Autor Téma: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)  (Přečteno 2449 krát)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« kdy: Únor 24, 2013, 08:08:40 dopoledne »
Tak jsem dostal jeden odkaz od známého a musel jsem se smát. http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=28486
Ukazuje to kdo je dneska schopen tvrdit, že o technice něco ví.

POřesto, že jsem se pobavil je to spíše smutné.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2013, 06:36:17 odpoledne »
Vracím znovu otázku-a co morzeovka.
Naučte se zařazovat do vláken-byla to i má chyba,že reaguji ve vlákně i když to tam nepatří.

štika

  • Host
Re:technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #2 kdy: Únor 24, 2013, 06:44:09 odpoledne »
Morzeovka(i světelná )má své využití.V době po PA zapomeňte na odrazy od Měsíce.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #3 kdy: Únor 24, 2013, 06:46:08 odpoledne »
--/---/.-./..././---/...-/-.-/.-//.---/.//..-./.-/.---/-.// ;D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #4 kdy: Únor 24, 2013, 06:49:05 odpoledne »
Morzeovka(i světelná )má své využití.V době po PA zapomeňte na odrazy od Měsíce.
měsíc tam pořád bude. :D
morzeovku bych asi rozlouskal, ale nebyla by to zpočátku sranda.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #5 kdy: Březen 02, 2013, 09:56:36 dopoledne »
Pánové a dámy pokud vám někdo bude tvrdit, že trubka nalisovaná do otvoru s přesahem jde kvalitně zapájet, tak ho klidně pošlete do háje. Dneska jsem si to v práci ověřil.  ;D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #6 kdy: Duben 08, 2016, 02:41:52 odpoledne »
Tady je toho k tomu rozvoďáku víc: http://www.ulozto.cz/xVkyd7w/majitele-autoservisu-se-spojili-a-vypraveji-pps  + bonus: píst na panelku poctivého dubového dřeva  "hold"
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #7 kdy: Duben 09, 2016, 12:18:08 dopoledne »
 záleží jaká trubka, v jakém materiálu, jakou metodou letovaná či pájená. Taky je důležitý účel, zdali pouze fixace, k radiálníme u či axiálnímu zatížení, nebo připojení konstrukčních celků.
A protože jsem s tou technikou pracoval, a rozvíjel její aplikace, tak vím, že jde všechno, jen chcíplá koza nejde.
Když by to nešlo naměkko, šel bych na to natvrdo, klidně s tavidlem vázaným v plamení a pájkou se stříbrem a mědí...
Je to opravdu pestrá technologie, jen si vybrat.....o tom by vyprávěli kámoši z výzkumného ústavu svářečského  bratislavě, odkud jsem hodně čerpal...
Ale upřímně, než bych rozmotával hadice od autogenu, nebo startoval kulmu, otevřu expanzní lepidlo na ložiska a upevnit trubičku v díře mám za pár vteřin upevněnou.Pokud to je vhodné.....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7602
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #8 kdy: Duben 09, 2016, 12:58:08 dopoledne »
Štefan to velice skromne popisuje. Ale bežne sú tak pájkované medenné spoje pri ústrednom kúrení. A podobne tak zvárajú poloosi na trachtórových domadeloch....  ::)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #9 kdy: Duben 09, 2016, 03:28:14 odpoledne »
Morzeovka(i světelná )má své využití. . . .
. . . . morzeovku bych asi rozlouskal, ale nebyla by to zpočátku sranda. 
Je pravda, že jsem morse dlóóóuho nečetl, stálo by to za oživení  ;)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #10 kdy: Duben 09, 2016, 07:20:50 odpoledne »
Pomocná slova jako Akát, Blýskavice, Cílovníci a tak dále jsou na prd.. Je to výmysl nějakého skautského nebo pionýrského vedoucího..

Skutečný příjem morseovky musí být fonetický, operátor musí písmena vnímat jako melodii, ne jednotlivé tečky a čárky. Jinak neudělá ani zkoušky, u kterých musí pochytat 60 znaků za minutu, tedy písmen a čísel, ne teček a čárek..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #11 kdy: Duben 09, 2016, 08:49:58 odpoledne »
Mně akát a blýskavice vyhovují....v pohodě mi slova naskočí, když vidím tečky, čárky..... :bee:

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #12 kdy: Duben 10, 2016, 07:53:13 dopoledne »
Ono něco jinýho je číst (nebo psát) z papíru, a taky něco jinýho je chytat z radia. 
To jsem na vojně v 63 roce ještě zažil  - Všichni radisti se o relacích vyjadřovali že rádio "hraje", brali to jako muziku. Jenomže začali až po dost tvrdým, sakra intenzivním výcviku.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #13 kdy: Květen 25, 2017, 05:47:42 odpoledne »
Vvitty: k čemu se váže tvůj příspěvek?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: technická dovednost (drbárna o technice a lidech)
« Odpověď #14 kdy: Srpen 17, 2018, 09:36:33 dopoledne »
bohužel, ty technologie nejsou nové, ale patnáct  i dvacet let staré....
Tu tiskárnu na kov ,má kámoš  pět let, ale technologie se stále mění, vylepšuje, ale vždy se jedná o numerický pohyb v ose x,  y a z...Jestli tam osadíme laser, vodní paprsek, plasmu, nebo 3d tisk , či gravírovací vřeteno nebo frézu už je jen technologická koncovka.V případě technologií už deset, patnáct let nic moc nezměnilo, jen se díky rozšiřování zlevnují, což je moc dobře.Ovšem pro lidi, kteří se v technologiích nepohybují je brněnské centrum opravdu velmi užitečné a osobně to hodnotím velmi pozitivně. Taky jsem se učil s llogárem a učil jsem se pracovat s tušírovacím pravítkem, škrabákem  a pařížskou modří....Za můj život šla technologie kamsi ke hvězdám, bez programátora už si jeden ani neuprdne. Na druhou stranu, zaškrabat hlavu motoru do roviny škrabákem, jak tomu bylo dříve, nebo lože u soustruhu či frézy už dovede jen pár lidí, ty staré techniky nás opouštějí stejně samozřejmě, jako k nám přicházejí ty nové, digitální.