Autor Téma: Probíhající farmaceutické znečištění našeho světa  (Přečteno 58 krát)

dramik

• Host
Probíhající farmaceutické znečištění našeho světa
« kdy: Duben 29, 2013, 03:03:12 odpoledne »
Kromě kontaminace GMO a radiací existuje i významná farmaceutická kontaminace naší planety. Není to jenom farmaceutickými továrnami, které vypouští jejich produkty do řek, je to také skutečnost, že více než polovina populace užívá léky téměř denně a ty léky prochází skrz jejich těla a končí ve vodě, kde infikují ryby. Látky léků dokonce skončí ve splaškovém kalu, který je prodáván jako “organická půda”.

Offline stepan-hawk

• Moderuje
Re:Probíhající farmaceutické znečištění našeho světa
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2013, 06:24:23 odpoledne »
Je pravda, že o lécích se říká, že je to nejhůře obouratelná část splaškové vody.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Sumo.cz

• Teoretik prepper
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
« Odpověď #2 kdy: Duben 29, 2013, 06:30:34 odpoledne »
Splaškové kaly se pálí, kdo je prodávají jako půdu porušuje zákon. Pokud si to tedy ze školy pamatuji správně. Jsou v nich usazeny těžké kovy a jiné svinstvo a to jinak likvidovat nejde.

O lécích to je problém lidí, pokud je budou brát na každej prd bude to problém. Ona si příroda nějak pomůže jen u toho asi nebudeme MY.

MMT. snažíš se udělat rekord z zakládání topiců?

Měl jsem podobný pocit, ale zatím se domnívám, že to je docela v rámci. ;) Stepan-Hawk
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #3 kdy: Duben 29, 2013, 07:11:59 odpoledne »
Souhlas s dramikem, taky to vidím jako problém. Ale není to jen tím, že by se lidi snažili brát za každou cenu léky (i když je samozřejmě hodně těch, kdo mají pocit, že tabletou vyřeší všechno). Na druhou stranu je jim vnucována představa, že se musí s něčím léčit. Přiložený článek jsem dopoledne hodila do koše, ale teď ho vytahuju a přikládám. Je aktuální tím spíš, že léky jsou drahé a řadě lidí dělají dost nepříjemný vítr v peněžence.

Další věc je braní zbytečných potravinových doplňků - někteří to berou jako odpustky. Dobře, dám si uzený/chlast/cigáro a pak to zase odčiním tím, že si vezmu něco superzdravého. Třeba ten vitamin C, o kterém tu byla řeč v jiném vlákně. Při správném stravování není nutné se dopovat potravinovými doplňky. Mám naopak dojem, že zažívání leniví, když má tyhlety látky denně v nadbytku - nesnaží se je pak vychytat z toho, co normálně dostává.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #4 kdy: Duben 29, 2013, 07:24:32 odpoledne »
A podle mne je tragédie, když se těmito preparáty krmí děti od útlého věku...
Jako odstrašující případ mám snachu své známé, která si neustále stěžuje, že nemá peníze a měsíčně utratí za vitamíny a doplňky pro své děti 2000 kč...a babička se ji snaží zásobit kysaným zelím a domácími jablíčky (sice menšími, ale s láskou vypěstovanými) - ty většinou skončí shnilé na kompostu... :(

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #5 kdy: Duben 29, 2013, 09:54:13 odpoledne »
To je přiblblé, že někteří lidé cpou dítěti práčky ve smyslu když nejí jablka, tak jí dám aspoň laktobacílek. Grrr. (popisuji chování mé ženy. bohužel)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #6 kdy: Duben 29, 2013, 10:38:47 odpoledne »
Tyhle případy bohužel nejsou ojedinělé. Je jednodušší umlátit svědomí tím, že nacpu do dětí nějaké vychvalované pastilky než dát si tu práci a udělat jim ovocný salát, nakrájet jim ovoce (to u nás bylo vždycky hned pryč), vyzkoušet nějaké zajímavé recepty a přemýšlet, jak do dětí dostanu to či ono. Než se snažit jim něco vysvětlit a příp. jít příkladem. Ne že by to bylo lehký...:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #7 kdy: Duben 29, 2013, 11:01:40 odpoledne »
Příkladem se snažím jít, ale.... dře to. Nebo aspoň občas zadrhává.

Ale ohledně prášků, tak na mně výrobci léků nijak zvláště nezbohatnou. Za rok mám spotřebu cca 30 -50 tablet zyrteku, 2 tablety ibuprofanu a dvě mastičky proti plísni. Jinak jim na vše kašlu a praktikuji metodu vyspání vypocení čaj.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #8 kdy: Duben 29, 2013, 11:14:22 odpoledne »
Já praktikuji ještě slivovici...zevnitř i vně... :)

Balíček na dobu PA mám nachystaný, včetně antibiotik...ale jinak se lékům a jiným preparátům vyhýbám...spoléhám na bylinky a výše uvedené...a samozřejmě prevenci...hrstka kysaného zelí nebo černého rybízu je nad všechny celaskony...stejně tak dýňová nebo slunečnicová semínka pokryjí potřebu magnezia atd...

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #9 kdy: Duben 30, 2013, 01:17:28 odpoledne »
Já praktikuji ještě slivovici...zevnitř i vně... :)
Přeji ti to, ale jako abstitnent toto praktikovat nebudu. ;)
Myslím, že začít si zvykat na léky teď zavádí na větší problém v budoucnu.

A ohledně znečištění léky platí to co s velkým překvapením zjistili v minulosti, že když přidávali penicilín do všeho, tak najednou na něj byly nemoci imunní.
Jenže s tím kolik dneska je lékového znečištění, tak bych se bál, že nějaké množství tohoto svinstva dostáváme do sebe i z vody ve vodovodu. A za pár set let budou naši potomci podle sedimentu v ledovcích říkat: Podívejte se jaké měli v té době znečištění léky. Není divu, že léky přestávaly zabírat.