Autor Téma: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami  (Přečteno 355 krát)

dramik

  • Host
Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« kdy: Duben 29, 2013, 02:55:59 odpoledne »
Počasí je stále více extrémní. Přes 120 tornád zasáhlo na středozápadě USA. Texas je v plamenech a trpí kvůli extrémnímu suchu. A tam, kde nejsou požáry a sucha, tam jsou záplavy. Toto je pouze začátek. Dají se očekávat další nebezpečné projevy počasí?

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« Odpověď #1 kdy: Květen 22, 2018, 07:45:28 dopoledne »
Tak včera ve 23h proběhlo na Chebsku na naše poměry velké zemětřesení smagnitudou něco přes 4 stupně Richterovy škály. Začal jsem přemýšlet na jaké zatížení jsou projektované naše atomky....mám pocit že na 6, tedy asi 100x silnější.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« Odpověď #2 kdy: Květen 22, 2018, 07:51:19 dopoledne »
ja myselel ze je to na Chebsku, ja to tu citim vzdy, ja sem sice stejne nespal ale dunelo to pekne a moje pristehovana manzelka si uz na to taky vzikla. ono muselo by to byt o hodne vice aby neco padalo.
Ja to vnimam jako bozi prst. vzdy si uvedomim svou malickost....i se svyma pseudo problemy.
MaunaKea to mozna bydlim kousek od sebe, jen jak tajime svoje polohy tak vlastne bydlime strasne daleko....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« Odpověď #3 kdy: Květen 22, 2018, 07:57:43 dopoledne »
Já jsem z Perníkova ;) a tamto byl překlep. Já totiž zažil slaboučké zemětřesení jednou na dovolené právě okolo Chodska. Mělo jen 2 stupně a přesto jsem z toho měl divný pocit, když se mi pod nohama chvěla země. Tohle muselo být daleko horší a prý už padaly obrazy ze zdí.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« Odpověď #4 kdy: Květen 22, 2018, 08:38:27 dopoledne »
to byli nejake obrazy pristehovalcu co to tu jeste neznaji. obraz musis mit poradne chyceni do zdi. ne najekim hrebickem, pak se muzes psat clanky ""takove zemtreseni bylo ze mi obrazy podali"". uz sem tu zazil i silnejsi otresy a vzdy akorat sklenicky, a to obrazy mame taky a to mi jeste zadny nikdy nespadl.
ale kdyz uz spadne komin....
ale taky, meli ho urcite spatne postaveny.
Tady proste si na to musis zvyknout a veci tomu prispusobovat.
jako muzes si veci pojistit ale pojistko a svou blbost udelat asi nejde....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« Odpověď #5 kdy: Květen 22, 2018, 09:38:36 dopoledne »
. . . Tady proste si na to musis zvyknout a veci tomu prispusobovat. . . . .

Zvykat si můžeš, přizpůsobovat se můžeš taky, ale co je to naplat, když to klepání je pořád silnější, a silnější  :-\
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« Odpověď #6 kdy: Květen 22, 2018, 10:33:18 dopoledne »
No nevím. Mám pocit, že ČR se bere jako dlouhodobě seismicky klidné území a rozhodně jsem třeba nezaznamenal, že by se stavební úřad staral o odolnost stavební konstrukce vůči zemětřasu. Když vezmu že lidi často žijí v chalupách splácaných z toho co okolí dalo, zdi napůl kamený napůl z cihel, překlady dělaný samodomo nebo nějaký trám....Už povodně nám ukázyly, že nepálená vepřovice je sice dostupný, ale vůči vodě ne moc odolný materiál. A vůči zemětřesení jsme jako nahý v trní, nikdo s tím moc nepočítá. Ale neboj obraz na zeď přidělávám na "pilku". To je taková ta zubatá věc, co umožní posunovat obrazem, když hledáš těžiště, aby nevisel křivě. Má drahá 1/2 je na to háklivá ;). A pilky se připevňují podle velikosti 2-4 vruty přímo do rámu.

Offline androidprepper

  • ***
  • Příspěvků: 167
Re: Tornáda, hurikány, zemětřesení a tsunami
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 13, 2020, 06:10:51 odpoledne »
Počasí je stále více extrémní. Přes 120 tornád zasáhlo na středozápadě USA. Texas je v plamenech a trpí kvůli extrémnímu suchu. A tam, kde nejsou požáry a sucha, tam jsou záplavy. Toto je pouze začátek. Dají se očekávat další nebezpečné projevy počasí?

No tak píšeš o USA. Ano, v USA jsou tornáda, vždycky tam byly, je to pro USA typické a ... kdo chce žít v USA tak se musí právě na tornda prostě připravit. Musí mít pevný sklep do kterého by se schoval. Nesmí si stavět přílši drahý dům, protože by to byla velká škoda, když by jej tornádo uklidilo. Texas je v plamenech protože je vyprahlý, u nás nemáte takto vyprahloou krajinu. No i tak v suchých letech občas mžou být požáry. A tornáda jsou u nás vzácná a slabá.

Ovšem záplavy, ty jsou pro naše území typické a proto by jsme měli uvažovat co dělat když přijdou. Hlavně si nenechat zaplavit vodou zásoby jídla.
Ale budme rádi za ty naše věčné záplavy, protože jiní mají tornáda nebo zemětřesení.

Abych to vzal podle názvu vlákna
Tornáda u nás nejsou, hurikány u nás nejsou, zemětřesení u nás jsou jen na chebsku a tsunami u nás také nejsou a nikdy nebudou, protože k moři to máme stovky kilometrů.
Žijeme ve fakt dobré krajině, protože tady nic z toho není.