Autor Téma: Bezpecnostni dvere  (Přečteno 2820 krát)

fallout

  • Host
Bezpecnostni dvere
« kdy: Březen 04, 2013, 02:38:10 odpoledne »
Ahoj asi jako vetsina cechu bydlim v kralikarne sice nema 6.pater a neni na sidlisti ale i tak je to kralikarna jako kazda jina :)
Uz nekde tady na diskusi jsem cetl ze zaklad jsou kvalitni vstupni dvere , tak se mi naskytuje otazka jake jsou ty prave ?
 Bezpecnostni ?
 Od jake firmy ?
 Jake zamky a jakou tridu bezpecnosti ?
 
Jestli jste tu nekdo odbornik prosim poradte :)

- osobne jsem koukal na dvere cca za 16t kc tr. bezpecnosti 3 a hlavne kourotesne s vestavbou do stavajicich futer

štika

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #1 kdy: Březen 04, 2013, 02:40:12 odpoledne »
Já mám v domě dveře sice neprůstřelné ale stačí granát a jsem v .......i. :) :)
Možná by nájezdníkům stačilo i beranidlo.I hrady tak dobývali.Natož zámek i "zámek-bezpečnostní". :)

štika

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #2 kdy: Březen 04, 2013, 02:52:23 odpoledne »
Ono s dnešní technikou je těžké ubránit i hrad.Záleží,jakou techniku bude mít i hradní obrana.

Toooom

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #3 kdy: Březen 04, 2013, 02:58:45 odpoledne »
Bezpečnostní zámky a dveře jsou spíš psychologická než faktická zábrana. Ukazujete tím zloději "tady to bude těžší, zkus to vedle", podobně jako páky na volant v autě...Jednou jsem si zabouchl dveře, bezpečnostní dveře, zámky GUARD a klíč byl v zámku, zasunutý, otočený. Zámečníkovi trvalo odemčení 2,5s...

fallout

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #4 kdy: Březen 04, 2013, 02:59:14 odpoledne »
Tak me jde hlavne oto aby vydrzely dele nez sousedovo  ;D
Jinak je jasne ze granat asi nevydrzi zadne to uz je podle me extrem beztak ikdybych je zazdil tak mi tam mohou nezvani hoste naskakat okny . Jde oto aby vydrzely pokusy o vylomeni prostreleni vypaceni a zapaleni tj 2-3 zombie :D

zero

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #5 kdy: Březen 04, 2013, 03:58:50 odpoledne »
Jako myslim si, že v případě potřeby se ti do baráku dostane kdokliv a kdykoliv se mu zlíbí pokud bude trošku vynalézavej ;D .. pokud ho nemáš postavenej z betonu a okna zamřížovaný :D :D :D to by pak snad ani bagr nepomohl :D

Miro69

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #6 kdy: Březen 04, 2013, 04:01:58 odpoledne »
Ja by som sa asi nedoplatil. Mám na dome troje vstupné dvere troje okná a presklenú chodbu asi 15m. Jedine to všetko zamrežovať. Ale to by som bol ako vo väzení.

fallout

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #7 kdy: Březen 07, 2013, 10:00:33 dopoledne »
Zero ja uz jsem psal bydlim v panelaku ve vysim patre takze zas tolik moznosti se keme dostat neni ;)

Knife existuji tzv. Bezpecnostni rolety jsou i ocelove , mas je pred okny a v pripade potreby je zatahnes :)

A ted keme slo mi oto jestli mate nekdo zkusenosti s nejakou znackou bezpecnostnich dveri popr ktere by kdo z vas doporucil ... A co biometricke zamky mate stim nekdo zkusenosti je to spolehlive ? Jde to oklamat ? .... Vzdycky se mi libil snimac otisku prstu namisto klasickeho klice a navic si je nemohu zapomenout doma :D:D

catfeet

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #8 kdy: Březen 07, 2013, 10:09:54 dopoledne »
Biometrické zámky potřebuji elektřinu. To je velký mínus.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #9 kdy: Březen 07, 2013, 10:11:46 dopoledne »
Správne.

U mňa je to rozhodujúci mínus.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #10 kdy: Březen 07, 2013, 10:27:57 dopoledne »
To by to muselo byt kombinovane. S moznosti vyberu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #11 kdy: Březen 07, 2013, 10:34:32 dopoledne »
Od urcite doby co jsem videl nekolik filmu jak nekteri tam obelstili pomoc useknute ruky,prstu nebo vydloubnuteho oka jsem prestal brat biometricke zamky az tak moc bezpecne.

V Mexiku by o tom mohli mluvit. Nekteri proti unoscum si dali do ruky implatnovat GPS cip. A unosci je zacli sekat.

fallout

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #12 kdy: Březen 07, 2013, 11:10:39 dopoledne »
Hmm ok s tezkym srdcem opoustim biometricke zamky  nevyhoda nutnosti el. Energie a nebezpeci ztraty prstu popr ruky mi prijde jako dostatecny duvod  :'(

zero

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #13 kdy: Březen 07, 2013, 05:05:34 odpoledne »
No jo :-) tak to jo .. sorry toho jsem si nevšiml :D
tak to pak jo .. to by ti možná mělo helfnout ... ale stejně si myslím, že ty dveře jako nebudou žádnej zázrak :-( že když si vezmu nějakýho pěknýho perlíka .. tak že se dostanu kamkoliv ... když budu chtít. :D ale jo máš pravdu ... stejně to máš výhodnější .. protože pokud by byly já nevim .. nepokoje ... a rabovalo se tak jsou na tom hůř rodinné domy a paneláky jsou docela v pohodě .. máš +/- výhodu ;-)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #14 kdy: Březen 08, 2013, 06:14:18 dopoledne »
No jo :-) tak to jo .. sorry toho jsem si nevšiml :D
tak to pak jo .. to by ti možná mělo helfnout ... ale stejně si myslím, že ty dveře jako nebudou žádnej zázrak :-( že když si vezmu nějakýho pěknýho perlíka .. tak že se dostanu kamkoliv ... když budu chtít. :D ale jo máš pravdu ... stejně to máš výhodnější .. protože pokud by byly já nevim .. nepokoje ... a rabovalo se tak jsou na tom hůř rodinné domy a paneláky jsou docela v pohodě .. máš +/- výhodu ;-)
perlíkem se dostaneč opravdu kamkoliv. I když někde to může trvat tři generace a padesát perlíků. :)
běžné dveře pět minut běžné bezpečnostní půlhodinka a protáhneš se, dorbé bezpečnostní pár dní jenom perlíkem?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

zero

  • Host
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #15 kdy: Březen 08, 2013, 08:28:05 dopoledne »
No jo :-) tak to jo .. sorry toho jsem si nevšiml :D
tak to pak jo .. to by ti možná mělo helfnout ... ale stejně si myslím, že ty dveře jako nebudou žádnej zázrak :-( že když si vezmu nějakýho pěknýho perlíka .. tak že se dostanu kamkoliv ... když budu chtít. :D ale jo máš pravdu ... stejně to máš výhodnější .. protože pokud by byly já nevim .. nepokoje ... a rabovalo se tak jsou na tom hůř rodinné domy a paneláky jsou docela v pohodě .. máš +/- výhodu ;-)
perlíkem se dostaneč opravdu kamkoliv. I když někde to může trvat tři generace a padesát perlíků. :)
běžné dveře pět minut běžné bezpečnostní půlhodinka a protáhneš se, dorbé bezpečnostní pár dní jenom perlíkem?

Doma máme perlík se kterým už jsem zboural hodně zdí a rozmlátil toilk věcí, který měly přijít do šrotu nebo do sběru a furt drží (myslím že tam byly i starý dveře co jsme měli doma .. byly dřevěný žádnej zázrak, ale betelný a taky padli do několika málo sekund) chlapec :D podivej ... stejně pokud se jedná o panelák nemusím jít dveřma ;-) :D zdi jsou tam většinou sadroš a nebo jsou minimální tloušťky ... takže bych se stejně doklepal kamkoliv :D

http://www.next.cz/cs/produkty/pc-6-4-bezpecnostni-trida/pr-5-sd-111/

zde .. bezpečnostní dveře třídy 4. jak můžete vidět .. jsou spíše stavěny na to aby se do nich nedostal nějaký šikovný lockpicker ;-) jsou dokonce opancéřované,.... opět .. vezměme v úvahu upevnění ke zdi .. zase .. můžu vyvalit futra a jsem tam ... chvilku by to trvalo a byla by to možná fuška nikde jsem tam nenašel jak je to zapuštěný do zdi. Jestli je to třeba taky nějak zabezpečený ... každopádně to odradí od vloupání .. a i po velkym průseru by se to určo hodilo :) tyhle bych si pořídil možná i já ... 

Offline Prof. Orfanik

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #16 kdy: Březen 08, 2013, 08:43:53 dopoledne »
Bezpečnostní dveře v paneláku (nejlépe nějaké hodně drahé a bezpečné)?

To je jednoznačná zpráva a informace pro zloděje ...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #17 kdy: Březen 08, 2013, 10:07:57 dopoledne »
No slyšel jsem o lidech, kteří si v paneláku pořídili bezpečnostní dveře a za dva týdny poté je vykradli přes balkon, takže bych opravdu řekl, že než odstrašovací efekt je lepší když na dveřích zvenčí není vidět jak dobré jsou.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #18 kdy: Duben 13, 2015, 09:16:44 odpoledne »
 Rozhodně nezapomínat na zárubně, protože ty jsou hlavním problémem při ochraně vstupu do bytu. Osobní rada ať už v paneláku, či v obyčejný bytovce, je zapůjčit si příklepovou vrtačku a rozbrušovačku. Následně do zárubní vyvrtat na bocích několik děr, dále pokračovat do zdi a následně do vznikých dět natlouct roxory, jak hluboko je jen na vaší "parnoie či obavě" Roxory na vstupu odříznout a zavařit do zárubní, přeleštit, natřít a nikdo nic nepozná. Pokud použijete do děr  před vlastním zatlučením roxorů i chemickou kotvu, jen dobře.
 Následně uvnitř bytu vyříznout rohy zárubní a vnitřky vylít cementovou směsí, či přímo betonem. Tim jste se zbavily případného vytlačení zárubní heverem, i vyháčkování. Zárubně se stanou součástí panelu.
 Zásahová jednotka se raději probije přímo přes zeď,než by se potýkala s perfektně zabezpečenými dveřmi.

 Jenom mě na tom mrzí, že když se najde zlomyslnej soused, což se stalo ještě když jsem bydlel v předchozím bydlišti a byl jsem toho svědkem : obyčejná sirka do sebelepšího zámku a byt je pro vás pastí. Navíc kupujte si zámek za litr 2x tejdně. Když k tý sirce přibude i troška vteřinovýho lepidla, je to v řiti.

 Tohle vzdá nakonec i milionář a to je ta chvíle, na kterou čeká lapka.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #19 kdy: Duben 13, 2015, 10:32:41 odpoledne »
Na to je dobrá kamerka. Aj na miesto kukátka sa dá nainštalovať. A ak ti niekto v baráku nacpe sirku do zámku, a ty nevieš kto to bol, tak treba s krabičkou zápaliek obehnúť všetky zámky, a ono to /aj/ dotyčného prejde... :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #20 kdy: Duben 14, 2015, 06:54:42 dopoledne »
Nedávno jsem na jednich dveřích do bytu viděl mříž, celkem se mi  ten nápad líbil, je to další překážka pro zloděje, a myslím si že pokud se šikovně přidělá do panelu z venkovní strany, tak proti pantům nikdo nic vyrážet nebude a pokud ti víše zmiňovaná zombíci nebudou mít rozbrušovačku, tak to snad taky vydrží.

V nepřítomnosti se normálně zavřou jako třeba bývají na obchodech (kvalitní visací zámek, nebo dveřní zámek) a pokud je otevřená na chodbě zabírá minimum místa a nechá se i nějak pěkně nazdobit aby to nevypadalo šíleně.


Celkové náklady mi přijdou nižší než u super bezpečnostních dveří, a případě PA se nechá přivařit plech, klidně z obou stran na mříž a pak už je prakticky lepší se probourat přes zeť  :D
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #21 kdy: Duben 14, 2015, 07:01:42 dopoledne »
....tak treba s krabičkou zápaliek obehnúť všetky zámky,  ....

A pak ti ostatní, kteří dostali sirku budou obíhat celý dům. Myslím, že by to první přestalo bavit policii. Kapo ... ty jsi nikdy nežil v činžáku co?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #22 kdy: Duben 14, 2015, 09:34:54 dopoledne »
Nedávno jsem na jednich dveřích do bytu viděl mříž .........

Jo to mi přijde jako parádní nápad, j to viděl někde ve filmu. Stejně bydlet v bytovce, činžáku, nebo paneláku, určitě bych si zárubně zabezpečil podle svýho, ty mříže bych rozhodně nezavrhoval, je to vítečnej nápad.

Dál už jen otvory kolem dveří s tryskama na pepřák, či benzín, namířit je do prostoru přede dvřmi, pokud by se někdo snažil útočit a nejni co řešit. ;)

Ještě mě napadla taková drsnější zlomyslnost proti případným útočníkům, ale to až po další diskusi. ;-)
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #23 kdy: Duben 14, 2015, 12:45:08 odpoledne »
Pokud někdo bude chtít něco ukrást, nebo něco vykrást tak nikomu nepomůže nic, ani ty zámky na dveře, ani mříže.

Mě se ta mříž líbila z důvodu, že pokud otevřu "nezvanému" hostovy, nenacpe se mi do bytu. Jako další mi přijde jako levnější varianty zabezpečit normální vchodový dveře do bytu ještě mříží, než utrácet desetitisíce za vymakaný nehořlavý trezorový dveře, který pak právě křičej jsem prachatej a mám tady cennosti, když má na dveře za 100 tisíc tak jak to může vypadat pak u něho doma. 

Zatímco mříž se nechá pořídit do 10 tisíc i se zamontováním a pokud je někdo trochu šikovnej, bude to za cenu materiálu a rozhodně to podle mě nebude vypadat že ukrývám milióny, ale spíš to bude mít odstrašující efekt na různý potulný vtírače do bytů - si řeknou že tento člověk asi moc nestojí o společnost.

A nevím kdo by v dnešní době se probourával, nebo lezl přes sousedy, když si stačí počíhat na důchodkyni při výběru důchodu na poště a má to celkem bez práce. Taková ta doba kdy se vykrádali byty je pryč, dnes se nestydí a rovnou přepadaj a zabíjej.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #25 kdy: Duben 14, 2015, 01:27:47 odpoledne »
to je větší šance pokud si vsadím šťastných deset, že uhádnu 8 z 10 čísel než, že mě letos vykradou :-)

Když to vemu podle toho kde momentálně bydlím, tak soused to má jasný. Starý dveře + asi  1cm velká mezera mezi dveřma a futrem, je skoro vidět dovnitř.
V případě že přijde zloděj, tak který dveře si asi vybere. Každej půjde cestou nejmenšího odporu.

A když to vemu podle toho jak to vypadá u nás na sídlišti stačí když je odstávka ve firmách  (přelom červenec - srpen) a bytovky jsou poloprázdný a jsou tam převážně důchodci, který nevylezou, jen mlátěj koštětem a v dnešní době ani nechtějí lidé znát na sídlišti svoje sousedy, do domu vpustěj každýho kdo jim řekne, že je od plynu nebo od elektriky.

Stejně bych se nebál, tý mříže.

Já mám teda něco lepšího, než mříž a to je skeptická tchýně v důchodu, která neotevírá dveře do bytu nikomu a nikoho nepouští do baráku, permanentně zamčeno a přinejhorším mám ve stolku (legálně) 9mm stříkačku s 15 včeličkama :-)


"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Bezpecnostni dvere
« Odpověď #26 kdy: Duben 14, 2015, 07:24:09 odpoledne »
 No mě ani nešlo o to vyloupání ve vaší nepřítomnosti. Je jasný, že když má zloděj dost času, tak si cestu najde.
 Spíš jsem přemejšlel o tom jak jste někdo podotkli, když otevřu jedny dveře a stojim za druhejma "mřížema", nikdo mě nemůže natlačit dovnitř a vlézt mi tam.  Dál jsem tím myslel obranu bytu, před útočníkem ve vaší přítomnosti.
 Von je totiž ten "přihlouplej" řetízek úplně k hovnu, protože si troufnu říct, že bych si lajzl ho zničit kopnutím, řetízek vydrží, ale co úchyty? Většinou jsou v panelácích všude vnitřní dveře, tedy i u vstupů do bytu a ty nejsou žádnej problém. Pořádný dveře snad nemá doma nikdo.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)