Autor Téma: Uživí mne zahrada II - rok 2013?  (Přečteno 22822 krát)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #100 kdy: Červenec 13, 2013, 08:08:06 odpoledne »
Mimochodem jedno se babičce podařilo náhodou namixovat úžasnou směs angreště rybíz maliny. A byla z toho výtečná marmeláda. Jenže poměr byl vytvořen náhodou a další dva pokusy o toto dopadly neslavně. Pro mě nic moc. (pro vybíravé blivajz.) Tak kdybys Sahawe v tomhle experimentoval a vhodný poměr našel tak dej vědět. ;)

Já byhc čekal, že to bylo asi jako střelný prach tj 5 : 3 : 1, ale myslím, že přesně tenhle poměr jsme potom zkoušeli. :(
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #101 kdy: Červenec 13, 2013, 09:38:17 odpoledne »
Z mých zkušeností, rybízu vždy nejmenší díl, jinak převálcuje ostatní. Malin zase největší.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #102 kdy: Červenec 13, 2013, 09:42:12 odpoledne »
tak právě těch malin byla jen špetka. VVůlůec v tom nebyly poznat. Bylo to takové homeopatikum. :D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #103 kdy: Červenec 13, 2013, 10:54:26 odpoledne »
Miluji léto...projdu se zahradou a mohu vařit... ;)


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #104 kdy: Červenec 14, 2013, 02:39:45 odpoledne »
4. "Sběr" kanálových poklopov a ich predaj
5. "Sběr" káblov a ich predaj
To snad nemyslis vazne. Jen vtipkujes vid?

Kvuli par korunam odstipaji kabely k zabezpeceni a pak muze se stat vlakova nehoda nebo odstaveni trati nez se provede oprava.



štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #105 kdy: Červenec 14, 2013, 04:25:03 odpoledne »
Letos super úroda ovoce. Zato zelenina bída. Obrovské keře rajčat, málo kvetou a pár jich teprve začíná červenat. Papriky ani omylem. Jak jsem vysadila, zůstávají stejné, občas kvetou a plody pak zaschnou. Česnek byl ale super, je sklizený. Za chvíli bude následovat cibule.
Cukety a dýně pořád jen kvetou.
Naštěstí dnes dost okurek na zavaření. Ale musím sklidit kopr na okurky do mrazáku-začíná už žloutnout.
Je horko a slunečno, meruňky kvapem dozrávají, zítra jde část do marmelády. Stejně tak maliny a červený rybíz.
Začíná být letní kalup. :) :) :)

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #106 kdy: Červenec 14, 2013, 04:28:00 odpoledne »
Musela jsem něco alespoň napsat o zahradě, jinak je to tu samá monarchie. Fajn, máte své názory ale jíst se pořád bude a musíme dělat zásoby, monarchie-nemonarchie.  :D :D :D

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #107 kdy: Červenec 15, 2013, 08:44:12 odpoledne »
Další várka třešní dozrála...myslela jsem, že už zavařovat nebudu, ale ještě pár sklenic zavařím a možná se přemluvím i k tomu džemu...ten třešňový je totiž opravdu výborný...

Nedělala jsem letos jahodový, protože tolik jahod nemám, raději je sníme čerstvé a kupovat je kvůli džemu nebudu...

Ještě bude pár skleniček rybízové marmelády...pár skleniček aronie (ta je výborná v kombinaci s hruškami... a pak to vypadá na dost jablíček...ale nechci to zakřiknout, protože to vypadalo i na dost hrušek a většina opadala (takže hruškovice letos nehrozí)...

Takže s ovocnými zavařeninami letos budu určitě soběstačná...něco mám ještě z loňska... ;)

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #108 kdy: Červenec 16, 2013, 09:43:08 dopoledne »
Mám na prázdninách vnuka. Od té doby, co mi pomáhá trhat ovoce a dělat marmelády, začal je milovat. Na chleba i do bílých jogurtů. Žádné šunty z obchodu.
Dnes marmelády z červeného a černého rybízu. A meruňkovo-malinová.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #109 kdy: Červenec 16, 2013, 05:00:40 odpoledne »
Dělávám marmeládu meruňkovou s červeným rybízem (4:1). Super pikantní.
Letos jsem zkusila meruňku + černý rybíz ve stejném poměru. Ano, dobrá je, jen ten černý rybíz trošku přeráží meruňku a hlavně barvu.
Proto další zkouška bude 9:1 . Jenže už nemám černý rybíz a tak až příští rok. :D :D ;) ;)

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #110 kdy: Červenec 16, 2013, 05:05:55 odpoledne »
Co se týče experimentování mixů marmelád, začínám být nebo jsem  :) :) zběhlá.
Vloni jsem měla moc broskví a tak kromě broskvové marmelády jsem dělala mix se žlutým melounen a citronem.  Super!!!
Letos se pokusím namixovat broskve s čerstvým zázvorem. Možná tam šupnu i nějakou špetku koření.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #111 kdy: Červenec 16, 2013, 07:41:50 odpoledne »
Také občas mixuji...ale meruňky jsem ještě nikdy s ničím nekombinovala...většinou jich nemám moc, tak těch pár skleniček dělám jen samotné...ale musí to být dobré...

Loni jsem mixovala borůvky a černý rybíz...džem je výborný...

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #112 kdy: Červenec 17, 2013, 10:25:50 dopoledne »
Dnes to v kuchyni vypadá jak ve FRUTĚ. Dělám meruňkovou marmeládu a nálev na okurky. Zatím je postupně sbírám. Nerostou tak rychle jako jiné roky.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #113 kdy: Červenec 17, 2013, 10:53:54 dopoledne »
Zas jsem byl na spendlikach a narazil jsem na nekolik stromu jabloni. Tak moje obavy, ze nebudu mit dost jablek zmizeli. Asi bych mel prejit na fruktariánství http://cs.wikipedia.org/wiki/Frutari%C3%A1nstv%C3%AD 
 ;D ;D


štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #114 kdy: Červenec 17, 2013, 11:04:08 dopoledne »
Špendlíků tu máme alej. A nikdo si to na zavařování netrhá. A to jsou kolkem lidé ze sídliště a nemají zájem.Zkusila jsem jeden rok, a jak jsem psala, nejde odpeckovat- přece nebudu sklenice plnit peckama- a tak jsem  špendlíky odmítla. Navíc špendlíky jako marmeláda jsou bez chuti. Ověřeno!!!!
Nevěřím, že po PA zůstanou z ovoce jen špendlíky. Pak bych "možná" o tom uvažovala.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #115 kdy: Červenec 17, 2013, 11:12:19 dopoledne »
Zasoba snedliku je moje pojistka. Minuly rok jsem mel krasne plany, ze budu mit hodne kompotu z jablek a jeste jich hodne uskladneni. Prece se stehuji na vesnici, tak jablek bude az az. A taky hrusek.  Dopadlo to tak, ze jsem pres zimu setril s kompoty a nemel jsem skoro zadne cerstve ovoce. Tak tento rok se pojistim, ze si udelam vetsi zasobu kompotu spendliku.

Tesim se na hloh, protoze jsem nasel nekolik krasnych stromu a vim, ze lidi moc nemusi jako u spendliku. U jablek a hrusek je moc velka konkurence, tak si fakt nefandim, ze budu mit velke zasoby.

A udelat si zasoby z ovoce skoro nic nestoji. Tedy jen cas.:)

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #116 kdy: Červenec 17, 2013, 11:27:11 dopoledne »
Z jablek jsem nikdy kompoty nedělala. Jen z padavek jsem dělala nastrouhané na zimu na štrůdl.
Sahawe: Co tak čtu, asi moc ovoce nemáš, že jsi závislý na špendlíkách apod. Tak se pak nedivím.
Ale není přece problém si nějaké ovocné stromy a keře zasadit na další roky. Snad jsi na to měl do dneška dosti času.
 Být potom jen závislák je, jako být závislák na nikotinu a alkoholu.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #117 kdy: Červenec 17, 2013, 11:35:19 dopoledne »
Ted piju vodu z varenych spendliku a chutove mi to pripomina svestky. A je to neskutecne sladke.

Porad se stehuji, tak nemam trvalou zahradku. Ted na aktualni jsou dve male svestky, jedna merunka, jedna mala jablon a jedna umiraji hruska. Nekolik keriku rybizu. Mel jsem i angrest, ale s nimi je amen.

Sbiram semena, abych mohl na novem pozemku udelat poradny sad. Do te doby se musim spolehat na sber ovoce.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #118 kdy: Červenec 17, 2013, 11:43:19 dopoledne »
Tak ti Sahawe přeji hodně úspěchů do nového bydliště a do nové zahrady.
Ono při stěhování to opravdu není o co stát. A to paběrkování potom nestojí za nic.
Až se usadíš, zapustíš  kořeny, poznáš pak "rodinnou hroudu".  A o to více tě to bude těšit.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #119 kdy: Červenec 17, 2013, 12:11:34 odpoledne »
Já měl vždy dojem, že Sahaw se usazuje na jednom místě. Teď začínám mít pocit jak kdyby byl kočovník. :) To jsou věci.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #120 kdy: Červenec 17, 2013, 12:14:41 odpoledne »
Já jsen ten pocit z dřívějška také měla, že Sahaw je usazený.
Já myslela, že je někde v Polabí u Pardubic.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #121 kdy: Červenec 17, 2013, 12:17:52 odpoledne »
Mam pocit, ze jsem prisel na to jak se dela supermarketova marmaleda alias ovocna zelatina. Dela se vyvar z ovoce a do ni se hodi zelatina. Zkusim to.


Jeste jednou se budu stehovat a dooufam na posled. Prvni bylo na zahradku v zahradkarske kolonii, kde jsem si zkousel zit. Po druhe do rodineho domku. A ted cekam na pozemek a mel bych se prestehovat na nej v breznu 2014.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #122 kdy: Červenec 17, 2013, 01:50:41 odpoledne »
Ted mi doslo, ze se da z kompotu udelat marmelada. Treba nastane situace a cloveku dojde marmelada, tak si rekne, ze ma dost kompotu, tak vezme cukr, zelirovaci smes a hned ma marmeladu. Nikdy mne nenapadlo tohle. 

Ona i takova imitace marmelady muze mit velky pozitivni psychologicky dopad. Lepsi namazat chleba timhle nez suchy.:) V PA se to muze hodit. Tak mit velke zasoby pektinu, protoze urcite prepper ma uz stovky kilo cukru.:)


http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001016450924

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #123 kdy: Červenec 17, 2013, 02:57:32 odpoledne »
Sahawe, ovoce z kompotu sice můžeš povařit na nějakou mdlou tzv. marmeládu ale nezapomeň , že to ovoce už je vyvařené a pustilo šťávu do vody. Třeba jahody z kompotu-toto bleble a na marmeládu???
Tak to bych nikdy nedělala. Tvoje občasné experimenty nechápu.
Proto raději rvu ovoce do marmelády než do kompotu. To už bývá jen takový bonusek.
A ten psychologický dopad imitace marmelády nechápu.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #124 kdy: Červenec 17, 2013, 03:15:20 odpoledne »
Rozhlasem bylo receno, ze ranne brambory maji za 10kc/kg a nizsi jakosti 3kc/kg.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #125 kdy: Červenec 17, 2013, 03:59:09 odpoledne »
Hlavně na marmeládu se dá spotřebovat ovoce takové kvality, která by se do kompotu nehodila. Takže dělat z kompotu marmeládu..... mi přijde jako vyrábět bauxit z hliníku. To bys musel vyvařit tu vodu ve které jsou ty šťávy jak píše šitka.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #126 kdy: Červenec 17, 2013, 05:13:59 odpoledne »
Je hezké, že používáme (a i naše vnoučata) název marmeláda, i když nám to EU zakázala.
Snad nám Brusel nenapaří pokutu. :D :D :D

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #127 kdy: Červenec 18, 2013, 10:10:12 dopoledne »
SLÁVA!! Dvě první červená rajčata. Holt to se zeleninou letos bude bídné. Zatím ještě jen okurky nakládačky- salátové od Glocha jen kvetou, stejně tak cukety a dýně. A pár prťavých paprik.
Zato už mám 50 skleniček různých marmelád. Asi bude "sladký rok".  :D :D :D

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #128 kdy: Červenec 18, 2013, 12:45:03 odpoledne »
Nedokazu jistotou rozpoznat jestli na poli roste krmna nebo cukrova repa. Protoze bulvy jsou prevazne pod zemi, tak by to mela byt cukrova. Chutove mi ji pripomina. Trochu skladka, ale hned horka.

Da se jist, ale urcite nebude na prvnim miste v jidelnicku. Chapu, ze to nekdo ji, protoze na cely rok ma jidlo jen za 50kc.:)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #129 kdy: Červenec 18, 2013, 12:53:14 odpoledne »
za 50 na rok nemáš jídlo ani kdybys byl bezdomkáč. A za ty prachy by jsi nesehnal ani dost krmé řepy. Brrrrr.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #130 kdy: Červenec 18, 2013, 12:54:43 odpoledne »
Krmná řepa (odrůdy krmných řep včetně tzv.krmných polocukrovek) se od cukrovky odlišuje menším počtem listů, kratšími a tenčími řapíky. Výraznou odlišností od cukrovky jsou rozdílné tvary (krmná je taková více oválná a cukrovka více jako ředkvička) a barva bulvy (od žluté do tmavě červené-fialové). Bulva většinou více vyrůstá nad povrch půdy oproti cukrovce.

Za 50 kč nemáš ani na vodu pro tu řepu. A jíst celej rok řepu pro zvířata no to zdraví noc nepřidá.

Jistě to sklízíš na svém poli:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #131 kdy: Červenec 18, 2013, 12:59:00 odpoledne »
za 50 na rok nemáš jídlo ani kdybys byl bezdomkáč. A za ty prachy by jsi nesehnal ani dost krmé řepy. Brrrrr.
Tak za 47kc. :)
http://www.prohopo.cz/cs/p-1477-repa-krmna-rekord-poly-200g/?cat=263

Myslim, ze 4g jsou 100 semen, tak za 47kc je cca 5000 semen. Tak urcite 2000 rep vyroste.

Jednu malou repu jsem ukradl z pole. Nejspis kyprili pudu a nektere repy usekli a vytrhali ze zeme. Bylo jich docela dost, tak jsem jednu ukradl na ochutnavku. Na zahradce mam par kousku.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #132 kdy: Červenec 18, 2013, 01:06:37 odpoledne »
5000 semen v tom pytlíku co je na obrázku podle mne není. Podívej se podrobně a uvidíš, že to je cirka 30 * 30 semen. A na výšku to podle mne teda 5 semen nebude. A i kdyby bylo tak jsi na 4500. ;)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #133 kdy: Červenec 18, 2013, 01:09:51 odpoledne »
To byl odhad. Vim, ze semena cervene repy 3g ma  cca 100semen. Tak jsem tedy hadal, ze to bude podobne. Tak dejme tomu 200g ma 2000 semen? To je porad dost, aby clovek mel dost energie z repy na cely rok.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #134 kdy: Červenec 18, 2013, 01:12:06 odpoledne »
Teda to není život. To je přežívání. Zdá se mi, že zkoušíš co ti tělo vydrží.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #135 kdy: Červenec 18, 2013, 01:13:37 odpoledne »
Teda to není život. To je přežívání. Zdá se mi, že zkoušíš co ti tělo vydrží.
Po PA to bude prezivani. Tedy urcite pro vetsinu.  :D

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #136 kdy: Červenec 18, 2013, 01:20:39 odpoledne »
Jen aby ses neodrovnal dříve než PA přijde.

Já si radši papám pořádně aby pak bylo z čeho žít:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #137 kdy: Červenec 18, 2013, 01:25:44 odpoledne »
Jen aby ses neodrovnal dříve než PA přijde.

Já si radši papám pořádně aby pak bylo z čeho žít:)

Mozna by to bylo lepsi. Stale nemuzu prijit jak uzivim 100 lidi. Tak zkousim. :)

Tuk neni vyhra. Do tuku se ukladaji  skodliviny, tak jak z nej zacnes zit, tak budes hodne unaveny.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #138 kdy: Červenec 18, 2013, 01:55:20 odpoledne »
Moje babička vždycky když došlo na to, že je někdo tlustej: "Tlustý budou hubený a hubený budou studený."
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #139 kdy: Červenec 18, 2013, 03:21:16 odpoledne »
Jen aby ses neodrovnal dříve než PA přijde.

Já si radši papám pořádně aby pak bylo z čeho žít:)

 Stale nemuzu prijit jak uzivim 100 lidi. Tak zkousim. :)

Tuk neni vyhra. Do tuku se ukladaji  skodliviny, tak jak z nej zacnes zit, tak budes hodne unaveny.
Sahawe. Nedovedu si představit, že bych dělala sama zásoby pro 100 lidí na dobu po PA. Je to vražedné i na 3 měsíce ale co třeba na 3 roky?
Mám občas z tebe pocit, že žiješ v nějaké jiné realitě.
A ty tuky jsou pro zdravý život a vývoj velmi důležité. !!!! Jen musíš vědět jaké. Rybí tuk ti nic neříká?? Co je tam pro tebe škodlivého????

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #140 kdy: Červenec 18, 2013, 03:34:07 odpoledne »
Mluvil jsem, ze kdyz si clvoek dela tukove zasoby, tak se do nich ukladaji i skodliviny, ktere ma aktualne v tele. Ve chvili, kdy clovek zacne zit z tukove zasoby, tak se uvolnuji i skodliviny.

Nedelam zasoby pro 100 lidi, ale premyslime jak uzivit 100 lidi a vice, protoze je velka sance, ze se objevi u mne u dveri, protoze budou vedet, ze jsem pripraveny. Tak premyslime jak nakrmit tak velkou skupinu, kdyz mam omezene zasoby.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #141 kdy: Červenec 18, 2013, 03:47:58 odpoledne »
Zásoby tedy neděláš pro 100 lidí ale chceš je uživit. Co když přijde doba PA třeba za týden. Jak je chceš bez zásob uživit? Budeš rád, že budeš mít aspoň něco pro rodinu a ty lidi poženeš o dům dál.
Možná jsem tím sobecká ale bližší košile než kabát a raději budu z toho mála, co budu mít, živit rodinu a nejbližší kamarády, kteří se samozřejmě už teď zapojují alespoň troškou jak se říká do mlýna a nespoléhají na to, že já mám zásoby a tak se o mě pak postarej.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #142 kdy: Červenec 18, 2013, 03:53:04 odpoledne »
Jestli prijde za tyden PA, tak budeme(cca 30lidi) migrovat k cloveku, ktery je pripraveny.Mohu doufat, ze mne nepodrazi. :)

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #143 kdy: Červenec 18, 2013, 03:54:00 odpoledne »
Vlastně ano, v tomto budu sobecká, nejsem spasitel, chci jen žít.

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #144 kdy: Červenec 18, 2013, 03:55:49 odpoledne »
Jen jest-li je ten člověk na to připraven, že vás přijde 30 lidí a ale i od jiných přátel mohou totéž požadovat další a další.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #145 kdy: Červenec 18, 2013, 03:56:22 odpoledne »
Je pripraveny. ;)

štika

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #146 kdy: Červenec 18, 2013, 04:00:05 odpoledne »
Sahawe, opět tě nechápu. Jsi prepper, přemýšlíš jak uživit 100 lidí ale zásoby nemáš žádné a spoléháš se na to, že tě někdo ,kdo má zásoby přijme.
Nezlob se, potom nejsi prepper, jen se zatím pokoušíš  něco pěstovat a "divně experimentovat" na dobu po PA.
Ale ta připravenost musí být komplexní-prakticky a teoreticky v různých oblastech a hlavně v zásobách- a opět nejen potravinářských.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #147 kdy: Červenec 18, 2013, 04:08:18 odpoledne »
Rikal jsem, ze nejsem prepper. Nejsem materialne pripraven a dlouho nebudu na nejakou extremni PA. Budu se pristi rok mozna stehovat a pak potrva dalsi rok nez se rozkoukam a prizpusobim sve okoli ke svym potrebam.

Nemam na to byt komplexni. Je toho strasne moc, tak se venuji necemu co myslim, ze bude nejdulezitejsi. Jidlo.:)

Jimmy

  • Host
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #148 kdy: Červenec 20, 2013, 07:32:58 dopoledne »
sahaw: Na co se připravuješ?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Uživí mne zahrada II - rok 2013?
« Odpověď #149 kdy: Červenec 20, 2013, 07:55:53 dopoledne »
Ja se nepriravuji na jadernou valku atd. Verim na osobni PA a hodlam se pripravit. Muzete to byt vyhoreni,povodne, nemoc, exekutor atd. Nekterym mym znamym se tohle stalo, tak vim, ze je to skutecne. Nekdy jsou priznaky k osoboni PA, kdy treba clovek nevzpomene, ze zapomnel zaplatit za komunialni odpad a za par let prijde exekutor s dluhem 60 tisic. Nebo vraceni modemu UPC, ktera si nauctuje 30 tisic. Pro nekoho jsou to male castky, ale stale vice lidi zije z vyplaty k vyplate a pro ne to muze byt likvidacni.

A pokud se objevi casti obyvatel jejich osobni PA, tak mame narodni nebo az celosvetovou. Tedy ekonomicky kolaps.

Myslim si, ze hodne lidi si fandi, protoze zili ve meste a ze sledovani lidi si mysli, ze lidi jsou neschopni prezit. Neuvedomuji si, ze jsou desetisice trampu,vandraku,vodaku,rybaru, zahradkaru, vegetarianu, pustaru, zemedelcu,... , kteri maji nektere zakladni schopnosti prezit. Hodne jich je castecne psychicky pripraveni. To dela velice silnou konkurenci, ale i mozne silne spojence. Snaha skatulkovat nas zavadi do kreslenych informaci. To, ze nejaky rybar,tremp atd ma pupek a jezdi s autem neznamena, ze vsichni z jeho odnoze jsou stejny. Treba si nedelam vubec iluzi o preziti v lese, protoze treba trempove utecou hned do lesa. Oni to tam znaji. Hodne nich dokaze sehnat jidlo. Tak velmi brzo by doslo k setkani s nimi a muselo by se to resit nejspis bojem. Co je horsi, ze jsou tyhle zajmove skupiny velice dobre organizovany. Tak nepotkate jednoho, ale celou skupinu. Hodne skupin jsou velice dobre organizovany, ze PA bude pro ne jako dovolena.

Dalsi problem, ze zacinajici clovek, ze nebude mit zabehlutou zahradku se sklenikami a urodnou pudou. Bude muset pracovat s tim co ma. Bude muset zahradku predelavat a bude ho stat hodne energie a zdroju. Myslim si, ze davam nahlad na problemy, ktere mohou nastat, kdyz nekdo zacina, protoze vetsinou se s tim nesetkame. Vetisnou jsou informace zkreslene, a proto hodne lidi mysli, ze treba bude velka vynost na zahonech atd.