Autor Téma: Čeká naše potomky život v nevolnictví?  (Přečteno 563 krát)

Offline stepan-hawk

• Moderuje
Re:Čeká naše potomky život v nevolnictví?
« Odpověď #1 kdy: Březen 03, 2013, 06:10:36 odpoledne »
Také se mi zdá, že v poslední době dění ve společnosti začíná čím dále více připomínat konec římské říše.

1) Bohatí vlastníci půdy dostávali čím dále větší podíl majetku vzniklaa tzv. latifundia. Vykoupení rolníci buď hospodařili na menší ploše, nebo dobrovolně vstupovali do nevolnictví u těch bohatých vlastníků (kteří měli v důsledku vojenských proher méně otroků na práci) a nebo odcházeli do měst, kde rozšířili tamní chudinu.
V důsledku toho klesal příjem do státní pokladny, protože velkostatkáři si dokázali zařídit aby ze stejné plochy platili méně.

2) Stát trpěl klesajícími příjmy a tak měl méně peněz na armádu a také menší peníze na nákup obilí pro chudé. To vedlo k tomu,že čím dále větší množství chudých odcházelo z měst a vstupovalo dobrovolně do nevolnictví u velkostatkářů. Tím rostly příjmy velkostatkářů a zvyšovala se jejich možnost kupovat další půdu.

3) společnost postupně chudla a tak bylo třeba méně řemeslných výrobků a tudíž i někteří řemeslníci opouštěli města a vstupovali do nevolnictví u velkostatkářů. Pro ně potom vyráběli zboží a v důsledku toho klesala poptávka po výrobcích vyráběných ve městech a tím více řemeslníci chudli. S tím opět klesaly příjmy do státní pokladny.

4) menší příjmy do státní pokladny vedly k tomu, že stát nemohl dávat vysloužilcům půdu a to opět vedlo ke snižování podílu svobodných rolníků.

5) Menší bonita měst vedla k tomu, že tato neměla čím platit za obilí. Tím klesaly příjmy především drobných rolníků, kteří byli cenově převálcování velkostatkáři a to vedlo k dalšímu prodeji jejich půdy.

Nevím. Zdá se mi, že politici buď nestudovali historii nebo je jim to jedno. Sázel bych na obojí. :(
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Gloch

• Moderátor
« Odpověď #2 kdy: Březen 03, 2013, 06:14:39 odpoledne »
Třeba jim to vyhovuje - jestli 1% lidí vlastní 40% majetku a podíl se pořád zhoršuje - sázel bych na úmysl. Včetně všelijakých penzijních fondů a pod.

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #3 kdy: Březen 03, 2013, 06:20:11 odpoledne »
Politikům je to jedno a někteří z nejbohatších se o toto snaží. :-(
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #4 kdy: Březen 03, 2013, 07:33:41 odpoledne »
Snaží se o to už několik staletí. Říkají si Plutokracie. Jak řekl o novém světovém řádu jeden americký prezident: "Není to vůbec nové a není to řád"

Jediná možnost je se od tohoto izolovat a izolovat se v dostatečném množství. Je to těžké, ale jde to..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5 kdy: Březen 03, 2013, 07:42:01 odpoledne »
Takže, abych byl přesný, naše potomky nevolnictví nečeká..

Proč? Protože víme co se děje a dokážeme se bránit. Třeba potravinovou a energetickou soběstačností, vytvářením komunit, které budou v případě potřeby nezávislé na monopolech a síťových operátorech.

Je jen důležité, aby nás bylo dostatek, abychom o sobě věděli a byli ochotni a schopni si navzájem pomáhat. A to do té míry, aby si na nás netroufnuli.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Centurion

• Praktikující prepper
« Odpověď #6 kdy: Březen 04, 2013, 07:56:31 dopoledne »
Když si kvůli ropovodu vyvraždí vestnici , myslíš, že si netroufnou na nějakou komunitu? Prostě přijdou, řeknou, že půda už ti nepatří a nazdar.  Při jakémkoliv odporu přijde násilné vystěhování armádou.

Offline Gloch

• Moderátor
« Odpověď #7 kdy: Březen 06, 2013, 06:43:02 odpoledne »
Tady je docela popsáno jak to probíhá ne tak daleko od nás - http://www.blisty.cz/art/67764.html

Je docela děsivé jak snadno k tomu může dojít, i když tady se jedná o zemi s trochu jinou kulturní tradicí, ale přece jen jde o zemi, se kterou máme hodně společného.

Offline Marcus

« Odpověď #8 kdy: Březen 06, 2013, 06:49:06 odpoledne »
souhlasim se Stephenem - taky rikam, ze je tu konec rimskeho imperia
nevolnictvi? no
to je slozita otazka, kdo vi... pokud system padne napul a nekdo bude mit armadu a treba dul, pak je asi logicke, ze vyuzije silu k naverbovani v uvozovkach pracovni sily, ale nevolnik je de facto kazdy, kdo musi pracovat pro jineho, aby mel na jidlo, jen je dnesni nevolnictvi vice snesitelne...
ve stavajicim systemu to mozne muze byt, jelikoz stale klesa realna mzda a stoupaji ceny, z cehoz plyne, ze postupujici chudoba a prichod hladu donuti lidi k prijeti kazde prace za kazdych podminek....
moderne se ale nerika nevolnik, ale vykoristovany :)
Tragédií není smrt, ale promarněný život

Offline Gloch

• Moderátor
« Odpověď #9 kdy: Březen 06, 2013, 07:21:13 odpoledne »
Ono se taky jedná o ochranu lidských práv - "Habeas corpus", který zjevně dodnes neplatí v některých zemích.

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #10 kdy: Březen 06, 2013, 08:26:35 odpoledne »
Marcus: dovoluji si nesouhlasit ohledně terminologie - nevolník není vykořisťovaný. Rozdíl je v tom, že nevolník se nemůže o své vůli sebrat a jít někam jinam kde se mu nabídnou výhodnější podmínky. To že tě někdo ožebračuje a platí ti málo a v práci tě utlačuje není nevolnictví pokud můžeš odejít jinam.

Offline konec

Re: Čeká naše potomky život v nevolnictví?
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 11, 2020, 07:09:49 odpoledne »
Asi takhle: Dnes sice není feudalismus, ale nevolnictví defakto ano. Lidé se dobrovolně zadliží na celý ekonomický aktivní život tíém, že si vezmou hypotéku na 30 let na extrímně předražený byt. Tím se stanou nevolníky. A stát se snaží o to, aby se domů a bytů postavilo co nejméně, aby mohli být co nejdražší, aby se lidé museli co nejvíce zadlužit a stali se nevolníkama. A lidé, protože nemají nic v hlavě, se ochotně zadluží a ochotně se stanou nevolníkama.
Takže nevolnictví nepřijde, protože nevolnictví TADY JIŽ JE !!!

Online Včeliš

« Odpověď #12 kdy: Prosinec 12, 2020, 06:28:00 odpoledne »
Hloupost. Cikáni maj dluhů co nesplácej mraky a jsou nejsvobodnější národ v ČR. Dělají si co chtějí, dostávají peníze za nic a jsou šťastní.

Offline BartH8

« Odpověď #13 kdy: Prosinec 12, 2020, 07:49:03 odpoledne »
Konec nemluvil o cikánech. Mluvil o majoritní společnosti, která je utlačuje.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Online Včeliš

« Odpověď #14 kdy: Prosinec 12, 2020, 08:25:54 odpoledne »
Rozumím, chtěl jsem jen říct, že jde o přístup. Pokud se dobrovolně k něčemu zavážeš, není to nevolnictví. Pokud jsi něco posral a tlačí tě to ke zdi, je dobrá strategie utlačované minority.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 12, 2020, 08:42:23 odpoledne »
Nemyslím si, že ludia sú dnes nevolníci a otroci. Sú len nenažraný a chcú hneď to, čo si nezaslúžili. Čo je samozrejme výhoda dnešnej doby, že môžeme žiť na dlh.  Ale aj nemusíme. Stále mám však možnosť výberu.

Komu sa nepáči dnešná doba bude si muset počkať na dáky asteroid... :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline konec

« Odpověď #16 kdy: Prosinec 13, 2020, 12:39:34 dopoledne »
Blbé je, že pokud ted spadne onen asteroid, tak zadlužení lidi vlastně vyhrají, protože nikdy nemuseli splatit své dluhy. Úžívali si na dluh a bude to výsměch tem , kteří... měli peněžité uspory, které budou již k ničemu.

Offline konec

« Odpověď #17 kdy: Prosinec 13, 2020, 12:50:14 dopoledne »
Můj pohled na svět:
Okrem světových elit jsme všichni v tomto světě otroci.
Avšak ne všichni otroci se mají špatně. Někteří otroci se mají dokonce vítečně -- stačí začít kariéru ulhaného novináře pod taktovkou světových elit, a je to.
Dobře se mají také státní zaměstnanci, to je asi každý desátý. A pak se mají dobře lidé vyhrazených kvalifikací, jako lékaři.
Ale i otroci, co se mají dobře, jsou otroci systému, protože musí držet hubu a musí dělat naproto vše, co jim systém nadiktuje.
Systém je můj nepřítel, protože já jsem jeho otrok.
Problém je, že většina otroků tohoto systému si neuvědomuje, že jsou to otroci, a dokonce jsou tak zblblí, že tito otroci jsou ochotni systém bránit. Je to tragické, ale tato skutečnost dělá z většiny lidí mé nepřátele.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 13, 2020, 10:51:32 dopoledne »
Mne príde, že si 30 rokov žil v centre Prahy a najdalej si bol na konečnej Metra.  :o

Veď sa odsaťahuj niekde do prdele. Ja som odsťahovaný na samotu len 6 km od malého mestečka, a človek tu je vlastným pánom.
V meste sú pre mnohých pocity naozaj ako vo väzení. Tiež som ich mal. Treba to zmeniť. Navyše stará hlinená chalúpka stojí oproti bytu zlomok ceny. Dá sa v nej bývať takmer zadara. Taktiež je velmo dobre odtienená od všemožných žiarení a spí sa tu ako v truhle. Aj telefonovať musím chodiť von, bo v nej nie je signál. 

Tiež je fajn zrušiť televíziu a nepozerať tú demagódiu. A net je dobrý sluha a zlý pán.

Teraz kamoš vypadol po dlhšom čase z mesta do prdele-na hory stredného slovenska a bol velmo milo prekvapený že tam nikto nenosí rúško a nikto sa nebaví o korone a politike.... :D

Nalim

• Host
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 13, 2020, 11:47:33 dopoledne »
Taky mohu potvrdit, že ve městském mumraji se cítím mizerně. Bude to mj. tím, že když tam občas musím, tak vidím a vnímám nasranost čišící tam z většiny lidí. A taky jsem v přírodě odvykl té míře všemožných záření, co si "užívají" ve městě. Kdo nevěří, nemusí.

Proto taky většinu života žiju pár km od nejbližšího městečka, do větších měst 20-25 km. Ti, co žijí ve městě, stejně málokdy jedou do práce kratší dobu, než tu půlhodinku.

Taky tu nemáme pořádný signál, ale daleko výš si cením výhod života v přírodě, v souladu s ní, v jisté soběstačnosti, a slušné nezávislosti.

Offline konec

« Odpověď #20 kdy: Prosinec 28, 2020, 04:47:45 dopoledne »
Mne príde, že si 30 rokov žil v centre Prahy a najdalej si bol na konečnej Metra.  :o

JSI HODNĚ HODNĚ HODNĚ HODNĚ HODNĚ HODNĚ DRZÍ DAGU!!!
Ano, já jsem debil z Prahy, nikdy jsem nikde jinde nebyl, ve velkoměstě se mi líbí, nesnáším přírodu, přírodu znám jen z post apo her, všechno znám jen z post apo her, a jsem hlúpy puberťák.

Citace
Veď sa odsaťahuj niekde do prdele.
Prdel je pro mě Praha, protože smrdí, a tam se stěhovat nehodlám.

Citace
Ja som odsťahovaný na samotu len 6 km od malého mestečka, a človek tu je vlastným pánom.
To je ideál i pro mě. Ale asi nebudu stavět z cihel, protože obce nechtějí samoty povolovat. Obce chtějí všechny srát na stávající zástavbu.
A starých samot k prodeji je velmi málo.

Citace
Aj telefonovať musím chodiť von, bo v nej nie je signál. 
I to je pro mě ideál. Já mobilní telefon nepoužívám, nesnáším je. Dům, ve kterém je silný signál, bych nechtěl.

Citace
Tiež je fajn zrušiť televíziu a nepozerať tú demagódiu. A net je dobrý sluha a zlý pán.
Souhlasím. Rozhodně není na škodu na dva tři měsíce televizi nemít. Vlastně jsem se těšil, že si od televize pořádně odpočinu. Ale jelikož bohužel nebydlím sám, tak jsem v boji, aby jsme televizi nějaký čas neměli, prohrál.
A net je strašně zlý pán, to je pravda.

Citace
Teraz kamoš vypadol po dlhšom čase z mesta do prdele-na hory stredného slovenska a bol velmo milo prekvapený že tam nikto nenosí rúško a nikto sa nebaví o korone a politike.... :D
Já také nenosím rúško. Seru na to. Byla to velký blamáž na obyvatele. Na začátku se nás snažili přesvědčit, že úmrtnost na Coronavir je 10%. Byla to záměrná lež.
A od té doby se nás celý rok snaží oblbovat, že na coronavirus neexistuje žádný lék, přestože je těch léků hned několik.
No jo... ale kdyby lidé věděli, že lék existuje, kdo by si pak nechal píchnoout tu jejich zkurvenou vakcínu?
A zase se dostáváme k tomu, že lidé jsou otroci, ač skrz svou vlastní hloupost neznalost a neschopnost si zjistit informace, fakta.
Mohl bych se klidně vykašlat na to, že jsou lidé hloupý, ale...
vláda je schopná nařídit očkování jako povinné.
90% lidí z toho bude jádat, protože jsou to totální idioti.
A těch 10% lidí s rozumem budou psanci na útěku.

Ani u starých nemocí, jako Černý kašel, není ve skutečnosti tak vysoká úmrtnost, jak se uvádí. Ale musí nás nějak vystrašit, abychom to jejich toxické očkování přijmuli.

Překvapilo mě, jak málo lidí umřelo v USA, přestože je tam 70% lidí tlustých a 30% lidí ohavně tlustých.
To znamená, že kdyby v USA umřelo 30% lidí, tak by to nebyl žádný důkaz o "brutalitě nemoci", protože jsou to všechno lidé, u nichž se člověk podivuje, že ještě žijou.

Offline konec

« Odpověď #21 kdy: Prosinec 28, 2020, 05:08:52 dopoledne »
Taky mohu potvrdit, že ve městském mumraji se cítím mizerně. Bude to mj. tím, že když tam občas musím, tak vidím a vnímám nasranost čišící tam z většiny lidí.
Mohu potvrdil. Jako bych to psal já sám. A to je přesně ten důvod, proč nemám rád lidi. I když nemám svou vysněnou samotu, tak se snažím lidem neustále vyhýbat, protože s nimi nechci soutěžit o to, kdo bude více agresivní.

Citace
A taky jsem v přírodě odvykl té míře všemožných záření, co si "užívají" ve městě. Kdo nevěří, nemusí.
No já ti věřím. Často je mi trapné někomu říct "tady nebudu, tady to na mě září", čekal by mě brutální výsměch, ale já to záření skutečně cítím.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 28, 2020, 12:52:48 odpoledne »
Nech toho podelanýho knučení, a zemři jako chlap. :D Aneb zdvihni prdel, a začni niečo robiť. Nik to neurobí za teba.

Napadol ma tento skvelý citát zo seriálu Synovia anarchie:

"....Bylo mi 16 a toulal jsem se kolem nevadské hranice. Ten citát byl červeně napsaný na zdi. Když jsem ta slova viděl, jako by mi je někdo vyrval z hlavy:
„Anarchismus znamená osvobození lidské mysli od nadvlády náboženství. Osvobození lidského těla od nadvlády majetku. Osvobození z okovů a kontroly vládního režimu. Znamená společenský pořádek vycházející z volného sdružování jednotlivců.“
Ta myšlenka byla ryzí, prostá, pravdivá. Inspirovala mě. Zanítila buřičský oheň. Ale nakonec jsem stejně jako Goldmanová, Proudhon a ostatní zjistil, že skutečná svoboda si vyžaduje oběti a bolest. Většina lidí si jen myslí, že chtějí svobodu. Ve skutečnosti touží po společenském pořádku, přísných zákonech, materialismu. Jediná svoboda, kterou člověk vážně chce, je svoboda k pohodlí...."