Autor Téma: Kecání jen tak  (Přečteno 177256 krát)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Kecání jen tak
« Odpověď #5600 kdy: Duben 25, 2018, 11:53:09 dopoledne »
Takže, právě jsem se vrátil od vrchnosti....Pokud máte pozemek, nepatří vám, ale úřadům.ONI jsou TI,kteří rozhodují úplně o všem.Když si  vysadíte keře, sad, nebo biOtop, nebo trifidy, nebo zvolíte přirozenou sukcesi,  a úředníkovi se to znelíbí, tak vám změní samolibě a svévolně kulturu bez vašeho svolení, zaplatíte pokutu a budete po změně kultury platit klidně desetinásobnou daň z nemovitostí.....To je nádherná zvůle úředního molocha, bez ohledu na cokoli, třebas na nějakou ústavu, nebo listinu práv a svobod.Chce to více úřadů, více zákonů, více úředníků, více perzekucí, a možná se dožijeme toho, že na ně vezmeme sudlice, cepy a kosy......

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5601 kdy: Duben 25, 2018, 12:06:52 odpoledne »
Takže, právě jsem se vrátil od vrchnosti....Pokud máte pozemek, nepatří vám, ale úřadům.ONI jsou TI,kteří rozhodují úplně o všem.Když si  vysadíte keře, sad, nebo biOtop, nebo trifidy, nebo zvolíte přirozenou sukcesi,  a úředníkovi se to znelíbí, tak vám změní samolibě a svévolně kulturu bez vašeho svolení, zaplatíte pokutu a budete po změně kultury platit klidně desetinásobnou daň z nemovitostí.....To je nádherná zvůle úředního molocha, bez ohledu na cokoli, třebas na nějakou ústavu, nebo listinu práv a svobod.Chce to více úřadů, více zákonů, více úředníků, více perzekucí, a možná se dožijeme toho, že na ně vezmeme sudlice, cepy a kosy......

Možná kdybys vzal s sebou krabici od vína, tak by to šlo.

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5602 kdy: Duben 25, 2018, 12:23:52 odpoledne »
Do krabice od vina ho nenasklada. Treba sud. Alebo vrece a lopatu...

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #5603 kdy: Duben 25, 2018, 12:26:42 odpoledne »
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5604 kdy: Duben 25, 2018, 12:58:54 odpoledne »

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5605 kdy: Duben 25, 2018, 04:43:35 odpoledne »
Do krabice od vina ho nenasklada. Treba sud. Alebo vrece a lopatu...
Máš recht. V zaletovaném sudu stavební úředník, dobrý úředník ;D

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5606 kdy: Duben 26, 2018, 07:05:17 dopoledne »
Dnes začíná cyklus přednášek o vodě v Národním zemědělském muzeu.
www.nzm.cz

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5607 kdy: Duben 27, 2018, 01:31:29 odpoledne »
Prosím o vyjádření některého z včelařů. Do záclonové kolejničky mi zalezlo něco pruhovaného, šestinohého a bzučivého. Myslím, že to byla vosa. Ale než tam našpricuju nějakou tu chemii, chci se zeptat, zdali to mohla býti i  :bee: Já teda doufám že ne, myslím, že včely nelezou do dutin v lidských obydlích, ale rád bych se ujistil...

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #5608 kdy: Duben 27, 2018, 08:01:16 odpoledne »
A neuvítala by manželka novou garnýž?  <3
Tohle je ještě dobré, ale takový cvrček za skříní v ložnici ...

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #5609 kdy: Duben 27, 2018, 09:16:00 odpoledne »
Garnýž je relativně nová  :). Ale mé vetchozraké oko vidělo špatně. Nebyla to včela ani vosa, ale jakási, mě neznámá potvora. Při pohledu z blízka jsem zjistil, že to nemá pruhy, ale je to celé skoro černé, akorát zespodu na zadečku to mělo bílou nebo žlutobílou skvrnu. Velikostně, pohybem a tvarem to vypadalo včelovitě či vosovitě, ale barvou vůbec.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #5610 kdy: Duben 27, 2018, 10:11:37 odpoledne »
To mohla být drvodělka - černý druh včely samotářky.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5611 kdy: Květen 09, 2018, 12:57:50 odpoledne »
Tak schválně, co to je?  :)

(to kovové za tím už k tomu nepatří, to je jiný předmět)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5612 kdy: Květen 09, 2018, 03:14:31 odpoledne »
Tak to viem celkom presne. Je to nástražné zariadenie. Alebo pasca. Používalo sa tak, že do trubky-hlavne sa vložil brokový náboj. Je vidno, že okraj je urobený na lepšie osadenie. V tom drevku je úderník, A pri páde, či údere to vystrelilo...  8)

A schválne, na oplátku....  čo je to za zbierku na tom obrázku??
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5613 kdy: Květen 09, 2018, 03:49:08 odpoledne »

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5614 kdy: Květen 09, 2018, 04:31:57 odpoledne »

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5615 kdy: Květen 09, 2018, 06:24:33 odpoledne »
Ne, to je odpověď na Dagovu "hádanku"

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5617 kdy: Květen 10, 2018, 12:37:20 odpoledne »
vynikající příběh....takže jsem zcela pomýlený...Řepka je naše záchrana...A protože se obsah vody v krajině klesl na polovinu, koncentrace jedů je dvojnásobná...nevadí mi řepka, tech pár tisíc alergiků, co to odskáčou už jsou pouze statistika,vadí mi jedy ve vodě, v půdě a vadí mi,  že kvůli zemědělské chemii vymírá každý rok několik druhů rostlin i hmyzáků.z Krajiny zmizeli zajíci, koroptve, bažanti, kopce motýlů, a hmyzáků obecně.Kromě toho pálíme chleba v ohni, což ten nahoře jednoho dne sečte, podtrhne a odmění nás.....

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5618 kdy: Květen 10, 2018, 01:18:18 odpoledne »
prijde tchyne, po roku na kontrolu... uklizi cela rodina :P
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5619 kdy: Květen 12, 2018, 08:10:01 dopoledne »
proc zensky tak vyvadeji kdyz ma prijet jejich mama/ tchyne. uz dva totalni nepokoj, secko zhuru nohama, mne poslali na pudu a kazdy vecer prednaska o tom jak nepomaham rodine a ze iba lezim a neda se na mne spolehnout.  P:-/

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5620 kdy: Květen 12, 2018, 09:01:05 dopoledne »
no, právě...tchýni je třeba chápat jako nutné zlo, jako třebas bolavej zub, hemeroidy, průjem nebo zácpu.S tchýní se pozdravím, a podotknu, že mi traktor nějak kejchá do karburátoru a  zmizím v dílně, sadu, na pastvině nebo vlastně kdekoli jinde.Je to tradice, kterou všichni chápou a respektujou  a ještě se nenašel nikdo, kdo by to jakkoli okomentoval....průser je v tom, že to chce praktikovat i moje žena, jenže já se bojím, že by chtěla tchýně s nama.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5621 kdy: Květen 12, 2018, 11:49:24 dopoledne »
proc zensky tak vyvadeji kdyz ma prijet jejich mama/ tchyne. uz dva totalni nepokoj, secko zhuru nohama, mne poslali na pudu a kazdy vecer prednaska o tom jak nepomaham rodine a ze iba lezim a neda se na mne spolehnout.  P:-/

Protože s příjezdem maminky se žena dostává zpět do role dcery a už předem se chce uchránit od jakýchkoliv poznámek a upozornění, co všechno není v její domácnosti v pořádku (pořádkem počínaje, manželem a dětmi konče). Takže se taková žena vrhne do šíleného úklidu, vychovávání dětí i manžela, psa, kočky, rybiček atd., ale tím se naprosto vystresuje, protože brzy zjistí, že nemá dostatek času ani schopností pro přetvoření celé domácnosti v dokonalý exemplář, na kterém by maminka nenašla žádnou šmouhu... no a z toho je žena poněkud ve špatné náladě, obviňuje sebe i všechny kolem, řve, vzteká se a nepřestává uklízet a vychovávat.... Nezbývá než mužům doporučit veeelké pochopení, spoustu lásky, ujišťovat ji, jak je úžasná, NEHÁDAT SE S NÍ a v klidnějších dobách se jí snažit přesvědčit, že ona má právo na svůj názor a maminka ale taky, ale že to neznamená, že s maminčiným názorem / způsobem života musíme souhlasit a musíme ho kopírovat. A tudíž pak nám může být jedno, např. že "maminka by nesnesla, kdyby jí zbylo v koši nevyžehlené prádlo", nebo že nejsou každý týden umytá okna. Je fajn naučit se smířit se se skutečností, že "my to máme jinak a je nám takhle dobře" a když to budeme chtít změnit, tak to bude proto, že to tak chceme my a ne proto, že by se to tak líbilo některému z rodičů. Je opravdu velmi osvobozující, např. když maminka prohodí "No ta podlaha by potřebovala setřít, holčičko"... bez emocí odpovědět "ano, potřebovala" (a nevymýšlet omluvy a výmluvy, proč podlaha není setřená)  :) . Přeju pevné nervy a hodně trpělivosti.

PS: "Když má žena špatnou náladu, opakuj jí, jak je krásná a úžasná a jak ji miluješ. Pokud to nepomůže, ustup do bezpečné vzdálenosti a hoď po ní čokoládu"  :pa:

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5622 kdy: Květen 12, 2018, 03:38:16 odpoledne »
škoda, že to tak ženský mají nastavené....Poměr mezi matkou a dcerou by měl být o jiných hodnotách, než je pořádek....Dcera má skvěle uklizené do stavu, že to vypadá, že tam nikdo nebydlí a matka je spokojena, i když je dcera na antidepresivech a před rozvodem...Neuklízejte před tchýní, jestli njí to vadí, může si to uklidit sama.....

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5623 kdy: Květen 12, 2018, 08:43:52 odpoledne »
Tát byl ještě generace, která rodičům vykala..

Když babička sekýrovala mou matku, holku z horních 10.000, která vyrůstala pod dohledem chůvy a později guvernantky v domě, kde měli kuchařku a posluhovačku, že nemá doma dostatečně uklizeno, tak prý velmi klidně a uctivě pronesl: "Maminko, když se Vám u nás nelíbí, tak k nám prosím nejezděte".. Také nejezdila, jezdili jsme na návštevy k babičce, nikdy ona k nám.. Ale když babička umírala, starala se o ní nakonec moje máma..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5624 kdy: Květen 12, 2018, 09:04:14 odpoledne »
no nastesti uz tchyne prisla, a je klid. ale vcera to byl uz vrchol.
tchyne bydli od nas asi 400km, takze jezdi v prumeru jednou za rok. proto taky je to jednou za rok masakr.
je to dan za to ze bydlime podle sveho a kde chceme, takze zena chtela hodne daleko od rodicu, ale sama priznava ze by byla rada kdyby s detmi pomohli cstej ale je to daleko.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5625 kdy: Květen 17, 2018, 01:11:00 odpoledne »
Kukuřice odčerpává kdeco....
nevyznáte se někdo náhodou v elektroinstalacích??? hledám stropní svítidlo na dvě žárovky, s krytím ip65.....aby v tm mohly být plnotučné žárovky, našroubuju tam ledky.Vůbec nevím, kde to hledat, u nás na krámě na mne hleděli, jako na blázna...potřebuju osm kusů....

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #5626 kdy: Květen 17, 2018, 01:30:13 odpoledne »
IP65 je v podstate na vonkajšiu inštaláciu. A pozrel by som niekde po nete.... https://www.svet-svitidel.cz/prumyslova-svitidla/

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5627 kdy: Květen 17, 2018, 05:21:16 odpoledne »
Kukuřice odčerpává kdeco....
nevyznáte se někdo náhodou v elektroinstalacích??? hledám stropní svítidlo na dvě žárovky, s krytím ip65.....aby v tm mohly být plnotučné žárovky, našroubuju tam ledky.Vůbec nevím, kde to hledat, u nás na krámě na mne hleděli, jako na blázna...potřebuju osm kusů....

Na internetu. 8 ks už se vyplatí poslat poštou či jinak. Napiš "svítidlo žárovkové IP65" a vybírej podle obrázků..

tohle je slušné retro s drátěným košem, na 2kusy 100Wžárovky, co už je v EU legálně nekoupíš:D
http://www.dabox.cz/e-shop/?produkt=14647
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5628 kdy: Květen 17, 2018, 06:39:20 odpoledne »
to je ono, enem nevybírám já ale úředníci a ti chtějí do potravinářského provozu svítidlo lehce čistitelné, bez bytečných ploch , na kterých by se mohl usazovat prach či nečistoty. Takže to je ono, co se týká výkonu a velikosti či konstrukceš, enem zakové hladké, aerodynamické, jináč mi to u těch bukvic prostě neprojde.....Navíc dvě žárovky proto, abychom měli na kolaudaci na podlaze snad vojnásobek těch 500 oficiálně požadovaných luxů, protože všichni před námi neuspěli....Když bude dvojnásbek, tak se snad ty bukvy smilují.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #5629 kdy: Květen 18, 2018, 09:29:41 dopoledne »
Jen pro informovanost...Naše Moira vyrábí toto a je o to v Evropě opravdu zájem...Neboli i ti čeští textiláci mohou pro bezpečnost obyčejného člověka udělat více, než dosud většina žvanivých politiků.
https://ekonomika.idnes.cz/neprustrelne-vesty-moira-fbi-urna-agenti-bezpecnost-pco-/ekoakcie.aspx?c=A180424_140542_ekoakcie_jn

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5631 kdy: Květen 18, 2018, 09:39:35 odpoledne »
Díky Dagu za upozornění, opraveno. Co je nového významného v EU netuším, spíše vnímám křeče naší politické scény, protože mě zajímá, kdy bude sestavena vláda s důvěrou, která bude moct učinit některá důležitá rozhodnutí.
https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/neprustrelna-vesta-ze-strakonic-moira/r~5c99a346590a11e883510cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=videobox&utm_content=editor1&utm_term=position-1

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5632 kdy: Květen 19, 2018, 08:37:36 dopoledne »
u vesty mne zajímá, jestli je odolná vůči tkarevu, resp číze 52. A pak hned vzápětí  223 rem.
v naší politice je úplně jedno, jestli dělá rozhodnutí vláda bez důvěry parlamentu, nebo vláda s důvěrou parlamentu, ovšem bez důvěry voličů.Dostali jsme se do krásně bezvýchodné situace, z které není úniku...Vlastně je, nestarat se o to. Ovlivnit se to stejně nedá.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5633 kdy: Květen 19, 2018, 11:34:12 odpoledne »
Tak chápu, že pokud jsi příznivcem vojenského náboje 7,62x25, tak tě měkká balistika s odolností IIIA asi neuspokojuje (ačkoliv je to někdy na hraně a zachytí to) a jsi odkázán jen na tvrdou balistiku, kterou zase nelze nosit skrytě....A dnes mám pocit, že v civilním sektoru už to staré vojenské střelivo s ocelovým jádrem použít nesmíš....respektive klidně jej použij na NO....a dopadneš stejně jako kdyby sis napáskoval JHP. Tedy pokud ti projde NO, nikoho to nebude zajímat. Pokud ne, je to přitěžující okolnost. Pokud to u tebe najdou při kontrole zbraně je to přestupek a dostaneš oprávněně pokutu. Na střelnici s tím jsou problémy, ničí to popry. A velice rádo se to odráží od asfaltu....už jsem viděl i odrtžený plášť a jádro pokračující po odrazu samostatně. Pro aktivního střelce je to i dost drahé střelivo a horší dostupnost komponent pro přebíjení. Ale je pravda, že TT33 se dá sehnat vcelku levně a až na tu váhu sedí dobře v ruce a je docela plochá a spolehlivá.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5634 kdy: Květen 20, 2018, 08:55:45 dopoledne »
no, právě...obě pistole koupíš mezi dvěma a čtyřma tisícovkama, dvaapadesátku i s malorážkovým adaptérem pro levný výcvik.Výcvik máme všichni za sebou, to se nezapomíná, jako jízda autem, na kole. takže rozdíl v ceně je pár tisícovek, třebas deset a za tu cenu si seženeš krmení třebas s uranovým jádrem, když je ocelové málo, ale zodpovědně můžu potvrdit, že i bez ocelového jádra se ten náboj nenechá zahanbit.Za rozdíl v ceně si můžeme dovolit náboje z uloženek, a nebo klidně dobroty od hirtenbergeru, které fungují naprosto nepřekonatelně v pistolové říši.V rakousku je prodávají i s expanzní dutinou....Takže ekonomika i praktičnost mi velí brát tyhle železa vážně, ke každýmu můžeme našroubovat laserový zaměřovač pro intuitivní střelbu, nebo tritiová mířidla, nebo, klidně průhledový kolimátor, nebo všechno dokupy, jsme li fanda a pořád se s tou bednou střeliva a otýpkou zásobníků nedostaneme na cenu běžných pistolí. Takže  po letitých pokusech s balistickými vlastnostmi tokareva vím, že to je dobrá volba.Stejně ve stresu můžou všichni zapomenout na míření na nějaké super vzdálenosti...Italové to dávno vyřešili luparou....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5635 kdy: Květen 20, 2018, 11:15:10 dopoledne »
Tak teď jsi mě překvapil, že Rakušané pouští do civilního oběhu náboje této ráže s expanzí....Já vím jen o ráži .357 ale to je pro lovecké karabiny. Jinak ten Tokarev je náboj výkonný, křivka plochá a kdo udrží těžkou ocelovou pistoli a zvládne zpětný ráz, což může někomu činit problém, tak na obranu v PA situaci je to OK. A je fakt, že teď to nikdo nosit nebude, ale v nouzi pod kabátem není problém. Má to tuším 8 ran....díly i zásobníky se stále sehnat dají....Když k tomu pořídíš i samopal na delší vzdálenost 50-100m (PPŠ, CZ24, 26) máš společné krmení pro obě zbraně. Jen je třeba pamatovat, že to díky průraznosti nemusí být dobré používat doma pokud obránce bydlí v dřevostavbě nebo sádrokartonu ;) (což není tvůj případ) a rádo se to odráží....Proto to třeba Rusové přestali používat na ponorkách a vyvinuli si Makarova...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5636 kdy: Květen 20, 2018, 10:16:36 odpoledne »
Nedalo mi to a podíval jsem se, jak je to s tím původním vojenským střelivem do Tokareva....A musím se opravit, protože Zelený sport to CIPované prodává a přímo udává ocelové jádro, ocelová nábojnice a Berdan zápalka.....
http://www.zelenysport.cz/strelivo/7-62x25mm-cip-strelivo-1200ks

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5637 kdy: Květen 20, 2018, 10:51:39 odpoledne »
no vida, je čas doplnit zásoby, protože to byl první ppožadavek severoatlantické aliance, poslat vše související s tokarevem do věčných lovišt...Ale on to je jenom obšlehnutý a vylepšený mauser 7:63, který se vyznamenal v první světové, vlastně to má stejnou hilznu, jako devět para, enem delší a zaškrcenou.Je to přes sto let stará věc a stejně dokáže udivit...hned po revoluci se daly sehnat ruské náboje z druhé světové , určené výhradně do špagina, v pistoli tt se to nesmělo použít, protože to dělalo takové jeby, že to dokázalo utrhnou závěr a ten pár střelcům rozbil hubu.Dokonce se daly sehnat edice ze spojenecké pomoci od fy winchester v origo obalech, vše uloženky z ruska. Já neodolal a musel jsem to zkusit taky, jenže v dvaapadesátce, která to ustála a je to opravdu zážitek.Našinec si to prostě muší prubnout....za války se s tím netrápili a hleděli, aby to mělo švunk. Dodnes to je velmi spolehlivý náboj, který splní všechna přání.....A kdyby měla dvaapadesátka dvouřadý zásobník, jiný železo bych nehledal.I když chápu, že to pro ženskou, nebo klidné povahy není....

Offline chlast

• Praktikující prepper
« Odpověď #5638 kdy: Květen 21, 2018, 08:52:30 dopoledne »
Bobani co tak prestať nas tu trápiť? Sic prepper sú aj zbrane ale mi sme tu hlavne pokojní záhradkári...
Nerád by som aby bol z nas iný pocit...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5639 kdy: Květen 21, 2018, 11:59:14 dopoledne »
Chlaste já tě opravdu trápit nechci, naše diskuze byla v teoretické rovině a mě udivilo, že by sem někdo mohl vozit a legálně prodávat střelivo s ocelovým jádrem. Nic víc za tím z mé strany nehledej. Ale abych přešaltoval, tak se stále potýkám s kadeřavostí proskvoní. Vím, že je to houbovité onemocnění a zasažené listy jsem otrhal, strom postříkal Championem 50 WP včetně kmenu a postřik asi po 3 týdnech zopakoval....Ale ta houba je nezmar a napřesrok se to objeví znova a znova. Sice se mi daří držet strom naživu, ale nedovedu se toho zbavit. Kde dělám chybu?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5640 kdy: Květen 21, 2018, 12:13:45 odpoledne »
A kdy provádíš postřik? Obecně otrhávání napadených listů nemá velký význam. Champion nebo Kuprikol (my používáme Kuprikol) obvykle fungují dobře, ale první postřik musí být už v době nalévání pupenů a pak dle počasí zopakovat. A určitě postříkat každý rok. Zkus také přihnojit ledkem, abys podpořil růst listů.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5641 kdy: Květen 21, 2018, 02:08:02 odpoledne »
Stříkal jsem přesně 30.4. a včera jsem to po 20 dnech opakoval. Nemohu říct, že by postřik nezabíral, jen se to každý rok prostě opakuje a neumím se toho zbavit. Kdybych zapomněl, asi by bylo po stromu. Takhle to odnese vždy pár větviček. Asi budu muset strom postříkat ještě na odzim po opadu listí. To jsem dosud nedělal a nejspíš ta houba přezimuje a najaře zase ožije....Jinak Championa s Kuprikolem střídám.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5642 kdy: Květen 21, 2018, 02:15:59 odpoledne »
Tak to jsi stříkal dost pozdě, proto je tak zdecimovaná. Obecně platí pomůcka - když kvetou lísky, první postřik. V období, kdy jsi stříkal poprvé se obvykle provádí už třetí postřik. Jo a zřejmě se toho nezbavíš.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5643 kdy: Květen 21, 2018, 02:38:17 odpoledne »
Potvrdila jsi mi, co jsen tak nějak podvědomě tušil...Dřive jsem to nestihl a zachraňuji to na poslední chvíli. A co když to ještě postříkám až listí opadá? Bavil jsem se o tom už s pár zahrádkáři  a každý, jak je obvyklé, radí něco jiného.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #5644 kdy: Květen 21, 2018, 03:55:31 odpoledne »
Ten postřik, co jsi provedl teď na jaře už nic nezachrání. Pokud to nestihneš dřív, tak už to nemusíš stříkat vůbec, pak už zbývá jen hnojit na podporu listu a doufat, že se s tím stromek popere. Postříkat na podzim po opadu listů (větve i kmínek) se obecně doporučuje. Ale jako významnější vidím ten předjarní postřik. Jak nakvetou lísky tak první, do dvou týdnů druhý. Další podle počasí. Pokud je sucho, měly by stačit dva. Pokud je vlhké jaro, svědčí to houbám, pak se aplikuje ještě třetí, cca týden po prvním jarním dni.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5645 kdy: Květen 21, 2018, 05:29:45 odpoledne »
No půda je vyhnojená dost. takže si s broskvoní budeme do listopadu držet palce. Pak udělám preventivní postřik a na jaře snad už nezaspím. Jabloně jsem stihnul dříve. Každopádně díky za poučení a radu. :pa:

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5646 kdy: Květen 22, 2018, 08:01:21 dopoledne »
Příčina a důsledek....je vždy nutné vzít v potaz mnoho faktrů, které mohou ovlivnit zdravotní stav stromků.špatná podnož, studená zem, bezvětrné stanoviště v kotlině, žlutomasá odrůda broskvoní, a soused darebák, od kterého se houby šíří....s aplikací komerčních postřiků neporadím, neznám je, dobrovolně jsem se zřekl chemie.Ale můžu poradit v alternativě, kde se používá proti houbovým chorobám mnoha prostředků, od bordoucké jíchy přes rostlinné výluhy a jíchy až po preventivní hnojení na list několika možnými způsoby...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5647 kdy: Květen 24, 2018, 04:41:36 odpoledne »
dnes jsem se setkal s jedním paličem a ten mi tvrdil, že pomocí kvasnic kvasí cukr ve vodě....Je to vůbec možné???Bez žádného média, jen voda, cukr a kvasnice....

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #5648 kdy: Červen 04, 2018, 03:37:19 odpoledne »
V kvetnu se docela darilo, pripraveno 30l bezoveho sirupu a marmelady z 50kg jahod  ;D
A ted zacina sezona matoveho sirupu, blizi se sber ostruzin a malin ...  ;D

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #5649 kdy: Červen 04, 2018, 05:17:23 odpoledne »
ja mam jahody jeste zelene, bezovy kvet jen zacal, minuly tyden sem videl kvest agat...  ale matu uz sem sklidil to je fakt. ted sekam travu kosou, vcera sem kamaradce naklepaval. uz si sem zvykla jezdit na naklepani.