Autor Téma: Kácení stromů  (Přečteno 1404 krát)

štika

  • Host

štika

  • Host
Re:Kácení stromů
« Odpověď #1 kdy: Leden 14, 2013, 12:50:24 dopoledne »

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Kácení stromů
« Odpověď #2 kdy: Leden 14, 2013, 10:05:57 dopoledne »
Povolení mít nemusíte? Dovoluji si nesouhalsit. Tedy rozhodně to nepalatí vždy.

"V případech, kdy žádost není nutná, podáváte oznámení - Písemnou žádost ke kácení stromů nemusíte podávat, pokud je jejich odstranění nutné z důvodů pěstebních či zdravotních. To samé platí pro stromy mimo les, jestliže obvod jejich kmene ve výšce sto třicet centimetrů nad zemí nepřesáhne osmdesát centimetrů."

neboli pokud budete mít na své zahradě strom, který bude mít obvod (ve výšce metr a půl nad zemí) 81 centimetrů,tak bude následovat docela martýrium. My si ho zažili na chatě. Je nutná návštěva z obecního úřadu se kterou si pokecáte na téma zda je kácení nutné, napíšete pár papírů a pokud vám to povolí pokácet, tak za ten strom musíte vysadit a nějakou dobu zalévat několik stromků někde v katastru obce.

Doporučuji si tyto informace zjistit než uděláte nepředloženost a vysloužíte si pokutu jak prase.

A hlavně 80 cm obvod je cca 25 centáků v průměru. Takže bacha spadá do toho dost stromů.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Kácení stromů
« Odpověď #3 kdy: Leden 14, 2013, 10:21:24 dopoledne »
Ale teď někdy v novinách jsem četla,že už to od nového roku neplatí.Nevím,jaká je to vyhláška.

štika

  • Host
Re:Kácení stromů
« Odpověď #4 kdy: Leden 14, 2013, 10:38:04 dopoledne »
Tak jsem našla vyhlášku 395/199 Sb z roku 2012,nového tam nic není,tak asi máte pravdu.Škoda jen,že jsem si článek neschovala.

štika

  • Host
Re:Kácení stromů
« Odpověď #5 kdy: Leden 14, 2013, 10:42:18 dopoledne »

štika

  • Host
Re:Kácení stromů
« Odpověď #6 kdy: Leden 14, 2013, 11:10:09 dopoledne »