Autor Téma: Zima  (Přečteno 2102 krát)

fallout

  • Host
Zima
« kdy: Leden 21, 2013, 05:12:26 odpoledne »
Ahoj nezlobte se že vám opět zasahuji do diskuze ale tohle mi fakt nedalo  :D

Když vidim jak venku sneží co kdyby za týden napadlo na uzemi celé evropy třeba 3-5m sněhu byla by to už PA
nebo by to byla jen veká kalamita ?
          1. den sněženi by to byla legrace o par dni pozdeji když by začla kolabovat ve městech doprava a zasobováni do samobsluh by se nedostalo  , přestala by jít by elektřina... takže by ani nešlo topeni ,  tak už by to bylo jiné jaké myslíte že by byly po měsíci,nebo po dvou  ztráty na životech , myslite že by stát nás ochránil ( policie hasiči ) , že by stačily odklizet pluhy snih nebo by nemohly už jezdit ani sanitky , myslíte že by lidi už začli rabovat a stát vyhlásil stanné pravo ?

kdy vy by jste se rozhodly že už vám zaměstnáni zato nestoji tam docházet a radej zůstanete doma ?

... je jasný že na vesnicích by bylo o mnoho snažši přežít  ale i tam by to bylo moc zajimavé ikdyž v kamnech zatopiš dřevem a jidla maš plnou spižirnu :D

  Ps: omlouvám se za pravopisné chyby ale sloh nebyl nikdy muj kamarád  8)

štika

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #1 kdy: Leden 21, 2013, 05:17:29 odpoledne »
Už jsem dříve odkazovala na článek z Britských listů,že může dojít k situaci,že bude sněžit tři měsíce.Stačí si to přečíst a budete vědět, na co se připravit.

miles

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #2 kdy: Leden 21, 2013, 05:21:27 odpoledne »
Už jsem dříve odkazovala na článek z Britských listů,že může dojít k situaci,že bude sněžit tři měsíce.Stačí si to přečíst a budete vědět, na co se připravit.
máte odkaz?

štika

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #3 kdy: Leden 21, 2013, 05:41:52 odpoledne »
Už jsem dříve odkazovala na článek z Britských listů,že může dojít k situaci,že bude sněžit tři měsíce.Stačí si to přečíst a budete vědět, na co se připravit.
máte odkaz?
Britské listy
http://blisty.cz/art/39306.html
Taky sis to mohl najít sám.
Bylo to v tématu Doba po PA

štika

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #4 kdy: Leden 21, 2013, 06:09:04 odpoledne »
Co se týče té zimy.Byly tu zkritizované mé boty do mrazu zn.SOREL.Jsou do -73 stupňů a voděodolné.
Samozřejmě je nemusíte je mít tak "nadusané" při -20 stupních.Stačí vyjmout 1,3 cm termovložku,vyjmout z ní vložku a dát do boty,která sama o sobě je už oteplená.Stáhnete super kolem kotníků a lýtka.Není problém. A vibram má také super.
http://www.sorelfootwear.cz/on/demandware.store/Sites-Sorel_INT-Site/default/Product-Show?pid=NM1042
Bohužel ,v ČR nejsou k dostání,v americkém e-shopu-neposílají do Evropy,i když jsou tam levnější-150 dolarů, ve francouzském e-shopu stojí 160 EU.

fallout

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #5 kdy: Leden 21, 2013, 06:15:27 odpoledne »
děkuji za zajímavé odkazy  ;)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Zima
« Odpověď #6 kdy: Leden 22, 2013, 07:59:13 odpoledne »
Zdravím,
Fallout :
Tak si myslím, že kalíš vodu a čekáš kdo chytne na našlápnutí.
Ale nebudu ti podsouvat něco o čem nemám důkazy.
Takže :
- sněžit může jak chceˇ.... bez problémů jsem žil v době kdy nebyly takové změkčilé a chřipkou (teploty okolo bodu mrazu a případný déšt) prolezlé zimy jako teď.
Jsem zvyklej na zimu, kdy je pokrývka sněhu běžně okolo 15-20 cm a okolo silnice jsou 50 až 80 cm vysoké bariéry ze sněhu od pluhu. Na doby kdy i za takových 25-28 st. C se jezdilo do práce (sice někdy nezavíraly dveře u trolejbusu protože zamrzla voda v tlakovém vzduchu), a nikomu to nevadilo. A to taky pamatuji že bylo někdy 32 st.C. Tak ty tři čtyři dny, prostě se vyhlásily uhelné prázdniny a děcka nešli do školy. Již tenkrát jsem jezdil starou Pragou a neměl jsem žádné zimní pneu a ani řetězy. Za celý život jsem neboural z mé viny. Ti co jezdí na ledovce (namrzající déšť) 50-80 km/hod. patří do márnice klidně ať se pozabíjejí, vůbec mě jich nejni líto. Bohužel ti bezohlední parchanti sebou dost často vezmou i ty kteří jedou pomalu (a těch mě líto je). Na vysvětlenou ta ledovka je tak na 20-25 km/hod.
No a kdyby nešel proud, nebudu topit mám kamna na plyn a regulaci na elektriku. Již první den by byly v obýváku kamna na uhlí. Vyústění do komína je již několik let pouze zazátkované stačí vyndat zátku a topíme. Pouze dojdu pro pár polen a balík briket do sklepa. Lednice mě nevadí dám to na okno, mrazák jde do polystyrénové bedny a na balkón.  No a pokud bych bydlel v paneláku tak první den je vysazené okno a z plechového izolovaného deklu kouká a kouří komín. Jóóóó problém by byl asi s výtahy, nedovadu si představit jak se šplhám do třeba 7 patra, ale já jsem v druhém podlaží, takže pohoda, již když jsem ten byt kupoval tak to byla jedna z podmínek. To ostatní by šlo okolo mě, pouze bych prohlédl zbraně a munici. Vláda ? ? ? Ta banda zkorumpovanej sv**í ? škoda slov. Ztráty na životech ? ? tak u mé rodiny nula a u těch ostatních ? ?  "Každý si lehne tak jak si ustele".
Aspoň by pochcípali ti feťáci a podobná individua. Taky pohoda.
Hasiči : těm by nejspíš zamrzly hadice, policajty je raději nevzpomínat.
Silnice vždyť ať zapadnou aspoň ti zbohatlíci co si nakradli a co bydlí v příměstských satelitech poznají zač je toho loket, že ty jejich peníze vložili do nefunkčního nesmyslu, který jim v případě takové situace pouze zkomplikuje život. Dobře jim tak.
Doprava co je mě do nějakých kamióóónů co k nám vozí přes půl zeměkoule potraviny a zboží které je navíc samý nefunkční drek. Já mám dost zásob abych vydržel do jara a i dýl.
Do zaměstnání nechodím to musíš jinam.
Sloh a čeština....to nejni jen tvůj problém.
No ale jestli jsem nuspokojil tvé EGO tak se ptej jen do toho ;) ;D ;D
Miki.

fallout

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #7 kdy: Leden 23, 2013, 01:15:39 odpoledne »
odepisu pozdeji ted jsem v praci ale jen tak pro zasmani si mi miky připomel tuhle reklamu :D
 
http://www.youtube.com/watch?v=pe55RIOUOc8

Toxic

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #8 kdy: Leden 23, 2013, 01:21:05 odpoledne »
Při prvním problému odejde moje skupinka na shromaždiště. ;)

Mirnik

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #9 kdy: Leden 23, 2013, 01:33:30 odpoledne »
Při prvním problému odejde moje skupinka na shromaždiště. ;)
Taky. Mám rezervu 2000kč na osobu, kdyby byl problém v praci s rychlou dovolenou. ;)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zima
« Odpověď #10 kdy: Leden 23, 2013, 01:51:38 odpoledne »
Při prvním problému odejde moje skupinka na shromaždiště. ;)

Mzlím, že tohle je jediný případ kdz to neplatí i u těch co shromaždiště mají. :-D
A kolik cm budeš pokládat za problém? Já se bojím, že buď budeš často zdrhat zbytečně nebo uvízneš cestou. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Tokra

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #11 kdy: Leden 23, 2013, 01:52:39 odpoledne »
Při prvním problému odejde moje skupinka na shromaždiště. ;)
Taky. Mám rezervu 2000kč na osobu, kdyby byl problém v praci s rychlou dovolenou. ;)
Doktor ti řekl částku?

Toxic

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #12 kdy: Leden 23, 2013, 01:55:51 odpoledne »
Při prvním problému odejde moje skupinka na shromaždiště. ;)

Mzlím, že tohle je jediný případ kdz to neplatí i u těch co shromaždiště mají. :-D
A kolik cm budeš pokládat za problém? Já se bojím, že buď budeš často zdrhat zbytečně nebo uvízneš cestou. :-)

Když nepůjde elektřina, teplo ani voda, tak utíkáme. Beru si dovolenou a jedeme na chatičku.:)

Toxic

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #13 kdy: Leden 23, 2013, 01:58:31 odpoledne »
Žiji ve městě v bytě. V rodinném domku nemusí řešit útěk.

štika

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #14 kdy: Leden 23, 2013, 02:30:47 odpoledne »
Ono se to nezdá.Ve městě v domku to také není žádné terno.Nepůjde elektřina a naproti na sídlišti budou bez vody a tepla.Ted si představte,že si v domě zatopím dřevem,uvidí kouř a hned budu mít před domem procesí.A životem si tak určitě nebudu jistá.

Namu

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #15 kdy: Leden 23, 2013, 02:36:46 odpoledne »
3-5 metrů sněhu. Jak se dostanete na místo?

štika

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #16 kdy: Leden 23, 2013, 02:39:25 odpoledne »
Koupit sněžný skůtr. :)

Toxic

  • Host
Re:Zima
« Odpověď #17 kdy: Leden 23, 2013, 02:40:52 odpoledne »
3-5 metrů sněhu. Jak se dostanete na místo?
Domácí sněžnice. Umím je vyrobit. Jen pro jistotu. ;)
http://toulavakamera.ceskatelevize.cz/article.asp?id=2904
http://outdoors.sweb.cz/zimni/sneznice.htm

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Zima
« Odpověď #18 kdy: Leden 23, 2013, 02:48:10 odpoledne »
Nepravdepodobne, ze by 3-5 metru napadlo a udrzelo se tak dlouho.  ;)

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Zima
« Odpověď #19 kdy: Leden 23, 2013, 04:34:09 odpoledne »
Obávám se že kdyby napadly 3 metry sněhu, tak se to udrží docela dlouho. A i když to začne odtávat, tak to nebude žádná výhra.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Zima
« Odpověď #20 kdy: Srpen 31, 2014, 01:17:12 dopoledne »
Tento rok očakávam dlhú a tuhú zimu.
Robí mi starosti, že nemám dosť dreva - musím prikúpiť.
Rovnako som na tom s plynom a petrolejom.
Najvyšší čas dopĺňať zásoby.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Zima
« Odpověď #21 kdy: Srpen 31, 2014, 10:22:38 dopoledne »
Rovněž. Naše Ontario je obsypané jablky (vloni nemělo prakticky nic), lískáče jsou velké jak můj palec, ořešáky jsou plné plodů...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Zima
« Odpověď #22 kdy: Září 02, 2014, 01:37:14 dopoledne »
Co se týče té zimy.Byly tu zkritizované mé boty do mrazu zn.SOREL.Jsou do -73 stupňů a voděodolné.
Samozřejmě je nemusíte je mít tak "nadusané" při -20 stupních.Stačí vyjmout 1,3 cm termovložku,vyjmout z ní vložku a dát do boty,která sama o sobě je už oteplená.Stáhnete super kolem kotníků a lýtka.Není problém. A vibram má také super.
http://www.sorelfootwear.cz/on/demandware.store/Sites-Sorel_INT-Site/default/Product-Show?pid=NM1042
Bohužel ,v ČR nejsou k dostání,v americkém e-shopu-neposílají do Evropy,i když jsou tam levnější-150 dolarů, ve francouzském e-shopu stojí 160 EU.

Za tú cenu sú boty pre celú rodinu.
Sú iba do -40. Musí to stačiť.
http://www.usarmy.sk/svk/goods/1624/obuv-vlozky-do-obuvi-cistprost-cizmy-fox-do-40%C2%B0c
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Zima
« Odpověď #23 kdy: Říjen 06, 2014, 03:18:32 odpoledne »
Kdyby byla zima, kdy bude 3 - 5 metrů sněhu, mráz že budou stromy praskat ... neřeším. Dřív nebo později jsem přesvědčen, že zrovna s touto kalamitou si stát zvládne poradit. Takže dokud půjde plyn, nic neřeším, vezmu si v práci na dobu, než budou zprovezněné silnice dovolenou a užívám si svařáku.

Když plyn nepůjde, dám s rodinou přesun na chalupu a v práci si vezmu volno. Těch pár kilometrů z domova na chalupu nějak zvládneme, a pak scénář viz výše - svařák.

Nemyslím si, že tuhá zima by bylo něco, co by dokázalo přinést PA. Něco jiného by bylo, kdyby to bylo kombinované třeba s totálním výpadkem plynu a elektřiny, EMP nebo podobně. Ale zima samotná není nic, co by mě a  mohlo rozházet. Zásoby jsou, topivo taky, tak jen směle do toho.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Zima
« Odpověď #24 kdy: Říjen 06, 2014, 04:00:35 odpoledne »
Plyn jen tak nedojde.

Zavzdušnění plynového potrubí se plynaři bojí jako čert kříže. Raději zavřou fabriky a elektrárny, jen aby měli dostatečný tlak plynu pro domácnosti. Protože velkospotřebitele si uhlídají, ale domácnosti ani náhodou. Pokud by doopravdy došel plyn, tak by to byla pro civilizaci doslova konečná..

Jinak souhlas..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Hali

  • ***
  • Příspěvků: 69
Re:Zima
« Odpověď #25 kdy: Říjen 06, 2014, 07:16:09 odpoledne »
Mne by ani nevadilo keby napadlo aj treba 3 metre snehu. Raz to snad cestari precistia a spojazdnia cesty. Horsie je ked snezi priebezne a este k tomu fuka. To co odhrnu, to hned zaveje naspat.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Zima
« Odpověď #26 kdy: Říjen 06, 2014, 09:58:12 odpoledne »
Představte si, že chumelí dlouho. Celá den. Silničáři si hrábnou na dno jsvých sil. Bude chumelit hustě i  druhý den a ministři budou svolávat krizové štáby, telefony budou drnčet.Třetí den zanou potíže se zásobováním, kamiony zacpou silnice a vojsko bude pomáhat, zejména v kopcích u prahy, kde to volič nejvíc uvidí a ocení.Čtvrtý den bude poslední den, kdy se dal koupit kus jídla.
Pátý den už k poruchám elektrikáři těžko dojedou, protože nemají ani sněžné skůtry, ani rolby.
Šestý den už nebude, kam sníh odhrnovat a automobily odvážející  kopce sněhu brzy znehybní pod nánosem sněhu.
Sedmý den pochopíme, že jsme zde jen na návštěvě a že si nedokážeme dojet pro toaletní papír do nejbližšího supermarketu, protože jsme zapoměli, které auto je naše a nevíme, která závěj je chodník a která silnice.
Je zbytečné se tlouct do rachytických hrudníčků, že jsme mocní a že se nemůže nic stát,. Pokud ten nahoře řekne budiž tma, tak bude, protože jsme naprosto nepřipraveni na kolaps civilizace, neustále nám ošetřující naše opruzené zadečky.
Jediné, jak proti zimě bojovat je konzumace luštěnin. Prděním  namnožíme skleníkové plyny a odměnou nám bude globální oteplení......Bojujte proti zimě, ze všech sil.


Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Zima
« Odpověď #27 kdy: Říjen 06, 2014, 10:13:30 odpoledne »
2 roky dozadu vozili kvôli snehovej nádielke chlieb do niekoľkých dedín vojaci na transportéroch.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re:Zima
« Odpověď #28 kdy: Říjen 07, 2014, 09:01:53 odpoledne »
zima bude dlouha, od kad to mam nereknu. dreva ale jiz mam dost, apson si to myslim, nastesti nekupuji ale jedu ze sveho.
jeden z minusu bydleni v horach je vzdy dostatek dreva.
zimu mam rad, je cas premyslet, planovat, odpocivat....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Zima
« Odpověď #29 kdy: Říjen 08, 2014, 12:08:59 dopoledne »
Zdravím.
Mnooo zima ? ! ? !
Tak si trochu zafantazírujem.
Země se postupně otepluje na pólech již nejni skoro žádný led ani v zimě. Následkem toho se zpomaluje Golfský proud.
Je totiž závislý na roztáté vodě v polárních oblastech a jejím poklesu do hlubin. Závisí na rozdílu v hustotě slané a sladké vody.
Při zastavení proudění v Golfském proudu (z důvodu setrvačnosti to nejde okamžitě ale trvá to nějakých 5-20 let) se začne severní Evropa silně ochlazovat (nástup malé doby ledové cca 5-10 let). Ledovce se v Evropě zastaví na čáře Krkonoš vše ostatní na sever je pod ledem. Golfský proud již opět začíná fungovat ale ta setrvačnost je sviňa a navíc led odráží mnohonásobně větší množství slunečních paprsků do kosmu než vodní hladina. Takže Golfskému proudu to bude trvat mnohem déle než zase oteplí tu naši starou známou Evropu a ledovce roztají. Mnooo, ale to již bude stejně pozdě civilizace tak jak ji známe tu již nebude.
Takže se těším nashledanou tak asi po 100 letech až zase bude teplo.
Nemlaťte mě toto jsem četl na netu jako jednu z teorií o vývoji klimatu pro příštích  50 let. Článek dle mého fundovaný a logicky zdůvodněný.
Miki.

Offline spartan

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 255
Re: Zima
« Odpověď #30 kdy: Červenec 15, 2015, 08:41:23 dopoledne »
Pripravuj sa na najhoršie,očakávaj najlepšie.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zima
« Odpověď #31 kdy: Červenec 15, 2015, 09:38:39 dopoledne »
Dá.. Blbě, ale dá..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Hrobař

  • ***
  • Příspěvků: 176
Re: Zima
« Odpověď #32 kdy: Září 29, 2015, 03:29:17 odpoledne »
Já se naučil zimu respektovat až když jsem žil v podmínkách kdy bylo mrznutí každodenní realita. Hlad a zima, člověka to vyčerpá hodně rychle a chce to mít otužilé nejen tělo ale i mysl. Když je vám opravdu dlouhodobě zima tak přestáváte pořádně fungovat, nedá se soustředit a celkově se člověk snaží jen zahřát. A tím že věřím spíš na další dobu ledovou než na globální oteplování se pro mě stala příprava na ochlazení důležitá součást Survivalu.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Zima
« Odpověď #33 kdy: Září 29, 2015, 03:48:47 odpoledne »
Zima je něco, na co se připravit dá i nedá. Má to dvě roviny:

rovina první: několik měsíců trvající zima jako z ruského filmu. Na tu se dá celkem slušně připravit. Nasyslí se topivo, proviant a v klidu, pokoji a míru se zima přežije.

rovina druhá: příchod malé doby ledové. To už je problm, který se tak jednoduše vyřešit nedá. Je to o obrovských zásobách paliva, respektive o jejich doplňování, tedy ideálně obnovitelné zdroje, které všem díky nízkým teplotám budou dorůstat dost pomalu. Další problém je zásobování potravinami, protože jaksi bude blbě růst zelenina na zahrádce a obilí na polích. Z dlouhodobého hlediska to je daleko větší problém než by se dalo zběžným pohledem odhadnout.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Zima
« Odpověď #34 kdy: Září 29, 2015, 07:08:18 odpoledne »
Veliké množství lidí vymře, takže paliva bude dost ve zmrzlých a uschlých lesích.. Takže světelné zdroje, dřevoplynové motory, podzemní skleníky a přesun k rovníku dříve, než k nám doputuje ledovec.. Jen bude třeba se na první 2-3 roky schovat..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Hrobař

  • ***
  • Příspěvků: 176
Re: Zima
« Odpověď #35 kdy: Září 29, 2015, 08:30:10 odpoledne »
Vancura: Ano, doba a rozsah je jistě zásadní. Ovšem neviděl bych to tak zle, připravit se dá i na totální dobu ledovou, ale ne skrze zásoby, spíš skrz trénink a know how. Přece jen lidstvo už jednu dobu ledovou přežilo.
Veď, následuj, nebo jdi z cesty.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Zima
« Odpověď #36 kdy: Září 29, 2015, 08:43:12 odpoledne »
Pokud bude elektřina a ropa, bude vše zvládnutelné , pokud ne, málokdo to zvládne....
Když nebude nafta a el, ztráty budou kolem 60 až 80% populace, dle mrazů. Malá doba ledová zde byla někdy v roce 1730, nebo tak nějak, trvala snad století a přežili ji všichni, protože byli hipomobilní.
pak vám to ¨dříví nikdo nenatěží, nikdo nedoveze domů, nenařežete na polínka, páč cirkulárka nepůjde, motorovka scípne na úbytě, a pořádnou pilu, tu dnes nikdo nemá....
A jak daleko je les, jak daleko ponesete to poleno, jako božský arnold z lesa domů? a kolikrát za den? a kolik toho v zimě spálíte a vlastně i v létě, vařit možná budete, pokud se nedáte k těm labužníkům, co se cpou vesmírnou energií...
Je třeba si uvědomit, to je limitní stav.
Tedy, bydlet v jediné místnosti, kde jsou kamna , pořádné peřiny a svetry a jégrovy drtiče mrazu a zapomenout nä vnitřní teploty přesahující 18 stupnů....Dříví řezat za syrova, dokud obsahuje vodu da není schnutím ztvrdlé, myslet hodně dopředu, do dřevníku na noc dát polena s pozdravem pro zloděje, aby si rozmysleli krást dříví.
A pro sychr tři sklopce....

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Zima
« Odpověď #37 kdy: Září 29, 2015, 09:22:38 odpoledne »
Vancura: Ano, doba a rozsah je jistě zásadní. Ovšem neviděl bych to tak zle, připravit se dá i na totální dobu ledovou, ale ne skrze zásoby, spíš skrz trénink a know how. Přece jen lidstvo už jednu dobu ledovou přežilo.

Já teda nevím. Zásoby na 100 let jsou samozřejmě blbost, doufám že z mého příspěvku něco takového nevyznelo. Ale know how a tréningu se nenajis. Ale ano, lidstvo přežije

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Zima
« Odpověď #38 kdy: Září 29, 2015, 09:36:40 odpoledne »
To bylo v nějakým filmu, jak hérec liška vysvětloval, jak trénovaně ustál tu lavinu.
Jinak uvažujeme jako jednotlivec a jinak jako hlava rodiny se sociáslní zodpovědností.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Zima
« Odpověď #39 kdy: Leden 19, 2016, 01:41:00 odpoledne »
pozeptam se zkusenejsich ridicu...
Jak resite takovou zimu jak je ted, mne auto nenastrtovalo... dal jsem ted baterku do autonabijecky, ale potrebuji byt v zime pojizdni. Mam v planu , koupit si druhou autobaterii a proste kdyz rano nenastartuji tak prehodim baterky. Auto parkuji na miste kde neni mozne dotahnout prodluzku. Vzhledem k tomu ze bydlim na samote, tak nekteri nemaji auto vubec(2 lidi)a jen jeden pan tu ma traktor(v obci i s nama bydli 13 obyvatel), zbytek se hraje na kingi, takze ti nepomuzou nebot maji nejake mindraky.
Takze potrebuji byt zcela sobestacni v tom abych vzdy rano byl schopen nastartovat. Tak se zeptam na tipy.... co a jak dělat abych toho dosahl.... Děkuji
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Jozeff

  • ***
  • Příspěvků: 144
Re: Zima
« Odpověď #40 kdy: Leden 19, 2016, 01:52:22 odpoledne »
Jedno auto je v garáži kde sa temperuje na prijatelnú teplotu a  to naštartuje vždy. To druhé je vonku. sice naštartovalo ale potom zhaslo a už naštartovať nechcelo. Bývame nie daleko od seba. Koľko stupňou ste mali v noci? Neviem či druhá baterka je riešenie? Asi ano ale musela by sa pravidelne dobíjať.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Zima
« Odpověď #41 kdy: Leden 19, 2016, 02:34:20 odpoledne »
Baterka nova, stari asi 2 mesice.
Auto pegueot 106 obsah 1.0 benzin, tankoval jsem plnou nadrz v nedeli.....
Auto serivisuji u mistniho mechanika, takze je tam novy olej (1mesic) a fungl nove svicky.
teplota tu byla v noci -17
garaz nemam, ja se ani nedstanu v zime k baraku, stojim asi 150 metru od domu....
Napad s baterkou ve vnitrs neni spatni.
Ono hlasi teploty kolem -30
aspon tady na horach.
Posledna cesta bya v nedeli a to jen asi 20km dohromady.
V aute neni zadna elektronika, kdyz nepocitam vetrak a ohrivani zadniho skla, ktere samozrejme zapinam az po startu a nejake te chvili jizdy....
k te druhe baterii, urcite se vyrabi neco, co ti tu baterku udrzuje v poradku, vybiji a nabiji, podle toho co je potreba. proste to hodis do zasuvky a zapojis do baterky a nestaras se...
ale koukal sem i na todle , to by mohlo pomoct.... ale nejak sem nepochopil jak to funguje...
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Zima
« Odpověď #42 kdy: Leden 19, 2016, 02:39:58 odpoledne »
http://www.conrad.cz/aktivator-autobaterii-12-24-v.k201981?icc=cross-sell&icn=actualviewed
to se tam natrvalo pripoji...? a nebo.? ma s  tim nekdo zkusenosti.?
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Petoza

  • ***
  • Příspěvků: 73
Re: Zima
« Odpověď #43 kdy: Leden 19, 2016, 03:24:39 odpoledne »
Mala inteligentna nabijacka autobaterii z Lidla, pred par tyzdnami bola v akcii, mozno este niekde na predajni budu mat. Ma vsetky funkcie potrebne na dobijanie, ci zimne udrziavanie automatizovane.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Zima
« Odpověď #44 kdy: Leden 19, 2016, 04:54:07 odpoledne »
baterku este nabijam. na nabijecce stale sviti ze nabijim a nesviti ze nabito....
tak asi dostala svoje.
Baterku mam 45 kupovanou v znackove prodejne rozhodne nebyla z nejlevnejsich.
S tim zamrzlim benzinem no nevim.....
rano sem dal klicek do zapalovani, otocil vse se rozvitilo jak ma a otocil do modu start ani jednou se to neotocilo a rovnou vse zhaslo a bylo. Bydlim na kopci, tak jsem se este klasicky spustil s kopecka ale nechytlo to take. rekl bych ze to bylo tou baterii ze byla ulne vymrskana.... az to rozjedu , napisu ze co a jak.
Co jsem ale cetl tak benzn nemuze jen tak zamrznout.... primesi atd sice to snizuji, ale az takova zima tu nebyla...
Jak zjistis zamrzli benzin...?
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Zima
« Odpověď #45 kdy: Leden 19, 2016, 06:06:45 odpoledne »
mne se jedna o nejake reseni trvalejsi....
mam malou teru vari a nasel jsem todle...
https://www.alza.cz/compass-startovaci-nabijecka-nouzova-12v-easy-start-d3869586.htm?catid=18854805#recenze
myslis ze kdyz ji nastartuji coz se startuje tahem (snurou) a z trakturkem prijedu k autu a spojim to timto ze by to mnelo jit.?

Ohledne techc dvou baterii, to mne taky trapi, jestli nemit dve baterie a pak pouzit neco takovehotdle...
https://www.alza.cz/compass-nabijecka-akumulatoru-udrzovaci-10-250ah-d2898942.htm?catid=18854805
 v zime by to bylo asi nejlepsi reseni, i kdyz po pravde takova zima jak je ted byva iba ojedinele.....
Este mozna dneska vecer zkusim nastartovat trakturek, kdyz pujde trakturek tak by se to mnelo dat nabit....
nevim ale jakej je vyvod elektriky z toho tera vari.
Jdu to omrknout....
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Zima
« Odpověď #46 kdy: Leden 19, 2016, 06:45:50 odpoledne »
tak trakturek chytnul behem minutky a to uz je -15. na tom trakturku je takova zvlastni zasuvka neco jak do zaplovace ale trochu jina.
proc potrebujes dva lidi, nejak presne jsem to nepochopil.
dam startovaci kabely, nejdrive zapojim cerveny nejdrive na tom aute co nejde a pak na tom co jde a pak zapojim cernej kabel a zvednu otacky na trakturku a pak po chvilce, zkusim nastartovat  anebo.?
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Zima
« Odpověď #47 kdy: Leden 19, 2016, 07:00:47 odpoledne »
Jako motorista mam zimu rad. Mam auto s dvemi bateriemi, takze ani za nejvetsich mrazu okolo 28st pod nulou jsem se startovanim nemel problem. Mam dalkovy start, takze chodim do bytopeneho. Naucil jsem se vychazet o neco drive, protoze jsem rano co rano pres kabely startoval dva, tri sousedy. Vozim 12 tunovou kurtu a kazdou chvili nekoho taham z prikopu. Diky tomu, ze jsem vytahl 2x vytahl i mistni policajty, mam od te doby u nich ocko. Clovek si proste uzije spoustu zabavy a diky obcasne pomoci bliznim se cloveku vylepsi spolecenske postaveni. A to se mne, jako naplavce hodi.
Castecny problem s nedostatecnym dobijenim jsem zaznamenal az kdyz jsem zacal delat pouze turnusovou praci, kdy auto stoji treba 2-3 tydny v kuse. Vyresil jsem to koupenim levne elektronicke dobijecky v Lidlu. Staci mi jednou za mesic ci dva pripojit a je po problemech.
Praktikující cynik

Offline Cynik

  • ***
  • Příspěvků: 1431
Re: Zima
« Odpověď #48 kdy: Leden 19, 2016, 07:07:21 odpoledne »
S temi dobijecimi cinskymi vehikly nemam zkusenosti. Netusim jak moc dobre a odkud to v cine zrovna soudruzi okopirovali... pokud jezdis jen kratke trasy, vytahni jednou za mesic baterku a dej ji na normalni nabijecku.

Na Lidl levnou dobijecku jsem nasel recenzi na nejakych bastlirskych strankach, kde to jeden manik rozebral a zjistil, ze vnitrnosti jsou totozne s nejakou znackovou  dobijeckou pro BMW, nebo Mercedes. Jen cena byla oproti ni asi jen ctvrtinova. I predtim jsem narazel jen na same pozitivni ohlasy, takze tohle bylo posledni info, ktere mne vedlo ke koupi. Zrejme je ale tenhle fakt obecne v povedomi, protoze, vzdy kdyz byla dobijecka v letaku, tak byla uz okolo obeda beznadejne vyprodana. Podarilo se mi ji koupit asi az na potreti. Takze i z tohoto pohledu to beru jako plus ce se tyce kvality. Dobry vyrobek se prodava sam.
Praktikující cynik

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Zima
« Odpověď #49 kdy: Leden 19, 2016, 08:46:31 odpoledne »
na tom trakturku je asi jen 6V nevim nikde jsem to nezjistil a nemam to z cim zmerit.
Jako dlouhodobe reseni vidim to ze dokoupim druhou autobaterii a udrzovaci dobojecku. Tady na horach si moc nemuzu dovolit to ze nenastartuji, potrebujes do prace, potrebuje zena dokotorovy atd....
kdo chce kam, pomožme mu tam