Autor Téma: Těstoviny  (Přečteno 1717 krát)

štika

  • Host
Těstoviny
« kdy: Únor 06, 2013, 05:22:11 odpoledne »
Nemůžu najít dřívější dotazy ať se snažím jak chci.
Takže k těstovinám.Pokud je budete dělat doma,mě vychází cena o 50% levnější než kupované a navíc víte,co jíte.
Ať jsou to těstoviny z bílé mouky nebo špaldové,pohankové a žitné.
Ta cena je bohužel navýšena leností lidí.
A přitom jsou v tom tak neomezené možnosti.Jen chtít a zkoušet.
Existují pak fígle,když máte pokrájené dlouhé a různě široké nudle,jak z nich udělat flíčky nebo vrtule.
Ale mě na jídlo stačí jen nudle.

štika

  • Host
Re:Těstoviny
« Odpověď #1 kdy: Únor 06, 2013, 05:34:31 odpoledne »
Z nudlového těsta můžete dělat různě plněné(masem,rybou,zeleninou,houbami...) pirožky.
V obchodě za šílenou cenu.
Když mám chuť na sladké,nejlepší jsou nudle s mákem. :) :)

štika

  • Host
Re:Těstoviny
« Odpověď #2 kdy: Únor 06, 2013, 05:36:58 odpoledne »
Do nudlového těsta můžete před sušením přidat lecco-koření,bylinky,papriku...
Pak teprve sousedi budou zírat! :) ;)

Miro69

  • Host
Re:Těstoviny
« Odpověď #3 kdy: Únor 07, 2013, 11:49:59 dopoledne »
Používaš ruční strojek na výrobu nudlí? Je to dobrá investícia? V Lidlu ho mali asi za 20e.

štika

  • Host
Re:Těstoviny
« Odpověď #4 kdy: Únor 07, 2013, 12:23:56 odpoledne »
Používaš ruční strojek na výrobu nudlí? Je to dobrá investícia? V Lidlu ho mali asi za 20e.
Dnes měl být v Lidlu za 499,-Kč ale než jsem tam dojela,už nebyl.

Miro69

  • Host
Re:Těstoviny
« Odpověď #5 kdy: Únor 07, 2013, 01:13:21 odpoledne »
Ja som ho mal v ruke, ale som ho nevzal. Široké nudle sa dajú narezať nožom a tzv. niťovky jem málokedy. V podstate len vo vývaroch.

štika

  • Host
Re:Těstoviny
« Odpověď #6 kdy: Únor 07, 2013, 01:30:25 odpoledne »
Pokud chceš ale do zásoby dělat větší množství,dám přednost strojku,i když krájet umím také.Ale on ten strojek to těsto i stejnoměrně vyválí.

Lucka22

  • Host
Re:Těstoviny
« Odpověď #7 kdy: Květen 09, 2013, 08:58:26 dopoledne »
V Lidlu ho měli za 499 a normálně se dá strojek na těstoviny koupit jen o 50 Kč dráž, někdy i levněji například tady v e-shopu. Kdo ho opravdu chce, tak si ho koupí a těch pár korun mu nedělá problém.
Jinak ho mám doma a celkem ho využívám, takže to považuji za dobrou investici. Rovnoměrně rozválené těsto je při větším množství opravdu lepší udělat se strojkem.

Offline Stan

  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:Těstoviny
« Odpověď #8 kdy: Březen 02, 2014, 03:50:00 odpoledne »
Mohu potvrdit, že domácí výroba těstovin je se strojkem mnohem méně vysilující. Ne že by to ručně nešlo. ;)
Dělám si těstoviny jednou do měsíce. Ikdyž použiji poupenou mouku, vejce a ostatní ingredience, je výsledek mnohem chutnější, než je tomu u kupovaných.