Autor Téma: Pandemie či chemické zbraně  (Přečteno 404 krát)

fallout

• Host
Pandemie či chemické zbraně
« kdy: Březen 22, 2013, 05:04:56 odpoledne »
Ahoj tohle je spíš otázka na odbornika jaké nemoci či jedy by nás mohly ohrozit jaká je šance že zrovna ta nebo ona nemoc nebo jed udeří a jak se proti nim bránit ( spíš než očkování nebo léky by mi zajimaly prostředky pasivni ochrany kdy pomohou a kdy ne , roušky plynové masky atd. )  ?

Předpokládam že asi nikdo nemáte doma kompletni ochraný oblek včetně nezávislého vzduchového okruhu nebo plynovou masku s všemy druhy filtů v množství více než malém aby přežil déle jak pár dní při zamoření .

Ale když nadtím teď tak přemýšlím tak asi stejně nikdo nemá ani způsob jak zjistit co právě udeřilo za šmejda a jak se podle toho přizpůsobyt ... nebo se pletu ?     

Offline stepan-hawk

• Moderuje
Re:Pandemie či chemické zbraně
« Odpověď #1 kdy: Březen 22, 2013, 05:25:21 odpoledne »
podívej se na postapo cz. Tam dělají pravidelné poplachy a při nich vytahují ze skříní plynové masky. To podle mne proti většině věcí ochrání.

Takže že není možné mít doma kompletní protichemický oblek bych říkal s rezervou. Nicméně se domnívám, že ani to není 100% protože to může přijít nečekaně a ve chvíli kdy zjistíš, že se něco děje, tak už bude na reakci pozdě. Ale to jsem samozřejmě poměrně velký pesimista.

Záleží na tobě kolik do toho chceš vrazit peněz, místa doma a času.

Nebylo by lepší název změnit na ochrana proti pandemii a chemickým zbraním?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

• Moderátor
« Odpověď #2 kdy: Březen 22, 2013, 06:30:53 odpoledne »
Zdravím.
Vyrobit amatérsky protichemický a nebo proti bakteriologický úkryt je prakticky nemožné. Je to tak finančně náročné, že i armáda (která ho má někde v horách) se rozhoduje co s ním. Pokud sledujete tisk a nebo alespo TV tak vám to nemohlo uniknout. Já osobně si myslím, že např taková španělská chřipka (a to zabila pouze 20 mil. lidí) je slabej odvar proti tomu co by mohlo přijít.
Stačí nějaká mutace a antibiotika, která nezabírají a je to v pytli. S tím se nezabývám. To jde mimo mě, stejně jako srážka země s planetkou, jaderná válka, výbuch suprevulkánu a pod. fantas magorie.
Přátelé poslední roky jsem dělal na údžbě ve firmě, která vyráběla léky a tam se dostat do tzv. čistého prostoru byl docela problém. A stejně nám hygienici, kteří tam dělali pravidelné kontroly řekli, že proti bakteriím a virům by to muselo být všechno jinak a důkladnější.
Tak že pro mě nereálné.
Miki.   

fallout

• Host
« Odpověď #3 kdy: Březen 22, 2013, 10:02:48 odpoledne »
miki ted si mi vnuknul zajimavou myslenku kdybych bydlel na samote od lidi tak mohu nebo nemohu chytnout treba chripku ?  ::)

Offline Ormien

• Gardening
« Odpověď #4 kdy: Březen 22, 2013, 10:31:01 odpoledne »
Pravděpodobnost by byla výrazně nižší než mezi lidmi. Současně ale prodělané chřipky zvyšují odolnost organismu vůči dalším mutacím (nezanechají-li trvalé následky), takže až bys ji dostal, tak by sis to zřejmě opravdu užil:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #5 kdy: Červenec 19, 2013, 10:00:12 odpoledne »
http://www.novinky.cz/veda-skoly/308277-novy-virus-h7n9-muze-postihnout-cely-svet-varuji-svedsti-experti.html

Už zase straší, ale já myslím, že z tohohle mraku maximálně zaprší, ale bouřka nepřijde.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Centurion

• Praktikující prepper
« Odpověď #6 kdy: Červenec 19, 2013, 10:43:07 odpoledne »
Pořád se najdou, blbci kteří jim na skočí a jdou se za prachy naočkovat.

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #7 kdy: Červenec 22, 2013, 12:27:13 odpoledne »
V tomhle bylo nejkouzelnější jak hlavní hygienik Vít vyzýval ostatní k naočkování a sám vakcínu odmítal.

Offline Patrixon

« Odpověď #8 kdy: Říjen 22, 2013, 11:05:55 dopoledne »
Já osobně beru pandemii jako velmi reálnou hrozbu. Preventivní očkování nikoho před pandemii neochrání, to chrání pouze před běžnou chřipkou, která už se někde vyskytla. Já jsem se očkovat nechal, nic mě to nestálo, VZP to dnes dává zdarma a i kdyby ne, tak mě těch 300,- přijde jako dobrá investice. Protože chřipku jsem několikrát již měl a je to pěkně hnusný. Minimálně 2-3 dny jsem chodil s těží na záchod, jak mi bylo blbě a další týden doma na práškách. Týden absence v zaměstnání mě stojí mnohem víc než 300,- za očkování. Spousta lidí si plete chřipku s bakteriálními chorobami, jako je nachlazení nebo angína, které nemají ani zdaleka tak nepříjemný průběh. Pokud máte chřipku, s těží se zvednete z postele díky horečce a bolesti svalů.

Viry se vzduchem samovolně většinou nešíří (pokud na Vás někdo nekýchne), takže jako základní ochrana stačí respirátor s třídou ochrany FFP3 a gumové rukavice, které průběžně vyměňujete. Pozor, musí to ale být opravdu FFP3, většina respirátorů jsou FFP1 a 2 a ty jsou dobré leda proti prachu. Protichemické filtry v plynových maskách Vás před viry také neochrání ! Ideální by bylo, se vyhýbat kontaktu s lidmi i zvířaty, ale většinou musíme stejně všichni do práce, takže tomu nezabráníte. Důležité je, si nesahat rukama na obličej. Člověk si toho mormálně nevšímá, ale běžně se dotkneme rukou obličeje i stokrát za den.

Offline romans001

« Odpověď #9 kdy: Říjen 07, 2014, 10:24:30 dopoledne »
Ahojte

viem, ze niektori neriesite pandemie pretoze sa na to "neda" pripravit, ale predsa, co hovorite o tom ako sa nam siri ebola, uz je v amerike, aj v spanielsku. Myslite, ze to praskne? Ak by sa ebola objavila napriklad vo vasej krajine, co by ste robili?

anglicka aktualita pre ebolu a dalsie nebezpecne choroby ktore sa siria tento rok

http://www.naturalnews.com/047150_Spain_Ebola_outbreak_disease_transmission.html

Offline Cajgalamo

• Moderátor
« Odpověď #10 kdy: Říjen 07, 2014, 02:30:18 odpoledne »
Kurňa, veď máš založené vlákno "EBOLA".
http://preppers.cz/forum/index.php?topic=6917.0
"Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline Goof

• Praktikující prepper
Re: Pandemie či chemické zbraně
« Odpověď #11 kdy: Srpen 19, 2016, 10:35:35 dopoledne »
O tom antraxu už jsem slyšel asi před týdnem a bůh ví co se tam ještě skrývá.
Kluci v Ruskou svým laxním přístupem, jako ke všemu, nám to mohou ještě pěkně zavařit.

"Na severu jsou také zbytky pravých neštovic z konce 19. století a vědci nově v mamutí kůži objevili neznámé 'obří viry',"

http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/166066-nova-pohroma-pro-lidstvo-anomalie-na-sibiri-muze-probudit-zakerne-viry-a-bakterie/
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline milo1944

« Odpověď #12 kdy: Srpen 19, 2016, 11:04:48 dopoledne »
Já mám nepříjemnej pocit, aby to nebyl "laxní přístup", ale docela promyšlený vyzkoušení novejch    takticko-politickejch prostředků.
Jaderný rachejtle už netáhnou, ale "rozhodit" trochu antraxu, a potom "v rámci humanitální pomoci" obsadit území za šťastnýho hejkání sluníčkářů . . .
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Goof

• Praktikující prepper
« Odpověď #13 kdy: Srpen 19, 2016, 11:10:04 dopoledne »
Vyděl jsem někde v reportáži jak vypadali ty co je tam šli očkovat a starat se o ty pastevce a vybíjet losy.
Jejich vybavení bylo ubohý, overaly a pláštěnky jako někde z výprodeje. Na obličeji obyčejnou roušku proti prachu jako na stavbě.

Je vidět že v Rusku jedou pořád to jejich:
Nikomu nic neříct, dát mu pláštěnku (ideálně ještě flašku vodky, jako prevenci) a vysvětlit, že se mu nemůže nic stát. A pokud se něco posere, no holt nás mnogo a pošlou další.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline milo1944

« Odpověď #14 kdy: Srpen 19, 2016, 11:28:54 dopoledne »
Když ono na můj vkus je těch nemocí nějak moc !
Tady přece už po několikátý vykřikovali, že je žloutenka dík prevenci dávno pasé . . .
https://www.novinky.cz/domaci/412315-v-brne-se-siri-epidemie-zloutenky-pripadu-je-desetkrat-vice-nez-v-minulosti.html

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #15 kdy: Srpen 19, 2016, 12:31:41 odpoledne »
Hej, v rusku mají antrax, kolik jich umřelo... U nás se nedala projistotu ani jedna jediná koruna na výzkum vlivu reziduí na lidský organismus v horizontu let používání. Zemědělská chemie zabíjí mnohem víc lidí, než si dokážete představit a  nikdo ani nepípne, ve zprávách to určitě ani jedinkrát nezaznělo a rusáci nám se svejma dvouma mrtvejma vadí....Ale lžeme si do gatí civilizovaně, bez flašky vodky, distingovaně a důvěryhodně.No přeci to není možný, vždyt by si toho někdo všiml, někdo by zakročil, přeci by to tak nenechali.....Ale nechali. Mně naměřila rakouská firma na pozemkách po 19 letech organického hospodaření slabé stopy reziduí herbicidů. Po 19 letech.....a ruský sobi nám vhrnou slzy do očí. Oni dělají aspoň něco, my vůbec nic.A dál cejpráme jedy a dál se tváříme, že je všechno v naprostém pořádku.....
Nemocí je opravdu hodně, lidi mají nabouranou imunitu, lepší bude bajt zalígrovanej doma a nevystrkovat nos.Já byl u doktora s okem a myslel jsem si, že nejsem na očním, ale v tuberkulosní léčebně.

Offline milo1944

« Odpověď #16 kdy: Srpen 19, 2016, 07:03:42 odpoledne »
V pátek odpoledne  :
https://www.novinky.cz/veda-skoly/412328-viry-a-bakterie-cekaji-v-ruskem-permafrostu-na-oblevu.html

No, žádnou radost nemám.
Ona ta Sibiř není zase tak daleko  :-\

Offline štika

« Odpověď #17 kdy: Srpen 19, 2016, 07:22:34 odpoledne »
http://preppers.cz/forum/index.php?action=search2
 O žloutence jsem již dávno psala- OČKOVná jsem samozřejmě.

Offline štika

« Odpověď #18 kdy: Srpen 19, 2016, 07:27:46 odpoledne »
Dohadovat se s někým, zda očkovat či ne, nemá cenu. Každý nechť je strůjcem svého zdrav ;D :( :oí.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #19 kdy: Srpen 19, 2016, 09:36:34 odpoledne »
Bohužel oni ti, kteří odmítají očkování, nejsou strůjcem pouze vlastního zdraví, ale ohrožují tím i okolí. A když neohrožují, tak to dokáže parádně komplikovat život jejich okolí.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #20 kdy: Srpen 19, 2016, 10:22:21 odpoledne »
Ale no jo, ale až ti děcko ochrne po hexavakcíně, nebo po tom z naprosto bezvadnýho děcka vyleze autista....To se opravdu stalo kamarádovi.
Je to mnohem složitější a těžko bych to paušalizoval.
Na druhou stranu jsem viděl šílenou léčbu tetanu a neodvratný konec..... A proti čemu očkovat... proti všemu? to nemůže nikdo přežít....nebo jo?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #21 kdy: Srpen 19, 2016, 10:56:10 odpoledne »
No právě. Třeba souvislost autismu s očkováním se velmi intenzivně studuje a tato souvislost zatím nebyla prokázána. Ale kdo ví, co přinesou další studie. Nežádoucí účinky po očkování jsou průšvih. Nepřeju to nikomu. Však se to také neustále sleduje, testuje, zkoumá... Nicméně fakt je, že bez očkování jsou následky onemocnění daleko horší.

Tak třeba v ČR se před pár lety přestalo očkovat proti tuberkulóze. A ejhle, jezdí k nám levná pracovní síla ze zahraničí nakažená tuberkulózou... a nejen tuberkulózou.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #22 kdy: Srpen 20, 2016, 12:53:01 odpoledne »
Já ti nevím, ale riskovat trvalé poškození zdraví, nebo se bát nějaké, možné či nemožné nákazy,někde v dálce, nebo možná, snad, kdoví jestli,  dej si to na misku vah a pak se modli.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #23 kdy: Srpen 20, 2016, 01:32:44 odpoledne »
No není to jednoduchý... u mě zatím převažují argumenty pro očkování, než proti. Ony ty nemoci zase nejsou tak v dálce, jsou i tady, za rohem, a díky globalizaci vlastně všude je blízko. Jenže díky proočkovanosti populace se z nich nestávají epidemie. Možná by stálo za to zvážit, zda neočkovat na každou nemoc zvlášť, místo sloučených vakcín. Taková hexavakcína navíc ještě s prevenarem může být pro organismus pořádná darda.

Já dělala ve firmě, kde běžně pracují dovezení dělníci z Bulharska, Rumunska, atd.... No a co ti k nám tahali za nemoci... A tak se různě na záchodech a v jídelně objevovali nádoby na dezinfekci rukou, prováděly se testy nejbližších spolupracovníků dotyčného nemocného, uklízečky dezinfikovaly snad všechno. A furt dokola. Krom toho naši zástupci lítají po celém světě, kde se taky setkali s lecčím. Nebýt očkovaní, nejspíš by toho hodně dotáhli i sem do Čech. No a na nemoci, proti kterým se neočkuje, nezbývá než se modlit...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #24 kdy: Srpen 21, 2016, 04:41:38 odpoledne »
Téma očkování je opět mnohovýznamové. Mě třeba vadí obrovské množství hlinitých solí, které obsahují vakcíny pro děti...a není to přitom vůbec nutné....jen pohodlné a pochází to z 60 let kdy se vakcíny vyvíjely. A rodiče mají ze zákona povinnost dát děti očkovat. Ovšem pokud Vám po očkování ze zdravého dítěte vznikne autista, těžko se dočkáte v tomto státu nějakého odškodnění....POdobně pokud vás lékaři přeléčí postupně 7 mery antibiotiky, zničí vám kompletně imunitu a následně si na nich nic nevezmete....oni se často jen sychrují, protože pokud předepíší antibiotika, nic neriskují. Pokud ne a něco se pokazí nesou odpovědnost....S očkováním je to dost podobné a dětští lékaři v tom rovněž nejsou za jedno...A další věc je, že pokud se vám něco stane...třeba úraz a nejste při vědomí nebo se nepamatujete, nemáte při sobě obvykle záznam, kdy jste byli očkováni proti tetanu apod....dříve toto bylo v občance... Takže na prvním místě je třeba zdravý rozum a osvícený lékař, který vysvětlí možná rizika....Na  jednu stranu mi zákon ukládá púečovat o své zdraví a na druhou stranu je obtížné získat relevantní informace pro soudné rozhodování....

Offline štika

« Odpověď #25 kdy: Srpen 23, 2016, 08:53:44 odpoledne »
Téma očkování je opět mnohovýznamové. Mě třeba vadí obrovské množství hlinitých solí, které obsahují vakcíny pro děti...a není to přitom vůbec nutné....jen pohodlné a pochází to z 60 let kdy se vakcíny vyvíjely. A rodiče mají ze zákona povinnost dát děti očkovat. Ovšem pokud Vám po očkování ze zdravého dítěte vznikne autista, těžko se dočkáte v tomto státu nějakého odškodnění....POdobně pokud vás lékaři přeléčí postupně 7 mery antibiotiky, zničí vám kompletně imunitu a následně si na nich nic nevezmete....oni se často jen sychrují, protože pokud předepíší antibiotika, nic neriskují. Pokud ne a něco se pokazí nesou odpovědnost....S očkováním je to dost podobné a dětští lékaři v tom rovněž nejsou za jedno...A další věc je, že pokud se vám něco stane...třeba úraz a nejste při vědomí nebo se nepamatujete, nemáte při sobě obvykle záznam, kdy jste byli očkováni proti tetanu apod....dříve toto bylo v občance... Takže na prvním místě je třeba zdravý rozum a osvícený lékař, který vysvětlí možná rizika....Na  jednu stranu mi zákon ukládá púečovat o své zdraví a na druhou stranu je obtížné získat relevantní informace pro soudné rozhodování....

ZAJÍMAVÉ JE, ŽE NAŠE ROČNÍKY BYLY POVINNĚ OČKOVÁNI A NEVÍM Z TÉ DOBY, ŽE BY BYLI NEJACÍ AUKTISTÉ. NENÍ TO SPÍŠ NĚJAKOU DEGENERACÍ POPULACE ?????????

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #26 kdy: Srpen 23, 2016, 09:03:15 odpoledne »
Autisté jsou hlavně v USA, neb tam se očkuje mnohem více, neb je to reklamní loby co zblbne občana a ten nechá své děti očkovat. Za komoušů postižené zavírali do ústavů a moc se o tom nemluvilo. Povinné očkování je defacto zločin. Naši malou očkovala doktorka HEXOU v době kdy měla 4,5 kg a v příbaláku bylo že se smí až od 6 kg. My blbci ji věřili a krom výměny MuDr. raději očkování odkládáme na pozdější dobu.
Dcerce se nic nestalo, akorát se na dva měsíce zastavila ve vývoji, přestala žvatlat. Ale přežila to ve zdraví narozdíl od vzácných případů kdy děcko přestalo chodit nebo se stalo mentálně zaostalé(jeden případ známe osobně).

Offline štika

« Odpověď #27 kdy: Srpen 23, 2016, 09:07:38 odpoledne »
Autisté jsou hlavně v USA, neb tam se očkuje mnohem více, neb je to reklamní loby co zblbne občana a ten nechá své děti očkovat. Za komoušů postižené zavírali do ústavů a moc se o tom nemluvilo. Povinné očkování je defacto zločin. Naši malou očkovala doktorka HEXOU v době kdy měla 4,5 kg a v příbaláku bylo že se smí až od 6 kg. My blbci ji věřili a krom výměny MuDr. raději očkování odkládáme na pozdější dobu.

Já k tomu jen dodám, že očkovaná já i děti jsme normální
O autismu nejsou dosud žádné výzkumné metody, že se jedná o očkování.
To je jako jedna paní povídala.
A pokud se jedná o povinném očkování, byli jsme na prvním místě a ne Amerika. Proto u nás bylo nejméně závažných chorob.

Offline štika

« Odpověď #28 kdy: Srpen 23, 2016, 09:17:27 odpoledne »
Sami si určete, jak chcete své děti chránit. Není vše povinné, ale záleží na vás.

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Pravideln%C3%A1_o%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD_v_%C4%8Cesku

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #29 kdy: Srpen 23, 2016, 09:24:56 odpoledne »
Závažné choroby se vymýtily hlavně správnou hygienou. Také samozřejmě očkováním. O autismu výzkumné metody nejsou, to by Baxteři přišli na mizinu. Je to byznys. Tady se očkuje přiměřeně, problém jen že to cpou moc malým dětem. Jinak v tom problém nevidím. Proto očkování odkládáme na pozdější věk. Nechcem mít doma mrzáka. V Německu to nikomu nenutí povinně a taky žijou. Některé vakcíny ale stejně nezabírají. Stát by to měl přehodnotit u moc malých dětí. Jinak s tím nemám problém. Díky Edwardu Jennerovi(19. stol.), britskému lékaři tu nemáme pravé neštovice.

Offline štika

« Odpověď #30 kdy: Srpen 23, 2016, 09:29:48 odpoledne »
Autismus (z řec. αυτός autos, sám) je tzv. vývojové mentální postižení projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).

Příčiny autismu jsou neznámé, většinou se má za to, že za poruchami autistického spektra patrně stojí kombinace genetických předpokladů a dalších rizikových faktorů jako je zátěž životního prostředí látkami nepříznivými pro lidský organismus apod., některé studie popisují souvislosti mezi výskytem autismu a destabilizace nezralého imunitního systému během prvních dvou let života (např. prudké infekční onemocnění nebo intoxikace organismu), velmi kontroverzní je spojení s očkováním (např. Delong popisuje retrospektivní analýzu, ve které zjistil pozitivní korelaci autismu a očkování[1]), podobné typy studií jsou však vesměs hodnoceny jako slabé z hlediska vypovídací hodnoty.

Takže očkování je kontroverzní k autismu.

Offline štika

« Odpověď #31 kdy: Srpen 23, 2016, 09:34:07 odpoledne »
Ale naše generace, očkovaná v raném věku, by podle tebe byli samí mrzáci. Já nikoho takového ve svém věku neznám.
Hlavně se neřiď Německem. S imigranty tam nemoci přijdou samy.

Offline milo1944

« Odpověď #32 kdy: Srpen 23, 2016, 09:56:32 odpoledne »
Je pravda, že naše generace, která už něco pamatuje, byla hodně proočkovaná.
Ale taky je pravda, že "tenkrát" nebyly autisti. Resp. se jim tak neříkalo.
Takovejm dětem se říkalo, že zloběj, jsou nepozorný, prostě lotři od božího hrobu.
Strčili se do polepšovny, dala se jim čtyřka nebo kule, a rtojka z chování.
 ;) a bylo vymalováno !

Offline acaila

• Gardening
« Odpověď #33 kdy: Srpen 23, 2016, 11:17:52 odpoledne »
Naše generace není očkovaná látkami, kde je adjuvantem hliník. Ten při průchodu trávicím traktem neškodí, protože má vstřebatelnst mizivou, ale při píchnutí do těla zůstává v těle v plné palbě, mnohonásobně překračujíc bezpečnou dávku. Slyšel jsem, že pokud chtějí vědci pro pokusy "vyrobit" autistické myši, dají jim takovouhle nosnou očkovací látku (bez oné očkovací protilátky).

http://www.slobodavockovani.sk/news/hlinik-ve-vakcinach-trocha-jednoduche-aritmetiky-a-par-uvah/

Ty seš přece MUDr. štiko, ne?
1N73LL1G3NC3 15 7H3 4B1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3. -- 573PH3N H4WK1NG

Offline acaila

• Gardening
« Odpověď #34 kdy: Listopad 18, 2016, 02:39:17 odpoledne »
Novinka - Masožravá syntetická bakterie Cynthia zmutovala a nekontrolovaně se šíří.
http://www.march-against-monsanto.com/cynthia-flesh-eating-synthetic-bacteria-has-mutated-spreading-uncontrollably/

Jde o uměle vytvořenou bakterii, která byla v roce 2011 vypuštěna do Mexického zálivu, aby požírala ropu, která se tam rozlila při oné známé havárii. Bohužel poněkud zmutovala a zjistila, že masíčko je trošku stravitelnější než ropa.

Offline acaila

• Gardening
« Odpověď #35 kdy: Listopad 18, 2016, 05:24:56 odpoledne »
ach jo, tak jsem napsala rozsáhlý rozbor, proč to nejspíš není pravda... a pak mi kleklo spojení a je to pryč. A už se mi to nechce psát znovu  :)

Jo, bude to nejspíš bullshit :)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #36 kdy: Listopad 18, 2016, 05:48:17 odpoledne »
No zmotali dohromady pár reálných věcí....  :)
Tak jo, aspoň to hlavní napíšu znovu...
- "umělá" bakterie - no v roce 2010 slavili vědci úspěch, že se jim povedlo dát do prázdné bakterie nějaké geny, bakterie žila a dokonce se začala množit, nicméně nebyla určená pro "požírání ropy" a o většině genů neměli vědci potuchy, k čemu slouží... těžko si lze tedy představit, že za pouhý rok se z této bakterie vyvine požíračka ropy a bude v ohromném množství nasazena kdekoliv... a hlavně proč by to dělali, když víme, že:
- mikroorganismy "požírající" ropu se běžně v mořích vyskytují, v případě úniku ropy se okamžitě aktivizují, množí a začnou ropu rozkládat
- pokusy s nasazením stejných (tedy přirozených), ale uměle namnožených organismů skončily neúspěchem, protože je převálcovaly organismy přirozeně se vyskytující v místě havárie
- nadále se výzkumy zaměřují spíše na podporu přirozené populace těchto organismů v místě havárie, aby jim šlo množení a tedy i rozklad ropy rychleji... a už v osmdesátých letech věděli, co jim sypat, aby to pomohlo
- i v Mexickém zálivu probíhal rozsáhlý výzkum, jak tyto mikroorganismy pracují a zda jejich působením příliš nepoklesla hladina kyslíku v dané lokalitě (ten ty bakterie výrazně spotřebovávají), což by vedlo k devastaci dané lokality
- a abychom nezapomněli - tkáně požírající bakterie skutečně existují (např. Streptokok), způsobují značně nepříjemná a nebezpečná onemocnění a jsou velkým strašákem....  to se pak spojení uměle vypuštěné, zmutované, celosvětově se šířící, maso požírající bakterie přímo nabízí, čeho by se tak lidi mohli bát víc? A jak se říká - důvěryhodná lež musí být postavena na pravdivých základech :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #37 kdy: Listopad 19, 2016, 12:23:01 dopoledne »
Přirozená atenuace = původní mikroorganismy adaptované na prostředí podobné v místě průmysloví či přírodní katastrofy se používá zcela běžně a patří to k levnějším sanačním prostředkům. Na druhou stranu při záplavě různých geneticky modifikovaných organismů, bakterií, virů a jánevím čeho všeho mi připadá jen otázkou času, než se biologům a nenetikům něco opravdu vymkne z rukou.....Podobně jako se to už párkrát vymklo z rukou chemikům a byl z toho Bhopál s cca 8000 mrtvých a dalších cca 20000 zemřelo na následky dodatečně...metro v Tokyu....Experimenty pana Habera (tento žid měl zajímavý osud....byl přítelem Einsteina, dostal Nobelovku za syntézu čpavku (spolu s Boshem), usilovně pracoval pro německou armádu při vývoji bojových plynů, byl obviněn z válečných zločinů- použití chlotu z IWW...Vyvinul syntézu Cyklonu B a nakonec musel prchnout z nacistichého Německa aby o rok nato umřel ve Švýcarsku...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #38 kdy: Listopad 18, 2018, 08:20:37 dopoledne »
Pro zájemce - pandemický plán ČR... z něho vychází pandemické plány jednotlivých krajů.

https://uloz.to/!HbON4XzzM7fF/vest806-pdf

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #39 kdy: Listopad 18, 2018, 12:11:29 odpoledne »
při současném zdravotnictví bych pandemii vůbec neřešil, pojištovny léčbu prostě nezaplatí a lékaři budou moci pouze krčit ramenama.Navíc se u vakcíny potáhne patentové řízení celé věky, takže se vítězého konce dočkají pouze ti nejodolnější....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #40 kdy: Listopad 18, 2018, 05:39:54 odpoledne »
Pandemie jede v jiném režimu, než běžné zdravotnictví. Spoustu toho financuje MV a Správa státních hmotných rezerv.