Autor Téma: Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.  (Přečteno 2718 krát)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Zdravím,
co třeba takovýho šneka, ježka, vránu, mravenčí kukly, luční kobylky.
Pro ty otrlejší pes, morče, divoký králik, atd.
Pochlubte se.
Já přispěji recepty na úpravu šneků (pěstoval jsem je 3 roky).
Vraní polévkou (z dob vojny).
A ježkem na cikánský způsob (z doby kdy ještě bylo ježků moc a nebyl chráněn)
Miki.

alwarez

  • Host
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #1 kdy: Únor 03, 2013, 06:37:06 odpoledne »
Proc by mel byt jezek neco neobvykleno a dalsi havet........

Offline Centurion

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 188
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #2 kdy: Únor 03, 2013, 06:50:20 odpoledne »
Na mravenčí larvy je dobrej fígl. Stací dát larvy se všim tím bordelem do celty, vytvořit stín a mravenci larvy z bordelu vyberou a odnesou do stínu.   

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #3 kdy: Únor 03, 2013, 06:51:05 odpoledne »
Šnek - vynikající - spařit, vyndat z ulity, odstranit střeva, pak dále upravovat. Nejlépe pomlít - je tuhý.
Ježek - stáhnout, upect - z kůže se dělaly na Valašsku speciální rukavice pro "mrskáče" na Velikonoce -  dodnes k vidění,
Králík - normální maso - stejné jako od domácího, trochu více červené
Křeček, sysel - to samé chutí podobné zaječímu
Hrdlička je jako holub, stejně sojka, z malých ptáků počínaje sojkou - vrabci, špačci, kos, sýkorky vlaštovky a drozdi - je nejlépe uvařit polévku. Vyjímka je drozd cvrčala a drozd kvíčala - ti se také pečou. Vrána a havran se musí stáhnout - aby polévka nebyla hořká.
Psa, jezevce a lišku znám jen z vyprávění - liška smrdí psinou víc jak pes. navíc se musí dobře provařit - kvůli cizopasníkům - pečení na ohni nestačí.
Rak - uvařit a vycucat maso z klepet a noh - něco je i v ocásku.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #4 kdy: Únor 03, 2013, 08:12:10 odpoledne »
K odstranění podivných pachutí často dobře poslouží estragon...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #5 kdy: Únor 03, 2013, 08:20:54 odpoledne »
K odstranění podivných pachutí často dobře poslouží estragon...
Tam žádný pachutě nejsou  ;D

Toooom

  • Host
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #6 kdy: Únor 03, 2013, 08:31:47 odpoledne »
A taky je tu entomofagie, využívání hmyzu, od cvrčků, červů až po šváby...Nejezte ty první co najdete, budou mít pachuť po jejich potravě, takže je lepší je chovat (nic náročného) a podle toho, co jim budete dávat budou chutnat...dva dny před hostinou je nechte vyprázdnit, vyhladovět, zabijete je vhozením do vroucí vody... Hmyz je výborný zdroj bílkovin i dalších potřebných látek a na 1kg bílkoviny je potřeba zlomek surovin a energie...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #7 kdy: Únor 03, 2013, 09:05:08 odpoledne »
O hmyzu a červech jako zdroji bílkovin a aminokyselin také uvažuji, ale jaksi na nižším stupni potravního řetězce.. Na uleželý kompost pustit slepice, nebo jim ho vyklopit do slepičárny v PA době, kdy bude nebezpečné nechat slepice volně pobíhat..

Pro případ opravdu velké nouze si chci znovu přečíst Krále Krysu, tam důstojníci pro mužstvo šváby sušili a mleli jako přídavek do polévek. Tohle by snad i mé děti dokázaly v opravdové nouzi zkonzumovat.. Ale raději budu připraven, aby na něco takového dojít nemuselo..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #8 kdy: Únor 03, 2013, 09:09:57 odpoledne »
Jako malý kluk jsem si pochutnával na veverkách, které si pekli kameníci z nedalekého lomu a dokonce jsem asi (nevědomky) okusil i psa.

Původně to prý to byla srnka, co si zlomila nohu, ale když jsem dojedl, tak se ti zmetci začali chechtat a štěkali na mne.. Bylo mi asi tak 6-7 roků, neměl jsem z toho rozum.

Vyprávěl jsem to mámě, která mi zakázala do lomu chodit a chlapům, když přišli k ní do hospody pohrozila, že jestli mi dají ještě jednou něco takového sníst, že se jim vyčůrá do piva :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

alwarez

  • Host
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #9 kdy: Únor 04, 2013, 07:05:26 dopoledne »
Je znamo,ze v Jugo pustili psi a kocky do lesu v obcanske valce vsude se potloukalo plno psu.....

Miro69

  • Host
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #10 kdy: Únor 04, 2013, 05:50:40 odpoledne »
Odpor ku konzumácii čohokoľvek je záležitosťou danej kultury. Preto jedenie npr. hmyzu, krys, psov, netopierov, opíc...je v tej ktorej krajine naprosto samozrejmé. Z našej strany ide iba o predsudky a nezvyk.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #11 kdy: Únor 04, 2013, 06:19:06 odpoledne »
Pravda, Číňani sežerou prakticky cokoliv. Vietnamci považují psa za jatečné zvíře a kroutí hlavami nad tím, že u nás to nejde. Nemusíme být zase tolik Multi-Kulti..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

alwarez

  • Host
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #12 kdy: Únor 05, 2013, 06:27:11 dopoledne »
Zralok je primitivni pra-ryba a dnes se nekdy zivi lidmi vzdy jak prijde zemetreseni a zmizi 1/4 milionu lidi konci v celistich zraloku tech je na svete asi 100 podruhu asi od 1`m a vice ulovi se za rok asi 100 milionu zraloku nektery ma za rok jedineho potomka a jiny ma jich 100......dnes kolem plavaji hejna zraloku asi 3m dlouzi a hejna jsou dlouha 30km.....zraloci dobre chutnaji i kdyz to technicky neni ryba.....dnes je dost zemetreseni a tak zraloci se zivi na lidech--technicky.....tsunami jim prinese plno potravy.....

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #13 kdy: Únor 05, 2013, 11:53:35 odpoledne »
Zdravím.
Čumím jak péro z gauče. To jste se tedy rozjeli, jen vás nechám chvíli bez dozoru a hned je vlákno plné. ;) :D
Tak jen tak dál dámy a pánové nezbývá než všem poděkovat. 8) Pro mě ale nastává práce s těmi sliby v začátku.

Glochu : klobouk dolu skoro vše co píšeš tak jsi mě vzal z pera.
Pár věcí jsem se naučil, dnes vím proč ta první vraní polívka byla nahořká, že se kvíčaly dají péct, díky za info.
Ale na druhou stranu víš jak se ten ježek zabije, když se ti stočí do klubíčka ? ? 
Rukavice z ježčí kůže je pro mě též neznámá, chudáci holky na pomlázce.
Lišku jsem nikdy nejedl ani neměl v ruce tak nevím jak smrdí.

Saladin: Nesmíš všechno říct hned na začátku, s těmi mravenci musíš pomalu, nejdříve jak se čistěj na plachtě  ;) potom jak se z nich dělá masová omeleta. :o
DÍKY VŠEM,  JEN TAK DÁL.
 MIKI.   

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #14 kdy: Únor 06, 2013, 12:03:57 dopoledne »
Ježka asi nejlíp hodit do vody - "a jak ti ježci plavou se zakloněnou hlavou"  - já měl to štěstí, že jsem ho nemusel zabíjet - ale snad se to dělá silnějším prutem přes hlavu - aby se netrápil.
Kabátům se omlouvám za parafrázi jejich textu. Jestli budu na Velikonoce ve Val. Kloboukách tak zkusím tu rukavici vyfotit.

štika

  • Host
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #15 kdy: Únor 06, 2013, 12:08:34 dopoledne »
Doufám,že ty neviňátka budu vraždit až když budu umírat hlady.To mi pak nebude vadit,zatím mám z toho jen závrať.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #16 kdy: Únor 06, 2013, 12:15:39 dopoledne »
Doufejme, že tak daleko to nedojde, mě nedělá dobře ani když mám zabít husu. Krocan mě nevadí tolik - to je debil a ani si toho nevšimne, ale husa - mám pocit, - že dobře ví co se děje.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #17 kdy: Únor 06, 2013, 01:24:38 dopoledne »
Zdravím Glochu.
Až tě jednou potkám tak se hluboce ukloním. To s tím ježkem a vodou ti řekl kdo ? ?  No v každém případě je to jediný způsob jak ho pod krkem pošimrat nožem. Když ho praštíš polenem tak se stočí v posmrtné křeči do klubíčka a rozvine se až když přejde post mortem (děvčata opravte mě pokud to píši špatně), měla by to být tzv. posmrtná ztuhlost.
Díky, dnes půjdu spát spokojen a s vědomím koho máme v partě. 8) 8)
Miki.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Netradiční maso v přírodě-mimo ryb, škeblí a jiných vodních živočichů.
« Odpověď #18 kdy: Únor 06, 2013, 08:21:25 dopoledne »
Ono je to trochu složitější - ta posmrtná křeč je vyvolaná samovolnými záškuby a křečemi svalů nezávislými na mozku - v podstatě se jedná o svalové fascikulace podobné jako bývají při úvodu do anesteze a nebo bližší - ty které způsobí že slepice pobíhá bez hlavy. Po jejich odeznění se dostaví celková "ochablost" která pak přejde v rigor mortis - zavisí to na teplotě okolí, velikosti těla a pod. po nějaké době rigor mortis přejde díky rozkladným změnám v organismu. Dobře je to vidět např. u zajíců na honu. Krátce po zásahu se již mrtvý zajíc ještě škube, pak je mrtvý a je jak hadra - naprosto měkký. na konci honu již bývají zajíci ztuhlí tak že se dají postavit do kouta. Po několika dnech vyvěšení v chladu ztuhlost pomine a zajícen se dá manipulovat. Navíc - maso hlavně z "divočiny" je nutné nechat tzv. odležet - aby bylo křehčí a stravitelnější. Při tom odležení pomine ten rigor mortis - podílí se na tom - myslím - nejvic kyselina mléčná.