Autor Téma: Alternativní paliva  (Přečteno 1679 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
Alternativní paliva
« kdy: Březen 28, 2013, 10:21:16 dopoledne »
Muze mi tu nekdo silne verici, ze traktory po PA budou jezdit na repku a alkohol mi hodit par cisel?

Kolik je potreba vypestovat repky, aby ji zemedelec mohl zasit, pohnojit, sklidit a pripravit pole na dalsi rok.

To same je s alkoholem. Kolik budu potrebovat neceho vypestovat, abych mohl pouzit traktor cely rok treba 1 ha obdelavanoeho pole.

Prosil bych i spotrebu dreva a nejakeho materialu, ktery je urcite potreba pri vyrobe paliva potreba.

V teto chvili mam totiz pocit, ze takovy funkcni traktor moc casu a energie neusetri. Tak mi ukazte, ze se pletu.diky

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
Re:Alternativní paliva
« Odpověď #1 kdy: Říjen 18, 2014, 05:22:23 odpoledne »
Myslite, ze ty tablety funguji?

Citace
Drazí přátelé makrobiotici-ochránci přírody!! Něco pro Vás máme Wink Chcete si šetřit SVÉ peníze a zároveň naše ovzduší ?? Ovšem pokud jste řidiči,nebo nějaké znáte. Nebo jste zkrátka uživateli jakýchkoliv spalovacích motorů na cokoliv. I sekačky, pily...
Nabízím úsporu formou tablet do paliva ( i LPG..) Přitom úspora je jejich nejmenší výhodou. Je spočteno, že krom úspory Vám tento geniální český výrobek šetří ještě  2000 Kč měsíčně, protože jeho používáním se šetří součásti motoru jako svíčky, trysky, filtr.................... které byste museli dát dříve opravit nebo koupit nové. A NA OLEJ se dá ujet o 10 000  km dál. Líbí?
  Výrobek můžeme nazvat palivovým kondicionérem, jelikož má asi 31 výhod, žádnou nevýhodu a 3 funkce: čistí a tím šetří motor
                                                                                                                                                                     šetří peníze za palivo
                                                                                                                                                                     a zvyšuje výkon, pánové :-)   
Na rovinu: 1 tableta Power Car Tab je na 40 L a stojí jen 56 Kč, tedy sáček s 10 ks za 560 Kč.
NEMÁ ŽÁDNÉ VEDLEJŠÍ ÚČINKY a zcela se rozpustí a shoří se směsí.
Šetří Vám kolem 10% paliva ( výdajů) ( u Felicie 20% !) tj. asi 2 Kč NA LITRU !!! a na tankované nádrži 40 L šetří tak 150 Kč -- odečti cenu tablety 56
       a vyjde Ti zhruba ÚSPORA 90 KORUN. - Tím jsi v plusu, to máš v kapse při každém tankování. -- Do kartičky je dobré si zapisovat tankování  a DELŠÍ DOJEZD. (Známý ujel už na 1. tabletu o 60 km dál) -Ovšem jako člověk,ne 150 kou :-)
  Samozřejmě lze tankovat menší množství  a dávat poměrnou část dobře dělitelné tablety, tedy na 20 L polovinu, např.
  JAK to funguje?
  Účinné hl. složky jsou ferocen - organokov a bavlníkový olej. Tak tabletka ZKVALITŇUJE a urychluje hoření a tím zvyšuje výkon motoru. A my pak potřebujeme méně paliva a tím šetříme. Ferocen taky dostal Nobelovu cenu za využití. A při tom všem máme minimální emise a tak šetříme ovzduší.
Prodlužuje životnost motoru o 40%.

O další podrobnosti se rád podělím, v případě zájmu mi pište na soukromou adresu ( radek.ibero@seznam.cz) to je lepší.
Ještě cituji: "Výrobek s high-tech složením je palivový kondicionér nejvyšší generace,který pronikne až do spalovacích komor skupin válců. ( Zase jednou se něco fakt povedlo :-D ) Tablety jsou navrženy tak,aby doplnily molekulární strukturu benzínu,nafty,LPG i ethanolu, a tím zajistily efektivnější spalování. Tento efekt přináší zvýšení výkonu  a také výrazné snížení emisí. Používáním dochází k podstatnému snižování tvorby oxidů dusíku NOx a oxidu uhelnatého. Dále se snižuje tvorba všech exhalátů plynů a ZAMEZUJE se tvorbě sazí. Všechny uvedené skutečnosti zvyšují účinnost motoru a výrazně prodlužují jeho životnost. ( Při běžném provozu se shromažďují karbonizační úsady, snižuje se spalovací objem a i tím narůstá spotřeba paliva. Tyto usazeniny jsou primární příčinou zvýšené spotřeby. Tzn. tím se snižuje účinnost, zvyšuje spotřeba, snižuje výkon, motor reaguje pomaleji, spalování se zhoršuje a tím se zvyšují emise.)"

Výrobek úspěšně prošel 2 letým testováním v Nezávislé Tribotechnické Laboratoři - zkušebna paliv a motorů, kde dostal kulaté razítko. Na našem trhu je již rok a 3/4 a také na trzích všech Československých sousedů a Kazachstánu, N.Zélandu a nejspíš už i dalších.
Děkuji za pozornost, kterou si výborný výrobek zaslouží, dělám to rád pro svou i vaši ekonomickou situaci a společnou ochranu přírody. Pište mi na adresu,jak je uvedeno výš.
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,3865.msg34529/topicseen.html#msg34529

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #2 kdy: Říjen 18, 2014, 05:24:37 odpoledne »
Ty tablety maji vyhodu pro preppera, ze mu usetri prostor a nemusi kupovat tolik paliva, ktery musi pravidelne obmenovat.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #3 kdy: Říjen 18, 2014, 05:37:21 odpoledne »
Pěstovat řepku na pohon traktoru, tak to tedy asi ne. Biopaliva jsou tunel na státní rozpočet. Dovedu si představit traktor na dřevoplyn. Ale jen na orbu. Na zvážení je ale i mít naftu do náhradních zdrojů, na dobu než vyroste volský potah. To je nafta bez biosraček, v dieselových agregátech na telefonních ústřednách ji mají dlouhé roky a nedegraduje.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #4 kdy: Říjen 18, 2014, 07:27:21 odpoledne »
Mno, lis na řepku jsem  zahodil, pracoval 4 roky. Do staršího traktoru jsem používa surový řepkový olej ¨s předehřevem i metylester řepkového oleje doma připravený. Ekonomičtěji mi vyšel ten syrový řepkový olej. Měl jsem výtěžnost z jednostupňového lisování 47 % zbytek byly pokrutiny. Dvoustupňovým lisováním s následnou chemickou extrakcí jsem se nechtěl zabývat skrze technologickou náročnost.
Řepku jsem kupoval, následně získával od kamoše.
Z metráku jsem získal 47 kg oleje. Na ten běžně jezdil můj traktor , zetor 50 super se stejným výkonem i spotřebou.
Zkoušel jsem řepku ekologicky pěstovat a není to možné. Bez 6 až 8 postřiků to prostě nevyroste. Přikládám tedy větší význam dřevoplynovému pohonu. Ten však je možný u traktoru pouze po zásadní přestavbě motoru, nebo použít žážehový motor jako dvoupalivový, ve fréze určené jako agregační traktor.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #5 kdy: Říjen 18, 2014, 08:34:37 odpoledne »
Pokrutiny jsi zkrmoval?

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6 kdy: Říjen 18, 2014, 10:06:50 odpoledne »
Myslite, ze ty tablety funguji?
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,3865.msg34529/topicseen.html#msg34529

Nejvynosnejsi kseft je ten s lidskou blbosit. Pardon ale musel jsem... jeste je potreba pridat magnety na palivove potrubi a spotreba pujde dolu minimalne o 50%!

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #7 kdy: Říjen 18, 2014, 10:11:33 odpoledne »
Hlavně to rozpouštění v LPG, to mne tedy dostalo. Kdyby se tam nehovořilo o LPG, tak bych to, jen tak z legrace třeba i vyzkoušel.

Dovedu si představit, že něco může zlepšit hoření směsi, snížit tření ve válcích a podobně, takže takovéto vynálezy šmahem nezavrhuji ale pečlivě odděluji zrna od plev.

Dovedu si představit rozklad vody pomocí nějaké katalytické nebo rezonanční reakce, která způsobí, že vazby mezi H a O se rozloží s potřebou nižšího dodeje elektrické energie než při klasické elektrolýze, protože přeci jen, všechny taje přírody jsme stále neobjevili, ale jsem skeptik.

Offline plenty

• Moderátor
« Odpověď #8 kdy: Říjen 18, 2014, 10:15:44 odpoledne »
Po PA  bude výhodnejšie ako výroba etanolu, repkového oleja alebo iných alternatívnych palív chovať voly, kravy alebo kone za účelom obrábania pôdy, prepravy, dopravy .....   Odpadne výroba náhradných dielov a zháňanie takej " maličkosti" ako je olej do motora, prevodovky a na mazanie.  Naviac zvieratá sa prirodzene obnovia ale traktor vám ďalší traktor neporodí ;)
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #9 kdy: Říjen 18, 2014, 10:23:39 odpoledne »
Nikdo se s tebou nehádá, ale už jsme tu několikrát řešili, že volský potah roste 5 let. Co do té doby? A orba je potřebná provést v poměrně krátkém časovém rozmezí a voli se budou pást celý rok.

Takže bych třeba zrovna ten kombajn se snažil udržet v chodu co nejdéle, aby aspoň posekal a vymlátil, čištění zrna už se dá udělat ve stodole, je to užitečné minimálně proto, abychom neseli na pole plevel. Když už ne kombajn, tak aspoň samovaz..

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #10 kdy: Říjen 18, 2014, 10:30:16 odpoledne »
Co nejvíce techniky na první dekádu PA udržet v chodu a chovat tažný / jízdní dobytek. To se dá s robusní technikou a náhradními díly, kvalitními pohonnými hmotami a mazivy zvládnout.

Lidskou sílu využít spíše na zahrádce, při pěstování ovoce / zeleniny, to se zmechanizovat nedá, pak zpracování zemědělské produkce a další.

Navíc zahrádkaření a zpracování bude probíhat v poměrně malém prostoru, tedy v obci a za hradbami, tedy v realtivním bezpečí.

Zatímco obdělávání půdy pro zemědělství bude v okolí a to bude nutné udržet bezpečné, na to bude také potřeba lidská síla.
Co nejvíce uchované a funkční techniky umožní uvolnit lidi na obranu,  zejména v prvních letech, kdy to bude velice důležité.

Offline plenty

• Moderátor
« Odpověď #11 kdy: Říjen 18, 2014, 10:42:55 odpoledne »
Saladin súhlas, čo najviac potrebnej techniky udržať v chode čo najdlhšie , veď ja nehovorím, že prechod traktor - ťažné zviera bude hneď po PA.  Nejaké zásoby palív, mazív a náhradných dielov samozrejme sú a budú ale čisto z technologického hľadiska to nie je udržateľné dlhodobo.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline PetrPlytky

« Odpověď #12 kdy: Listopad 02, 2014, 11:05:36 odpoledne »
Je třeba počítat také s tím, že nejen volský potah roste 5 let, ale musí být dostatek krav pro jejich získání.
Otevírám brány skeldalu.

azraell

• Host
Re: Alternativní paliva
« Odpověď #13 kdy: Červenec 10, 2015, 09:56:22 dopoledne »
zdravim,
priznam sa ze som vsetky prispevky este nepresiel, ale stale som nenarazil na jednu vychytavku z povojnovych rokov, ktora musi nadchnut kazdeho preppera: splynovac dreva pre automobil (vygooglite si obrazky pre: holzvergaser auto)

sklonuju sa tu rozne alternativne paliva pre automobily ale nejako tu unika pointa udrzby a nahraditelnosti opotrebovanych dielov v kontexte upadku technickej urovne spolocnosti. konstrukcia splynovaca je pomerne jednoducha a palivo dostupne, ... akurat len vhodne motory su vo veteranoch, alebo v muzeu.

mimochodom spomina si este niekto, ako sa doma opravovali MB110 doma so srobovakom, kladivom, kombinackami a desinou klucom??? .... a ked sa chcelo, jazdilo sa i na zmes metanolu a acetonu - tzv. drevny lieh. na to sa po vojne jazdilo tiez.

azraell

• Host
Re: Alternativní paliva
« Odpověď #14 kdy: Červenec 10, 2015, 10:59:45 dopoledne »