Autor Téma: Formy na pečení  (Přečteno 2032 krát)

štika

  • Host
Formy na pečení
« kdy: Leden 23, 2013, 03:46:51 odpoledne »
Aby se to lépe hledalo,dávám formy zvlášť.
http://www.emkeramika.cz/index.htm

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Formy na pečení
« Odpověď #1 kdy: Leden 23, 2013, 06:59:33 odpoledne »
Zdravím,
Tak jsem hodně natěšeně prohlédl celou prezentaci i s katalogem výrobků. Proklik jsem na ceník a dodání a tam.
CENÍK ZAŠLEME NA VYŽÁDÁNÍ :
 MAILOVÁ ADRESA.
Tohle se nedělá.
Pro mě skončila, chtěl jsem tam napsat o dvě formy na chleba. Halt přišla o kšeft. Najdu jinde, kde ze mě nebudou dělat vola. Ty ceny budou nehorázné, obvyklý trik takovýchto takyobchodníků.
Štiko promiň, pro mě je to pasé.
Miki.

štika

  • Host
Re:Formy na pečení
« Odpověď #2 kdy: Leden 23, 2013, 07:06:49 odpoledne »
Miki,hned se nečil.Paní mi na e-mail také odpověděla až večer a ihned odeslala ceník.
Holt každý nesedí u počítače a ona pracuje u pece.Nemusíš ji proto zatracovat.
Klidně se poohlédni jinde,já jsem dlouho hledala,než jsem našla ji.
Navíc mi vyhověla,že pokud chci formu bez glazury,musí se dělat z jiné hlíny a udělá ji.Ostatní by se na tebe vykašlali,že si máš vybrat z katalogu a nevymýšlet si.
Tak buď tak hodný a zklidni hormon.
A hlavně,nikdo z nás není dokonalý.

štika

  • Host
Re:Formy na pečení
« Odpověď #3 kdy: Leden 23, 2013, 07:12:28 odpoledne »
Miki,já ti za to pošlu recept na biskupský chlebíček se špaldovo- pohankovou moukou.Peču poprvé a intuice mi říká,že bude dobrý.Jelikož chodíš spát velice pozdě,chlebíček bude hotový a já dám vědět.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Formy na pečení
« Odpověď #4 kdy: Leden 23, 2013, 07:14:41 odpoledne »
Zdravím,
myslíš že bych ji měl udělit milost ?
Tak já to s ní zkusím, ale až budu vědět ty ceny. Od tebe.
Miki.

štika

  • Host
Re:Formy na pečení
« Odpověď #5 kdy: Leden 23, 2013, 07:22:48 odpoledne »
Vem ji na milost.  :)Po telefonu opravdu byla milá a ochotná.Pokud ji napíšeš o ceny,ona ti je pošle a nebo se mě můžeš zeptat a já ti napíši. :)

štika

  • Host
Re:Formy na pečení
« Odpověď #6 kdy: Leden 23, 2013, 07:26:28 odpoledne »
Zatím jsem fascinovaná,jak mi mlýnek mele třinový krystalový cukr na hladký.To jsou věci.
Také už vím,jak naštelovat mlýnek,abych ze zrna pohanky měla lámanku,hrubou,polohrubou a hladkou mouku.Kam se hrabou mlýny! ;D

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Formy na pečení
« Odpověď #7 kdy: Leden 23, 2013, 08:13:04 odpoledne »
Zdravím,
copak to máš za mlýnek u nás se to mlelo na mlýnku na mák. Trochu upravená násypka aby byla větší a potom podle přitáhnutí matky na šroubu šneku se mlelo buď na jemno a nebo na hrubo. Ale byla to pakárna. Teď se melou lněná semínka míchají se s jogurtem, tvarohem a medem. Ponorákem rozmixovat. Mňňňňam. Je to bomba obsahem nenasycených mastných kyselin. Je to samé omega 3.
Například moje cukrovka typu 2 se dostala z hodnoty 12-13 na 4,5-6. A potom že to nejde. Doktorka čučela když jsem ji oznámil, že nechci prášky, že se vyléčím sám.
Teď po půl roce čučela podruhé, to když mě naměřila 5 na tom svém cukroměrném papírku.

Miki. 

štika

  • Host
Re:Formy na pečení
« Odpověď #8 kdy: Leden 23, 2013, 08:29:57 odpoledne »
Mám už asi 8 let robot BOSCH MUM 44.Když maminka už na stáří chtěla jen kašičky,dokoupila jsem mlýnek na obilí k tomu.Má 6 stupňů od hrubého na jemné mletí.Pak už jsem ho moc nepoužívala, až teď.Je to super,pomelu vše,jen jsem ještě nezkoušela kukuřici(nikde jsem neviděla celé zrno-menší množství,na poli jsem zapomněla otrhat klasy).
Jen na dobrou hladkou mouku se musí prohodit 2x.
(biskupský chlebíček se ještě peče).

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Formy na pečení
« Odpověď #9 kdy: Leden 31, 2013, 05:37:14 odpoledne »
 Zdravím,
Tak to je pro mě hrůza já musím mlet klikou, někdo halt má Bosche.
Proč já blbec před 10 lety vyhodil skřínového robota na smeťák. Mělo to kovový převodový kola a nic z plastu, jen to bylo velký a těžký. Fungovalo všechno včetně mlýnku na maso, narážečky na klobásy, mlýnek na mák, kávu a i zrní by to schrouplo.
Nebyl to Bosch ale Eta ta poválečná co by přežila i atomový výbuch. No maminka se musí v hrobě obracet.
Miki.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Formy na pečení
« Odpověď #10 kdy: Leden 31, 2013, 05:45:45 odpoledne »
Miki: tak i ty někdy děláš chyby? :-) Chraň bůh, že bych byl škodolibný, ale oddechl jsem si, že jsi jen člověk. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Formy na pečení
« Odpověď #11 kdy: Leden 31, 2013, 07:29:24 odpoledne »
Zdravím,
A kde jsi sebral že bych byl neomylný.
Já se nadělal za svůj život takovej blbostí až to nejni zdrávo. Ale postupně se to umálilo. Přesto, neomylnýho abys pohledal. Dokonce s tím jak člobrďa stárne tak se musí víc kontrolovat. Moh by na starý kolena bejt za blbce.  ;)  A je to raz dva.
Hlavní zásada....Nekafrej do něčeho kde nemáš aspoň základní přehled.
Miki. 

štika

  • Host
Re:Formy na pečení
« Odpověď #12 kdy: Únor 04, 2013, 11:51:19 dopoledne »
Zdravím,
Tak to je pro mě hrůza já musím mlet klikou, někdo halt má Bosche.
Proč já blbec před 10 lety vyhodil skřínového robota na smeťák. Mělo to kovový převodový kola a nic z plastu, jen to bylo velký a těžký. Fungovalo všechno včetně mlýnku na maso, narážečky na klobásy, mlýnek na mák, kávu a i zrní by to schrouplo.
Nebyl to Bosch ale Eta ta poválečná co by přežila i atomový výbuch. No maminka se musí v hrobě obracet.
Miki.
Taky jsme tu Etu kdysi vyhodili.Byla fakt těžká.
Dovez zrní,namelu ti.

Jacob

  • Host
Re:Formy na pečení
« Odpověď #13 kdy: Únor 10, 2013, 08:21:29 dopoledne »
Omega 3 kyselin - ty jsou normálně v kvalitních olejích a semínkách.