Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 172281 krát)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #5350 kdy: Leden 07, 2018, 05:54:46 odpoledne »
no, ono podle učení hauschky je biologická hodnota potravy připravené na dřevě někde úúúúúplně jinde, než na čemkoli jiném....takže reptání lidí, že je jídlo na kamnech jiné ,je opravdu věrohodné.....navíc je u toho nenapodobitelná atmosféra......

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5351 kdy: Leden 07, 2018, 06:09:07 odpoledne »
Lehce zmodernizovaný dům z padesátých let má své kouzlo.. Topení pracuje samotížně, protože byl jen vyměněn kotel, v kuchyni a v podkrovním pokoji jsou kamna, ve sklepě je stále takřka funkční prádelna..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5352 kdy: Leden 07, 2018, 06:14:48 odpoledne »
Bramboráky jsou pro mne transportní médium pro pravidelný přísun česneku. Nepřidávám česnek do těsta, ale utřu ho nožem na prkénku a nanáším na již usmažené placky. A protože chodím mezi lidi, mohu si takovýto luxus dovolit jen o víkendu.

Za sebe konstatuji, že už nikdy nebudu připravovat bramboráky jinak, než na ohni ze dřeva :D

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #5353 kdy: Leden 07, 2018, 07:37:17 odpoledne »
Teda já vám nechci brát iluze, ale vařila jsem už asi na všem a zdrojem tepla to fakt není (opravdu si ani neumím představit důvod, proč by bramboráky z kamen ve kterých se topí dřevem měli chutnat jinak než bramboráky připravené jinak a ani jsem takové rozdíly nikdy nezaznamenala). Spíš mi připadá, že spousta lidí neumí s různými zdroji tepla správně zacházet, nebo používá špatné nádobí. Taky jsme jednou (shodou okolností taky nad bramboráky) vedli podobnou debatu, že od babičky z kamen byly lepší. No jistěže byly, když ten vnuk hodil na plynový hořák tenkou pánev, která se okamžitě rozpálila, až z ní šel kouř a do toho pak sázel těsto. S plynem je potřeba umět zacházet, stejně tak s elektrickou plotýnkou. U kamen je jedna velká výhoda - mezi ohněm a nádobím je pořádně tlustá plotna. Proto se ani ta pánev tak nerozpálí (zvlášť když topíš jenom dřevem), nebude se v ní přepalovat tuk a tudíž každé jídlo bude chutnější.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5354 kdy: Leden 07, 2018, 08:52:43 odpoledne »
Taky jsem si říkal, že problém bude asi někde tady.. Ten sporák na pevná paliva je holt blbuvzorný.

Používám na bramboráky výhradně buď černou masivní smaltovanou litinu (já, vím, není to litina ale kotlový plech) nebo Zepter, respektive jeho předchůdce, tedy, opět velmi kvalitní a masivní nerez. Sádlo se mi přepalovalo jak na elektrice, tak na plynu.

Připouštím, že se hlavní problém nachází mezi plotnou a podlahou, tedy, že neumím správně zacházet se zdroji tepla, ale na těch bramborákách z dřevem vytápěné plotny jsem si fakt móóóóc pochutnal.

A protože se ztotožňuji s filosofickými důsledky kvantové fyziky a vím, že když někdo vaří s láskou, tak že je jídlo chutnější, tak proč bych nemohl věřit Votrouzbkovu tvrzení, že jídlo uvařené za pomoci dřeva chutná lépe.. Konec konců, zažil jsem to dnes na vlastní chuťové pohárky :D

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5355 kdy: Leden 07, 2018, 08:53:22 odpoledne »
Co na to říká Retti?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5356 kdy: Leden 07, 2018, 09:21:00 odpoledne »
Ale jó, klidně ten úspěch připiš kamnům a ohni ze dřeva, trocha víry nikdy neškodí  :)

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5357 kdy: Leden 08, 2018, 07:06:12 odpoledne »
Co na to říká Retti?

Retti to cítí stejně...
Nemohu vědecky nijak dokázat, proč mi jídlo uvařené na kamnech vytápěných dřevem chutná lépe, ale prostě to tak je...
V novém domečku chci klasický sporák na dřevo...kachlový s troubou na pečení.. @-->

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5358 kdy: Leden 08, 2018, 08:41:38 odpoledne »
to je v pohodě...většina věcí se nedá vědecky dokázat...a přesto fungují. I votroubci šetří na nová kamínka....
https://www.zbozi.cz/vyrobek/nordica-america/?varianta=cerny

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #5359 kdy: Leden 08, 2018, 10:20:13 odpoledne »
Pěkný kousek. Co jsi používal dosud?

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5360 kdy: Leden 08, 2018, 10:30:57 odpoledne »
Ta jsou krásná... @-->

Já mám představu stavěných...ale to bude až asi za nějaký ten pátek...je to pálka..

http://www.kamnarstvi-boruvka.cz/fotogalerie/kachlove-sporaky/

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5361 kdy: Leden 08, 2018, 10:37:30 odpoledne »
Vstavané môžu mať aj vela nevýhod. Ale inak je to fajn. Okrem varenia, je to taká rodinná pohoda rodinného krbu, teplo a vôňa a žiadny stres. A aj preto lepšie ostatným chutná viac.
Ja neviem, čo by si človek mohol viac priať. A asi aj preto sa práve rozvádzam.  ???
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5362 kdy: Leden 08, 2018, 10:45:25 odpoledne »
Ojoj..to je mi líto...ale ty to máš asi v sobě vyřešené..tak ať to moc nebolí...nikoho...

My začínáme na jaře...už nám taky není 20, tak snad to půjde...a protože se penízky budou kutálet, kachlivý sporák zatím nehrozí..takže to budene řešit nějakou levnou alternativou...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5363 kdy: Leden 08, 2018, 10:56:59 odpoledne »
Já vařil na sporáku fikoterm deset let a pak se díky  macešskému zacházení rozpadnul.Kdybych se o něj staral zodpovědně, asi by vydržel o pět let déle. My už nemůžeme pec zděnou, miluju ji v selském provedení obílenou....chce to sehnat cihly z akumolačních kamen a těleso postavit z toho.,.....ale my už jen kamna, ale určitě troubu na dvě husy.....to je základ.Ale dobromile poslouží cokoli, na čem se nechá vařit a péct, jen po těch maličkých netoužit, stojí za prd.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5364 kdy: Leden 08, 2018, 11:03:02 odpoledne »
Máś pravdu, votroubku...uvidíme, co rozpočet dovolí.
Momentálně jen základy( zvažujeme sklep..tedy sklípek)..a hrubou stavbu, včetně oken dveří se střechou...další rok se uvidí...

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5365 kdy: Leden 08, 2018, 11:17:26 odpoledne »
Ja som minulý rok kupoval na zavretú terasu toto www.ppkteplodomova.cz/product/318-sporak-vsp-9170-oliver-kvs-moravia-doprava-zdarma
A úplná spokojnost. Akurát to je len na jednu kačku-husu. Ale to stačí.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5366 kdy: Leden 08, 2018, 11:28:25 odpoledne »
jasně, jenže nám se stalo, že přijely všechny děti i s partnerama, to je šest lidí, pak naše dvě malé děcka a my s panímámou, to jsou další tři, páč já jsem za dva , to je jedenáct lidí a to už muší bejt huse dvě.A rodinu udržovati, sluší se v každé době....kdo nedbá, ten shledá....

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5367 kdy: Leden 08, 2018, 11:57:50 odpoledne »
No, ale k tomu mám stále aj el trúbu. A teraz sme piekli 4 kačky, lokše a všeličo iné. Tiež pre tri rodiny. Takže hladem neumrem. :D
V dobách núdze bude treba piecť o niečo skôr, než budú všetci hladný.  ;)
A mám aj velký gril na drevo na prasa a dáke polné kuchyne a kotliny. Takže uvarím aj pre pluk... :D

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5368 kdy: Leden 09, 2018, 09:01:13 dopoledne »
Naděláte...  :) ... 10 lidí je u nás poměrně často na oběd či nějakou oslavu a dá se to zvládnout i s jednou troubou běžné velikosti  ;) :rose:

Mimochodem zrovna včera jsem se probírala Sandtnerovou a píše tam, že jedna husa vystačí pro 10-12 lidí... škoda, že tam nepíše jak velká ta husa má být. U nás by teda jedna husa pro 10-12 lidí nestačila  ;D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5369 kdy: Leden 09, 2018, 12:28:52 odpoledne »
ale jo, jasně že jo, pro somálskou vesnici je naše husa celoroční stravou.velká trouba je velice dobrá i k jiným věcem, než je husa, a to je pro mne samozřejmě důležitější, a to je sušení.Sušení nejen nad kamny, ale i v troubě, pootevřené či otevřené.Kapacita je to, co je k nezaplacení a my sušíme zeleninu, ovoce i maso, dokonce i děcka keramiku před vypálením, takže velká trouba je pro nás zřejmě potřebnější, než pro jiné.
Zabýváme se výrobou pracharandy, pemikamu, masovýma tyčinkama a kořenícíma směsima, takže veliká trouba a rozlehlá plotna jest učiněným požehnáním. A neděláme to jen pro sebe, ale i děti a příbuzné, i pro bártr, takže potud veliká trouba. Navíc se tam vleze i selátko, což mne nadchlo v itálii, kde jsem je viděl.Vlastně ani netuším, co je ta nordica zač, ale kdyby někdo dělal litinové cokoli většího, koupím to tam.

Offline milo1944

« Odpověď #5370 kdy: Leden 10, 2018, 11:29:23 dopoledne »
. . .  zrovna včera jsem se probírala Sandtnerovou a píše tam, že jedna husa vystačí
pro 10-12 lidí. . .

Tak já dostal do ruky jídelní lístek jedné zdejší jídelny.
Zrovna jsem tam uviděl v nabídce pečenou kachnu, se zelím a s knedlíkem.
Na porci nabízí 200 gramů, syrového masa, před tepelnou úpravou.
Je mi jasný, že doma snad nikdo maso neodvažuje, ale v případě tří, až tři a půl kilovýho ptáka - - -
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5371 kdy: Leden 10, 2018, 11:51:59 dopoledne »
Milo, domáca hus tak 4 až 6 kg. To by mohlo vystačiť pol kg na hlavu. Počíta sa asi u tých 12tych, že sú rodina. Takže ženy, deti, starci. Nie borci z bane... :D

A Soňo, super, že si nám to stihla napísať. Tak budeme teraz sledovať dymové signály... :D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5372 kdy: Leden 10, 2018, 01:23:42 odpoledne »
já, když mi končí počítač, tak kolem něj zapálím vonné tyčinky z nepálu a zavolám kámošovi, kterému řeknu, aby to opravil, že to nefunguje.Víc opravdu neumím.....K huse, normálně na ni zase dostávám chutě, ale zejta udím klobásky, a bůček, tak to asi rozběhám.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5373 kdy: Leden 10, 2018, 05:50:50 odpoledne »
No a já si na kamna pořídil litinovou konvici na čaj a v pátek ji zkusím otestovat. Litina má pro mne ve spojení s kamny na dřevo a plotnou neskutečný půvab, protože vařím, poslouchám nějaké pohodové mluvené slovo civím do plamenů a ač pracuji odpočívám...Začalo to litinovým kotlíkem na guláš a začínám pošilhávat po sadě litinových hrnců...Soňa má sice pravdu v tom, že vařit se dá prakticky na všem, ale ty kamna mají fakt svůj půvab. Mno a Saladin mě navnadil, takže dnes prubnem s dětma výrobu bramboráků se škvarkama a kyselým zelím.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5374 kdy: Leden 10, 2018, 05:59:30 odpoledne »
No vo tom žádná, kamna jsou super.... já akorát nevěřím na to, že to jídlo z kamen má jinou chuť  ;)

Offline Včeliš

« Odpověď #5375 kdy: Leden 10, 2018, 06:52:58 odpoledne »
Myslím, že chuť jídla je dost subjektivní věc a hodně ho ovlivňuje psichika. Proto se klade v restauracích důraz na prezentaci na talíři a na stravovací prostředí.
No, a když člověk ví na jakejch krásnejch kamnech je jídlo uvařený, tak mu taky hned líp chutná.
Ještě mě napadá i jeden racionální důvod a to, že prostě to teplo z plotny je rozprostřené rovnoměrně po celém dně a přirozenějc kolísá než na elektrické plotýnce, případně plynu.
Moje žena si pochvaluje, že na kamnech se jí i líp smaží, takže nějaký fyzikální rozdíly tam budou. U vaření brambor to je ale asi jedno.

Offline milo1944

« Odpověď #5376 kdy: Leden 10, 2018, 08:13:41 odpoledne »
Já jsem mněl kachlový kamna jako jednu z podmínek, abych s odstěhoval na vesnici.
Kamna sice v domku byly, ale nutně potřebovali opravu. Ovšem, oprava kachláků je dost náročná, a tak po domluvě s kamnářem jsem sporák zboural, a koncem října 2006 jsem nechal postavit kamna nový.
V létě vaříme na elektrice, na dvouvařiči. Každej podzim slyším stížnosti, jako : "Já musela jako děcko topit, už jsem v tom zase."
Na rozdíl každý jaro se nechce manželka kamen vzdát.
Pokud vaříme na elektrice, příjde ke slovu papiňák, ale na kamnech můžeme "táhnout" krásný vývary, a využívat pomalý pečení masíčka při nižší teplotě.
Stejně tak je možný s troubě sušit kde co.
Další výhoda sporáku je velikost plotny, kam se vejde v případě potřeby hromada hrnců a pánví.
A v zimně stejně topíme na teplo.
Topil jsem jenom dřevem, ale třetí zimu pálím ke vší spokojenosti dřevěný brikety.

Je pravda, že kachláky nějak moc šmak jídla neovlivňují, ale doba vaření, má velikej vliv na chuť jídla. Prostě se zase tolik na vaření nemusí pospíchat, a to už na chuť jídla vliv má  :P

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5377 kdy: Leden 10, 2018, 08:47:43 odpoledne »
záleží na přístupu. věř a víra tvá tě uzdraví. Někdo věří v boha, jinej ve valhalu, puristi v energie a vím bezpečně, že se to dá i poměrně lehkou vědeckou metodou dle rudolfa hauschky osvětlit. Převařte vodu na elektřině a odděleně i na dřevě a zalijte tou vodou semínka identických rostlin a identického setového lože.A bude jasno.
A tak chtějí odběratelé léčivých komponentů bez výhrady komponenty zpracované na dřevě a ničem jiném.Vlastně, elektrické vařiče dají potravině dávku elektromagnetismu, plynový vařič zase ovívá potravinu jedovatými spalinami a uhlí při spalování koncentruje přirozenou radioaktivitu pozadí, což jsem schopen měřit i já....Takže netřeba víry, stačí se jen zamyslet.
A nebo ne, nemusíme myslet a můžeme si ponechat vlastní víru.Faktem zůstává, že vaření na dřevě ovlivní příznivě náladu, pohodu a pohodový člověk vnímá vše příjemné mnohem citlivěji, než kdokoli jiný.Dle mého to funguje výrazně synergicky.

Offline milo1944

« Odpověď #5378 kdy: Leden 10, 2018, 10:02:08 odpoledne »
Máš pravdu, a v neposlední řadě dřevo, kupodivu i ty pilinový brikety navíc barák dokážou krásně provonět.
A to je to příznivý ovlivnění nálady a pohody v baráku.
                                                                                    :pa: 

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5379 kdy: Leden 17, 2018, 09:31:58 odpoledne »

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5380 kdy: Leden 17, 2018, 10:05:11 odpoledne »
Bohužel je to daň za intenzifikaci zemědělství. Řadu plodin bys bez chemie nevypěstoval, nebo bys byl výnosem hodně pod průměrem. Otázkou je, jak dlouho se takto dá půda ještě ždímat. Roste mám zasolenost půd a je dáno průmyslovým hnojením. Jenže kravský hnůj se stává raritou. Když jsem ho potřeboval, prostě v okolí 15 km nebyl. Zato bylo pár maštalí, kde byla fůra koňského za odvoz....takže jsem bral to co bylo. Zahradu jsem tím po pár letech vyhnojil a jílovitou půdu vylehčil. Dnes bych ten koňský klidně kompostoval s posekanou travou a po 1-2 letech zaoral....Někdo tvrdí, že piliny prý půdě škodí, ale v tom jílu jsem to nepozoroval.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5381 kdy: Leden 18, 2018, 04:22:41 odpoledne »
jehličnaté piliny okyselují půdu. Konečně napadl sníh a my se konečně můžeme vydat na sjezdovku a bojovat o řád promáčknutého blatníku ariho vatanena.Dnešní generálka prokázala, že jsem s gumama neprohloupil, ultragrip performance gen 1 jsou pecka a tak  v sobotu ráno se všechny teorie změní ve fakt, kdo letos tu sjezdovku vyjede.....zima budiž pochválena.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5382 kdy: Leden 18, 2018, 06:25:17 odpoledne »
No jo, to mě mohlo trknout s tou půdou. Jenže já sypu na zahradu i popel ze dřeva, takže alkalické uhličitany zase pH vytáhnou. Ale nebude na škodu v létě udělat výluh půdy a to pH změřit.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5383 kdy: Leden 18, 2018, 06:28:02 odpoledne »
no nebo si najdi stáj, kde podestýlají slámou...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5384 kdy: Leden 22, 2018, 07:57:45 dopoledne »
tak co, kde seženem ty elektromotorky??https://www.youtube.com/watch?v=2w2VH39pt6U

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5385 kdy: Leden 22, 2018, 10:30:04 odpoledne »
nepracujete někdo s kameny? mám nějaké odřezky polodrahokamů, jmenovitě tygčí oko, lapis lazuli a malachit.....Vše v neleštěné, v té nejlepší dostupné kvalitě, velikost od cm čverečného po asi sedm, síla deset mmm plus.Dělám s tím, takže tvalý přísun. Peníze nechci, raději bártr.Jedná se o šperkařskou kvalitu....

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5386 kdy: Leden 22, 2018, 11:04:11 odpoledne »
něco vymyslíme, pár kousků nepadá na váhu, to je jasný.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5387 kdy: Leden 23, 2018, 01:20:51 dopoledne »
A ak to nie je tajné, k čomu používaš tieto kamene?  ::)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5388 kdy: Leden 23, 2018, 11:25:24 dopoledne »
Aká paráda? Ja už dva mesiace zápasím zo snehom. A zase padajú tie biele sračky... :D

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #5389 kdy: Leden 23, 2018, 11:59:03 dopoledne »
Aká paráda? Ja už dva mesiace zápasím zo snehom. A zase padajú tie biele sračky... :D

To je příroda :) Do půl metru ok, pak sněžnice a balada  <3
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5390 kdy: Leden 23, 2018, 12:06:06 odpoledne »
Veď to, že bežky som ešte vytiahnuť nestihol, a na snežnice ešte pár cm chýba... :D

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5391 kdy: Leden 23, 2018, 01:18:28 odpoledne »
Dagu, že ten príbeh o debovi z pétržky co sa odstahoval niekam do prrrr bol napisany na tvoj podnet? Len dotyčný bol chytrejsí... Si nerozmyslal predavat ho do Afriky? Možno by tým padom nepotrebovali odtiaľ tí doktori tak húfne k nám chodiť lyžovať...

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5392 kdy: Leden 27, 2018, 08:22:24 odpoledne »
U voleb jsem byla...ale moc to neprožívám..neboli " chleba levnější nebude"...
Třídím semínka...zatím hrášky, fazole a boby..celkem 14 druhů.. odzkoušených a vypěstovaných mnou...některé druhy opakovaně... :bee:

Offline Včeliš

« Odpověď #5393 kdy: Leden 27, 2018, 08:31:54 odpoledne »
Máš pravdu.
Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je politici zakázali.
Taky se už těším na zahradu a na včeličky, už se to blíží :bee:

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5394 kdy: Leden 27, 2018, 08:46:56 odpoledne »
no mne i pres nemoc tesi slepicky.
jak sem byl v  nemocnci tak mi to vse vzala liska. tak sme koupil 5tydeni kuratka za skvelou cenu 60/kus. nejdrive ve skrini od bot a ted je mam v dilne uz maji asi 10m2 a kutloch na ohrati....
i v zime se da delat hodne preperskych veci.
pri lecbe , nebot jedine homeopatika mne s toho dostali, tak sem si rikal, ze dat dohromady senzam homeopaitk, ktere se hodi....
popravde pri totalni selhani systemu bude problem s lekema a hlavne hodne nemoc bude psychickych atd, bych urcie preferoval hadi homeopatika....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5395 kdy: Leden 27, 2018, 09:07:49 odpoledne »
A já obhlížím stromy a tipuju si větve, které půjdou při blížícím se prořezávání pryč. Hlavně mladé stromky mi dělají radost... a nejvíc asi ontario, krásně se mu daří, bude z něho krásný strom. A naše nejmladší zlatá reneta zdá se bude větší, než jsme čekali ... no prostor tam má, tak to půjde  :)

Offline Včeliš

« Odpověď #5396 kdy: Leden 27, 2018, 09:25:48 odpoledne »
Bartolomeji, je dobře, že máš radost ze slepiček. Při každé nemoci je důležité zachovat si psychickou pohodu. Pomáhá to víc než si většinou všichni myslí.
Homeopatika jsou toho příkladem. Přestože nemají žádnou účinnou látku, léčí stejně, nebo lépe, než tradiční léky.
Přeji Ti brzké uzdravení, ale musím Ti také říct, že na boreliozu mi předepsaná antibiotika opravdu pomohla, a není dobře odmítat léčbu od lékaře.

Offline milo1944

« Odpověď #5397 kdy: Leden 27, 2018, 09:52:48 odpoledne »
Je to dobrý.
Snížek - sice hodně pomalu, ale odtává. Venku je +1°C.
Na zahrádce nesměle vykukujou první poupátka pivoňek.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5398 kdy: Leden 27, 2018, 11:21:48 odpoledne »
Tak zatím je zima relativně teplá a pozoruji, že asi stoupá u nás spodní voda, což je dobře. A na zahradě nás čeká příprava rybízů na roubování.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5399 kdy: Leden 28, 2018, 03:19:01 dopoledne »
Spodní je prádlo. Voda je PODZEMNÍ!

Jinak souhlas, pozitivní zpráva..