Autor Téma: Ekologická likvidace olověných akumulátorů  (Přečteno 4769 krát)

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« kdy: Únor 04, 2013, 09:10:02 odpoledne »
pro Miki a Plenty Wolfs..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 900
  • člověk
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2013, 05:15:46 odpoledne »
Chtěl tím říci, že když byste už někde narazili na takové akumulátory..:) tak je třeba vzít si z nich to olovo... Protože je škoda se ho zbavovat...

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #2 kdy: Únor 05, 2013, 09:48:13 odpoledne »
Zdravím,
Prosím prosím je to ne. Nerozebírat ! ! Schraňujte všechny, které můžete, žádný sběrný dvůr ani výkup, olovo se dá využít lépe a jinak, v budoucnu budete rádi, že ho vlastníte.  Akumulátor uskladněte na suchém a chladném místě ideálně do sklepa, tam kde pokud možno nemrzne.
Menší mráz nevadí ale takovejch -10 je již krize a mohlo by dojít k roztržení nádoby aku, a vytečení elektrolytu na zem.
Při rozebírání hrozí nebezpečí poleptání. Elektrolyt je silná a leptající kyselina sírová. V dohledné době dám návod jak na to.
Miki

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #3 kdy: Únor 05, 2013, 10:21:21 odpoledne »
Nechci do toho kecat, ale nebylo by lepší ten akumulátor rozebrat a skladovat zvláště elektrolyt a zvláště vypláchnutý akumulátor? Pokud vím, tak i když to nepoužíváte, tak to pozvolna stárne. Nevíte za jak dlouho to budete potřebovat. A mít na deskách nechtěnou povrchovku nic moc.
Ale je fakt, že by ste potřebovali docela dost nejlépe skleněných láhví.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2710
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #4 kdy: Únor 06, 2013, 10:47:41 odpoledne »
Kde zohnat cin ? Myslim za rozumnu cenu.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #5 kdy: Únor 07, 2013, 12:06:26 dopoledne »
Zdravím,
vvitty : Ty jsi nás špatně pochopil ja neskladuji a ani saladin, staré aku proto abych je po létech zprovoznil a používal. Já je skladuji proto, že kovy všeobecně a zvláště ty barevné budou v PA moc vzácné. Syslím měd, volfram, bronz, cín, mosaz a zinek třeba ze starých automobilových karburátorů. Ty jsou buď z hliníku a nebo ty staré ze zinkové slitiny. A stejné je to i s těma baterkama ty chci pouze proto, že obsahují olovo v deskách a v elektrolytu je též. A sklep proto aby nezmrzly, protože nenabitá může zmrznout již při -5 st. C. Informace o tom, že je baterie nepoužitelná, po dlouhodobém vybití a že již nemá žádnou kapacitu je pro elektrikáře, který se tím zabýval 5 let na dráze, a za své působení pro své kamarády vyrobil mnoho nabíječek, nadbytečná.
Cena kterou uvádíš je neskutečná já to olovo budu mít skoro zadarmo.
Nejlepší skladování by bylo vylít elektrolyt do nějaké plastové láhve (ne do kanálu) a aku rozbít, plast z obalu vyhodit na sběrný dvůr a desky na hromadu. Vzduch jim neublíží stepane neboj.
Miki.     

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #6 kdy: Únor 07, 2013, 10:01:04 dopoledne »
Miki:  Já mysel tu povrchovku v případě, že by jsi to nechal v elektrolytu. Jinak samozřejmě vím, že olovo vzduch cca ignoruje. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Miro69

  • Host
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #7 kdy: Únor 07, 2013, 11:54:07 dopoledne »
Neviem v čom som robil chybu, ale ked som tavil baterie na olovka na ryby, tak tie mriežky sa nedali vôbec roztavit.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #8 kdy: Únor 07, 2013, 12:07:55 odpoledne »
Neviem v čom som robil chybu, ale ked som tavil baterie na olovka na ryby, tak tie mriežky sa nedali vôbec roztavit.

Všechno se dá roztavit je to jen otázka teploty. Také je možné, že to nebylo čisté olovo.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #9 kdy: Únor 07, 2013, 12:35:26 odpoledne »
Aha jeden truhlík (já) nepochopil na kterou část baterie se ptá.  :-[
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #10 kdy: Únor 10, 2013, 08:27:12 odpoledne »
To je pochopitelne, kdyz je nosna mrizka ze zinku.....
Nosná mřížka olověných akumulátorů (desek) je z olova a ne ze zinku. Zinek by ti okamžitě kyselina sírová rozpustila za vzniku síranu zinečnatého. A proč se ti neroztavila to netuším mě to šlo bez problémů.
Miki.

Miro69

  • Host
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #11 kdy: Únor 10, 2013, 09:49:38 odpoledne »
Tiež netuším. Vrchné časti akumulátoru z väčších kúskov olova sa roztavili ale mriežky len dymili. Tavil som to na Pb horáku a bežne do 5-7 min sa olovo tavilo. Mriežky som dal 25 minút a nič.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #12 kdy: Únor 10, 2013, 10:01:55 odpoledne »
knife. zkusil jsi do toho rýpnout nožem?
Mám zkušenost při pájení kdy se nechala stříbrná pájka na povrchu zkorodovat, tak při teplotě při které normálně už tála, tak byla roztavená vevnitř a tenká povrchová vrstvička držela tvar, protože asi měla teplotu tání o poznání výše. .
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Miro69

  • Host
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #13 kdy: Únor 10, 2013, 10:09:34 odpoledne »
Skúsil, viem čo myslíš. Toto sa dialo s každým kúskom olova, že dlho držal tvar, ale tie mriežky boli asi tak zoxidované-zanesené, že nedošlo k taveniu. Celé som ich rozbil a bolo to ako struska- ako odpad po tavení a žiadne čisté olovo.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #14 kdy: Únor 11, 2013, 07:27:23 odpoledne »
Zdravím,
To mě taky napadlo, že to olovo mřížek se může v průběhu času změnit na síran olovnatý no a potom by to jaksi nešlo tavit tam by muselo následovat pražení a po přeměně na sirníky redukce dřevěným uhlím v žáru.
No ale to mě bude zajímat až později. Zatím mám olova dostatek.
Miki.

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #15 kdy: Září 19, 2014, 01:36:18 odpoledne »
U Hostrivice je firma Honoris, za 1 kg dávají 15,-Kč. Lepší výkupnu jsem zatím nenašel, už jsem jim odvezl skoro tunu olova, neb ho momentálně nemám kam dávat.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #16 kdy: Září 19, 2014, 05:00:24 odpoledne »
To víš, že mne bolelo u srdce, když jsem tahal desítky 20-65 Ah akumulátorů, ale nedalo se jinak, nehnul bych se ve skladu. Do roka a do dne budu zase pár metráků olova mít :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #17 kdy: Září 19, 2014, 06:56:30 odpoledne »
K čemu krom výroby baterií se dá to olovo použít? Moc se nedokáži představit, že nám tunu olova v baráku a mám pro něj uplatnění.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #18 kdy: Září 21, 2014, 06:36:06 odpoledne »
Pro určité chemické pokusy by nemusela být od věci ani olověná nádoba, ale nejsem chemik.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #19 kdy: Září 22, 2014, 11:02:49 odpoledne »
Zdravím.
Sumo :
Tak začínám pochybovat, že trochu přemýšlíš "co by kdyby, PA a pod" a pokud nevíš na co by ti byla "tuna olova v baráku".
Tak je mě tě líto.
Nic si z toho nedělej,  :) ;) že jsem tě "takhle sejmul",  :( většina populace (99%) takhle totiž přemýšlí.
Na rozdíl od tebe ti mohu vymyslet mnoho případů kdy by se to olovo šiklo, a nejen olovo, co třeba měď, nerez, mosaz, cín, bronz hliník, a další kovy.
Miki

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #20 kdy: Září 23, 2014, 06:15:14 dopoledne »
O kovech nepochybuji, ale o těžkém kovu, jehož prospěšnost pro organismus si už odzkoušely Římani moc specifických využití nemám. Vyrábět si baterie nejspíš nebudu. Měly by účinnost k prdu a ještě bych se votrávil či poleptal. To budu radši zdravej a bez baterie.

Ložiska, parní kotle a ani tuny pájky vyrábět nebudu.

Zase mít v baráku všechno, když je toho v okolí vytěženo a na výrobky přeměněno miliony tun, mi přijde trochu zbytečné. Pokud to naznačuje, že nejsem prepper tak jest tomu tak.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

chpslst

  • Host
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #21 kdy: Září 23, 2014, 08:52:42 dopoledne »
mám pocit, že Miki mal zrejme na mysli mimo iné, práve pôsobenie olova v tele... ;)

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #22 kdy: Září 23, 2014, 09:10:36 dopoledne »
V podobě kulek to chápu (ale bez střelného prachu je budu muset do těla vrážet ručně, to už je lepší koupit rovnou náboje), ale trávit lidi desítky let je dosti úchylné. A nebo nechápu o čem píšeš:)
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

chpslst

  • Host
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #23 kdy: Září 23, 2014, 12:47:20 odpoledne »
nebál by som sa že ten pušný prach nevie vyrobiť. :)
- no a samozrejme ideálne ako závažie na udici...

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #24 kdy: Září 23, 2014, 12:55:10 odpoledne »
Ano černý možná, když bude mít stovky kilo ledku a síry, ale ten se zase nedá dost dobře použít v nových zbraních. Pokud bude chemicky vyrábět Nitrocelulózu tak to je pak jiná. Ale to zas není nic co by tu někdo ve velkém dělal v polních podmínkách.  A ject v perkuskách to je už slušný harcore. To si radši koupím pár tisíc nábojů a mám na doživotí klid. A nemusím vynalézat kolo.

Proto nevím jak využít velké množství olova, když jsou lepší kovy a technologie k dispozici.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #25 kdy: Září 23, 2014, 03:55:18 odpoledne »
No on takový arbalet je také docela vychytávka a střelný prach pak nepotřebuješ. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #26 kdy: Září 24, 2014, 12:03:14 dopoledne »
Třeba zrovna ta olověná baterie je moje meta. Právě kvůli ní to olovo syslím. Mít elektřinu je docela praktické a že nebude tak účinná jako ty, které se vyrábí v továrnách? Nevadí..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #27 kdy: Září 24, 2014, 05:11:36 dopoledne »
Zdravím.
no možná jsem byl moc útočný.... každý ať dělá podle sebe.... Já si myslím, že doba dostatku nábojů bude velmi rychle pryč.
Stačí si připomenout....Jedna veverka/ 3-5 nábojů do malorajdy....(vteřina poté-pro neznalé).
Halt někdo nakupuje náboje někdo raději zavaří prase a uskladní pšenici.
Na okraj - kolik jsi letos nakoupil nábojů a kolik pšenice? 
A dostatek kovů alespoň pro začátek je při vytěžení všech okolních ložisek dost základní. Sbírat je až to bude potřeba po okolí je  dost zpozdilé a optimistické.
Místa je dost a o ostatní je též postaráno. Naše skupiny jsou v plné pohotovosti.
Miki 

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #28 kdy: Září 24, 2014, 07:51:21 dopoledne »
Tak se budeš dělat náboje, ale jejich výroba není jen o olovu, ale i o střelném prachu a nábojnicích, zápalkách, strojku na přebíjení atd.... A pokud nekoupíš nový střelný prach tak potřebuješ laborku, rvát si homodomo střelnej prach do pistole co si dám ke tváři, či jen blízko je teda o hubu. Náboj do malorážky stojí cca 2 koruny, to mě nezabije si koupit 10 000 už hotovejch, než se s tím pak srágořit.

Miki jak si představuješ tu výrobu nábojů bez koupeného střelného prachu?

Tohle podle mě prostě není cesta. Cenou práce a materiálu tě hotové náboje vyjdou o něco málo dráž a hlavně kvalita bude úplně jinde. Nepočítám jak si těma olověnejma homodomo poděláš hlaveň

Jinak na veverky jsou lepší pasti než to střílet.

At náboje, v Afganistánu se dost řežou a stále mají náboje z dob sovětu.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #29 kdy: Září 26, 2014, 05:17:21 odpoledne »
Ja syslím olovo pre budúce použitie primárne v  čiernoprachých zbraniach.
S výrobou nábojov v pokročilej PA si nefandím.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Ekologická likvidace olověných akumulátorů
« Odpověď #30 kdy: Září 27, 2014, 06:14:14 dopoledne »
Zdravím.
Nakoupit 10 000 hotovej jde jen v malorajdě ty na přebíjení jsou na takové nákupy pro mě dost drahé
(9 mm Para 7,65 broving, nebo ty do do SA 58).
To spíše uvažuji s výrobou černého stř. prachu do předovek. Ty s drážkovanou hlavní jsem měl možnost
vyzkoušet a dá se i na 100m. Místo zápalek používám startovací nábojky (5,6 mm), cena neskutečně nízká.
Takže : Výroba černého stř. prachu samo domo je vyzkoušena, zápalky jsou nahrazeny zásobou start nábojů
a kule ty si odliji.

Výrobu nábojů neplánuji ani mě to nenapadlo, tvá kalkulace je správná pokud budu používat moderní
zbraně tak si koupím malou zásobu dle našich zákonů.
Na přebíjení je potřeba dost peněz na zařízení, takže tady snad někdy v budoucnu ale spíše s tím
nepočítám, peníze jsou potřeba na důležitější věci.
.....Jak s olovem poděláš hlaveň....
Mnoooo tak to olovo ve vývrtu, pokud je ucpávka kvalitní (spíše "flastr") ani nedostane na stěnu hlavně.
Vím i já používám tzv. expanzní kule, ale v tomto případě se hlaveň dá vyčistit vodičkou, které se dá vyrobit
i doma a je levná a účinná (vyzkoušeno).
Samozřejmě pasti jsou hlavní lovecká alternativa až potom vezmu malorajdu.

Afgánistán, muslimáci, a podobní teroristé. Tady mluvíš o době (dnešek) kdy jim za dolary z nafty dodávají
hore-dolem všechny firmy které ve světě vyrábějí zbraně a náboje.

Já se bavím o době PA kdy nebude doprava, která by ty náboje dodala přes půl zeměgule. Kdy nebude
nafta a elektřina tak jak jsme dnes zvyklí. A kdoví jestli se vůbec potom bude platit dolarem.
Tak tehdy jim ty náboje dojdou coby dup.
Ale nějak jsem zapoměl, že se máme bavit o ekologické likvidaci olověných aku. ? ! ? ! 
Miki
 
Tak se budeš dělat náboje, ale jejich výroba není jen o olovu, ale i o střelném prachu a nábojnicích, zápalkách, strojku na přebíjení atd.... A pokud nekoupíš nový střelný prach tak potřebuješ laborku, rvát si homodomo střelnej prach do pistole co si dám ke tváři, či jen blízko je teda o hubu. Náboj do malorážky stojí cca 2 koruny, to mě nezabije si koupit 10 000 už hotovejch, než se s tím pak srágořit.

Miki jak si představuješ tu výrobu nábojů bez koupeného střelného prachu?

Tohle podle mě prostě není cesta. Cenou práce a materiálu tě hotové náboje vyjdou o něco málo dráž a hlavně kvalita bude úplně jinde. Nepočítám jak si těma olověnejma homodomo poděláš hlaveň

Jinak na veverky jsou lepší pasti než to střílet.

At náboje, v Afganistánu se dost řežou a stále mají náboje z dob sovětu.