Autor Téma: epidemie  (Přečteno 255496 krát)

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5000 kdy: Červen 11, 2021, 06:58:50 odpoledne »
Nevím. Nevidím nic prepperského na tom, být závislý na pravidelném (možná každoročním) přeočkování proti nemoci, která ke všemu má nízkou smrtnost a dá se celkem úspěšně léčit. Co když bude vakcína nedostupná nebo významně zdraží?

Více prepperské mi přijde vycvičit přirozenou imunitu proti takové nemoci, dokud na to člověk ještě má věk a zdravotní stav.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #5001 kdy: Červen 11, 2021, 07:15:23 odpoledne »
Tu získanou imunitu jsem viděla na vlastní oči - kolegyně z kanceláře má po kovidu zničené plíce a pořád to není dobré. O tom jak s kovidem strávila měsíc v horečkách ani nemluvě.

Samozřejmě že jsem se přihlásila na očkování, přece jenom bych ráda běhala, plavala nebo jezdila na kole, a ne řešila zadýchávání při stoupání do druhého patra. 

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5002 kdy: Červen 11, 2021, 07:23:30 odpoledne »
Jo, a prepper je taky opatrný a neslouží jako pokusný králík.

Tak pokusným králíkem se stáváš i v případě, že chytíš dosud neznámou nemoc s dosud nezmapovanými následky. To ty vakcíny jsou proti tomu celkem v pohodě. Zejména RNA vakcíny. Není to zas taková novinka, jak si lidi myslí. A představa, že nám to bude měnit DNA a pod je prostě nesmysl. A problémy s vektorovými vakcínami? Potvrdily jen riziko, které nese samotný virus - zvýšené riziko krevních sraženin. Už teď se pracuje na úpravě vektorových vakcín, aby z nich - zjednodušeně řečeno - vyndali to, co je příčinou vyššího rizika krevních sraženin.

Prepper by měl vyhodnocovat rizika a vydávat se tou méně riskantní cestou. U prodělání covidu je mnohem vyšší pravděpodobnost, že tě to úplně, nebo na dlouho odrovná, než u "prodělání očkování".

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5003 kdy: Červen 11, 2021, 07:28:08 odpoledne »
Tu získanou imunitu jsem viděla na vlastní oči - kolegyně z kanceláře má po kovidu zničené plíce a pořád to není dobré. O tom jak s kovidem strávila měsíc v horečkách ani nemluvě.

Samozřejmě že jsem se přihlásila na očkování, přece jenom bych ráda běhala, plavala nebo jezdila na kole, a ne řešila zadýchávání při stoupání do druhého patra.

Kamarádka měla jen lehkou formu covidu. Ale pořád se zadýchávala a pořád, tak šla na plicní. Má poškozenou levou plíci. Plicní oddělení v pardubické nemocnici už sice není covidové, ale plní se postcovidovými pacienty.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #5004 kdy: Červen 11, 2021, 08:49:39 odpoledne »
RNA vakcíny jsou s námi 30 let. A ještě žádná není schválená... Asi tak.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5005 kdy: Červen 11, 2021, 10:04:35 odpoledne »
30 let od prvního použití na zvířatech prochází vývojem... to neznamená, že tu 30 let RNA vakcíny "máme" hotové a připravené pro schválení. Ale aspoň je na tom vidět, že to není nějaká horkou jehlou šitá novinka, ale že výzkumy probíhají už více než 30 let.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #5006 kdy: Červen 11, 2021, 10:35:49 odpoledne »
30 let od prvního použití na zvířatech prochází vývojem... to neznamená, že tu 30 let RNA vakcíny "máme" hotové a připravené pro schválení. Ale aspoň je na tom vidět, že to není nějaká horkou jehlou šitá novinka, ale že výzkumy probíhají už více než 30 let.
Napíšu to ještě jednou, speciálně pro tebe.
30 let vývoje a ještě žádný schválený produkt.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5007 kdy: Červen 12, 2021, 10:00:21 dopoledne »
To ale vůbec nic neznamená (krom toho, že to není úplná novinka a že se na tom už nějakou dobu pracuje a vychytávají se mouchy) :)

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5008 kdy: Červen 12, 2021, 10:02:04 dopoledne »
A je to tady.... spousta peněz z EU rozdáno na podporu kdekoho v době epidemie, tak je třeba začít zase brát, kde to jen trochu půjde:

Praha/Brusel - Evropská komise požaduje po České republice zhruba 2,1 miliardy korun (82,5 milionu eur) za špatné vyměření cla při dovozu textilu a obuvi z Číny v letech 2012 až 2019. ČTK o tom informovala Celní správa ČR a informaci následně potvrdila EK. Peníze komise požaduje i po dalších státech EU kvůli tomu, že podhodnotily hodnotu dovezeného zboží z Číny. Vedlo to k nižším příjmům rozpočtu EU. Celní správa se závěry komise nesouhlasí a bude nadále o této záležitosti jednat.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cr-podle-evropske-komise-spatne-vybirala-cla-chce-2-1-miliardy-kc/2050117

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #5009 kdy: Červen 13, 2021, 08:28:58 odpoledne »
Zástupce EMA: AstraZeneca by se neměla dávat ani lidem starším 60 let

https://echo24.cz/a/SaTKf/zastupce-ema-astrazeneca-by-se-nemela-davat-ani-lidem-starsim-60-let
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #5011 kdy: Červen 14, 2021, 08:21:57 dopoledne »
Jak to vypadá v Rusku, kde se sice očkovat může každý, někde dokonce ještě dostane peníze nebo vyhraje auto/byt, ale přesto se do očkování nehrnou? No blbě, vypadá to, že jim začíná letní lockdown.

https://www.fontanka.ru/2021/06/12/69966830/

Lidi na povinnou HO, žádné vegetování v parcích nebo na hřištích, občerstvení v nákupácích zavřeno atd.

Přitom Izrael už si užívá normálního života (na tamní poměry...) a žádný lockdown ani zdaleka není na pořadu dne.

Prostě přát si, aby to bylo pryč, nestačí. Je potřeba pro to také něco dělat...

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5012 kdy: Červen 14, 2021, 08:44:45 dopoledne »

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5013 kdy: Červen 14, 2021, 10:46:53 dopoledne »
Očkování je stále předmětem emocí a manipulace a zdejší 2 minitábory tábory jsou opět důkazem. Ale aby bylo jasno, já nejsem appriori odpůrcem očkování. Ale také v něm nevidím jedinou cestu. Jako vše má své pro a proti, tak i to očkování. Bohužel se to opět zmedializovalo, zpolitizovalo a uchopila to farmaceutická lobby. Výsledek je patrný:

1. Očkovat se mělo hlavně v době, kdy již vakcíny byly a pandemie kulminovala....tedy leden-duben. Naši politici nejprve nakoupili málo vakcín, i když měli možnost jich koupit více. Očkovací centra u nás vznikala s 1-2 měsíčmím zpožděním. Seriozní seznámení s pozitivním účinkem vakcím ale také s jejich riziky pokulhává doteď. Místo toho, aby se sestavil panel vědců a lidi byli pravdivě a komplexně informováni, zaplatí se reklamní kampaň kde nám "placení" a najatí odborníci a slavné osobnosti meldují jak je to účinné a výhodně.....cílené vymývání mozků reklamou. Odpůrci jsou umlčování, hlasy nabádající k opatrnosti rovněž. Přitom přibývají úmrtí očkovaných lidí i mezi mladšími lidmi, ale masmédia mlčí....nehodí se to do vypjaté kampaně. Nyní se musí vyočkovat, co se nestihlo, když tu byli tisíce nakažených denně.
2. V Číně na Seychelách ve střední Africe se objevují nová ložiska epidemie a je jednoznačně prokázáno, že nakažení a infekční jsou i naočkovaní lidé. Právem tu tedy uvádíme, že očkování není zárukou proti roznášení infekce a budí falešný pocit bezpečí. Ale to opět není nic proti očkování jako takovému. Ale nelze na to spoléhat.
3. V tuto chvíli se ukazuje, že nové mutace jsou nakažlivější a je vážnou otázkou, do jaké míry bude původné vakcíny očkované lidi chránit....do nějaké míry asi ano, ale jistota opět není. A rovněž není jistota, jak se budou mezi sebou snášet různé typy vakcín od různých výrobců a v různých kombinacích. Je poctivé říci, že to prostě nevíme.
4. žádná farmaceutická firma ani žádná vláda dosud nepřevzala za následky očkování odpovědnost. To je stěžejní moment, protože občan nemá povinnost očkování, ale má povinnost ze zákona chránit své zdraví. Takže když mu stát neposkytuje záruku, je nedůvěra a opatrnost naprosto odůvodněná. Je tu strach z Covidu a je tu strach z vakcín. Důvěra ve vládu a její úmysly je v prachu, důvěra ve farmaceutický průmysl, který masivně lobuje u zdravotníků a přímo prosazuje léčebné postupy rovněž. K odpovědnosti se nikdo nehlásí....O čem se tu dá vlastně bavit?
5. Riziko nákazy v ČR pokleslo a stím také ochota lidí se nechat očkovat. Kdo počká do pozimu, asi se dočká okamžiku, kdy se za to, že se necháte naočkovat bude ještě platit....dnes je lákadle cestování a cílená masáž na city, že si další locdown nemůžeme dovolit a že cestovky, hotely....zkrachují, protože vyčerpaly rezervy. To je prosím citové vydírání. Stejně jako výhružky, že bez očkování nebude umožněna dětem výuka.

Na jednu stranu tak před volbami důchodci dostanou pár stovek všimného plošně bez zásluh, potřeb....na druhou stranu jsou zdžitelům průkazů ZTP a ZTP/P odebírány a snižovány invalidní důchody o čemž se mlčí...nehodí se to do předvolebních slibů, že bude líp. Na jednu stranu se utrácí peníze za očkovací kampaně, manipulaci a vydírání rodičů a na druhé straně se nikdo nehlásí k odpovědnosti za zdravotní následky....A ty bohužel jsou a ještě budou a je to prosím neoddiskutovatelné.....A nejednou se Astra Zeneca nedoporučuje osobám mladším v některé zemi 65 a jinde 60 let....A za pár měsíců možná někdo zveřejní, že spacerové proteiny jsou u vakcím problém....nebo něco jiného. Prostě rizika stále existují a nejsou zanedbatelná....jinak by farmaceutické koncverny rády odpovědnost převzaly...jenže když naočkujete miliardy lidí, pak i setina promile průšvihu znamená průšvih. A právě proto je třeba té opatrnosti. Nikdo to nikde pokud vím neuvedl, ale když očkujete zdravé lidi a očkujete jich miliardy, tak riziko prostě roste. A opět to není nic proti vakcinám, daly nám čas a nyní je třeba hledat dál. Vir mutuje, zdaleka není vyhráno - objevují se nová ložiska. A místo aby nás nebezpečí sjednotilo a spojilo, vládnoucí elita je využila pro upevnění vlády, oslabení právního státu a demokratických principů. Kdo asi bude nyní skupovávat ty zkrachovalé hospody, hotely, penziony, sportoviště? Kdo sem dovážel necertifikované výrobky, a prodával předraženou desinfekci, když naše firmy marně usilovali o pro ně povinné certifikace? Kdo tu v přímém přenosu opakovaně lhal lidem a předstíral fabuloval a manipuloval?

Nedalo mi to a jel jsem se podívat na jednu demonstraci do Prahy, abych viděl...Ne že bych byl fanda těch protestujících, jen jsem to jel pozorovat. A viděl jsem, co jsem viděl, viděl jsem to na vlastní oči a nikdo mi tu nebude něco nakukávat....Viděl jsem, jak lidé, kteří jeli demonstrovat za Volný blok v klidu seděli ukázněně na dlažbě náměstí. Nikdo neřval neurážel...Volný blok se k akci hlásil a přebíral za ni politickou i právné odpovědnost.... Pak do jiného rohu náměstí napochodovali příznivci Chcíplého psa a začal povyk, objevila se ČT, CNN a napochodovala připravená policejní pořádková jednotka. Reportéři namátkou odchytli pár kolemjdoucích a kladli jim navodné otázky.....Volný blok, který jako jediný nesl odpovědnost byl naprosto cíleně vmanipulováván do pozice dementních nespokojenců, buřičů a takto to nejspíš ve vhodné podobě bude představeno zbytku země......Jen podotýkám, že čirou háhodou v době demonstrace přestalo stavět na nejbližší zastávce Metro.

Proč to tu píšu, inu proto že Volný blok propagoval i léky proti covidu, a tuto zásluhu si o 2-3 měsíce později přivlastnil pan premiér....Je třeba si uvědomit, že lidské zdraví se v této zemi stalo předmětem politického boje, vydírání, zastrašování a ponižování lidí. Někteří zdravotníci, lékaři sestry, laboratorní personál stále čekají po více naž roku od počátku pandemie na proplacení svých přesčasů....jiní lidé často napojení na vládní opatření vydělali na testovacích a ochranných pomůckách neskutečné peníze.

A já jsem strašně rád, že lidská svoboda, důstojnost a jasná pravidla hry s možností volby jsou pro stále velkou skupinu lidí hodnotou za kterou má smysl bojovat a usilovat o její udržení. Opět to není nic proti očkování. To je ale pouze jednou z mnoha možností a nemělo by být přeceňováno. Pokud lidé chtějí svobodně žít, pracovat, sportovat.... nesmí nikdo, kdo za svá rozhodnutí odmítá nést odpovědnost tyto lidi nutit k tomu, čehož jsme byli všichni svědci. Na té demonstraci jsem viděl, kolik tu máme opět mezi sebou kybiců, donašečů, provokatérů....a co tyto lidi pohání? No stále to stejné, co celá staletí....strach, moc, peníze a lidská blbost a neschopnost pochybovat, přijímat vlasní rozhodnutí a vlastní odpovědnost za svůj život.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5014 kdy: Červen 14, 2021, 11:23:11 dopoledne »
Myslím, že je kolem toho očkování zbytečná hysterie. Četli jste někdy o počátcích očkování? Třeba proti pravým neštovicím (na které ještě v nedávné historii umíralo 2 miliony lidí ročně ) . Já to říkám pořád, že jsme zhejčkaná, rozmazlená generace  ::) . A pamatujete, jak se tady kdysi dávno řešilo prepperství? Jedním z "pilířů" bylo i mít veškerou prevenci a všechna důležitá očkování, aby člověk zbytečně neonemocněl. Chce to přestat fňukat, podívat se do historie a uvidíte, že se máme vlastně skvěle a ta strašlivá omezení související s covidem nejsou tak hrozná. Aktuálně už tu máme větší hrozby. Prepper by se měl umět přizpůsobit okolnostem, tak se tužte, kolegové  ;)  :pa:

Ano jsme zhejčkaná generace a naše děti to nebudou mít lehké. Chceme být úspěšní, bohatí, slavní...a nejsme již příliš ochotni žít skromný pokorný život a nést vlastní odpovědnost za své volby a činy. A pokud jde o očkování....inu ať si každý přebere vlastní odpovědnost a druhé nechá žít. A příroda se již postará o zbytek. Přežili jsme morové rány a většina Evropanů má již proti němu genetickou imunitu...Ano stálo to mnoho obětí, ale jsme tu. A přežijeme jistojistě i covid. A to s očkováním i bez očkování. Nyní se pouze licutují otázky kolik to bude stát životů, peněz a v jakém světě ti co přežijí budou žít.....Ono nemá příliš smyslu trvat na životě za každou cenu ve světě, kde se nedobereš základních lidských hodnot, které ke smysluplného životu potřebuješ. A svoboda a možnost volby rozhodovat o svém životě k tomu podle mě mě patří. Mnoho našich předků za tato práva patilo životy a zdravím, jen my na to zapomínáme.....stejně jako na tu historii očkování :pa:.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5015 kdy: Červen 14, 2021, 11:36:48 dopoledne »
Člověk (a vlastně i zvířata) je nastavený tak, aby trval na životě za jakýchkoliv podmínek. Snažil se přežít a doufal ve změnu k lepšímu (ultraextrémy nepočítám). Lidé si už vytloukali svoje živobytí za daleko horších podmínek, než máme my. Prostě to nezabalíme. Taky bych mohla vzdát svůj starý sad a zakládání nového, protože tolik klacků pod nohy, co se mi teď nakupilo, to v minulosti nepamatuju. Místo toho se snažím přizpůsobit podmínkám.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5016 kdy: Červen 14, 2021, 12:20:40 odpoledne »
No tak to není tak úplně pravda a mnoho divokých zvířat odchcených z přírody v zajetí úmíra.....Takže je naprosto relevantní otázka proč se něčemu a někomu přizpůsobovat a proč se raději nesnažit a získání lepších podmínek k životu. Je to asi jako když někdo šetří, škudlí a strádá až do konce života a nikdy se nepokusí prostě vydělat peníze a žít si lépe. Ano je zbytečné házet flintu do žita, ale rovněž tak zbytečné je ze sebe dělat ovci, za kterou rozhoduje bůh ví kdo. To jsme nemuseli dělat pseudorevoluci v 89 a mohli si žít spokojeně pod odborným vedením KSČ. Ani tehdy se pochyby příliš nepřipouštěly a většina lidí se přizpůsobila. Našlo se ale i  pár lidí jako Jiří Wolf, kteřý vedle Václava Havla hnil skoro 10 let po kriminálech a to, že mu dodnes nikdo nechce vydat třeba jejich knížky psané pro děti také o něčem svědčí. Havla vydali po revoluci okamžitě a dokonce to byla povinná četba. Volfovi předali v USA americkou vlajku svobody, která předtím vlála na kapitolu a studenti Stendfordovy univerzity mu udělili čestný doktorát práv.....A které že to médium s tímto fantastickým člověkem udělalo reportáž? A kdo o něm vůbec ví??? A pro českou svobodu toho udělal možná víc, nežli zbylá polovina disidentů dohromady....ti si jen rozdělovali peníze a potravinové balíčky, co mu lidé posílali ze zahraničí. Ano ti lidé se uměli dobře přizpůsobit a já mezi svými učiteli z vejšky později našel hromadu lidí spolupracujících s STB.....jak jinak by je za komančů pouštěli na zahraniční stáže ....Takže jistě že to nezabalíme. A hůř asi bude. Ale fakt nevím, proč stahovat kalhoty, když nevidím brod.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5017 kdy: Červen 14, 2021, 12:46:54 odpoledne »
Přizpůsobovat se a snažit se přežít v jakýchkoliv podmínkách ještě neznamená "dělat ze sebe ovci" :) ... a jestli tu někdo "stahuje kalhoty, aniž by viděl brod", tak já to teda určitě nejsem  :D

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5018 kdy: Červen 14, 2021, 01:54:48 odpoledne »
Inu to do jaké míry se chceš přizpůsobovat a kdy a kde chceš stahovat kaťata je dosud možností volby jedince. Je to tvé rozhodnutí a já tě za to rozhodně nebudu soudit :pa: :rose:. Naopak usiluji, aby tato možnost v ČR zůstala pro všechny zachována, jak jen to půjde. Dokonce mám vážné obavy, že nástup totalitního řízení je větší hrozbou, než celý Covid. Kdyby totiž opravdu ve vládnoucí elitě panovala shoda na odborném řešení problémy a osobní a politické preference šly stranou, vypadalo by to tu dnes zcela jinak. Stejně tak nebudu odsuzovat žádného preppera, který se pro jistotu nechá očkovat proti Covidu, Japonské encefalitidě, Hemorhagické horečce nebo žluté zimnici. Já v tuto chvíli považuji riziko onemocněním těmito chorobami jako nízké, i když v případě některých je smrtnost opravdu vysoká a představují vážné nebezpečí třeba při zneužití teroristy. To je právě kouzlo svobodné volby, kdy si můžeme svobodně samy za sebe převzít svou odpovědnost. Takže i když máme rozdílné názory, nemám problém ten tvůj akceptovat a nijak tě za něj soudit. A jsem rád, že ostatní nesoudí za mé osobní volby mě. No a čas nám ukáže, čí řešení bylo pro danou situaci vhodnější. Někdo možná bude psychicky v pohodě po očkování, jiný by třeba stresem oslabil svůj imunní systém a počká si, až se ukáže, že jsou bezpečné....bude si sledovat své naočkované spoluobčany a uvidí, jak se jim daří či nedaří. A možná se pak naočkuje modifikovanou vakcinou, až riziko opět vzroste.

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: epidemie
« Odpověď #5019 kdy: Červen 14, 2021, 06:00:45 odpoledne »

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5020 kdy: Červen 14, 2021, 06:17:06 odpoledne »
Ano, není všespásné. Stejně jako tzv. promoření. Pokud přijde výrazná mutace, nebude stávající vakcína zabírat (ani prodělaný covid). Ale vakcíny lze během několika týdnů na novou mutaci upravit.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #5021 kdy: Červen 14, 2021, 08:20:42 odpoledne »
 ;D
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5022 kdy: Červen 14, 2021, 09:42:11 odpoledne »
Prostě uvidíme. Mě se osvědčilo diverzifikovat rizika....někdo se naočkuje, jiný je promořen, další se otužuje, jiní to kombinují a někdo na vše kašle a další se trápí úzkostí. Podle mě je správné pokračovat v testování, ale očkování bych nechal stále na dobrovolnosti. Stačí fakt, že si nemůžete vybrat vakcínu, která ve vás vzbuzuje důvěru....Protože kdyby mi bylo 40 let a měl 1.dávku Astry....asi bych nechtěl slyšet, že mám dostat 2. dávky i když se to už nedoporučuje lidem pod 65let a asi bych přemýšlel, jestli se druhá dávka jiné vakcíny bude s tou první snášet....

Co mě třeba zajímá, je fakt jak k vedlejším následkům očkování přistoupí pojišťovny....pojistí vás na zdraví a životě za stejných podmínek s o bez očkování? Inu to se uvidí. A co letecké společnosti, které ručí za bezpečnost přepravy....lidem se zvýšenou srážlivostí krve nebo její poruchou se letecká přeprava nedoporučuje nebo se doporučuje před letem užít lék proti srážlivosti krve....nyní uvidíme které letecké společnosti budou požadovat očkování a které v něm naopak vidí zvýšené riziko....totiž jde o peníze, takže ta rizika někdo ohodnotí. Já bych asi nepožadoval očkování, ale testoval bych spolehlivým testem....náklady ovšem bude hradit cestující. Hypotéza, že očkovaní nejsou infekční zřejmě s novým čínským epicentrem padá, určitě alespoň pro čínskou vakcínu. Jde o to, aby se lidi konečně uklidnili a odpočinuli si, ale zase abychom nedopadli jako loni po prázdninách.....A tady se hlavně bojím, že politika a boj o moc opět zvítězí nad zdravým rozumem....Všichni budou cestovat, všichni se budou radovat a po volbách se budeme zase divit a škrábat se na hlavě....a nebude to jen z výsledků voleb. Prostě ty miliony naočkovaných získají falešný pocit bezpečí a ti neočkovaní se jich budou obávat a opačně. Přidejte k tomu předvolební emoce a vášně, špinavé triky v kampani a je z toho nebezpečný koktejl.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5023 kdy: Červen 15, 2021, 12:23:51 odpoledne »
Zprávy aktuálně zveřejnili názor Romana Chlíbka.....vakcinologa na Astru a Johnson vakcíny. Rizika opravdu nejsou zanedbatelná a nelze to jen omezit věkovou kategorií. Nikde se třeba nemluví o tom, že někteří lidé mají zvýšenou srážlivost krve danou geneticky od mládí a ti pak podstupují vyšší riziko. Otázkou zůstává, zda o tom vůbec vědí, protože spousta lidí své genetické dispozice prostě nezná....Ale oficiálně to opět nikdo nekomentuje. Prostě hurá máme vakcíny, tak jdeme plošně očkovat....A jaksi nikdo neřekne, že očkování má vycházet ze znalosti zdravotního stavu očkovaného. Jsme jedinečné individuality, na to by se nemělo zapomínat. Nota bene v době, kdy riziko Covidu je nízké.

Přidávám odkaz na článek:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zivot-v-pandemii-vakcinolog-roman-chlibek-o-vyskytu-krevnich/r~db68b0dccd1911eba7d3ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

V zahraničních zdrojích je toho k mání daleko více ale nemám čas to všechno číst, natož ověřovat.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5024 kdy: Červen 15, 2021, 12:44:21 odpoledne »
Jiří Šinkora má dnes narozeniny a k narozeninám sepsal celkové shrnutí epidemie koronaviru, které zveřejnil na své facebookové stránce. Dovoluji si bez jeho souhlasu citovat v celém rozsahu:

"Přišel čas na shrnutí a hromadnou odpověď na spoustu dotazů, které dostávám. Dneska už budu jen tiše slavit, bilancovat a plánovat a děkuji všem, co si vzpomněli a vzpomenou. Nejsem schopen poděkovat jednotlivě.
Některé vakcíny jsou bezpečnější, některé o něco méně, však už na to jednotlivé země reagují. Některé jsou účinnější, některé méně, však už na to určité země přišly. Některé chrání proti novým variantám více, některé méně, však už to vybrané země pochopily. Jsou to pořád epxerimentální vakcíny v nouzovém režimu, na víc nebyl čas. Musely se nasadit rychle, aby zachránily spoustu seniorů. Na nic jiného potřeba takhle rychle nebyly. O jejich dlouhodobých účincích nevíme a ani nemůžeme vědět nic.
Ale obecně jsou anti-SARC Cov-2 vakcíny zřejmě víceméně bezpečné a účinné a pro seniory jsou poměrně často jedinou nadějí na přežití případné infekce. Pro mládež a děti jsou prakticky naprosto bezcenné a argumenty, že je budou chránit, zabrání mutacím v dětské populaci anebo, že proočkováním bezbranných neviňátek ochráníme neočkované seniory jsou hloupé. Úplně ignorují biologii koronavirů, způsob jejich existence a přežívání v hostitelské populaci a navíc zapomínají na existenci adaptivní imunity, která si, pokud je ve slušném stavu, s koronaviry lehce poradí. Problém je, že po šedesátce už ve slušném stavu být nemusí.
V Česku přispělo očkování ke zvládnutí epidemie jen okrajově. Zajisté zabránilo dalším úmrtím několika tisíc seniorů ale od začátku jsme přesvědčováni, že pročkování nejméně 70 procent populace zajistí kolektivní imunitu. V době, kdy šel počet infekcí a hospitalizací nezadržitelně dolů, jsme měli více prokázaných uzdravených a mnohem více reálně uzdravených, než očkovaných. To znamená, že konec epidemie je důsledkem získání kolektivní imunity díky tomu, že se SARS Cov-2 se již setkala většina populace a stala se proti němu imunní. Anebo neplatí kauzální vztahy.
Teď jen ještě čekám, kdy PR poradci vytáhnou tento argument jako vládní zásluhu a ocení její geniální přístup ke krocení epidemie. A až na tu genialitu budou mít pravdu - za cenu několika tisíc, možná až 15 000 životů našich dědečků a babiček, je po všem. A dokonce nejspíš budeme odolnější proti novým variantám, protože oběhnout přirozeně získanou imunitu je pro virus mnohem složitější, než obejít protilátky získané očkováním. Na to, že to celé bylo mnohem hnusnější a daleko blbější, než muselo být, se brzy zapomene, je tu léto a jsme zdraví.
Ti z vás, kteří se chcete naočkovat, udělejte to. Tolik lidí do sebe píchá anebo nechává píchat tolik věcí, které nepotřebují. A často mnohem nebezpečnějších věcí, než jsou tyto moderní vakcíny. Třeba všech tuším 800 000, kteří se na podzim naočkovali proti chřipce, která, jak jsem od jara upozorňoval, nemohla díky protiepidemickým opatřením přijít. A kdo chcete, naočkujte vaše děti. Jsou to vaše děti a nejspíš se nic nestane, takže toho nebudete litovat. Jen si pamatujte, kdo co říkal a psal."

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5025 kdy: Červen 15, 2021, 01:45:59 odpoledne »
V podstatě s tím lze souhlasit. Bohužel máme o 15t obětí více nežli stejně velké Švédsko....ani ve srovnání s podobně velkým Švýcarském nedopadáme dobře....A pokud přepočítám relativně na celou EU.....Inu pak být PR marketérem či poradcem, budu radši držet hubu a tiše doufat, že si mnoho lidí do 3 měsíců nevzpomene, jaké diletanství, osobní prospěchářství a právní šlendrián naše vůdčí elity předvedly. Důvěru u lidí nevzbudil ani prezident, ani vláda, ani odborná veřejnost.....strach, nedůvěru a pohrdání si často vysložila i PČR. Jedině zdravotnictví předvedlo, že je v rámci EU nadprůměrně silné a přes diletantské snahy politického managemantu o řízení i akceschopné a pružné. Kdo si nyní v zpomene, jak nějaký ministr zakazoval řediteli Chebské nemocnice spolupráci s Němci, když špitál praskal ve švech a pacienti místo toho putovali přes půl republiky jen aby se zachovalo zdání že máme věci pod kontrolou....

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #5026 kdy: Červen 15, 2021, 02:58:00 odpoledne »
K té srážlivosti. Třeba antikoncepce způsobuje mnohem vyšší riziko krevních sraženin, než očkování AZ, o dalších ani nemluvě. Nejběžnější z těchto poruch srážlivosti, Leidenskou mutaci, má přibližně 5 % evropanů. Pokud se jedná o tzv. heterozygot variantu (poděděno po 1 rodiči), je riziko vzniku sraženin přibližně 5-10x vyšší oproti běžné populaci. U homozygot (poděděno po obou rodičích) je riziko 80-100x vyšší.

Přesto řada žen si buď vyšetření vůbec nenechá udělat nebo i s vědomím rizika (gynekologové opravdu poučují) si řada "heterozygotů" stejně antikoncepci předepsat nechá nebo s ji shání pokoutně (když jejich lékař odmítne). "Homozygotovi" by antikoncepci nejspíš nikdo nepředepsal...

Pokud jsou si lidé této mutace vědomi, je vhodné před aplikací vakcíny nasadit antikoagulační léčbu.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5027 kdy: Červen 15, 2021, 03:20:34 odpoledne »
A když Babiš odmítl 3/4 mega Astra Zenecy od EU, tak byl za to bitej... A u vektorových vakcín už se ví, čím by to riziko krevních sraženin mohlo být způsobeno. Je to totéž, co obsahuje virus samotný a a co způsobuje, že onemocnění covidem zvyšuje riziko krevních sraženin.

Riziko trombóz po vakcíně AstraZeneca je 0,00065 %
Riziko žilní tromboembolie při užívání hormonální koncepce se pohybuje v rozmezí 0,06 % (např. levonorgestrel) až 0,14 % (např. desogestrel a cyproterone) za rok.
U kuřáků je riziko žilní tromboembolie odhadováno na 0,18 % za rok.
Riziko žilní tromboembolie u pacientů hospitalizovaných s covidem-19 se odhaduje v rozmezí 9–21 % (9 % u všech hospitalizovaných, 21 % u pacientů hospitalizovaných na jednotce intenzivní péče.

Každý má svobodnou volbu, zda se očkovat nechá či nenechá a čím. Nikdo není k ničemu nucen. A jestli jsou pro tu či onu skupinu nějaká omezení? Ale to je přece běžné! V rámci ochrany zdraví a života jsou podobná omezení dávno zavedena v mnoha jiných činnostech a odvětvích.

Mimochodem - počty obětí dle oficiálních statistik nelze srovnávat. Už byly provedeny analýzy, ze kterých vychází reálnější čísla a ukázalo se, že ČR byla oproti jiným státům v testování velmi poctivá. A tudíž v počtu úmrtí na covid zdaleka nepatříme mezi nejhorší. Ale mohli bychom na tom být líp, kdyby ... ale co už, to tady bylo řečeno už mockrát.


Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: epidemie
« Odpověď #5028 kdy: Červen 15, 2021, 08:21:46 odpoledne »
Ale mohli bychom na tom být líp, kdyby ... ale co už, to tady bylo řečeno už mockrát.

Mohli bychom být na tom líp, kdyby si lidé budovali přirozenou imunitu, kdyby byla osvěta o prevenci a kdyby se chránili stáří a nemocní lidé. Mladí, mladší a zdraví lidé si v naprosté většině s nemocí poradí.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5029 kdy: Červen 15, 2021, 09:51:11 odpoledne »
Každý má svobodnou volbu, zda se očkovat nechá či nenechá a čím. Nikdo není k ničemu nucen. A jestli jsou pro tu či onu skupinu nějaká omezení? Ale to je přece běžné! V rámci ochrany zdraví a života jsou podobná omezení dávno zavedena v mnoha jiných činnostech a odvětvích.

V soucasne dobe rozhodnuti zda se ockovat nebo ne nema se svobodnou volbou moc spolecneho. Mimo jine i diky kampani vedene (nejen) statni spravou v mediich - viz titulky o "neockovane ktera nakazila ockovaneho seniora a on zemrel". Kdyz se to zkombinuje se zavadenymi opatrenimi o jejich smyslu lze pochybovat (napr. platnost PCR testu 14 dnu)...

Jasně že máš svobodnou volbu. Nikdo tě nenutí se nechat očkovat. Kampaně jsou na kde co a taky si o tom nikdo nemyslí, že to omezuje jeho svobodnou volbu.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5030 kdy: Červen 15, 2021, 09:52:54 odpoledne »
Ale mohli bychom na tom být líp, kdyby ... ale co už, to tady bylo řečeno už mockrát.

Mohli bychom být na tom líp, kdyby si lidé budovali přirozenou imunitu, kdyby byla osvěta o prevenci a kdyby se chránili stáří a nemocní lidé. Mladí, mladší a zdraví lidé si v naprosté většině s nemocí poradí.

Na to mám jiný názor. Je to sice pěkné, ale zcela nedostačující u takovéto nemoci. Bohužel zemřeli, nebo dlouhodobé následky mají i mladí a zdraví lidé.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #5031 kdy: Červen 16, 2021, 09:04:49 dopoledne »
Data o úmrtích za první čtvrtletí 2021:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/data-cerne-prvni-ctvrtleti-nejvic-obeti-covidu-zaznamenalo-chebsko-167306

Jen bych dodal, že počet obětí autonehod je běžně do 600 za rok a počet sebevražd do 1600 v posledních letech - prostě tohle ty důvody nebyly, ani kdyby se všechny udály v prvních třech měsících...

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #5032 kdy: Červen 17, 2021, 08:22:28 dopoledne »
Rusko, které nedávno zahájilo další lockdown, nařizuje zaměstnancům vybraných odvětví povinné očkování.

https://meduza.io/news/2021/06/16/kuzbass-vsled-za-moskvoy-i-podmoskoviem-vvel-obyazatelnuyu-vaktsinatsiyu-ot-koronavirusa

Seznam odvětví se postupně rozšiřuje.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #5033 kdy: Červen 17, 2021, 09:15:36 dopoledne »
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ockovani-Tehotne-riskuji-zdravi-I-ditete-Mladi-Pozor-Imunolozka-varuje-667611?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam_cz#

Každá žena, která se v těhotenství nechá naočkovat, riskuje zdraví své i zdraví svého dítěte,“ tvrdí imunoložka Zuzana Krátká, autorka mnoha odborných článků a přednášek týkajících se protilátek proti koronaviru, která se problematice koronavirové diagnostiky věnuje od jara 2020.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5034 kdy: Červen 17, 2021, 11:39:44 dopoledne »
Ale tak to je normální. V těhotenství se nedoporučuje žádné očkování a pokud možno ani žádné léky. Z pochopitelných důvodů totiž neprobíhá testování vakcín či léčiv na těhotných ženách. V těhotenství může plod ohrozit i "jen" horečka matky, přičemž horečka či jiná "nevolnost" je častým následkem různých očkování.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #5035 kdy: Červen 17, 2021, 04:03:24 odpoledne »
Na Slovensku si začínají uvědomovat šíření delta varianty a pravděpodobně začnou hrát o čas. Tedy o to naočkovat co nejvíc populace "než to přijde".

„Problém nie je vycestovať na dovolenku, ale vrátiť sa. Musíme sa preto dnes dohodnúť na niektorých opatreniach, ktoré fungovali už pri prvej vlne," skonštatoval pred rokovaním krízového štábu odborník na tropickú medicínu Vladimír Krčméry.

https://www.aktuality.sk/clanok/900446/koronavirus-s-delta-variantom-hrame-o-cas-krizovy-stab-rokuje-aj-o-navrate-statnej-karanteny/

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: epidemie
« Odpověď #5036 kdy: Červen 17, 2021, 08:19:51 odpoledne »
Tohle vypadá na problém...  :(

Počet případů nákazy koronavirem stoupl v Číně na 440

Peking - Počet potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru stoupl v Číně na 440. Epidemie plicního onemocnění způsobeného virem si vyžádala už devět životů. S odvoláním na čínské úřady o tom dnes informovaly světové agentury. Kvůli rychlému šíření nákazy dnes mimořádně zasedne Světová zdravotnická organizace (WHO).

WHO má na dnešní krizové schůzce rozhodnout, zda vydá celosvětově závazná pravidla zacílená na zamezení dalšího šíření nákazy, včetně vyhlašování karantény, uzavírání hranic nebo omezení mezinárodního cestovního ruchu.


https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pocet-pripadu-nakazy-koronavirem-stoupl-v-cine-na-440/1845100

Je fajn si občas zaspomínať. Prvá zmienka o koronavire zde. :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5037 kdy: Červen 22, 2021, 04:13:09 odpoledne »
Nejen negativa má "na svědomí" covid  :) :

První člověk dostal očkování proti melanomu. Vakcína funguje na principu mRNA

Už řadu let se výzkum vakcín na principu mRNA považuje za velmi nadějný pro řadu chorob. Pandemie nového koronaviru k nim přitáhla ale poprvé i pozornost širší veřejnosti –⁠ očkování Pfizer/BioNTech a Moderna založená na tomto principu už dostaly stovky milionů lidí a vykazují vysokou účinnost.

Obě společnosti ale upozorňují, že covid je jen začátek –⁠ tato biotechnologie má totiž mnohem větší potenciál.

Další milník byl dosažen v pátek 18. června, kdy dostal první lidský pacient mRNA vakcínu proti melanomu, zhoubné rakovině kůže. Jde o druhou fázi klinické studie, která má zjistit účinnost, spolehlivost a bezpečnost očkovací látky s pracovním jménem BNT111.
...
„Naší vizí je využít sílu imunitního systému proti rakovině a infekčním onemocněním. Podařilo se nám prokázat potenciál mRNA vakcín při řešení pandemie covidu-19. Nesmíme ale zapomínat, že také rakovina je globální zdravotní hrozbou, dokonce horší než současná pandemie,“ uvedla v prohlášení doktorka Özlem Türeci, spoluzakladatelka a hlavní lékařka společnosti BioNTech.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3330326-prvni-clovek-dostal-ockovani-proti-melanomu-vakcina-funguje-na-principu-mrna



Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #5038 kdy: Červen 22, 2021, 05:40:22 odpoledne »
To je skvělá zpráva. Zrovna rakovina kůže má tendenci se vracet.
 Pokud to vyjde tak možná dostanou nobelovku.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #5039 kdy: Červen 22, 2021, 11:19:38 odpoledne »
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/potvrzeno-nachlazeni-odrazi-covid-19-40364094

To, o čem se hovoří už několik měsíců, potvrzují nyní tvrdá data: vědci z americké Yaleovy univerzity shledali, že šíření viru SARS-CoV-2 by mohl zastavit běžný respirační rhinovirus, původce běžného nachlazení.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #5040 kdy: Červen 23, 2021, 09:37:33 dopoledne »
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/potvrzeno-nachlazeni-odrazi-covid-19-40364094

To, o čem se hovoří už několik měsíců, potvrzují nyní tvrdá data: vědci z americké Yaleovy univerzity shledali, že šíření viru SARS-CoV-2 by mohl zastavit běžný respirační rhinovirus, původce běžného nachlazení.

V podstatě od začátku pandemie se o tom diskutuje, dalo by se to opravdu velmi hloupě přirovnat tomu když strom napadne houba, už se na uvedený strom nedostane žádná jiná. Speciálně u malých dětí to můžná nějak fungovalo... Známý co má rýmu stále a pořád covid přesto chytl (nereprezentativní vzorek)
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #5041 kdy: Červen 23, 2021, 02:13:31 odpoledne »
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Manipuluji-s-vami-Profesor-Beran-Pravda-o-mutaci-delta-Ockovani-a-duchodci-668196?fbclid=IwAR1s8MoPhFCWX6Q6kS9VN8_zpl3MnWPDc0Iohq5eYZxwglbXvdF8CZizgrI


Manipulují s vámi.“ Profesor Beran: Pravda o mutaci delta. Očkování a důchodci

Při hodnocení vycházím z dat ze Spojeného království. Celkový počet případů s mutací delta do 14. června činil ve Spojeném království 60 655. Z těchto nakažených zemřelo 73 osob, což je 0,1 procenta, tedy jedno promile. Jde tak o smrtnost 20x nižší, než je smrtnost současné převažující mutace v ČR alfa, označované dříve jako britská. Hospitalizováno bylo 488 osob, což je 0,8 procenta, tedy 8 promile, a je to dva a půlkrát méně než u převažující současné mutace alfa. Z diagnostikovaných cca 60 tisíc vzorků bylo 35 tisíc osob neočkovaných
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: epidemie
« Odpověď #5042 kdy: Červen 24, 2021, 05:09:29 odpoledne »
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5043 kdy: Červen 25, 2021, 09:42:42 dopoledne »
A Praha opět ve vedení...

Praha má nejvíc nakažených a zhoršuje se. Je tu indická i brazilská mutace
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-pandemie-covid-19-prirustky-nakazeni-incidence.A210624_082956_domaci_wass

Epidemie koronaviru v Praze stagnuje až mírně roste, v ostatních regionech klesá. Na dnešním jednání sněmovního zdravotního výboru to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nových případů za týden na 100.000 obyvatel je v metropoli 17,2, zatímco celostátní průměr je 7,5.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ministr-epidemie-koronaviru-v-praze-stagnuje-az-mirne-roste/2055454


A Praha se nám také "přejmenovává"  :D : Velká Chrchle, Marodí třída, Virohrady... gratulujeme  ;)

https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/velka-chrchle-virohrady-praha-ockovaci-kampan-covid/r~4e550222d4e411eba1070cc47ab5f122/

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: epidemie
« Odpověď #5044 kdy: Červen 26, 2021, 12:50:59 odpoledne »
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #5045 kdy: Červen 26, 2021, 02:25:09 odpoledne »
Díky za odkazy. Já si už příspěvky proti mainstremu raději ukládám, protože youtubko i jiní to opravdu mažou....často s komentářem, že příspěvek obsahuje nepravdivé informace.....inu přesně jak to pojmenovala paní Jourová.....ona tomu říká boj s dezinformacemi....já tomu říkám umlčování nehodících se názorů, protože smazat příspěvek, který důkazy nevyvrátíte, když maistrem často zveřejňuje vystříhané, upravené informace bez postihu je prostě cenzura, diskriminace. Protože pokud by byl opravdu překročen zákon, máme příslušnou legislativu i složky činné v trestním řízení. A toto se bohužel děje ve stále rostoucím rozsahu, upozorňují na to i kolegové z branže a někteří se již bojí veřejně vystupovat, aby jejich přednášky nebyly sestříhané publikovány v jiném kontextu.

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5046 kdy: Červen 29, 2021, 09:40:30 dopoledne »
Téměř všichni Američané, kteří v květnu zemřeli na covid, nebyli očkovaní, ukázala analýza

Data tak podporují tvrzení odborníků, kteří poukazují na to, že většině těchto úmrtí se dá nyní předejít. „Téměř každé smrti způsobené nemocí covid-19, a to zejména u dospělých, je v tomto okamžiku možné zcela zabránit,“ poznamenala například šéfka CDC Rochelle Walenskyová.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3333062-temer-vsichni-americane-kteri-v-kvetnu-zemreli-na-covid-nebyli-ockovani-ukazala-analyza


Vakcína Pfizer/BioNTech by měla dostatečně chránit i před variantou delta, jedna dávka ale nestačí
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3330036-vakcina-pfizerbiontech-mela-dostatecne-chranit-i-pred-variantou-delta-jedna-davka-ale


"Současná data ukazují, že očkování je účinné minimálně jeden rok, možná i výrazně déle," uvedl evoluční virolog Jiří Černý, který působí na Fakultě tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze. Problém podle něj mohou znamenat nové mutace, které by mohly účinnost snížit. V takovém případě by bylo třeba přeočkovávat upravenou vakcínou, která by byla účinnější.
...
Na tom, jestli se v Česku podaří dosáhnout kolektivní imunity, se vědci neshodnou. "Obávám se, že dosažení kolektivní imunity nebude možné zejména z důvodu vysoké míry infekčnosti nových mutací," domnívá se Černý. Některé studie podle něj ukazují, že potřebných by u nich bylo až 90 procent. Je tedy podle něj potřeba zaměřit se na proočkovanost rizikových skupin, která zamezí dalším úmrtím.
...
Grubhoffer a Hořejší věří, že se k ní podaří aspoň přiblížit. "Doufám, že si lidé uvědomí, že potvrzení o očkování, covid pas, jim značně usnadní život. Jen se obávám, že tuhle naději zmaří zase právníci a soudci, kteří rozhodnou, že covid pasy jsou nepřípustné," dodal.

Do kolektivní imunity podle Grubhoffera přispívají i lidé, kteří byli nakažení před šesti až devíti měsíci. Podle Křupky je tato imunita po prodělání ale velmi variabilní a u některých nedostatečná.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/odbornici-imunita-po-ockovani-proti-covidu-zrejme-vydrzi-nejmene-rok/2056723



SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5047 kdy: Červen 29, 2021, 12:27:39 odpoledne »
Z hlediska takzvaného incidenčního čísla, tedy počtu potvrzených případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, je na tom už několik dní nejhůře Praha. K dnešku tam incidenční číslo stouplo na 19 nakažených na 100.000 obyvatel z předchozích 17. Ve všech ostatních krajích je incidenční číslo nižší než deset.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pokles-se-zastavil-pribylo-o-tretinu-vic-pripadu-nez-pred-tydnem/2058090

SoňaR

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5048 kdy: Červen 29, 2021, 07:36:06 odpoledne »
SZÚ: V Česku je potvrzeno 120 případů varianty delta, nově jedna lambda z Peru
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/szu-v-cesku-je-potvrzeno-120-pripadu-varianty-delta-nove-jedna-lambda-z-peru/2058386

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #5049 kdy: Červen 30, 2021, 10:00:18 dopoledne »
No konečně také nějaká rozumná země.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covidu-se-nezbavime-musime-s-nim-zit-zni-z-asie-168595
Snad k nám rozum také jednou dojde.

„Špatnou zprávou je, že covid-19 možná nikdy nezmizí. Dobrou zprávou je, že je možné s ním normálně žít. To znamená, že se covid-19 velmi pravděpodobně stane endemickým. Stejně jako chřipka bude i covid-19 nadále mutovat a přežívat v komunitě, většina těch, kteří se nakazí, se uzdraví, aniž by museli být hospitalizováni,“

A zde jsou originální články
https://www.straitstimes.com/singapore/singapore-preparing-road-map-for-living-with-covid-19
a
https://www.straitstimes.com/opinion/living-normally-with-covid-19
Je v nich jen obsáhleji napsané totéž, co je shrnuto v článku na Seznamu.