Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 177457 krát)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #5200 kdy: Listopad 05, 2017, 08:04:57 odpoledne »
Aha, dík za info. Budu to muset teda ještě prověřit, o té krémové mi taky tvrdili, že se z toho uvolňuje nějaká hydrofobní látka do celého zdiva a že tu vodu prostě nepustí. A ještě jsem se dozvěděla o nějakém přístroji, který prý odpuzuje vodu na základě vysílání nějakých vibrací či čeho  ???... a o tom už nevím vůbec nic, takže tu sbírat další informace  :)

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5201 kdy: Listopad 06, 2017, 10:19:38 odpoledne »
2015:
http://suta.blog.respekt.cz/glyfosat-nejbeznejsi-pesticid-na-ceskych-polich-nove-zarazen-mezi-karcinogeny/
2017:
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesi-zabojuji-o-roundup-vzkazal-jurecka_453554.html

Je pravda, že každá studie říká něco jiného (podle toho, kdo ji platí). Ale existuje jakýsi princip předběžné opatrnosti...

Offline siedler

« Odpověď #5202 kdy: Listopad 07, 2017, 04:43:02 odpoledne »
VŘSR   https://www.youtube.com/watch?v=0Zsfmy8WvyQ   

a 1918  Intervence do Ruska. Celkem se jí účastnilo 14 zemí. Američané si přivlastnili hodně ruských zlatých rezerv, když je vzali admiralovi Kolčakovi kvůli slibu o dodávce zbraní. Slib však nesplnili. Tohle zlato je zachránilo během Velké hospodářské krize, kdy se vláda rozhodla vypořádat s obrovskou nezaměstnaností najmutím na civilní službu. Pro zaplacení za tuto neplánovanou práci bylo potřeba obrovské množství peněz, a tehdy se ukradené zlato hodilo. Tohle však není jediná o ztraceném zlatě (vice o tom zde : http://jinezpravy.blogspot.cz/2012/08/teorie-o-vzniku-banky-ceskoslovenskych.html )

Intervence do Ruska:
https://www.youtube.com/watch?v=iQ6uIz3IO08

Že by, Češi také něco vzali ze zlatého ruského pokladu?

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5203 kdy: Listopad 07, 2017, 04:47:02 odpoledne »
To si piš, že si vzali. A Alois Rašín ho od legionářů chtěl jako zlatý základ měny, proto na něl poslali toho pomateného komouše, co ho postřelil. Všechen uran. co si od nás odvezli by nestačil na zaplacení toho, co Čechosabáky na Sibiři rozkradly.. Za ruské legionáře se vyloženě stydím..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline siedler

« Odpověď #5204 kdy: Listopad 07, 2017, 05:09:41 odpoledne »
Prý na Sibiři pojmenování Čech, znamenalo nadávku. Většina místních jim nemohla přijít na jméno. Spasibo vam Čechosobaki!

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #5205 kdy: Listopad 07, 2017, 05:44:34 odpoledne »
2015:
http://suta.blog.respekt.cz/glyfosat-nejbeznejsi-pesticid-na-ceskych-polich-nove-zarazen-mezi-karcinogeny/
2017:
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesi-zabojuji-o-roundup-vzkazal-jurecka_453554.html

Je pravda, že každá studie říká něco jiného (podle toho, kdo ji platí). Ale existuje jakýsi princip předběžné opatrnosti...
Pak by měl platit určitě zákaz plošné aplikace na plodiny před sklizní určené pro krmivářskou a potravinářskou výrobu. Podobně jako je zakázaná aplikace v pásmech ochrany vodních zdrojů....

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5206 kdy: Listopad 07, 2017, 05:58:41 odpoledne »
Prý na Sibiři pojmenování Čech, znamenalo nadávku. Většina místních jim nemohla přijít na jméno. Spasibo vam Čechosobaki!

Je to pravda. Moje poslední žena je z Omska, kde ČS legie měly štáb, a její nevlastní brácha má české příjmení.. Jeho pradědeček byl československý legionář..

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5207 kdy: Listopad 07, 2017, 06:08:16 odpoledne »
2015:
2017:

Pak by měl platit určitě zákaz plošné aplikace na plodiny před sklizní určené pro krmivářskou a potravinářskou výrobu. Podobně jako je zakázaná aplikace v pásmech ochrany vodních zdrojů....

Mauno, největší prasárna velkozemědělců je, že glyfosát používají na tzv. desikaci - postříkají pole pole slunečnic glyfosátem, pole uschne a oni mají vysušené slunečnicové (řepkové, pšeničné..).. a další zrno. Pokud to skrmují, tak to žere dobytek, pokud to jde do obchodu (mlýna, pekárny) tak to žereme mi..

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5208 kdy: Listopad 07, 2017, 07:02:10 odpoledne »
no, on to je průser spíše všeobecně, než konkrétně glyfosátů.....o těch to víme deset let a věřte, že té chemie je mnohem, mnohem víc. A není o ní ani vidu, ani slechu.Třebas jablíčko v obchodě na pultě má za sebou šest až šestnáct postřiků a všechny fakt neumyjete vodou.Nejhorší jsou třešně a višně v produktech, třeba štávy nebo syrupy. Ty se setřásají po použití desikátoru, který na stopce vytvoří takovou korkovou vrstvičku, která umožní setřásání. Dokonalé svinstvo. A nebo fungicidy u zeleniny, to je taky utrejch.Glyfosáty před deseti lety nařkla  jedna rakouská laboratoř ze změny genetické informace u teplokrevných živočichů a monsanto ji soudně rozcupovala na kousky, protože si to mohla dovolit. Pravda nikoho nezajímá, pochopitelně a zemědělec pracuje s informacema, které mu dá distributor a technický list.Glyfosáty nic nezmění a kdyby byla řeč jen o rakovině, bylo by to fajn. Jen kvůli zdraví dětí stojí o tom přemýšlet.Ale bez pokročilé chemie se naše závislost na dovozech zvýší o 25%....Být či nežít, to je otázka.....

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #5209 kdy: Listopad 08, 2017, 07:20:35 odpoledne »
8. Listopadu 1620 u letohrádku Hvězda na Bílé hoře zůstal z vojsk Království českého poslední praporec, Moravský praporec Šlikův. U zdi letohrádku padl do posledního muže....

Karel Kryl: Bílá hora
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5210 kdy: Listopad 08, 2017, 08:44:46 odpoledne »
Keby len Kryl.  ;D  https://www.youtube.com/watch?v=n9s-IaxRSbo

"Hráli sme se na armádu, hráli..."
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5211 kdy: Listopad 08, 2017, 09:57:57 odpoledne »
To byli nějací žoldnéřim placení Šlikem, snad to ani nebyli Češi ale Němci, Sasové nebo Hesenští, a prý se po bitvě dožadovali žoldu. Ale příběh je to hezký.

Ještě štěstí, že vyhrál legitimní habsburský a katolický panovník. Kdyby vyhráli protestanti, tak bychom mluvili německy, byli bychom Fraistaat Böhmen, Fraistaat Märhen a Fraistaat Schleissen a 8. i 9. května by u nás byl pracovní den.

Katolický klérus sice vedl bohoslužbu v latině, ale kázání byly v Češtině. Jezuité nás naučili číst a psát..

A fanatičtí protestantští kazatelé, co přitáhnuli s Fridrichem Falckým, při rabování pražských kostelů urazili bustě Karla IV ve svatovítské katedrále nos.. Tím si to u mne reformace pohnojila, Karla IV já moc rád..

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5212 kdy: Listopad 08, 2017, 10:08:11 odpoledne »
Ktovie, ako to bolo.  ::)

Citace
...Morálka žoldnierov, ktorí tvorili jadro armády a po chvatnom ústupe z Rakúska keď mnohí nedostali vyplatený žold, bola na nízkej úrovni. Aj preto asi 5 000 stavovských žoldnierov na bojisko nedorazilo a bitku strávilo za bránami mesta, mnohí v pražských krčmách. Stavovskému vojsku o sile asi 21 000 velil Kristián I. Anhaltský......

.... Dlhé váhanie katolíckych vojsk malo za následok, že Fridrich Falcký dokonca odišiel z bojiska na obed s anglickým veľvyslancom. Očakával totiž, že nepriateľ nebude riskovať útok na jeho výhodné postavenie a odtiahne. Okolo obeda však časť katolíckych vojsk zaútočila. Krátky boj trvajúci asi hodinu mal za následok lavínovitý ústup celého ľavého krídla stavov. Vojsko stavov sa tak rozpadlo a ustúpilo v zmätku do Prahy.

Hladký priebeh bitky zaskočil obe strany. Habsburské a ligistické vojsko si napriek víťazstvu nedovolilo vstúpiť do Prahy...

Offline siedler

« Odpověď #5213 kdy: Listopad 09, 2017, 09:13:18 dopoledne »
Pěkný dokument.
Den bitvy na Bílé hoře:

https://www.stream.cz/slavnedny/10008032-bitva-na-bile-hore

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5214 kdy: Listopad 13, 2017, 09:37:31 odpoledne »
Nedávno jsme navštívili divadelní predstavení Léčivého divadla Anastasia..skvělé herecké výkony obou aktérů byly doplněné nádhernou hudbou hudebního mága Patrika Kee a zajímavým povídáním o slovanství, tradicích, písmu bukvica...duše jásala...

A jinak naše Cesta z města pomalu začíná...  :bee:  <3

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5215 kdy: Listopad 13, 2017, 09:50:16 odpoledne »
No tak povídej, prehánej... :bee:

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5216 kdy: Listopad 13, 2017, 10:23:43 odpoledne »
No tak povídej, prehánej... :bee:

To se musí zažít... @-->

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5217 kdy: Listopad 13, 2017, 10:32:37 odpoledne »
Já už jsem vlastně skoro také na cestě z města, doopravdy mi to ale začne teprve, až dostanu na úřední papíry nabytí právní moci, snad už tento týden..

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5218 kdy: Listopad 13, 2017, 11:23:23 odpoledne »
Tak to já sem zažil. Pred 4 rokmi, a stále na tom makám. Som si tehdá pustil vlasy na špacír. Dnes ich mám poprdel... sakriš to letí... :D

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5219 kdy: Listopad 14, 2017, 05:19:26 dopoledne »
vcera vypadek elektriky od pulnoci do deviti rana. v celem malem meste, kde pracuji. za posledne dva mesici uz je to 3 den co sme nepracovali a lidi zacinaji byt z toho nastvany , kupujou centraly atd atd. a to rikaji " to je jen zacatek zimy". mne to nejak navadi.... vcera sem aspon neco udelal doma, kdyz nas pustili domu....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5220 kdy: Listopad 14, 2017, 09:04:04 odpoledne »
Tak jsem jel dnes v 7:00 ráno do Matičky stověžaté udělat nějakou práci, bez auta, vlakem, s ruksakem a bandalírem na břiše.
Když jsem se před 1/2 hodinou dovlekl domů, zak jsem si, jen tak z legrace, vlezl na váhu s "plnou polní", pak jsem to ze sebe shodil a vlezl tam znovu.. Ony ty měřáky, nářadí a další krámy vážily 27 kilogramů..

Proofe, díky, ten ruksak je fakt k nezaplacení..

Tak si říkám, že minimálně to samé, spíše ještě tak aktuálně o cca 7 kilo více, na sobě neustále vláčím ve formě sádla..

Až to shodím, tak snad budu létat..

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5221 kdy: Listopad 14, 2017, 09:12:43 odpoledne »
Buď si myslí, že jsem jejich, nebo mne považují za neškodného magora.. :D

Offline milo1944

« Odpověď #5222 kdy: Listopad 14, 2017, 09:13:08 odpoledne »
Tak si říkám, že minimálně to samé, spíše ještě tak aktuálně o cca 7 kilo více, na sobě neustále vláčím ve formě sádla..

Ty se doopravdy chceš zbavit svých zásob pro přežití v největší krizi ?
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5223 kdy: Listopad 14, 2017, 09:29:58 odpoledne »
Měl jsem před třemi týdny 122 kilogramů, při výšce 182 cm.. Otékaly mi nohy, nebyl jsem schopen trošičku namáhavější fyzické práce, byl jsem stále šíleně unavený.. 40 kg nadváha nejsou žádné zásoby na PA, to je o život..

Na druhou stranu, když si během hubnutí díky uvážlivé konzumaci bílkovin a cílené fyzické námaze udržím ty svaly, co mám teď, tak budu docela v dobré kondici..

Ono stačí důsledně vysadit sacharidy, během asi tak 3 - 4 dnů se přepnout na ketolátky a člověk přestane mít záchvaty hladu. Ty šílené a nezvladatelné chutě, záchvaty hladu, kdy člověka bolí hlava, je unavený, vzteklý, nesoustředěný, a prostě se musí najíst, a pak i záchvaty žravosti..

Zelenina, vláknina, kvalitní bílkoviny a kvalitní tuky dělají svoje.

Pokud člověku necvičí v krvi glukóza nahoru dolů, tak stačí opravdu málo jídla, asi tak 20% toho, co jsem snědl dříve, možná že i méně. Samotného mne to překvapuje. Když se kvantita nahradí kvalitou, tak to není cítit ani na penězích. Je to něco jako paleodieta. Už jsem s tím koketoval, ale nedokázal jsem ty sacharidy důsledně odbourat, takže mi to nefungovalo.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5224 kdy: Listopad 14, 2017, 10:11:53 odpoledne »
Důsledně vyřadit sacharidy? To nemůže dlouhodobě fungovat.

To bys nesměl ani tu zeleninu  ;)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5225 kdy: Listopad 15, 2017, 08:04:08 dopoledne »
Pečivo a mouku a nauč se pít pu erh čaj. dá ti energii a odstraní únavu, která ti znemožní aktivní život.Já už před lety zhubnul jako proutek a po letech se mi pupek vrátil. Tak budu opět zápasit, ale polehounku, žádnej zápas. Spíše opravdu hlídat, co žereš, stačí mrknout na glykemickej index a je to tam......

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5226 kdy: Listopad 15, 2017, 12:55:39 odpoledne »
Votroubku díky.. Až pojedu příště do Prahy, tak si v Balbínově ulici ten Pu-erh koupím. už jsem ho popíjel a nebylo to zlé.

Samozřejmě, že se nakonec k obilovinám v nějaké formě vrátím, do jídelníčku lidí samozřejmě patří, hlavně ty celozrnné, ale pojmu to nějak jinak, více tvůrčím způsobem :D

Teď mi nízkosacharidová dieta vyhovuje a pomáhá, jednou týdně si udělám den, kdy si udělám něco se škrobem, třeba bramboráky s rozmixovaným uvařeným hrachem.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5227 kdy: Listopad 15, 2017, 02:20:39 odpoledne »
Vybržďovač, hovado, řidič auta, které se prý mnohokráte řešilo na motoristických webech, dostal 9 let natvrdo a 9 let zákaz řízení.. Způsobil dopravní nehodu, při které zemřel kojenec a rodiče měli mnohočetné zlomeniny. Zřejmě jen díky tomu se dožil soudu a tatínek ho hned po nehodě nezabil. Já bych to udělal, v kufru mám nářadí a mimo jiné i kladivo. Utloukl bych ho a šel do vězení s pocitem dobře vykonané práce.

https://www.novinky.cz/krimi/455038-po-vybrzdeni-zemrel-osmimesicni-kojenec-ridic-dostal-devet-let.html

Vždycky jsem si říkal, že cyklostezky jsou předražený tunel na evropské peníze, ale před necelým týdnem jsem změnil názor. V lesoparku, kam chodím chůzo-běhat svých obvyklých 5 -10 kilometrů denně byla tma, tak jsem si vzal výstražnou reflexní vestu a šel si zaběhat na silnici. Po cca prvním kilometru jsem pochopil, proč se staví cyklostezky a že to je nejsou zbytečně vyhozené peníze..

Šel / běžel jsem širokou, rovnou, přehlednou výpadovkou z města, se středovým pruhem a pruhem na obou krajích silnice, přičemž jsem šel pravou nohou po té bílé čáře, a levou nohou mezi čárou a škarpou - k nejbližší odbočce na okresku do vesničky a pak druhou, opět výpadovku stejné kvality zpět domů..

Během cca 6-ti kilometrů na těch rovných, širokých a přehledných silnicích jsem musel 3x vlézt skoro do škarpy - tedy na trávu, zcela pryč z asfaltu silnice, a jednou do škarpy na poslední chvíli uskočit, a ještě na mne ten hajzl poté, co mne minul, hystericky troubil.

A to jsem šel podle dopravních předpisů, po levé straně vozovky, tedy, viděl jsem protijedoucí vozidla.. Byl jsem v reflexní vestě.. Asi by to chtělo udělat pár policejních provokací, dopraváka v civilu s kamerou a za ním zaparkované auto s posádkou, které bude sbírat řidičáky..

Na šesti kilometrech mne ohrozila čtyři arogantní hovada, která si nezaslouží řidičák. V Hradci a Pardubicích se přece jezdí na kolech skoro jako ve Vietnamu, jaké tam máte zkušenosti? Také tam máte tolik hovad za volantem?

Vidím to na extrasilnou běžeckou čelovku, abych se v lesoparku nepřerazil přes pařez.. Na silnici pěšky už ani náhodou a začnu nabírat chodce, které občas potkávám cestou za Sahawem.. Jako malý kluk jsem běžně chodil z vesnické dvoutřídky ve střediskové obci do osady, kde jsme bydleli.. Už jako prvňáček. Pravda, byli jsme 4 prvňáčci a občas nás vedla holčička, co chodila do druhé třídy. I na druhém stupni ZDŠ jsem z města chodil 1-2x týdně těch 7 km pěšky..

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5228 kdy: Listopad 15, 2017, 09:18:03 odpoledne »
Cesta z města zase kousek blíž...po dlouhém hledání snad nalezena firma na realizaci... :christmas: :christmas:

Jen chci napsat, že se najdou ještě lidé, kterým jde především o  zákazníky...a jejich přání...

Paradox je, že jsme oslovili a komunikovali s firmami z různých koutů...a nakonec našli skoro za rohem... @-->
🏡

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5229 kdy: Listopad 16, 2017, 01:20:06 odpoledne »
Mnozstvi hovad za volantem, riditky, na bruslich nebo pesaku celkem slusne odpovida mnozstvi hovad ve spolecnosti  ;)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5230 kdy: Listopad 17, 2017, 08:40:16 dopoledne »
Votroubku díky.. Až pojedu příště do Prahy, tak si v Balbínově ulici ten Pu-erh koupím. už jsem ho popíjel a nebylo to zlé.

Samozřejmě, že se nakonec k obilovinám v nějaké formě vrátím, do jídelníčku lidí samozřejmě patří, hlavně ty celozrnné, ale pojmu to nějak jinak, více tvůrčím způsobem :D

Teď mi nízkosacharidová dieta vyhovuje a pomáhá, jednou týdně si udělám den, kdy si udělám něco se škrobem, třeba bramboráky s rozmixovaným uvařeným hrachem.

Vyhýbej se hlavně jednoduchým cukrům. Najdi si čas a jez pravidelně a v menších porcích a cukr nahraď ovocem, kde je společne s mím vláknina. K Puerhu /ideálně si sežeň ten lisovaný do cihel nebo "koláčů") se ti znamenitě hodí i ta pohanka. Podporuje vstřebávání polyfenolů....A hlavně se zpomal...stress je pro hubnutí špatný společník. Držím ti palce.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5231 kdy: Listopad 17, 2017, 10:26:32 dopoledne »
Jediné jednoduché cukry, které už měsíc konzumuji, je med, maximálně 2 polévkové lžíce denně - do kafe, ale často méně. S tou pohankou to také časem zkusím, svého času jsem si na ní docela pochutnal. Zatím jsem se ze 122 kilo dostal na 114-115, takže mám od konce února o zábavu postaráno.

Pu Erh už mám doma a docela mi chutná, louhuji ho 2x.. Je volně sypaný, puky v naší přerostlé vesnici mají jen na objednávku.

Pořídil jsem si ještě další dva bylinkové čaje - odkyselovací a čistící.. Ona ta kyselina mléčná ve svalech je docela svinstvo a zpomaluje snižování váhy - tělo si místa poškozená přetrénováním zaleje vodou, když nemá aktuálně dostatek hořčin na neutralizaci mléčné kyseliny.. Dva dny v klidu a popíjení Pu Erh-u dělá divy..

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5232 kdy: Listopad 17, 2017, 01:53:50 odpoledne »
No a když vynecháš kafe a do nekvalitního černého čaje přidáš ten med a trošku zázvoru posílíš si imunitu, trochu se prohřeješ a méně dehydratuješ.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5233 kdy: Listopad 17, 2017, 06:53:35 odpoledne »
Saladine, kyselina mléčná... ve svalech se kyselina mléčná netvoří, tvoří se v nich sůl kyseliny mléčné, tzv. laktát, který se velmi brzy v orgasmu odbourává sám. Jeho větší tvorbě napomáhá pití kávy (kofein), jeho rychlejšímu odbourávání dostatečný pitný režim při fyzické námaze, volnější pohyb (např. vyklusávání) po fyzické námaze, dostatečné dýchání, hořčík. Zpomalení snižování váhy nemá na svědomí ani tak tento laktát, jako spíš jeho příčina - špatný tréninkový režim. Pokud se ti tvoří ve svalech laktát, pravděpodobně to znamená, že trénuješ v anaerobním pásmu. To je sice dobré na zlepšení kondice, ale ne na hubnutí. Pokud chce někdo hubnout, musí - opravdu musí se při cvičení pohybovat v aerobním pásmu. Takže - zpomal, uber a držím palce!

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5234 kdy: Listopad 17, 2017, 07:50:14 odpoledne »
Soňa trefila hřebíček. Jednoduše řečeno je lepší se pohybovat rychlou chůzí nebo pracovat na zahradě celé odpoledne a nezadýchat se, než intenzivně 30 minut běžet a lapat po dechu....kdy tělo jede na cukr, a ke spalování tuků se už pro vysílení ani nedostaneš a končíš zakyselený....A až si pak budeš chtít dát pivo, tak to bez alkoholu má 1/2 energie než 11oC plzeň :pa:....

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5235 kdy: Listopad 17, 2017, 10:19:43 odpoledne »
Těmto věcem vůbec nerozumím.

Ale moje osobní zkušenost je taková, že když začnu dělat nový cvik, vždycky začnou nějaké dosud nepoužívané svaly bolet. Ale nejhorší je, dát si potom přestávku, protože když to zase začnu dělat, opět to bolí. Raději druhý den dělám stejný cvik dokud to vydržím, do obtěžující bolesti.  Třetí den při cvičení najednou bolest jako zázrakem mizí. Nerozumím, proč to tak je, ale tak to probíhá.

A k hubnutí, že během pár dnů sundáš ze 120 kilo na 114 kilo. Nevím. Když jsem začínal, dařilo se mi zhubnout tak o jedno dvě kila za měsíc. Dnes to udělá za měsíc tak půl kila, poznám to vždycky až po delší době, že něco ubylo. Tělo si časem samo najde rovnováhu. Zkus dělat drobné změny postupně, ale vydrž delší dobu.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5236 kdy: Listopad 18, 2017, 09:53:31 dopoledne »
V tom případě je bolest svalů způsobená drobnými poraněními svalových vláken, která nejsou na daný druh aktivity zvyklá.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5237 kdy: Listopad 18, 2017, 10:58:56 dopoledne »
Ano to je cíl, změnit tělo evolucí a ne revolucí....Aby si našlo novou rovnováhu. Když je problém západní civilizace užije medikamentu a skalpelu. Asiaté často problém vyřeší změnou stravování a úpravou životního rytmu. Dieta s JoJo efektem je pro organismus asi ještě horší než ta nadváha.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5238 kdy: Listopad 18, 2017, 09:07:25 odpoledne »
Hej, pri prerábaní svojej poslednej chalupy som hrábol na dno. Mám chrbát na paderu. Veď preto tu aj tolko oxidujem. Nie že by som nemal čo robiť. Ale proste navládzem. Preto som aj často nevrlí, a za to za vám omlúvam.
Ale všetko, čo som zistil, tak mi pomôže len menej drieť, viac sa prechádzať, starať sa o seba, žiť kludnejšie a skromnejšie. Žiadne statky nikomu nedožičia šťastie, zdravie a spokojnosť. A ani na Vianoce....  ;D ;D ;D

Offline Cajgalamo

• Moderátor
« Odpověď #5239 kdy: Listopad 18, 2017, 09:11:35 odpoledne »
Voľajako mäkneš na staré kolená.
"Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5240 kdy: Listopad 18, 2017, 09:36:41 odpoledne »
Každý by zmäkol, ak by došiel o všetko, na čom mu záležalo.

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5241 kdy: Listopad 19, 2017, 06:37:17 dopoledne »
A čo ti kobyla skapala?

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5242 kdy: Listopad 19, 2017, 09:36:58 dopoledne »
Už jsem překročil ten bod, kdy tělo z nadváhy stávkovalo, udržím se opět celý den (pracovní dobu) na nohou při lehké fyzické práci, aniž bych byl chorobně unavený a vyčerpaný.

Co se týče těch svalů, určitě se nehoním. Přeci jen, současných 35 kg  nadváhy to ani nedovoluje, těch obvyklých 7,5 -13 km udělám spíše rychlou chůzí (cca 6km/hod) jen si několikrát maličko zaklusám, tak nanejvýše 100 metrů v kuse. Snažím se nedělat věci, které mi jsou nepříjemné. Zjistil jsem, že mám nějaký bod, asi tak 40 minut, kdy se tělo přepne do nějakého jiného režimu, ve kterém se cítím příjemněji a nabitý energií, vždy asi tak po 4 km ostré chůze se to objeví. Chodím se hýbat v průměru od den.. Je hloupé že je brzo tma, takže na okruhu lesoparkem udělám dvě, maximálně tři kolečka. Doháním to pak cestou na nákup v Kauflandu, to je 6 kilometrů dohromady tam i zpět, vždycky vezmu nějakou tu minerálku a zeleninu, sýry, vajíčka..

Dříve jsem se snažil klusat od samého začátku, v reakci na Maunovy a Soniny rady jsem začal poklusávat až po ujití těch 4 km, kdy je tělo dobře okysličené a zřejmě i spálena většina jaterního glykogenu a tělo začne zřejmě spalovat tuky. Za mlada se říkalo, že na hubnutí je potřeba pohyb delší než 20 minut, asi na tom něco bude.

Chci shodit nízkosacharidově ještě tak 5 kilo a pak začnu jíst luštěniny a nějaké ty pomalé sacharidy, tedy pohanku, ovesné vločky. Hořčík a C + B pravidelně zobu, spolu se Schindelleho minerály, vlákninou a kolagenem, dělám si zeleninové saláty, baštím okurky, vejce na tvrdo, do marockých rybiček v olivovém oleji si přimíchávám cibuli a česnek, doplňuji to tvarohem nebo Cottage, bílkoviny beru i z Mozarelly, ale v tvrdých sýrech, syrečcích a balkánském sýru je moc soli, takže ty už určitě ne, dokonce mi přestaly chutnat. Když jogurt, tak originál řecký, žádné místní zpančovaniny.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5243 kdy: Listopad 19, 2017, 11:59:24 dopoledne »
nedělní husička nádherně voní, z domácích knedlíků se kouří  a moravské zelíčko je hotovo. Jen já slíbil, že se naučíme vyňatá slova po L, ale zasekli jsme se u slova plynout, protože bylo mylně interpretováno jako plínou, a diskuse se zvrtla v otázku, jak daleko lze dostřelit plínou z kanonu.Po krátké úvaze jsem dospěl k názoru, že plína se srdíčkem z olova ve zmraženém stavu by letěla předaleko, ovšem panímáma postrádá nadšení z vyučovací chvilky nedělní....Požehnaná husa nedělní.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5244 kdy: Listopad 19, 2017, 12:59:25 odpoledne »
No my sedíme v kuchyni, na sporáku se ohřívá porkovka a už mám hotový guláš. Žena trpělivě učí dceru psát u toho si spravuje polstrování sedla a já se synkem trénujeme u vaření výslovnost....takže šššššš a jako mašššinka ;D. Prostě rodinná pohodička s občasným zahřměním, když dítka zlobí.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5245 kdy: Listopad 19, 2017, 08:03:25 odpoledne »
Já jsem dokoukal pátou sérii Her o trůny.. Dost dobré a poučné.

Zaujalo mne, že přiznaným bastardům dávali příjmení "Sníh" tedy, Snow, a jeden Snow byl i v Hunger Games.. Zajímala by mne symbolika toho příjmení.

Prý jsou Hry o trůny inspirovány středověkými boji ve starobylé Číně, která se také skládala ze sedmi království.. Smíchali čínskou historiii s dobami a hardware krále Artuše.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5246 kdy: Listopad 19, 2017, 08:24:34 odpoledne »
Hra o trúny je asi to najlepšie, čo som kedy videl. Nedalo sa to prestať pozerať. A tak som si pozrel všetky časti za týždeň, a potom znovu. Je to v podstate námet z celého sveta, a niekolkých etáp histórie. Francúzko, anglicko, mongolské hordy, vikingovia, egypt, rým....

Priezviská sa bastardom dávali rôzne. Ale hlavne bezvýznamé. Sníh, písek.... ;)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5247 kdy: Listopad 20, 2017, 09:08:04 odpoledne »
Alespoň že na něčem jsme se shodnuli..

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5248 kdy: Listopad 21, 2017, 01:46:30 dopoledne »
A na cem?  :o

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5249 kdy: Listopad 21, 2017, 05:13:08 dopoledne »
to by mne taky zajimalo
kdo chce kam, pomožme mu tam