Autor Téma: Jak se zbavit slimáků?  (Přečteno 6423 krát)

SoňaR

  • Host
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #50 kdy: Červen 26, 2017, 09:31:23 dopoledne »
Tak po loňských a předloňských pokusech s alternativními způsoby boje proti slimáků (což mělo za následek, že jich bylo stále víc) jsem se letos pokorně vrátila k chemii, vytáhla jsem z dřevníku Vanish a krmím. Granulky ze záhonů mizí, zelenina ne...  :)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #51 kdy: Červen 26, 2017, 11:06:17 dopoledne »
i to je cesta....

SoňaR

  • Host
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #52 kdy: Srpen 25, 2017, 12:18:41 odpoledne »
Tak uděláme ještě jeden přírodní "pokus"... pořídíme na zahradu ježka  :D

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #53 kdy: Srpen 25, 2017, 12:50:33 odpoledne »
Ježek ty oranžový (španělský nebo jaký) nežere. Vyzkoušeno.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #54 kdy: Srpen 25, 2017, 02:22:07 odpoledne »
Hmm... pátrám pátrám a prý si s nima poradí, žerou zejména mláďata těchto slimáků...

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #55 kdy: Srpen 25, 2017, 02:25:56 odpoledne »
Nojo, hlad je svinstvo  ;D
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #56 kdy: Srpen 25, 2017, 03:47:50 odpoledne »
mám krásný recept, jak se zbavit slimáků. posečete trávu, pěkně nakrátko, kolem zahrádky rozlijete pivo a ráno vstanete ráno s kuropěním, vezmete brokovou pumpu a každého slimáka anikilujete trojkama brokama.Již po dvaceti kusech se vám po těle rozlije takový teplý pocit spokojenosti, že vám vůbec nebude vadit, že někteří slimejši přežili.Vynikající je v sobotu ráno, kdy si i vzdálení sousedi chtějí přispat a pokus vyzkouší sousedské vztahy v ohni......

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #57 kdy: Srpen 25, 2017, 04:08:43 odpoledne »
To je super, protože to pivo k vám stáhne slimáky ze širokýho dalekýho okolí  "hold" takže bude třeba spooousta munice.  8)
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7593
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #58 kdy: Srpen 25, 2017, 04:37:32 odpoledne »
.... fajšmekri môžu použiť katanu, luk či bejzbolku..... 8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #59 kdy: Srpen 25, 2017, 06:56:27 odpoledne »
Pánové (Votroubek a Dag), vaše postupy jsou sice zajímavé a vtipné, ale proti invazi slimáků celkem neúčinné  ;D

PooMe, přesně, pivo si po zahradě rozlejvat nebudu, ještě abych likvidovala sousedovic slimáky  ;D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #60 kdy: Srpen 25, 2017, 11:02:50 odpoledne »
No lze vyzkoušet kombinaci postupů:
1. Posekat trávu na krátko, aby rychleji vysychala a neposkytovala slimům stín a vlhkost.
2. Uklidit vše hnijící, co je přitahuje.
3. Použít chemii, buď kupovanou nebo vlastní.....mám svůj tajný recept na antislimové granule....vyrábím to ve starém strojku na maso. Připraví se směs a prožene se to strojkem.

Offline bara

  • ***
  • Příspěvků: 270
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #61 kdy: Srpen 26, 2017, 12:33:04 dopoledne »
A podělíš se o ten svůj recept nebo je to nelegální? :)
Vždyť jsem to říkala..

SoňaR

  • Host
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #62 kdy: Srpen 26, 2017, 08:32:22 dopoledne »
No lze vyzkoušet kombinaci postupů:
1. Posekat trávu na krátko, aby rychleji vysychala a neposkytovala slimům stín a vlhkost.
2. Uklidit vše hnijící, co je přitahuje.
3. Použít chemii, buď kupovanou nebo vlastní.....mám svůj tajný recept na antislimové granule....vyrábím to ve starém strojku na maso. Připraví se směs a prožene se to strojkem.

ad1 - nefunguje, protože máme na zahradě samozřejmě i keře, sud, dřevo atd.... takže úkrytů mají spoustu
ad3 - kupujeme vanish na slimáky, ten je dobrej... ale tuhle jsem zahlídla nějaký přípravek, který prý je "eko" či "bio" či co já vím,tak ho zkusím sehnat  :)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #63 kdy: Srpen 26, 2017, 09:14:41 dopoledne »
Dobrý je taky něco, co žere jejich vajíčka (jakákoli drůbež).
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #64 kdy: Srpen 26, 2017, 12:38:50 odpoledne »
dobré je po sezoně pustit na zahradu drůbež a zorat jim to, potom povláčet a třebas zrotavátorovat....a ony to slepičky přeberou a nic nenechají. ani myši ne, viděl jsem, jak slepice vyvraždily myší hnízdo....

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #65 kdy: Srpen 26, 2017, 09:17:00 odpoledne »
vydlabat půlku melounu, aby v něm zbylo trochu dužiny a nalít tak do 2/3 pivo ...... za noc utopených 30 slimáků. Vezmete a zkompostujete, koupíte nového melouna.... Opakovat tak ob 2-3 dny, dokud nějací přilezou. 
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #66 kdy: Srpen 26, 2017, 09:37:33 odpoledne »
dobré je po sezoně pustit na zahradu drůbež a zorat jim to, potom povláčet a třebas zrotavátorovat....a ony to slepičky přeberou a nic nenechají. ani myši ne, viděl jsem, jak slepice vyvraždily myší hnízdo....

Brutální slepice.. Přestanou mi chutnat vejce.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #67 kdy: Srpen 29, 2017, 03:24:10 odpoledne »
A podělíš se o ten svůj recept nebo je to nelegální? :)

Tak někteří se ptají přes SZ a někteří zde a prý to nikdo nikomu dalšímu neřekne ;) ;D. Inu jsme v Čechách. Možná mě budete pranýřovat, ale podělím se o svůj názor na představu o duševním vlastnictví....Klidně prozradím účinou látku svého přípravku...je to fosforečnan železitý a na tom není nic světoborného, vyskytují se i jiné účinné složky a tato není toxická ani pro kočky, psy, ježky....narozdíl třeba od karbamátů a jiných...Fosforečnan železitý používá například komerční přípravek Ferramol. Na druhou stranu pokud posypete záhonek tímto, nic moc tím nezískáte, slimy to neláká žrát...Takže je třeba je přilákat, recepturu stabilizovat, aby to vydrželo alespoň pár měsíců a dát tomu nějaký tvar. A věřte nevěřte mě to dalo docela pár dní pilné duševní a ruční práce nežli jsem to vymyslel vyzkoušel vyladil....A nějak nemám potřebu se svěřovat kolemjdoucím, co tu pouze čtou a podobně. Ale když se člověk zamyslí, přijde na to.

Ale abyste neřekli, že kecám a na nic jsem nepřišel, sdělím recept, který jsem také vymyslel, ale pak jej opustil, protože jsem přišel na něco lepšího....vezmou se ovesné vločky, slabě se pokropí vodou a přidá se fosforečnan železitý nebo i obyčejná sůl...a pak se to prohněte do "těsta" a prožene strojkem na maso....Slimy ovesné vločky přitahují (můžete je namočit i do piva ;D) a fosforečnan uvnitř je spolehlivě likviduje....Pokud to zkusíte, asi mi potvrdíte, že to funguje docela dobře, ale také to rádo plesnivý...Tak a teď očekávám hory děkovných dopisů a těším se až budu hmotné dárky přehazovat vidlemi ;D. Anebo až se tu bude někdo další dělit o své vyzkoušené receptůry....poslední byl tuším MIKI.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7593
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #68 kdy: Srpen 30, 2017, 12:50:16 odpoledne »
.... pivo si po zahradě rozlejvat nebudu, ještě abych likvidovala sousedovic slimáky  ;D

Hmm, ale ak sa chceš zbaviť slimákov, tak sa musíš zbaviť aj tých susedovic.

Inak vyvýšené záhony a ako sa zbaviť slimákov su nosnou páteří permakultury.... ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #69 kdy: Květen 30, 2019, 08:43:27 dopoledne »
Tak jsem našla další způsob, jak chránit zeleninu před slimáky - a že prý jedle. Zkoušel jste to někdo? No nevím, ale zkusím to. Seženu pár jedlových haluzí a udělám z nich ohrádky. A uvidíme.  :D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #70 kdy: Květen 30, 2019, 09:09:06 dopoledne »
Díky suchu byl od nich klid, ale teď se asi zase objeví. Já zústávám u trojmocného železa....to jim opravdu dobře nedělá.

SoňaR

  • Host
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #71 kdy: Květen 30, 2019, 09:25:23 dopoledne »
No já mám zase stále nachystaný Vanish  :D