Autor Téma: Proč je budování umělé komunity hloupost?  (Přečteno 18568 krát)

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
Re:Proč je budování umělé komunity hloupost?
« Odpověď #150 kdy: Červenec 18, 2014, 06:42:00 dopoledne »
u nas hlasim 15 obyvatel.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Malá Atlantida

« Odpověď #151 kdy: Duben 28, 2015, 08:47:18 odpoledne »
Bydlím na vesnici a proto reaguji. Co se týče mezilidských vztahů, mezi městem a vesnicí není rozdíl. Jediný je ten, že vás soused pomlouvá přes plot a ne přes sousední dveře paneláku. Když něco potřebujete, soused "nemá čas", řemeslník z vesnice si jezdí vydělávat do města, protože tam dostane víc peněz, na vesnici není téměř k zastižení.
Dále - komunitu musí stmelovat stejná filosofie, životní názory, víra, což se o soužití ve vesnici říci nedá. Pokud je to jenom o materii, přežití, nemůže to fungovat, to je jasný. Navíc, pokud v komunitě převažuje mužský element, je to téměř vždy o testosteronu, boji o moc a vládu. Takže taky debakl. Když jsou to páry nebo rodiny, tak souloží každý s každým a všichni to vědí, kromě toho partnera, takže taky fiasko.  Jediná možná fungující komunita je komunita žen a dětí. Budu o tom psát brzy zde na fóru.
Těším se na reakce

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #152 kdy: Duben 28, 2015, 09:01:04 odpoledne »
da se rici ze s tebou souhlasim. Ja se dostal do stadia kdy rikam ze jedine komunity ktere funguji sou ty duchovne, hare krishna komunity nebo krestanske komunity. vse ostatne je malo, permakultura je malo, ekologie je malo, alternativni lidicky, vse je to malo.
Taky bydlim na vesnici.... bydlel jsem v meste,....v komunite, bydlel jsem v eko komunite....
Predstava ze sou tam jen zeny a deti.... no podle mne je to taky malo
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Prof

• Moderátor
  • člověk
« Odpověď #153 kdy: Duben 28, 2015, 09:03:00 odpoledne »
To Malá Atlantida
Děkujeme za první příspěvek, osobně se těším na slíbené informace.

Avšak, mohu-li, několik poznámek k Tvému postu.
Vystihla jsi některá negativa vesnice, a jak si určitě všimneš, dá se na nich zapracovat. Vše je jen o lidech a vztazích mezi nimi a také o úhlu pohledu.  (ve městě to, jak správně říkáš, není jiné)
Pobavilo mě to, jak každý souloží s každým... :) Proč by to měl být debakl, když to všichni následně v hlavě zvládnou ? :) (ve městě to přece funguje úplně stejně)
A v dobré víře tě Opravím. Ani Tebou definovaná podmínka, samé ženy a děti, není jednoznačnou zárukou  fungující komunity a ani nemůže být... To už je větší zárukou různorodá komunita, která má společný cíl.

Offline Anakin

• Moderátor
    • Blog Prepper.cz
« Odpověď #154 kdy: Duben 28, 2015, 09:11:14 odpoledne »
Ještěže mám dobré sousedy  8) Když potřebuji pomoct, pomůžou.  :)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #155 kdy: Duben 28, 2015, 10:51:05 odpoledne »
Žena a děti jsou samozřejmě nedotknutelné.Myslím tím švagry a tchýně a ostatní příbuzní. Stavět něco na příbuzenských vazbách může být k popukání.
Dotýkáme se nesmírně citlivé a palčivé otázky...... Lépe o tom nepsát. Stačí si přečíst něco starého o varšavském ghetu, o hladomoru v sovětském svazu a ukraině. Vřele doporučuji i knihu od beneše  V NĚMECKÉM ZAJETÍ. Pokud potřebujete otevřít oči, zde k pochopíte.

Už tu knihu mám objednanou v antikvariátu za 77,- Kč. Díky za tip.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)