Autor Téma: Jak se zbavit slimáků?  (Přečteno 6422 krát)

štika

  • Host
Jak se zbavit slimáků?
« kdy: Únor 01, 2013, 04:00:07 odpoledne »
Mám osvedčený recept.Dávám tkanou folii(černou stranou dolů,bílou nahoru.Zasypu pilinami a rozdrobenými vaj.skořápkami.Slimák si ani neťukne.Chemii nepoužívám.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #1 kdy: Únor 01, 2013, 04:31:28 odpoledne »
Předloni na podzim jsem použila tu hlístici, zalila jsem s tím celou zahradu a přilehlé pruhy zahrad všech sousedů a vloni jsem našla jednoho jediného slimáka (na rozdíl od invaze předloni, kdy jsem jich každý večer sypala do řeky půlku kyblíku)...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #2 kdy: Únor 01, 2013, 05:05:28 odpoledne »
Prosím pár řádek k té Hlístici.. Děkuji předem!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #3 kdy: Únor 01, 2013, 06:01:21 odpoledne »
Já mohu jen poznámku, že mým rodičům se to proti těm ..... také osvědčilo.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2013, 06:09:35 odpoledne »
Mám osvedčený recept.Dávám tkanou folii(černou stranou dolů,bílou nahoru.Zasypu pilinami a rozdrobenými vaj.skořápkami.Slimák si ani neťukne.Chemii nepoužívám.
Navíc se mi zelenina neválí v hlíně a nehnije.A neroste plevel.Drží se vlhkost v půdě.

štika

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #5 kdy: Únor 01, 2013, 09:41:17 odpoledne »

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #6 kdy: Únor 01, 2013, 09:58:10 odpoledne »
Ano, Štiko, tu jsem myslela, jsi rychlejší...:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #7 kdy: Únor 01, 2013, 10:02:18 odpoledne »
Ormien:já se omlouvám,že jsem tě předběhla,chvilku jsi tu nebyla ale sláva patří tobě. :) ;)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #8 kdy: Únor 01, 2013, 11:39:55 odpoledne »
Zdravím,
ale já jako malej je musel zbírat, když jich bylo tak půl kýble, naházet do vařící vody.
Vypustili sliz a propláchnout.  Potom umlet na masovým strojku a šli slepicím smíchané se šrotem a skořápkama. Když byla maminka v rozmaru tak přikázala přimíchat nasekané kopřivy, na to jsme měli takovou ruční řezačku s klikou a třemi noži. Ty se po té směsi mohli zbláznit.
Nojo ale hlístice jsou v poho.
Miki.

Toooom

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #9 kdy: Únor 02, 2013, 11:53:15 odpoledne »
V pořadu Edvardian Farm (doporučuju ke shlédnutí, 3 historici se pokouší rok vést hospodářství tak, jak to kdysi fungovalo za krále Edvarda(1840 - 1910)) se se slimákama vypořádali nasazením kachní roty mezi záhonky. V pořadu A cook on the wild side je Hugh Fearnley Whittingstall lákal do obrácených hrnců rozmístěných po zahradě, ale tam se nevypořádával se škodnou, ale hledal zdroj proteinů...

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #10 kdy: Únor 03, 2013, 08:26:49 dopoledne »
Zdravím,
ale já jako malej je musel zbírat, když jich bylo tak půl kýble, naházet do vařící vody.
Vypustili sliz a propláchnout.  Potom umlet na masovým strojku a šli slepicím smíchané se šrotem a skořápkama. Když byla maminka v rozmaru tak přikázala přimíchat nasekané kopřivy, na to jsme měli takovou ruční řezačku s klikou a třemi noži. Ty se po té směsi mohli zbláznit.
Nojo ale hlístice jsou v poho.
Miki.
Díky za tip, Miki, ráda bych si od jara pořídila dvě "vysloužilé" slípky (vedle nás je nevyužívaná zahrada, tak tam mohou běhat) a jsem ráda, že slimáky lze účelně použít, aby měly ty dvě kamošky něco na mlsání... Ta hlístice je docela drahá a je jí málo, málem to nestačilo ani na naši malou brněnskou zahrádku. Rozlívala jsem to ale na podzim, kdy se údajně malí slimáci naposled nažerou a zalezou se někam na zimu schovat, takže to zabralo dost slušně.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

alwarez

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #11 kdy: Únor 03, 2013, 08:35:41 dopoledne »
Poridte si kaceny so zerou slimaky,,,,bezce.....dokonce je prodavaji nevim jestli to ma byt problem prodavaji je i v Anglii........

alwarez

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #12 kdy: Únor 03, 2013, 08:45:44 dopoledne »
http://www.bing.com/images/search?q=duck+runner&qpvt=duck+runner&FORM=IGRE



ti se specializuji na slimaky ,ale zerou i neco jineho kdyz slimaci nejsou.....

Loki

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #13 kdy: Březen 15, 2013, 02:53:00 odpoledne »
Mechanické sběr je nejlepší. Škoda, že se nedá nějak zrecyklovat.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #14 kdy: Březen 15, 2013, 02:56:11 odpoledne »
Rukavice, plechovka tepla voda a sel jsem na to. Nikdy jsem si neuvedomil jak dlouho slimak dokaze byt pod studenou vodou nez jsem je videl vylez. Skoncili na kompostu, kde nejspis byli snedeny jinymi slimaky. Slimaci patri na kompost.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #15 kdy: Březen 15, 2013, 03:09:50 odpoledne »
Zdravím.
Ne! ! !  Slimáci patří do žrádla slepicím, žádnej kompost, škoda bílkoviny, to bys viděl jaký jsou potom vajíčka.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #16 kdy: Březen 15, 2013, 08:23:02 odpoledne »
Zatim nemam slepice. Pak zas usetrim cas a energii na ohrivani vody. Jen je musim rozsekat.:)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #17 kdy: Duben 25, 2013, 07:29:48 dopoledne »
Po ranu jsem nasel tri male na zahradce. Tak sli zatim do uzavrene nadobky, kde skladuji sneky.




A po ranu pri sekani travy jsem nasel taky par prazdnych ulit a i zivych sneku. Hned sli do krabicky a pak doma do nadobky.:)




Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #18 kdy: Květen 10, 2013, 06:54:19 dopoledne »
Na pidi zahradce, ktera je oplocena cihlovymi zdi bych necekal takove macky. Jeho predkove si museli dat hodne prace, aby se sem dostali.:) Zahrada je velka cca 300m2 a z toho 200 m2 jsou zahonky. Koncetrace slimaku je skutecne velka na to, ze se nic roky nepestovalo. Ten, kdo rekne, ze louka neni ziva nebo se nenajde zadne jidlo, tak se plete.:)


štika

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #19 kdy: Květen 14, 2013, 12:43:43 odpoledne »
Dříve jsme každé ráno "sklízeli" úrodu slimáků. Pak jsem si pročetla nápady a jeden jsem použila. Od té doba slimáky nemám.
Takže, na záhon dám netkanou textilii, zasadím sazenice, zasypu pilinami. Slimáci piliny neradi, obalí se jimi a nejdou dál.
No a tak tam nejsou a nemohou zplodit další generaci.
Netkanou textilii a piliny dávám dál, určitě se letos slimáci neobjeví. :D :D :D :D
Ha ha , zatím se opravdu neobjevili. :) :D :D :D

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #20 kdy: Květen 20, 2013, 08:25:45 dopoledne »
Nadvezdnul jsem sud a copak jsem nenasel.


coll

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #21 kdy: Červen 19, 2013, 01:29:29 odpoledne »
Spolehlivě funguje jícha - výkvas - z kapraďí , samce, samec je pro slimáky toxický jed a zdaleka se mu vyhnou , stačí pokropit kolem rostlin . Základ je cca 1 kg listů ze samce , nebo prostě plný desetilitrový kbelík listí zalejeme děštovkou , přikryjeme deklem a necháme na slunci vykvasit ( samec má na spodku listů výtrusnice - malé půlměsíčky-samice je nemá), dá se používat ředěný 1:10, případně neředěným lehce postříkat okolí rostlin.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #22 kdy: Červen 20, 2013, 02:27:17 dopoledne »
Zdravím.
Coll :
Tak pokud máš pravdu tak tě budu chválit do alelujá. Hned to vyzkouším, do přírody kde to roste jedu o výkendu.
Předem díky.
Miki.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #23 kdy: Červen 20, 2013, 09:03:47 dopoledne »
Pak dej vědět, Miki, fakt si nevybavuju, kde u nás v lesích kapraď samec roste - musela bych provést rozsáhlou pátrací akci a na tu jaksi pořád není čas:(
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

panenka

  • Host
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #24 kdy: Červenec 03, 2013, 05:45:05 odpoledne »
Slimáky odnáším do lesa.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #25 kdy: Červenec 03, 2013, 05:45:44 odpoledne »
Uz vim proc lidi majici zahradku u lesa nebo louky zabijeji stovky slimaku. Protoze nekdo je
tam nosi.:) Omluvam se, ale myslenka, ze clovek nezabiji zadne zvirata je docela utopie.
Svou existenci muzeme za smrt milionu hmyzu a nejakych zvirat. I takove sviceni v noci
zpusobi nocnimu hmyzu, ze si svetlo splete s mesicem atd a bud umira vysilenim, kdyz lita
kruhu nebo  uhori. Pak clovek musi jist potraviny a potrebuje nejake veci. Treba vypestovat
zeleninu na cely rok je potreba treba 1000m2. Lide ve meste si kupuji potraviny od zemedelcu
a treba od malych farmaru. Aby se uzivili, tak musi pestovat na vetsich plochach, ktere laka
hmyz a jine zvirata, ktera si taky daji radi tu zeleninu. Tak je musi hubit. Nemuzou jen tak
jim dat cast urody,protoze az by sklidili tu cast urody, tak by se ta armada hmyzu presunula
jinam a znicila nekde jinde urodu atd. Cim vic clovek snazi uzivit svymi vypestovanou
potravinou, tak musi casteji zabijet zviratka.Ty, kteri nezabiji na zahrade, tak to musi
delat sousedi, protoze se casto presunou k nim, kdyz neni nic k jidlu. Toť muj nazor a
omlouvam se, pokud se toho nekoho dotklo.

Offline Sumo.cz

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1029
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #26 kdy: Červen 19, 2014, 09:26:49 dopoledne »
A co na slimáky použít elektrický ohradník   http://zena.centrum.cz/bydleni/clanek.phtml?id=783027 a místo baterie tam dát http://www.kamir.cz/d2-m553-cz-elektricke-ohradniky či něco podobného. Za měsíc to seřere něco pod 20 Kč. A nebo to zkusit s tou normál 9 voltovkou. U nás teď moc slimáků není tak není na čem testovat:(
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline mikeš

  • ***
  • Příspěvků: 14
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #27 kdy: Červen 19, 2014, 04:37:14 odpoledne »
zdravím,mne sa tento rok podarilo slimáky (bez ulitové ) celkom slušne odloviť do starých zaváracích fliaš naplnených spolovice pivom..a o zvyšok sa postarali ropuchy,ktorých mám na záhrade požehnane..

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #28 kdy: Srpen 27, 2014, 07:23:36 dopoledne »
To je pekny macek. Pripada mi vic slizky nez ty bezny.  Slepice je presto jedi.

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #29 kdy: Květen 20, 2015, 09:49:22 odpoledne »
 Včera jsem si dovolil zakoupit na radu kolegy z práce jakýsi modrý "granulky" s názvem VANISH.  Obal vypadá spíš jako sprej, než jako kontejnerek na "granulky".
 Dneska z rána mi už žena hlásila do práce, že ty mladý potvory, co se toho přes noc nažraly, nejsou mezi námi a "polikají andělíčky".
 Bláhově jsem si totiž myslel, že vysazením tabáku, zabráním a znepříjemním škůdcům ochutnávku úrody. To se nestalo, naopak začali tabákem.
 
Granulek na záhonech zůstává ještě dost, jsou krásně vidět, pro jejich tmavě modrou a zářivou barvu, která má mást opeřence a ti granulky nemají vidět. Ve vodě je to nerozpustný a španělský slimejši si "snad" už neškrtnou.
 
 Vím, je to chemie, ovšem zabírá.
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #30 kdy: Květen 21, 2015, 06:53:22 dopoledne »
Nedávno jsem viděl v nějakým tom pořadu asi "Po lopatě" nebo tak nějak.  Zabývali se tam hubením slimáků pomocí hlístic, přišlo mi to jako zajímavý a plánuju to rozjet taky, pokud se přemnoží, zatím jsem jich tolik na zahrádce nenašel. Ale počítám že se to změní :-)

http://www.ireceptar.cz/zahrada/choroby-a-skudci/nemaslug-proti-slimakum-jak-jej-spravne-pouzivat/
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #31 kdy: Květen 21, 2015, 07:38:29 dopoledne »
To nebylo Po lopatě ale Polopatě. Prý si máme předcházet ježky, žáby, rejsky a kosy. Jenže ježka jsem už léta neviděl...

Offline yperit

  • ***
  • Příspěvků: 53
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #32 kdy: Květen 21, 2015, 07:12:27 odpoledne »
 Rejska vem po zádech lopatou, jinak máš po kořenovým systému rostlin, ten hajzl sežere úplně všechno, navíc asi nějak smrdí, protože ho nesežere kočka. ;)
To že si paranoidní, neznamená že tě nesledujou. ;-)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #33 kdy: Květen 21, 2015, 07:57:13 odpoledne »
Tak to mám evidentně patřičně vzdělané kocoury - rejsky loví, přinesou, odloží k mým nohám a pak se dlouze myjí s takovým tím typicky mužským výrazem "vidíš, čeho jsem pro tebe schopný, a ty to ani neoceníš"... :)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #34 kdy: Květen 21, 2015, 11:18:09 odpoledne »
A kačky nemají zájem o čerstvou zeleninu? Jako příkrm k plzáčkům, aby lépe klouzali do zobáčku?
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #35 kdy: Květen 22, 2015, 01:04:12 odpoledne »
No právě, většina domácích opeřenci oplývá jakousi přirozenou zvědavostí, co se schovává pod klíčící rostlinkou, takže veškeré klíčící oné je třeba před nimi chránit... A předpokládám, že kačky úřadují jen přes den, takže v noci mohou plzáci nastoupit opět na plac...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #36 kdy: Květen 22, 2015, 01:26:30 odpoledne »
Spolehlivě funguje jícha - výkvas - z kapraďí , samce, samec je pro slimáky toxický jed a zdaleka se mu vyhnou , stačí pokropit kolem rostlin . Základ je cca 1 kg listů ze samce , nebo prostě plný desetilitrový kbelík listí zalejeme děštovkou , přikryjeme deklem a necháme na slunci vykvasit ( samec má na spodku listů výtrusnice - malé půlměsíčky-samice je nemá), dá se používat ředěný 1:10, případně neředěným lehce postříkat okolí rostlin.

Prosím, zkusil jste někdo jíchu z kapradí ? :bee:
 

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #37 kdy: Květen 22, 2015, 02:53:07 odpoledne »
Miki svého času psal, že to vyzkouší, ale už se neozval. Nevlastním kapraď samec a netuším, kde tu roste, akorát si nejsem jistá, jestli to není chráněné (jako leccos dalšího)...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Mája

  • ***
  • Příspěvků: 544
Re:Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #38 kdy: Květen 22, 2015, 03:50:17 odpoledne »
Tedy v našem okolí se mi vůbec kapradí nevybavuje.  Vysazuje se do konce května, koupím si ho a basta :).  Nechávám schválně na zahradě takové přirozené džungličky, takže stinné vlhčí místo by pro něj bylo.
 
http://www.florianus.cz/product/kaprad-samec-dryopteris-filix-mas-771/

Z dětství si ho pamatuji dobře, dělali jsme si z něj sukýnky a hráli si na pračlověky. Dobrý oděv pro PA dobu ;D

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #39 kdy: Květen 22, 2015, 09:39:27 odpoledne »
Celá zahrada mé zemřelé sousedky tady v Brně byla jednou takovou velkou "džungličkou" a plzáků tam bylo nespočítaně. Vždycky v noci přišli a spásali mi zahradu. A když mi začala zahrada zarůstat šeříky, které se bez zábran vysemeňovaly nad rohem mé zahrady, a spadl kus plotu, naštvala jsem se, vzala jsem motorovou pilu a pomalu jsem se tou džunglí začala probíjet. Na šeříku jsem úplně ztupila řetěz, takže jsem ho musela dobojovat ruční pilkou (pařezy jsem zčásti vykopala, zčásti jsem nad nimi postavila kompost, takže vyhnily) a po třech letech jsem se probojovala na konec té džungle a za pomoci Ferramolu a hlístic jsem postupně plzáky zredukovala natolik, že škodí minimálně. Ale byla to fuška...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #40 kdy: Květen 31, 2015, 08:05:22 dopoledne »
Tak jsem si z návštěvy u synovce dovezla jakousi kapradinu vybranou z místa, kde byla odsouzená k likvidaci. Rodina ze mě měla sice legraci, ale ať:)
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #41 kdy: Červenec 05, 2015, 07:54:07 dopoledne »
asi 3 roky jsem řešil slimáky, vyskoušel jsem všechno a nakonec jsem skončil u indických běžců.A mám je tento rok myslím 5tím rokem. zahrada roste slimáci nikde, jen se starat o kachny. Tento rok ale zjistuji že už jsem na zahradu sám a že to prostě neuhlídím. Bydlímv horském kraji kde slimáci za plotem no je jích tam proste Ruská armáda, rostou jako s vody a sou jich mrtě. Tím ale že potřebuji cestovat  a poslední z vesnice (9obyvatel)který mi hlidal zviratka počes mých cest skončil v rukách policie, že zvířátka prostě mít nemůžu. Již tento rok nemám obvyklé 5-8 členíí hejno ale jen dva kousky je znát, slimáci již ožrali cukety a začínaí vystrkovat rožky. Hold se budu muset asi zdát zahrady a podporovat nějakou bio farmu v okolí, koupí zelenini od nich, i když to beru po těch letech jako krok dozadu. Hold zjistuji že sám na samote v horách nemáš moc šanci a že to není bůh ví jaké řešení.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #42 kdy: Červenec 05, 2015, 10:55:46 dopoledne »
Musel by sis tam sehnat nějakého minimalistu aby se o to staral. Někoho koho nesebere policie.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #43 kdy: Červenec 05, 2015, 05:01:15 odpoledne »
hmm, i přes různé nabídky sem nikoho nesehnal a zase že bych se vnucoval to zase ne. hold další stadium nastává....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #44 kdy: Červenec 14, 2015, 07:29:16 dopoledne »

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #45 kdy: Květen 20, 2017, 08:38:06 odpoledne »
Poměrně novým objevem je skutečnost, že 1–2% koncentrace kofeinu je pro plže smrtelným nervovým jedem. Lze jej tedy použít jako moluskocid na hubení škodlivých plžů, hlavně slimáků.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #46 kdy: Květen 20, 2017, 10:34:58 odpoledne »
Jak to chceš aplikovat?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #47 kdy: Květen 20, 2017, 11:03:19 odpoledne »
To je i špetka soli.

Aplikuje se to rukavicema. Večer vezmeš baterku, rukavice, skleničku a vyrazíš sbírat. Až nasbíráš, můžeš použít lógr, sůl, nebo horkou vodu...

A teď vážně: někdo tím pořád dokola obsypává záhony. Prostě má kolem záhonů vysypanej proužek lógru. Vydrží to tak do prvního deště.

Pokud likvidovat, tak predátorem. Indickým běžcem. Ten snad jako jedinej žere i ty oranžový (španělský nebo jaký) bestie. 
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #48 kdy: Květen 21, 2017, 08:26:08 dopoledne »
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Jak se zbavit slimáků?
« Odpověď #49 kdy: Květen 21, 2017, 10:39:41 dopoledne »


Jak to chceš aplikovat?

Nvm. Pozvu je na kafe? Budu lejt lógr kolem kytek?
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu