Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 183999 krát)

Online Samotář

• Praktikující prepper
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #5700 kdy: Červenec 10, 2018, 03:36:25 odpoledne »
Tak ty děti z thajské jeskyně jsou venku.

Zajímalo by mě, co dělali prvních deset dní, než je našli, jak to zvládli. To je vzorová ukázka, jak přežít.

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5701 kdy: Červenec 10, 2018, 03:38:44 odpoledne »
"Kolik třešní, tolik višní..." :D

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #5702 kdy: Červenec 10, 2018, 04:14:04 odpoledne »
To je takový překladatelský oříšek  :D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5703 kdy: Červenec 10, 2018, 06:23:27 odpoledne »
No, já jako pilný student starých kuchařek nakládal dle magdaleny dobromily rettigové višně do rumu a bylo to epochální. Pak i višně a maliny do rumu, zkoušeli jsme i s lesníma jahodama ...Dokonce jsme to zkoušeli říznout s vodou a nekazilo se to. Rum nám chutí nevadí, tedy jeho chutové linky, a bezový likér s kafem a rumem je ozdobou každého podzimu. Dnes jsem projížděl louky a zkjistil jsem, že jsou jeřabiny oranžové a bez je z půlky černý. Nechápu, co bude příroda dělat zbytek roku.
Zapoměl jsem dodat, že můj tatínek celý rok do malého soudku nakládal ovoce, co bylo zrovínka v přírodě a na zahradě, začalo to třešněma, skončilo to švestkama a přisypal ovoce a dolil rum. Na vánoce a silvestra to potom lehce zamíchal, rozlil do menších sklenic a pilně konzumoval, jako připomínku těch slunných časů.Jahody, maliny, třešně, višně i trochu černého rybízu, vznikla taková fantastická....bowle.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5704 kdy: Červenec 10, 2018, 06:52:04 odpoledne »
To je klasickej německej rumtopf, taky ho dělám  :)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5705 kdy: Červenec 10, 2018, 08:30:15 odpoledne »
Tak ty děti z thajské jeskyně jsou venku.

Zajímalo by mě, co dělali prvních deset dní, než je našli, jak to zvládli. To je vzorová ukázka, jak přežít.

Přesně.. Tohle by stálo za to zjistit..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Online Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5706 kdy: Červenec 10, 2018, 08:46:10 odpoledne »
V článku na Seznamu se píše, že jim pomohlo přežít jídlo z oslavy (to mi přijde divné, protože údajně jejich věci našli v jiné části jeskyně) a trenér je učil meditovat a tím šetřili síly.

Snad se časem objeví více informací, nějaký rozhovor s účastníky nebo výsledky policejního vyšetřování trenéra.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5707 kdy: Červenec 10, 2018, 09:15:28 odpoledne »
Oni se někde zmínili, že šli do té jeskyně oslavit narozeniny jednoho z chlapců.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #5708 kdy: Červenec 10, 2018, 11:28:16 odpoledne »
Tak vodu podle všeho měli, pokud se pokoušeli o meditaci, mohli docela dobře zvládnou i stress a paniku (to mi přijde u takle malých kluků s jedním dospělým jako obdivuhodný výkon). Trochu mi nejde na rozum, jak odolávali tak dlouho chladu, protože v kombinaci s vlhkem to velice rychle zalézá do těla. Kdo někdy přespával v jeskyni, ví o čem mluvím i kvalitní oblečení v takto vlhkém prostředí rychle navlhá a zima dostane člověka velice rychle do apatie. Uvidíme zda budou zveřejněny další podrobnosti.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5709 kdy: Červenec 10, 2018, 11:43:29 odpoledne »
Tamní jeskyně nejsou naštěstí tak studené jako naše. Prý tam je kolem 26 stupňů.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5710 kdy: Červenec 10, 2018, 11:54:42 odpoledne »
Tak to vysvětluje hodně, ale i tak je to obdivuhodné. Navíc jsou kluci v docela dobrém stavu. Zato v našem Krasu by to při 6-8 stupních a 90-100% vlhkosti po 18 dnech tak dobře nedopadlo...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5711 kdy: Červenec 11, 2018, 12:00:39 dopoledne »
To teda. Prý jsou v tak dobrém stavu i proto, že to jsou trénovaní fotbalisti a jako takoví jsou fyzicky i psychicky zdatnější. Navíc prý hraje roli i to, že jsou asiaté, protože ti jsou také psychicky odolnější. Má to prý co dělat s jejich úzkými rodinnými vazbami, náboženstvím ... a už nevím čím. Čili to nám opět jasně napovídá - trénovat fyzickou i psychickou odolnost.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5712 kdy: Červenec 11, 2018, 06:55:05 dopoledne »
Psychika podle záchranářů je v těchto případech rozhodující. Pomáhá šetřit silami, zabrání druhotným zraněním z panického chování a stabilní jedinec pomáhá svým klidem i druhým...V našem světě spousta lidí trpí klaustrofobií a je problém i 3h pobyt v uvízlém výtahu....vzduchu je dost, teplo přiměřené, pomoc na cestě a stejně z toho má spousta lidí trauma. Znám člověka, který takto uvízl ve výtahu v pátek odpoledne a vrátný ho našel při obchůzce v sobotu v noci. Několik let prý nejezdil výtahem....a to ani s jinými lidmi.

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5713 kdy: Červenec 11, 2018, 07:40:32 odpoledne »
jak bydlim na horach, jeste nemam urodu vlastne niceho, ale hrusky sou videt ze jich je hodne a trese od sousedu co se o to nestaraji sou taky nadherne respektive ze byli nadherne.

p
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5714 kdy: Červenec 11, 2018, 09:32:40 odpoledne »
Lamí jelita: to smícháte nakrájený lamí tuk, mrkev, česnek, lamí krev a mouku, nandáte to do střívka a uvaříte.

.... předpokládám, že lamy tady moc lidí nemá , ale nemohla jsem si pomoct a musela jsem to sem dát  :), zdroj: S kuchařem kolem světa - Argentina, právě teď

Offline Cajgalamo

• Moderátor
« Odpověď #5715 kdy: Červenec 12, 2018, 04:09:44 dopoledne »
Paradajky veľkosti jablka, asi 5 kg z jednej rastliny. Nestriekané, nehnojené, nepredpestované.  @-->
P.S.: Nie je nad Európou nejaký rádioaktívny mrak alebo čo?  :)
"Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline CyPro

« Odpověď #5716 kdy: Červenec 12, 2018, 07:20:50 dopoledne »
Paradajky veľkosti jablka, asi 5 kg z jednej rastliny. Nestriekané, nehnojené, nepredpestované.  @-->
P.S.: Nie je nad Európou nejaký rádioaktívny mrak alebo čo?  :)
Není. Prostě po dvou hubených letech přišel ten tučný. Loni a předloni byla úroda silně redukována mrazíky. Tak si to rostliny letos zkrátka vynahrazují.
Všeho je moc a obrovské a brzo. Rajčata sklízíme už minimálně měsíc (Stupické - kontejnerovaná). Větve černého rybízu leží v podstatě na zemi, jak jsou těžké. Broskve, jabloně, kadlátky ... vypadá to dobře.

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5717 kdy: Červenec 13, 2018, 11:48:24 dopoledne »
Zítra se loučíme s naší chaloupkou :'( a od pondělka za týden začínáme stavět...už doopravdy ( ne jen na papírech a úřadech). :bee:

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5718 kdy: Červenec 13, 2018, 11:52:23 dopoledne »
a bude to zděné, roubenka, srub a nebo slamáček????

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5719 kdy: Červenec 13, 2018, 11:54:39 dopoledne »
Roubenka...tedy roubenečka... :)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5720 kdy: Červenec 13, 2018, 12:09:34 odpoledne »
Můj sen je roubenka s kamennou spižírnou  :bee:

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5721 kdy: Červenec 13, 2018, 12:14:24 odpoledne »
Máme ji nepodsklepenou...ale sklep budeme řešit časem...zabudovaný do země - samostatný.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5722 kdy: Červenec 13, 2018, 12:30:26 odpoledne »
Já uvažuju o tom, že tu kamennou spižírnu přistavím k naší stávající chalupě, která sice není roubená, je zděná, ale taky je dobrá  :) . A chtěla bych využít znalosti předků - orientace na sever, dvě okýnka, každé na jiné stěně, aby po otevření vznikl průvan, cihlová podlaha, na kterou se dá nalít voda... spolu s těmi otevřenými okny se dá v takové spižírně i v létě udržet dost nízká teplota.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5723 kdy: Červenec 13, 2018, 01:14:36 odpoledne »
Čistokrevných roubenek bylo málo, většinou měly zděnou přístavbu, nebo zděnou část na chlívek a spižírnu....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5724 kdy: Červenec 16, 2018, 07:28:30 dopoledne »
Dnes po ránu jsem našel odvážlivce, co se pokouší o testování kvality českého pra pra traktoru.....a nacvičuje Votroubkovi scénáře evakuace do severních končin :pa::
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/odvazny-cestovatel-jede-se-svym-69-let-starym-zetorem-do-sve/r~8502fa22869f11e88b6b0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-2

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5725 kdy: Červenec 18, 2018, 03:58:38 odpoledne »
Tak jsem dnes volala na úřad kvůli upřesnění, jaký přesně údaj to chtějí vyplnit do jejich formuláře... a paní mi odpověděla, že neví, že bych to měla vědět já  ;D ;D ;D ... a hned mám lepší náladu  ;D ;D ;D ... asi půjdu makat na úřad  ::)

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5726 kdy: Červenec 18, 2018, 04:37:39 odpoledne »
My jsme dnes absolvovali kolečko po třech úřadech..ve třech městech...tam, kde spadá naše stavba, v místě bydliště a v okresním městě..
Opět mají 30 dní na posouzení našich dalších papírů a vyjádření stanovisek...na dvou nám ještě bylo řečeno, že je doba dovolených... "omg"
Kanceláře prázdné ( myslím bez zákazníků...jen úředníci)..všude se svítilo a jinak všude "velmi zaneprázdněni" úředníci...

Vypadá to, že letos stavět nezačneme.. P:-/

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5727 kdy: Červenec 18, 2018, 05:08:57 odpoledne »
A nejlepší je, když po tobě jeden úřad chce 5 vyjádření od jiných úřadů, máš to dodat do týdne a na tom jiném úřadě ti řeknou, že ti to daj do 30 dnů  ;D ... a víš, že na ně nesmíš ječet, protože pak by ti to třeba nevydali vůbec  ;D

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5728 kdy: Červenec 18, 2018, 06:33:32 odpoledne »
A za 30 dnu Ti reknou ze to nemaji, protoze byly dovolene / nemocny pracovnik / prioritni skoleni / moc prace * a mas se stavi za dva tydny.
* nehodici se skrtnete

Alternativou je informace "ale tady Vam neco chybi, to jeste musite dodat, my se na to divali kdyz jste odesel ... proc jste si nezavolal driv?".

Ale neboj, bude to horsi. Jsou osoby ktere uz se zadosti rovnou na urad nosi navrh stanoviska / rozhodnuti / vyjadreni * protoze material pripraveny urednikem shodi behem odvolani i pravnik ktery behem studia pozoroval kraliky.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5729 kdy: Červenec 18, 2018, 10:15:19 odpoledne »
Jsou i tací, co na úřad nosí obálky. A pro příklad vůbec nemusíme chodit daleko...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5730 kdy: Červenec 18, 2018, 10:20:40 odpoledne »
já se přiznám, že jsem se dostal tak daleko, že svoje konání a chování zcela modifikuju podle toho, jestli je či není potřeba styk s úřady. Je to pro mne selektivní rozcestník, kde je třeba rozhodnutí úřadu,tam nejdu a  hledám cesty, kde to rozhodnutí úřadů není nutné, nebo se dá obejít.A tak než bych stavěl, raději bych si koupil hotovej dům, nebo mobilheim, nebo karavan či flotilu unimobuněk...........nebo vzducholoď...jsme křehká nádoba a cítím, jak ze mne ty úřady vyssávají životní energii. A každej, kdo to martýrium prochází je pro mne hrdina, jako lovec krokodýlů, nebo vasilij zajcev.
Nu, jak píše sedlák, když to nešlo, muselo se tomu pomoci, jak káže zákon prohnilého státu, ale obecně moc korumpuje, to je obecně známý fakt.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5731 kdy: Červenec 18, 2018, 11:12:45 odpoledne »
Vzhledem k okolnostem jsem s řadou úřadů v permanentním styku a nespíš tam každý měsíc ztrávím pár hodin života. A díky tomu již mám své kategorie úředníků...od těch svědomitých, přes lhostejné k důležitým a dokonce kreativním....Problém je, že oni jsou před důsledky svých rozhodování kryti, zatímco vy ne....Když mi na finančáku jedna úřednice něco poradí, já ji poslechnu a po půlroce to její kolegině překlasifikuje na hovadinu....nesu následky já. Když vám stavební úřad nařídí, že si nemůžete nějakou práci udělat na svém domě svépomocí, ale musíte doložit vyhotovení prostřednictvím kvalifikovaného zhotovitele (kterého vám laskavý úředník i doporučí ;)), nikde namáte jistotu, že ta práce bude kvalitní...naopak tu firmu jsem pro diletantsví vyhodil a naše si jinou. Kuriozní je, když vám jeden odbor nařídí sanaci historicky cenné studny a druhý vám zakáže pokácet vrbu, jejiž kořeny trhají studni stěny....Jednání s památkáři je často velice půvabné a pikantní....pokud si najmete na stavbu firmu, platí tato firma i náklady na archeologický průzkum....A dá vám to samozřejmě k proplacení. Pokud stavíte samostatně, platí si půzkum archeologové ze svého rozpočtu a zpravidla tedy příliš neprudí....Špatná situace nastává, když si vezmete hypotéku, najdete firmu, ta začne kopat, přijdou archeologové, a vy platíte hypotéku a čekáte, až archeolové pustí firmu stavět....Jak mi bylo vysvětleno, státní zájem je před právem jedince prioritní....A tak jsem stavěl raději sám...a zadával dílčí zakázky. Historek s úředníky mám kopec a třeba by to jednou mohlo vyjít i knižně...

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5732 kdy: Červenec 18, 2018, 11:39:15 odpoledne »
Votroubku, není to tak jednoduché... kdybych před třemi lety věděla, co bude obnášet postavení malinké roubenky, také bych volila asi koupi pozemku s domem.
Mobilheim se mi nelíbí, ani se tam nehodí.

Zahradu jsme si zamilovali..i když tam znám už každý centimetr, neustále mě něčím překvapuje..
A proto vydržíme i ty nesmyslné úřady a jejich úředníky...trpělivost růže přináší...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5733 kdy: Červenec 19, 2018, 07:34:17 dopoledne »
MDobromilo vydržte, pokud jde jen o klasický maraton povolenek a vyjádření a není v cestě zásadní překážka typu stavební uzávěra pro danou lokalitu, stavba mimo smysl územního plánu (pokud to městečko nemá jen urbanickou studii), osvědčilo se mi položit nejbystřejšímu úředníkovi otázku typu co mohu udělat pro hladký a rychlý průběh stavebního povolení...kde to chce výce času, co lze vynechat, co mohu vyřizovat současně, kde souběh není možný.....Mně se vyjadřovala ke stavbě i vojenská správa, aby střecha neoslňovala vojenské piloty při přistávání.... ;D. Podotýkám, že mám klasickou střešní krytinu. Někdy pomůže pokud jsou zásadní připomínky k typu stavby, i vzít s sebou projektanta. A vždy se vyplatí jednat s vedoucím daného odboru, který má největší pravomoc a lépe ví, co lze či ne.....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5734 kdy: Červenec 19, 2018, 07:59:57 dopoledne »
Na úředníky je třeba si pamatovat tři základní poučky:
1. myslet si o nich můžete, co chcete, ale nikdy, opravdu NIKDY z nich ani sebemenším gestem nesmíte dělat blbce
2. pokud se vám nezdá rada jednoho úředníka, zavolejte si na několik dalších podobných úřadů a položte jim stejný dotaz
3. pokud se vám nezdá rada / vyjádření úředníka a jste si dost jistí, že to tak není, požádejte úředníka, ať vám to vyjádření podloží patřičným zákonem, vyhláškou, směrnicí apod.

No a v některých případech lze také využít lidi, kteří se v tom opravdu vyznají, a vyžádat si od nich "vyjádření"... ale za ty se platí a poměrně i dost.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5735 kdy: Červenec 19, 2018, 09:47:54 dopoledne »
A proto vím, že jen  statečná dobromila vydrží, slabý votroubek již koná činnosti, které se obejdou bez úředníků.Na druhou stranu mi to přináší stojický klid na duši, štavět nebudu, pozemky už taky kupovat nebudu, podzemní prostory vybuduju pod maskovací sítí a s úřady už nechci mít nic společého. Abych nemusel ani na evidenci aut, píšu auta na panímámu, stejně jako farmu a tak můžu jít a v klidu se jet s traktůrkem kabrio kochat do sadu....jo, začal červenat šípky, což je veselé, hrušky žňovky, ty maličké jsou zralé a mají opět tu epochální chutě a jablko julie udivuje svými květiovými a byliinkovými tony v chuti.
Budu sosat tu nádheru a pak půjdu na úřad, pokazit si tu nádheru......to určitě....Vy můžete, vy jste ti silní a odolní, já jsem slabá nádoba.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5736 kdy: Červenec 19, 2018, 09:55:54 dopoledne »
Mimochodem nemáte někdo tip, jak trvanlivě zpracovat blumy? Zkoušel z toho někdo kompot? U nás se už generace traduje, že jsou nejlepší syrové na jídlo (to potvrzuju), ale když jich je tolik, že se jich pak hromada vyhodí, tak je mi to líto.... do mrazáku se taky všechno nevejde. Tak nevím... nějaký rosol z nich? Marmeládu něčím přichucenou?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5737 kdy: Červenec 19, 2018, 10:15:00 dopoledne »
konkretizuj blumy, každá odrůda má svoje vužití, Některé se rozvářejí již při sterilaci, pak to nemusí chutnat kvůli konzistenci, stačí povidla, klevela, usušit v sušičce, smíchat s jiným ovocem , třebas s rybízem a udělat marmeládu, m máme k těmto účelům v nmrazáku ovocné dřeně a štávy, aby se dalo kombinovat i po sezoně. Na konzervování je nejlepčí zelená renkloda, potom oulinská, vazonova, z pološvestek všechn zázraky z čačaku a z mirabelek nancyská...... :

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5738 kdy: Červenec 19, 2018, 10:21:55 dopoledne »
Tak to bude těžký, máme je už několik desetiletí... asi to sázel ještě děda, odrůdu už nikdo neví. Když některý strom odchází, tak to přeroubujeme na mladší.

Vypadá to podobně jako toto:
https://www.prodejstromku.cz/produkt/caselman-bluma

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5739 kdy: Červenec 19, 2018, 10:23:58 dopoledne »
Ale ta povidla, to by možná šlo....

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5740 kdy: Červenec 19, 2018, 12:53:45 odpoledne »
Tak pokud to sázel děda, tak to bude althanova renkloda a pokud je budeš trhat, na zavaření jako plod nebo v půlkách nebude špatná...Záleží jen, jestli to je dobrý klon a jde od pecky.Patří mezi nejchutnější renklody a můžou jí konkurovat jen zelená a malvazinka.Povidla budou vyjímečná.Přeroubování nedopadne, tyhle stromy odcházejí na houbová onemocnění a věk přes třicet let je vyjímečný a biblický.Houby se šíří do celého organismu, takže zastřihnout a vedle zasadit nástupce.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5741 kdy: Červenec 19, 2018, 01:12:36 odpoledne »
Tak třeba máme jiný. Ty původní stromy byly staré min 50-60 let a podařilo se nám úspěšně uchytit rouby na mladší stromky,, tomu nejstaršímu už je 15.   

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5742 kdy: Červenec 19, 2018, 01:23:25 odpoledne »
No, záleží na podnoži a jaký mají ty strom rámec, jak jsou veliké a jestli to je na dobrém stanovišti, a tak záleží na váze plodu, může to být klidně nějaká stará záležitost..Jestli jsou ty stromy tak staré, pak to musí být souhra dobrých proměnných, protože tak dlouho peckoviny nefungují....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5743 kdy: Červenec 19, 2018, 03:15:59 odpoledne »
 :bee: :bee: :bee: ... taková (nejen) ovocná koláž pro chuť  :)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5744 kdy: Červenec 23, 2018, 02:34:55 odpoledne »
Aha, takže v Anglii je kampaň, která nabádá lidi, aby odevzdali i kuchyňské (špičaté) nože, pepřový sprej je zakázaný, ale silné žíraviny se tam smí běžně prodávat bez omezení??? Nějak to nemají zmáknutý...  "omg"

https://zpravy.idnes.cz/kyselina-utok-trilete-batole-britanie-worcester-f66-/zahranicni.aspx?c=A180723_111359_zahranicni_aha

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5745 kdy: Červenec 23, 2018, 03:59:07 odpoledne »
když si lidi řežou hlavy navzájem, je to hrůza, když se střílí, je to příšerné, když někdo musí šáhnout na dítě, nelze pro něj vyprosit  žádné slitování.Na děcka se nesahá, to by měl vědět každej dobytek,  trest za to by měl být okamžitý a absolutní.Bez vyjimek....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5746 kdy: Červenec 23, 2018, 05:41:01 odpoledne »
No když je někdo schopen utočit tímto způsobem na děti...cítím, jak se ve mě ztrácí lidskost. A pak že bychom se nedovedli bránit...I dovedli. A až vezmou Angličané do rukou motyky a vidle bude veselo. Je na tom vidět ten absolutně nesmyslný paradox pezpečnosti...zakážeme vám nosit kladivo, nůž, pilu, nůžky...žiletky a nedej bože břitvy...pak zakážeme prodek kyselin, perocidů, louhů....barev a jedu na krysy...a pak nám možná dojde, že když vám vagabund rozbije hlavu lahví od piva nebo lažební koskou, vy ležíte v krvi a máte nejen prázdné ruce, ale i pohled. A politici, co to prohlasují budou mít svou ochranku....toto je cesta do pekel, protože slušnému člověku brání se starat o svou osobní bezpečnost a omezuje mu život...a lumpa to stejně nezastaví. Trest smrti byl v EU zrušen...naše bohatá společnost si může dovolit krmit i tyto loidské bytosti. Ale pokud někdo takto svéhlavě  azákeřně zaútočí na dítě, měl by dostat doživotí s nucenou prací v kamenolomu, aby se mu život stal pravým peklem. Protože pokud to to dítě přežije, ponese si nadosmrti následky a jeho rodiče asi ani nechápou, jak to mohl někdo udělat...Ale dobře chápou, že se s následky budou potýkat do konce života.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5747 kdy: Červenec 24, 2018, 09:29:48 dopoledne »
Takže - dozrávají hromady švestek, pomalu už se můžou začít protrhávat broskve na kompoty, do toho stále frčí okurky a rajčata a co nevidět nastoupí jablka .... je s tím sice spousta práce, ale je to mnohem veselejší než předchozí dva roky, kdy jsme akorát okukovali holé stromy  :bee: :bee: :bee:

Online MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5748 kdy: Červenec 24, 2018, 06:05:44 odpoledne »
Ano, máš pravdu..my si poprvé na zahradě užíváme tu nadúrodu. Nejvíce momentálně jedem nakladačky a přesnídávky z letních jablek, salátivky nestíháme konzumovat...cukety začínají, rajčata tak ještě 14 dní, stejně jako švestky a ryngle. O rybíz se už rádi dělíme s ptactvem.

Čekáme na poslední papír ke stavebnímu povolení..základy se už začnou.

Zítra mrknu do včel, jestli ještě něco malinko dají, pak je hodlám konečně přestěhovat a zakrmit.

Nenudíme se...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5749 kdy: Červenec 24, 2018, 06:55:11 odpoledne »
Rajčata, dýně o měsíc dříve, první švesky, hrušk, jablka, cukety už nemůžeme ani vidět, mrkev moc pěkná, kapusty jako ze žurnálu, nakládačky kdesi zarostly bejlím, zelí bude biblických rozměrů, cibuli jsme sklidili a česnek až za čtrnáct dnů, vypadá to, že to nebude hitparáda, ale ani k pláči, takový šedivý průměr....Vymyslel jsem zeleninovou pánev, kdy jsme s kloučkama sklidili pár paprik, pár rajčat, velikou cuketu, čtyři mrkve, cibuli a vše na kostičky a podusit, kousek uzeného špíčku na ovonění, sůl, kari a uvařené těstoviny... a panímáma nevěřila, co lze ukutit z CO DŮM DAL.....Dnes kapustové závitky a zítra cuketové smaženky....Léto budiž pochváleno....