Autor Téma: Rodina  (Přečteno 103 krát)

Gary

• Host
Rodina
« kdy: Únor 07, 2013, 08:47:13 odpoledne »
Představte si tuto situaci.
Jsme v PA světě máme (alespoň základní) znalosti jak se o sebe postarat, máme připravené jisté zásoby,nástroje vybrali jsme si i lokaci ve které si chceme rozvinout "tábor" nebo "osadu"  a dost možná máme i nějakou skupinu lidí se kterou jsme předem domluveni věříme si a každý z nás ovládá něco co je pro skupinu nějak užitečné. ALE nastává problém co s rodinou. Né nemusíte se bát nehodlám ji nechat na pospas osudu.. Ale znáte myšlení lidí. "zůstaneme doma ono se to uklidní" "nikam nejdeme tady je to bezpečnější" atd atd.. Jak je přesvědčíte že právě vy máte pravdu ? Jak je donutíte nezůstávat v domě ve městě a raději se přesunout někam na "venkov" ? Případně co uděláte ? Já si tuhle otázku kladu už pár dní a jedno je mi jasné. Své blízké rozhodně nechci opustit.. Ale budu mít jinou možnost ?

Nevěděl jsem do jaké kategorie toto téma zařadit a nakonec jsem vybral toto.

Doufám že se zde alespoň někdo zapojí a pomůže mi najít alespoň nějaké řešení.

štika

• Host
Re:Rodina
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2013, 09:04:13 odpoledne »
Pokud si tuto otázku kladete jen pár dní,jste teprve na začátku.Někteří nad tím přemýšlejí i pár let.

Gary

• Host
« Odpověď #2 kdy: Únor 07, 2013, 09:10:06 odpoledne »
Pokud si tuto otázku kladete jen pár dní,jste teprve na začátku.Někteří nad tím přemýšlejí i pár let.

Takže je to vlastně problém který bude každý z nás řešit a je jen na něm jak se sním popere..

Nějaké návrhy jak na to rodinu připravit předem ? Vím že je lepší začít zvolna ale pokaždé když s něčím takovým příjdu tak "jsou to jen mé fantazie" a nebo "naprosto nepravděpodobné věci" kterými se nemá cenu zabívat ..

štika

• Host
« Odpověď #3 kdy: Únor 07, 2013, 09:15:56 odpoledne »
Mám dvě dospělé děti.Dcera je jako já,syn si myslí,že je to blbost.Přesvědčovat dospělé nemá cenu.To jsem za těch pár let poznala.Oni někteří mohou s vámí souhlasit nebo spíše neprotestovat ale stejně se k vám nepřidají.

štika

• Host
« Odpověď #4 kdy: Únor 07, 2013, 09:20:34 odpoledne »
Gary,jest-li to máš správně napsáno,je ti teprve 16 let.Proto můj obdiv,že se zajímáš o budoucnost své rodiny.Budeš to mít těžké.

Gary

• Host
« Odpověď #5 kdy: Únor 07, 2013, 09:50:27 odpoledne »
Věk skutečně zprávně napsaný mám jelikož mě věci okolo PA baví a chci se o sebe umět postarat tak je pro mne samozdřejmostí pokusit se zajistit i svoji rodinu protože pokud se na vás nemůže spolehnout ani vaše rodina tak kdo ? Díky i za to málo ikdyž se to možná nezdá pomohlo mi to abych vyhnal podobné úvahy z hlavy a věnoval se rozdělané práci. Proto děkuji za příspěvěk i za vyjádření obdivu za něco co považuji za samozdřejmost (i když .. v dnešní době už si člověk nemůže být jist ničím a co je pro jednoho samozdřejmostí je pro druhého něco nepředstavitelného..)

Offline Prof

• Moderátor
  • člověk
« Odpověď #6 kdy: Únor 07, 2013, 10:14:09 odpoledne »
Otázku, co s rodinou, si klade opravdu každý. Protože však má každý jiné podmínky a požadavky, těžko konkretizovat... V jiné situace bude rodič dospělých dětí, v jiné situaci bude rodič malých dětí a v jiné situaci bude mladý člověk, i když to na časové ose bude ten samý jedinec. Záleží také na tom, jaký je pro tebe význam slova "rodina" (jen tvé děti, nebo tví rodičové a sourozenci, nebo jen tvá  milá ?) jaký máš obecně vztah mezi rodinnými příslušníky a také, jaké je Tvé postavení v tvé rodině... (jako otec a respektovaný manžel budeš mít více odpovědnosti i vlivu než jako dítě) Tohle všechno je jedinečné a zároveň prudce se měnící...

Tedy, odpověď na tvou otázku je "hledání cesty". Myslím, že je třeba začít sám u sebe, začít si tvořit nějaký názor, nějaké zásady, a vytýčit si nějaký směr... Stanovit si priority a (rozumné) cíle. Pak po té cestě zkoušet jít a splnit první mety. Tím by jsi měl získat argumety k podpoře svého názoru, nejen před rodinou. Tvými cíly mohou být i dovednosti (vaření, řemeslo, vzdělání...) a skrz ně můžeš získat respektované postavení. I když jsi mladší než ostatní členové rodiny. Když nic víc, sám získáš sebevědomí a otevřese ti obzor plný otázek... A správně si v tom moři vybrat, na které budeš hledat odpověď, může být tvé životní bingo.

nemohu tedy odpovedět na tvou otázku lépe... Sám odpověď hledám.

snad jen....,

Žij, dívej se, uč se a jdi ostatním příkladem....

Miro69

• Host
« Odpověď #7 kdy: Únor 08, 2013, 08:30:58 dopoledne »
Prepperstvo je svojim spôsobom viera a viera sa nedá nikomu vnútiť. Každý ju musí hľadať sám za seba.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #8 kdy: Únor 08, 2013, 10:03:33 dopoledne »
Určitě netlač na pilu a dej jim čas.. Osobní příklad dělá hodně, buď připravený tak dobře, jak to se svými skromnými možnostmi dokážeš. Třeba tím, že budeš něco užitečného umět a budeš zaháčkován v partě podobně smýšlejících. Pak někdy vezmi s sebou tátu, třeba "na ryby" nebo něco jiného co ho baví a zajímá a pokud to aspoň trochu chytne jeho, máš vyhráno.. Parta ti s takovou náborovou prezentací prepperství ráda pomůže.

I já mám členy rodiny, za které musím většinu věcí vyřešit sám, o které se budu muset postarat, respektive, počítat s nimi ve svých plánech, a kteří mne mají za pošuka. Naštěstí žena je na mé straně.. To je situace pro každého Preppera naprosto standardní, patří to k našemu "řemeslu".
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

• Moderuje
« Odpověď #9 kdy: Únor 10, 2013, 08:23:04 odpoledne »
Tak dneska při tom jak v telce dávali záběry z USA kde byla ta sněhová bouře, tak jsme před ženou nadhodil, že kdo ví jestli yb jsme tohle dokázali přežít my, protože za chvíli by neprojelo zásobování do marketů a pak by mohl spadnout proud a jsme v loji. A manželka se drbala na hlavě a konstatovala, že něco by asi bylo lepší doma mít. ;-)
Takže první úspěch. Nebo spíše náznak úspěchu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

jezevec

• Host
« Odpověď #10 kdy: Únor 21, 2013, 07:55:47 dopoledne »
Vždyť se to dá vyřešit.