Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 189431 krát)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #5150 kdy: Říjen 30, 2017, 10:34:54 odpoledne »
To nevím. Ono je zväčša dobré vidieť, ale nebyť videný, je dobré počuť, a nebyť odpočúvaný... :D
Ono žiť niekde na okraji civilizácie je fajn. Ale keď zrazu ostane ticho, a nevieme prečo, tak to nebude moc príjemný zvyšok dna, či života...  ::)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #5151 kdy: Říjen 30, 2017, 10:43:04 odpoledne »
Ano, to máš jistě také pravdu. Ale zůstává otázkou, zda je lepší být v té setsakramentské době v paneláku, ve městě, mít informace, ale ... A nebo raději být tak trochu "za rohem", soběstačný aspoň "chvíli"? Ale pravdu máš v tom, že bez informací je to vždycky horší.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5152 kdy: Říjen 31, 2017, 11:24:54 dopoledne »
Tak znamy z Pribyslavi hlasi aktualne 48 hodin bez proudu a jeste tam tak sest pribude (pokud to skutecne opravi). A netyka se to jedne samoty...

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5153 kdy: Říjen 31, 2017, 11:43:30 dopoledne »
Taková záludná otázka, s dovolením: a šel by vůbec plyn i za 30 hod po rozsáhlejším black-outu?

Plyn půjde po black-out-u celé týdny a měsíce.

Plynovod je jedna velká tlaková nádoba, redukční ventily jsou mechanické, kompresorové stanice mají obrovské zásoby nafty a první, co se zastaví budou fabriky a elektrárny. Plynaři mají panickou hrůzu ze zavzdušněného plynového potrubí. Takže má smysl si pořídit plynovou elektrocentrálu, pokud máš doma plyn a kotel.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

chpslst

• Host
« Odpověď #5154 kdy: Říjen 31, 2017, 03:22:32 odpoledne »
Hm tak 30h bez proudu by u mě už znamenalo zálohovat mrazák a plynový kotel. Takže bych si určitě všimnul. Pak by bylo přelomových 72h kdy bych musel udělat další rozhodnutí...
30hodin je už dosť.  by som musel vgarazi odhádzať milión kramov aby som sa dostal k el.centrale...

Offline milo1944

« Odpověď #5155 kdy: Říjen 31, 2017, 03:33:15 odpoledne »
Na to já bych zase tolik nespoléhal.
Plynem je možné honit motory elektrocentrál, a taky vytápět.
Na potrubí je hromada uzávěrů, a tak bude docela snadno možný, nějaký město (nebo i kraj) prostě odstavit.
A seš potom  v  ::!   "hold"
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline milo1944

« Odpověď #5156 kdy: Říjen 31, 2017, 03:36:31 odpoledne »
Jó, a taky odstavenej kus plynovýho vedení hned tak někdo znova nepustí.
Každej se bude bát eventuálního zavzdušnění.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5157 kdy: Říjen 31, 2017, 04:51:05 odpoledne »
Na to já bych zase tolik nespoléhal.
Plynem je možné honit motory elektrocentrál, a taky vytápět.
Na potrubí je hromada uzávěrů, atak bude docela snadno možný, nějaký město (nebo i kraj) prostě odstavit.
A seš potom  v  ::!   "hold"

Právě proto zavřou plynaři velkoodběratele na tlustých a středotlakých rourách, aby maloodběratelé mohli vařit a topit. Středotlakou přípojku velké fabriky uhlídáš zavřenou, ale rozvody v sídlišti rodinných domků ani náhodou. Tohle jsou scénáře, které mají plynaři zmáknuté. Pokud někde přestane jít plyn, tak to bude jasné znamení, že je situace doopravdy hodně vážná a že s s takovou lokalitou do budoucna nepočítá.

Republika má totiž díky komunistům docela dost velké zásoby plynu ve vytěžených dolech, které nejsou ze železa, takže je současná zmrdoliberální jelita nemohla nechat rozřezat a odvézt do Sběrných surovin.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #5158 kdy: Říjen 31, 2017, 05:54:10 odpoledne »
Dagu já toho NCG-PB-benzinového Herona pořídil jako zálohu pro RD s tím, že ho v první chvíli připojím na zemní plyn, poté na PB...zásoba benzinu je připravena spíš na evakuaci...Občas jsem ho používal na stavbě a běžel spolehlivě. Servisáci mi říkali, že když to pojedu na plyn motor prakticky nekarbonuje a životnost je cca o 1/3 vyšší. Cena oproti Hondě je asi 1/2....Proč jsi od něj upustil?

Online votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5159 kdy: Říjen 31, 2017, 08:16:43 odpoledne »
Zemní plyn bude odstavenej při poruše distribuce elektřiny a fosilních paliv o tři dny později, takže to není až tak špatné.Ptal jsem se, na jak dlouho mají nemocnice generátory a bylo mi řečeno, že na běžnou péči nemají žádnou zálohu, pouze na neodkladnou péči a to na dva dny.Takže, jak psal cílek, od pohromy nás dělí tři večeře.Sám mám herona a vyhlídnutýho kippora na naftu, 6,5kw, víc si neodvažuju, na ten rok to je ranec nafty a benzinu dvakrát tolik.Důležité bude fungovat bez elektřiny.Nebo jen voda a oběhové čerpadlo, to je u mne 550 wh denně.To by zvládly i ty čtyři panely , co mám na půdě.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5160 kdy: Říjen 31, 2017, 08:49:11 odpoledne »
Mauno, v podstate už bolo povedané všetko: http://preppers.cz/forum/index.php/topic,1879.50.html

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5161 kdy: Listopad 01, 2017, 06:07:53 odpoledne »
plyn mam v bombe. mrazak nemam.cerpadlo ke krbovym kamnum s vymenikem, mam resene pres zalozny zdroj, ktery to utahne asi tyden.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #5162 kdy: Listopad 01, 2017, 08:12:48 odpoledne »
Bartoloměji, můžeš prosím specifikovat technické parametry Tvého záložního zdroje, který vydrží týden napájet oběhové čerpadlo u Tvých krbových kamen s výměníkem?

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5163 kdy: Listopad 02, 2017, 09:08:25 dopoledne »
Na mě včera padla každoroční dušičková trudomyslnost ::). A ještě zesílila, když jsem přejížděl sem tam po Perníkovu. Ať to bylo ráno v poledne nebo večer a z jakéhokoliv směru, vždy jsem popojížděl v koloně. Lidem selhávali nervy a pak se děly naprosto nepochopitelné mentální zkraty. Řidič třeba začal předjíždět stojící kolonu, když měl plný protisměr (budovaný ostrůvek u Mara). Jiný mi nedal přednost na kruháku a vytlačil mě do vnitřního pruhu...Byl jsem rád, že jsem dovezl rodinu celou domu.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5164 kdy: Listopad 02, 2017, 09:23:52 dopoledne »
Ja vtedy radšej nikam nejazdím. Plné cesty sviatočných jazdcov a štrikovaných baretiek. Dušičky počkajú.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5165 kdy: Listopad 02, 2017, 09:27:02 dopoledne »
Já ten Heron zvolil právě pro tu kombinaci 3 paliv s tím, že odbočkou od plynového sporáku ho mohu prakticky okamžitě připojit a provozovat a dokud půjde ply nemusím se starat o zásobu benzinu a jeho kvalitu...Stačí mi jen relativně malé množství, které  stačím průběžně obnovovat a něco dlouhodkladovatelné Vervy bez biosložky. Ono se to nezdá, ale skladovat benzin vě městě v RD ve větším množství má svá četná úskalí. O činžáku nebo paneláku nemluvím, tam je to ještě horší. V první chvíli potřebuji především zálohu topení a mrazáku, než jej zkonzumuji nebo zpracuji. Ale jestli mám správné info, tak jedničkou je Honda a Kipor je její povedená čínská odvozenina s vyzkoušenou životností. Pro lidi co skladují větší množství nafty třeba pro traktory to může být dobrá krátkodobá až střednědobá alternativa...Já jedu v benzinu protože potřebuji zásobu pro auto, řetězovou pilu a elekrocentrálu až dojde plyn. V kombinaci s fotovoltaikou by to mohlo být až střednědobé řešení. Pro mne nejproblematičtější je zálohování čerpadla z hlubinného vrtu. Existují sice ruční pumpy, které dokáží vyčerpat vodu i 30m pod povrchem, ale nejsou levné ani nejspolehlivější. Takže sběr dešťovky a její dočištění mi připadalo v případě vyčerpání paliva pro záložný zdroj jako snazší řešení. Jinak bych musel vyjmout čerpadlo a získávat hlubinou vodu z vyrobené nádoby spouštěné do vrtu rumpálem....bylo by to úmorné a jen pro získání pitné vody....Ale díky technologické primitivnosti to funguje spolehlivě i při ztrátě baterií, vyčerpání paliva, poruše čerpadla, zamoření povrchové vody a nesvítícím slunci v bezvětří....

Offline bartolomej

• Praktikující prepper

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5167 kdy: Listopad 02, 2017, 05:27:06 odpoledne »
Ve druhém Bartolomejově odkazu je akumulátor od FG Forte, je to bývalá Akuma Kroměříž - s jejich akumulátory mám dobré zkušenosti.

5-ti leté akumulátory spolehlivě šlapou 4 roky a ty na ta 10-ti leté je spoleh 8 roků.

Nesmíte je ale mít v nějakém špatně větraném výklenku i se záložním zdrojem. Nejlepší je akumulátor v chladném místě, třeba ve sklepě. Staré akumulátorovny měly a stále mají něco do sebe.  Špatně uložené akumulátory jsou schopné zakukat i za dva roky.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5168 kdy: Listopad 02, 2017, 07:50:02 odpoledne »
Dnes jsem objížděl hroby na vesnicích. Ty vesnické hřbitovy mají svou půvabnou melancholicko podzimní atmosféru. A tak jsem si rozjímal nad pomíjivostí bytí a bylo to celkem fajn.

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5169 kdy: Listopad 02, 2017, 08:03:58 odpoledne »
Ve druhém Bartolomejově odkazu je akumulátor od FG Forte, je to bývalá Akuma Kroměříž - s jejich akumulátory mám dobré zkušenosti.

5-ti leté akumulátory spolehlivě šlapou 4 roky a ty na ta 10-ti leté je spoleh 8 roků.

Nesmíte je ale mít v nějakém špatně větraném výklenku i se záložním zdrojem. Nejlepší je akumulátor v chladném místě, třeba ve sklepě. Staré akumulátorovny měly a stále mají něco do sebe.  Špatně uložené akumulátory jsou schopné zakukat i za dva roky.
ja to mam na vyhrivane chodbe, takze asi budu uvazovat o premistenni do sklepa...

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5170 kdy: Listopad 03, 2017, 12:52:24 dopoledne »
Bacha, nepřežeň to. Nesmí tam mrznout. Viděl bych to na nějakých 10-15°C, jde o to, aby nebyly za kotlem ÚT.

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5171 kdy: Listopad 03, 2017, 05:23:09 dopoledne »
ve sklepe mi nemrzne, ale je tam kolem 5 c.
na chodbe kde sou ted, je to dobre vetrane a je tam tak 15-20.
no stejne mam problem udelat diru na kabel do sklepa. to asi metr, kamenou stenou....
ten zalozak skoro po 40hodinach vypadku stratil jednu carku z peti....
takze kalkuluji ten tyden...

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5172 kdy: Listopad 03, 2017, 08:19:29 dopoledne »
Kdepak, pokojová teplota je pro baterku nejlepší. Mám zálohu na kotel dvacet let a zimu nemají rády. Každopádně mám osobně vyzkoušené, že akumulátory banner převyšují kvalitou všechny ostatní o polovičku. Mám je v traktoře desátý rok, a kolikrát jsem je nechtěmě vydudal k nule, kolikrát v zimě bojovaly se zmrzlým motorem, koliktrát mi děcka něco nechaly puštěného, a drží a drží.nechal jsem je změřit a mají svoji kapacitu stále, po těch šílených létech útisku......

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #5173 kdy: Listopad 03, 2017, 11:14:41 dopoledne »
Dnes jsem objížděl hroby na vesnicích. Ty vesnické hřbitovy mají svou půvabnou melancholicko podzimní atmosféru. A tak jsem si rozjímal nad pomíjivostí bytí a bylo to celkem fajn.

Tak to zkus starý sudeťácký hřbitov ve Stříbrných horách u Horního města - Rýmařovsko. Jestli někde je něco jako brána jinam, tak je to tam...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #5174 kdy: Listopad 03, 2017, 11:24:35 dopoledne »
Co jde o baterie (startovací), tak taky není špatná "stříbrná" Varta (Varta Silver) s tou echt "prémiovou" - tuším označenou GOLD zkušenost nemám. Tu jejich (Varty) základní řadu nebrat ani zadarmo.

U ostatních výrobců je to dost loterie. Jedna od nich vydrží neskutečný zacházení, jiná umře za půl roku během polední pauzy...

A při nákupu taky bacha na "atypický" baterie, buďto s atypickým rozměrem, nebo obrácenými póly...většinou leží dost dlouho na skladě (takže prodejce je rád, že se toho zbavil, takže ji nechá i za lepší cenu), ale právě kvůli nevhodnému uskladnění bývají zasulfatované... 

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5175 kdy: Listopad 03, 2017, 04:24:44 odpoledne »
Kdepak, pokojová teplota je pro baterku nejlepší. Mám zálohu na kotel dvacet let a zimu nemají rády. Každopádně mám osobně vyzkoušené, že akumulátory banner převyšují kvalitou všechny ostatní o polovičku. Mám je v traktoře desátý rok, a kolikrát jsem je nechtěmě vydudal k nule, kolikrát v zimě bojovaly se zmrzlým motorem, koliktrát mi děcka něco nechaly puštěného, a drží a drží.nechal jsem je změřit a mají svoji kapacitu stále, po těch šílených létech útisku......

Olověný akumulátor trpí značným samovybíjení a to je závislé právě na skladovací teplotě. Ztráty jsou mezi 3-8% měsíčně při teplotě 5-25oC....Takže ve studenějším sklepě si měsíčně udržíš 5-6% kapacity navíc....Ale pokud chci z baterie vymáčknout vyšší kapacitu je lepší ji vybíjet při vyšší teplotě - třeba mezi 25-30oC (pokud si mohu vybrat). Jinak Banner baterii jsem měl za záložném zdroji v práci asi 8 let. Teď používáme OPTIMU BLUE a to hlavně kvůli vyšší odolnosti vůči vibracím. Je tam necelé 3 roky, takže životnost zatím nemá smysl posuzovat....

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5176 kdy: Listopad 04, 2017, 09:40:58 dopoledne »
toz ja hlasim 30hodin bez proudu... a ani sme si to moc nevsimli....

U nás žádný výpadek, všechno fungovalo normálně.
Nedělní vítr utrhl pár střech a vyvrátil nějaké stromy. Ale nikdo nebyl zraněný. Během chvilky přijeli dobrovolní hasiči, všechno pořezali, uklidili, už jen zasadit nové stromy do vývratů. Střechy jsou zabezpečené a probíhají opravy.

Prosím o odpověď toho, u koho byl výpadek dodávky elektrické energie.
Ovlivnil výpadek proudu dostupnost signálu mobilního telefonu?
A pokud ano, za jakou dobu po výpadku proudu došlo k výpadku signálu mobilního telefonu?

Díky za odpověď. Je to jen pro účely přípravy.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5177 kdy: Listopad 04, 2017, 01:48:26 odpoledne »
Výpadek několik hodin a mobilní sítě to neovlivnilo. Kupodivu ale asi 12 hodin nešla pevná linka a internet O2 (po drátech).

Offline milo1944

« Odpověď #5178 kdy: Listopad 04, 2017, 05:22:29 odpoledne »
Ale ovlivnilo.
U nás asi po deseti minutách Vodafoni klekly, ale po půl hodiě asi nahodily agregáty, pak už to šlo.
Jenom u nás byla tma   ???

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5179 kdy: Listopad 04, 2017, 08:16:35 odpoledne »
netušíte někdo, kterak doma a jednoduše poznat dobrý líh od toho špatného???

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #5180 kdy: Listopad 04, 2017, 08:29:04 odpoledne »
Doma těžko. Jestli ti jde o případný obsah methanolu, tak pokud je ho tam fakt hodně, tak to bude hořet jinou barvou než ethanol. Ale směsky s menším (ale stále ještě nebezpečným) obsahem methanolu tak nepoznáš. Mauno?

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5181 kdy: Listopad 04, 2017, 08:47:21 odpoledne »

Záleží o čo ide a k čomu ho chceme použiť. V domácich podmienkach neexistuje nič jednoduché a už vôbec nie spolahlivé.

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5182 kdy: Listopad 04, 2017, 09:01:44 odpoledne »
Jedná se o čistý líh v údajně lékařské kvalitě, což nedovedu posoudit, ale rád bych sud, nebo tři získal, ale dobře vím, jak jsou ofiko testy monitorované.....Takže čistý líh, pokud nebude obsahovat metylalkohol se hodí úplně na všechno, vč domácího mazání na bolavé nohy.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5183 kdy: Listopad 05, 2017, 07:08:02 dopoledne »
netušíte někdo, kterak doma a jednoduše poznat dobrý líh od toho špatného???

Podle plamene pokud to bude směs asi nic nepoznáš, líh hoří namodrale a velmi podobně.
Nejlepší je to sjet samozřejmě na plynovém chromatografu, ale ten doma asi ani ty nemáš...Anebo s ten vzorek zkus podrobit Haloformové reakci (Liebenově). Jde o to, že při této reakci jeaguje jen čistý ethanol (respektive všechno co má v molekule CH3CH2OH, CH3CH=O - formaldehyd) Pokud by to byl čistý methanol nic ti nevznikne...Pokud směs, vznikne ho méně...takže si udělat kalibraci s lihem a methanolem známého původu a porovnat...

No a teď jak na to prakticky. Asi přibližně takto:
Vezmi si zkumavku, dej do ni vodu a vzorek lihu v objemovém poměru tak 10:1. Pak to zalkalizuj (přidej louh sodný 1 pecku nebopokud nemáš i trošku hašeného vápna). No a pak musíš přikapávat roztok jódu v KI a dívat se zda se odbarvuje (běží reakce). Pak to trošku ohřej ať si to urychlíš = strč to do teplé vody ve které už neutržíš ruku (55-65oC). No a pokud je to čistý methanol rozok bude žlutý od nezreagovaného iodu...Ale pokud je tam ethanol vyloučí se ti krystalický iodoform...A pokud to provedeš přesně u čistého lihu, methanolu a tvého vzorku, máš i představu o tom, kolik ho tak je.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5184 kdy: Listopad 05, 2017, 07:12:57 dopoledne »
Jedná se o čistý líh v údajně lékařské kvalitě, což nedovedu posoudit, ale rád bych sud, nebo tři získal, ale dobře vím, jak jsou ofiko testy monitorované.....Takže čistý líh, pokud nebude obsahovat metylalkohol se hodí úplně na všechno, vč domácího mazání na bolavé nohy.....

Pokud je to lékařský líh mohl by obsahovat ještě nízkovroucí benzín. Pak by šlo ho i vyčistit, což je samozřejmě ilegální a trastné ;D. Jinak methanol destiluje při 64oC, ethanol při 78oC...Benzín od šumavy k tatrám v širokém rozmezí podle frakce....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5185 kdy: Listopad 05, 2017, 07:38:27 dopoledne »
Soňo ono to bude reagovat (vyzkoušet si to můžeš klidně doma z hypermanganem z lékárničky a jakoukoliv kyselinou, která dá pH alespoň 3,5, ocet). Jenže manganistan v kyselém prostředí ti za svého odbarvení zoxiduje oba alkoholy...U té Liebenovy reakce reaguje jen ethanol a methanol nereaguje...Pokud je to jak říká čistý lékařský líh, který si může v malém koupit v lékárně a reakcí porovnat....A má toho možnost získat sudy či cisterny (megaloman jeden Votrobský ;D). Jinak u běžného alkoholu ke konzumaci je obdah methanolu zhruba do 5%....Tím, že se přednostně metabolizuje ethanol, nemá čas methanol poškodit oční nerv....respektive z něj vzniklý rormaldehyd a mravenčí kyselina...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5186 kdy: Listopad 05, 2017, 09:52:52 dopoledne »
Máte někdo zkušenosti s krémovou injektáží zdiva proti vlhkosti?

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5187 kdy: Listopad 05, 2017, 10:04:59 dopoledne »
Dělali mi na dvou zdech injektáže proti vlhku...jednu tlakovou, jednu gravitační. a na další zdi  jsem nechal nainstalovat nopovou folii a drenáž se štěrkem tak, jak se to dělat má a výsledek je úplně stejný, dobrý, zdivo vlhké akorát k bydlení a i když mám nainstalovanou osmozu, nepustil jsem ji ještě....

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5188 kdy: Listopad 05, 2017, 10:11:01 dopoledne »
maunakea, nemůžeš ten test popsat pro úplné pitomce? Hoří to jako echtovní kořalka, trochu víc, protože to je fakt stopro šnaps, jenže já nikdy s čistým šnapsem neděla, chutná to odně ostře na jazyku a smrdí to mezi vodkou a okenou....Potřebuju se naučit detekovat melyl, bude se to jistě hodit, až bude šnaps jako univerzální platidlo....A ty dva soudky, no, v pardubkách se před lety rušila jakási hala na chemičce  a pár soudků si jeden bagrista uzmul a tohle by mělo být z jeho pozůstalosti.....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5189 kdy: Listopad 05, 2017, 10:29:24 dopoledne »
A to je to samé jako chemická injektáž? Mě zajímá hlavně chemická krémová injektáž s AquaStop. Hlavně proto, že se to prý dá udělat svépomocí.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5190 kdy: Listopad 05, 2017, 12:29:08 odpoledne »
Pro Votroubka a jiné, kteří chtějí odlišit methanol od ethanolu:

Haloformová reakve probíhá pouze s ethanolem, acetonem....Na internetu jsem našel návod pro 12-15 leté děti....já bych to asi vysvětloval jinak, ale když to zkusíš s ethanolem bude ti to fungovat. S methanolem ti to staženinu iodoformu nedá...Ale problém je s kvantitou....Když oba vzorky budou o stejné koncentraci dá se z mnořství vysráženého iodoformu soudit na množství lihu....ten odkaz je zde:
www.portal-ctyrlistek.cz/filemanager/files/file.php?file=1723

Ale jinak je lepší to sjet na plynovém chromatogramu a máš jistotu a pokud je to denaturované nebo v tom je methanol zjistíš i jeho množství. Ta iodoformová reakce je takový orientační test....chutí ani vůni ani na jazyku palčivostí nic nepoznáš. A kdyby to fakt byl meťák....riskuješ minimálně svůj zrak.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5191 kdy: Listopad 05, 2017, 03:30:02 odpoledne »
A antidotum je kvalitní slivovice, neni-liž pravda?  :)
Tedy když se to zjistí včas.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5192 kdy: Listopad 05, 2017, 04:37:44 odpoledne »
jj... min. 40% alkohol... tolik, aby se trvale udržovala koncentrace 1 promile alkoholu v krvi, totéž platí při otravě fridexem, jako první pomoc, pak se hodí i dialýza, takže šupem k doktorovi a cestou kontaktovat TIS

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5193 kdy: Listopad 05, 2017, 05:21:24 odpoledne »
takže, musel jsem volat, já si nic nepamatuju. nebyla to krémová clona, ale jiná, čirá kapalina na bázi polymerů, které při odstupu sedmi centimetrů prostoupí i cihlou či kamenem.Krémová tecnologie leze jen mezi spárami, což je někde výhodnější, ale u mých metrových zdí, kde někde střed zdi vysypán hlínou nebo jinou sutí, tak bylo při nestejných spárách použít řidší technologii, co proleze durchmarš všude a vším.Takže všechno je k něčemu dobrý......Navíc jsem se velmi zklamal v sanačních omítkách od výrobce, stačí vápennopísková omítka postaru a vydrží mnohem déle, než specielní sanační, která se musí po šesti letech vyměnit......

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5194 kdy: Listopad 05, 2017, 08:04:57 odpoledne »
Aha, dík za info. Budu to muset teda ještě prověřit, o té krémové mi taky tvrdili, že se z toho uvolňuje nějaká hydrofobní látka do celého zdiva a že tu vodu prostě nepustí. A ještě jsem se dozvěděla o nějakém přístroji, který prý odpuzuje vodu na základě vysílání nějakých vibrací či čeho  ???... a o tom už nevím vůbec nic, takže tu sbírat další informace  :)

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5195 kdy: Listopad 06, 2017, 10:19:38 odpoledne »
2015:
http://suta.blog.respekt.cz/glyfosat-nejbeznejsi-pesticid-na-ceskych-polich-nove-zarazen-mezi-karcinogeny/
2017:
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesi-zabojuji-o-roundup-vzkazal-jurecka_453554.html

Je pravda, že každá studie říká něco jiného (podle toho, kdo ji platí). Ale existuje jakýsi princip předběžné opatrnosti...

Offline siedler

« Odpověď #5196 kdy: Listopad 07, 2017, 04:43:02 odpoledne »
VŘSR   https://www.youtube.com/watch?v=0Zsfmy8WvyQ   

a 1918  Intervence do Ruska. Celkem se jí účastnilo 14 zemí. Američané si přivlastnili hodně ruských zlatých rezerv, když je vzali admiralovi Kolčakovi kvůli slibu o dodávce zbraní. Slib však nesplnili. Tohle zlato je zachránilo během Velké hospodářské krize, kdy se vláda rozhodla vypořádat s obrovskou nezaměstnaností najmutím na civilní službu. Pro zaplacení za tuto neplánovanou práci bylo potřeba obrovské množství peněz, a tehdy se ukradené zlato hodilo. Tohle však není jediná o ztraceném zlatě (vice o tom zde : http://jinezpravy.blogspot.cz/2012/08/teorie-o-vzniku-banky-ceskoslovenskych.html )

Intervence do Ruska:
https://www.youtube.com/watch?v=iQ6uIz3IO08

Že by, Češi také něco vzali ze zlatého ruského pokladu?

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5197 kdy: Listopad 07, 2017, 04:47:02 odpoledne »
To si piš, že si vzali. A Alois Rašín ho od legionářů chtěl jako zlatý základ měny, proto na něl poslali toho pomateného komouše, co ho postřelil. Všechen uran. co si od nás odvezli by nestačil na zaplacení toho, co Čechosabáky na Sibiři rozkradly.. Za ruské legionáře se vyloženě stydím..

Offline siedler

« Odpověď #5198 kdy: Listopad 07, 2017, 05:09:41 odpoledne »
Prý na Sibiři pojmenování Čech, znamenalo nadávku. Většina místních jim nemohla přijít na jméno. Spasibo vam Čechosobaki!

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5199 kdy: Listopad 07, 2017, 05:44:34 odpoledne »
2015:
http://suta.blog.respekt.cz/glyfosat-nejbeznejsi-pesticid-na-ceskych-polich-nove-zarazen-mezi-karcinogeny/
2017:
https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/cesi-zabojuji-o-roundup-vzkazal-jurecka_453554.html

Je pravda, že každá studie říká něco jiného (podle toho, kdo ji platí). Ale existuje jakýsi princip předběžné opatrnosti...
Pak by měl platit určitě zákaz plošné aplikace na plodiny před sklizní určené pro krmivářskou a potravinářskou výrobu. Podobně jako je zakázaná aplikace v pásmech ochrany vodních zdrojů....