Autor Téma: PŘIPOMÍNKY  (Přečteno 36982 krát)

Offline Mobile

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 5
    • http://minimalisti.tym.cz/
PŘIPOMÍNKY
« kdy: Duben 21, 2012, 09:14:26 dopoledne »
Informace:
Sem pište prosím své návrhy,tipy a napady pro vylepšení fóra.

Stránky nejsou komerční. Hlavní smysl není kumulovat peníze,ale vědomosti.

Offline singleshooter

  • ***
  • Příspěvků: 23
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #1 kdy: Červen 02, 2017, 09:52:56 odpoledne »
mam niekolko rocnikov digitalnych casopisov pre preperov a na tematiku zbrane, survival, atd. bohuzial vsetko v anglictine, chcel som pridat linky na stiahnutie, ale v rozcestniku som nasiel iba sekciu knihy nie casopiśy. mate zaujem?
Prvý prepper bol NOE a tiež si z neho robili posmech.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #2 kdy: Červen 02, 2017, 10:14:24 odpoledne »
Nebude to porušování autorských práv? Anglosassové jsou na to prý obzvláště hákliví..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline singleshooter

  • ***
  • Příspěvků: 23
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #3 kdy: Červen 03, 2017, 09:49:28 dopoledne »
sorry, tak to netusim.
Prvý prepper bol NOE a tiež si z neho robili posmech.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #4 kdy: Červen 03, 2017, 05:42:40 odpoledne »
Mám určitě zájem. Pokud se nepodaří udělat sekci, klidně stačí linky do zprávy. Díky
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #5 kdy: Červen 03, 2017, 06:33:18 odpoledne »
Pokud to je na veřejném úložišti, tak sem klidně odkazy ke stažení dát můžeš. Pár angličtinářů tu je.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline singleshooter

  • ***
  • Příspěvků: 23
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #6 kdy: Červen 04, 2017, 11:33:18 dopoledne »
ale ja som myslel, ze najprv vytvorite na to sekciu "Casopisy" ako je sekcia "Knihy", a ja to tam budem davat nech sa to lahko vyhladava a je to vsetko pokope. su tam edicie z USA, Canada, UK, Irsko, Australia, Novy Zeland, Taliansko atd. Oblasti ktorym sa casopisy venuju su prepper, survival, bushcraft, armadna a policajna vyzbroj a taktika, turistika, polovnictvo, airsoft, strelectvo, zbrane, noze, luky , prebijanie, firemne katalogy atd.

ma to zatial 22 GB  a bude to na uloz.to , samozrejme po malych castiach.

mozem pridat kazdy tyzden link na novy casopis.

este nemam vsetky kompletne, ale tie co su s velkymi pismenami su prakticky kompletne rocniky. vid zoznam casopisov je na prilozenom obrazku.





Prvý prepper bol NOE a tiež si z neho robili posmech.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #7 kdy: Červen 04, 2017, 02:24:29 odpoledne »
Paráda, teším sa.  :rose:
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #8 kdy: Červen 04, 2017, 04:07:49 odpoledne »
Hustler, playboy. To nesmí chybět v knihovně žádného preppera  ;)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #9 kdy: Červen 04, 2017, 05:53:34 odpoledne »
Existuje něco pro prepperky?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #10 kdy: Červen 04, 2017, 06:09:57 odpoledne »
Existuje něco pro prepperky?

Jakýkoli čtivý román  :)
Z čeho odvozuješ, že si Playboye neužijem taky?  8)
Já si taký časák pokaždé ráda prolistuju. Mám pak na muže ve svém okolí vždy spoustu sociologických dotazů  :D
Vždyť jsem to říkala..

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #11 kdy: Červen 04, 2017, 06:35:57 odpoledne »
červenají se aspoň trochu?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #12 kdy: Červen 04, 2017, 11:11:20 odpoledne »
Moc nerejpejte, ať nám ty časopisy neodstraní z databáze. To by byla škoda  :)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #13 kdy: Červen 05, 2017, 12:06:31 dopoledne »
Z čeho odvozuješ, že si Playboye neužijem taky?  8)
Já si taký časák pokaždé ráda prolistuju. Mám pak na muže ve svém okolí vždy spoustu sociologických dotazů  :D

Třeba jakých dotazů?
Plyaboye jsem snad nikdy neměl v ruce a jednou kdosi přinesl tuším Maxim (pokud to existuje, muselo to ve mě zanechat skutečně hluboký dojem, když jsem to jméno nezapomněl) se to jmenuje? Ale to už je dlouho...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #14 kdy: Červen 05, 2017, 10:12:56 dopoledne »
Mě by spíš zajímalo, jak se k tomu vdaná ženská dostane.

Tak tos mě vážně rozesmál  :)
Sedláku, Ty máš manželku zavřenou doma v komoře? Pro shlédnutí "pánského" časopisu přece stačí vejít do jakéhokoli obchodu, cestovat s cizím mužem v jednom kupé nebo si dojít v pánské firmě na záchod  :)
Vždyť jsem to říkala..

SoňaR

  • Host
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #15 kdy: Duben 23, 2019, 11:17:45 odpoledne »
Máš pravdu, uznávám chybu, promiń, svůj příspěvek jsem smazala z důvodu, že (ač jsem si myslela, že odpovídal na tvoji otázku) byl nevyžádaný a nadbytečný. Udělala jsem chybu, že jsem se domnívala, že tu chybu, kdy jsem nevyžádaně reagovala na tvůj dotaz, napravím tím, že daný příspěvek smažu. Čili není pravda, že bych mazala příspěvek proto, že by mi došly argumenty (nebudu se schovávat za přispěvatele A), ale z důvodu výše uvedeného a další argumenty jsem k tomu tématu nepřidala z důvodu, abych výše uvedenou chybu neopakovala. Příště nechám odpověď na lidech, o kterých se zde "ví", že mají patřičné vzdělání k odpovědi na položenou otázku.

Zcela jistě smazání tohoto příspěvku nezapříčiňuje jakýkoliv negativní pohled na tvoji osobu.

SoňaR

  • Host
Re: Návrhy a tipy pro zlepšení fóra
« Odpověď #16 kdy: Duben 23, 2019, 11:40:30 odpoledne »
Ale jistě, já to také neberu nijak osobně, nejsem vztahovačná (tedy aspoň se o to po několika dobře míněných radách snažím), jen přiznávám právě tu chybu, o které zde píšeš, a které jsem se právě dnes zde na fóru dopustila a vysvětluju důvody, proč k ní došlo.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #17 kdy: Duben 24, 2019, 06:38:10 dopoledne »
Chtěl bych veřejně vyslovit díky Vám oběma. Soně především za to, že se jako prakticky jediná aktivně přispívající ženská snaží přispívat na toto fórum a obohacuje jej tak o ženské vnímání :rose:. I když s ní pánové souhlasit vždy nemusímte, snažme se ji neodradit od této bohulibé činnosti a naopak si přejme a snažme, aby sem těch ženských přicházelo a přispívalo více. Berme to tak, že svět ani toto fórum by bez ženského elementu nebyl(o) úplné. A Sedlákovi patří mé uznaní a dík za tu růži pro Soňu a "gentlemeský  projev" a věcnost "hold".

I když s někým nesouhlasíme snažme se o vstřícný ton a trochu té lidské vlídnosti a shovívavosti. Mějme na paměti, že i my můžeme udělat chybu, budeme se chtít vyjádřit k nějakému tématu, kde nejsme odborníky a nemáme letité zkušenosti....a jistě oceníme, když se nás bude protějšek snažit věcně a jemně navést na pravdivější, věcnější, praktičtější řešení, pohled, než když vás hned v úvodu setře a sebere vám odvahu se do něčeho dalšího vůbec pouštět....Toto fórum je pro lidi.....zkusme se tedy jako lidi k sobě chovat :pa:.

 

CyPro

  • Host
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #18 kdy: Srpen 04, 2019, 09:31:44 dopoledne »
Dotaz: sahawe, proč ten seriál o DSL, když k němu nelze mít připomínky? Řekl bych, že je to téma pro preppery jak vyšité. A nejen pro ně. Bez dobrovolné skromnosti nemáme šanci se udržet jako druh. Nebo přesněji řečeno, není možné udržet ( v současné době vedoucí) civilizaci založenou na znalostech.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #19 kdy: Srpen 04, 2019, 09:58:53 dopoledne »
Plně souhlasím, už pár dotazů jsem měl i já.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #20 kdy: Srpen 04, 2019, 11:23:11 dopoledne »
Ok. Hodil jsem sekci pod černočerný scénář. Pokud by ta sekce otravovala, tak stačí napsat a zas bude schovaná.

Offline Mobile

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 5
    • http://minimalisti.tym.cz/
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #21 kdy: Únor 11, 2020, 06:33:06 odpoledne »
Uživatel Petra byla smazaná.

SoňaR

  • Host
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #22 kdy: Únor 15, 2020, 02:48:38 odpoledne »
Uživatel Imma byl smazán

Je to opět Petra a rozesílá stále stejné pozvánky do její "komunity".

SoňaR

  • Host
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #23 kdy: Únor 15, 2020, 04:15:04 odpoledne »
Neříkej dvakrát, třeba ti přijde ta příští pod novým jménem  :)

Ale je to pořád to samé - zavedená (údajně prepperská) komunita.. bla bla bla... a můžeš si vybrat jestli zaplatíš jednorázově, nebo budeš platit každý rok  :D

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #24 kdy: Únor 22, 2020, 01:54:18 odpoledne »
Kdybychom náhodou nově registrovaného smazali a nebyla to Petra, tak prosím mi napište. Děkuji

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #25 kdy: Březen 01, 2020, 02:03:28 odpoledne »
Zase se tu objevila Ela neboli Petra nebo jak si teď říká. Zase zablokované její účty.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #26 kdy: Březen 03, 2020, 12:39:37 odpoledne »
EnokG  zablokován za nabízení padělaných dokladů.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2306
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #27 kdy: Březen 03, 2020, 02:51:53 odpoledne »
Nieje to na trestne oznamenie?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 19, 2020, 11:05:44 dopoledne »
androidprepper  alias konec má dvoudenní pauzu od psaní. Já jsem nikdy nesmazal komentář, tak udám Daga. Počítám, že smazal několik komentářů, které to dané téma zaplněno a bylo mimo téma.


PS: Netuším jak, ale nějak se mu daří psát komentíře,i když jsem tam nastavil zákaz.

Nalim

  • Host
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 19, 2020, 11:26:35 dopoledne »
Děkujeme za info

PS: ha, ha, tak to už nám asi AI přerostla přes ("pomazané") hlavy i tady?

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7535
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 19, 2020, 02:42:54 odpoledne »
Sedlákovi som ráno písal správu s vysvetlením. Asi nečítal.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Nalim

  • Host
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 19, 2020, 05:49:22 odpoledne »
A co my, ostatní ovčané - smíme znát důvod zdejší cenzury?

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #32 kdy: Prosinec 19, 2020, 06:13:37 odpoledne »
Byl jsem ujištěn, že tu stále není žádná cenzura, ale stále jen nůše na off-topic příspěvky z mizivou praktickou informační hodnotou. (Navrhuji přejmenovat "KOŠ" na "NŮŠI" abychom neiritovali slabší povahy slovem "koš")

Zase tolik se to tu od mé poslední pravidelné návštěvy nezměnilo a nezměnil jsi se, Bohu žel, ani ty :(

Vidím, že stále produkuješ převážně jízlivé příspěvky s mizivou praktickou informační hodnotou..

Cítím se tu jako doma, jako kdybych nikdy neodešel :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7535
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 19, 2020, 06:18:58 odpoledne »
Žiadna cenzúra sa tu nekoná. Akurát trolenie, porušovanie slušnosti a pravidiel fóra.

Dosť časté býva, že plané reči podporujú ostatných v podobnej činnosti. A pôvodná téma stráca hodnotu. Fórum stráca hodnotu. Slušný odchádzajú a fórum upadá.

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 19, 2020, 08:11:00 odpoledne »
Je to marné, konec/Androidpreppers se ne a ne poučit.

Zase je zpátky a pořád dokolečka opakuje ty samé chyby.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 19, 2020, 08:49:53 odpoledne »
Aspoň vzniká diskuse. Občas z ní vyjde něco podnětného. Jestli neporušuje pravidla fóra a jen je protivnej svojí aktivitou, tak ho nechte být. Přestane ho to bavit, nebo se zklidní.
Je to už několikátý případ, kdy se řeší jednotlivý členové fóra a není to podle mě správný.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2306
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 19, 2020, 09:02:03 odpoledne »
Amen bratu.
Tak isto sa pripajam. Nechajme ho nech robi svoju pracu. Tou je zviditelnenie tohoto fora čo znamena možny prisun kvalitnej krvi. Keď len jeden potencionalny kvaliťak sa rozhodne zaregistrovať aby mu odpovedal, stoji to zato. A ten jeden može sem dať infošku ktora niekomu zachrani keihak. Vo vesmire ma najvecsiu cenu informacia...

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7535
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 19, 2020, 10:07:22 odpoledne »
Problém je, že všetci si myslia, že moderátor a admin je tu od toho, aby robil sudcu aj policajta a aby rozhodoval, kto má pravdu a ktorý príspevok je pravdivý a ktorý je blbos.

Tiež sa tu pravidelne predpokladá, že keď sa nám niekto nepáči tak povieme adminovi a on ho odstráni. A jeho príspevky vymaže. A všetko napraví. Inak sa ofučím a vaporizujem.
Na druhej strane ale požadujeme fórum bez cenzúry, desne odborné a bez balastu.

Má niekto dáke riešenie?  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 19, 2020, 11:09:16 odpoledne »
Mě taky vadí neustálé zásobování fóra dezinformacemi, absolutně nepodloženými domněnkami a příležitostnými radami, ze kterých je jasné, že vůbec nemá tušení o co jde.
Kdyby to bylo párkrát, budiž. Nikdo není dokonalý a mýlit se je lidské.  @--> :bee: Ale tohle je pořád, ve skoro každém příspěvku.  :"no":

Navíc ty nesmysly jsou tak do očí bijící.
Čerenkovovo záření vem čert, je neškodné a tak vzácné, že se s ním většina fyziků nesetká. Ale on hned druhý den jde a napíše spoustu potencionálně nebezpečných nesmyslů k porodu a epidemiologii.  :-\ :-\

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7535
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 19, 2020, 11:15:05 odpoledne »
A teraz to riešenie...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 19, 2020, 11:28:25 odpoledne »
Ja osobně bych ho banla, aspoň dočasně, dokud se neuklidní. Ale jsem tu celkem nová a nejsem admin.
Svoboda slova neznamená, že nám tu někdo bude neustále šířit dezinformace a vydávat je ta pravdu. Zvláště pokud jde o zdraví a bezpečnost.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 20, 2020, 09:36:22 dopoledne »
Sahaw: a rekl mu to nekdo ?

Dali jsme mu velký prostor k vyjádření až tak, že jsme kritizováni za nic nedělání.:)  Když si udělal druhý účet a nehrál duo, že si u prvního účtu přitakával, tak jsem bral, že se chce začít od začátku, protože prvním účtu byl hrubý na některé lidi.

Většinou se člověk upíše a pak přestane do pár dnů. Občas se objeví vyjímka. Dá se to řešit, že lidem, kteřím to vadí mi napíšou a dám jim moderátorské pravomoce a slíbí, že budou jen nehodící komentáře přesouvat do Hnojiště.
 http://preppers.cz/forum/index.php/board,220.0.html A je to vyřešení. Každý může být lokální moderátor dané kategorie, která ho zajimá.

Já beru, že forum je živé a život dávaji uživatelé. Bez nich bude mrtvola. Tak pokud někdo touží kategorie, které ho zajimaji, tak je může moderovat.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2306
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 20, 2020, 09:15:54 odpoledne »
To ja by som sa hlásil tiež na moderovanie nejakej tej chlastačky ak mi dobre rozumieš...
Ďakujem.
P.s prihoď Daga nech nepospáva...

Dag nepospáva, Dag bdie.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #43 kdy: Leden 05, 2021, 10:49:19 odpoledne »
Tak jsem promazal uživatele, kteří byli neaktivní. Už se tu registrovalo 4084.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #44 kdy: Únor 04, 2021, 02:01:57 dopoledne »
Zdravím,
některým vadí jeden uživatel. Nebudu ho jmenovat, ale sakra je jasný koho myslím. Je nás tady jen pár.:)   Nemám problém ho bloknout pokud poruší pravidla. Je fakt jedno jestli plní fórum neboli tu dělá šum. Každý i já musím dodržovat pravidla.

Když měl dva účty a viděl jsem napadání uživatelů, tak měl blokaci. Když znova použil druhý účet, tak toho androidprepper, který byl více toxický natrvalo bloknul.

Vím, že je to pro někoho slabost, ale jsem pro demokracii. Je tu riziko, že se objeví někdo, kdo bude něco zneužívat, ale pokud neporušuje pravidla neboli zákony našeho světa, tak jsou na něj zákony krátké.

Můžeme vytvořit nové zákony, že třeba bude možné udělat 5 příspěvků denně a pokud udělá víc, tak týdenní ban. Já věřím, že každý zákon, který omezuje někoho se časem obrátí i proti těm co ho podporovali. Každé omezení se může obrátit časem proti všem.

Stát se lokálním moderátorem neboli dané kategorie se může stát každý, kdo napsal pár věcných komentářů a z nich má člověk pocit, že je chytrý a dokáže dodržovat pravidla. Není potřeba nějaká prověrka nebo osobní setkání.

Globálním moderátorem se stává člověk, když tu je nějakou dobu a buď se kvalifikuje z lokálního moderátora nebo je tu už dlouho a jde vidět, že má o fórum zájem.

Admin se stává, když se jiný admin setká s nim a získá důvěru v něm, že  bude nad věcí. I když ho někdo bude štvát a nezneužije pravomoc.

Fakt si tu nehrajeme na bohy. Je to jen fórum. Hraní na bohy si nechávám do komunity, až přijde konec světa.:)

Fakt každý má možnost být moderátor. Spravovat si svoji kategorii a dokonce ji zamknout. A tak nikdo do ní nebude moc přispívat. Beru, že fórum je svobodná platforma, kde se musí jen dodržovat pravidla.

Občas se stalo omylem, že se něco smazalo, ale myslím, že moderátoři už se nespletou a všechny nehodící komentáře přesunou do Nemazaného koše. Mazání komentářů totiž působí, že tu není demokracie. A člověk může vidět, co by se mělo smazat a může to sloužit jako sebereflexe.

Já třeba přispívám do skryté kategorie, kterou nikdo nevidí. Jedině na pár hodin (pokud se na fórum přispívá) v sekci Poslední komentáře. Aj jsem omezil komentáře, tak snad už moc rušivě na fórum nepůsobím.

Já se nebráním diskuzi nebo změně pravidla. Fórum je živá entita a bez lidí bude mrtvé. A pokud většině lidí se něco nelíbí, tak se dají upravit pravidla, aby se problém vyřešil.

Já beru, že většina lidí tady je dospělá a ví, že pokud se nekrmí zvířátko, tak umře hlady. Taky pokud někdo reaguje na někoho a vkládá do toho emoce, tak prohrál, protože přistoupil na jeho hru.

Mně by se líbilo, kdyby třeba z facebookové skupiny preppers, se po úpravě kopírovali komentáře sem. Pak by se někdo k tomu vyjádřil a nakonec by se z toho udělal článek na prepper.cz
Nenápadně bychom pak ten facebookový status dali sem a ten článkem získali možná nějaké uživatele, nebo reakci, kde bychom tady na to reagovali.

Zkoušel jsem takhle ze skupiny permakultura, ale když použiju moji češtinu, tak fakt mám nulové šance. A pokud máte jen nulové šance, tak sou to jen plchy neboli keci. Tedy o ničem.

Zajimaji mně třeba hry https://settlerson.blogspot.com/ , ale nízkonákladový život nebo prostě další kraviny, které  nesouvisí s preppers.  Ale dokážu o tom hodiny psát a diskutovat.

Pak  mně napadlo psát o seriálu Příprava na soudný den, když mně baví seriály, ale zas na to nemám. Jen bych kritizoval lidi, kteří něco udělali pro přípravu.

V čem se vyznám a jsem v tom dobrý je dělání výpiskú. Odborně rešerše. A tak udělat na oko odborné fórum dokážu. Jít a vypisovat z knížek fakty fakt zvládnu. Dělal jsem to i za prachy. Fantazíroval jsem, jak to udělat v knihovně se skenováním, abych si naskenoval co nejvíc a nemusel tam tolik chodit. Ono je použitelných třeba jen pár stránek z knížek o daném tématu. A koupil jsem v antikvariátu knížky. A co mně odradilo? Fórum nemá být odborné. Lidi na něm mají být odborníci a radit lidem a tím se poučit a naučit jiné věci. Příklad byl třeba ohledně kůže, kdy někdo sem přišel a zajímalo ho jiné věci ohledně dané problematiky.  Nemusím moc zacházet daleko a stačit se podívat na rajčata.

Při založení fóra jsem chtěl udělat vykrádačku fór hlavně z USA. Mají přece náskok a nic. A to samé česká. Kolik procent příspěvků musí mít fórum, aby se dalo označit za odborné? Nemají ani 5 procent. Tedy 5000 příspěvků ze 100 000. 

To, že někdo napíše teorii, kterou vykradl z knížek nedělá fórum odborné, ale ty lidi, kteří jsou ochotni poradit a předat svoje zkušenosti.

První idea, že budou dvě fóra, kdy jedno bude jen odborné a zamčené  a druhé otevřené a z něj brát ty odborné texty. A časem dávat z nich články na prepper.cz časem skončilo.

Zkusím si sehnat scanner a vyzkouším převod textu a budu psát odborné texty, aby fórum bylo pro veřejnost odborné, ale reagovat na dotazy musí někdo jiný.


Fakt bych chtěl, aby si lidi uvědomili, že fórum je jen platforma, kde si lidé určují obsah a pokud chtějí o něčem diskutovat, tak musí oni tou diskuzí začít.






Offline lucy.lxv

  • ***
  • Příspěvků: 6
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #45 kdy: Únor 04, 2021, 10:12:11 dopoledne »
Zdravím,

sice aktivně nepřispívám, ale pravidelně to tu pročítám. Dovolím si tedy napsat svůj názor, protože jen přihlížet je už značně ubíjející.

Místní stránky vnímám jako skvělý zdroj informací a osobních zkušeností, jejichž znalost může být v jakékoli krizi velmi cenná. Pokud jsou ale některá vlákna zahlcena neozdrojovanými, nekonzistentními texty, které navíc mají agresivní podtón, výrazně to snižuje informovanost daného vlákna, případnou odbornost. Nemluvě o extrémní nepřehlednosti. Myslím, že v jakékoli formě příprav na cokoli je důležité rychle najít vhodnou informaci/návod/postup, proto bych byla pro „méně řečí, více zkušeností“.

Zkrátka prosím, aby zde převažovaly diskuze založené na vlastní zkušenosti (já to dělám takhle a takhle, toto jsem zkusila a dopadlo to takto…) nebo diskuze odborné s uvedením zdrojů (četla jsem tady a tady, shrnuji podle…) – obzvláště, když je diskutující na ně několikrát dotazován.

Vím, že se zde jedná o fórum, tedy místo určené k výměně názorů, zároveň je podle mě možné držet se v diskuzích věcné argumentace a tím obohatit nejen sebe, ale i další čtenáře.

Díky.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #46 kdy: Únor 04, 2021, 12:00:38 odpoledne »
Plně souhlasím s tím nechat lidi přispívat i více příspěvků, když se rozjede diskuse k tématu (hodnotná diskuse), tak je blbost čekat po 5ti příspěvcích (nebo třeba i 20) do druhého dne.

Jinak by to chtělo dodržovat v tématech daný směr, dle názvu tématu. Příspěvky které budou mimo, nebo urážející, hned přesouvat na dané místo do hnojniště. Tady není místo na zbytečné hádky, diskuse o ničem a jen se urážet, nechci aby to tady bylo jako v diskusi na Seznamu. Myslím že tento názor bude tady sdílet většina.     

Je to spíše apel na moderátory diskusí (od toho je tu máme), aby udržovali své témata na úrovni.

To že se např. u Konce trochu zaspalo, není ještě takový problém, stačí si rozkliknout všechny jeho příspěvky a nevhodné jeden po druhém začít přesouvat na hnojniště. Ostatní si mohou tyto své "nevhodné" reakce na tohoto provokatéra promazat sami stejným způsobem, myslím že většina z nás je tu toho schopná.

Musíme si uvědomit, že tyto jeho nesmysli, tady pak mohou viset i několik let. Některé bych tu nechal, jako odstrašující příklad jak to nedělat :-)

Je sice fajn, že to tu Konec trochu oživil, ale za jakou cenu.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #47 kdy: Únor 05, 2021, 06:08:38 dopoledne »
Proto jsem u jednoho jeho příspěvku psal, že by bylo dobré na jeho témata udělat vlastní chlívek třeba v hospodě...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #48 kdy: Únor 05, 2021, 01:05:46 odpoledne »
Tak konec se smazal. A to jsem mu napsal včera, abych s ním hodil řeč jak se má a poznal ho více.  Poučil jsem se, že musím oslovit toho člověka dřív než se situace vyhrotí. Pak přicházíme o Sonar, Alziera a další lidi. A nejhorší, že se nikdo nepotkal a má jen zkreslené představy z toho kdo něco napsal.

Já doufám, že nikdy nenastane kolaps společnosti, ale pokud ano, tak jedna z nejdůležitějších dovedností bude umět s lidmi vycházet. A to bohužel většina neumí. Musí se naučit poslechnout a pak pochopit toho daného člověka co ho štve. Být jízlivý a arogantní je lehké, ale pokud člověk bude muset šetřit se zdroji, tak bez dovednosti vycházení to nepůjde.

Když se podívám na tohle video https://www.youtube.com/watch?v=huvHz_Ui-Aw , tak vidím problém, že se může objevit další skupina, která bude cenzurovat třeba prepperství. Budou říkat co člověk smí psát a pak ho nechaji.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: PŘIPOMÍNKY
« Odpověď #49 kdy: Únor 05, 2021, 01:10:52 odpoledne »
Bylo by rozumné po něm uklidit...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu