Autor Téma: Buchty vědecky  (Přečteno 10890 krát)

Iridium

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #50 kdy: Únor 10, 2013, 02:06:35 odpoledne »
sahaw: Bral jsem, že nejsi domácí kuchtík. :D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #51 kdy: Únor 10, 2013, 02:15:29 odpoledne »
Saladin: ale myslím,ž e je lepší zeshora je nechat bez omastku, protože to umožní vnitřku buchty dýchat. kdyžtak příště zkus pár zeshora nemastit. (teda pomastit ano,a le až začnou ke konci pečení hnědnout.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #52 kdy: Únor 10, 2013, 05:08:01 odpoledne »
Zdravím,
Saladine ty buchty by měli být řídce tak cca 2 cm od sebe a před tím než je dáš do trouby tak se mašlují omastkem peroutkou (to je takový štětec z brček kachny nebo husy). Ten omastek musí být hlavně na bocích buchty aby se neslepila s tou vedlejší a potom se netrhala. Když ti nakynou tak by mezera mezi nimi měla být skoro plná a potom šup do trouby. Zbytek mezery vyplní těsto až při pečení.
To tvoje válení buchet ve voleji jsem neslyšel a ani nikdy neviděl do buchet (těsta) šlo sádlo a na plech buchta bez jakéhokoliv mazání a vysypávání. Pouze ten bok se natřel mašlovačkou a sádlem. Takové základy, že buchta se dává na plech tím spojem dolů, snad znáš že ?
A taky si dej pozor na ten spoj tam se ti nesmí dostat při uzavírání marmeláda a ani tuk.
A to by mohl být tvůj problém ten tuk (to válení v oleji) způsobí, že se buchta dole na plechu neuzavře, tuk to nedovolí. Těsto se totiž stejně dole rukou neuzavře spolehlivě a spojuje se teprve při kynutí a pečení. No a když ji poválíš v tom oleji tak se tomuto zabrání, ten olej se dostane do těch spojů a těsto se ti neslepí .
Měl jsem napsat dříve ale nebyl čas, navíc mě odcházel monitor u PC. Ten uplynulý týden to bylo zapnout, za 20min. mě zčernala polovina obrazovky, tak vypnout počkat 10minut a znova zapnout. Dnes již mám nový a lepší.
Miki.   

Lena23106

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #53 kdy: Únor 11, 2013, 07:38:27 dopoledne »

A to by mohl být tvůj problém ten tuk (to válení v oleji) způsobí, že se buchta dole na plechu neuzavře, tuk to nedovolí.
To bude asi správně pojmenovaný problém. Spoj na té buchtě by neměl být "znečistěn" olejem ani náplní buchty - nedrží to pak. Technologie spoje buchty - mám placičky, na kterých je v prostředku náplň (přiměřeně, přiměřeně), vytáhnu placičce čtyři rohy, zvednu do takovýho ranečku, stisknu cípy k sobě, trochu jakoby zatočím, náplň nesmí koukat. Jestli píšu triviality, omluva, ale někdy dílo troskotá na nějaký prkotíně. Plech pomazat mašlovačkou sádlem, než tam sázím buchty, sádlo ztuhne a buchta neklouže jako v oleji - ten neztuhne. A neplnila bych je marmeládou, ta je tuhá díky želírujícím přípravkům, pokud teda neděláte marmelády starodávným způsobem dlouhého varu za účelem odpaření většiny vody, a želatina zahřátím při pečení zřídne a teče z buchty ven, event. se v buchtě vaří a pára buchtu roztrhne. Použij povidla, ty jsou "odpařené", makovou náplň, tvaroh (ne z vaničky - v něm je hodně vody, ale ten balený jako máslo), švestky - ty z buchet ale taky dost "tečou" proti výše jmenovaným náplním.

Lena23106

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #54 kdy: Únor 11, 2013, 07:39:57 dopoledne »
omluva za tučný text, neumím správně vkládat příspěvky

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #55 kdy: Únor 11, 2013, 11:22:00 dopoledne »
Saladine,nedělala bych si problém s tím tukem(olíčení).Dělala to tvoje maminka,dělala to moje(olíčila si zabalenou buchtu v tekutém másle)a buchty měla široko daleko nejlepší.
Takže bych tvrzení,že nemáš před pečením buchty pomazávat,nebrala až tak vážně.Nakonec to dělá i moje dcera a nemá problém.
Jak jsem říkala(i Lena)těsto zatočit.Důležité je i potom buchty nechat nakynout před pečením-zesílí se vrstva těsta.Záleží natom,aby náplň nebyla moc mokrá.Já teď používám po mamince dvacetiletou marmeládu z černého rybízu.Je tužší než povidla-a také chutnější.
Také asi bude záležet na složení a hustotě těsta.Když,tak napiš do SZ-recept na těsto,jaké děláš.
A jinak,nezapomeň,že ty maminčiny buchty byly výborné,protože už je pekla spoustu let.
Učený z nebe nespadl a ty tvoje pokroky se budou určitě časem zlepšovat.
Já jsem také získala ten nejlepší bochník chleba až při desátém pečení,takže jsi zatím na začátku.
Přeji hodně úspěchů!
Já až po desátém chlebovém bochníku jsem měla vše vychytané a už ho mám super a nic nemusím měnit.

Toonek

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #56 kdy: Únor 11, 2013, 11:43:44 dopoledne »
Ještě škodlivější je konzumace pečených moučných výrobků. Pečená potrava ze škrobů je zvláště nebezpečná.
Proč? Protože za prvé je rozehřátý tuk zcela nestravitelný. Dále tukem nasycené škroby - už ze zásady. Je prakticky nemožné přeměnit tukem nasycené škroby v cukr. Současně nemůže být přehřátý tuk správně emulgován, což je pro jeho využití tělem nutné. 
 

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #57 kdy: Únor 11, 2013, 12:24:24 odpoledne »
Ještě škodlivější je konzumace pečených moučných výrobků. Pečená potrava ze škrobů je zvláště nebezpečná.
Proč? Protože za prvé je rozehřátý tuk zcela nestravitelný. Dále tukem nasycené škroby - už ze zásady. Je prakticky nemožné přeměnit tukem nasycené škroby v cukr. Současně nemůže být přehřátý tuk správně emulgován, což je pro jeho využití tělem nutné. 
 
Toonku,prosím tě,nech nás žít.Myslím si,že my podle české stravy přežijeme déle než ty.
Už opravdu nepruď.Pokud nenapíšeš svůj jídelníček,jsi tu zbytečně .

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #58 kdy: Únor 11, 2013, 12:28:07 odpoledne »
Prosím vás,můžete už toho Toonka někdo zarazit.Strašení lidí a neodpovídání na dotazy jsou už neskutečné.
Toonek je bohužel jako Alwarez.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #59 kdy: Únor 11, 2013, 07:09:11 odpoledne »
Zdravím.
Blb zůstane blbem to nejni nemoc ta se dá vyléčit.
Miki

Toonek

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #60 kdy: Únor 11, 2013, 07:20:34 odpoledne »
Prosím vás,můžete už toho Toonka někdo zarazit.Strašení lidí a neodpovídání na dotazy jsou už neskutečné.
Toonek je bohužel jako Alwarez.
Někdo tady neslyšel o svobodě slova. ;D ;D ;D

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #61 kdy: Únor 11, 2013, 07:30:31 odpoledne »
Prosím vás,můžete už toho Toonka někdo zarazit.Strašení lidí a neodpovídání na dotazy jsou už neskutečné.
Toonek je bohužel jako Alwarez.
Někdo tady neslyšel o svobodě slova. ;D ;D ;D
Svobodu ti dáme jako Alwarezovi ale pokud se nebudeš zapojovat do diskuze a budeš jen vypisovat jen něco z Webu tak tě strkám do koše a nic nečtu.
Na ty tvoje moudra nejsi schpen odpovídat,takže houby víš.
A když nevíš,nejsi užitečný.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #62 kdy: Únor 11, 2013, 07:32:53 odpoledne »
Zdravím.
Blb zůstane blbem to nejni nemoc ta se dá vyléčit.
Miki
Miki,teď doufám,že nemluvíš o buchtách. :) ;)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #63 kdy: Únor 11, 2013, 07:46:50 odpoledne »
Toonku, mám kamaráda Vitariána, který říká, že "tuk a škrob, těla hrob.." Předpokládám, že jsi ze stejného těsta.. Mohu tě ujistit, že třeba z Mikiho nebo Štiky vitariány neuděláš, to tě spíš napíchnou na rožeň, upečou do křupava po francouzském způsobu a předhodí svým psům..

Takže ve vlákně, kde se bavíme o pečení buchet prosím žádné mravokárná kázání o škodlivosti škrobů a cukru.. Buchty peču rád a i na té potrhané karikatuře máminých buchet, co jsem zatím stvořil si rodina vždy pochutnala a moji prckové je baštili doslova i s plechem.. Nekaž nám radost a založ si vlákno o syrové stravě.. Tam si svobodně piš co uznáš za vhodné o škrobu a tuku.. Všechno má svůj čas a místo..

Já si třeba, jako muslim, o Mikiho oblíbeném vepřovém sádle jako naprosto nepostradatelné a nenahraditelné ingredienci těch jedině správných buchet také myslím své, ale proč ho dráždit? Díky jeho radám a radám ostatních se mi příští buchty určitě povedou..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #64 kdy: Únor 11, 2013, 09:01:44 odpoledne »
Zdravím  Alwarez II.
Právě o tom ta tvoje vyzdvihovaná svoboda slova je ono si můžeš myslet a prezentovat co chceš ale pokud to do někoho "tlačíš pod tlakem" tak se na tebe nejspíš ti okolo nas**ou a nemáš šanci, naopak udělají pravý opak. S tím panákem "zle matičko zle Švancnberci zde " se to ukázalo v plné nahotě, češi jsou prostě takový. Ty totiž zatím pouze prudíš, příspěvky jsme ti vždy odborně zkritizovali a ty nic, já osobně jsem od tebe chtěl tvůj názor k těm tvým nepravdám a ty zase nic.
A nejen já nikdy jsi zatím nereagoval takže za mě TÁHNI DO PRYČ k těm svým vyvoleným.
Jsem pro to aby ti byl vysloven BAN.

Hochu jak se do lesa volá tak se z něj ozývá. Nereaguješ, a že by z tebe vypadl alespoň jeden prokázaný fakt podepřený nějakým odkazem na to co je ti vyčítáno jako nepravda, ani náhodou. Ty jsi ten osvícený a ostatní jenom pracují na svém zničení pomocí stravy. Tak je nech, oni se ti nepodřídí, protože to co hlásáš jsou blbiny
které nemají oporu v dosavadních znalostech. A v mnoha příspěvcích i napadáš biochemii lidského těla. Což je přísně faktická věda tam se to musí nejdřív dokázat a teprve potom se to hlásá. Navíc i takovej pitomej elektrikář jako já je ti schopen oponovat v tvých nepodložených lžích. Argumentuj ale nepruď. Nakonec saladin, štika a ormien ti to napsali taky, a nejen oni. Nemusím s každým souhlasit ale když někdo napíše důkaz, že jsem neměl pravdu tak "stáhnu ocas mezi nohy" a slušně se omluvím. Hele dámy a pánové bez dvojsmyslných poznámek ano ? ? ;) :D
A zase se zbývám tím co jsem si již zakázal. >:( >:(

Štičko   :
V tom krátkém minulém příspěvku jsem samozřejmě nemluvil o buchtách.

Saladin :
Ale ty buchty s tím sádlem jsou opravdu ale opravdu moc dobré. ;) A věř, že když to aláh zakazoval tak to bylo proto, že vepřové se v horku velmi rychle kazí a hrozí epidemie. A to odhlédám od "systému špinavé a čisté ruky". ;D ;D
Tady jsou již lednice a hygiena TAK PROČ, vždyť je to kontraproduktivní ? ?
Ormien :
Tak co na to říkáš souhlas a nebo ho necháme vyhnít. Ty jseš proti mě a štice taková dobrosrdečná........? ?
Miki.   

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #65 kdy: Únor 11, 2013, 09:11:15 odpoledne »
Ormien je tak dobrosrdečná a empatická, že by zasloužila řád. Teda ne řád práce, ale řád rozumu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #66 kdy: Únor 11, 2013, 10:11:53 odpoledne »
Když já si moc dobře vzpomínám, co blbin kdy lezlo ze mně...:(

A další problém je v tom, že čím víc o tom přemýšlím, tím víc začínám mít pocit, že ten chlapec není se svými tvrzeními zas tak úplně mimo mísu. Jen se vyjadřuje jako hovado a je mu líno to, co vyčetl, zpracovat do použitelných formulací.

Že přepálené tuky nejsou zdravé, to víme i bez něj. Že zpracování stravy (převedení pevné stravy do vstřebatelného stavu) stojí organismus energii, to víme taky. Že se ze šťáv (zeleninových a ovocných) vstřebávají výživné látky snáze, to taky víme. S čím vyloženě nesouhlasím, je to, že by se organismus obešel bez složitějších sacharidů - škrobu. Nebo že by pro něj byly toxické. Naopak, jsou pro něj nejpřirozenějším zdrojem energie vedle jednoduchých cukrů...

Např. ta podivná osoba, jejíž školení jsem v sobotu utrpěla, tvrdila, že se ovoce nemá jíst se zeleninou. Mrkev s jablkem. Hleděla jsem na ni jak jojo a říkala jsem si, co že to mele... Ale jak tak o tom uvažuju: ovoce je proto, aby lákalo živočichy k sbaštění a šíření po okolí. Čili by jim mělo prospívat, jinak si ničí šanci na šíření. Zelenina se naopak své části snaží chránit před konzumem zvýšeným obsahem různých alkaloidů - ať už je to allicin v česneku, alkaloidy v zelených bramborách či čpavé látky v kapustě - čili by až zas tak zdravá být nemusela...

Takže si myslím, že by nebylo na škodu popřemýšlet o Toonkových "výkřicích", jestli pod těmi nánosy není někde nějaké zrnko pravdy, které jsme přehlídli. Konec konců - Koperníka taky nebrali vážně, když si tak blafal o tom, že středem je Slunce a ne Země...

Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #67 kdy: Únor 11, 2013, 10:42:05 odpoledne »
I ty,Brute?Mě na Toonkovi hlavně vadí,že neodpovídá na dotazy.Snad se zas tak stydět nemusí.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #68 kdy: Únor 12, 2013, 11:24:39 dopoledne »
To mi taky vadí - jen tupé papouškování mouder bez hlubšího pochopení, bez snahy proniknout pod povrch.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Neuro

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #69 kdy: Únor 12, 2013, 11:27:10 dopoledne »
Děláte buchty z celozrné nebo z bílé mouky?

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #70 kdy: Únor 12, 2013, 11:31:12 dopoledne »
Děláte buchty z celozrné nebo z bílé mouky?
Někdo dělá z bílé,jiný z celozrnné,já ze špaldové a špaldo-pohankové.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #71 kdy: Únor 12, 2013, 07:56:44 odpoledne »
Zdravím,
u buchet je vyjímka proti chlebu tam používám většinou směs bílé a celozrnné mouky, pšenice a špalda. U té špaldy mě síří, že ji musím nejdřív namlet. Růčo fúčo.
Miki

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #72 kdy: Únor 12, 2013, 07:59:52 odpoledne »
Tak si kup špaldovou mouku.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #73 kdy: Únor 24, 2013, 10:13:35 dopoledne »
Tak mě napadlo,že když budu péci koláč(kváskový ze špaldové mouky-co jsem pekla včera),že bych prvně předpekla placku a pak teprve potom nandala makové a tvarohové náplně.A potom dopekla.Proto se asi ten střed nepropekl.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #74 kdy: Únor 24, 2013, 10:20:45 dopoledne »
Štiko, mne ale vôbec nepripadal ako nedopečený. Podľa mňa bol akurát.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #75 kdy: Únor 24, 2013, 10:32:53 dopoledne »
Tak mě napadlo,že když budu péci koláč(kváskový ze špaldové mouky-co jsem pekla včera),že bych prvně předpekla placku a pak teprve potom nandala makové a tvarohové náplně.A potom dopekla.Proto se asi ten střed nepropekl.
Sluníčko, zkus doprostřed formy postavit kovový hrníček a těsto oblít okolo něj. Kov dobře vede teplo a buchta se propeče i uprostřed. Ale jinak zcela souhlasím s Cajgalamem, že koláč byl boží. Víš, co mě to stálo sebeovládání, abych Ti ho celý nespořádala?????
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #76 kdy: Únor 24, 2013, 10:34:56 dopoledne »
Tak to mě mrzí,že jsem ti zbytek nenabalila s sebou. :)

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #77 kdy: Únor 24, 2013, 10:37:47 dopoledne »
Zcela nevědecky jsem včera upekla kváskový koláč s tvarohem...recept i foto klidně dodám, ale fotky zatím neumím vkládat...časem na to snad přijdu... ;)

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #78 kdy: Únor 24, 2013, 10:49:22 dopoledne »
Já bych také ráda fotky vkládala.Jednak to neumím a jednak jsem konzervativní člověk,co se týká fotoaparátu.Nemám digitální ale klasiku.Nesnáším kamarády na dovolené,co si udělají 600 snímků(hlavně na ně pořád čekám),stále něco mažou a vybírají.Já se svoji klasikou vystačím se 36 snímky.Musím při tom samozřejmě přemýšlet,co cvaknout.
Oni pak mají tu spoustu snímků na CD(prohlížení na počítači mě nebere),já vyznávám klasické album s výběrem fotek a psaným doprovodem(a mluveným slovem).

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #79 kdy: Únor 24, 2013, 10:50:43 dopoledne »
Zcela nevědecky jsem včera upekla kváskový koláč s tvarohem...recept i foto klidně dodám, ale fotky zatím neumím vkládat...časem na to snad přijdu... ;)
Recept samozřejmě dodej,ráda si ho provnám se svým.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #80 kdy: Únor 24, 2013, 11:04:28 dopoledne »
Vkládání fotek: když se Vám otevře formulář odpovědi, klikněte dole na Rozšířené možnosti a objeví se Vám chlíveček Připojit spolu s tlačítkem Procházet, kudy lze vložit přílohu. Vaše recepty ráda vyzkouším, jsem mlsná jak koza...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #81 kdy: Únor 24, 2013, 11:16:26 dopoledne »
Tvarohový koláč (recept není s přesnými poměry, peču skoro vše "od oka", nevážím...

Večer jsem si připravila kvásek- cca 60 g celozrnné mouky + 2 lžíce polohrubé mouky + voda + 2 lžíce žitného kvasu.
Druhý den ráno jsem smíchala cca 1,5 dcl mléka, cca 400 g mouky ( v poměru 2:1 čerstvě pomletá pšeničná a polohrubá), 3 lžíce oleje, 1 vanilkový cukr,3 lžíce cukru, lžičku soli, 1 vejce, trochu rumu a vykynutý kvásek - vše jsem nechala zpracovat v pekárně i vykynout...cca 2 hodiny. Po vykynutí jsem 2/3 těsta rozválela na plech, nechala ještě asi hodinu kynout v teple, poté potřela nádivkou ( tvaroh, vejce, cukr, rum) a posypala posypkou (celozrnná mouka, máslo, cukr). Ze zbylé třetiny jsem umotala ještě 3 pletýnky.

omlouvám se za nekvalitní foto...pouze z mobilu...foťák stávkuje...

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #82 kdy: Únor 24, 2013, 11:21:34 dopoledne »
Aha,možná jsem udělala chybu,že jsem těsto hodinu nechala kynout s nádivkou.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #83 kdy: Únor 24, 2013, 11:33:08 dopoledne »
Já, jelikož nepoužívám vůbec bílou mouku a špaldová se chová jinak,tak při zkoušení jsem se naučila váhovým poměrům a pak už nemusím kontrolovat čas pečení.On je pak rozdílný při různé hustotě těsta a tu podle oka neodhadnu.
Takže si myslím,že dodržování váhových poměrů je důležité(taky mě to stálo dosti pokusů) je důležité.
Proč si myslíte,že mistři vám to neprozradí?

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #84 kdy: Únor 24, 2013, 11:52:46 dopoledne »
Tu nádivku jsem tam nedávala, protože to kynulo u kamen...tvaroh mám domácí, tak jsem nechtěla aby v tom teple zbytečně kysnul...ale asi by to tu hodinu nevadilo...

Peču od oka skoro vše...u chleba jsem začínala přesnými poměry i časy...ale už jsem se to naučila za ty roky, takže zadělám bud ručně nebo v pekárně a jen kontroluji hustotu...

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #85 kdy: Únor 24, 2013, 11:58:51 dopoledne »
Tak jsem pochopila,že nádivkou to těsto v koláči navlhlo.
Jenže,když udělám štrůdl a české buchty,problém nebyl.Pořád ze špaldováho těsta.
No a tak asi začnu od znova.Já vím,že se vypracuji :) :) :) :) :) :) :)
Nejhorší je to,že buchty nejím.Zkouší to jiní(viď Ormien)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #86 kdy: Únor 24, 2013, 12:03:09 odpoledne »
není to tím, že n toho koláče je silnější vrstva, takže se to nestihne včas vysušit? :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline monty

  • ***
  • Příspěvků: 245
Re: Buchty vědecky
« Odpověď #87 kdy: Březen 07, 2013, 11:07:36 odpoledne »
Moje teta delavala vyborne kolace s tvarohem.. skoro nebyly "nafoukle"..
od te doby jsem je neobjevil ani nejedl..

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #88 kdy: Říjen 22, 2013, 07:08:55 odpoledne »
První letošní řepánky.. Vzhledem k tomu, že mám vždycky těsto na buchty suché a tvrdé, obrnil jsem se tentokrát trpělivistí a zpracovával a zpracovával dokud se mi těsto nezačalo odlepovat od rukou a válu. Teprve pak jsem si ruce poprášil moukou a hotové těsto, o poznání vláčnější a měkčí než obvykle "vrazil" do misky na kynutí.

Když žena okomentovala ruce zabořené do těsta a fakt, že její babička zpracovávala těsto na buchty v míse měchačkou, tak jsem jí ukázal růžovoučké prokrvené dlaně se slovy, že v tom těstě je zapracovaná i epitelová vrstva kůže a že by to jejím rukám také prospělo..

Zesinala a procedila mezi zuby: "tohle by mne nenapadlo.. Ty se snažíš, aby ti těch buchet zbylo co nejvíce, že?!"
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)