Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 189430 krát)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #6050 kdy: Říjen 25, 2018, 03:10:42 odpoledne »
Pomalu se blizi den vhodny pro zasazeni par lip  :christmas:

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6051 kdy: Říjen 25, 2018, 03:12:45 odpoledne »
No jo, už v neděli.  :christmas:

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #6052 kdy: Říjen 25, 2018, 03:32:42 odpoledne »
U nás se sázelo už v září, teď bude výlov  :) 

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6053 kdy: Říjen 25, 2018, 05:39:58 odpoledne »
V září nebylo na sázení lip to správné datum. Odpočívat pod lípami zasazenými v neděli bude mít na důchod své kouzlo.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6054 kdy: Říjen 25, 2018, 07:39:35 odpoledne »
No náš starosta to sázel 28. září na Den české státnosti... no hlavně že sázel  :)

Online votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #6055 kdy: Říjen 25, 2018, 08:59:09 odpoledne »
to snad ne, stromy se sázejí tehdy, když se člověk rozhlédne kolem a na stromech nevidí žádné listí.Kromě těch, které to nemají v popisu práce.Ale konkretně lípa, ta chce čas.

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6056 kdy: Říjen 26, 2018, 06:37:11 odpoledne »
bude výročí osmadvacátý říjen, a hodně pompézní, ale připadá mi, že technicky to nějak kulhá. Bylo založeno československo, které už dávno neexistuje, a naše současná republika vznikla mnohem později, takže budem slavit vznik něčeho, co už dávno neexistuje.....nerozumím tomu...

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #6057 kdy: Říjen 26, 2018, 10:05:01 odpoledne »
Tak jsem v dalším registru. Je jen otázka času než bude nový zákon, že kdo vlastní chytrý telefon nebo počítač, tak taky bude platit.:(

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6058 kdy: Říjen 27, 2018, 02:12:09 dopoledne »
bude výročí osmadvacátý říjen, .....nerozumím tomu...

To je úplně normální, každý nemůže rozumět všemu.
Každý to máme také jinak, protože každý z nás prošel jinou výchovou.

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6059 kdy: Říjen 27, 2018, 08:00:39 dopoledne »
chápu, děkuju za logickou odpověď...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6060 kdy: Říjen 27, 2018, 01:16:27 odpoledne »
Souhlasím se Sedlákem. Nemůžeme ti vnucovat náš subjektivní pohled na danou událost... a ty by sis taky nic vnucovat nenechal. Jedině můžeme doporučit studium historie a buď to i poté nebude pro tebe nic znamenat, nebo svůj názor změníš. Obojí je možné a obojí je OK.

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6061 kdy: Říjen 27, 2018, 01:46:11 odpoledne »
takže, abych to shrnul, oslavy sta let československa je sice v české republice podivné, ale je to subjektivní názor způsobený špatnou výchovou. Jo, myslím, že tomu rozumím.--- ;D ;D

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #6062 kdy: Říjen 27, 2018, 02:12:54 odpoledne »
Tak jsem v dalším registru. Je jen otázka času než bude nový zákon, že kdo vlastní chytrý telefon nebo počítač, tak taky bude platit.:

Bacha, kdo vlastní TECHNICKÉ ZAŘÍZENÍ, na kterém LZE přijímat TV vysílání, už dávno měl platit, protože byl schopen přijímat atd...  Je v tom stejná lodžika, jako že každý chlap může být souzen za znásilnění, protože má nástroj...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6063 kdy: Říjen 27, 2018, 04:39:41 odpoledne »
Mobilní telefony nejsou považovány za televizní či rozhlasový přijímač, stejně tak počítače, které nejsou vybaveny tunerem nebo kartou pro příjem televizního digitálního vysílání... Ostatně toto není standardní výbava, takže předpokládám, že kdo si to do počítače pořídí, tak proto, aby to využíval, tedy aby se přes počítač díval na televizi.

Offline Nalim

« Odpověď #6064 kdy: Říjen 28, 2018, 09:24:20 dopoledne »
Díky za upřesnění a další výklad zákona, může se hodit :rose:

Offline BartH8

« Odpověď #6065 kdy: Říjen 28, 2018, 09:34:16 dopoledne »
Tady máš seznam kdo platit nemusí :
Koncesionářské poplatky nemusí platit:

člověk slepý na obě oči nebo hluchý na obě uši (pokud ale v domácnosti žije i člověk bez hendikepu, je povinný koncesionářské poplatky platit)
domácnost, jejíž čistý příjem za uplynulé kalendářní čtvrtletí nedosahuje 2,15násobku životního minima,
diváci a posluchači, kteří sledují ČT nebo poslouchají ČRo přes jejich „streamové“ internetové vysílání, tedy přes počítač bez televizní karty nebo mobilní telefon,
školy podle školského zákona,
cizinci bez povolení k trvalému/dlouhodobému pobytu na území České republiky,
držitelé licence k televiznímu/rozhlasovému vysílání,
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání,
zastupitelské úřady ČR v zahraničí a lidé požívající podle mezinárodních smluv imunitu.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6066 kdy: Říjen 28, 2018, 09:43:28 dopoledne »
zapomel jsi na ty kdo nemaji technicke zarizeni pro prijem :)

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #6067 kdy: Říjen 28, 2018, 10:08:44 dopoledne »
Když ČT tak aktivně prosazovala vysílání na internetu, tak jsem měl obavy, že do roka se bude platit každý, kdo má internet, počítač a i chytrý mobil. Naštěstí se to nevyplnilo.
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/153637-ct-by-rada-vybirala-poplatky-i-za-pocitac-s-internetem.html

Čeká mně ještě jedna registrace kvůli rozhlasu.
https://www.rozhlas.cz/poplatek/aktualne/_zprava/osloveni-fyzickych-osob-domacnosti--1794391

Offline BartH8

« Odpověď #6068 kdy: Říjen 28, 2018, 11:47:23 dopoledne »
@vvitty: není tak úplně pravda. Pokud tě vyzve orgán k placení poplatků a ty to hodíš za hlavu, věř že po tobě ty peníze budou vymáhat.
Takovéto výzvy chodí každému kdo platí elektřinu.
Pokuď toužíš po obsáhlejším vysvětlením a detailním popisu využij strýčka Google

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6069 kdy: Říjen 28, 2018, 11:56:55 dopoledne »
@BartH8 co neni pravda na tom ze osoba, resp. domacnost nevlastnici technicke zarizeni pro prijem nema povinnost platit koncesionarske poplatky?

Organ me samozrejme vyzvat muze, ale s ohledem na to ze nevlastnim technicke zarizeni pro prijem staci vhodne odpovedet, protoze povinnost  platit poplatek osobam nevlastnicim technicke zarizeni pro prijem ze zakona nevznika.
... uplne stejne muze vyzvat osoby na Tvem seznamu a pozadovat dolozeni naroku na osvobozeni.

Offline BartH8

« Odpověď #6070 kdy: Říjen 28, 2018, 12:26:56 odpoledne »
Čti to pořádně. Ale napíšu to teda jinak. Když tě vyzvou k přihlášení přijímače, a ty se nebudeš obtěžovat jim odpovědět že přijímač nevlastníš, automaticky po tobě budou chtít peníze. Pak budeš muset složitě z toho bruslit ven.

To že osvobozené osoby si musí nějakým způsobem vyřídit to aby ty poplatky neplatili je snad logické... Aspoň na průměrně inteligentního středoevropana.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6071 kdy: Říjen 28, 2018, 02:12:23 odpoledne »
Vvitty uvedl, že poplatky nemusí platit člověk, který nevlastní technické zářízení pro příjem, což je celé pravda. Že danou osobu můžou vyzvat je věc druhá a nesnižuje to pravdivost předchozího výroku.

Offline Nalim

« Odpověď #6072 kdy: Říjen 28, 2018, 03:05:34 odpoledne »
ono je to tak, že do 15 dnů od nastěhování se někam se má podat čestné prohlášení, že nevlastníš žádné příslušné zařízení, a nebo se přihlásit k placení. Jinak až na tebe kápnou, budou požadovat placení od data nastěhování + pokutu tuším 15.000.
Jó, Sokol a spol. to maj dobře zmáknutý, a nejen u pražského DP.
Pšt, bod 8, já vím :-(

Offline BartH8

« Odpověď #6073 kdy: Říjen 28, 2018, 03:15:46 odpoledne »
Nevím. Možná píšu pro některé moc složitě.
Příklad : nemám přístroj. Vyzvou mě abych se přihlásil k poplatkům. Já se na ně vykašlu, nebudu přece někam běhat kvůli ničemu, protože žádný nemám. Po uplynutí lhůty už po mě peníze budou vymáhat. Výsledek: nemám přístroj a musím platit.

Poučení : důsledně všechno číst, a na nic nekašlat.

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6074 kdy: Říjen 28, 2018, 03:39:41 odpoledne »
Rád bych podotknul, že existují technické prostředky, které odhalí nejen televizní příjem, ale i umí prosvítit zdi, změřit elektromagnetický smog v místnostech a spoustu dalších parametrů, které taknějak patří k dnešní době.Musejí mít přístup po komunikaci nejdále tuším 35 metrů, takže šmírující dodávka, pomalu popojíždějící je přůvodním znamením.Rozhodně umí na dálku analýzu plynů, protože kotlíková dotace smrdí hromadným podvodem....,.,

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6075 kdy: Říjen 28, 2018, 04:39:15 odpoledne »
Nevím. Možná píšu pro některé moc složitě.
Příklad : nemám přístroj. Vyzvou mě abych se přihlásil k poplatkům. Já se na ně vykašlu, nebudu přece někam běhat kvůli ničemu, protože žádný nemám. Po uplynutí lhůty už po mě peníze budou vymáhat. Výsledek: nemám přístroj a musím platit.

Poučení : důsledně všechno číst, a na nic nekašlat.

To je pak spíš důsledek vlastní hlouposti, než toho, že nemám přístroj,  protože pokud nedodáš čestné prohlášení o opaku, tak pro danou instituci jsi pak člověkem, který přístroj má a tudíž přijímá vysílání a tudíž je povinen platit. Z této povinnosti se lze ale odhlásit zasláním čestného prohlášení. Jestliže zákon jasně stanoví, že poplatek musí hradit osoba, která vlastní rozhlasový nebo televizní přijímač, tak z tohoto zákona zároveň jasně vyplývá, že osoba, která ho nevlastní, ho hradit nemusí. Dodání patřičných podkladů je na dotyčné osobě, stejně jako u osob s nízkými příjmy, zdravotním postižením apod.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #6076 kdy: Říjen 28, 2018, 09:59:03 odpoledne »
No a popravdě spíš by rada pro TV vysílání měla lidem platit za to, že se na TV vůbec dívají. Mě televize už roky vůbec nechybí a naopak bych řekl, že je to spíše škodlivý obluzující element. Věsšina rodin se přes den ani nevidí, večer se uvelebí u telky a pak se diví, že si nemají co říci. V podstatě dnes PC TV zcela nahradí a člověk si vybere co a kdy chce sledovat a obejde se to i bez reklam....Tak proč za to ještě platit a ztrácet čas...Pro mne je TV překonaná technologie.

Offline BartH8

« Odpověď #6077 kdy: Říjen 28, 2018, 10:38:29 odpoledne »
Soni, nějak do toho moc bruslíš. Argument zněl : člověk který nemá přístroj nemůže platit. Já napsal příklad který tohle vyvrací. Ty na to naprosto nelogicky napíšeš že to je chyba toho člověka. Což nikdo nezpochybňuje a ani nevyvrací můj příklad.
Taky jsem k tomu příkladu psal aby si lidi vše důkladně četli a nic neházeli za hlavu.
Jinak velice plodná debata.
Přehlídku jsme měli ale pěknou.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6078 kdy: Říjen 28, 2018, 11:49:37 odpoledne »
a ten argument jsi tu videl kde? Ja jen ze vyvracis neco co nikdo netvrdil...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6079 kdy: Říjen 29, 2018, 07:20:22 dopoledne »
Soni, nějak do toho moc bruslíš. Argument zněl : člověk který nemá přístroj nemůže platit. Já napsal příklad který tohle vyvrací. Ty na to naprosto nelogicky napíšeš že to je chyba toho člověka. Což nikdo nezpochybňuje a ani nevyvrací můj příklad.
Taky jsem k tomu příkladu psal aby si lidi vše důkladně četli a nic neházeli za hlavu.
Jinak velice plodná debata.
Přehlídku jsme měli ale pěknou.

No však já už jsem skončila. Vše, co jsem k tomu chtěla napsat, jsem napsala, nadále bych se už jen opakovala  :pa:

Offline Nalim

« Odpověď #6080 kdy: Říjen 29, 2018, 08:57:07 odpoledne »
No a popravdě spíš by rada pro TV vysílání měla lidem platit za to, že se na TV vůbec dívají. Mě televize už roky vůbec nechybí a naopak bych řekl, že je to spíše škodlivý obluzující element. Věsšina rodin se přes den ani nevidí, večer se uvelebí u telky a pak se diví, že si nemají co říci. V podstatě dnes PC TV zcela nahradí a člověk si vybere co a kdy chce sledovat a obejde se to i bez reklam....Tak proč za to ještě platit a ztrácet čas...Pro mne je TV překonaná technologie.
Mauno, smím Tě vzít za slovo? Taky se vědomě snažíme TV vysílání nahradit internetem, ale "drhne" to (seká se to). Máš vyzkoušené, jakou min. rychlost i-netu je potřeba mít, aby se na TV pořady dalo koukat v kuse, prosím? Reklamy o rychlostech netu bez uzardění lžou, jako obvykle. Máme O2 internet po drátech - naprostá nekoukatelnost, a podle jejich marketingového odd. prý s tím nebudou nic dělat (nebydlíme totiž ve městě). V současnosti O2 pronajímá své dráty i cizím firmám, čili intenzívně hledám praktické zkušenosti ostatních.

Offline BartH8

« Odpověď #6081 kdy: Říjen 29, 2018, 09:29:12 odpoledne »
Vyzkoušej to pustit v nižším rozlišení.

Offline Nalim

« Odpověď #6082 kdy: Říjen 29, 2018, 11:19:02 odpoledne »
dík, ale zkouším to v nejnižším rozlišení (288p). Když chci něco sledovat on line, seká se to někdy i po 15s. Když si to pustím později, je to daleko lepší.

Call centrum O2 písemně tvrdí, že v místě máme rychlost 20, jejich technici pouze telefonicky přiznávají 2 MB. A obě instituce tvrdí, že v daném místě se s tím nedá  nic dělat.

Tak hledám řešení.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6083 kdy: Říjen 30, 2018, 07:04:24 dopoledne »
Klidně mě vem za slovo, ale já prostě televizní pořady nesleduji ani na PC. Pokud chci zpravodajství přečtu si jej. Filmy shlédnu na Youtubku nebo mám vlastní či si je koupím nebo půjčím. Ale i pohádky dětem pouštím na velkém monitoru a TV se možná někde válí v prachu nepřipojená k anténě....nikomu léta nechybí. Ani netuším, jakou mám uprostřed Perníkova reálnou rychlost internetu....je to jako u motoru Rolse Royce.....dostatečnou.

Offline Nalim

« Odpověď #6084 kdy: Říjen 30, 2018, 07:43:01 dopoledne »
tak Tě tedy s dovolením "vemu za slovo": ve městech je rychlost opravdu dostatečná, tam se totiž operátorům bohatě vyplácí investovat do sítí. Prý pokrývají 9O% OBYVATELSTVA rychlým internetem, což může být i (skoro)pravda.

Na venkově je ale situace úplně jiná - když jsem reklamoval neúnosnou rychlost v "drátové" síti, jejich stanovisko bylo, že MARKETINGOVÉ odd. tomu reklamačnímu sdělilo, že v dané lokalitě nebudou rychlost navyšovat. A mají reklamaci za vyřešenou.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6085 kdy: Říjen 30, 2018, 07:47:31 dopoledne »
No pokud netrváš na sledování televizních pořadů online (což by asi stálo za úvahu jen u sportovních přenosů), tak už se dá skoro všechno stáhnout a podívat se na to v klidu bez sekání a bez reklam.

Pokud ale chceš sledovat tv online, tak ti asi nezbude nic jiného, než vlastnit televizi platit koncesionářské poplatky  ;)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6086 kdy: Říjen 30, 2018, 07:52:02 dopoledne »
Mám dotaz k něčemu, o čem skoro nic nevím, tak buďte shovívaví prosím  :)

Existuje domácí zařízení na filtraci vody s použitím reversní osmózy, aniž by to muselo být napojené na potrubí?

Offline Nalim

« Odpověď #6087 kdy: Říjen 30, 2018, 08:10:17 dopoledne »
Ano, existuje. Před pár lety to vyvinula a vyráběla nějaká česká firma a dodávala to prý ve stovkách ks, i např. americké armádě. Asi to bude mít jen jednu vadu - cenu.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6088 kdy: Říjen 30, 2018, 08:13:28 dopoledne »
A nevíš, jak se to jmenuje? Já to nemůžu najít...

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6089 kdy: Říjen 30, 2018, 08:22:58 dopoledne »
Neporadím ti zařízení, jen napíšu svůj názor. Vím, že touhle metodou vyrábí pitnou vodu z mořské třeba Gibraltar. Ale tam se jedná o výrobu ve velkém a také nemají moc jiných možností, když nemají vlastní zdroj a se Španěly se neustále koušou.
Ale pro PA se to podle mě nehodí. Důvod: Pominu-li spotřebu elektřiny, tak další problém vidím v tom, že tato metoda vyrábí v podstatě destilku, která je nepitná. Minerály se musí dodávat. Což  dnes nevadí, ale jednou...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6090 kdy: Říjen 30, 2018, 08:50:42 dopoledne »
Spíš to uvažuju na teď než pro PA, možná. Zatím jsem ve fázi sběru infomací. Nějaká ta "domácí" zařízení jsem našla, většinou mají přidělaný "váleček", který tam dodává ty minerály... ale všechny jsou na namontování na potrubí.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #6091 kdy: Říjen 30, 2018, 09:03:30 dopoledne »
Včera tady na vysočině docela vážná bouračka. Podle fotek jel autobus i kamion dost rychle. A to je tam stopka. Téhle křižovatce se říká " křižovatka smrti". Bylo tam už hodně mrtvých. Vždycky si tam dávám hodně velký pozor. Kruháče se staví, ale ne dostatečně rychle.

Offline Nalim

« Odpověď #6092 kdy: Říjen 30, 2018, 09:23:57 dopoledne »
A nevíš, jak se to jmenuje? Já to nemůžu najít...
Vybavuju si, že ta firma byla někde od Brna, takže by to mohla být Aqua Osmotic z Tišnova. O tom armádním využití se možná nebudou veřejně chlubit.

Obávám se, že RE se musí realizovat pod tlakem, takže přání, že to nemá být na potrubí, by se muselo řešit další samostatnou domácí vodárnou, která ostatně bude součástí i té mobilní varianty zařízení.

Online votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #6093 kdy: Říjen 30, 2018, 09:41:03 dopoledne »

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #6094 kdy: Říjen 30, 2018, 05:19:03 odpoledne »
Zas nešla elektřina. Včera spadlo asi vedení a opravili ho rychle a to dnes spadlo na nějakou kulnu a začalo dřevo a uhlí v ní hořet. Až po 8 hodinách to opravili a zas jsem online. Začínám mít pocit, že bych chce, abych nebyl na netu a hrál hry. A byl energeticky soběstačný. :)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6095 kdy: Říjen 30, 2018, 07:53:55 odpoledne »
Kdybyste náhodou někdo chtěl vzít děti na novou pohádku Když draka bolí hlava, tak si prosím přečtěte tuto recenzi... a můžu vám říct, že je zcela oprávněná a pravdivá a že ta recenze je na té pohádce to nejlepší.

https://kultura.zpravy.idnes.cz/recenze-kdyz-draka-boli-hlava-karel-gott-dusan-rapos-pohadka-pqw-/filmvideo.aspx?c=A181025_171011_filmvideo_spm

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #6096 kdy: Říjen 30, 2018, 08:08:28 odpoledne »
Viděl jsem ukázku a ten drak je fakt z dob z minulého století.:)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6097 kdy: Říjen 31, 2018, 12:31:13 dopoledne »
Spíš to uvažuju na teď než pro PA, možná. Zatím jsem ve fázi sběru infomací. Nějaká ta "domácí" zařízení jsem našla, většinou mají přidělaný "váleček", který tam dodává ty minerály... ale všechny jsou na namontování na potrubí.
Soňo netuším co s tím zamýšlíš podnikat a co chceš odsolovat, ani kolik té demineralizované vody potřebuješ...Ale reverzní osmóza je schopna odstranit i jednomocné ionty (takže třeba odsolíš mořskou nebo brakickou vodu). Jenže....potřebuješ k tomu tlak v řádu až desítek barů (atmosfer) a tlak roste s rostoucí koncentrací soli. Málo zasolenou vodu "procedíš i při tlaku ve vodovodním řádu 2-6 bar....ale pokud trváš na podmínce, že to musí pracovat bez tlaku....ručně takový tlak pumpou nevyvineš aby to stálo za to.....takže potřebuješ vysokotlaké čerpadlo a to doma moc neseženeš....komerčně se toto pro domácnosti nedělá (alespoň o tom nevím), protože mechamické pumpy nejsou již efektivní....ty se dělají pro mikrofiltrace, ale tam vystačíš s tlaky o řád nižšími....takže mě napadla kombinace RO a málo výkonné wapky....sání pro wapku můžeš mít třeba ze sudu a dá ti tlak 80-140 bar což je až moc, ale regulátor tlaku by to srovnal na třeba 20-25 barů a pak by byl výkon značný. Ještě podotýkám, že na odsolení 1l vody u domovních RO spotřebuješ okolo 3-4l vody. Teď mě napadlo.....jsou firmy, které své R0 vybavují za příplatek pomocným čerpadlem pro případ, kdy tlak v rozvodech není dostačující....to by mohla být pro tebe komečrní cesta. Sání ze zásobníku a tlak dodá pomocné čerpadlo....budeš potřebovat elektřinu. Dala jsi se na akvaristiku :pa: :rose:?

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #6098 kdy: Říjen 31, 2018, 12:39:28 dopoledne »
Přihodím sem tip pro Soňu a další stoupence RO. Prosím nebrat jako skrytou reklamu, jde o českou firmu nabízející i možnost konzultací a se značnou praxí v oboru....jsou to i výrobci zařízení od malých pro domácnosti, přes laboratorní až po průmyslové investiční celky.
http://www.watek.cz/cs/ultracista-voda-pro-laboratore/

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6099 kdy: Říjen 31, 2018, 01:17:27 odpoledne »
Synek onemocněl, tak mu vařím Sedminásobnou polívku... a už se na ni těší a říká, že ta mu vždycky pomůže. Je úžasné, jak málo stačí - jen to jídlo dětem správně pojmenovat. Sedminásobnou polívku pro nemocné vařím od té doby, co jsme o ní četli v Rumcajsovi (ač vůbec netušíme, z čeho ji vařila Manka). No není to lepší název než slepičí?  :D

No ale fakt je škoda, že lidi na tato "jídla pro nemocné" zapomínají. Slepičí polévka a broskvový kompot, to je základ  :)