Autor Téma: Sucho  (Přečteno 7631 krát)

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Sucho
« Odpověď #50 kdy: Srpen 02, 2015, 03:07:02 odpoledne »
V Praze ani "ň". Je dusno a pod mrakem.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #51 kdy: Srpen 02, 2015, 03:09:33 odpoledne »
U nás pořádně nepršelo od 20,4,2015.... vždy jen pár kapek, dvě bouřky velmi krátké,než aby něco zmírnily.
Pamětníci nepamatují vyschlý potok. Je to síla.....

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Sucho
« Odpověď #52 kdy: Srpen 02, 2015, 03:54:03 odpoledne »
Nevím, jestli mám věřit meteorologům nebo raději pranostikám. Ale koukám, že to letos vypadá na stejno.

"Čím více puká půda na svatého Dominika, tím více ještě bude svítit slunce".

No, a svatého Dominika je pozejtří. Oni ti naši dědkové taky nebyli nějaký mejdla, a o přírodě - teda i o počasí věděli dost.
Pochybuju, že by zejtra nebo dneska pořádně napršelo.
Tomu nevěří už ani meteorologové, ani já   "omg"
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Sucho
« Odpověď #53 kdy: Srpen 02, 2015, 06:08:48 odpoledne »
Tady v praze trochu zapršelo, ale to bylo tak na namočení asfaltu. Jako zalití nic moc.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Sucho
« Odpověď #54 kdy: Srpen 02, 2015, 06:21:42 odpoledne »
August bol vždy obdobím letných daždov, tak sa môže stať, že bude pršať mesiac v kuse....
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #55 kdy: Srpen 02, 2015, 07:28:57 odpoledne »
No, tak já jdu zavařit ty rajčata, dokud je co:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #56 kdy: Srpen 04, 2015, 03:10:22 odpoledne »
Do 18. srpna mají být třicítky, slunečno, max. sem tam nějaká ta bouřka. Bájo...

A zdá se, že se nám pomalu někdo probouzí:
http://www.novinky.cz/domaci/376643-sucho-si-v-cesku-vyzada-drasticka-opatreni-budou-stat-az-desitky-miliard.html
Jestlipak se mu podaří procitnout natolik, aby pochopil, že je nutné od základů změnit celý systém hospodaření s vodou u všech obyvatel, nejen zavádět překombinovaná sekundární opatření ve snaze řešit primární pitomosti?
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #57 kdy: Srpen 04, 2015, 09:56:54 odpoledne »
No, pro šlechtění těch suchovzdorných odrůd mám speciální prostor. Už se těším, co na něj příští rok řekne tetsukabuto - olejným dýním se tam docela líbí, kamut a bezpluchý oves tam dozrály i v tomhle suchu a topinambury povadlost jen simulují ve snaze mě obměkčit... Problém je v tom, že většina pouštních odrůd potřebuje nastartovat týdnem pořádných lijáků - a to u nás na jaře opravdu nehrozí... :(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #58 kdy: Srpen 04, 2015, 10:02:46 odpoledne »
Ano, kaktusy i sukulenty dokážou svoje tělo napumpovat vodou a pak z toho žít.
Tyhle sucha rozhodly, že bez automatické závlahy ani ránu. Je to nejhorší sucho za posledních 60 let.
Máme meteorologickou stanici a kromě dvou bouřek poslední déšt posledního dubna.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Sucho
« Odpověď #59 kdy: Srpen 05, 2015, 07:56:08 dopoledne »
Já jsmez toho letošného sucha takový hodně rozpačitý.

1) takovéhle sucho nepamatuju. Teda, nejsem žádný extra pamětník, ale za poslední 3 desítky let, co můžu říct, že tak nějak jsem schoný pamatovat, tohle nebylo.

2) Je sucho, že mi nejspíš "chcípla" i tráva na dvoře, to taky nepamatuju.

3) Políčko kromě párkrát na jaře, kdy jsem toho většinu dal ven, jsem nezaléval. I přes to kolosální sucho se příroda totálně zbláznila. Cukety, dýně, patizony a všechny tyhle tykve rodí jako vzteklý. Rajčata, který taky nezalévám, jsou obalený, že mi dokonce i přes podpěru (tu takovou spirálu) některý praskly (zlomili se, nebo se jim aspoň vylomily některý větve). Jahody jakbysmet.

4) Ovoce se taky zbláznilo. Nepamatuju, kdy byly naposled tak obalený třešně (i když, tam jsem moc nestihnul, předběhli mě trochu ptáci a vosy). Švestky plodí jako blázni (bohužel, mám jen 3 stromy, tak to na slivovičku nebude, většinu zabavila manželka na kompoty a povidla). Špendlíky sicejetě u nás nedozrávají, ale i tak jsou stromy (mám 2) obalené tak, že větve leží i přes veškerou snahu na zemi. Díky Bohu se nerozlámali. Normálně jinak pod těma větvema sice přikrčený, ale projdu.

5) Rybíz byl taky letos krutě nad průměrem. Jahody jsem dával letos v pozdním jaru a taky plodí a plodí jako blázni.

6) Cibuli, kterou jsem dával pozdě, ze špatné sazečky, co mi dal táta, že mu zbyla z loňska a ještě ji před tím on přebral, je teď, kdy ještě pořád roste, jako dvě moje pěsti, když je spojím ...

7) Fazole lezou skoro až do nebes, obalený jsou jako blázen, podpěra jim nestačí.

Podotýkám, že většinu, kromětoho ovoce, pěstuju na "políčku", který ještě do loňska využívali JZDáci, který na to házeli bobek, je to cípek, který jim ve své podstatě sloužil na otáčení techniky při polních pracích, takže tam byl bránama vytahanej veškerej bordel, kamení, udusaný jako prase ... a přes to všechno je taková úroda. Já to prostě letos nejsem schopný pochopit. Příroda se zbláznila.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Sucho
« Odpověď #60 kdy: Srpen 05, 2015, 08:48:05 dopoledne »
U nás nepršelo - ani si na pořádnej déšť nevzpomínám  :-\
Trochu vody při bouřce, to jsou tři neděle. To byly ale kroupy, který vymlátily co se dalo.
Začínám mít strach o svoji studnu - - - já obecní vodovod nemám   :'(
Sousedova studna je už na suchu. Na předpovědi se raděj nedívám   :(
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Sucho
« Odpověď #61 kdy: Srpen 05, 2015, 08:51:17 dopoledne »
Po tomhle létě budou mít žně firmy vyrábějící a instalující podzemní zásobníky na vodu. Za rok na metru naprší cca 400-600 litrů při střeše 100 metrů už je o slušná zásoba vody na letní sucho. A studna si může odpočinout:)

A to já vůl před 3 rokama zasypal starou žumpu a liboval sem si jak sem ušetřil na odvozu suti.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Sucho
« Odpověď #62 kdy: Srpen 05, 2015, 09:16:53 dopoledne »
Tak to je docela škoda Sumo. Teď jako bys takový rezervoár na vodu našel .. a jak by se šiknul.

Já jsemnechal díky buho loni studnu vyčistit. Při tom se zjistilo, že studna je o cca 2 - 3 metryhlubší, než byla předtím (prostě se tam léta letoucí žádné čištění studny nedělalo, dokonce ani děda si nepamatoval, že za by se tam něco takového dělalo od dvacátých let minulého století. A zjistilo se, že studna, kterou jsmedo té doby považovali za obyč kopanou a roubenou z kamene má těch spodních cca 2 metry trhané ve skále. Takže super. A zase mám takový paradox, ale to bylo už před tím. Mám statek na kopci na krai vesnice, dalo by se říct, že nad vesnicí. Takže by tam vody teoreticky mělo být v obci nejmíň. Opak je pravdou. I když lidem vevesnici dole v údolíčku u potoka studny vysychají (jako letos) a nebo mají minimum vody (jako skoro každý rok), tak já mám zatím vodydostatek. Každé jaro, včetně toho letošného, studna má tendence skoro přetékat a i letos v létě, když je sucho jako prase, mám ve studni pořád cca 5 metrů vody. A díky bohu pitné vody (nechával jsem dělat ten velký kompletní rozbor, jediné, co je přes limit ato jen trochu je železo a mangan, takže v pohodě). A to dávám tý studni docela zabrat, nijak se ve spotřebě neomezujeme a i jsem párkrát dopouštěl bazén. Takže taky takový paradox.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re: Sucho
« Odpověď #63 kdy: Srpen 05, 2015, 09:29:53 dopoledne »
Tak to ti závidím, mě před léty projela chalupou velká voda a teď je vše kontaminováno. Studna(ta se už pomalu čistí), půda, potok. Všude je nějaký DDT či podobný svinstvo, takže na pár let lokalita jako po VP. Jako asi bych neumřel kdybych jedl vypěstovanou zeleninu, ale to můžu jíst z obchodu a budu na tom asi stejně a bez práce:)

Energeticky dobrá lokalita, ale na farmaření teď nic moc. Stačí rybník co se dlouho nečistil a splavuje se do něho bordel a člověk je v kelu.

Jednou vody moc, pak zase málo a ani jedno nevyhovuje. Jsme nároční:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #64 kdy: Srpen 05, 2015, 11:24:30 dopoledne »
Nemám gengelovský bezpluchý oves - zasela jsem prostě to, co jsem v obchodě koupila s označením "bezpluchý oves". Mělo to asi 40 čísel, zasela jsem to řídce, jen zkusmo, ale vyrostlo to a včera jsem to ostříhala (ručně, byl toho 1 m2, prostě pokus).
Ale kamut má nádherné velké klasy o průměru dobře 3 cm - předloni na zahradě takové teda neměl...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Sucho
« Odpověď #65 kdy: Srpen 05, 2015, 11:51:54 dopoledne »
já bydlím na kopci ale v karlovarském kraji, takže o vodu nouzy nemám, je jí dost, mám 3 studny a používám jen jednu a ta my ještě nevyshla. Z vodu jsem na tom dobře, horší sou jiné věci
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Sucho
« Odpověď #66 kdy: Srpen 07, 2015, 02:31:33 odpoledne »
http://zpravy.proglas.cz/detail-clanku/sucho-po-nas-potopa.html
Klimatické změny jsou tématem i v katolické církvi.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #67 kdy: Srpen 12, 2015, 09:36:54 dopoledne »
Od soboty má začít pršet i na Jižní Moravě, a to denně a déledobě s denní pravděpodobností > 50 %. Blíží se tedy konec rajčatové sezóny, protože v teple a ve vlhku dostane plíseň křídla:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Sucho
« Odpověď #68 kdy: Srpen 12, 2015, 08:56:53 odpoledne »
Už 2 hodiny u nás prší...teď už jen málo, ale prší... @-->

Snad mi zalije i na chalupě...musím tam zítra zavolat... :bee:

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Sucho
« Odpověď #69 kdy: Srpen 14, 2015, 12:02:24 odpoledne »
Článek jak zabránit vyparovani vody z nádrží pomocí kuliček. V En.

interestingengineering.com/shade-balls-used-to-conserve-water-in-california/

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Sucho
« Odpověď #70 kdy: Srpen 18, 2015, 10:36:15 dopoledne »
Pri 70 celziových už sa varí mäso a škrob sa mení na cukor.

U nás to vyzerá, že dva mesiace sucha chce počasie dohnať za tri dni. Chudátka zvieratká...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #71 kdy: Srpen 18, 2015, 11:18:43 dopoledne »
No, nádrže 4 m3 jsou skoro plné, začínám odvádět vodu do zahrady, aby se aspoň vsákla a neodtekla do té pitomé kanalizace...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #72 kdy: Srpen 18, 2015, 02:09:32 odpoledne »
Ještě to s tím deštěm celkem jde, je vcelku umírněný a vytrvalý, mohlo to bejt podstatně horší...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Sucho
« Odpověď #73 kdy: Srpen 18, 2015, 07:48:26 odpoledne »
Už mám nastřádáno asi 1 200 litrů vody, díky vytrvalému dešti. Už bylo na čase. Uvidíme co na to rajčata.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Sucho
« Odpověď #74 kdy: Srpen 30, 2015, 01:50:58 odpoledne »
A je to tu zase:( Netušíte někdo, kde se to topení vypíná?
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Sucho
« Odpověď #75 kdy: Květen 30, 2017, 01:15:46 odpoledne »
Cílek před suchem varuje přes 20 let...Já se občas dívám na stav monitorovacích vrtů přes ČHMÚ (http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/hydrologicka-situace/stav-podzemnich-vod) a nic radostného tam k vidění není. Česká vláda sice plánuje stavbu 2 velkých a 2 malých přehrad, ale to je nadlouho. Pokud by každý obyvatel republiky naakumuloval 1 m3 dešťovky, bylo by to jako cca 1/2 sečské přehrady. No a když chci zalít vyprahlou zahradu potřebuji cca 600 l.....Takže mít 5m3 nádrž na dešťovou vodu u domu nepovažuji za špatný nápad....Když vidím na co se plýtvá penězi a co vše je předražené tak toto mi zrovinka připadá jako dobrý nápad na podporu...a snad se s tím nebude zase kšeftovat jako s fotovoltaikou...ono nekde primárně o zisk, ale o životní komfort.... 

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #76 kdy: Květen 30, 2017, 02:47:57 odpoledne »
kolik vody počítáte na metr průměrné střechy v průměrné lokalitě?

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Sucho
« Odpověď #77 kdy: Květen 30, 2017, 03:27:32 odpoledne »
kolik vody počítáte na metr průměrné střechy v průměrné lokalitě?
Srážky s udávají v milimetrech, to je přímo v litrech na čtvereční metr.
Průměr spadlý vody se nechá najít na hydrologickejch mapách, a je to dost závislý na místě, kde seš.
Vedle nějakýho kopce můžeš bejt ve stínu, a pak musíš hledat na hodně podrobný mapě !

*   *   *

Skus na stránkách hydrometorologickýho ústavu najít nejbližší povětrnostní stanici, tam by ti s předpovědí srážek mohli poradit, a taky někteří zěmědělci mají srážkoměry, a občas si vedou evidenci.
Ovšem, musí to bejt v těsný blízkosti tvejch latifundií !!
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Sucho
« Odpověď #78 kdy: Srpen 17, 2017, 02:44:47 odpoledne »
Konečně to ČHMÚ zveřejnil. To o čem si vodohospodáři na konferencích suškali v kulvárecha rostlinolékaři tušili, poté co se zákaz používat altrazín na kukuřici obletěl země EU.....

https://domaci.ihned.cz/c1-65848450-pesticidy-nici-ceskou-vodu-dokazuje-rozsahla-studie-muze-za-to-pestovani-repky-naprava-prijde-na-miliardy

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Sucho
« Odpověď #79 kdy: Srpen 17, 2017, 02:54:10 odpoledne »
Je to sice součást křížové výpravy proti Babišovi, ale chvála Bohu za to, že se o tom začalo hovořit. Pokud ale vyhraje volby, tak se o tom znovu přestane hovořit, na to vemte jed..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Sucho
« Odpověď #80 kdy: Srpen 17, 2017, 09:57:54 odpoledne »
No mě spíš zaráží, jak dlouho se energetické plodiny držely ve hře i když každý soudný věděl, jaká je to z energetického pohledu pitomost to pěstovat.....Když spočítáš naftu a veškerou energii (včetně těch potřebných hnojiv, pesticidů a herbicidů), tak ti vyjde, že nebýt to dotované, nikdo by to nedělal. A jelikož dotace ustaly, snad se kvalita a skladovatelnost paliv zlepší...._Těch "ušetřených" 5% paliva se dá dohnat kombinací technologie spalování motorů v kombinaci s lepším zajištěním plynulosti dopravy....pokud na dalnici jedu místo 150km/h 120km/h a dopraváci mi zajistí plynulou dopravu bez kolon, výluk a jiných radovánek a pokud přesunu větší část kamionů na lodě a železnici uděláme v dlouhodobém horizontu pro tuto zemi mnohem více, než když vysajeme z půdy  živiny a obarvíme pole na žluto řepkou, slunečnicí a kukuřicí....z 400k tun řepky skončí v potravinářství cca 130k t a to se sem řepka respektive olej ještě dováží....

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Sucho
« Odpověď #81 kdy: Srpen 17, 2017, 10:12:48 odpoledne »
Ještě k tomu suchu respektivě vodě....v souvislosti s Babišem a jemu podobnými....Je třeba nějak lidem vysvětlit, že se mění pravidla hry. Mění se nám klima, půdu máme ohroženou erozí, zhoršuje se obecně bezpečnostní situace ve světě i v EU se kterou jsme spojeni nezajištěnými hranicemi...A zde je třeba si uvědomit, že honba za růstem HDP je dlouhodobý nesmysl....Nikdo tu hlady neumírá, lidé si berou hypotéky často zbytečně velké, v práci narůstá tlak na výkon, ale lidé nemají čas ani chuť a sílu se těšit ze své práce....A papírky, které za to úsilí střádají pokradmu ukrajuje rádoby řízená inflace. Nemáme čas a sílu pěstovat vztahy, opečovávat krajinu, chovat zvířata a vše se jednostraně soustřeďuje na ekonomickou stránku věci, bez ohledu na to, zda je produkt potřebný nebo ne.....Až lidem dojde, že čistá pitná voda je nad HDP, budou se politici divit....Kolik lidí by žilo raději skromněji, než půl života bojovat se sníženou imunitou, astmatem, alergiemi....Prostě většina lidí vodu bere jako naprostou samozřejmost...a maximálně nadávají, když si v Turecku koupí za euro lahev vody a ona je mírně slaná....odsolovací reverzní osmóza totiž na 1l pitné vody spotřebuje další 3-5 l vody podle zasolení....a potřebuje k tomu tlak 25-50 bar....


Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: Sucho
« Odpověď #82 kdy: Srpen 26, 2017, 02:46:23 odpoledne »
To prosím u nás navádza spoločnosť, ktorá zbiera, uskladňuje a recykluje odpady, aby sme plastový odpad, najčastejšie obaly od potravín "pred vyhodením dôkladne umyli"
Naozaj nežartujem, chcú aby sme umývali smeti vodou.  :-ů
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Sucho
« Odpověď #83 kdy: Srpen 26, 2017, 06:07:59 odpoledne »
To prosím u nás navádza spoločnosť, ktorá zbiera, uskladňuje a recykluje odpady, aby sme plastový odpad, najčastejšie obaly od potravín "pred vyhodením dôkladne umyli"
Naozaj nežartujem, chcú aby sme umývali smeti vodou.  :-ů
A kolik za tem "umytej" plast platí ?

 ;D  ;D  ;D  ;D  ;D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Sucho
« Odpověď #84 kdy: Srpen 30, 2017, 12:53:29 odpoledne »
Plastový odpad brala vraj iba čína. Ale už dáky rok plasty nikto nerecykluje, a vozia ich potichu na skládku komunálneho odpadu....
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Sucho
« Odpověď #85 kdy: Květen 17, 2018, 10:17:26 dopoledne »

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #86 kdy: Květen 17, 2018, 01:06:01 odpoledne »
no, to nás trestá pámbíček za to, že jsme podělali, na co jsme sáhli....plná příroda plastů, podzemní vody v troubě plné pesticidů a boží dar pálíme na elektřinu v bioplynkách a v spalovacích motorech. A někdo si může najivně myslet, že nám to všechno bude procházet bez trestu na věky..... P:-/

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Sucho
« Odpověď #87 kdy: Květen 17, 2018, 09:27:01 odpoledne »
malo se lid modli. vzdy vecer podekovat za t ze je tu rano a ze ziju a ze mam co jist, a poprosti o vlahy ci slunicko. a vecer podekovat znovu, pak se lepe spi, i kdyz ja moc nespim...
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Sucho
« Odpověď #88 kdy: Květen 17, 2018, 11:18:39 odpoledne »
... a vecer podekovat znovu, pak se lepe spi, i kdyz ja moc nespim...

Vole, málo se modlíš... :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Sucho
« Odpověď #89 kdy: Květen 17, 2018, 11:42:52 odpoledne »
coze...?
ted sem pul roku spal prumerne dve hodiny. a ted posledne dva tydny spim 4-5 hodin.
Jasny!!
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7587
Re: Sucho
« Odpověď #90 kdy: Květen 18, 2018, 01:38:50 dopoledne »
Asi sa modlíš k nesprávnemu bohovi.... ja sa nemodlím, a neviem sa ráno zobudiť...   ;)

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: Sucho
« Odpověď #91 kdy: Srpen 03, 2018, 05:09:30 odpoledne »
Asi to patří sem. V poslední době Kapské město zažívá nesmírný problém s vodou. Vzhledem k problémům se suchem tam málem museli vypnout vodovod. Jediné co je přet tím uchránilo je striktní hospodaření s vodou. (čti přídělový systém.) https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/alarmujici-zjisteni-obri-mesta-budou-brzy-na-suchu-mizejici/r~b2324c9859d911e88560ac1f6b220ee8/?redirected=1533307778

Myslím, že by měli zkusit zachytit kus ledovce do plovoucího suchého doku, odčerpat slanou vodu ven a s ledovcem ze sladké vody zamířit ke kapskému městu. Než tam doplují, tak část roztaje a tu mohou prodat rovnou. Ze zbytku mohou vyrobit lod z ledvce. Ideální do skleniček s alkoholem. :-) Myslím, že by se jim to mohlo rentovat.
Při ceně 3 centy za litr a při řekněme 80 x 20 x 4 metry by to bylo 6,4 miliard litrů vody. Takže 192 milionu dolarů. :-D
Při ceně 5 mil dolarů za suchý dok by se to mohlo rentovat. :-D
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #92 kdy: Srpen 03, 2018, 05:47:03 odpoledne »
To jo, afričani si zajedou pro ledovec, ale u nás to bude hodně zajímavé....ale jak to říká kámoš...otrávili jsme zemi, vodu i vzduch, vše zamořili plasty a sami sebe špatnou myslí, stát debilníma zákonama, ještě debilnějšíma zákonodárcema a nejdebilnější justicí a budeme čekat nějakou milost, nebo smilování od boha. Ten nás spláchne do klozetu hnedle při první příležitosti, bez ohledu na opatření proti suchu a proti povodním....

SoňaR

  • Host

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #94 kdy: Září 30, 2018, 01:05:58 odpoledne »

SoňaR

  • Host
Re: Sucho
« Odpověď #95 kdy: Listopad 12, 2018, 08:48:25 dopoledne »

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #96 kdy: Listopad 12, 2018, 11:09:41 odpoledne »
od určité výměry podmínit dotace sázením větrolamů.hotové, vyřízené..Jenže, babišlobby  to nikdy  nedopustí.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Sucho
« Odpověď #97 kdy: Listopad 13, 2018, 07:24:50 odpoledne »
Musíme počkat na první žaloby vlastníků půdy a zničenou bonitu.. Pak se možná dočkáme i dvou velkých dobytčích jednotek na hektar a dalších stoletími prověřených postupů. Mimochodem, nektarodárné biopásy mají takovou dotaci, že zisk z jejich tvorby přesáhne výnosy z řepky. Kdyby se k nim ještě postavily včelíny, mohla by to být ekonomicky docela bomba.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Sucho
« Odpověď #98 kdy: Listopad 13, 2018, 07:31:23 odpoledne »
Jenže pestrá krajina tu bude až několik let po PA. Zatím budu rád za ty nektarodárné biopásy..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Sucho
« Odpověď #99 kdy: Listopad 14, 2018, 09:02:38 dopoledne »
skvělé se zajet podívat do rakous. Jezdím tam na čumendu třicet let a u nás se za ty léta vůbec nic nezměnilo.Před třiceti lety odešli komáři a my třicet let hledáme způsob, jak naset ty pásy....,Připadá mi to jako veselá taškařice.