Autor Téma: Jaký keř k plotu?  (Přečteno 4373 krát)

smetanka

  • Host
Jaký keř k plotu?
« kdy: Leden 30, 2013, 05:29:42 dopoledne »
Tak bych chtěl poprosit o radu co k plotu? Plot prorůst keři, které by jednou vytvořily clonu, aby na nás nebylo vidět. Nebo místo plotu použít keře.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2013, 06:59:39 dopoledne »
Tůje proložené pletivem aby skrz to nelezli psi. Mohu doporučit - jsou i protiprachová ochrana.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

alwarez

  • Host
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #2 kdy: Leden 30, 2013, 07:21:24 dopoledne »
Nasadit ke normalnimu plotu zivy plot......

Offline Redot

  • ***
  • Příspěvků: 131
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #3 kdy: Leden 30, 2013, 08:38:52 dopoledne »
nevím tůje je fajn udělá dobrou clonu ale spíš bych se klonil k něčemu co má ostny a hlavně nějaké plody,není nad další přísun zdarma rostoucího jídla :-)

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #4 kdy: Leden 30, 2013, 09:53:02 dopoledne »
Skvělé jsou šípky (existují už i verze s velkými šípky), trnky, ostružiny, dřišťály - nedorůstají přílišné výšky, čili není třeba je prořezávat, a vytvoří neproniknutelnou houštinu. Nevýhodou je, že se rozrůstají - nejlépe v zimě, kdy není jiná práce, je třeba je směrem do pozemku ostříhat a vystříhat i šlahouny směřující dovnitř plus výhony vyrůstající na vnitřní straně pozemku (zejména u ostružin). A kromě toho pamatuj na to, že bude-li nutná oprava/výměna plotu, musíš je výrazně omezit, aby byla výměna vůbec možná. Ve své neproniknutelnosti často skryjí díru v plotě, kudy na pozemek lezou zající apod.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #5 kdy: Leden 30, 2013, 09:55:29 dopoledne »
Mám zkušenost s břečťanem.Je tak hustý,že při výměně plotu-ven i s plotem.Ale zůstanou kořeny.Výhoda-roste velmi rychle.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #6 kdy: Leden 30, 2013, 10:20:58 dopoledne »
Babička měla jeden druh tůje který se bez vaťáku a rukavic nedal ani stříhat.
Ale je fakt, že něco co nese plody je samozřejmě zajímavější.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #7 kdy: Leden 30, 2013, 10:27:02 dopoledne »
Mám zkušenost s břečťanem.Je tak hustý,že při výměně plotu-ven i s plotem.Ale zůstanou kořeny.Výhoda-roste velmi rychle.
Taky mám zkušenost s břečťanem. Svými kmínky a kořeny dokáže rozbourat zděnou zídku, je jedovatý, nedaří se mu na prudkém slunci a plot pokryje jen jednou vrstvou tak, že se po jeho silných šlahounech dá dost dobře přelézt. Ale zato má potenciál léčivé byliny. Možná by se hodil jako rostlina 1. fáze na rychlé zakrytí plotu (bacha, dokáže zakrýt ostnatý drát tak báječně, že se o něj dokáží zranit i ptáci), než vyroste něco dalšího, co roste pomaleji. Mimochodem, trnky se skoro nedostanou koupit:( Uvažuju na jaře o výletu do Středních Čech do jediného zahradnictví, kde je snad mají, protože je neposílají poštou...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #8 kdy: Leden 30, 2013, 10:31:39 dopoledne »
Sousedi mají tůje a já jsem přišla o dva stromy hrušek.Tůje je dokáží zlikvidovat.Já jsem si dala cypřiše.

Offline miko82

  • ***
  • Příspěvků: 11
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #9 kdy: Únor 12, 2013, 10:58:25 odpoledne »
mám dotaz k těm tůjím- když je soused má od plotu cca 0,8m jak daleko od mého plotu dokážou udělat mrtvou zonu? já jen že u plotu mám záhony tak ejslti je mám posunout nebo uplně zrušit

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #10 kdy: Únor 12, 2013, 11:02:54 odpoledne »
Záleží, na světových stranách - pokud jsou na sever od tebe - je to bez problému. Thuje ani tak nevysává půdu, jako spíš stíní

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #11 kdy: Únor 13, 2013, 07:59:06 dopoledne »
Skvělé jsou šípky (existují už i verze s velkými šípky)

Vieš poradiť kde sa dajú zohnať  veľké šípky  ? Alebo aspoň odrodu.
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #12 kdy: Únor 13, 2013, 08:31:00 dopoledne »

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #13 kdy: Únor 13, 2013, 08:31:42 dopoledne »
Jednou z možných variant je, jak píše Gloch:
http://www.stareodrudy.org/ovocne-stromy/ostatn%C3%AD-ovocn%C3%A9-druhy/19.html
Správné označení druhu je myslím růže svraskalá.
Na můj vkus je ale příliš nízká, u mě dorůstá tak max. 0,8 m výšky a vyhání spoustu nových výhonů, takže se rozrůstá spíš do plochy než do potřebné výšky.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #14 kdy: Únor 13, 2013, 10:59:39 dopoledne »
Tie šípky majú rovnakú arómu ako obyčajné šípky čo rastú na poli ? 
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #15 kdy: Únor 13, 2013, 11:23:19 dopoledne »
Ano, a obsahují stejně tak semínka a chloupky, čili zpracování funguje úplně stejně - šípek se rozřízne, semínka se vyhodí, chloupky se vypláchnou, zbytek (slupka s měkkou vnitřní vrstvou) lze dále zpracovat - sušit, rozvařit na protlak a příp. propasírovat...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

levandule

  • Host
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #16 kdy: Březen 12, 2013, 07:35:03 odpoledne »
Nechat prorůst plot krásným loubinec popínavý. Mám ho na domě.


Karolik

  • Host
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #17 kdy: Květen 15, 2013, 09:37:53 odpoledne »
pro inspiraci:


Sofieta

  • Host
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #18 kdy: Červenec 01, 2013, 09:32:26 dopoledne »
Ahoj, my jsme letos vysadili muchovník http://osiva-semena.cz/bobuloviny/595-rozinkovy-strom-amelanchier-alnifolia-semena-7-ks.html, má plody podobné borůvkám :D tak jsem zvědavá co z toho teda bude   :o

Offline Ptakopysk

  • ***
  • Příspěvků: 21
Re:Jaký keř k plotu?
« Odpověď #19 kdy: Únor 03, 2014, 03:08:48 odpoledne »
Za mě doporučuji vykašlat se na obligátní thuje a vyzkoušet něco co kvete. A Když už zůstat u jehličnanů, tak co třeba cypřišovec leylandský?