Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 177257 krát)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #5650 kdy: Červen 05, 2018, 08:10:15 dopoledne »
Taky  :)

Offline Magnity

« Odpověď #5651 kdy: Červen 05, 2018, 09:22:53 odpoledne »
Zdravím, tak sa nam opat rozhoreli lesy v 30km ochrannom pasme okolo Černobylu, zatial len par hektarov. Budu velke huby cez leto.
Ak zlyhá plán A, je tu stále plán B, ak zlyhá B, je tu možnosť C, ak padne C... abeceda má stále dosť písmen. ;)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5652 kdy: Červen 05, 2018, 09:59:37 odpoledne »
dělali jsme pokusy na ochranu třešní proti špačkům....a tak jsme pouštěli na stromě třešní různé zvuky, třebas káně, orla, sýčka, poštolku, i kočičí mnoukání...A tak vše funguje docela dobře, ale mnoukání malého kotěte přilákalo množství koček z okolí, které byly zvědavé a bez zaváhání začaly decimovat špačky, co neodolali a tak ze stromu pršelo peří z špačků, státem pečlivě chráněných....Možná mne bude stát popotahovat z navádění koček k trestným činům, ale mám pocit vítěze....Nutno poznamenat, že mnoukání potichu špačci nevnímají jako hrozbu, tedy rozhodně ne zvuky kočičích adolescentů.Jaro budiž pochváleno.....

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5653 kdy: Červen 09, 2018, 05:36:08 odpoledne »
Dnes byly přesunuty na dvůr kvočny s kuřátkama a já pozoroval, jak kočky dostaly chutě na kuřátka,...plížily se kolem hejna kuřátek a  když přišel útok, tak hbitá kvočna byla více než důstojným soupeřem i toho největšího kocoura, což mne udivilo. Kocour i ostatní byli rádi, že můžou utéct a kvočna uhájila prostor bez ztráty kytičky....Uvědomil jsem si, že je moc dobře, že kvočna neváží padesát kilo, protože i před tou malou velký a sebejistý pes zalezl do boudy.Když slepice nosí jen vajíčka, je to takovej trouba, když má  kuřata, jde z ní hrůza. Je paráda, jak to má příroda zařízené....

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5654 kdy: Červen 09, 2018, 06:47:01 odpoledne »
muj kocour fiskus vcera ulovil kunu a pak se tu s ni predvadel.... sikovnej je to kluk
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline milo1944

« Odpověď #5655 kdy: Červen 09, 2018, 07:03:55 odpoledne »
Je paráda, jak to má příroda (kvočna) zařízené....     
Kvočna se umí věnovat kuřatům maximálně.
Nejen, že kuřátka uhlídá, ale obdivoval jsem, jak dokáže kvočna rozklovnout zrnko pšenice na čtvrtiny. Úžasnej úder zobákem, na měkkém, no, třeba na hliněném chodníčku.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5656 kdy: Červen 09, 2018, 07:18:39 odpoledne »
to jo, ale umí to kvočna, která předtím jen snášela vajíčka, jako obyčejná, pitomá slepice a potom cvak, a je z ní statečná kvočna, která se ničeho nebojí a přesně ví, jak kvoknout, aby kuřata  při alarmu zalezly pod ni a nebyla vidět...A co teprve husy, kdy houser čeká, až do husníku zaleze poslední house a když se zdrží, jde ho hledat a zažene ho domů....možná umí počítat, nebo já nevím...zvířata neustále umí překvapit....

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5657 kdy: Červen 09, 2018, 08:25:12 odpoledne »
Dali jste někdy slepici kachní vejce? My ano. Starala se o ně stejně vzorně a pro kačeny to byla prostě máma. Šok nastal, až jednou přišli k rybníku. Kačky naskákaly do vody a slepice běhala po břehu a řvala jak pominutá.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5658 kdy: Červen 10, 2018, 11:06:42 dopoledne »
Dnes je smutné výročí lidic, mnozí si připomínáme ohromnou cenu míru a lidských životů....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5659 kdy: Červen 10, 2018, 01:09:03 odpoledne »
A já trochu odlehčím - my si také připomínámé výročí "zapomenuté" bitvy u Ostřetína...

http://www.ostretin.cz/evt_file.php?file=2068&original=0168_180509095149_001.pdf

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5660 kdy: Červen 11, 2018, 12:07:08 odpoledne »
A máme tu zase útok na fórum...   ::)

Sahaw, to ty? Tentokrát to teda byla superrychlá reakce  "hold"

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #5661 kdy: Červen 11, 2018, 12:08:14 odpoledne »
Konečně zas o náš vědí v cizině.:)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5662 kdy: Červen 11, 2018, 12:10:21 odpoledne »
Tak aspoň se nenudíš, co?  :D

Offline Loki

• I'm the Key and I'm the Gate
« Odpověď #5663 kdy: Červen 11, 2018, 04:32:05 odpoledne »

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5664 kdy: Červen 13, 2018, 05:46:32 odpoledne »
Nerozumím pointě té fotky..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5665 kdy: Červen 13, 2018, 06:36:15 odpoledne »
to je vtip. proto se neda logicky vysvetlit, nekdo v tom neco vidi a nekdo v tom vidi neco jineho. mne se priklad libi ten fousac....

Offline Loki

• I'm the Key and I'm the Gate
« Odpověď #5666 kdy: Červen 13, 2018, 08:13:11 odpoledne »
Jde o  "úhel pohledu". Jedna a ta samá událost zprostředkovaná různými medii. Například německá média budí dojem, že Trump je "na koberečku" u Merkel, která "mu se vší rozhodností a zjevnou dominancí dává co proto". Japonci zase ukazují svého premiéra v pozici "rozhodčího", či mediátora mezi dvěma velmocemi. Kanada budí dojem, že "všichni čekají, až přijde ten nejdůležitější". Američani to podávají jako "autogramiádu", kde všichni čekají ve frontě, až na ně přijde řada...

vtip by bylo tohle:

nebo tohle:

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5667 kdy: Červen 29, 2018, 05:16:33 odpoledne »
dnes tu byla pani se starou kosou, ze ji ju naklepu. pekny kousek zachovali, lechce se naklepaval, delam to dvoma pruchodama na babce. zenske sem jeste natrel kosistem , hadrikem sem rozetrel trochu lneneho oleje. ukazal sme ji jak se ma kosit a na co davat bacha. byla spokojna, mne to trvalo vse necelou hodku, rekl sem si 150, vnutila mi 300 a jestli muze prijit priste. Inu uz ke mne chodi naklepat kosy 3 lidi.

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5668 kdy: Červen 29, 2018, 05:22:54 odpoledne »
dnes tu byla pani se starou kosou, ze ji ju naklepu. pekny kousek zachovali, lechce se naklepaval, delam to dvoma pruchodama na babce. zenske sem jeste natrel kosistem , hadrikem sem rozetrel trochu lneneho oleje. ukazal sme ji jak se ma kosit a na co davat bacha. byla spokojna, mne to trvalo vse necelou hodku, rekl sem si 150, vnutila mi 300 a jestli muze prijit priste. Inu uz ke mne chodi naklepat kosy 3 lidi.
Já myslel, že tě přišla navštívit Valérie Kaplanová  ;D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5669 kdy: Červen 29, 2018, 06:15:51 odpoledne »
Já se pídil, jak dlouho vydržela kosa na statku, nebo v hospodářství, když se sekalo od jara do podzimu, sena, krmení pro krávy a ještě na to montovali hrabice na obilí....
vydržela rok.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5670 kdy: Červen 30, 2018, 07:00:40 odpoledne »
Tak po dvou letech neúrody konečně zavařujeme první letošní meruňky .... a taky černý rybíz a okurky, paráda  :)

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5671 kdy: Červen 30, 2018, 09:23:54 odpoledne »
Prodali jsme chalupu, kterou jsme budovali 25 let :bee: :bee:

Začínáme téměř od nuly...ale o to s větším nadšením... :bee: :bee: :bee:
Jen ty úřady nám berou lehce vítr z plachet... "omg"

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5672 kdy: Červen 30, 2018, 09:25:33 odpoledne »
Vydrž, určitě úřady zmáknete a bude to fajn.

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5673 kdy: Červen 30, 2018, 09:34:48 odpoledne »
Chtěli jsme začít stavět letos..a nevím, jestli to stihneme... :-\

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5674 kdy: Červen 30, 2018, 10:36:38 odpoledne »
To chápu.  Já tuhle podávala jednu žádost na jeden úřad. Chtěli k tomu 12 příloh, z toho 5 bylo vyjádření jiných úřadů a některé z nich si na to vyjádření nechaly 30 dní.... klasika  ::)... V době, kdy jsou údajnè státní instituce propojeny systémem, mně to mírně řečeno překvapuje.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5675 kdy: Červenec 01, 2018, 10:02:29 dopoledne »
já chtěl kloučkovi dát kus pozemku a za svoje peníze ho oddělit od velkého celku.....To si nikdo neumíte představit, co to je za problém, nechat uříznout kus pozemku.....Koupil jsem jinej, tak šílené martýrium to bylo.Ponižující zkoumání a souhlas padesáti inštitucí, které se k problému musí vyjádřit...Pokusem bylo zjištěno, že na to duševně vyloženě nemám, tohleto obcování s úřady, jsem holt slabší kus.
A budem kopat nový sklep, už mám připraveny čtyři obrovské maskovací sítě, aby se vše i s bagrem zakrylo sauronovu oku.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5676 kdy: Červenec 01, 2018, 11:01:34 dopoledne »
Aj dnes pokračuje na Červenom Kameni Festival zabudnitých remesiel. http://www.remeselnyfestival.schatmansdorf.sk/

Vcelku podarená akcoška. A hrala tam taká goticko rocková kapelka GNOMUS z Perníkova.

Čo sa týka stavieb a papierovačiek, tak toto by som nedal. A preto som zvolil jednoduchší spôsob prestavby starej usadlosti.... a dobre som urobil.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5677 kdy: Červenec 01, 2018, 06:33:12 odpoledne »
ludze dobrí, já dnes zažil opravdovou hrůzu z elm street...Já dnes dosekával seno v chákáočku a kochal jsem se krajinou a bylinkama , co voněly jak v krakonošově apatyce a jak jsem si zapaloval cigáro, tak se mi zdálo, že vidím u pokosu něco divného...Zsoké trávy, takové nafialovělé potvory v obrovských trsech koukala dětská hlavička. mělo  klo bouk s maskáčů a  celý děcko bylo v maskáčích. Lezlo po čtyrech a sotva umělo chodit a jen s držením. Vypnul jsem mašinu a rozdejchal tu hrůzu, která mně opanovala, protože přesně tam jsem měl sekat tou svojí sekačkou s trubkovým mačkačem, což je záruka, že nic nemůže přežít průchod strojem.....Jen to zastavení kvůli zapálení cigarety mne zdrželo, protože zapalovač zlobil a já se potřeboval soustředit.... a já mohl uvidět to děcko. Děcko bylo čisté, usmívalo se, tak jse,m ho hodil do traktoru, dosekl posledních pár pokosů a jel domů, protože jsem telefon nechal doma.Cestou jsem na polní cestě potkal dva mladé lidi, taky v maskáčích a ptali se mne, jestli jsem neviděl dítě....Oba usnuli na sousední louce a dítě jim uteklo a ulezlo téměř kilometr přes  houštiny a další louky.Strašně sprostě jsem jim vynadal, protože vím, jak vypadá srna, nebo prase lončák, co mi proběhne sekačkou.....A pak, že kouření škodí zdraví......fujtajxl....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5678 kdy: Červenec 03, 2018, 11:35:54 dopoledne »
Pohřešovaný čtyřletý chlapec z okresu Kroměříž... sdílejte... hledají ho už od pátku

http://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=8260629181508

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5679 kdy: Červenec 05, 2018, 06:28:28 odpoledne »
Tak jsem v Tescu objevila pytlíky s uvařenou přílohou, stačí ohřát. Dnes jsme vyzkoušeli quinou s bulgurem a po smíchání s tuňákem z toho bylo dobrý jídlo. Má to trvanlivost přes rok. 

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5680 kdy: Červenec 08, 2018, 06:04:29 odpoledne »
potřebuju pomoct najít téma od sahaw o příznacích finančniho kolapsu.Nemůžu to najít a po víkendovém setkání bch to chtěl rozvinout.....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5681 kdy: Červenec 08, 2018, 06:51:15 odpoledne »

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #5682 kdy: Červenec 09, 2018, 11:16:56 dopoledne »
Také se vám urodilo tolik ovoce?

Jabloně, švestky, hrušky ... všechno úplně obalené ovocem, musím podpírat větve, protože se pod tíhou ovoce lámou. Dokonce i mladé jabloně, které jsem sázel na podzim loňského roku, má každá pět až sedm už docela velkých jablíček, úplně to ten jejich proutkový kmen ohýbá k zemi (mimochodem Sedláku díky za radu při výběru). Rybízu a angreštu se také urodilo hodně, plné kýble.

Jen třešní bylo tak nějak normálně. Jahody vlastně nebyly, ale to bylo asi tím, že v zimě zmrzly. Malin a ostružin také není moc, ale mám je už staré, musí se omladit.

Přitom neprší, je sucho, říkáte, že je málo včel ... záhada.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5683 kdy: Červenec 09, 2018, 11:32:18 dopoledne »
Jj, meruňky nestíhám zpracovávat, je to nádhera  :)  .... zavářím kompoty, marmelády, hromada je v mrazáku, suším ovocné placky... Co ještě z toho jde?

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5684 kdy: Červenec 09, 2018, 11:38:57 dopoledne »
U nás třešní dost, ale kompoty moc nejedou, tak jsem udělala šťávu...zahradní směs.
A také sušené jsou luxusní.. @-->

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5685 kdy: Červenec 09, 2018, 12:23:17 odpoledne »
Letos je biblická úroda, stromy obsypané, začínají se prohýbat.....Už na třešně jsme si pořídili kotel na povidla, ale zjistili jsme, že se třešnová povidla nesmějí nazývat povidly...... Švestky, co jsme sázeli jsou obalené, že jsem nic podobného ještě v životě neviděl.....Hrušky budou nádherné , takže budu moci zopakovat výrobu many nebeské ve velkém, když už máme ten kotel na povidla. Kdo tu manu nebeskou ochutnal, ten nepochopil, co to vlastně jí.A hned ji prubnu i z jablek.Letos bude fantastický podzim, vypadá to, že se z toho opupínkujem.Naštěstí nám brzy dovezou lis na mošty od bystroně, takže to bude jiný kafé....
https://www.youtube.com/watch?v=SxXeqfKbT9o&t=273s

Offline MDobromila

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5686 kdy: Červenec 09, 2018, 12:54:55 odpoledne »
Co je mana nebeská?
Já chci letos udělat aspoň pár skleniček hruškových povidel, trochu hrušek nasušit a zbytek do sudu.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5687 kdy: Červenec 09, 2018, 12:55:13 odpoledne »
Já asi budu ve velkém sušit ty ovocné placky. Padne na to docela dost ovoce a je to trvanlivý. A dětem to chutná víc než bonbóny  :)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5688 kdy: Červenec 09, 2018, 01:06:58 odpoledne »
no, to se vylisuje z hrušek mošt a vaří se tak dllouho, až vznikne med.A je to tak šíleně dobré, že se tomu musí říkat mana nebeská.Mé to tony chutí javorového syrupu, hruškových povidel a křížal z perfektně dozrálých hrušek.Myslím jedna ku desíti v mostu, jedna k patnácti v ovoci.Zralé hrušky se fakt blbě moštují.......
Zkoušeli jsme i vlastní mysli tyčinky s manou a je to dobré. My ovocným plackám říkáme ovocné sýry, podle historických análů.Ideál jsou švestky, hrušky a merunky, které počkaly v mrazáčku.....Ale dobré jsou i jednodruhové.A samozřejmě i povidla z hrušek, které se podlévají hruškovým moštěm....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5689 kdy: Červenec 09, 2018, 01:54:32 odpoledne »
My jim říkáme ovocné kůže, protože když se dosuší a sloupnou z papíru, tak tak vypadají  :)

Offline milo1944

« Odpověď #5690 kdy: Červenec 09, 2018, 04:43:23 odpoledne »
. . .  povidla z hrušek, které se podlévají hruškovým moštěm....
Hruškový povidla jsem dělal z pokrájených hrušek, podlitý malinko vodou. Asi tolik vody, jako při škvaření sádla.
No, a míchat, dokud to nemá požadovanou konzistenci.
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5691 kdy: Červenec 10, 2018, 08:06:56 dopoledne »
Prosím udělat vlákno o povidlech - buď připojit k již existujícímu (pokud existuje) nabo založit nové.

Děkuji  :rose:

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5692 kdy: Červenec 10, 2018, 08:09:33 dopoledne »
Ok, postupy překopíruju k odpovídajícím tématům... Nebo pokud tu máme obecné vlákno na zpracování ovoce, tak to tam přesunu celé, ale jinak to jen rozkopíruju a tady to nechám. Je to takové milé povídání, až se mi sliny sbíhají  :)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5693 kdy: Červenec 10, 2018, 08:40:10 dopoledne »
Také rozumné řešení. Jen Štika měla problém s kopírováním informací, nikdo jiný..

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5694 kdy: Červenec 10, 2018, 10:08:26 dopoledne »
..... Je to takové milé povídání, až se mi sliny sbíhají  :)

....máš tam asi preklep. Správne tam asi malo byť "povidlání"... :D

Ja som konečne kúpil včera havajský rum, že naložím ešte dáke višne. Nech babám zalepím v zime na chvílu papulky...  ::)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5695 kdy: Červenec 10, 2018, 10:29:00 dopoledne »
Ajoooo "povidlání" je správně  :D

Ňam, na višně se taky těším... já z toho dělám griotku podle starého receptu, míchá se do toho i červené víno s kořením a nemá to chybu  :)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5696 kdy: Červenec 10, 2018, 11:02:00 dopoledne »
Éééééééééé poprosím recepis. Dal by sa aj vygúgliť, ale o čom by sme potom povidlali?  <3  ;D

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5697 kdy: Červenec 10, 2018, 11:38:23 dopoledne »
na kilo višní
- zahřeješ 1/4 litru červeného vína se skořicí (cca 3 kousky) a hřebíčkem (cca 5 ks), téměř k varu (no jako na svařák, vařit se to nesmí), přidáš cca 1/2 kila cukru, rozpustíš, po vychladnutí smícháš s 1/2 litrem alkoholu (já dávám nějčastěji rum nebo žitnou)
- do čisté skleněné nádoby dáš odstopkované višně (nevypeckované) a jeden zelený vlašský ořech
- zaleje se to směsí vína a rumu, zavře se to a nechá se to stát min 3 týdny, raději delší dobu...
Sleje se to, pije se to, višně nevyhazovat, po menších dávkách konzumovat  :)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5698 kdy: Červenec 10, 2018, 02:43:36 odpoledne »
No, tak to letím ešte dokúpiť vínko, hrebíčky a škoricu. Vyzerá, že zase bude v álejích nablito...  ;D ;D

Predpokladám, že višní môže byť tolko, aby boli zaliate. Mám aj hrozne dobré čerešne. Sladunké a už takmer čierne. Tak prípadne doplním.... u mna pravidlo, že viac dobrého je lepšie, ako menej zlého.  :bee:

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5699 kdy: Červenec 10, 2018, 03:08:22 odpoledne »
Jj, klíďo. Čím víc višní, tím je to lepší  :)