Autor Téma: Kukuřičné recepty  (Přečteno 5744 krát)

štika

  • Host
Kukuřičné recepty
« kdy: Únor 24, 2013, 01:44:41 odpoledne »
Tak polentu bych znala ale mám nakoupenou kukuřičnou mouku a prosím o nějaké recepty.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2013, 02:55:32 odpoledne »
Kdysi jsem zkoušela dělat kukuřičné placky místo pšeničných na dceřino oblíbené mexické jídlo, ale ze samotné kukuřičné mouky se mi placky hrozně drobily, takže se nedaly ani opéct. Hledala jsem recepty na internetu, ale nic kloudného jsem nenašla. Z dnešního pohledu bych asi přidala lecitin a škrob, ale tehdy jsem neměla na experimenty moc času (a tento stav trvá:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2013, 02:57:33 odpoledne »
No tak :D :D holt budu experimentovat, :D

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2013, 03:01:07 odpoledne »
Já jsem dělala kukuřičnou kaši...je dobrá a potom z mletých jahel a kukuřičné mouky takové šišky, které jsem opekla a sypala mákem...moc dobré...

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2013, 03:04:40 odpoledne »
Já jsem dělala kukuřičnou kaši...je dobrá a potom z mletých jahel a kukuřičné mouky takové šišky, které jsem opekla a sypala mákem...moc dobré...
Ty jáhly na šišky s kukuř.moukou musí být mleté? Vyzkouším.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #5 kdy: Únor 24, 2013, 03:06:14 odpoledne »
Možná nemusí...dávala jsem vajíčko...takže to bude držet asi i nemleté...

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #6 kdy: Únor 24, 2013, 03:28:24 odpoledne »
Proběhla jsem tvoje příspěvky a ani na profilu nemáš nějaké přibližné bydliště-

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #7 kdy: Únor 24, 2013, 03:40:13 odpoledne »
Jo,bylo to na tebe a myslím,že tam na severu nějaký preppers jsou,což by bylo dobré.
A díky za odpověď.

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #8 kdy: Únor 24, 2013, 04:28:29 odpoledne »
Tak po včerejším dni jsem neměla hlad a když se dostavil, tak začal experiment.
Vzala jsem hladkou kukuřičnou mouku + vodu+olivový olej+zakysanou smetanu(místo vajíčka)
+ sůl+ můj oblíbený kopr a chilli.Na pánvi na sádle se placka trhala ,tak vznikl krásně osmažený pikantní trhanec.Vypadá jak osmažený knedlík s vajíčkem.Kdo chce,může tam to vejce prsknout.Ale on ten trhanec je pěkně sytý.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #9 kdy: Únor 24, 2013, 05:00:56 odpoledne »
To by mi taky chutnalo...chilli a kopr můžu... :)


Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #10 kdy: Únor 24, 2013, 05:23:09 odpoledne »
Holky, Vy jste se proti mě spikly - odpoledne jsem sázela Štičiny chilli papričky a jednu jsem musela rozebrat rukou, abych z ní dostala semínka. Od té doby jsem si aspoň 5x drhla ruce mýdlem, ale když si jen olíznu prst, málem slzím. Dobruško, že Ty jsi taky kuřák???
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #11 kdy: Únor 24, 2013, 05:36:29 odpoledne »
Holky, Vy jste se proti mě spikly - odpoledne jsem sázela Štičiny chilli papričky a jednu jsem musela rozebrat rukou, abych z ní dostala semínka. Od té doby jsem si aspoň 5x drhla ruce mýdlem, ale když si jen olíznu prst, málem slzím. Dobruško, že Ty jsi taky kuřák???
Ormien,když mám v ruce moje chilli paparičky i po umytí i příští den si nemůžu promnout oči. :D :D :D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #12 kdy: Únor 24, 2013, 06:05:06 odpoledne »
A možná můj nick je zavádějící...jsem Magdaléna...ale moc ráda vařím a vymýšlím recepty...i pro PA dobu, tak proto Dobromila...(i když ta by tam vrazila kopu vajec) :D
Já si říkal, že inspirace bude tímhle. :-)
A myslím,ž e kromě kopy vajec by tam vrazila i pět lžic sádla. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #13 kdy: Únor 24, 2013, 06:19:56 odpoledne »
Nejsem kuřák... ;) Jsem vůči kuřákům tolerantní, vyjma mého syna...

A možná můj nick je zavádějící...jsem Magdaléna...ale moc ráda vařím a vymýšlím recepty...i pro PA dobu, tak proto Dobromila...(i když ta by tam vrazila kopu vajec) :D
No, aspoň někdo, kdo nekouří... Tak jak Ti máme říkat - MDobromilo zní divně:), Dobruška (takové krásné jméno!!!) taky ne, Magdaléna je moc dlouhý - jak Ti říkají doma?
Taky ráda vymýšlím recepty, ale jaktěživo si nepamatuju, kolik čeho jsem tam dala, takže posthum už se to těžko rekonstruuje. To je tím věčným poklusem...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #14 kdy: Únor 24, 2013, 06:21:29 odpoledne »
Nejsem kuřák... ;) Jsem vůči kuřákům tolerantní, vyjma mého syna...

A možná můj nick je zavádějící...jsem Magdaléna...ale moc ráda vařím a vymýšlím recepty...i pro PA dobu, tak proto Dobromila...(i když ta by tam vrazila kopu vajec) :D
No, aspoň někdo, kdo nekouří... Tak jak Ti máme říkat - MDobromilo zní divně:), Dobruška (takové krásné jméno!!!) taky ne, Magdaléna je moc dlouhý - jak Ti říkají doma?
Taky ráda vymýšlím recepty, ale jaktěživo si nepamatuju, kolik čeho jsem tam dala, takže posthum už se to těžko rekonstruuje. To je tím věčným poklusem...
Nevím Ormien jak ty ale já ji už zařadila pod Rettigová.

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #15 kdy: Únor 24, 2013, 06:23:33 odpoledne »
Takže MDobromilo,dovol mi,ať ti říkám Retti.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #16 kdy: Únor 24, 2013, 06:25:56 odpoledne »
To je krásné - Retti... ;)

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #17 kdy: Únor 24, 2013, 06:31:17 odpoledne »
Tatínek mi říká Magduško, bratr mi říká Magdo a macecha (ty zmije jedovatá?)- tu naštěstí nemám...tedy tu macechu ani zmiji.

Většinou jsem pro všechny Magda
My tady všichni máme přezdívku,takže doma a možná osobně mezi námi Magdo,ale tady raději třeba Retti,jako je tu Ormien a já Štika.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #18 kdy: Únor 24, 2013, 06:51:34 odpoledne »
Takže MDobromilo,dovol mi,ať ti říkám Retti.
Proč ne Máša? Ta nám přece chybí...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #19 kdy: Únor 24, 2013, 06:56:44 odpoledne »
Takže MDobromilo,dovol mi,ať ti říkám Retti.
Proč ne Máša? Ta nám přece chybí...
Nojo,ale chybí ještě Duňa! :D :D :D :D :D :D :D
A tak ať si Retti vybere.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #20 kdy: Únor 24, 2013, 07:10:53 odpoledne »
Duňa??? :o ;D ;D ;D

Retti mi vyhovuje... ;)

Jo a ještě ke kukuřici...já si právě většinou dělám z mouky - tedy kaše polentu... a tu pak nakrájím na kousky, osmahnu na másle a poliju horkou ovocnou omáčkou...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #21 kdy: Únor 24, 2013, 07:18:04 odpoledne »
Dáša, Máša, Táňa, Sáša? To už je jak ta písnička od korna. :D

Mimochodem zkoušel někdo z vás udělat jen vařenou kukuřici? přiznávám, se, že je to jedna z věcí, které mi chutnají v KFC a když to žena zkoušela doma, tak to nebylo ono. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemá zkušenosti.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #22 kdy: Únor 24, 2013, 07:20:08 odpoledne »
Vaříme kukuřici běžně...jestli myslíš klasy...kluci si je vaří v tom největším hrnci...jen v osolené vodě...

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #23 kdy: Únor 24, 2013, 07:27:32 odpoledne »
Vaříme kukuřici běžně...jestli myslíš klasy...kluci si je vaří v tom největším hrnci...jen v osolené vodě...
jenom? Já bych čekal, že tam musí být ještě něco. Hmm zajímavé. A jak dlouho? a vařit od studené vody nebo házet do vařící? Jestli smím otravovat dotazy.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #24 kdy: Únor 24, 2013, 07:30:47 odpoledne »
Dáša, Máša, Táňa, Sáša? To už je jak ta písnička od korna. :D

Mimochodem zkoušel někdo z vás udělat jen vařenou kukuřici? přiznávám, se, že je to jedna z věcí, které mi chutnají v KFC a když to žena zkoušela doma, tak to nebylo ono. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemá zkušenosti.
Je tam chyba.Sáša,Dáša,Duňa,Máša. Nevím,kde je Táňa.

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #25 kdy: Únor 24, 2013, 07:33:56 odpoledne »
Vaříme kukuřici běžně...jestli myslíš klasy...kluci si je vaří v tom největším hrnci...jen v osolené vodě...
My už jako děti jsme chodili na pajtl a maminka nám to vařila.Ale dnešní kukuřice už není to,co bejvávalo.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #26 kdy: Únor 24, 2013, 07:35:46 odpoledne »
Vkládám do studené vody...vařím dle zralosti...většinou půl hodiny až hodinu...zkoušíme to na 1 kusu...kluci si klasy ještě trochu posolí a někdy potřou plátkem másla...mně to chutná jen tak.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #27 kdy: Únor 24, 2013, 07:42:02 odpoledne »
Dáša, Máša, Táňa, Sáša? To už je jak ta písnička od korna. :D

Mimochodem zkoušel někdo z vás udělat jen vařenou kukuřici? přiznávám, se, že je to jedna z věcí, které mi chutnají v KFC a když to žena zkoušela doma, tak to nebylo ono. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemá zkušenosti.
Je tam chyba.Sáša,Dáša,Duňa,Máša. Nevím,kde je Táňa.
To byl nedokonalý citát písničky od Jiřího Korna.
Cituji (tentokrát už přesně): Dáša, Máša, Duňa, Sáša i Tamara Lvovna
holt jsem si to měl najít. :-D Takhle kecám nesmysly.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #28 kdy: Únor 24, 2013, 07:42:56 odpoledne »
Vkládám do studené vody...vařím dle zralosti...většinou půl hodiny až hodinu...zkoušíme to na 1 kusu...kluci si klasy ještě trochu posolí a někdy potřou plátkem másla...mně to chutná jen tak.
Hm, kukuřici vařím vždycky jen pár minut, ale vařím jen mladé klasy. Dávám je do osolené vody, jak začne házet ode dna první bublinky. Jinak v tom fakt není nic, Štěpáne - jen zralost klasů. Možná že to je i druhem kukuřice, ale jako děti jsme skrmily všechno, i kukuřici určenou později k výkrmu dobytka. Netuším, jaký je rozdíl mezi cukrovou a jinou kukuřicí - možná poradí Gloch.
Dobrá je taky zabalená do alobalu s trochou másla a upečená na rožni nebo v popelu.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #29 kdy: Únor 24, 2013, 07:49:50 odpoledne »
Dáša, Máša, Táňa, Sáša? To už je jak ta písnička od korna. :D

Mimochodem zkoušel někdo z vás udělat jen vařenou kukuřici? přiznávám, se, že je to jedna z věcí, které mi chutnají v KFC a když to žena zkoušela doma, tak to nebylo ono. Tak by mě zajímalo jestli někdo nemá zkušenosti.
Tak jsme hlavně zkompletované a díky.
Je tam chyba.Sáša,Dáša,Duňa,Máša. Nevím,kde je Táňa.
To byl nedokonalý citát písničky od Jiřího Korna.
Cituji (tentokrát už přesně): Dáša, Máša, Duňa, Sáša i Tamara Lvovna
holt jsem si to měl najít. :-D Takhle kecám nesmysly.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #30 kdy: Únor 24, 2013, 07:50:31 odpoledne »
Ano...na grilovanou jsem zapomněla...taky mňamka...

Loni jsem zkoušela sázet malované hory - tu barevnou, ale zasadila jsem na špatném místě, navíc přišly mrazíky, takže byly jen malé klásky s nepravidelně velikými semeny...
Letos dám jinde...tak uvidíme...

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #31 kdy: Únor 24, 2013, 08:07:59 odpoledne »
Taky letos zkusím tu barevnou, mám barvičky ráda:) A mám z loňska osvědčené semeno cukrové kukuřice, test klíčivosti zdárně zvládlo, takže už se těším jak malá...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #32 kdy: Únor 24, 2013, 08:09:57 odpoledne »
Já se vždycky těším...na to, až se začnu hrabat v zemi...pak mám střídavě stavy euforie a sklíčenosti...ale každý rok hrabu a hrabu...takže mě dílčí neúspěchy pořád neodradily... :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #33 kdy: Únor 24, 2013, 08:23:00 odpoledne »
Já se vždycky těším...na to, až se začnu hrabat v zemi...pak mám střídavě stavy euforie a sklíčenosti...ale každý rok hrabu a hrabu...takže mě dílčí neúspěchy pořád neodradily... :)

Děkuji za rady. Kdybys potřebovala něco z techniky, tak se mě klidně zkus zeptat, ale nevím zdaleka vše, tak nespoléhat předem.

Hrabeš a hrabeš? tak budeš mít nahrabáno. ;)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #34 kdy: Únor 24, 2013, 08:31:01 odpoledne »
Ano...mám nahrabáno už 7 záhonů...a každý rok přidávám... :)

Děkuji, ráda se obrátím ohledně techniky...jsem úplný technický antitalent...ovládám pouze kuchyňské přístroje...a elektrický klavír...:D

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #35 kdy: Únor 24, 2013, 08:34:28 odpoledne »
Já se vždycky těším...na to, až se začnu hrabat v zemi...pak mám střídavě stavy euforie a sklíčenosti...ale každý rok hrabu a hrabu...takže mě dílčí neúspěchy pořád neodradily... :)
Vzhledem k tomu, že trpím chronickým optimismem, stavy sklíčenosti si nepřipouštím. Rostliny, které se nechovají dle mých představ, nejsou hodny mé pozornosti. A to hrabání v hlíně a např. přehazování kompostu báječně uklidňuje, když mě někdo vytočí...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #36 kdy: Únor 24, 2013, 08:41:39 odpoledne »
Moje řeč...taky mě to uklidňuje...a ta radost, když něco vyleze...a ta dvojnásobná radost, když to doroste do konzumní zralosti...popř je toho tolik, že to skončí jako zásoba do sklepa... :)

Takže i proto mě kukuřice neodradila...nechala jsem si semínka i na letošek...a zasadím znova a jinde...:D

A sklidím a nasuším a namelu...a budou placky...:D

Miro69

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #37 kdy: Únor 24, 2013, 08:59:24 odpoledne »
Varená kukurica: Na konzum sa používajú hybridy lahôdkovej(cukrovej) kukurice.  Cukrová kukurica je vhodná na konzumáciu pri prechode z mliečnej do voskovej zrelosti. V tom čase sú zrná ešte mäkké, ale pri vtlačení nechta z nich už nevyteká mliečna šťava. Prednosť lahôdkovej kukurice môžeme oceniť len pri zbere v optimálnej konzumnej zrelosti, keď obsahuje najviac cukrov a málo škrobu. Pri ďalšom dozrievaní sa obsah cukrov znižuje, zvyšuje sa podiel škrobu a lahôdková kukurica sa kvalitou približuje kŕmnej. Vzhľadom na to, že obsah cukru sa po odlomení šúľka rýchlo znižuje, je nevyhnutné, aby sa čo najrýchlejšie skonzumovala alebo skladovala. Pri teplotách 20 oC stratí kukurica cukrová počas dvadsiatich štyroch hodín približne polovicu obsahu cukru. Po uplynutí ďalších dvoch až troch dní sa cukor takmer stratí. Takéto znižovanie kvality možno čiastočne obmedziť chladením, hlavne mrazením. Teplota v sklade na uskladnenie šúľkov má byť 0-1 oC. Varenie:Do hrnca na olúpanú kukuricu od šúpolia toto šúpolie ktoré je najbližšie klasu, to bledozelené nakladieme na klasy až do plného hrnca. Dá nám to lepšiu chuť aj farbu kukurice. Varíme 20-30 minút.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #38 kdy: Únor 24, 2013, 09:09:08 odpoledne »
Pokud je ve správné zralosti dá se vařit i ta krmná - já ji vařím zcela běžně a všem chutná.

Miro69

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #39 kdy: Únor 24, 2013, 09:16:22 odpoledne »
Ja som si tiež väčšinu života pochutnával na družstevnej kŕmnej, ale teraz keď nezabudnem si sejem cukrovú.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #40 kdy: Únor 25, 2013, 12:12:00 dopoledne »
Zdravím,
Tej krmnej jsem se najedl jako malej kluk "něurekom" To se muselo kontrolovat, jak ta kukuřice zrála, když byli klasy tak akorát, (viz. diskuze), tak se vařily ve velkém hrnci v osolené vodě.  To o tom vystlání hrnce listeny palice, (u nás s názvem "šustí") jsem nevěděl, díky zkusím letos v létě. Ale dámy a pánové teprve mnohem později se mě dostalo do ruky semeno cukřinky, (cukrovky) jak jsme té sladké kukuřici říkali a ta byla o móóóóc dobřejší. Ta byla přímo lahůdková a s tou naší z JZDáckých polí se nedala srovnávat.
Dnes ji dokonce nakládám na kyselo jako okurky a je to labužo, jen se musí trhat ještě když je klas úplně syrový (i vnitřek).
Ale nejlepší je asi vařená a ještě lepší je grilovaná v alobalu posolená domácí vegetou a s máslem.
TO JE PROSTĚ BOMBA TO BYCH SE PŘEŽRAL K PRASKNUTÍ.
Miki.

Miro69

  • Host
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #41 kdy: Únor 25, 2013, 08:55:48 dopoledne »
Na to nakladanie v uhorkovom náleve sme používali kukuricu husto siatu-na silážovanie. Šúlky sa zbierali vo veľkosti uhorky 5-10cm. Chutí mi to viac ako uhorky.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Kukuřičné recepty
« Odpověď #42 kdy: Únor 28, 2013, 06:19:59 dopoledne »
Zdravím.
Knife ty kluku to je fantastickej nápad, já ty kukuřice sázel vždy tak 50 cm od sebe. Teď když je vyseju (dle tebe) na husto tak vlastně budu potřebovat menší plochu a budu jich mít i víc. Ta potvora tak moc nenaroste ale na ty klásky to bude stačit. Móóóóc dík za nápad.
Miki.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Kukuřičné recepty
« Odpověď #43 kdy: Červenec 30, 2022, 09:50:08 odpoledne »
skoro zabudnute vlakno,ale mam otazku.
tento rok sa mi celkom slusne dari robit barter s cukrovou kukuricou.
uz mam kopec v mrazaku,zavarenych par poharov a teraz skušam sušit v sušičke.
Amíci to robia bežne a som zvedavy aku to bude mat trvanlivost zatvorene v zavaraninovom pohari.
este chcem vyskušat praženu kukuricu,ale neviem ako a nechce sa mi zbytocne stracat čas
experimentovanim.
skušal tu uz niekto pražit kukurične zrná?vie mi niekto poradit ako na to?
na nete som ziadny recept nenasiel,iba hotove vyrobky na predaj.
za kazdu radu dakujem
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7534
Re: Kukuřičné recepty
« Odpověď #44 kdy: Červenec 30, 2022, 10:23:03 odpoledne »
Normálka. Buď si opražíš čerstvé, alebo usušené, najprv namočíš a uvaríš. Podobne sa robí aj cícer: https://fitshaker.sk/chrumkavy-cicer

Citace
Čo potrebujeme na prípravu?

    100 – 200 g cíceru (podľa toho, koľko si budete chcieť pripraviť),
    olivový olej, poprípade kvalitný repkový, či kokosový  ( kokosový dodá cíceru úplne iný rozmer chuti, ale odporúčam vyskúšať),
    korenie – akékoľvek máte radi (maha, provensálske, grilovacie, vynikajúce je aj korenie Garam masala, skúste poprípade i čili – ak máte radi pikantné, alebo môžete podľa chuti pridať i sušené bylinky),
    himalájska/ morská soľ,
    2 bobkové lístky.


Ako na to?
1. Cícer si cez noc namočíme. Zlejeme, dáme variť do novej vody a pridáme bobkový list (ak používate, pridajte cca 5cm kúsok morskej riasy, či 1 čili papričku).
2. Kým sa nám cícer varí, pripravíme si v miske olej, ktorý zmiešame so soľou, korením.
3. Keď sa nám cícer uvarí, necháme si ho trošku osušiť a potom ho pridáme do misky s pripravenou zmesou  a dobre premiešame, aby sa nám každučká gulička cíceru obalila.
4. Pripravíme si zapekaciu misu/ plech, na ktorý si dáme papier na pečenie a vysypeme cícer. Pečieme pri 180 stupňoch, približne 35 minút. Získa takú zlatistú farbu a korením vám prevonia celú kuchyňu. Počas pečenia cícer niekoľkokrát premiešame, aby sa nám rovnomerne opiekol.
TIP: Ak doma nemáš cícer, skús tento recept s kukuricou.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: Kukuřičné recepty
« Odpověď #45 kdy: Červenec 30, 2022, 10:29:43 odpoledne »
zajtra idem na to dikes
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854