Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 203612 krát)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #6450 kdy: Květen 22, 2019, 04:19:19 odpoledne »
Včera mě z Číny přišla nerezová síťovina na "upgrade" sběru dešťové vody z okapu :-)
Teď už jenom najít čas na výrobu nového sběrače.

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #6451 kdy: Květen 22, 2019, 06:11:56 odpoledne »
Mě soused upozornil, že mi dešťovka v mých nádržích nějak nepřibývá, jestli snad někde něco nemám v nepořádku. Poděkoval jsem, prověřil - a má bohužel pravdu v tom, že nepřibývá. Ale také - bohužel - nikde nic neutíká. U nás jsou i současné srážky bohužel zase jen minimální, ale i tak, samozřejmě, díky bohu za ně.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #6452 kdy: Květen 22, 2019, 06:24:40 odpoledne »
U nás

Offline Nalim

« Odpověď #6453 kdy: Květen 22, 2019, 06:28:35 odpoledne »
to se teda máte "hold"

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #6454 kdy: Květen 22, 2019, 08:04:29 odpoledne »
kupodivu, u nás naprostá spokojenost, tisíce děkovných dopisů.Nádrže plné, jezírka plná a to mám jen kus střechy chytací, potřeboval bych pár vlakových cisteren zakopat.....

Offline Nalim

« Odpověď #6455 kdy: Květen 22, 2019, 08:17:42 odpoledne »
Musím se pochlubit, že momentálně zachytáváme dešťovou vodu naprosto dokonale... dokonce i od sousedů, kteří si k dřevníku, sousedícím s naším pozemkem, přidělali okap, jehož konec trčí přes plot nad náš pozemek a tudíž jejich voda je naše voda  ;D ;D ;D
Ano, tohle je opravdu ta ideální situace

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6456 kdy: Květen 23, 2019, 10:23:05 dopoledne »
Přiletěl nám na střechu poštovní holub, na nožce má jakousi torbičku s nějakým čímsi a už týden u nás zevluje....Nejsem holubář, ale myslíte, že jen odpočívá, nebo se usadí?Lze mu nějak pomoci???Lítá si jak chce, žere se slepicema a zbytek dne zevluje nad udírnou....

Offline Nalim

« Odpověď #6457 kdy: Květen 23, 2019, 10:31:13 dopoledne »
Také jsem kdysi zažil takovou návštěvu, zdržoval se u nás na římse pod střechou asi měsíc, a pak zase letěl někam dál. Říkal jsem to tehdy místnímu holubáři, jestli mu nechybí - ale nechyběl.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #6458 kdy: Květen 23, 2019, 10:31:28 dopoledne »
Pokud možno odchytit (mohlo by to jít, bude zvyklej na lidi) a přes holubáře zjistit majitele, někdo ho zřejmě shání.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6459 kdy: Květen 24, 2019, 09:40:57 odpoledne »
V neděli ve 12 hod. budou v Otázkách Václava Moravce na ČT1 a ČT24 předseda ASZ Josef Stehlík, šéf AK Jandejsek a ministr Toman. Diskutovat se bude o dotacích do zemědělství.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6460 kdy: Květen 26, 2019, 02:51:39 odpoledne »
V neděli ve 12 hod. budou v Otázkách Václava Moravce na ČT1 a ČT24 předseda ASZ Josef Stehlík, šéf AK Jandejsek a ministr Toman. Diskutovat se bude o dotacích do zemědělství.
Díval jste se někdo? Já to hodnotit nemůžu, jako člen ASZ jsem v konfliktu zájmů.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6461 kdy: Květen 26, 2019, 07:25:48 odpoledne »
upřímně řečeno, udělal jsem si čas i s kámošem sedlákem a musím upřímně prohlásit, že jediný, kdo tam pro nás smysluplně mluvil ten  pan stehlík.Každopádně pořad jistě uchlácholil ovčany, že je u nás v podstatě vše v pořádku a netřeba žádných systémových změn, takže je vše poměrně dobře zakonzervováno.Bylo jasné, kdo je premierem a jak to funguje ve velkém světě.Zastropování, nebo rozvoj malých farem vůbec nehrozí, je vidět kde je lobby a peníze..Ale ministr nás upřímně rozveselil, bylo to fajn a na ministerské úrovni. Verdikt je, že je vše vlastně  pořádku a netřeba se jakkoli znepokojovat....

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6462 kdy: Červen 02, 2019, 04:26:15 odpoledne »
Cast patecni urody. Je krasny vikend...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6463 kdy: Červen 03, 2019, 10:02:00 dopoledne »
divný čas, tři čtyři dny zpátky měli lidi krízi se zádama, s únavou, vyčerpáním, vyhořením a  blbé nálady. Že by nějaká sluneční motolice, nebo nějaká fáze měsíce??

Offline Norman

« Odpověď #6464 kdy: Červen 03, 2019, 02:16:20 odpoledne »
jahody, mňam mňam! mimochodem, kdyby tu byl někdo z východu a sháněl palivový dřevo, tak probíhá celkem zajímavá akce - 500,-/m3 jehličnatýho dřeva, ve dvoumetrových kulákách.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #6465 kdy: Červen 03, 2019, 06:50:12 odpoledne »
Díky za nabídku, ale já právě uklidil po lesácích z těžby po kůrovcové kalamitě....to co oni odvětví a nechají na hromadách, to já krásně zpracuji na polínka do kamen. A bylo to bez kácení a hned u cesty, Jen to naporcovat. Hajný mě to nechal zadarmo za zásluhy při pohřbívání uhynulé srny, co jsem na jaře zakopal.

Offline Nalim

« Odpověď #6466 kdy: Červen 03, 2019, 08:19:32 odpoledne »
divný čas, tři čtyři dny zpátky měli lidi krízi se zádama, s únavou, vyčerpáním, vyhořením a  blbé nálady. Že by nějaká sluneční motolice, nebo nějaká fáze měsíce??
Mohu potvrdit, že i v naší rodině, a i v okolí se to projevilo také, ale kdo/co to působí, také nevím.

Offline Nalim

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6468 kdy: Červen 07, 2019, 10:39:10 dopoledne »
Tak a zase je na rok klid od navstevy STK :D

Offline Nalim

« Odpověď #6469 kdy: Červen 07, 2019, 02:35:52 odpoledne »
Vidíte někdo do ekonomiky hlouběji - logicky?  Všiml jsem si zase - pro mě dost nepochopitelné - situace, že významný český dodavatel (dodává 16% mléka v nějakém regionu) bude dodávat míň české mlékárně, a víc německé. Rozdíl ve výkupních cenách suroviny je dlouhodobě prý asi 10%.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/madeta-prijde-o-200-000-l-mleka-denne-v-trzbach-rocne-o-miliardu/1765091?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Pořád mi nejdou do hlavy jednoduché ekonomické souvislosti, např.

- Němci mají o řekněme 200% vyšší mzdy - při získávání suroviny (mléka), na zpracování, na dopravu, na obchod než Češi, přesto konečné ceny výrobků jsou dlouhodobě v podstatě totožné,
- produktivita práce nejspíš nebude rozdílná o 200% ?
- Kam se dlouhodobě u nás ztrácí ta úspora na mzdových nákladech 200% ?
- že by daně a odvody ? 
- že by dotace jinak, jinam, jiným ?
- že by odliv zisku jinam ?
- takhle nějak to přece funguje 30 let, tak kdy nastane to: "dohnat a předehnat" ? 
Jiného mě nenapadá, doplňte mě, kdo víte nebo tušíte, kde (ne)vznikne či kam utíká 200% (mzdových) nákladů

Offline BartH8

« Odpověď #6470 kdy: Červen 08, 2019, 11:41:21 dopoledne »
Jestli to spíš není kvůli tomu, že Němci si to odvezou a platí 100% do 14 dní  :D
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6471 kdy: Červen 08, 2019, 12:03:33 odpoledne »
jsme výborný odbytiště,němci svoje jogurty prodají ve svých supermarketech na našem území.Německý zemědělec dostává německé dotace a má mnohem menší daňové zatížení,zpracovatel má vývozní subvence, takže jsou schopni vyrábět levněji, než český výrobce či zemědělec.Jde jen o peníze.Že platí je skvělé, naši překupníci vám klidně nezaplatí kamion zvířat, takže vše valíme ven. Českým spotřebitelům stačí laciné polské produkty, a na naší kvalitě si pochutná cikfrít s helmutem, občas i fabrício s ahmedem. Neviditelná ruka trhu v praxi.

Offline Nalim

« Odpověď #6472 kdy: Červen 08, 2019, 01:03:20 odpoledne »
Jestli to spíš není kvůli tomu, že Němci si to odvezou a platí 100% do 14 dní  :D
Němcům to i vozíme, obvykle denně pendluje cisterna s vlekem 500 km sem, 500 km tam. A není to hoax, mluvil jsem se zúčastněnými lidmi.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6473 kdy: Červen 08, 2019, 09:34:57 odpoledne »
Pokud je to nadnárodní řetězec možná, že značná část zisku je vyvedena za hranice. U vodáren to tak je, zahraniční vlastníci vodu prodávají obvykle o 15-20% dráž, ale do infrastruktury adekvátně neinvestují....jen ten rozdíl jim jde jako zisk do zadraničí....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6474 kdy: Červen 08, 2019, 09:42:54 odpoledne »
Tak jsem po delší době zase sekal pár árů kosou....slušně naklepanou a vracely se mi vzpomínky na mládí, kdy se zde o motorových sekačkách lidem jen zdálo a v kutilských koutech vznikaly neuvěřitelné elektromonstra často na 380V vlekoucích za sebou kabel....

To sekání mě nadchlo, hlavně to ticho doprovázené tím krásným švummm, švummm :D. Pokud by bylo potřeba bez elekřiny či benzínu sekat píci pro býložravce asi bychom se rádi ke kosám či srpům vrátili. A chtělo by to jednu kratší na obsekávání přerostlý porost či hrbolatý terém a pak alespoň 90 cm na louky....Anebo jednu 75cm universálku a srp.

Offline Nalim

« Odpověď #6475 kdy: Červen 08, 2019, 09:52:50 odpoledne »
Pokud je to nadnárodní řetězec možná, že značná část zisku je vyvedena za hranice. U vodáren to tak je, zahraniční vlastníci vodu prodávají obvykle o 15-20% dráž, ale do infrastruktury adekvátně neinvestují....jen ten rozdíl jim jde jako zisk do zadraničí....
Někde je to dokonce ještě kapánek "veselejší": svobodně demokraticky zvolená zastupitelstva mnohých obcí zaprodala cizákům "jen" vodu, ale vodovodní síť (mnohdy prý z dob Marie Terezie) si/nám "strategicky" ponechala v péči.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6476 kdy: Červen 09, 2019, 10:00:21 dopoledne »
Kosa se kupovala podle výšky postavy, resp podle délky chodidla. 180 cm vysoký člověk by měl mít 80cm kosu na tehdejší dobu. Dnes nejsme zvykůlí na tehdejší poměry, tak bych to trefil na 70 až 75. Pokud se budem bavit o pokosenílouky. Pokud na nějaké šudlání kolem baráku, tak to je jedno.Před lety jsem měl tu čest připravit kosu pro mistra republiky jako první cenu...Měla to být ruká kosa, precizně připravená, jako danajský dar. Ale  neměla lehce leštitelnou strukturu povrchu, tak to byla rakouská kosa, kterou jsem naleštil do bezvědomí a nechal jako sponzorský dar natáhnout nitridem titanu, že vypadala, jako ze zlata.Mám rád sečení kosou, je to takový atavismus, jako činění kůží, výroba keramiky, nebo pozorovýní pečínky na ohni.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6477 kdy: Červen 09, 2019, 10:06:27 odpoledne »
Já bych délku kosy volil nevolil ani tak podle výšky postavy, jako podle toho co chceš sekat, zda je to rovná pláň nebo samý hrb a taky jakou má člověk fyzičku....Takže sekat v sadu mezi stromy, sekat metrové kopřivy, mezi krtinci nebo neudržovaný porost nebo příkopy u cest, rád sáhnu i po 60 a smířím se stím, že mi to bude pomalu přibývat. No a na pravidelně sekanou rovnou louku bych si vzal tu 90. Teď mám vzhledem k tomu, že sekám jen občas a zahrady se stromy jednu 60 a 75 a bohatě mi to stačí. Ale pokud není čas nebo chci dokonalý trávníček hold nastartuji sekačku...Ale teď jak jsou sucha sekáme i zahradu pro na krmení. Seká se to postupně, takže motýli, čmeláci i včelky mají pořád kam letět (ostatně to dělám i když seču sekačkou) a tráva nepřijde na kompost....

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6478 kdy: Červen 10, 2019, 06:26:27 dopoledne »
to je ono.hmyz a sekání trávy je obrovské téma.V rakoudku dokonce preferují nerotační žací stroje, které jsou velmi šetrné k hmyzákům.Byl jsem se podívat na sekání temi jejich protiběžkama a je to hukot i v krpálecl.Jinak tvůj výběr je zcela logickej, krátké kosy na bordel, a delší kosy na dlouhou práci, aby to odsejpalo.Použití kosy a křovinořezu je jsné, pokud dlouhou trávu, tak člověk s kosou čtrvrt hektaru za den s kosou a s křovinořezem půl hektaru, za stejný peníze.Ale kosa je mnohem lepší na poslech i ekologii.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6479 kdy: Červen 11, 2019, 07:51:00 dopoledne »
Já bych se rád podělil o včerejší šok. Před časem vyšel novej veterinární zákon, moc to nesleduju, je to nuda. Ale včera přijel krajánek a zvěstoval, že chodí kontroly na wellfare a každej, kdo nemá papír od akreditovaného pedikéra pro zvířata dostane po kulích. Kdo chce stříhat dobytku paznehty, musí mít zkoušky od komise, podmínkou je však maturita v oboru zemedělském.Nu, dobrá, ale žádný paznehtář nemá maturitu, takže s do kurzů na ošetřování paznehtů přihlašují vykukové, kteří vám prodají potvrzení, že vám odborně ošetřili nohy a vy si to uděláte sami. A tak česká ulička opět slaví veliký úspěch....Já si myslím, že už nás nikdo nemůže dostihnout.

Offline Nalim

« Odpověď #6480 kdy: Červen 11, 2019, 08:27:59 dopoledne »
Tüpisch Tschechisch -  o nás v těchto souvislostech pohrdlivě pronášejí sousedi

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6481 kdy: Červen 11, 2019, 08:43:09 dopoledne »
no, krajánek byl v rakousích právě stříhat paznehty u ovcí a kopyta u krav a tam tyhle nesmysle vůbec nikoho nezajímají. My se tady uplácáme sami mezi sebou.

Offline Nalim

« Odpověď #6482 kdy: Červen 12, 2019, 09:41:22 odpoledne »
Teď zase "z jiného soudku" - před časem to tu převálcoval názor (sorry jako, bohužel nemohu najít to správné vlákno), že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli. Je to ale fakt pravda? :

https://www.novinky.cz/ekonomika/507471-tradicni-cesky-nedelni-obed-nikdy-nebyl-drazsi-upozornil-bloomberg.html

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6483 kdy: Červen 12, 2019, 10:48:16 odpoledne »
A zkusil jsi to porovnat s rustem mzdy a duchodu oproti lonskemu roku?
Logikou tohoto clanku jsou duchody a mzdy nejvyssi jake kdy byly.

Offline Epiktetos

« Odpověď #6484 kdy: Červen 13, 2019, 07:24:44 dopoledne »
vážení přatelé, materiálně se máme nejlépe, ale duševně-duchovní žebráctví drtí mnohé národy, včetně našeho....

tak jako "dohnat a předehnat" - nic takového ekonomicky nikdy nenastane a ani nemůže, a EU tu není od toho, aby nám "pomohla", ale aby se tento stav (západ jako vysavač, my jako vysávaní) udržel a vydržel...

vše máme ve svých rukou... já si nestěžuju, nemám problém... hordy lidí jsou ovšem zparchantělí, zpohodlnělí a blbí a proto národ jako celek nemůže jinak než upadat a být vysáván... vysávány jsou nejen dělníci pracujicí manuálně, ale ve stejné nebo i větší míře probíhá "odliv" tj.vysavání mozků skrz IT firmy... atd atd atd atd....

pomož sám sobě, pak ti pomůže kde kdo.....

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6485 kdy: Červen 13, 2019, 08:48:36 dopoledne »
amen. Ten duševní úpadek je plíživý, ale neuvěřitelně stabilní. Systém úpotřebuje jásat nad dosaženými metami, protože se jistě máme nejlépe, jak jsme se kdy měli. Neměli by to hlásat vládní muezíni, ale lidé, kteří si sebekriticky uvědomí současnou situaci.Duševní abort nevidí každý, záleží na úhlu pohledu a pohnutkách.Taky záleží na místě ve polečnosti, které každý zaujme.Máme se nejlép na světě, ale žijeme na dluh, který za nás budou platit naši potomci. Máme největší důchody v dějinách lidstva, ale životní náklady jsou rovněž největší v dějinách planety. Takže se jedná o bezcílné lavírování s čísly s potřebou prosadit nějaký potřebný zájem či směr.Máme rovněž největší počet alkoholiků u dospělých i nedospělých v dějinách lidstva, největší počet prostitutek i prostitutů v dějinách lidstva a největší počet samoživitelek v dějinách lidstva, které žijou pod hranicí chudoby. Já bych v tom omdlévání radostí nad dosaženými výsledky byl opatrnější a obezřetnější. Rozhodně i pomůžeme sami sobě, to je jasné,, ale nedokážete si představit, co se stane, když začnete pomáhat ostatním....Jen tak, bezpodmínečně, zadarmo a pro radost. Po letech se obklopíte tak zvláštními přáteli, že vám ten svět bude opravdu zcela ukradenej.

Online PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #6486 kdy: Červen 13, 2019, 09:07:11 dopoledne »
Teď zase "z jiného soudku" - před časem to tu převálcoval názor (sorry jako, bohužel nemohu najít to správné vlákno), že se máme nejlíp, jak jsme se kdy měli. Je to ale fakt pravda? :

https://www.novinky.cz/ekonomika/507471-tradicni-cesky-nedelni-obed-nikdy-nebyl-drazsi-upozornil-bloomberg.html

Tak tím pojďme zaneřádit veškerá vlákna...a pojďme rozebrat ceny aut, bytů...a výši mezd. A pojďme to dělat pořád a úplně dokola, dokud se tohle fórum nestane nejhorší v historii planety  P:-/
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Nalim

« Odpověď #6487 kdy: Červen 13, 2019, 09:30:44 dopoledne »
Tak fajn, všechno základní tu už opravdu bylo kdysi řečeno, tak už tu pojďme jen mlčet.
Třeba zavařování masa se tu probralo před 4-5 roky, tak už letos k tomu nemá nikdo co dodávat, není důvod, vše už bylo řečeno.
Nebo před 4-5 roky jsme se tu shodli, že VP je na spadnutí, tak teď, letos, už není co řešit.
Atd., atd.
Jako fakt, jo?

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6488 kdy: Červen 13, 2019, 09:52:19 dopoledne »
Za mě jednoznačně - poslední příspěvky (stovky) jsou pořád dokola totéž. Jak sakra souvisí cena vepřa-knedla-zela s kolapsem civilizace?
Probrat politiku ve vlákně, ze kterého se můžu odhlásit - no pro mě za mě.
Pořád dokola si stěžovat na totéž - bez návrhu na řešení, bez čehokoli, jen mlácení prázdné slámy. Všude.

K věci tu snad píše jen Sahaw...

Offline Nalim

« Odpověď #6489 kdy: Červen 13, 2019, 10:01:56 dopoledne »
Ale jo, kus pravdy určitě máš.

A jaký nový poznatek ke kolapsu civilizace nadneseš Ty?

Offline Martin1981

• Být připraven je povinnost každého člověka.
« Odpověď #6490 kdy: Červen 13, 2019, 10:03:20 dopoledne »
No, dokud máme ještě dostatek prostředků na to se zásobovat a připravovat na horší časy tak to není ještě tak hrozné.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6491 kdy: Červen 13, 2019, 10:15:37 dopoledne »
my jo, a po ostatních nám nic není.Jen musíme mít dost prostředků na obranu, až budou chtít vyrovnat skore.Jen pro představu, spousta témat se probírá mailem, sz nebo osobně, protože jsou zde nemyslitelná. Policejní psychologie, jedy, výbušniny, zbraně, taktika přežití a alternativní medicína.Vlastně kromě konzerv je zde mnoho tabu. To jsou velmi živá a žádaná témata, které pilně rozebíráme, protože jim zdejší forum nikterak není nakloněno. A tak se místo otevřenosti vše uzavírá do podzemního hnutí, jako vždy, když nejsou témata majoritě po vůli. Vůbec se nebojme témat, které nás neoslovují, jinak zde budeme korporativně mlčet, jak píše skvělý  nalim.....

Offline Martin1981

• Být připraven je povinnost každého člověka.
« Odpověď #6492 kdy: Červen 13, 2019, 10:31:20 dopoledne »
syndrom slunečného dne.
Dokud je všechno ok tak se lidi nechtějí zaobírat tím co by kdyby se ten slunečný krásný den změnil druhý den na peklo na zemi.
Většinu lidí zajímá jen to co je teĎ. Dneska se mám dobře a zítřek mě teď nezajímá.
Lidstvo jako celek se pak stejně chová k celé planetě. Co je jim přece po tom že další generace bude žít hůř než oni. Oni jsou tu teď a tak si chtějí dopřát všechno po čem touží.

Offline Nalim

« Odpověď #6493 kdy: Červen 13, 2019, 10:35:41 dopoledne »
Jo, taky to tak vidím. A vědomě už hódně desítek let.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6494 kdy: Červen 13, 2019, 11:02:09 dopoledne »

Ke kolapsu civilizace? Vůbec nic...zítra do mě může prásknout auto a budu zcela prost těchto záležitostí. Můžu dostat raka a budu mít úplně jiný starosti.
Rozhodně si ale nemyslím, že kvůli zdražení vepřa-knedla-zela zkolabuje civilizace  ;D

Ale pokud bych si to myslel, pak bych řešil, jak chovat prasata, jak pěstovat a naložit zelí a jak udělat knedlík...a ne jak je to hrozný, že se to zase zdražilo.
V tom je rozdíl mezi přípravou a hospodským brbláním. A dnes se máme dost dobře na to, abychom mohli leccost udělat, leccos si vyzkoušet, lecčím se vybavit, ne?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6495 kdy: Červen 13, 2019, 01:11:08 odpoledne »
Takže, alternativní medicínu jsme zavrhli, nemá klinické testy, domácí nástražné systémy s výbušninou jsme zavrhli, nikdo vlastně netuší, jestli to je legální, literaturu o zabíjení jsme zavrhli, má špatného autora, psychologii policejních jednotek jsme neudejchali, protože nepřítel naslouchá, O laskavých ouřadech nesmíme hovořit, jako o patronech pokroku, páč je každej druhej ouřadou, A o věcech, které nejsou na internetu vůbec diskutovat nemůžeme, protože prostě existovat nemohou. A tak se diskuse stáčí k tomu neuvěřitelnému bordelu, v kterém žijeme a každému vadí jen určitý fragment toho zla, takže změna je vlastně vyloučena. Ale jak říká klasik, úsměv a mávat.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6496 kdy: Červen 13, 2019, 01:26:04 odpoledne »
Kdo, kde a jak zavrhl alternativní medicínu?
Kdo zavrhl domácí nástražné/výstražné systémy? (Mimochodem jsem ty vlákna založil já). Odkaz na temné území ( http://temneuzemi.webzdarma.cz/temneuzemi-menu.htm ) jsem sem taky dal já. Jakýkoli nástražný systém s výbušninou domácí výroby legální není, stejně tak není legální jakákoli past. A o punji se tu toho času dost živě diskutovalo.
Že by se někde řešila psychologie policejních jednotek nebo literaturu o zabíjení jsem nezaznamenal.

A řeči o úřednících nás přesouvají ke standartnímu mlácení prázdné slámy, které tady už rok provozujeme.

Co jsou "věci, které nejsou na internetu" netuším, tady bych poprosil o nápovědu.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6497 kdy: Červen 13, 2019, 08:03:37 odpoledne »
nikoho do nekonečna nemůže bavit obhajovat svoje poznatky před těmi, kteří nic nevědí, ale jejich vědění supluje gůgl.To prostě funguje chvilku a pak se diskuse změní v nesmyslné plácání a hledání argumentů pro načechrání ega. Proto je mnohem pohodlnější diskutovat v alterkanálech s lidmi, kteří si nemusejí nic dokazovat a mají upřímný zájem se něco dozvědět, nebo diskutovat.Neřešíš ani postoje, ani zaujatost, aně debilní pejorativní nádech, řešíš jen konkretní problém s věděním. Vědění neni infoirmace na netu a to je obrovský rozdíl. Proto se společnost segreguje a to je moc dobře.Jestli nemůžeš najít nějaké smysluplné rozuzlení, tak se neboj, je to dávno vymazáno.Takže se ve veřejných diskusích uchylují lidé tam, kam mohou a stejně to není vhod.Pokud lidi diskutují po něčem, co vás irituje, přineste lepší téma a uvidíte, jak je to bude zajímat.

Online PooM

• Praktikující prepper
« Odpověď #6498 kdy: Červen 13, 2019, 08:20:13 odpoledne »
Ale jo, já budu stále a pořád dokola tvrdit, že jezdit na PB (LPG) tak, že ho přímo z lahve pustím do sání motoru je nesmysl a nikdy to nevzdám. Je to v zájmu lidstva!  8)

Mimochodem, ptal jsem se na něco úplně jiného. Spousta žvástů, odpověď nikde. Tak se nediskutuje. Diskutuje se argumenty. Pokud někdo nahrazuje argume ty emocemi a sebelítostnými kecy nedá se hovořit o diskuzi, ale o hnoji (kňourání atd).

Už jsem to zkoušel mockrát, ale nikdy jsem se od vás konkrétní odpovědi na konkrétní otázku nedočkal, nečekám to ani nyní.

Offline Nalim

« Odpověď #6499 kdy: Červen 13, 2019, 08:43:20 odpoledne »

Ke kolapsu civilizace? Vůbec nic...zítra do mě může prásknout auto a budu zcela prost těchto záležitostí. Můžu dostat raka a budu mít úplně jiný starosti.
PooMe, tohle je ta správná diskuse na preppersky zaměřeném fóru, s pádnými argumenty? Žádné kňourání, jen jasné odpovědi na položenou otázku?