Autor Téma: Exotika na zahrádce  (Přečteno 1318 krát)

Offline Redot

  • ***
  • Příspěvků: 131
Exotika na zahrádce
« kdy: Únor 23, 2013, 11:11:08 dopoledne »
Zdravím zajímalo by mě jaké speciálky pěstujete nebo plánujete pěstovat na svých zahrádkách nebo sadech,rozběhly se tu rozpravy o tabáku a Paulownii.sám letos zkouším již zmiňovaný tabák,paulownii,cayenský pepř, chili papričky,bambus,mrazuvzdorný eukalypta zaujaly mě tykve ze kteých se dají posléze vyrábět nádoby na vodu či ptačí budky a i tu vodnici už mám

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:Exotika na zahrádce
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2013, 03:11:43 odpoledne »
ja som jeden rok zasadil arašidy(buraky) a celkom sa im darilo,ale ked sme ich upiekli tak nam nechutili tak ako tie kupene
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

carlos

  • Host
Re:Exotika na zahrádce
« Odpověď #2 kdy: Únor 26, 2013, 06:46:20 dopoledne »
ja som jeden rok zasadil arašidy(buraky) a celkom sa im darilo,ale ked sme ich upiekli tak nam nechutili tak ako tie kupene
Kde jsi sehnal semena?

vlnka

  • Host
Re:Exotika na zahrádce
« Odpověď #3 kdy: Únor 26, 2013, 08:02:33 dopoledne »
zkouším již zmiňovaný tabák,paulowniin
chystám sa na to aj ja

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Exotika na zahrádce
« Odpověď #4 kdy: Únor 26, 2013, 09:22:46 dopoledne »
Experimentuju s exoty poměrně dost. Napřed to byly stromy - mám na zahradě několik cedrů, katalpy, amelanchier apod. Jedna pavlovnie mi kdysi umrzla.
Předloni jsem zkoušela sicanu (nevykvetla mi), jedlý ibišek (nepřesvědčil mě, že by byl přínosem), ačokču (totéž), kiwano (totéž) a různé exotické léčivky, ale neměla jsem moc času je zpracovávat. Daří se mi pěstovat zemní mandle (šáchor jedlý), chci vyzkoušet batáty, barevné brambory aj.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Redot

  • ***
  • Příspěvků: 131
Re:Exotika na zahrádce
« Odpověď #5 kdy: Květen 06, 2013, 07:13:41 dopoledne »
Tak opět jsem rozšířil pestrost zahrádky popínavým kiwi, Rakytníkem, Medvědím čenekem a ještě přibyly borůvky
:-)