (Nebo na celou Afriku)

Ty řeči o vraždách a povolených zbraních ... až uvidím statistiku, kterou nezaplatila asociace střelných zbraní a bude oficiální, tak se nad  tím zamyslím do té doby se pro mne jedná o lobbistické zprávy bez vypovídací hodnoty.

U nás jsou teď zbraně povolenější, ale zároveň se začínají objevovat první náznaky útoků. Je to spíše tak,že ty šílení střelci jsou taky způsobeni nouzí. Proto my (kteří máme chudých relativně málo) s tímhle ještě tak nezápasíme. Myslím že tady platí písnička V+W - hej pane králi.

Nejstarší parlament na Islandu? Záleží na tom jak definuješ parlament.

Offline siedler

« Odpověď #13 kdy: Červen 10, 2013, 09:04:39 dopoledne »
Víte já si myslím, že pomalu přituhuje i ve Švýcarech. Často jsem tam služebně a hovořím s několika místními.
Pár šílenců - střelců se  tež najde. Viz případ, ve firmé  Kronospan - Luzern, šílený střelec zastřelil dva lidi a dalších 7 zranil.

http://www.blick.ch/news/schweiz/zentralschweiz/viktor-b-42-erschoss-kranzschwinger-benno-studer-26-id2219262.html

Další  šílený střelec  v Parlamentu staršího data- Kanton Zug.

http://www.srf.ch/player/tv/schweiz-aktuell/video/schiesserei-im-zuger-parlament?id=9d55ff19-d737-4e3a-b5e4-07a49477388c