Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 160735 krát)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #5450 kdy: Listopad 18, 2017, 09:36:41 odpoledne »
Každý by zmäkol, ak by došiel o všetko, na čom mu záležalo.
Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno zúžitkovať: prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srsti kefky a jeho menom možno dokonca aj nadávať.

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5451 kdy: Listopad 19, 2017, 06:37:17 dopoledne »
A čo ti kobyla skapala?

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5452 kdy: Listopad 19, 2017, 09:36:58 dopoledne »
Už jsem překročil ten bod, kdy tělo z nadváhy stávkovalo, udržím se opět celý den (pracovní dobu) na nohou při lehké fyzické práci, aniž bych byl chorobně unavený a vyčerpaný.

Co se týče těch svalů, určitě se nehoním. Přeci jen, současných 35 kg  nadváhy to ani nedovoluje, těch obvyklých 7,5 -13 km udělám spíše rychlou chůzí (cca 6km/hod) jen si několikrát maličko zaklusám, tak nanejvýše 100 metrů v kuse. Snažím se nedělat věci, které mi jsou nepříjemné. Zjistil jsem, že mám nějaký bod, asi tak 40 minut, kdy se tělo přepne do nějakého jiného režimu, ve kterém se cítím příjemněji a nabitý energií, vždy asi tak po 4 km ostré chůze se to objeví. Chodím se hýbat v průměru od den.. Je hloupé že je brzo tma, takže na okruhu lesoparkem udělám dvě, maximálně tři kolečka. Doháním to pak cestou na nákup v Kauflandu, to je 6 kilometrů dohromady tam i zpět, vždycky vezmu nějakou tu minerálku a zeleninu, sýry, vajíčka..

Dříve jsem se snažil klusat od samého začátku, v reakci na Maunovy a Soniny rady jsem začal poklusávat až po ujití těch 4 km, kdy je tělo dobře okysličené a zřejmě i spálena většina jaterního glykogenu a tělo začne zřejmě spalovat tuky. Za mlada se říkalo, že na hubnutí je potřeba pohyb delší než 20 minut, asi na tom něco bude.

Chci shodit nízkosacharidově ještě tak 5 kilo a pak začnu jíst luštěniny a nějaké ty pomalé sacharidy, tedy pohanku, ovesné vločky. Hořčík a C + B pravidelně zobu, spolu se Schindelleho minerály, vlákninou a kolagenem, dělám si zeleninové saláty, baštím okurky, vejce na tvrdo, do marockých rybiček v olivovém oleji si přimíchávám cibuli a česnek, doplňuji to tvarohem nebo Cottage, bílkoviny beru i z Mozarelly, ale v tvrdých sýrech, syrečcích a balkánském sýru je moc soli, takže ty už určitě ne, dokonce mi přestaly chutnat. Když jogurt, tak originál řecký, žádné místní zpančovaniny.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5453 kdy: Listopad 19, 2017, 11:59:24 dopoledne »
nedělní husička nádherně voní, z domácích knedlíků se kouří  a moravské zelíčko je hotovo. Jen já slíbil, že se naučíme vyňatá slova po L, ale zasekli jsme se u slova plynout, protože bylo mylně interpretováno jako plínou, a diskuse se zvrtla v otázku, jak daleko lze dostřelit plínou z kanonu.Po krátké úvaze jsem dospěl k názoru, že plína se srdíčkem z olova ve zmraženém stavu by letěla předaleko, ovšem panímáma postrádá nadšení z vyučovací chvilky nedělní....Požehnaná husa nedělní.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #5454 kdy: Listopad 19, 2017, 12:59:25 odpoledne »
No my sedíme v kuchyni, na sporáku se ohřívá porkovka a už mám hotový guláš. Žena trpělivě učí dceru psát u toho si spravuje polstrování sedla a já se synkem trénujeme u vaření výslovnost....takže šššššš a jako mašššinka ;D. Prostě rodinná pohodička s občasným zahřměním, když dítka zlobí.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #5455 kdy: Listopad 19, 2017, 01:56:37 odpoledne »
U nás byla husička minulý týden, dnes byla hrachová polévka a tvarohové knedlíky s jahodama  :)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5456 kdy: Listopad 19, 2017, 08:03:25 odpoledne »
Já jsem dokoukal pátou sérii Her o trůny.. Dost dobré a poučné.

Zaujalo mne, že přiznaným bastardům dávali příjmení "Sníh" tedy, Snow, a jeden Snow byl i v Hunger Games.. Zajímala by mne symbolika toho příjmení.

Prý jsou Hry o trůny inspirovány středověkými boji ve starobylé Číně, která se také skládala ze sedmi království.. Smíchali čínskou historiii s dobami a hardware krále Artuše.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5457 kdy: Listopad 19, 2017, 08:24:34 odpoledne »
Hra o trúny je asi to najlepšie, čo som kedy videl. Nedalo sa to prestať pozerať. A tak som si pozrel všetky časti za týždeň, a potom znovu. Je to v podstate námet z celého sveta, a niekolkých etáp histórie. Francúzko, anglicko, mongolské hordy, vikingovia, egypt, rým....

Priezviská sa bastardom dávali rôzne. Ale hlavne bezvýznamé. Sníh, písek.... ;)
Najosožnejšie zviera je prasa. Každú jeho časť možno zúžitkovať: prednú a zadnú časť ako mäso, kožu na topánky, zo srsti kefky a jeho menom možno dokonca aj nadávať.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5458 kdy: Listopad 20, 2017, 09:08:04 odpoledne »
Alespoň že na něčem jsme se shodnuli..

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5459 kdy: Listopad 21, 2017, 01:46:30 dopoledne »
A na cem?  :o

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5460 kdy: Listopad 21, 2017, 05:13:08 dopoledne »
to by mne taky zajimalo
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5461 kdy: Listopad 22, 2017, 08:17:22 dopoledne »
Na těch Hrách o trůny.. Také je sleduji tempem celá série za jeden den.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5462 kdy: Listopad 22, 2017, 10:13:59 odpoledne »
Potřebuju poradit...kde hledají právní pomoc úplně chudí lidé?Sousedka  vdova bydlí v dvoudomku  druhá půlka vlastní nádvoří, v kterém je přístupová cesta k domu. Vdova má věcné břemeno na průjezd a  průchod, ale majitelé si tam chtějí dvůr uzavřít bránou či vraty, a znemožní vdově příjezd sanity, je těžce nemocná s roztroušenou sklerozou, ani jí nedovezou uhlí, když nebude doma a poštáci nedoručí zásilku k domu. Jak jí pomoct, bych to pak nemusel řešit silou...má dvě děcka a chádá jak kostelní myš.....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5463 kdy: Listopad 22, 2017, 10:27:08 odpoledne »
Pokud se jedná skutečně o věcné břemeno, pak jí cestu zatarasit nesmí. Ale je tu pár otázek - jak má to věcné břemeno ošetřené (jak vzniklo, kde a jak je zapsáno), jaké jsou přesně podmínky užívání a jak to s tou bránou vlastníci pozemku myslí - dají si tam jen bránu a paní bude mít nadále volnou možnost procházet / projíždět, nebo ji plánují zamykat, nebo...? Je to brané tak, že brána nenarušuje právo věcného břemena, pokud od ní bude mít paní klíče. Snažte se to vyřešit v klidu, mohli by po ní chtít, aby se podílela na nákladech na údržbu cesty.

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #5464 kdy: Listopad 22, 2017, 10:29:41 odpoledne »
Docela dobrou zkušenost mám s bezplatnou charitní poradnou: http://tourism.zabreh.cz/katalog-sluzby-firmy/obcanska-poradna-zabreh/
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5465 kdy: Listopad 22, 2017, 11:15:12 odpoledne »
břemeno je zapsané v katastru nemovitostí a bylo součástí kupní smlouvy, kdy dům s mužem dům kdysi kupovali. Když udělají bránu, tak se k ní doktor nedostne, pokud mu sama neodemkne bránu, což nemocní občas šptně zvládají......Chtěl bych, aby se sama pokusila věc řešit, protože jsem to zkoušel  bez plných mocí ověřených notářsky to nejde  já taky nemám čas.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5466 kdy: Listopad 23, 2017, 02:06:07 odpoledne »
To chápu... bohužel jak jsem psala, pokud dostane od brány klíče, tak to bude bráno tak, že její právo není narušeno... Nevím, jak tohle vyřešit. Asi jedině domluvou s majiteli.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5467 kdy: Listopad 23, 2017, 06:49:35 odpoledne »
rád bych zde vystavil tohle, je to paráda......Umí pandury plavat????
http://www.securitymagazin.cz/historie/video-takhle-uraduje-ceskoslovensky-obrneny-transporter-ot64-1404058119.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
pak to někdo šoupněte, kam to patří....

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5468 kdy: Listopad 23, 2017, 07:41:17 odpoledne »
Samozrejme, že zvládne aj plavať. Ale musí byť všetko v cajku, včetne vodiča. Inak predvedie štýl sekera  :D

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5469 kdy: Listopad 23, 2017, 09:07:31 odpoledne »
rád bych zde vystavil tohle, je to paráda......Umí pandury plavat????
http://www.securitymagazin.cz/historie/video-takhle-uraduje-ceskoslovensky-obrneny-transporter-ot64-1404058119.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
pak to někdo šoupněte, kam to patří....
U SKOTů  bylo nešťastně umístěné sedadlo řidiče. Stačilo levým kolem najet na minu a ...
Potom u toho dělali nějaké dodatečné pancéřování.
Ale pro mě je to stejně moc velké. Úplně by stačil takový BRDM.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5470 kdy: Listopad 24, 2017, 09:51:17 dopoledne »
Včera v podvečer proběhla v rámci cyklu přednášek Biologické čtvrtky (www.bioctvrtky.cz) přednáška egyptologa prof. Bárty.

Přednášel na příkladu egyptské Staré říše (2600 až 2200 př. Kr.) o kolapsech společnosti, kde se snažil zobecňovat a s přesahy k dnešku. Na přednášce byli přítomní i další vědci a akademici, viděl jsem např. prof. Flégra nebo prof. Komárka. O to byla přednáška a následná diskuze zajímavější.

Když se probíralo vliv klima na společnost. Upozornil prof. Bárta, že se občas stávalo, že nepřišly záplavy a nebyla v daném roce úroda a lidé museli přežít do dalšího roku. Ptal se, kdo z publika má zásoby potravin na více než dva týdny. Nezvedlo se mnoho rukou. Ale zvedla se i jedna ruka z předních řad, kde seděli známí vědci a akademici. Prof. Bárta na něj kouknul, usmál se a poznamenal: "jo to jsi ty". Neviděl jsem, kdo to byl, ale mám pocit, že to byl dr. Cílek, nevím určitě.

Například v diskuzi padla otázka, jestli při kolapsech společnosti dochází k úbytku obyvatelstva. Prof. Bárta odpověděl, že jejich archeologické metody jim na to neumí odpovědět, ale že to tak nemusí nutně být. Naštěstí mezi přítomnými byl i nějaký vědec, co se zabývá DNA. A ten vystoupil s tím, že dnes dokáží analýzou DNA zjistit náhlý úbytek populace (v DNA se sníží různorodost genomu - nepochopil jsem to přesně). A že z tohoto pohledu egyptskou populaci zatím nikdo moc nezkoumal, že vyšlo jen několik článků a v jednom článku se takové náhlé snížení populace prokázalo.

Další zajímavost byla, když hovořil o zkoumání dlouhých časových řad. A že jeho samotného překvapilo a vůbec to nečekal, když zjistil velmi silnou korelaci mezi ozbrojeným konfliktem (válka, občanská válka a cokoliv dalšího) a následným rychlým rozvojem společnosti. Dokonce citoval svoji práci, kde tuto otázku rozebírá.

Byla to zajímavá přednáška, byla podaná s nadhledem a vtipem, protože ostatní diskutující byli také chytří lidé, dělali si z něj i legraci, když mu pokládali takové ty typické hloupé otázky veřejnosti "Pane profesore, a jak to teda dopadne?". I když to bylo vážné téma, přednáška vyzněla celkem optimisticky. Líbilo se mi to, až bude náhravka přednášky zveřejněná, zkuste se na to podívat.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #5471 kdy: Listopad 24, 2017, 10:17:44 dopoledne »
Nevíte jak se jmenoval film, kde vědec odešel na sever země do Kanady a tam chtěl zkoumat vlky. A myslim, že mu docházelo jídlo, tak jedl jako vlci. Tedy myši.  Stále na ten film myslim, kdyby nastala PA, tak myši by byl dobrý zdroj jídla.  Každý den bych pochytal 10-20 myší, tak by to zajistilo dost masíčka.:) Je otázka jestli 4 ořechy, které se použiji do pastiček je výživnější než 10-20 myšek.:)
Ale místo jezeni myšek bych to viděl jako krmivo pro psa. Prý psy jí myši.

Edit: už jsem to našel
https://www.csfd.cz/film/19346-volani-vlku/prehled/

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5472 kdy: Listopad 24, 2017, 11:21:45 dopoledne »
K předešlému příspěvku od Samotáře. Ta populace se mohla snížit i v důsledku hromadného exodu. Někde jsem kdysi četl, že pomocí DNA studie sledovali průnik a mísení různých kmenů s původním obyvatelstvem během stěhování národů. A jinak je třeba dokázán rozvoj Korei z dob Korejsko-Čínských válek. Korea musela kompenzovat lidskou převahu číny technickým rozvojem palných zbraní...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5473 kdy: Prosinec 01, 2017, 09:40:49 odpoledne »
Zítra jedem pro stromeček, těsto na perníky (trochu se zpožděním) odpočívá v lednici, ve spíži chladne čerstvě vyškvařené sádlo...Vánoce se blíží  :christmas:  :)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5474 kdy: Prosinec 01, 2017, 09:52:46 odpoledne »
Skariš, a ja musím do Vianoc ešte skántriť 70 dušičiek.  :-[

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5475 kdy: Prosinec 01, 2017, 09:57:28 odpoledne »
Co to?  ???

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5476 kdy: Prosinec 03, 2017, 10:11:39 odpoledne »
Přeji všem pokojný adventní čas...😇❄🎄

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5477 kdy: Prosinec 03, 2017, 10:19:54 odpoledne »
To byl prima adventní víkend... Vybrali jsme s dětmi "úúúúplně ten největší stromek", upekli perníky za doprovodu koled, ozdobili okna a zajeli jsme se do města podívat na rozsvícení stromu na náměstí  :)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5478 kdy: Prosinec 03, 2017, 10:21:00 odpoledne »
Přeji všem pokojný adventní čas...😇❄🎄

Děkujeme, tobě taky přejeme krásný advent  :)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5479 kdy: Prosinec 04, 2017, 11:35:24 dopoledne »
Máte nějaké zvyky a tradice, které dodržujete v adventu?

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5480 kdy: Prosinec 04, 2017, 12:27:17 odpoledne »
Nie :D

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5481 kdy: Prosinec 04, 2017, 01:15:58 odpoledne »
Nakupil som zapalky aby bolo čim v sviatocnu chvilu podpalovat sviecky na stromčeku. Som proste roman tyčka...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5482 kdy: Prosinec 04, 2017, 01:49:04 odpoledne »
My si tak nějak tvoříme vlastní tradice a každý rok je rozšiřujeme  :)
Třeba - krmení osla a velblouda na farmě, společné pečení perníků, společné pečení vánočky (každý musí zamíchat těsto), dětská předvánoční dílna (pozveme kamarády a zlatíme oříšky, slepujeme papírové řetězy a ozdoby) ... no a tak podobně  :) ... komerce nám do toho nezasahuje, ten tlustej červenej dědek nám nesmí do domu a o vánočním kamionu děti dosud neví a ani by do něj nechtěly  :)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5483 kdy: Prosinec 04, 2017, 02:15:07 odpoledne »
Tak u mna to je hlavne rodinná zakálačka. Je to symbol rodinnej spokojnosti s predzvesťou plného stola po celú zimu.  ;D
Tiež to znamená, že nebudem musieť zimu prežiť na perníkoch, a glyfosfátoch, ktoré neznášam.  8)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5484 kdy: Prosinec 04, 2017, 03:33:01 odpoledne »
co to je "zakálačka"?  :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5485 kdy: Prosinec 04, 2017, 05:54:16 odpoledne »
Já jsem to pochopil jako slovenskou verzi české pitky ;D, chlastačky, zakalovačky....Neboli požívání ethanolu v míře vyšší než-li rozumné, ideálně v přijemné společnosti, díky čemuž se dotyčnéný jedinec oprostí od zábran, aby následně druhý den ráno s kocovinou litoval svých neuvážených činů a po vystřízlivění se opět těšil na další pokračování  :pa:. Ale třeba to Dag myslel jinak. Mě Slovenština nikdy moc nešla.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5486 kdy: Prosinec 04, 2017, 06:30:46 odpoledne »
Mě zas napadlo, jestli to není zabijačka  :D

Offline milo1944

« Odpověď #5487 kdy: Prosinec 04, 2017, 07:29:37 odpoledne »

A co takhle otevřít překladač, nastavit  "slovenštinu", a vložit "zakákačka".
Schválně, co ti to vyplivne   :rose:
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5488 kdy: Prosinec 04, 2017, 07:47:00 odpoledne »
No učinil jsem dle Milovy rady a musím dát Soňě zapravdu. Ale i na zabíjačce lze zakalit.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5489 kdy: Prosinec 04, 2017, 08:19:25 odpoledne »

A co takhle otevřít překladač, nastavit  "slovenštinu", a vložit "zakákačka".
Schválně, co ti to vyplivne   :rose:

To sice možné je, ale není to taková zábava, jako o tom pokecat  ;)

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5490 kdy: Prosinec 04, 2017, 09:50:42 odpoledne »
Já jsem to pochopil jako slovenskou verzi české pitky ;D, chlastačky, zakalovačky....Neboli požívání ethanolu v míře vyšší než-li rozumné, ideálně v přijemné společnosti, díky čemuž se dotyčnéný jedinec oprostí od zábran, aby následně druhý den ráno s kocovinou litoval svých neuvážených činů a po vystřízlivění se opět těšil na další pokračování  :pa:. Ale třeba to Dag myslel jinak. Mě Slovenština nikdy moc nešla.
Sa potom divite že sme vás opustili...

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5491 kdy: Prosinec 04, 2017, 10:19:11 odpoledne »
No, u nás sa používa slovo zakálačka a častejšie zabíjačka. Len to slovko zabitie mi prišlo také morbídnejšie pri tých vašich adventoch a perníkoch.  ???

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5492 kdy: Prosinec 05, 2017, 07:15:18 dopoledne »
Mně to morbidní nepřijde, zabijaček jsem se účastnila už coby malé děcko. Mám ráda vůni perníčků, ale k jídlu si dám radši ovar, řízek nebo šunku  ;D

Offline milo1944

« Odpověď #5493 kdy: Prosinec 05, 2017, 11:30:17 dopoledne »
To sice možné je, ale není to taková zábava, jako o tom pokecat  ;)
U zabíjačky bych dal vždycky přednost ochutnání.
Ono s plnou pusou se toho moc nenakecá   :P
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5494 kdy: Prosinec 05, 2017, 11:53:52 dopoledne »
Ale já Vám tu svobodu opravdu přeju. Protože jak praví klasik, aby mohlo být vítání, musí být napřed loučení. A u piva si češi i Slováci rozumějí docela dobře. Každý rok se o tom přesvědčuji.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5495 kdy: Prosinec 05, 2017, 12:42:39 odpoledne »
Čo vravíš? Nerozumiem ... :D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=auMaiTJYEAA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=auMaiTJYEAA</a>

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5496 kdy: Prosinec 05, 2017, 03:31:45 odpoledne »
Že k nám radi chodia na dobre pivko...
Svojho času si aj onkel Zeman keď ešte nebol zemanom, tuším v Poprade pochvaloval...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5497 kdy: Prosinec 05, 2017, 03:37:16 odpoledne »
Čo vravíš? Nerozumiem ... :D

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=auMaiTJYEAA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=auMaiTJYEAA</a>

Co povídáš? Nerozumím...  ;D

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5498 kdy: Prosinec 05, 2017, 04:02:56 odpoledne »
.
[/quote]
Ale já Vám tu svobodu opravdu přeju.
[/quote]
To nebolo o oslobodení sa. Zasa nebuďte na seba taký tvrdí. Naša loď neutekala z pristavu, proste len odrezala zahryznutu kotvu.😉

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5499 kdy: Prosinec 06, 2017, 12:47:13 dopoledne »
Přiznám se, že jsem tenkrát z toho nadšený nebyl. Oni vlastně dva lidi rozdělili republiku. Ale zase to bylo mnohem lepší řešení, než v Jugoslávii. Jen toho Babiše jste si tam mohli nechat.