Autor Téma: Kdybych to věděl, tak ...  (Přečteno 1996 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Kdybych to věděl, tak ...
« kdy: Duben 08, 2013, 06:16:56 odpoledne »
vse v tomto topicu je vymysl. Nicemu neverte a nepropadejte panice.:)

Dnes jsem zas na hlidce. Dostanu za 12 hodin hlidkovani 250g chleba. Pro mne je to jen bonus, protoze nemam co delat, tak za stani na miste dostanu neco.:)  Je to skoro uz mesic a byl taky pondelek, kdy se to vse zmenilo. Porad to nechapu proc jak to zacalo. Vsichni doufame, ze to dopadne dobre a vratime se k puvodnim zivotum.Na to, ze vesnice ma 5000 obyvatel je velice stabilni nez ty male vesnice. Myslim, ze hlavni duvod je, ze tu byla od zacatku domobrana a pak pokladnice. Je to urcite o stestim, ze to dopadlo pro mne dobre i pro moji rodinu. Snad jsem to nezakriknul.

pokracovani priste...

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #1 kdy: Duben 08, 2013, 07:11:32 odpoledne »
Tak jsem se najedl. Jsem unaveny. Zalehnu co nejdriv, abych zas v 5 rano vstal a sel hlidkovat. Byl to 11.brezen, kdy jsem mel jine starosti. Den pred tim jsem vecer stahnul titulky k novemu dilu Revenge a tesil jsem se, ze se na to rano podivam. Rano jsem nazhavil pocitas a nejdriv jsem se podival na forum a facebook. Na forum bylo jeste mrtvo, ale na facebooku se objevovala jedna zprava za druhou. Euro se propadlo a kurz byl az 1Kc = 4 Eura. Jen jsem zasnul a rikal jsem si jestli to je fakt nebo to je nejaky hoax. Zpanikaril jsem, protoze by to mohl byt zacatek ekonomickeho kolapsu. Nejsem ekonom, tak to panikareni bylo logicke. Napadlo mne jedine reseni, ze hned pujdu a koupim co nejvic krmne psenice z nedaleka prodejny krmiv. Vzal jsem ze dvora vozik a penize u sebe a sel jsem nakoupit co se da. Bohuzel jsem mel jen 2000kc a nejake drobaky, tak jsem nakoupil jen 300kg. Potkal jsem tam Josefa, ktery mel stejny napad a nebyla to nahoda, ze jeho kroky sli prvne tam. Jeste jsem nevedel, ze se jmenuje Josef a co tam dela.



pokracovani priste...

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #2 kdy: Duben 09, 2013, 09:51:00 dopoledne »
Jsem po snidani. Musel jsem se vratit, protoze uz byla vsechna mista pro hlidkovani pro dnesek plna. Zitra mam hlidku jako povinost, protoze za to, ze dostavame 2 kg psenice tydne musime odsluzit 2 dny v tydnu 12hodinove hlidky.  Jedine deti do 15 let a nemohouci lidi dostavaji 2kg psenice tydne bez povinosti neco delat.

V domobrane je presne 5781 lidi a zbytek z 9000 jsou deti a nemohouci. Fasuji na hlidku vzdy Brokovnici Baikal IZ 43 - E. Měl jsem dostat CZ 452-2E ZKM, ale v moji jednotce byl clovek, ktery ji uz mel, tak mi dali brokovnici. Hlidame okraje vesnice. Ty, kteri hlidaji vnitrni perimetr vesnice jsou casto vybaveni kusemi jako jsou Megaline 75 LB. Neni potreba mit tolik zbrani, protoze nedochazi rabovani nebo konfliktum.

pokracovani priste...


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #3 kdy: Duben 10, 2013, 07:50:53 odpoledne »
Tak mam po praci a po jidle. Dnes to byla drina. Presouvali jsme k hranicim pozorovatelny. Odpocinuli jsme si, kdyz jsme zakreslovali objekty jako vrty a jine veci do podrobne mapy. Obcas zaprselo a neustale foukalo.



Zitra mam volno, tak pokud pocasi dovoli pujdu pracovat na zahon, ktery jsme ziskali jako clen domobrany. Ma nam to moc snizit zavislost na pridelech. Vzpominam si, ze existovalo tvrzeni, ze bude nedostatek naradi na zahradu, kdyz nastane PA. Neni to pravda. Na vesnici je toho az az.

pokracovani priste...

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #4 kdy: Duben 11, 2013, 07:26:38 dopoledne »
Moc prace na nasi nove zahrade neni. Pred PA byl pozemek pripraven na oseti, tak je urovnan a puda pripravena na seti. Budeme jen krokovat a davat koliky, abychom udelali zahony a cesty.



Dostal jsem zahradku blizko potoka, tak voda nebude problem. Problem je, ze potok je prirozena zabrana a je na hranici s chranenym uzemim. To pro mne znamena, ze budu pro ostrelovace snadny cil a pokud hladovejici dostane pres potok, tak mi sni moji urodu nez hlidka neutralizuje. Nemuzu si vybirat. Jsem rad, ze neco mam a alespon mne to zajistit na horsi casy. Nastesti potok je docely velky a je tam dost vody, tak malokdo se bude snazit dostat pres nej. Snad v lete to nebude jen maly potucek.



S osevnim planem nemusime delat starosti. Od domobrany kazdy dostal semena. Tak budeme sazet to co nam dali. Kazdemu 5 lidem dali jednu malou cernou pet lahev 0,5l a mame si rozdelit semena. Nechapu, proc nemohli dat zvlast semena a musime je tridit. Napada mne, ze jen chteli snizit sanci znehodnoceni semen, kdyby byli v jedne nadobe.



Uz tak po rano jezdi. Mnoho z nas dela hodne, aby se mel dobre a jeden duchodce maka jako fretka. Do sousedni vesnice jezdi nonstop prodavat psenici a privazi bohatstvi. Ta vec o tom, ze bohate zeme jsou kvuli tomu, ze plundruji chude je urcite pravda. Slouzi i jako spion a sirena. Pokud se neco stane, tak ma vysilacku a da vedet hlidce, ze sousedni vesnice je pod utokem. Jeho trikolka je fakt skvela. Do zadu da 2 tasky s jidlem a zpatky se vraci s bohatstvim.



pokracovani priste...





Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #5 kdy: Duben 13, 2013, 07:27:55 odpoledne »
Dnesek bylo tepleji. Ani neprselo oproti vcera.Dokud neprijde clovek o tekouci vodu z kohoutku, tak nevi co je to nosit vodu. Nosime z nedaleka. Nastesti na vesnici lidi maji studny, tak neni tezke sehnat vodu. Taky je nedaleko rybnik, kde si muzeme profiltrovat vodu. Voda nam tedy nedela starost. Hygiena je ve vesnici velice dodrzovana. Ten, kdo ji porusi, tak se muze rozhodnout jestli odejde z vesnice nebo vstoupi do PP jednotek neboli do pracovnich jednotek, kde maka za mensi prideli a o hodne vic pracuje. Tedy neco jako otrok. Vodu na piti neprevarujeme, ale jen tam kapneme savo. Nastesti jsem ho koupil vic, tak nejaky cas zustane. Kdybych to vedel, tak si koupit sudy, protoze nemam zadny na vodu. A ted je uz nesezeneme.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #6 kdy: Únor 10, 2015, 12:59:19 odpoledne »
Jednoho dne šel hrdina na hlídku. Na konči hlídky se šel protáhnout a jen jedno hvízdnu. Hrdina padnul na zem a bylo po něm.

konec.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #7 kdy: Únor 10, 2015, 01:05:24 odpoledne »
 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Srabe. Než aby jsi zkusil pokračovat, tak to takhle ukončíš.  :'( Čo sa dá robiť.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #8 kdy: Únor 10, 2015, 01:09:04 odpoledne »
Nemám na to. Nejsem prepper a nedokážu pracovat s tolika proměnými. Radši jsem to ukončil a dám se do něčeho, kde je málo proměných.

Offline chodec

  • ***
  • Příspěvků: 69
Re: Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #9 kdy: Únor 23, 2016, 07:37:32 odpoledne »
Sahave, nechceš to nechat otevřené pro ostatní autory? Prostě každý kdo chce dopíše další část.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7551
Re: Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #10 kdy: Únor 23, 2016, 08:37:19 odpoledne »
Chodec, to vôbec nie je špatný nápad. S kludom skús zrealizovať ako novú poviedku  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline chodec

  • ***
  • Příspěvků: 69
Re: Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #11 kdy: Únor 24, 2016, 04:13:35 odpoledne »
Díky. Rád bych připsal ale neumím to. Už jsem psal asi 30 str. příběh ale byl hrozně kostrbatej. Snad se někdo ale odhodlá :).

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Kdybych to věděl, tak ...
« Odpověď #12 kdy: Únor 24, 2016, 04:58:36 odpoledne »
Jednoho dne šel hrdina na hlídku. Na konči hlídky se šel protáhnout a jen jedno hvízdnu. Hrdina padnul na zem a bylo po něm.

konec. 

Ale to vůbec neznamená "konec".
Tady se dá přece docela dobře pokračovat !
Hrdina žil v komunitě, a tak je tam několik dalších osudů   ;)
Kdo má zájem, může pokračovat, i sahaw  (když bude mít náladu) může klidně pokračovat dalším dílem  ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D