Autor Téma: Buchty vědecky  (Přečteno 10889 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Buchty vědecky
« kdy: Leden 05, 2013, 02:26:00 dopoledne »
Žena neumí péci buchty, dokonce si koupila domácí pekárnu. Což o to, chleba je z ní dobrý..

Buchty nepeče, protože má problémy s kynutím těsta.

Tak jsem se rozhodnul, že to zkusím dnes sám, neboť jsem slamněný vdovec, a tak, když se mi to nepovede, neutrpí mé ego.

Kvásek jsem šoupnul do trouby nastavené kdesi pod 50° C, vykynul pěkně, ale to by mi žena, posedlá energetickou šetrností nezchroupla.. Tak jsem zpracované těsto šoupnul do jogurtovače a za hodinu se půjdu kouknout, jestli vykynulo..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #1 kdy: Leden 05, 2013, 04:13:04 dopoledne »
Těsto vykynulo.. Jogurtovač je skvělá kynárna i v kuchyni, kde není příliš teplo..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #2 kdy: Leden 05, 2013, 10:53:33 dopoledne »
Na buchty je nejlepší remoska. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #3 kdy: Leden 05, 2013, 11:12:48 dopoledne »
Pod remoskou se ale nedá topit šiškami :D

I když.. Tatík dával elektrickou remosku na plynový sporák, ze shora pekla elektrika a ze spoda maličko ohříval plamen na sporo.. Vše uvnitř bylo rovnoměrně upečené..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #4 kdy: Leden 05, 2013, 07:55:58 odpoledne »
Ad saladin: jak dopadly vědecké buchty?

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #5 kdy: Leden 05, 2013, 08:38:11 odpoledne »
Dobře, inu, začátečnické štěstí, respektive, podvědomí zapracovalo, když jsem je sázel na pekáč, tak jsem si vzpoměl, že máma měla pekáč trochu do kopce, na dně vymaštěného pekáče loužiška oleje, ve které vždy buchtu poválela, než ji přirazila k ostatním buchtám. Upekly se do zlatova a pochutnal jsem si na nich. Zítra budu péci buchtičky k šódo :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #6 kdy: Leden 05, 2013, 08:47:25 odpoledne »
No tak gratuluji.Přesně tak je sázela i moje maminka.A po upečení je ještě horké přetáhla tvrdým máslem aby měly pěknou kůrčičku.Frgály se zase hojně polévají máslem.Buchtičky se šodó jsou také mňamka.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #7 kdy: Leden 05, 2013, 08:49:58 odpoledne »
Před koncem pečení jsem je popatlal olejem, mašlovačkou.. Hlavně, dokud nedostanou barvu, neotevírat troubu, srazily by se, tohle si také pamatuji.

Pekl jsem je asi 25 minut na 180-200°C..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #8 kdy: Leden 05, 2013, 08:59:44 odpoledne »
A jak výsledek chutnal?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #9 kdy: Leden 05, 2013, 10:06:57 odpoledne »
Máminy buchty to nebyly, ale příště bude lépe..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #10 kdy: Leden 06, 2013, 02:18:32 dopoledne »
Zdravím,
Gratuluji k buchtám. Jen takové upřesnění, buchty jsou přímo božské když je děláš z vepřového sádla, tobě jako muslimovi by mohli chutnat ? ? ;) ;). Já vím ty je asi budeš dělat s olejem ale jsou opravdu dobré nedá se to s ničím srovnat.

Já prvně dal do buchet sádlo, které maminka dávala do sklenice na mazání chleba, to bylo specální, ke konci smažení se dávala cibule, (pro vůni) trocha mléka, (pro krásně červené škvarky) a troška soli (tak tři velké špetky pro chuť těch škvarků a sádla). Chleba namazat, obráceně přitisknout do nakrájené cibule, posolit, mňňňam. Na tom jsme vyrostli. No nebylo to ono a když jsem se šel chlubit tak se maminka usmívala a později mě řekla, že ty buchty mám příště mastit sádlem ze sádelňáku, že tam nejsou ty ingradienci shora vyjmenované.
Lidi já se nadělal v mládí kopanců, a tolikrát jsem byl za blba.
Miki   

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #11 kdy: Leden 06, 2013, 09:22:08 dopoledne »
Náhodou, ty škvarky mi fakt chutnaly.. Chleba s cibulí jsem si ale vždycky mazal máslem.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #12 kdy: Leden 07, 2013, 03:40:25 dopoledne »
Zdravím,
tak ony existují i škvarkové placky ty se pekly přímo na plotně. Pamtuji, že maminka je dělala dvojaté aby se sádlo, které z těch umletých škvarků teklo nedostalo na plotnové tály, a těsto bylo kynuté. To je zajímavé, někdy je pekla i v troubě ale již si to tak moc nepamatuji. Musel bych jít do její psané kuchařky a opsat to. No vždyť taky maturovala na Rodinné a hospodářské škole. Běžné vzdělání selských dívek za I. rep.
Miki.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #13 kdy: Leden 13, 2013, 11:35:39 odpoledne »
Hliněné formy na pečení.
http://www.emkeramika.cz/thumb.html

štika

  • Host
Re:Buchty vědeckybjevila.Určitě si něco zakoupím.
« Odpověď #14 kdy: Leden 13, 2013, 11:41:59 odpoledne »
Jsem ráda,že jsem formy objevila.Určitě si něco objednám.Určitě housky,bagety a vánočku.Z kváskového těsta se špatně plete. :)

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #15 kdy: Leden 23, 2013, 03:08:16 odpoledne »
Hliněné formy na pečení.
http://www.emkeramika.cz/thumb.html
Miki.pro tebe opakuji.Má na chléb kulatou i oválnou.Jak jsem psala,domluvila jsem si neglazovanou.
Také budu chtít formu na vánočku-ta z kvásku se špatně plete.A nejsou špatné formy na bagety ale na chleba stačí.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #16 kdy: Leden 23, 2013, 03:14:51 odpoledne »
Hliněné formy na pečení.
http://www.emkeramika.cz/thumb.html
Miki.pro tebe opakuji.Má na chléb kulatou i oválnou.Jak jsem psala,domluvila jsem si neglazovanou.
Také budu chtít formu na vánočku-ta z kvásku se špatně plete.A nejsou špatné formy na bagety ale na chleba stačí.
Tady na obrázku kulatou formu nemá.Jinak kulatou prodává i s ošatkou(za 350,-Kč).Oválná stojí stejně ale bez ošatky.To stejně nevadí,protože já závěrečné kynutí nechávám ve formě.
Snad ta neglazovaná bude levnější.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #17 kdy: Leden 23, 2013, 03:30:05 odpoledne »
Glazované formy jsou dobré na těsto s cukrem,protože cukr dělá připékavost.U chleba to nehrozí a myslím si,že glazování vlastně ucpe pórovitost střepu a my ji potřebujeme u chleba.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #18 kdy: Leden 23, 2013, 10:20:46 odpoledne »
Biskupský chlebíček dopečen,doufám,že zítra něco vayrží na suchary.
Peče se jako normální,jen 250 g mouky(bílé)jsem nahradila 150 g špaldové a 100 g pohankové mouky+1 polévková lžíce kukuř.škrobu.Chutnější než z bílé mouky.
Začínám být ujetá na pohance.O víkendu zkusím koláč(frgál)-kváskový špaldo-pohankový.

Offline miki

  • ***
  • Příspěvků: 1036
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #19 kdy: Leden 23, 2013, 10:35:02 odpoledne »
Zdravím,
Štika :
......Peče se jako normální,jen 250 g mouky(bílé)jsem nahradila 150 g špaldové
a 100 g pohankové mouky+1 polévková lžíce kukuř.škrobu.
Chutnější než z bílé mouky.....

Gratuluji, musíš si holt kosek uříznout a schovat jinak ti to sež**ou a suchary nebudou.
Prosím, prosím receptík na ten biskupák já to nemůžu najít, někde to tady i snad bylo nevím ? Ta citace shora mě nestačí.
Miki. 

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #20 kdy: Leden 23, 2013, 10:39:43 odpoledne »
O.K. Zítra napíši a pokud se povede koláč,napíši také.

Lena23106

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #21 kdy: Leden 24, 2013, 05:57:59 odpoledne »
"Gratuluji k buchtám. Jen takové upřesnění, buchty jsou přímo božské když je děláš z vepřového sádla, tobě jako muslimovi by mohli chutnat ? ? ;) ;). Já vím ty je asi budeš dělat s olejem ale jsou opravdu dobré nedá se to s ničím srovnat."

Přimlouvám se taky za sádlo, buchty daleko déle vydrží vláčné. Mažu ale sádlem jen navrchu, do těsta dávám místo tuku majonézu, na 600g mouky (klasický plech) 100 g majolky - osvědčeno rokama pečení.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #22 kdy: Leden 27, 2013, 02:59:19 odpoledne »
Přimlouvám se taky za sádlo, buchty daleko déle vydrží vláčné. Mažu ale sádlem jen navrchu, do těsta dávám místo tuku majonézu, na 600g mouky (klasický plech) 100 g majolky - osvědčeno rokama pečení.
Děkuji za radu za sádlo,přidala jsem ho do buchet ale musím se ohradit jako zastánce zdravé stravy proti majolce.
Nemám v úmyslu do stravy přidávat výrobky s konzervanty,emulgátory,stabilizátory a barvivy.
Navíc,co jsem četla v TESTU-mnohdy tam skoro není ani kousek vajíčka.
Takže majonézu si vyrobím sama ale nemusím ji přidat do buchet,protože tam dám stejně vejce a tuk.
Z domácí majonézy není problém si udělat tatarku.

Lena23106

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #23 kdy: Leden 28, 2013, 08:06:26 odpoledne »
Jasně, že nejlepší je majolka domácí. Ale fakt to vyzkoušej, jsou prostě z majolky jiný, dlouho vláčný. Taky nechápu tu logiku, když ty vejce a tuk jsou tam stejně. Peču je takhle tak 15 let, předtím jsem vyzkoušela ledajaký tuk a tyto nemají chybu.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #24 kdy: Leden 28, 2013, 08:12:21 odpoledne »
Jasně, že nejlepší je majolka domácí. Ale fakt to vyzkoušej, jsou prostě z majolky jiný, dlouho vláčný. Taky nechápu tu logiku, když ty vejce a tuk jsou tam stejně. Peču je takhle tak 15 let, předtím jsem vyzkoušela ledajaký tuk a tyto nemají chybu.
Pozor.Já jen odmítám ÉČKA

Lena23106

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #25 kdy: Leden 28, 2013, 08:26:42 odpoledne »
Rozumím ti, myslela jsem logiku toho, že prostě tuk a vejce zvlášť se v těstu na buchty chovají jinak než ta majonéza :-)

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #26 kdy: Leden 28, 2013, 08:32:22 odpoledne »
Ale ano,já tě chápu.Jen jsem líná si udělat domácí majonézu do buchet.Tu si dělám jen do bramborového salátu.
Ale tvůj nápad se sádlem do buchet byl super.

Lena23106

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #27 kdy: Leden 28, 2013, 09:02:01 odpoledne »
S ponorným mixérem je to za minutku, já jinak nemám úplně dobrý pocit z domácí majolky kvůli tomu, že jsou tam syrová vejce, žloutky teda. Tak raděj do salátů vrazím pár těch éček z kupovaný. Ale do těch buchet se to přepeče.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #28 kdy: Únor 04, 2013, 01:56:15 odpoledne »
Saladin:ony ty buchty jsou asi opravdu vědecké.Někdy nadýchané,někdy tuhé.
Hlavně,že jedlé.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #29 kdy: Únor 07, 2013, 03:58:48 odpoledne »
Tak dnes dělám buchty z žitného kvásku a mouky špaldové+pohankové.
No není to zas takový zázrak ale....
Budu dělat české buchty a otevřela jsem asi 20 let starou marmeládu z černého rybízu(mám jich a ještě o něco mladších spoustu-po mamince).Je perfektní a pěkně tuhá-vhodné do buchet.
Proto poznámka pro preppers:pokud máte ovoce,zavařujte do aleluja a ve velkém množství.
Může přijít doba,kdy ovoce a zelenina nebude. :(

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #30 kdy: Únor 07, 2013, 05:57:41 odpoledne »
Buchty jsem zpracovala-jedna se protrhla a už nešla dát dohromady a já jsem zjistila,že je dobrá a jedlá i syrová.
No a teď kynou(to jsem moc ráda) a za chvíli je šupnu do pece.Určitě budou dobré i pečené.I když je normálně nejím,nevím,nevím,mám či nemám.....? :) :) ;) ;) :D :D

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #31 kdy: Únor 07, 2013, 06:36:29 odpoledne »
Jestli otázkou myslíš mám je sníst všechny na posezení, tak je odpověď nemáš. Jinak ve všech dalších případech je odpověď ano. (Správný kuchař přece musí ochutnat.)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #32 kdy: Únor 07, 2013, 07:00:30 odpoledne »
Jestli otázkou myslíš mám je sníst všechny na posezení, tak je odpověď nemáš. Jinak ve všech dalších případech je odpověď ano. (Správný kuchař přece musí ochutnat.)
Já je jím postupně( i když normálně buchty nejím-jsem jen "zkoušečka).
Tak jsem nejdříve snědla tu syrovou,teď asi 20 minut před koncem pečním 1 na zkoušku.No až se dopečou,vyzkouším další a snad(?????)i poslední.
Jak buchty nejím,jsou fakt super! :) :) :) :) :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #33 kdy: Únor 07, 2013, 07:18:53 odpoledne »
Si nemáš nalhávat že je to potřeba zkoušet průběžně a pak si dát po dopečení dvě. ;-) Výsledek je z hlediska pečení stejný jen ta předposlední je lepší. ;-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #34 kdy: Únor 07, 2013, 07:55:42 odpoledne »
Zítra otestuji buchtama okolí a dodám recept.

štika

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #35 kdy: Únor 08, 2013, 09:36:36 dopoledne »
Mám další poznatek.Včera jsem v hliněné formě upekla špaldovo-pohankové buchty s marmeládou.
Nevyklopila jsem hned jak u chleba a dnes mají trochu mokvavý spodek.
Příště budu ihned vyklápět.Odpaří se a bude kůrčička.
Ale všem chutnaly!!! :) ;)
Jak bude čas,napíši recept.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #36 kdy: Únor 10, 2013, 09:26:58 dopoledne »
Buchty se mi trhají a marmeláda z nich vytéká.. Ty, které se neroztrhnou v sobě zase mají málo náplně..

Jak mám sakra naplnit buchtu, aby se nerozlepila a měla uvniřř dostatek marmelády?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Salamoun

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #37 kdy: Únor 10, 2013, 09:39:36 dopoledne »
Buchty se mi trhají a marmeláda z nich vytéká.. Ty, které se neroztrhnou v sobě zase mají málo náplně..

Jak mám sakra naplnit buchtu, aby se nerozlepila a měla uvniřř dostatek marmelády?

Co udělat koblihy? Moje babička je dělala. ;)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #38 kdy: Únor 10, 2013, 09:53:33 dopoledne »
Koblihy někdy jindy.. Dnes jsem ženě slíbil buchty!
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3653
    • Forum Chedrbí
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #39 kdy: Únor 10, 2013, 09:55:14 dopoledne »
Buchty se mi trhají a marmeláda z nich vytéká.. Ty, které se neroztrhnou v sobě zase mají málo náplně..

Jak mám sakra naplnit buchtu, aby se nerozlepila a měla uvniřř dostatek marmelády?

Co udělat koblihy? Moje babička je dělala. ;)

Moje taky. Byl jsem schopny snist i 40 koblih za den. :)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #40 kdy: Únor 10, 2013, 11:20:54 dopoledne »
Buchty se mi trhají a marmeláda z nich vytéká.. Ty, které se neroztrhnou v sobě zase mají málo náplně..

Jak mám sakra naplnit buchtu, aby se nerozlepila a měla uvniřř dostatek marmelády?
Musíš je dělt více na výšku než na šířku a taky trochu větší. Sice je to pak snídaně ve formě jedné buchty, ale....
Teda to dle zkušeností babičky. Také bych řekl, že mnohem více vytéká marmeláda než povidla a tvaroh.
A také bych řekl, že to nejméně vytéká v remosce a nejvíce v plynové troubě. Co vlastně používáš saladine?
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #41 kdy: Únor 10, 2013, 11:29:56 dopoledne »
Používám elektrickou troubu, tedy, to nejlepší co může být. Dělám nějakou školáckou chybu. Buchty se mi trhají, jsou slepené, praskají..

Po telefonické konzultaci se Štikou už drží pohromadě o poznání lépe, jsou i chutnější, ale pořád jim něco chybí..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #42 kdy: Únor 10, 2013, 11:32:57 dopoledne »
Prosím zkušené pekaře o radu.

Vyfoťte mi prosím váš pekáč buchet.

1) poté, co byly všechny buchty zabalené a nasázené na plech,

2) poté co dokynuly a chystáte se je strčit do trouby

3) poté, co byly upečeny

4) finální produkt na talíři či míse..

Mám totiž pocit, že je mám nahňácané moc na husto..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #43 kdy: Únor 10, 2013, 12:23:53 odpoledne »
Mojí ženě se na pekáč cca 40 * 50 vejde cca 30-35 buchet.

Zkus ještě před tím než je budeš pěchovat do pekáče je namočit ze všech stran omastkem. (Jakoby obalit, ale to není u kapaliny správný výraz)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #44 kdy: Únor 10, 2013, 12:52:15 odpoledne »
Buchty se mi trhají a marmeláda z nich vytéká.. Ty, které se neroztrhnou v sobě zase mají málo náplně..
Jak mám sakra naplnit buchtu, aby se nerozlepila a měla uvniřř dostatek marmelády?
Babička používala do buchet speciálně to, čemu jsme říkali kamenné marmelády - marmelády ztuhlé tak, že se sotva daly dostat ze sklenice. Není v nich tolik vody a pára buchtu neroztrhne.
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #45 kdy: Únor 10, 2013, 01:37:21 odpoledne »
Zkus ještě před tím než je budeš pěchovat do pekáče je namočit ze všech stran omastkem. (Jakoby obalit, ale to není u kapaliny správný výraz)

Správný výraz bude asi "osliznout" :D (to je z Krotitelů duchů)

Přesně tohle dělám.. Poválím v olejové louži na dně pekáče a šup s ní k ostatním.. Dneska už mi držely pohromadě lépe než minule (Štiko, díky), ale furt to nebyly buchty od maminky..

To by v tom byl čert, abych se nakonec nenaučil ty buchty péci.. A pak zkusím chleba, koláče, rohlíky.. Jako elektrikář se v malé PA osadě hodím, ale jako pekař bych se mohl i uživit :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3653
    • Forum Chedrbí
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #46 kdy: Únor 10, 2013, 01:52:42 odpoledne »
Zkusil bych pro inspiraci a pekne popsane a nahrane navody
http://ekucharka.net/ceske-kynute-buchty

Kdyz jsem experimentoval s varenim a pecenim, tak jsem tam toho hodne odkoukal.

Citace
Buchty se  trhají a marmeláda z nich vytéká.
Je třeba když je dáváš na pekáč - syrové těsto- omazávat mezi sebou pírkem tukem.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3653
    • Forum Chedrbí
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #47 kdy: Únor 10, 2013, 01:56:02 odpoledne »
To by v tom byl čert, abych se nakonec nenaučil ty buchty péci.. A pak zkusím chleba, koláče, rohlíky.. Jako elektrikář se v malé PA osadě hodím, ale jako pekař bych se mohl i uživit :D

Trochu te zklamu. Je velky rozdil pec v elektricke, plynove a na drevo. Kazdy zvladne pec. Po tretim pokusu je uz jidlo pekne a chutne.

Zpátečník

  • Host
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #48 kdy: Únor 10, 2013, 01:58:14 odpoledne »
Trochu te zklamu. Je velky rozdil pec v elektricke, plynove a na drevo. Kazdy zvladne pec. Po tretim pokusu je uz jidlo pekne a chutne.

Pekařem se nestaneš do týdne. Moc jsi to zjednodušil.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3653
    • Forum Chedrbí
Re:Buchty vědecky
« Odpověď #49 kdy: Únor 10, 2013, 02:00:24 odpoledne »
Pekařem se nestaneš do týdne. Moc jsi to zjednodušil.

Je pravda, ze ochutnavaci byli moji pribuzni a kamosi, tak mi mozna lhali. Trvdili, ze muj chleba a jine pecivo bylo dobre.  A dokonce i survival pecivo.:)