Autor Téma: Klesající inteligence mas  (Přečteno 770 krát)

dramik

  • Host
Klesající inteligence mas
« kdy: Duben 29, 2013, 03:01:44 odpoledne »
Jednou z nejvíce znepokojující známkou všeho je, že jsme již v kolapsu, je velký pokles inteligence lidí. Lidé žijící naprosto pohlcení televizí, nemohou přinést světu absolutně nic cenného. Jedná se o “hloupé spotřebitele”, kteří se nechali naočkovat tím, na co se dívají v televizi a jedí zpracované pasterizované nezdravé potraviny. Jsou pod silným psychologickým tlakem a věří všemu, co jim vláda říká. Většina z těchto lidí bude mít problém projít kolapsem.

Offline Centurion

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 188
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2013, 03:09:02 odpoledne »
A co potom děti které jsou programování už od malička. To bude stádo přežvykujícího dobytka.

Torzo

  • Host
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #2 kdy: Duben 29, 2013, 03:12:49 odpoledne »
Docela OT:
Jsme hloupí, budou muset rodiče s nízkým IQ oznámit svým dětem
http://www.infobaden.cz/2012/05/03/jsme-hloupi-budou-muset-rodice-s-nizkym-iq-oznamit-svym-detem/

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #3 kdy: Duben 29, 2013, 03:13:43 odpoledne »
Ono to s tou inteligencí nebude tak žhavé. Lidi byla masa blbců vždy. Že by byla planeta plná inteligentů na to jsem nikde nenarazil.

Na druhou stranu masa blbců se hodí. Člověk se pak nemusí tak snažit a je lepší jak ostatní. Práce se hledá snáze atd..... Má to i své výhody.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #4 kdy: Duben 29, 2013, 06:28:46 odpoledne »
"Náš podnik potřebuje talenty všeho druhu. "
Tuhle klasiku jsem citoval abych naznačil, že jsou potřeba i lidé, kteří na tom s inteligencí nejsou nějak extra dobře. Dokážete si představit člověka s IQ180 jak sedí celý den za kasou nebo u pásu? Myslím, že by se z toho zbláznil.

Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Centurion

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 188
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #5 kdy: Duben 30, 2013, 02:41:10 odpoledne »
Ještě bych chtěl dodat že inteligence a ovlinitelnost člověka není přímo úměrná. Je dokázano že člověk s IQ 120 je ovlivnitelnější než člověk s IQ 90. Když se někde řekne že utekl dinosaurus, tak IQ 120 si řekne "někde dělali pokusy s klonovánim, vymklo se to a utekl jim" zatímco IQ 90 si řekne "to je blbost, kde by se tu asi vzal dinosaurus".

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #6 kdy: Duben 30, 2013, 02:55:57 odpoledne »
Hloupost. Pokud má někdo IQ 120 a věří že odněkud utekl dinosaurus měl by si test udělat znovu.

IQ 120 je už nadprůměrná inteligence, takovýto člověk už musí vědět co reálné je a co né. V klidu dá i těžší VŠ. Zas tam bych těm méně obdařeným nefandil.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Centurion

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 188
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #7 kdy: Duben 30, 2013, 05:12:21 odpoledne »
Ale to byl jen přiklad. Nějací joudové na vejšce vypočítali přes nějakej supervzorec, že 2+2=1,8 a všichni měli huby do kořán zatímco blbbec řekne že to kravina. Prostě chytřejší člověk uvěrí všemu co je z hlediska pravděpodobnosti možné zatímco blbec neuvěří ničemu dokud mu to někdo neukáže.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #8 kdy: Duben 30, 2013, 05:17:19 odpoledne »
Osobně se považuji za chytřejšího a i chytřejší v mé okolí o věcech přemýšlí více jak méně chytří. Už jen z toho to jednoduchého důvodu musí být chytřejší schopnější odolávat hloupostem.

Trochu mi připadá že se snažíš chytřejší shodit:)

Nedělejme si iluze, že méně chytrý vykoumá nějakou závratnou věc. Podvedeni bývají častěji. IQ není podmínkou schopnosti, jen otvírá bránu k vědomostem a jejich snadnějšímu třídění a využití. Ale stojím si za svým. Méně chytří rozhodně nejsou odolnější vůči blbostem.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #9 kdy: Duben 30, 2013, 08:16:57 odpoledne »
Ve Warhammeru je také prezentováno, že inteligentnější se nechají snáze ošálit chaosem, ale na druhou stranu povyšování těch, kteří jsou hloupí, že ve skutečnosti jsou v reálu lepší... mi přijde podobně ujeté jako sumovi.

Nicméně se Sumem bych si dovolil nesouhlasit ohledně toho, že inteligentnější člověk např. s iq 120 dá v klidu těžší vejšku. To bych si dovolil označit za pitomost.  :)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Cataleyo

  • ***
  • Příspěvků: 155
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #10 kdy: Květen 04, 2013, 01:12:36 odpoledne »
to je pravda, ľudia s vyšším IQ sú ľahšie zmanipulovaný na mentálnej úrovni, ale dostatočne rozhľadený človek si dokáže prečítať aj pár kníh psychológie (manipulatívne techniky sú už dosť často publikované), a bude ostražitejší, útok bude vedieť identifikovať.
A čo sa týka poklesu inteligencie, to je blud, ďalší dezinformačný ťah. V minulosti neboli média ani štatistické úrady a podobne, takže sme sa ani nemali ako dozvedieť koľko % je podľa tabuliek ľudí negramotných (podpriemerných). + Inteligencia + pamäť človeka neustále stúpa. Pokiaľ sa nehovorí o dobe dávnejšej než 10 000 p.n.l. ;)
A ďalšia vec ktorú by som chcel podotknúť, že podľa IQ nemáme ako zistiť či negramotnosť stúpa alebo klesá... veď je to mentálny vek/ chronologický vek a tieto údaje na akej úrovni sa pohybuje jedinec s jednotlivým chronologickým vekom, sú tiež iba na základe štatistík, alebo sa mýlim ?
A IQ je aj tak len slabým ukazovateľom inteligencie ľudí, veď existuje aj EQ (ktoré nevieme zmerať) a ďalších 20 druhov inteligencií a s určitosťou sa nedá povedať, že by čoby len jedná bola menej dôležitá ako tá druhá. A osobne mám radšej ľudí s vyšším EQ a priemerným IQ ako naopak ;)
Netreba objavovať to čo už bolo objavené pred nami, stačí to iba prispôsobiť a využiť v našej dobe.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #11 kdy: Květen 06, 2013, 08:48:07 dopoledne »
Ohledně toho jak tvrdíte, že lidé s vyšším iq jsou snáze zmanipulovatelní propagandou.... napadl mě jeden příkládek, který je tak trochu v rozporu s vaším tvrzením.

Když v nacistickém německu byla nějaká opozice proti hitelrovi, tak jí dle mých informací nevedli nějací hlupáci, ale inteligentní lidé. Tolik k snazšímu ovládání inteligentních lidí.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Cataleyo

  • ***
  • Příspěvků: 155
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #12 kdy: Květen 06, 2013, 12:21:40 odpoledne »
Ale treba si uvedomiť, že manipulátor alebo Diktátor alebo ktokoľvek kto môže stáť za takouto propagandou je taktiež inteligentný človek a nieje zmanipulovaný (evidentne). Taktiež by sa hodilo podotknúť, že každá moc má aj svojich neprajníkov a tými mohli byť "inteligentní ľudia", ktorý mohli podporovať hnutia proti Hitlerovi, a na svoj cieľ taktiež použili manipuláciu ostatných a aj inteligentných ľudí. Keď je niečo "dokonale" naplánované, ťažko sa zisťuje kto za tým stojí ;)

A trošku k aktuálnej téme by som rád podotkol, že mnoho inteligentných ľudí aj dnes je manipulovaných médiami, ak teda za ukazateľ inteligencie berieme do úvahy IQ, propaganda ovplyvňuje napr. lekárov, učiteľov atď... Keby tomu tak nebolo, situácia vo svete by bola podstatne lepšia
Netreba objavovať to čo už bolo objavené pred nami, stačí to iba prispôsobiť a využiť v našej dobe.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #13 kdy: Květen 06, 2013, 01:19:15 odpoledne »
Lékař není podmnožinou chytrých lidí, stejně jako učitel. Ale množina chytrých lidí nějaké lékaře i učitele obsahuje.

Druhá věc je IQ samotné. Na rozdíl od Emočního kvocientu je IQ pro každý národ stejně měřitelné. Emoce jsou odlišné dle kultury. Ale kruh, obdélník, čtverec atd.. je všude stejný. Proto jsou jiné možnosti měření lidi dle mého nepřesné a snahou si najít něco v čem jsem lepší jak ostatní. Sice jsem hloupější, ale emocionálnější. Ano to je pěkné, ale uživí se tím někdo? Většinou ne, naopak. I když se říká že lidi s EQ jsou lepší manažeři atd.... No já nevím. Většinu velkých firem vybudoval technik a manažery si pak bral na výpomoc. Neznám moc chytrých lidí s nízkým EQ. Ono se jde naučit jak vycházet s lidmi (kurzů jsou an to stovky a kupodivu to funguje). Stejně jako skoro cokoli. S dostatečnou vůlí se učit se člověk naučí skoro vše. A učení jde lépe s vyšším IQ. Zde prosím nebrat nějaké extrémy.

Takže ano jsou potřeba všichni i hloupější, je jen rozdíl jak těžko se někdo nahradí. A zde mají chytřejší lidé navrch.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Cataleyo

  • ***
  • Příspěvků: 155
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #14 kdy: Květen 07, 2013, 08:52:19 dopoledne »
Sumo.cz
správne, ja som netvrdil, že je to podmnožina súhlasím že nie všetci učitelia a lekári (to je smutné) majú vysoké IQ, ale je tam vyššia šanca výskytu vyššieho IQ ako napríklad u ľudí manuálne pracujúcich ;)
A čo sa týka tých inteligencií tu je článok, možno vrhne trochu svetla na vec o ktorej sa snažím hovoriť :
http://www.diskusneforum.sk/tema/druhy-inteligencie
tu je ich síce iba osem, ale aj tak lepšie než 2
väčšinu čo som čítal o druhoch inteligencie bolo v angličtine, a zväčša z kníh. Približne ich je vyše 30. A dúfam, že mi dáte za pravdu, že napr. taká "muzikálna inteligencia" sa v IQ teste nemeria a stým, či je taký človek ľahko manipulovateľný súvisí viacero faktorov.
Netreba objavovať to čo už bolo objavené pred nami, stačí to iba prispôsobiť a využiť v našej dobe.

Offline Eriska

  • ***
  • Příspěvků: 35
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #15 kdy: Březen 30, 2015, 04:59:08 odpoledne »
Inteligence lidstva neklesá, problém je v infantilizaci lidstva - hlavně ve vyspělých zemích. Nové generace odmítají přijmout odpovědnost (za svoji činnost, za rodinu, partnery...)odmítají pracovat, vyhýbají se "bolesti", starostem, zátěži... a naopak se chtějí pouze bavit (zážitkový průmysl je toho příkladem).
S tím souvisí i problém měření inteligence - testy IQ neměří to, co je za inteligenci považováno - tedy schopnost přizpůsobovat se novým podmínkám. A co nejhorší, sama jsem dceři zvýšila IQ o 20!!! bodů nácvikem. Vždyť jsou to jenom 4 okruhy hrátek a tedy stačí "pochopit", jak se ta hra hraje.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #16 kdy: Duben 23, 2015, 09:55:54 dopoledne »
Spíše se jedná klesající vzdělanost mas. Dnešní Bc. a Mgr. mají úroveň vzdělanosti rovnou maturantům z doby, kdy jsem střední školu končil já.

Můj děda ještě u maturity skládal zkoučky z latiny a řečtiny, jeho maturita měla hodnotu dnešní vysoké školy, nějakého filosofického oboru. Pak pokračoval jako lékař a později právník. Se svým vzděláním by strčil do kapsy dnešní soudce Ústavního soudu.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re:Klesající inteligence mas
« Odpověď #17 kdy: Duben 23, 2015, 12:21:06 odpoledne »
Podle mého názoru jde o to jak lidé (děti, studenti, důchodci, atd.) vidí svojí budoucnost (a ta je hodně nejistá). A když dnes titul z VŠ nemá žádnou váhu a všude chtějí maturanta, aby někde dřely ve fabrice za 15 hrubého. Tak jaké jsou jistoty? Práce, bydlení, důchod, kvalitní ošetření lékařem, policie atd.
Navíc polovina mladých vidí svoji budoucnost pozitivně a zbytek nemá peníze na drogy a chlast.

 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Hrobař

  • ***
  • Příspěvků: 176
Re: Klesající inteligence mas
« Odpověď #18 kdy: Září 29, 2015, 03:53:09 odpoledne »
Nejhorší ježe si drtivá většina lidí řekne "Většina jsou blbci ale já patřím mezi chytré". No, myslím že důležitá není inteligence ale smysl pro zodpovědnost. To co zabíjí tuhle společnost není nízké IQ ale lenost, apatie a konzum.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

konec

  • Host
Re: Klesající inteligence mas
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 11, 2020, 01:45:36 dopoledne »
 To co zabíjí tuhle společnost JE nízké IQ.
lenost a apatie jsou psychické nemoci, konzum je nedostatek inteligence.

konec

  • Host
Re: Klesající inteligence mas
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 11, 2020, 01:56:00 dopoledne »
Jednou z nejvíce znepokojující známkou všeho je, že jsme již v kolapsu, je velký pokles inteligence lidí. Lidé žijící naprosto pohlcení televizí, nemohou přinést světu absolutně nic cenného. Jedná se o “hloupé spotřebitele”, kteří se nechali naočkovat tím, na co se dívají v televizi a jedí zpracované pasterizované nezdravé potraviny. Jsou pod silným psychologickým tlakem a věří všemu, co jim vláda říká. Většina z těchto lidí bude mít problém projít kolapsem.

Pravda. Lidé jsou stále blbější a blbých lidí je stále víc. A kvůli těm blbým lidem trpíme všichni.
Je to stádo otroků světových elit, které ve své vygumovanosti světové elity ještě ochraňuje.

Pokud kolaps dokáže dát věci do pořádku, tak to bude jedině dobře, když přijde.
Aby lidská společnost fungovala správně, tak se musí všech těch tupců zbavit, i kdyby to znamenalo 90% vyhlazení lidské populace.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Klesající inteligence mas
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 12, 2020, 06:39:41 odpoledne »
Tohle se mi Konče moc nelíbí :"no":. Doufám, že to je způsobeno únavou a pozdní hodinou.

Zajímalo by mě, proč takový příspěvek admin považuje za vhodný a sprosté slovo banuje.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Klesající inteligence mas
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 12, 2020, 08:46:45 odpoledne »
Konec mi príde, že túto společnost zabíja...  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Klesající inteligence mas
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 13, 2020, 12:31:34 dopoledne »
Omlouvám se, opravdu jsem to přehnal.

Mohou lidé přežít bez inteligence? Zvířata to dokážou. Jenže bez inteligence už nebudou lidé lidmi.
A také je možné, že lidé bez inteligence nepřežijí, protože postrávají zvířecí rychlost, odolnost, smysly.
Pokud bych budoval svou post apo komunitu, tak bych chtěl, aby její členové byli, ikdyž je to kruté, co nejvíce inteligentní.
Myslím si, že bych tím zvýšil šanci na přežití této komunity.
Nevím, ale... přijde mi logické, aby chytřejší měl vyšší šanci přežít. Od toho se odvíjela také evoluce, nebo ne?

Mě trápí, že světové elity cíleně sráží inteligenci lidu dolů. Hliník, rtuť, vakcíny a autoimunitní nemoci, co napadají naše vlatní nervové bunky a jsou následkem očkování, formaldehyd, a pak jsou to mikrovlny. Já jsem vystaven extrémním dávkám mikrovlného záření, mám to změřené.
Světové elity si zajišťují poslušnost lidu skrz nízkou inteligenci jejích členů. Proto lidé dělají všechno, co chtějí.
V takovém světě se nedá žít.
A obzvlášť ne po tom, co dáte světovým elitám najevo, že moc dobře víte, jak to funguje. Potom už nebudeme mít klid nikdy.


Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Klesající inteligence mas
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 13, 2020, 11:21:47 dopoledne »
"Inteligencia je schopnosť, zahryznúť sa do jazyku skôr ako mozgu napadne dáka myšlienka" :D

Neviem, čo tu zase trepeš tie konšpiračné bludy?  ::)

Pozri sa na orientačnú tabulku IQ národov. A uvidíš že najlepšie sú na tom aziati a o takmer polovicu blbší sú afričančata. A myslím, že tam tie elity nemajú taký dosah.
Češi sú na tom lepšie ako slovač enem preto, že majú vela vietnamcov a okamuru a babiša... :D

https://brainstats.com/average-iq-by-country.html
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.