Autor Téma: rukavice  (Přečteno 3550 krát)

alwarez

  • Host
rukavice
« kdy: Únor 18, 2013, 02:12:06 dopoledne »
Pri zahradkarstvi si nazapomenme chranit ruce je desitky  druhu rukavic na praci temer vsude pouzivame rukavic .....dokonce i president tady fandi zahradkarstvi bida to neni......v rukavicich se necha delat vse.......

štika

  • Host
Re:rukavice
« Odpověď #1 kdy: Únor 18, 2013, 09:49:16 dopoledne »
Pri zahradkarstvi si nazapomenme chranit ruce je desitky  druhu rukavic na praci temer vsude pouzivame rukavic .....dokonce i president tady fandi zahradkarstvi bida to neni......v rukavicich se necha delat vse.......
Alwarezi,ještě,že jsi nám to připomněl! :D ;D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:rukavice
« Odpověď #2 kdy: Únor 18, 2013, 10:44:00 dopoledne »
Pri zahradkarstvi si nazapomenme chranit ruce je desitky  druhu rukavic na praci temer vsude pouzivame rukavic .....dokonce i president tady fandi zahradkarstvi bida to neni......v rukavicich se necha delat vse.......
Alwarezi,ještě,že jsi nám to připomněl! :D ;D
Chtěl jsem mu na to poznamenat něco vtipného, ale tohle je zformulované tak dobře, že zbývá jen podepsat.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:rukavice
« Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2013, 08:47:06 odpoledne »
na praci temer vsude pouzivame rukavic
Já teda na práci používám rukavice jen při natírání, při pájení a při likvidaci trnitých porostů. Jindy mi to přišlo jako zbytečné. Člověk ztrácí cit a zbytečně to dře ruku. Ale to je jen můj názor.

dokonce i president tady fandi zahradkarstvi bida to neni
Ještě že jsi nám to připoměl. Kdybych nevěděl, že se zahrádkářství věnuje americký prezident, tak to pokládám jen za věc, která je pro póvl a nikdy bych se hlíny nedotknul. Takto se na hlínu ihned nadšeně vrhnu, abych prezidenta napodobil.  ;)

v rukavicich se necha delat vse
Například rýpat se v nich v nose jde docela blbě.  ;D Všechno je podle mne přehnané. Někdy je lepší rukavice použít jindy mi to přijde zbytečné i když pro jiného člověka se to může zdát nezbytné. Dělat z toho univerzální postulát je dle mne hloupost.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

  • Host
Re:rukavice
« Odpověď #4 kdy: Únor 18, 2013, 09:10:23 odpoledne »
Auto mechanici pouzivaji rukavice jedine tam kde stroj by ji mohl chytit  a vtahnou rukavici do stroje......mne se zda  , malo pouzivate rukavice......mozna se mylim.....

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:rukavice
« Odpověď #5 kdy: Únor 18, 2013, 09:55:59 odpoledne »
Na točicých strojích se rukavice používat NESMÍ!!!!
V případě štrejchnutí o něco co se rychle točí místo aby mu to utrhlo kus kůže, tak to namotá ruku nebo celého člověka!!!!
jediný případ u točivého stroje kdy rukavice lze doporučit je vrtání hliníku do hloubky kdy vznikají dlouhé špony, které by mohly nechráněnou ruku zranit. Samozřejmě je třeba krajní opatrnosti.

Špony a další bordel se odstraňuje zásadně něčím jako pohrabáček, rukojeť musí býr dřevěná nebo plná nebo jen ze zvlněného drátu pro případ, že by se to zachytilo aby se to vytrhnulo z ruky lehce bez následků pro ruku. Taková hlava soustruhu má tak velikou kinetickou energii že na sebe dokáže hravě namotat soustružníka..

To samé vřetenová vrtačka.. Jak píše Stepan, k točivým strojům rukavice NEPATŘÍ..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:rukavice
« Odpověď #6 kdy: Únor 18, 2013, 10:05:24 odpoledne »
děkuji Saladine.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:rukavice
« Odpověď #7 kdy: Únor 18, 2013, 10:14:26 odpoledne »
Pri zahradkarstvi si nazapomenme chranit ruce je desitky  druhu rukavic na praci temer vsude pouzivame rukavic .....dokonce i president tady fandi zahradkarstvi bida to neni......v rukavicich se necha delat vse.......
Jo, Amerika je Amerika. Interpunkci neznají, zato rukavic mají desítky.
Co jsou pro kočku fousy, to jsou pro člověka ruce. Rukavice mě omezují a používám je jen tam, kde není vyhnutí (např. na tupírování našeho ostružinového ostrova). Mám sice ruce jako zemědělec, ale komu se to nelíbí, má smůlu...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

alwarez

  • Host
Re:rukavice
« Odpověď #8 kdy: Únor 18, 2013, 10:18:14 odpoledne »
Co sbirani brambor ?

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:rukavice
« Odpověď #9 kdy: Únor 18, 2013, 10:22:38 odpoledne »
tam ti to v rukavicích permanentně vypadává,a le pokud by to někdo dělal na poli, tak věřím, že si možná rukavice vezme.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:rukavice
« Odpověď #10 kdy: Únor 18, 2013, 10:24:08 odpoledne »
To samé vřetenová vrtačka.. Jak píše Stepan, k točivým strojům rukavice NEPATŘÍ..

No, vŕtačka na mňa nestačila.  ;)
Keď som podcenil BOZP predpisy pre trieskové obrábanie a neupnul som si poriadne rukáv na montérkovej blúze, vreteno zachytilo okraj a začalo motať motérky.
Našťastie, keďže mám paru ako lokomotíva, ustál som to a mašina mi strhla iba celý rukáv od ramena. Ruka celá a nepoškodená, psichyke stačili na ošetrenie 2 cigarety  ;D
Teraz sa na tom zabávam, ale vtedy mi nebolo všetko jedno. Oči mi vyliezli von  aj cez ochranné brýle  :D
Neskúšajte to.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:rukavice
« Odpověď #11 kdy: Únor 18, 2013, 10:27:07 odpoledne »
Naučil jsem se v rukavicích kopat, házet lopatou, rýt, zkrátka dělat těžké práce. Hlavně ta lopata se mi zpočátku v rukou kroutila :D Ale od té doby na pracovní rukavice nedám dopustit.

Samozřejmě, nebudu v rukavicích vytrhávat plevel.. Nebojím se ušpinit si ruce.

A samozřejmě že si vezmu na ruce rukavice když se na cestě hrabu v motoru auta, třeba vyměňuji svíčky nebo prasklý klínový řemen. Vozím v autě vodu i mýdlo, ale stejně.. Volant špinavý od šmíru není žádná chuťovka.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

alwarez

  • Host
Re:rukavice
« Odpověď #12 kdy: Únor 18, 2013, 10:37:10 odpoledne »
Saladin chape!!!!

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:rukavice
« Odpověď #13 kdy: Únor 18, 2013, 10:41:19 odpoledne »
Našťastie, keďže mám paru ako lokomotíva, ustál som to a mašina mi strhla iba celý rukáv od ramena.
To je důvod proč mají lidé při práci nosit montérky. Ty jsou totiž dělané tak aby se trhaly a ne namotávali člověka na točivé stroje.
Oblíbené jsou taky vlasy, ale to jsou asi historky pro vystrašení učňů.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:rukavice
« Odpověď #14 kdy: Únor 18, 2013, 10:44:34 odpoledne »
Saladin chape!!!!

Ano, chápe.. Když speciálně pro tebe vytvářel kategorii "Tlučhuba" a motorovou pilou osekával oprávnění, tak měl také na rukou rukavice..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:rukavice
« Odpověď #15 kdy: Únor 18, 2013, 10:47:30 odpoledne »
Saladin chape!!!!

Ano, chápe.. Když speciálně pro tebe vytvářel kategorii "Tlučhuba" a motorovou pilou osekával oprávnění, tak měl také na rukou rukavice..

boxerské
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:rukavice
« Odpověď #16 kdy: Únor 19, 2013, 08:22:11 dopoledne »
Co sbirani brambor ?
I brambory vybírám bez rukavic, příteli. Nevadí mi ani breberky, ani myši, ani pavouci, koňský hnůj - jsem zemědělec dědičným založením.
Saladine, nevadí mi ani tenhle šťoura, ale fakt je, že úroveň jeho příspěvků je místy dost tristní... Občas ale dokáže svými bláboly probudit debatu, byť i prakticky o ničem:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

SoňaR

  • Host
Re: rukavice
« Odpověď #17 kdy: Září 18, 2019, 10:43:41 dopoledne »
Sháním tužší celokožené pracovní rukavice, které zvládnou i vlhké prostředí, chlad a hrubé zacházení (přebírání kamenů apod.), ideálně by měly chránit ruku i zhora, kdyby náhodou nějaký úlomek či kladívko dopadlo tam, kam nemá. Nemáte nějaký typ?

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: rukavice
« Odpověď #18 kdy: Září 18, 2019, 03:20:35 odpoledne »
Moc požadavků na jedny rukavice  ;D
Jakž takž by jsi mohla použít svářečské rukavice. Ty silnější. Tuším cena 100-150 Kč. Pokud chceš ještě lepší ochranu ruky proti nechtěnému úderu, tak nějaké taktické s ochranou kloubů. Tam počítej 1,5k+
No ale u těch svářecích nepočítej moc s odolností proti vlhkosti.

https://www.pracovni-pomucky.com/pracovni-kozene-rukavice-sandpiper-black?p2=744&gclid=CjwKCAjwq4fsBRBnEiwANTahcA8lmW4w-DSReMrvw8-24sqN1QjWmvdbAoDXw7wEApVROvGSPImB0BoClJ4QAvD_BwE


https://www.ruske-noze.cz/ratnik/455-rukavice-6sh122-ratnik.html
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: rukavice
« Odpověď #19 kdy: Září 18, 2019, 03:38:03 odpoledne »
https://www.inzep.cz/rukavice-kozene-zimni-deltaplus-cryog-10/

jsou drahé, ale celkem rozumný kompromis užitných vlastností...
jinak souhlas s Bartem8, hodně požadavků na jedny rukavice  :)

SoňaR

  • Host
Re: rukavice
« Odpověď #20 kdy: Září 18, 2019, 03:59:35 odpoledne »
hm...asi se na všechny ty požadavky vykašlu a pořídím tyhle (viz níže), ale dvoje nebo troje... to by mohlo stačit. Holt když se jedny promáchaj, tak se vezmou druhý. No ještě uvidím....

https://www.engelbert-strauss.cz/kozene-pracovni-rukavice/rukavice-ze-stipenkove-usne-cooper-2000410-7643907-0.html

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: rukavice
« Odpověď #21 kdy: Září 18, 2019, 03:59:54 odpoledne »
Anebo ty svářečské a dodatečně naimpregnovat proti vodě by určitě šlo a vyšlo by to docela levně.

SoňaR

  • Host
Re: rukavice
« Odpověď #22 kdy: Září 18, 2019, 04:05:48 odpoledne »
A nejsou ty svářečské moc dlouhé a vycpané?

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: rukavice
« Odpověď #23 kdy: Září 18, 2019, 04:10:21 odpoledne »
Délka podle mě není na závadu, chrání se delší část ruky. A určitě půjdou vybrat i takové, které nejsou příliš vycpané, aby to nebylo na úkor obratnosti. Ale raději konsultovat s profisvářečem.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: rukavice
« Odpověď #24 kdy: Září 18, 2019, 04:40:43 odpoledne »
No můžeš to probrat semnou  ;D

Nejsou moc vycpané, a používáním se ještě víc přizpůsobí ruce. Na kopání ok. Ruku chrání téměř k loktu. Ale zase záleží jak je člověk rostlej... Je to z lisované kůže, trochu vlhkosti vydrží. Impregnace by byla fajn.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: rukavice
« Odpověď #25 kdy: Září 18, 2019, 05:04:13 odpoledne »
Já už roky kupuju ručně šité kožené rukavice od Savany. Vypadají jako svářečské, ale prodává je jako šermířské / bojovnicke. Posledně jsem kupoval 3 páry v Příbrami na výstavě nožů. Chce za jedny myslím 350 a má jak jemnější, tak i z tlustici kůže...větší ochrana, menší cit. Nevím, jestli má e-shop, ale jezdí na nejrůznější bitvy a historické jarmarky. Když se na takovéhle akci zeptáte na Savanu nebo Kuzickare, určitě lidí pořadí. Poznávací znamení...na několik metrů smrdí rumem (když přijede na akci, většinou vytáhne pulcaka rumu než vyleze z auta a druhý než postaví stánek a vybrali zboží). Ale zboží má fakt prvotřídní.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: rukavice
« Odpověď #26 kdy: Září 18, 2019, 05:08:27 odpoledne »
https://savana.webgarden.cz/

Našel jsem na něj web...

Nalim

  • Host
Re: rukavice
« Odpověď #27 kdy: Září 18, 2019, 06:31:15 odpoledne »
Ve vlhku dlouhodobější namáhání nepřežijí žádné kožené rukavice, s žádnou impregnací. Zkoušeno opakovaně, občas, po desítky let.
 
Vlhko chvíli vydrží jedině rukavice úpletové, namočené při výrobě do plastu, a na práci jsou nejlepší ty zdrsněné v úchopových oblastech. Ale jakmile se někde proděraví (prodřou), stejně je v nich už pak mokro, chladno, nepříjemno.

SoňaR

  • Host
Re: rukavice
« Odpověď #28 kdy: Září 18, 2019, 06:40:34 odpoledne »
Nepotřebuji to na dlouho, potřebuji aby vydržely 3 dny v drsných podmínkách  :)
Ta silnější kůže je požadovaná, přes to vlak nejede.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: rukavice
« Odpověď #29 kdy: Září 19, 2019, 09:50:08 dopoledne »
Soňo asi bych netrval na délce rukavic....na šutry nebotřebuješ chránit celé předloktí, ale hlavně zápěstí a klouby prstů...nepotřebuješ ani rukavice celokožené, ale hlavně potřebuješ chránit dlaně a bříška prstů. Takže bych asi šel do řempa (u Čené za Bory) nebo k Mototechně na spravedlnosti....tam si natáhnul jako základ na ruku silné zimní zednické rukavice s textilním úpletem a pogumovanou dlaní a prsty...ty samy o sobě vydrží hodně, jsou měkké a elastické a dobře se nosí....a na ně vezmi v případě potřeby ty nejobyčejnější rukavice s dlaní z hovězí štípenky a hřbet klidně může být textilní nebo kůže. Těch vezmi několik párů. Ty první pořídíš okolo 50Kč, ty druhé od 35-70kč podle podílu kůže. Až se ti ty vrchní začnou na prstech sypat nebo je promácháš, stále máš prsty chráněné zednickými zimními....budeš mít relativně cit v prstech (na jemnější práci sundáš kožené), bude ti teplo a pokud se vrchní vrstva promáchá či rozpadně, rychle a levně ji nahradíš.....přece nebudeš kupovat rukavice za tisíce, když se jen hrabeš v zemi se šutry....to by ti naši stavitelé prodělali majlant ;). Já tuto kombinaci vyzkoušel mnohokrát a osvědčila se. Použité rukavice pak dotrháš v autě nebo doma. Když navlhnou vezmeš jiné a necháš je pomalu uschnou, aby kuže nezdvrdla a neztratila ohebnost. Pokud potřebuješ chránit předloktí (zvedání balvanů) vezmi si na sebe 2-3 dlouhé rukávy.

SoňaR

  • Host
Re: rukavice
« Odpověď #30 kdy: Září 19, 2019, 10:26:50 dopoledne »
Však já taky nechci dlouhé rukavice.
Ale jinak jsou tam požadavky, které musíme splnit. No v podstatě mi navrhuješ to, co už jsem psala výše - že koupím víc párů výše uvedených rukavic, aby se mohly v případě promáchání vyměnit. To mě těší, že se shodujeme.
Ale ty druhé (vnitřní) rukavice jsou dobrý nápad, nicméně nejspíš zvolím jen takové ty tenké látkové, "kosmetické" :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: rukavice
« Odpověď #31 kdy: Září 19, 2019, 10:58:49 dopoledne »
Skoč do špecializovanej predajne na pracovné odevy. Vyber z ponuky, odskúšaj a máš. Impregnáciu rukavíc dosiahneš stejne, ako u obuvi.  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: rukavice
« Odpověď #32 kdy: Září 19, 2019, 11:04:11 dopoledne »
Zrovna jsem dnes v jednom byla  :). Vzala jsem na zkoušku takovej jeden kompromis... no uvidíme. Zítra zkusím ještě jinej, jestli tam nebudou mít něco více vyhovujícího požadavkům. No aspoň si ze seznamu můžu odškrtnout ochranné brýle, ty jsem tam zakoupila bez problémů  :D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: rukavice
« Odpověď #33 kdy: Září 19, 2019, 04:00:52 odpoledne »
No já beru na vnitřní vrstvu ty zednické s gumou, protože pokud pracuješ pouze v nich, guma ti zaručí přilnavost k materiálu a nesmeká se ti to a pokud pracuješ třeba i s maltou betonem, tak ti dlaň a příšk aprstů nenavlhnou...neoleptají se. A také je dobrý ten textilní elastický úplet okolo zápěstí...ne že by to působilo jako plnohodnotná bandáž, ale lepší něco než nic. Až zase budeš v tom správném obchodu, tak si to na sobě vyzkoušej představ si, že v tom držíš ty nebo tvůj chlap nějaký ten 20-50kg šutřík a uvidíš.

Offline n

  • ***
  • Příspěvků: 1
Re: rukavice
« Odpověď #34 kdy: Říjen 05, 2021, 10:22:08 odpoledne »
Moc požadavků na jedny rukavice  ;D
Jakž takž by jsi mohla použít svářečské rukavice. Ty silnější. Tuším cena 100-150 Kč. Pokud chceš ještě lepší ochranu ruky proti nechtěnému úderu, tak nějaké taktické s ochranou kloubů. Tam počítej 1,5k+
No ale u těch svářecích nepočítej moc s odolností proti vlhkosti.

https://www.pracovni-pomucky.com/pracovni-kozene-rukavice-sandpiper-black?p2=744&gclid=CjwKCAjwq4fsBRBnEiwANTahcA8lmW4w-DSReMrvw8-24sqN1QjWmvdbAoDXw7wEApVROvGSPImB0BoClJ4QAvD_BwE

myslim ze kozene a dost mekke na praci nefungujou do vlhka..  moje oblibene jsou od cat ale nemaji chraneny vrsek... kdyz potrebyju vrsek pouzivam levne motorkarske..


https://www.ruske-noze.cz/ratnik/455-rukavice-6sh122-ratnik.html

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: rukavice
« Odpověď #35 kdy: Březen 08, 2023, 01:42:32 odpoledne »
Když jsem dneska v Decathlonu kupoval ploutve a brýle, uviděl jsem tam v loveckém oddělení střelecké rukavice.

SOLOGNAC Rukavice na Ball-Trap hnědé

https://www.decathlon.cz/p/rukavice-bez-prstu-na-strelbu-na-asfaltove-terce-sede/_/R-p-168454?mc=8502952&c=KA%C5%A0TANOV%C3%81

Za ty prachy jsem hned jedny vzal.

V sobotu půjdu střílet z Glock 17 karabinové konverze, tak je hned otestuju 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: rukavice
« Odpověď #36 kdy: Březen 11, 2023, 10:33:55 dopoledne »
Tak rukavice můžu vřele doporučit.

Nástroj se v nich ovládá velice dobře, nic neklouže a nic netlačí.

Komfort se tím lehce vylepšil 😉
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: rukavice
« Odpověď #37 kdy: Březen 11, 2023, 10:59:51 dopoledne »
Jo, mám rád tú značku. A som rád, že to nemá každý.  8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.