Autor Téma: Rodina  (Přečteno 546 krát)

Gary

• Host
Rodina
« kdy: Únor 07, 2013, 08:47:13 odpoledne »
Představte si tuto situaci.
Jsme v PA světě máme (alespoň základní) znalosti jak se o sebe postarat, máme připravené jisté zásoby,nástroje vybrali jsme si i lokaci ve které si chceme rozvinout "tábor" nebo "osadu"  a dost možná máme i nějakou skupinu lidí se kterou jsme předem domluveni věříme si a každý z nás ovládá něco co je pro skupinu nějak užitečné. ALE nastává problém co s rodinou. Né nemusíte se bát nehodlám ji nechat na pospas osudu.. Ale znáte myšlení lidí. "zůstaneme doma ono se to uklidní" "nikam nejdeme tady je to bezpečnější" atd atd.. Jak je přesvědčíte že právě vy máte pravdu ? Jak je donutíte nezůstávat v domě ve městě a raději se přesunout někam na "venkov" ? Případně co uděláte ? Já si tuhle otázku kladu už pár dní a jedno je mi jasné. Své blízké rozhodně nechci opustit.. Ale budu mít jinou možnost ?

Nevěděl jsem do jaké kategorie toto téma zařadit a nakonec jsem vybral toto.

Doufám že se zde alespoň někdo zapojí a pomůže mi najít alespoň nějaké řešení.

štika

• Host
Re:Rodina
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2013, 09:04:13 odpoledne »
Pokud si tuto otázku kladete jen pár dní,jste teprve na začátku.Někteří nad tím přemýšlejí i pár let.

Gary

• Host
« Odpověď #2 kdy: Únor 07, 2013, 09:10:06 odpoledne »
Pokud si tuto otázku kladete jen pár dní,jste teprve na začátku.Někteří nad tím přemýšlejí i pár let.

Takže je to vlastně problém který bude každý z nás řešit a je jen na něm jak se sním popere..

Nějaké návrhy jak na to rodinu připravit předem ? Vím že je lepší začít zvolna ale pokaždé když s něčím takovým příjdu tak "jsou to jen mé fantazie" a nebo "naprosto nepravděpodobné věci" kterými se nemá cenu zabívat ..

štika

• Host
« Odpověď #3 kdy: Únor 07, 2013, 09:15:56 odpoledne »
Mám dvě dospělé děti.Dcera je jako já,syn si myslí,že je to blbost.Přesvědčovat dospělé nemá cenu.To jsem za těch pár let poznala.Oni někteří mohou s vámí souhlasit nebo spíše neprotestovat ale stejně se k vám nepřidají.

štika

• Host
« Odpověď #4 kdy: Únor 07, 2013, 09:20:34 odpoledne »
Gary,jest-li to máš správně napsáno,je ti teprve 16 let.Proto můj obdiv,že se zajímáš o budoucnost své rodiny.Budeš to mít těžké.

Gary

• Host
« Odpověď #5 kdy: Únor 07, 2013, 09:50:27 odpoledne »
Věk skutečně zprávně napsaný mám jelikož mě věci okolo PA baví a chci se o sebe umět postarat tak je pro mne samozdřejmostí pokusit se zajistit i svoji rodinu protože pokud se na vás nemůže spolehnout ani vaše rodina tak kdo ? Díky i za to málo ikdyž se to možná nezdá pomohlo mi to abych vyhnal podobné úvahy z hlavy a věnoval se rozdělané práci. Proto děkuji za příspěvěk i za vyjádření obdivu za něco co považuji za samozdřejmost (i když .. v dnešní době už si člověk nemůže být jist ničím a co je pro jednoho samozdřejmostí je pro druhého něco nepředstavitelného..)

Offline Prof

• Moderátor
  • člověk
« Odpověď #6 kdy: Únor 07, 2013, 10:14:09 odpoledne »
Otázku, co s rodinou, si klade opravdu každý. Protože však má každý jiné podmínky a požadavky, těžko konkretizovat... V jiné situace bude rodič dospělých dětí, v jiné situaci bude rodič malých dětí a v jiné situaci bude mladý člověk, i když to na časové ose bude ten samý jedinec. Záleží také na tom, jaký je pro tebe význam slova "rodina" (jen tvé děti, nebo tví rodičové a sourozenci, nebo jen tvá  milá ?) jaký máš obecně vztah mezi rodinnými příslušníky a také, jaké je Tvé postavení v tvé rodině... (jako otec a respektovaný manžel budeš mít více odpovědnosti i vlivu než jako dítě) Tohle všechno je jedinečné a zároveň prudce se měnící...

Tedy, odpověď na tvou otázku je "hledání cesty". Myslím, že je třeba začít sám u sebe, začít si tvořit nějaký názor, nějaké zásady, a vytýčit si nějaký směr... Stanovit si priority a (rozumné) cíle. Pak po té cestě zkoušet jít a splnit první mety. Tím by jsi měl získat argumety k podpoře svého názoru, nejen před rodinou. Tvými cíly mohou být i dovednosti (vaření, řemeslo, vzdělání...) a skrz ně můžeš získat respektované postavení. I když jsi mladší než ostatní členové rodiny. Když nic víc, sám získáš sebevědomí a otevřese ti obzor plný otázek... A správně si v tom moři vybrat, na které budeš hledat odpověď, může být tvé životní bingo.

nemohu tedy odpovedět na tvou otázku lépe... Sám odpověď hledám.

snad jen....,

Žij, dívej se, uč se a jdi ostatním příkladem....

Miro69

• Host
« Odpověď #7 kdy: Únor 08, 2013, 08:30:58 dopoledne »
Prepperstvo je svojim spôsobom viera a viera sa nedá nikomu vnútiť. Každý ju musí hľadať sám za seba.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #8 kdy: Únor 08, 2013, 10:03:33 dopoledne »
Určitě netlač na pilu a dej jim čas.. Osobní příklad dělá hodně, buď připravený tak dobře, jak to se svými skromnými možnostmi dokážeš. Třeba tím, že budeš něco užitečného umět a budeš zaháčkován v partě podobně smýšlejících. Pak někdy vezmi s sebou tátu, třeba "na ryby" nebo něco jiného co ho baví a zajímá a pokud to aspoň trochu chytne jeho, máš vyhráno.. Parta ti s takovou náborovou prezentací prepperství ráda pomůže.

I já mám členy rodiny, za které musím většinu věcí vyřešit sám, o které se budu muset postarat, respektive, počítat s nimi ve svých plánech, a kteří mne mají za pošuka. Naštěstí žena je na mé straně.. To je situace pro každého Preppera naprosto standardní, patří to k našemu "řemeslu".
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #9 kdy: Únor 10, 2013, 08:23:04 odpoledne »
Tak dneska při tom jak v telce dávali záběry z USA kde byla ta sněhová bouře, tak jsme před ženou nadhodil, že kdo ví jestli yb jsme tohle dokázali přežít my, protože za chvíli by neprojelo zásobování do marketů a pak by mohl spadnout proud a jsme v loji. A manželka se drbala na hlavě a konstatovala, že něco by asi bylo lepší doma mít. ;-)
Takže první úspěch. Nebo spíše náznak úspěchu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

jezevec

• Host
« Odpověď #10 kdy: Únor 21, 2013, 07:55:47 dopoledne »
Vždyť se to dá vyřešit.

Offline konec

Re: Rodina
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 11, 2020, 06:54:04 odpoledne »
Pokud máš ženu, tak tu musíš opustit a najít si jinou ženu, které se to dá vysvětlit. Rodiče nebo sourozence, kteří "na takové nesmysly" nevěří musíš umět opustit, musíš je umět nechat zemřít, protože oni zemřít chtějí.

Malým dětem se to dá vysvětlit nejlépe. Dospělí lidé si však budou vždy myslet, že jsou chytřejší, než ty. Každý dospělý člověk si myslí, že všichni kolem něj (třebaže také dospělý) jsou blbci a on je ten nejchytřejší. Takže dospělého člověka nepřesvědčíš nikdy. Nezáleží na argumentech, ty stejně neposlouchá.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 11, 2020, 07:22:09 odpoledne »
Jo, zbožnujem tie hrdinské typy preprov, čo v prípade prúseru sú rozhodnutý zbaliť švestky a všetkých blízkych nechať umret.  ;D
To bude skvelý genofond do nových začiatkov sveta "po"...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline pamelnik

« Odpověď #13 kdy: Prosinec 11, 2020, 09:42:29 odpoledne »
Já myslím, že Konec to myslel jinak, než jak to vyznělo z jeho příspěvku. Tady nejde o zbabělé sbalení švestek a opuštění blízkých v extrémní, život ohrožující situaci, která může nastat, kdy buď přesvědčím ostatní dospělé členy rodiny o jediném možném způsobu záchrany a přežijeme všichni, nebo je nepřesvědčím a zahyneme všichni. Pak ještě zbývá možnost, že s těmi co nepřesvědčím se rozloučím a zachráním  jenom sebe a ty co se přesvědčit nechají. Což v době "míru" u pc vypadá krutě a zbaběle.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 11, 2020, 10:35:21 odpoledne »
Ano, už vidím, ako niekto, kto sa hrozne teší na apokalypsu, lebo konečne zažije romantiku lúči naposledy s rodinou "ja sem vám to říkal... ale no nic, najdu si novou"  ;)

Offline konec

« Odpověď #15 kdy: Prosinec 12, 2020, 10:28:44 dopoledne »
Jo, zbožnujem tie hrdinské typy preprov, čo v prípade prúseru sú rozhodnutý zbaliť švestky a všetkých blízkych nechať umret.  ;D
To bude skvelý genofond do nových začiatkov sveta "po"...

Dobrá, abych byl více hodný a více lidumil, tak sbalím při útěku nějaké cizí děti. Ale pro dospělé jsi jen blázen. Za prvé nebudu zachraňovat ty, kteří mě blokují mou vlastí přípravu na apokalypsu. Za druhé oni zachránit ani nechtějí. Oni chtějí zemřít a chtějí, abych zemřel také. Dagu, nemůžeš hodnotit něco, co jsi nepoznal.

Offline konec

« Odpověď #16 kdy: Prosinec 12, 2020, 10:42:08 dopoledne »
Ano, už vidím, ako niekto, kto sa hrozne teší na apokalypsu, lebo konečne zažije romantiku lúči naposledy s rodinou "ja sem vám to říkal... ale no nic, najdu si novou"  ;)

Zase tvoje selhání intuice. Na apokalypsu se netěším proto, že bych byl tak chladnokrevný a morbidní, ale proto, že pro mne apokalypsa znamená šanci na lepší život, protože jsem žil celý svůj dosavadní život hrozně. Možná, že ty se máš skvěle a nedokážeš se vcítit, no já sem se skvěle nikdy neměl. Teď tě odkážu na film známý pro své 3D efekty -- Avatar. Kdo je hlavní postava filmu Avatar? Někdo, kdo má mizerný život, a na cizí planetě a v cizím těle nalézá nový a lepší život.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 12, 2020, 12:05:48 odpoledne »
To nie je intuícia. To je len práca s dostupnými informáciami a nevyhnutná reakcia.  ;D
Svet je tam, kde je práve kvôli ludskej sebeckosti a arogancii. Aj keď ty podla všetkého žiadnu rodinu a deti nemáš, ale máš už svoj názor čo s nimi urobíš. :D Fajn.

To, že som mal mizerný život ja, ma hnalo, aby som naopak vytvoril kúsok miesta na zemi, kde by som sa s rodinou a priatelmi mohol cítiť bezpečne. Aby tu mal každý svoje miesto, postel a žvanec do huby, ale aj využitie. To spočívalo v tom, že sme sa stretávali a budovali spoločne.
V priebehu pár mesiacov som prišiel v podstate o všetkých a stratil som zmysel života. Čím je človek starší, tak má väčší problém nájsť zmysel a aj správnych ludí. Možno máme pred sebou pol života a možno pár dní. Preto sa netreba teraz tešiť na život po živote.

Offline Akutol

« Odpověď #18 kdy: Prosinec 12, 2020, 02:57:56 odpoledne »
Na druhej strane Dagu, kto mi kedysi povedal že sa radšej vyhyba osobnemu zoznameniu aby nebol sklamany? Mal si možnosť spoznať osobne spràvniaka Cajgalama a si si pred stretnutim cvrkol... a ked si mohol spoznať toho najspravnejšieho a najkrajšieho, tak si mi čo povedal ?
Tak tu teraz neskuč že kamošov je màlo...

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 12, 2020, 03:24:12 odpoledne »
Šak si dostal pozvanie, že sa máš kedykolvek zastaviť. A ano, tiež som sa nezastavil.  ;D  :bee:

Offline Akutol

« Odpověď #20 kdy: Prosinec 12, 2020, 03:43:47 odpoledne »
Pozvanie som dostal, len si mi nemzradil kde byvaš f-)
Ako sa maš okrem toho že na mašlu?

Offline Včeliš

« Odpověď #21 kdy: Prosinec 12, 2020, 06:10:41 odpoledne »

Citace
Zase tvoje selhání intuice. Na apokalypsu se netěším proto, že bych byl tak chladnokrevný a morbidní, ale proto, že pro mne apokalypsa znamená šanci na lepší život, protože jsem žil celý svůj dosavadní život hrozně. Možná, že ty se máš skvěle a nedokážeš se vcítit, no já sem se skvěle nikdy neměl. Teď tě odkážu na film známý pro své 3D efekty -- Avatar. Kdo je hlavní postava filmu Avatar? Někdo, kdo má mizerný život, a na cizí planetě a v cizím těle nalézá nový a lepší život.
To je ještě horší.
Svůj život musíš dávat dohromady v současnosti a pokračovat v budoucnosti, na kerou se připravuješ. Čekat na tlustou čáru a nový začátek je srabárna.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 12, 2020, 06:30:47 odpoledne »

Opilcovi som dal všetky kontakty, a aj mi došla od neho pošta. Pod týmto nickom bude asi niekto iný. :D

Offline konec

« Odpověď #23 kdy: Prosinec 13, 2020, 10:31:57 dopoledne »

Citace
To je ještě horší.
Svůj život musíš dávat dohromady v současnosti a pokračovat v budoucnosti, na kerou se připravuješ. Čekat na tlustou čáru a nový začátek je srabárna.

Slovy "jsi srab!" mě nevyprovokuješ. To by mohlo fungovat možná tak, kdybych byl líný, ale takový problém nemám.
V tomto světě se dá žít, pokud
a) se člověk stane špínou, protože těm světová vláda fandí
b) pokud umí člověk dobře improvizovat a neupozorňuje na sebe -- bohužel se to nedá splnit zpětně.

Jakmile tě jednou dostanou do hledáčku, tak už tě nepustí. Proto spáchal sebevraždu Michal Kolesa. (šikana na internetu důvodem opravdu nebyla)
Ale ještě půl roku předtím podepisoval petice o zákaz používání nesmrtících zbraní na civilistech. Sešlo se tam cirka 300 podpisů a všechno to byli lidé s vlastními zkušenostmi. A všechno to byli lidé z České republiky.

Offline konec

« Odpověď #24 kdy: Prosinec 13, 2020, 10:43:16 dopoledne »
To nie je intuícia. To je len práca s dostupnými informáciami a nevyhnutná reakcia.  ;D
To je potom velmi špatná práce s dostupnými informace.
S informacemi je důležité pracovat správně, nikoliv jakkoliv! 

Citace
Svet je tam, kde je práve kvôli ludskej sebeckosti a arogancii.
Áno, to je pravda. I já jsem kvůli tomu celý život ve sračkách.
A logicky vzato bych neměl zachraňovat ty, na jejichž sobeckost a aroganci jsem dojel. Je mi líto.

Citace
Aj keď ty podla všetkého žiadnu rodinu a deti nemáš, ale máš už svoj názor čo s nimi urobíš.
No víš, z úvodního příspěvku není jasné, co se myslí slovem rodina. Pokud se tím myslí moje žena a moje děti, tak to zcela mění situaci. Moji ženu si vyberu tak, aby hrozbu apokalypsa chápala hned na začátku.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 13, 2020, 10:58:37 dopoledne »

To je potom velmi špatná práce s dostupnými informace.
S informacemi je důležité pracovat správně, nikoliv jakkoliv! 

ANo, to na teba sedí

Offline konec

« Odpověď #26 kdy: Prosinec 13, 2020, 11:02:10 dopoledne »
Dagu, čti si důkladněji, co jsem napsal.
Tvoje odpovědi jsou zcela mimo.

Offline Norman

« Odpověď #27 kdy: Prosinec 13, 2020, 11:51:33 dopoledne »
Konče, co tak sleduju, pěkně ses rozjel... V tý souvislosti mě vytanul v hlavě jeden citát - "Proboha vás prosím o jediné. Připusťte, že existují jiné a mnohem lepší myšlenky, než jsou ty vaše...".

Offline Akutol

« Odpověď #28 kdy: Prosinec 13, 2020, 08:20:57 odpoledne »

Opilcovi som dal všetky kontakty, a aj mi došla od neho pošta. Pod týmto nickom bude asi niekto iný. :D
Kua fakt, šak ja som ti posielal balik...
Do kelu de som dal tu adresu.
Špajzu máš stàle plnù?