Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 203593 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #6500 kdy: Červen 13, 2019, 08:49:15 odpoledne »
Koukám, že od 30.5.2019 SoňaR nenapsala ani řádku. Co jste jí provedli?!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Online PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #6501 kdy: Červen 13, 2019, 08:53:38 odpoledne »
Richtik.
Kdybyste mě ocitoval komplet a neje část, zjistil byste o čem mluvím.
Trápí-li mě, že mi zdražili vepřo-knedlo-zelo, můžu buďto kňučet, jak to stojí za ... nebo to řešit.
S cenami vstupních surovin nepohnu. S inflací taky ne. Takže můžu brblat nebo se zařídit po svém. A třeba začít chovat prase a koupit zelák. To můžu udělat. Tak to udělám. A pak dám na fórum kalkulaci kolik tím ušetřím. A co udělám s ušetřenými penězi.
Stejně jako není v mých silách omezit inflaci, není v mých silách ani odklonit asteroid. Ale možná je v mých silách postavit sklepobunkr, ne?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6502 kdy: Červen 13, 2019, 08:57:25 odpoledne »

Copak, snad ti nechybí? Co se zeptat jí proč to tak je?

Možná čeká na ty tuny mouder, co se tady bez ní objeví...a ono nic. Za celých (skoro) 14 dní.

TAK KDE JSOU TY TUNY MOUDER, CO BY TU MOHLY BÝT, KDYBY?
FURT TO STEJNÝ. O NIČEM, K NIČEMU.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6503 kdy: Červen 13, 2019, 09:02:07 odpoledne »
Ale jo, kus pravdy určitě máš.

A jaký nový poznatek ke kolapsu civilizace nadneseš Ty?

Ke kolapsu civilizace? Vůbec nic...zítra do mě může prásknout auto a budu zcela prost těchto záležitostí. Můžu dostat raka a budu mít úplně jiný starosti.
PooMe, tohle je ta správná diskuse na preppersky zaměřeném fóru, s pádnými argumenty? Žádné kňourání, jen jasné odpovědi na položenou otázku?

Edit: Píšu z telefonu, tak dělám chyby. Odeslal jsem citaci bez odpovědi, která méla být: Co je nejasného na odpovědi "vůbec nic"?

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6504 kdy: Červen 13, 2019, 11:51:19 odpoledne »
Ještě k tomu vepřu knedlu zelu:
V Číně půjde do kafilerky až 200 milionů prasat kvůli moru. I na Čínu docela velké číslo. Takže to určitě celosvětově zahýbe s cenou vepřového směrem nahoru.
Doporučení:
Naplnit mrazák.
Naplnit prasečák, pokud nějaký máte.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6505 kdy: Červen 13, 2019, 11:59:34 odpoledne »
Od minulýho týdne mám v mrazáku 120 kg pašíka (živé váhy za 50,-KČ/kg). Další je objednaný někdy na konec roku... 8)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6506 kdy: Červen 14, 2019, 02:31:33 dopoledne »

Vypnuli ji internet? Odjela na dovolenou?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #6507 kdy: Červen 14, 2019, 07:40:49 dopoledne »
začíná čas třešní,čas sena a čas letních radostí, z jahod nás bolí břuchy a čekáme na moudra od pooma a pořád nic....je to k uzoufání.Jo, a kdybyste někdo měli potíže s rakovinou, máme bezva týpka, kterej s tím umí něco dělat. Ovšem pouze sz, veřejně se nenechám biřmovat....

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6508 kdy: Červen 14, 2019, 08:01:14 dopoledne »
Zde třeba to nejčerstvější: http://preppers.cz/forum/index.php/topic,14705.msg196509/topicseen.html#msg196509 zde. Mrkněte na to, může se to hodit. A můžete to začít šířit vašimi "alterkanály" všem těm lačným po vašem vědění...

Jenže jak vás znám, nepodělíte se (tak, jako se nedělíte nikdy o nic), ale občas se před někým "blýsknete" svou schopností navrhnout střechu, schodiště...
Upřímně lituju ty, kteří vám to baští.  P:-/

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #6509 kdy: Červen 14, 2019, 08:19:31 dopoledne »
Poome, to bylo teda dost ubohý na to, že tvrdíš, že Votroubka znáš.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6510 kdy: Červen 14, 2019, 09:30:45 dopoledne »
Znám ve smyslu že vím o koho jde...a když sleduju jeho jednání tady na fóru, tak to přesně zapadá...tajemnej jako hrad v karpatech, spousta "oduševnělých" duchovních řečí ale podstatná informace? Nikde (pokud teda neberu jako tu nejpodstatnější informaci: Votroubek má všechno, ví všechno, všude byl 2x, od všeho má klíče a jako jedinej za všech má plán). Ale cokoli použitelného v praxi - NIKDE!
Tohle zase přijde ubohý mě...na každého prostě působí něco jinýho.
Votroubek kňučí, jak je strašně omezovanej. Nějak si nevšiml, že dřív(před Soňou a přede mnou ho nikdo neomezoval) a teď už víc než deset dní ho nikdo neomezuje. A kde teda jsou ty jeho moudra a velecenné informace, které by tu kdybychom ho nešikanovali, chudáčka našeho? Nebyly tu před námi, nejsou tu ani teď...
Zkusil rafnout po mě - ale já tady neskuhral, že sem nic dávat nemůžu, protože "voni by se mi smááálíííí"...to není ubohý? Nebo se to jako ubohý nehodnotí, protože od (sedmi)lháře a korupčníka nikdo nic než ubohost nečeká, tak se bere jako standart? 
Vždyť Votroubek jen vykrádá ostatní a jinde to vydává za "svoje ověřené postupy"...

Toliko můj pohled. klidně do mě, nic si z toho nedělám.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6511 kdy: Červen 14, 2019, 09:51:39 dopoledne »
no vidíš, tak to je ten důvod. Vůbec se nedivím, že na foru nikdo nepublikuje.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6512 kdy: Červen 14, 2019, 09:57:27 dopoledne »
První zaznamenaná sebereflexe...že by strach?  "hold"

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #6513 kdy: Červen 14, 2019, 10:48:10 dopoledne »
Když pominu že si tu jedinci honí ego, aby si přes "úspěchy" potvrdili smysl svého bytí, což jim připadá smysluplné, ale společnosti jako celku to nepomůže (na čemž jim ale nezáleží, protože jejich smyslem bytí je přeci individuální "úspěch", zajišťující jim nejspíše nesmrtelnost v paměti rodiny nebo ještě líp národa či světa ;D).

Já sem přispíval protože si uvědomuji, že naše společnost je silně destabilizovaná jednostranným pohledem, kde převažuje materiální a ekonomický profit, který je dosažitelný a udržitelný pouze v krátkodobém horizontu a vždy na úkor celku, který se tím dále destabilizuje.....to je důvod, proč tu vedu diskuze o politice, jinak je mi naprosto ukradená a nikdy se osobně jako politický činovník angažovat nebudu - zmrvil bych si tím život, protože bych se musel stýkat s lidmi, se kterými se prostě stýkat nechci.

Druhý závažný problém, na který jsem tu v diskuzích chtěl upozornit, je prostý fakt že se nám mění klima, developeři nám zastavují naši erodovanou půdu a jedinci opět profitují. Proto jsem například uváděl postupy na čištění a akumulaci vody dostupné pro jedince s malou zahrádkou....

Třetí velký problém spatřuji v oblasti, která opět souvisí s politikou vedení země, které je stále nekoncepční a pokud bude Ano u moci, nekoncepční zůstane....Aby tato země mohla být prosperující a aby si tu důchodci nemuseli skuhrat na špatné podmínky a přitom volit AB zato, že jim před volbami donese koblížek a přidá jim pár stovek (pro ně klíčových) k důchodu, je třeba zavádět moderní technologie, které dovedou zpracovávat omezené zdroje a zaměřovat se ne na centrální zdroje, ale na lokální a menší....to ale znamená, že produktivita a zisk buď poklesne anebo se tím budou živit malé regionální firmy a živnostníci....není to zajímavé pro firmy typu Agrofert...je to pro něj příliš malé a příliš roztříštěné...AB uzavírá ekonomické a materiální cykly...pronajme, kopí půdu, vyrobí postřiky-hnojiva, vyprodukuje-koupí obilí, maso, mléko....upeče chleba, koblížky, salámky a ty pak prodá těm, co jíst budou, dokud budou naživu....Tento byznys ale díky praktickému monopolu společnost dále destabilizuje...

Další průšvih je, že naše školství je stále založeno na memorování a biflování faktů, které ale dnes najde každý blb....chybí nám souvislosti a kreativita hledat nová řešení, potřebujeme motivovat mládež, aby vymýšlela a hrála si s problémy, vytvářela malé firmy a snažila se o rozvoj strojařiny, elektroniky...bio oborů. ˇřešením není motivovat čínské investory, kteří nám tu budou stavět plavební kanály a dálnice....to přeci umíme i samy a můžeme na tom zaměstnat své lidi. My potřebujeme moderní technologie a výzkum, který umoňí exportní ekonomice konkurenceschopnost jiným způsobem, než přes levnou pracovní sílu....zde Indům a Číňanům opravdu konkurovat ani cenou, ani kapacitou výroby nemůžeme.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6514 kdy: Červen 14, 2019, 11:17:26 dopoledne »
Soňa se zde dlouhodobě snažila přispívat, byla zde v poslední době prakticky jedinou aktivní ženskou a soustavně to někomu dělalo problémy. No a jelikož je to ženská inteligentní a má možnost svůj čas, který je jako u každého nenahraditelný, investovat do jiných oblastí, než se tu věčně handrkovat o slovíčka a kdo má či nemá pravdu, nejspíše se angažuje jinde. Vůbec se ji nedivím. Diskutovalo se tu za jejími zády, šířily se fámy nepodložené důkazy....za mě sem přinesla ženský pohled na svět, který tu nýní zoufale chybí. Každý prepper který má mít smysl bytí potřebuje stabilní zázemí rodiny, přátel....A tomu potřebujeme ženy, manželky, přítelkyně (milenky), děti, kterým jednou budeme moci předat výsledky naší práce....bez toho je to příprava osamocených zakomplexovaných vlků, kteří stejně nemají v dlouhodobém horizontu smysl....rodina je totiž historicky nejmenší stabilní útvar, který v obtížné době byl schopen přežít....nikoliv sebestřený jedinec s přebujelým egem, dokazující si svou vyjímečnost. Když vezmu kolik lidí zde je minimálně jednou rozvedených, kolika lidem se zda daří budovat rodiny a vychovávat děti....Myslím, že hodně z diskutujících by se mohlo na chvilku zamyslet. Je něco jiného někoho opravit, když máme pocit, že udělal chybu...a něco zcela jiného mu systematicky dokazovat, že nestojí za nic....Takže Soňa si určitě nějaké smysluplné využití pro svůj čas najde, o tom vůbec nepochybuji. Zato už dluhodobě pochybuji, zda se podaří toto forum stabilizovat. No uvidíme. Jako vše je i toto o lidech a jejich úmyslech. Ostatně MZ ČSSD také zakládal, určitě s ní měl ty nejlepší úmysly, pak ji opustil a založil si stranu novou...kde je ji konec a nyní se ze všech svých slábnoucích sil snaží opět "upevnit pozici ČSSD a jezdí na jejich sjezdy a jako zkušený politik a vyjímečně inteligentní a sečtělý člověk ji "radí"....Výsledek každý vidí. I když je to bezesporu velice schopný člověk, jako každý i on je pomíjivý...Ano zůstane nám v encyklopediích a děti se o něm budou učit....Ale otázkou zůstává, koho si vychoval na své místo, kdo místo něj bude šířit ideu ČSSD....pokud ji tedy věřil a byla to motivace pro její založení. Pokud nejde stabilizovat celou společnost, musí se hold začít na té úrovni, kde to ještě jde....A pokud nemá cenu stabilizovat toto forum, je určitě smysluplné, ten čas věnovat své rodině a dětem a užít si s nima kopec legrace a vidět, jak rostou, jak se učí nové věci. Určitě je to pro mámu od dětí daleko smysluplnější, než se tady přetahovat o slovíčka se zakoplexovanými individui....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6515 kdy: Červen 14, 2019, 11:29:10 dopoledne »
A ještě poznámka...Někteří diskutující zde vystupují pod více profily. Vedou tak smysluplné diskuze samy se sebou, přihrávají si lajky a ovlivňují tak forum....je to manipulace jako každá jiná a pouze to přispívá k destabilizaci fóra. Až ti normální diskutující odejdou, může si takový jedinec např. pod 10 profily donekonečna diskutovat sám se sebou a radit si a psát své úžasné myšlenky. Pokud netrpí totálním rozštěpením osobnosti, nevím, jaký by to pro něj mělo význam. A už vůbec nevidím důvod, proč by měl majitel této domény platit a podporovat takového jedince. Tedy pokud to není člověk jako pan multimiliardář Soukup, který si svou TV Barandov drží, aby měl kde preziden vystupovat a aby on sám mohl dělat cca 12 pořadů ;D, nad jejíž kvalitou se odborníci i laici usmívají....

Offline Nalim

« Odpověď #6516 kdy: Červen 14, 2019, 11:41:26 dopoledne »
Mauno, díky za Tvá - jako obvykle moudrá - slova :rose:

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6517 kdy: Červen 14, 2019, 12:21:20 odpoledne »
Neřešte myšlenky druhých, řešte myšlenky svoje. Mne zajalo to kradení myšlenek. Je to super věc.Já se tedy přiznávám, kradu myšlenky, až se ze mne kouří. Onehdá jsem okradl samotného anštajna o jeho teorii relativity a šel jsem dál a přihodil speciální teorii relativity. Už jsem okradl kováře, nástrojaře, i samotného rudolfa štajnera a jeho komplice hauschku,kradl jsem moře lidí a po obídku si bucku a okradu autora mé oblíbené knihy, tada jen tak na hodinku, pak musím valit. Ale krádeží jsem zkombinoval kravské vemeno a elektromobil. Kámoš má dojícího robota lelly a pozoroval jsem ho při práci. Koncert jako ve snu. A tak mne napadlo, že b mohlo rameno zapojit nabíjecí jednotku u elektromobilu, což nikoho nebaví. A tak vzniklo moje poslední ukradené dílo, které jsem  však natvrdo nechal ochránit ...Teda já  ne , já už po úřadech běhat nebudu, ale jeden kamarád to odvezl do mníšku pod alpou a voala, pod třešní pili naši bezovou limonádu dva hlavouni, kteří chtěli tu moji ukradenou myšlenku znovu ukrást....Ten svět je fakt fena a přeje výhradně padouchům, co kradou.....Kradete taky???Někdo tomuu říká inovace.....Úspěchy úspěchy, co je to úspěch???Jako že má někdo moc, nebo peníze , nebo oboje???Úspěch je tehdy, když máte pár skvělých přátel, baví vás život  a necítíte negativní emoce.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6518 kdy: Červen 14, 2019, 12:40:00 odpoledne »
Votroubku pokud má být zachována rovnováha systému, musíš řešit jak své okolí (a tedy i myšlenky a motivaci druhých) tak i sebe a svou interakci na venkovní podněty nebo to, jak a proč chceš své okolí ovlivňovat. A tedy se snažím pochopit i tvou motivaci a pohnutky, abych tě mohl snáze chápat. To že s někým nesouhlasím, neznamená, že se jej nemusím snažit pochopit aniž bych jej předem odsoudil. Kdyby nebyla motivace nebyl by důvod nad tím ztracet nenahraditelný čas. Tvůj předešlý příspěvek ředí a bagatelizuje....schválně koho mi to ze známých osobností připomíná ;D. A nic ve zlém, jen snad to že každý jedinec má svůj modus operandi. Kriminalisti podle toho vyšetřují a zužují skupiny podezřelých, psychologové a psychiatři pohnutky svých pacientů, učitelé podle toho poznají co studen ví či neví....i radista má svůj rukopis a nechová se, ani když se pokouší jej měnit....

Nyní je třeba se zamyslet, proč si tomu věnoval svůj čas, proč si věnoval svůj čas, abys popsal zlatou kosu pokrytou nitridem....čemu a komu to prospěje? Kdo ze čtenářů má možnost takto kosu připravit a k čemu by to bylo....Neboli k ničemu praktickému to není, trávu tím stejně neposečeš, jméno mistra sekáče nepadlo, ale dověděli jsme se,m že to Votroubek umí a že je tedy vyjímečný....A stím lze souhlasit. Jsi vyjímečný, ale komu to co přinese? Ale jestli to přinese dobrý pocit alespoň tobě, věnuji ti ještě minutu svého času a zopakuji ti to. Jako lidské individum jsi výjímečný..... :pa:

Offline Nalim

« Odpověď #6519 kdy: Červen 14, 2019, 01:01:10 odpoledne »
I kdyby ze zdejších diskuzí pro někoho nevyplynulo vůbec nic užitečného, tak zrovna mně tady vzpomínaná Soňa poskytla hódně moudrou radu:

Nebrat ani sebe, ani okolí, zas tak smrtelně vážně.

A ono to fakt pomáhá  :rose:

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6520 kdy: Červen 14, 2019, 01:37:54 odpoledne »
Dyť řešim svý myšlenky - krást myšlenku znamená použít ji a vydávat ji za svou.
Použít cizí myšlenku s odkazem na autora (nebo aspoň na toho, od koho jsem ji slyšel/převzal- to je v cajku).
Ovšem vydávat teorii relativity za svou něco svědčí o samotném zloději (myslet si, že to nikdo nepozná je arogance hraničící se stupiditou) a současně to hodně vypovídá o těch, kteří tomu zloději někde pod třešní (nebo pod čím) naslouchají. Průměrně inteligentní šimpanz v tomhle případě pozná lumpárnu (možná spíš debilitu).   

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6521 kdy: Červen 14, 2019, 01:49:21 odpoledne »
Jistěže se nesmíme brát tak moc vážně. 1) naše síly a možnosti jsou proti přírodě naprosto směšné. Na druhou stranu jsme složeni z chemických prvků, které vznikly uprostřed hvězd a při jejich zániku byly "vystřeleny" do vesmíru....takže každičký tvor, kytka i kámen je "hvězdného" původu...A do hrobu si nikdo z nás nic hmotného neodnese....a pokud už se někdo potřebuji zbožštit a být obdivován, třeba jako božský kult je třeba si uvědomit, že kult boha a jeho slavení trvá jen dokud v něj lidi věří....A já rád věřím lidem, kteří nejsou dokonalí, dělají chyby a neumí spoustu věcí a jsou pomíjivý...ale jsou lidští. Bohům já příliš nerozumím, ani proto, že zdaleka nejsem dokonalý.
Ale když už si něco mám z náboženství odnést, pak ty základní buddhistické pravdy:
1. život je sledem utrpení, které nás má přivést k zamyšlení, co se okolo nás děje. Pokud na to nebereme zřetel, podněty zesilují a my strádáme. Umělci i vědci často říkají, že nejlepší díla vytvořili v období, kdy jim rozhodně nebylo nejlépe.
2. Vše okolo nás se mění vyvíjí a je pomíjivé....tedy i ten hromaděný majetek, pole, peníze, stroje, zdraví či lidský život. A je tomu tak dobře, protože pomíjivost je reakcí na změnu a umožnuje vznik něčeho jiného, co v dané situaci lépe obstojí.
3. Vývojem prochází cokoliv...tedy i kámen, mravenec či jakýkoliv člověk. Hledání sebe sama je tak nekončící proces a až do našeho pomitutí ;) máme na čem dělat.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #6522 kdy: Červen 14, 2019, 03:37:17 odpoledne »
Právě jsem si byl vyzvednou knížku od Jordana Petersena. Slečna u výdeje mi říkala, že je to asi nějaká dobrá kniha, že ji každý kupuje.

Jsem překvapený (a potěšený), že si Češi kupují takhle konzervativní knihu.

Offline Epiktetos

« Odpověď #6523 kdy: Červen 14, 2019, 05:13:52 odpoledne »
Jordan Peterson je mnoho - jen ne konzervativní.... Konzervativní/zakonzervovaní/průměrní jej nečtou, ani o něj a jemu podobné nestojí....

Offline Epiktetos

« Odpověď #6524 kdy: Červen 14, 2019, 06:07:17 odpoledne »
1. na obranu vas vsech proti vsem musim napsat stale znovu potvrzovany fakt, ze internet/telefony a predevsim komunikace skrz tyto pristroje, nedejbuh, kdyz je to JEDINA komunikace mezi urcitymi lidmi, vede k chte nechte k postupne degenaraci rozhovorů/sdělení, nasledne k degeneraci a smrti vztahu jako celku, prinejhorsim nastava "mrtvolne prezivani" jako ve vycpelem manzelastvi/pratelstvi ktere se udrzuje jen ze (zlo prinasejiciho) zvyku.

2. hlubokou myslenku nelze sdelit kvuli samotne forme internetove diskuse, omezenemu rozsahu a casu na komplexni odpoved.

3. k upadku a smrti for prispivaji nejvice ti uzko-duší, kteri ty svovodomyslnejsi nemohou vystat. psychologii lidskou otevirat nechci, chtel jsem psat o problemech internetu... ...ktery zacina a konci u cloveka....

4. me tu (i jinde) neskutecne obtezovali omezenci, tzv. pravdo-znásilňovači, kteri by vam svoji pravdu nejradeji natlacili hluboko do an....... az jsem jednoho dne prestal psat, jsem si vedom, ze nikomu nechybim, ale presto je to z me strany "odstup od spatreneho hnusu", nikoli utek pred pokoriteli.... tito skreti-ucitele mi pomohli vypestovat v sobe bozskou trpelivost a nesmirny vnitrni klid, za coz by se skretum i dalo podekovat.....

na kazdem foru je vzdy pohotove pripraveno nekolik zarputilych sebejistych blbu, zakonzervovanych ve sve blbosti, kteri svou omezenost, jesitnost a nevedomost brani jako sve nejcennejsi bohatstvi....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6525 kdy: Červen 14, 2019, 06:08:46 odpoledne »
Samotáři jakou knížku máš na mysli, těch 12 pravidel pro život nebo Temné matky a jejich dcery?

Offline Nalim

« Odpověď #6526 kdy: Červen 14, 2019, 06:14:52 odpoledne »
Jestli mohu, dovolím si obecně dodat, že bychom se měli učit tolerovat "toho druhého". Teď tím ale nemyslím nájezdníky, ale lidi, se kterými v tento čas sdílíme zemi našich předků i našich potomků.

To, že se mi momentálně daří dobře, ještě neznamená, že mám právo opovrhovat jinými, kteří takové štěstí momentálně nemají, a ani těmi, kteří si dovolují na tuto nepříjemnou realitu nepříjemně upozorňovat. Neberme to povýšenecky jako fňukání, připusťme, že to je memento, které já (ze svého úhlu pohledu) jen zatím nevidím.

Uvědomme si, že (např.) spousty maminek samoživitelek a důchodců vůbec nežijí v blahobytu. Prý je to každý pátý/pátá.

Každý třetí člověk má vážné psychické problémy, způsobené současnou realitou. Nesuďme je, že mohli předtím dělat to či ono jinak, a nebyli by tam, kde jsou. Dělali věci tak, jak nejlépe uměli. Třeba jako naši rodiče, a i jejich rodiče.   

Nikdo nejsme očkovaný "proti blbosti", všichni absolvujeme životní lekce, které nám tak nějak náležejí. Vysmívat se přitom méně úspěšným je dost ubohost. Něčí upozorňování na problémy, které sice já zatím nevidím, by mělo být impulzem k mému zamyšlení, a ne k povýšeneckému okřikování "toho šťoury". Jistě, lze s leckým i lecčím nesouhlasit, ale připusťme, že i to lze činit kultivovaně.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6527 kdy: Červen 14, 2019, 07:27:49 odpoledne »
Nalime s tvou výzvou k toleranci souhlasím. Opravdu nejsem sluníčkář a ani si opravdu nepřeji násilné vyhrocení napjaté situace. Na druhou stranu již i odborná veřejnost veřejně upozorňuje na fakt, že chování prezidenta i premiéra v sobě nese rysy chování jedinců, trpících poruchou osobnosti. Prezidentovi doporučovali, aby ze zdravotních důvodů již pro druhé volební období nekandidoval. Jak to dopadlo, a realitu může vidět každý soudný člověk. Takže pokud o našem osudu rozhoduje tento typ lidí, je potřeba být ve střehu a snažit se i o změnu, pokud nabízí stabilitu. Je třeba vidět souvislosti....vždyť na jednu stranu tu přetřásáme zda žadatelé o ZP budou povinně chodit na psychotesty (jako by na ně chodili žadatelé o ŘP) a na druhou stranu podle psychiatrické autority vykazuje je vrchní velitel ozbrojených sil příznaky poruchy osobnosti a naváží se do kompetencí bezpečnostních složek, které navíc veřejně zesměšňuje....který soudný státník kdy toto dělal? Že by snad Charles de Gaulle, nebo Rosevelt, nebo snad ten hulvátský Churchill či snad Putin, který naopak hrdě prezentuje armádu jako něco, co chrání ruské národní zájmy? Ano obyčejní bezvýznamní lidé mají být k sobě tolerantní a ohleduplní, ale k těm nahoře musíme být ostražití. A tím více oč se snaží mít větší moc a menší míru kontroly nad sebou.

A každý kdo tu četl mé příspěvky ví, že se snažím na ty samoživitelky, důchodce, nemocné i dlužníky dívat spíše v tom pozitivním světle a dávat jim motivaci se vymynit se svízelné životní situace.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6528 kdy: Červen 15, 2019, 08:20:53 dopoledne »
Tak jo, okolí řešit nemusím a ani nechci. Netrap se něčím, co nemůžeš ovlivnit....Ale ovlivnit toho můžeme hodně, opravdu hodně, takže vznikly PROJEKTY.
Ja to řešení situací a hádanek, tteré přinesl život a občas  i náhoda. Takže, aktuálně je poptávka po nadšenci ovládající stavbu a systematiku vysokých frekvencí jmenovitě 21kHZ a 2:4gHz s vyššími vákony, stabilizovanými pod zatížením...V tomtéž projektu se hledá borec schopný namotat cívky dle zadání a fyzikálních požadavků.Jedná se o projekt bezpohybového generátoru dle michaila meyera.
Dále sháním v jiném projektu člověka znalého v it technologiích, jmenovitě vyhodnocení a zpracování kamerových systémů a informací z nich. Dále hledám člověka s velikou znalostí servopohonů, který má obor jako koníček, nikoli jako pracovní povinnost.Dále sháním k jinému projektu strojaře, nebo pokročilého obráběče kovů z delší praxí, klidně odpadlíka, rozvedeného či zdecimovaného, klidně i s bydlením....K dalšímu projektu hledám entomologa, zapáleného fandu k řešení super nápadu k záchraně hmyzu.Tamtéž hledám fandu k řešení a stavbě hydraulických systémů s proměnným zatížením a min dvěmi spotřebiči.Projekty nejsou veřejné a ani primárně určeny ke generování prostředků, nejsou nikde zveřejněny a ani nebudou, pokud nebudou úspěšně dokončeny. Dokončené projekty jsou předány dál těm, kteří se podíleli na jejich realizaci a budou je provozovat jako své dílo.Provozovatel rozhodne o zveřejnění výsledků a postupů.Je to způsob, jak lidi postrčit a dát jim šanci. Třebas jeden projekt co byl úspěšně dokončen dal práci čtyřem důchodcům a dědci mastí uzeniny bez chemie pro jistou komunitu lidí, kteří je chtějí, a šlo by vyprávět..... ústředním motivem není hon na peníze, ale radost z posunu dál a z úspěšného řešení úkolů. o těchto projektech rozhoduju já sám, takže pokud by se našel nadšenec, na sz to můžem probrat.Projektů je pochopitelně halda, ale ty si řídí po celé republice další vedoucí k obrazu svému. Zveřejnění je nežádoucí,je kontraproduktivní.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6529 kdy: Červen 16, 2019, 10:03:32 dopoledne »
Epiktetosi? Fruiko? Fiasko?  :pa:  :pa: :pa:

Offline CyPro

« Odpověď #6530 kdy: Červen 16, 2019, 01:29:02 odpoledne »
Epiktetosi? Fruiko? Fiasko?  :pa:  :pa: :pa:
Podle čeho jsi poznal, že je to jedna osoba? Tak chápu Tvůj příspěvek.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6531 kdy: Červen 16, 2019, 02:34:44 odpoledne »
Noooo...dostal jsem docela horkej tip. A prošel jsem si starší Fiaskovy příspěvky. A mají mnoho společného. Všude samí zlí lidé...

A na "entitu" z vlákna o panelákových nápadech bez hranic budu reagovat taky tady. Votroubek je, existuje. Vím to. Viděl jsem ho. To ovšem nevylučuje, že se v současnosti jedná o spolek více lidí  "hold"

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6532 kdy: Červen 16, 2019, 06:56:51 odpoledne »
Určitě poom, neznalost a nevědomost působí nejistotu, nejistota strach a strach je tvůj případ. Ničeho se neboj, jsou věci, kterým nemusíš rozumět a stejně existují a fungují. Házení špíny na druhé je ti blízké, každej máme svoje koníčky.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6533 kdy: Červen 16, 2019, 08:13:43 odpoledne »
Já vám ty učebnice asi věnuju, chcete? Dovíte se tam mnoho zajímavého. Spoustu novinek...nemám vám je přivést? Zítra jedu ten směr...nebo se necháte zatloukat jako když za vámi přijel Chlast?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6534 kdy: Červen 16, 2019, 08:29:32 odpoledne »
no, tak s tímhle opravdu nevím, kam zařadit. Umím hledat a nalézt nějaké, zejména  technické řešení, to je můj obor, takže s tím můžu pomoci, ale s nenávistí, zlobou nebo kádrováním musejí pomoci jiní.To není můj obor, navíc  mám zítra již ohlášenou návštěvu. Jsou to milí lidé, na které se těším... S tebou  považuju za velmi přínosné, že nejsme kámoši. Vlastně to ani technicky možné, protože mne zajímají pouze lidi, kteří něco vědí a něco umí.V tvém případě se jedná o pouhé kádrování a pomluvy, s čímž opravdu nemůžu pomoci. A pokud si opravdu myslíš, že si pamatuju všechny návštěvy, pak mi fandíš...dybys potřeboval řešit nějaké otázky, s tím jsem ochotnej se zabývat, ten zbytek je mimo mne. Na domněnky a osočování a kádrování jistě nalezneš komplice.Na druhou stranu je velmi fajn, že se lidi tak pěkně segregují.Svoji ke svým....

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6535 kdy: Červen 16, 2019, 08:50:33 odpoledne »
Však bych dlouho nezdržel...tady máte knihy, užijte jich ve zdraví. Já zas jedu.

Jenže i kdybyste opravdu byl ochoten číst, na nic by to nebylo. Nejspíš byste je rituálně spálil (asi pod třešní) a jejich popel vmetl do Ženevského jezera...
Takové kacířské myšlenky v nich obsažené...brrrr...
Takhle se přesně chová rozmazlený fracek...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6536 kdy: Červen 16, 2019, 09:52:02 odpoledne »
poome, tak jinak. Drtivé většině lidí, které jsem v životě potkal jsem něco daroval. Lidi si nepamatuju, ale třebas mi řekneš, co jsem ti daroval  , a možná si vzpomenu. Jen ne knihy, protože knihy daruju dlouhá léta, nějak se přebytků zbavit musím při tom nekonečném filtrování. Víc ti nabídnout nemůžu, protože jinak si fakt nemůžu pamatovat všechny, které jsem v životě potkal....Mám selektivní paměť a pamatuju si jen to zajímavé, nebo užitečné.
Ale netrap se něčím, co nemůžeš ovlivnit a to je tenhle případ.Spousta lidí mne nezastihne doma,to je naprosto normální, takže sice nechápu tvoji zlobu, ale chápu tvoje právo na ni.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6537 kdy: Červen 16, 2019, 10:00:14 odpoledne »
Daroval jste mi jednu noc na vašem pozemku poměrně daleko od místa kde bydlíte...stejně jako dalším asi osmi lidem kteří tam byli také. Pomohlo vám to?
A ja se s vámi setkal. Ten před kým jste se nechal zatloukat jsem nebyl já...
Pokud si mě nepamatujete jsem za to rád.

Nic od vás nechci, jen abyste přestal lhát (chápu že to nejde), žijete ve lži už příliš dlouho, ale jednou to stejně bude muset přijít...a čím dříve tím lépe. Pro všechny a hlavně pro vás.
Myslím to s vámi dobře, vlastně jsem váš jediný přítel, i když to tak možná nevypadá, protože vám klidně oznamuji, že král je nahý.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6538 kdy: Červen 16, 2019, 10:57:27 odpoledne »
To je moc dobře, že je král nahý, mně to nikterak neirituje, můj svět jsou inovace, technická řešení a vědomosti. Je mi jedno, jestli si o mne někdo myslí, že jsem či nejsem lhář, na to je třeba arbitr, který posoudí, zdali jsou moje vědomosti úměrné či nikoli k mým názorům, ten všk nemůže mít menší technický rozhled než já.Nemůžu diskutovat se saladinem o drátech, se samotářem o právních normách, se sedlákem o sedlačině, nemůžu diskutpvat s maunou o chemii a s ormien o biochemii, s nalimem o logice,ale ve svých oborech můžu být pevný v kramflecích  a kde ne, tak si postavím projekt a přizvu druhé, protože nikdo neví všechno.Když něco nevím, tak se zeptám.Takže bych tak ukončil tuhle nic neříkající veselou diskusi o ničem. Nařknout někoho ze lži chce koule.A znalosti, jak lži vyvrátit.Nenalézám však ani jednoho, ani druhého, tak bych se věnoval s dovolením věcem užitečným.....

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6539 kdy: Červen 16, 2019, 11:11:18 odpoledne »
Prohlásit se za poloboha, to už chce koule...

Když založím vlákno, ve kterém vám ukážu pět vašich lží jen odsud z fóra, přesvědčí vás to? (Osobně myslím, že to bude k ničemu, viďte? Zase nastane jen kvikot...)

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #6540 kdy: Červen 17, 2019, 08:28:17 dopoledne »
Poom - na votrubka (respektive výplody té partičky zoufalců) soudný člověk reaguje, jen když se chce trochu pobavit. To, že plevelí tohle forum balastem a člověk, který hledá rady o preppingu, je hledá obtížně a odejde jinam - to je  problém moderátora.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6541 kdy: Červen 17, 2019, 11:15:09 dopoledne »
To je v naprostém pořádku, neschopný člověk je obětí svých vlastních frustrací a nemohoucnosti, nesplněných očekávání. Pak musí plivat na druhé bez ohledu na cokoli. To jsou mechanismy, které chápu a respektuju.Naštěstí se neschopní tímhle způsobem segregují a tak i naprosto slepý člověk pochopí, že tudy cesta nevede, což jejich frustraci prohloubí a je opravdu co pozorovat.Líbí se mi ta bezmoc....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #6542 kdy: Červen 17, 2019, 11:35:51 dopoledne »
Tak aby bylo jasno - ano, je to opravdu bezmoc sledovat, jak systematicky ničíš toto fórum svojí nabubřelostí, neschopností přiznat si jakoukoliv chybu (raději budeš do krve obhajovat i naprosté nesmysly, dokonce i ty životu nebezpečné), ničíš fórum donekonečna omílanými, stále úplně stejnými kydy o úřednících, systému a politicích, naprostými žvásty, které nikoho nezajímají, dehonestováním a otravováním ostatních, vlastními rádobyúspěchy, které tu ale nikomu k ničemu nejsou, polovičatými "radami", které také nikomu k ničemu nejsou a přiživováním se na přínosných příspěvcích těch, kteří se tu ještě o něco kloudného pokusí.
Ty a jedině ty jsi příčinou mého odchodu z tohoto fóra, stejně jako příčinou odchodu mnoha diskutérů přede mnou. Gratuluju, můžeš si udělat další zářez. Můžeš jít slavit, že ses mě tady zbavil (vem si k tomu těch pár svých klonů, to bude teprve ta pravá zábavička, budou ti přikyvovat a poplácávat tě po ramenou). Jednou třeba slezeš z toho svého piedestalu, kam ses sám usadil, a dojde ti to. Teď to ovšem na to ještě nevypadá. Bav se, je mi tě opravdu z hlouby duše líto. Pokud Saladin něco nepodnikne, tak tu brzy budeš sám. Pokud Saladin něco podnikne, možná se vrátím nejen já.

edit - drobná vsuvka: "Velký lékařský slovník definuje narcismus jako sebelásku. Narcistická porucha osobnosti se dle něj projevuje přehnanými představami jedince o vlastní důležitosti a privilegovanosti, a to i bez ohledu na skutečné výsledky jednání. Častým projevem je i arogantní chování a nedostatek empatie.[1]

Lidé trpící narcistickou poruchou osobnosti se primárně snaží svému okolí dát najevo svou nadřazenost a myšlenou dokonalost. Daný jedinec věnuje sobě více pozornosti než světu, a to pak má negativní dopad na jeho vztahy a život. K tomu využívají falešných citů či přetvářky. Hlavním tématem jejich hovorů jsou oni sami a jejich údajně přínosné činnosti.

Americká příručka pro diagnózu duševních chorob DSM určuje narcismus devíti příznaky, přičemž skutečná porucha nastává, pokud je splněno aspoň pět z nich:

Přeceňuje vlastní důležitost, schopnosti a úspěchy a vyžaduje, aby je tak hodnotili i ostatní.
Ve fantazii se zabývá nekonečnými vlastními úspěchy, mocí, krásou a podobně.
Je přesvědčen o vlastní výjimečnosti a jedinečnosti, takže jen výjimeční lidé ho mohou pochopit a jen s takovými se může stýkat.
Vyžaduje nepřiměřený obdiv ostatních.
Nárokuje si výjimečné zacházení nebo automatické plnění svých přání a představ.
Využívá druhých jen k dosahování vlastních cílů.
Není schopen rozeznat potřeby a city druhých.
Často závidí a bývá přesvědčen, že druzí závidí jemu.
Chová se arogantně a přezíravě" Wikipedie

S ostatními se přátelsky loučím, pokud mi něco budete chtít sdělit, tak prosím přes sz. Chodím sem už jen číst zprávy protože musím splnit pár závazků, které jsem slíbila.

:pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa: :pa:

Offline Včeliš

« Odpověď #6543 kdy: Červen 17, 2019, 01:58:32 odpoledne »
 :pa: :rose: :'(

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #6544 kdy: Červen 17, 2019, 06:36:33 odpoledne »
SoňaR
ze ty si tou vyherkynou jackpotu v ciselnej loterii eurojackpot v hodnote vyse 55 milionov euro?

;D ;D ;D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline Nalim

« Odpověď #6545 kdy: Červen 17, 2019, 07:52:15 odpoledne »
 :rose:

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6546 kdy: Červen 18, 2019, 01:07:02 dopoledne »
Tak jsem zvědavý, jaký starý nebo další Votroubkův klon vyleze....už na to tady můžeme uzavírat i sázky? A mimochodem Votroubku když už kopíruješ něčí myšlenku, i kdyby to byla tvá vlastní, jen psaná pod cizím či fiktivní identitou, je slušné citovat původní zdroj....tím spíše, pokud se shodují doslovně..... Jinak tě totiž nelze v současnosti označit za nic jiného, nežli plagiátora....a to moc na důvěryhodnosti ani Votroubkovi nepřidá....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6547 kdy: Červen 18, 2019, 08:44:02 dopoledne »
To je v naprostém pořádku, neschopný člověk je obětí svých vlastních frustrací a nemohoucnosti, nesplněných očekávání. Pak musí plivat na druhé bez ohledu na cokoli. To jsou mechanismy, které chápu a respektuju.Naštěstí se neschopní tímhle způsobem segregují a tak i naprosto slepý člověk pochopí, že tudy cesta nevede, což jejich frustraci prohloubí a je opravdu co pozorovat.Líbí se mi ta bezmoc....

Votroubku jestli sis nevšiml, tak na tebe nikdo neplive a dokonce tě ani nikdo neuráží. Pouze několik lidí (a to prosím prokazatělně nezávislých a nikoliv se skrývajících prokazatelně pod pseudo identitami jako ty) soustavně upozorňuje, že tvé příspěvky mají dlouhodobě žvanivý charakter bez informační hodnoty, která by byla prakticky využitelná. Piš povídky, báchorky, nitriduj kosy, stav si třeba v tajemných projektech raketoplán poháněný parním katapultem a molekuly páry urychluj třeba tím vysokofrekvenčním urychlovačem.....věš si do chodeb své kamenné tvrze třeba magnetrony a iperitové nástrahy, ale už tím ostatní veřejně nezastěžuj na všech vlákneš, kam se dostaneš.....A nepomlouvej bez důkazů. Oba víme, tak nebudu rozmazávat. Netvrdím, žes nic nedokázal, ale trošku se ti to tady vymklo z rukou. Respektive moderátorům, kteří kromě Soni rezignovali na svou funkci. No a zatímco ostatní plevelí, spíše z nekázně a když si chtějí pokecat, tys to uchopil jako sebepropagující prostor....řekni si doma paňmámě a dětem, ať tě více chválí nebo udělej něco ve své obci pro děti, ať mají radost....Ale hlavně se tím tady nechlub, už by tomu asi nikdo nevěřil, ani kdybys tvrdil, že ti do náruče spadla první dáma a ne Věra Špinarová.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6548 kdy: Červen 18, 2019, 09:17:33 dopoledne »
Tak jsem zvědavý, jaký starý nebo další Votroubkův klon vyleze....už na to tady můžeme uzavírat i sázky? A mimochodem Votroubku když už kopíruješ něčí myšlenku, i kdyby to byla tvá vlastní, jen psaná pod cizím či fiktivní identitou, je slušné citovat původní zdroj....tím spíše, pokud se shodují doslovně..... Jinak tě totiž nelze v současnosti označit za nic jiného, nežli plagiátora....a to moc na důvěryhodnosti ani Votroubkovi nepřidá....
Už nemá moc na výběr, nic pořádně dlouhodobě nefunguje...a zkusil(i) toho dost.
Teď přijde nějaká žena - je to za daných okolností celkem logické  P:-/
A nebo nemám dost bujnou fantazii...

Citace
Netvrdím, žes nic nedokázal

Já taky ne, ale nic z toho, o čem vím, resp. čím se tu, Votroubku, chlubíte na mě dojem neudělalo...teda udělalo by, ale o pozadí toho, co by na mě mohlo udělat dojem (vlastně ho zpočátku dělalo) už toho bylo napsáno tolik že...no prostě to na mě dojem nedělá.

A přitom by stačilo tak málo - nesvinit veškerá dostupná vlákna samochválou a nesmysly - teda nesmysly jsou to z 90%, 10% asi bude použitelných v praxi...nevyžadovat neustálý obdiv a nelhat. Když člověk lže, musí si hodně pamatovat. A když lže už přespříliš, nejspíš se setřou rozdíly mezi realitou a fikcí...a to je špatně. 

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6549 kdy: Červen 18, 2019, 11:26:08 dopoledne »
Uvidíme, ale Votroubkova fantazie a chameleonství je bezbřehé, takže se jistě máme na co těšit....možná to bude hermafrodit ;), navíc křížený podle Mičurina. Bude statečný jako Gagarin, když štěkal na politbyro kvůli zbytečné smrti testovacího pilota Komarova, který zemřel, když se mu při přistání Sojuzu1 zamotal ručně vystřelený záložní padák...hlavní se vůbec neotevřel. Ale Votroubek by to mohl literárně zprcovat a udělat z toho megaprojekt plný kámošů, známých a tajemných jako hrad v Karpatech. Třeba povolá i profesora Orfanika :) a to teprve bude terno.