Autor Téma: atomový holokaust  (Přečteno 948 krát)

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 394
Re: atomový holokaust
« Odpověď #50 kdy: Říjen 26, 2019, 12:11:11 odpoledne »
Článek té paní je další typickou ukázkou špatného pochopení vědeckých poznatků.

Při jaderných haváriích se velké množství jódu dostává do vzduchu a hrozí jeho vstřebání štítnou žlázou -  a rakovinou za pár let nebo měsíců, v lepším případě těžkých poruch funkce štítné žlázy. Nejvíce nebezpečné je to u dětí.

Jód vás před radiační nemocí neochrání, ale zabrání závažným zdravotním problémům které se projeví za pár měsíců/let a které by v případe PA pravděpodobně skončily pomalou a bolestivou smrtí.

Ano, za normálních okolností přijímáme radioaktivní jód a uran v jídle a menší množství ve vodě, kde se vyskytuje v extrémně malém množství  (podobně jako zlato, platina, stříbro..) a naše tělo s ním nemá žádný problém. Prostě jsme se evolučně vyvinuli tak, aby nám to nevadilo.
Problém je v např. v okolí Černobylu a hranicích Ukrajiny a Běloruska, Fukušimy Daiichi, oblastí testování jaderných zbraní  nebo různých uranových dolů, kde jsou hodnoty zvýšené nad bezpečnou míru a opravdu vám tamější jídlo může způsobit závažné problémy.

Zeleninu z Černobylu a rýži z Fukušimy nekupujte, ale jinak těch pár atomů radioaktivního jódu a uranu ve vaší pizze ignorujte.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1092
Re: atomový holokaust
« Odpověď #51 kdy: Únor 08, 2020, 08:12:10 dopoledne »
https://youtu.be/YbpbANnnGQI


Přednáška na téma zbraně hromadného ničení.
Jaderné, chemické a biologické.
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš