Autor Téma: epidemie  (Přečteno 253397 krát)

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2700 kdy: Listopad 22, 2020, 06:25:31 odpoledne »
U některých lidí způsobí strach to, že se snaží nebezpečí zlehčovat a popírat. Probíhá to podvědomě, proto si může daný srábek myslet, že je dokonce hrdina a bojovník za svobodu ;D.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2701 kdy: Listopad 22, 2020, 09:26:34 odpoledne »
roušky jsou na nic ?  :o

jo jo chrání lidi asi stejně jako kondom, cyklistické přilby, bezpečnostní pásy v autě, dětské autosedačky a omezování rychlosti.

Sakra ty jsi jako spadnul odkud ?
Proto věř a víra tvá.....já věřím a proto hadr nenosím ;)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2702 kdy: Listopad 22, 2020, 10:46:15 odpoledne »

konec

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2703 kdy: Listopad 23, 2020, 01:09:46 dopoledne »
Já bych to viděl takhle: každý člověk jednou umře.
V České republice každý den přirozeně umře 300 lidí.
Uvažujme logicky: Lidé se dožívají 75 let. To znamená, že každý rok umře každý 75. člověk.
To znamená, že za rok umře přirozeně 130 000 lidí v české republice. Jestliže tedy na Covid umřelo za uplynulý rok 3000 lidí, tak je to směšné, protože 130 000 lidí umřelo přirozeně.
Tedy pakliže považuji všechno, co není Covid, za přirozenou smrt.
Z logiky věci tedy opatření jen zbytečně ničí ekonomiku.
A to chce český stát zcela zbytečně nakoupit 5.5 milionu vakcín, které navíc ani nefungují.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2704 kdy: Listopad 23, 2020, 08:44:21 dopoledne »
Já bych to viděl takhle: každý člověk jednou umře.
V České republice každý den přirozeně umře 300 lidí.
Uvažujme logicky: Lidé se dožívají 75 let. To znamená, že každý rok umře každý 75. člověk.
To znamená, že za rok umře přirozeně 130 000 lidí v české republice.
Ta čísla jsou úplně mimo.
Takhle se to prostě nepočítá.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2705 kdy: Listopad 23, 2020, 08:57:48 dopoledne »

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2706 kdy: Listopad 23, 2020, 09:44:32 dopoledne »
Ta čísla jsou úplně mimo.
Čísla úplně mimo? Určitě?

- Diskutér  konec  odhaduje roční úmrtnost v ČR na 130 000 lidí.
- ČSÚ zjistil za prvé 2 měsíce 2020 počet 20 652 zemřelých, což je (podle ČSÚ) o 895 méně, než jaká jsou čísla pro stejné období roku 2019.

Tak si to vynásob a přijdeš k statisticky pravděpodobnému letošnímu číslu 129 282 zemřelých (bez navýšení covidem).   

Zdroj: https://www.czso.cz/csu/czso/v-prvnich-deviti-tydnech-roku-zemrelo-pres-20-tisic-lidi


Offline surv42

  • ***
  • Příspěvků: 36
Re: epidemie
« Odpověď #2707 kdy: Listopad 23, 2020, 10:44:33 dopoledne »

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2708 kdy: Listopad 23, 2020, 11:59:15 dopoledne »
jeden ze článků o letošních nadúmrtích je třeba zde:
https://www.idnes.cz/technet/veda/kolik-lidi-umira-na-covid-s-covidem-koronavirus-umrti-smrt-nadumrti-doziti.A201112_182341_veda_mla
neveřejné....to je právě ono. Proč jsou neveřejné, když všechna ostatní úmrtí jsou veřejná a třeba server seznam.cz se chlubí mrtvými každý den....i kdyby to byla pravda tak tohle skrývání pravdy dává prostor konspiracím a prohlubuje nedůvěru lidí ve vládu. Na stránkách ČSÚ taky stopli zveřejňování aktuálních statistik. Data tam jsou stará pomalu dva měsíce.

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2709 kdy: Listopad 23, 2020, 12:14:02 odpoledne »
Obzvlášť pikantní byla nedávná snaha místopředsedy české vlády o nastolení práva tutlat jakékoli informace v nouzovém stavu P:-/

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2710 kdy: Listopad 23, 2020, 12:25:22 odpoledne »
Jako o neveřejných datech se mluví o statistice Ministerstva vnitra - ta však není konečná a jako validovaný zdroj se berou až data Českého statistického úřadu. Data MV tedy mohou posloužit jako vodítko, oficiální jsou až data ČSÚ. V tom prostě problém nevidím. Odchylka nebude velká.

Že jsme silně nad průměrem v celkovém počtu úmrtí, zřejmě není sporu.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2711 kdy: Listopad 23, 2020, 12:34:55 odpoledne »
Jako o neveřejných datech se mluví o statistice Ministerstva vnitra - ta však není konečná a jako validovaný zdroj se berou až data Českého statistického úřadu. Data MV tedy mohou posloužit jako vodítko, oficiální jsou až data ČSÚ. V tom prostě problém nevidím. Odchylka nebude velká.

Že jsme silně nad průměrem v celkovém počtu úmrtí, zřejmě není sporu.
no já to právě vidím přesně naopak. Do poslední chvíle to vypadalo na průměr a podprůměr oproti ostatním letům. Nyní sice hází stovkama úmrtí denně ale není ani prokázáno, jestli CoVid je skutečně příčinou a i MZCR uvádí, že jakékoli úmrtí pozitivního člověka je úmrtí na CoVid a vzhledem k tomu, že podle těch jejich statistik je pozitivita vysoká....právě jediné porovnání grafů je skutečnou odpovědí, jenomže ty úzkostlivě tají a nouzový stav nesmyslně prodlužují, ačkoli se oháněli poklesem reprodukčního čísla, které je už dávno pod 0,8 a stejně chtějí zpřísňovat co jde. Nelze to tedy vnímat jinak, než jako prvek totality a úmyslné prodlužování nouzového stavu z důvodu aby se schvalovala kdejaká špína a byly co největší páky na lidi. Navíc zákaz vycházení po deváté nemá s ochranou zdraví nic společného. To samé zavírání obchodů v neděli.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2712 kdy: Listopad 23, 2020, 02:07:29 odpoledne »
Jo a ještě jedna úvaha, nad kterou se zamýšlím....za normálních okolností umírá +- 300 lidí denně. Na nebo s CoVidem je to kolem stovky, což odpovídá zhruba 30%. Když se podíváte zpětně na data o testech tam odpovídá pozitivita taky zhruba 30% provedených testů.....zkrátka 30% lidí ve společnosti je pozitivních ale neznamená to vůbec nic.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2713 kdy: Listopad 23, 2020, 02:48:20 odpoledne »
Je takový problém si ty informace dohledat? Od 23. října jsme se sedmidenním průměrem úmrtí stabilně přes 100, špičková hodnota průměru 201 4. listopadu, k pátku se stále držíme na 157 (poslední cca 2 dny se většinou dopňují o později nahlášené). Přes 150 jsme byli od 29. října. Tedy spíše 50 % navrch, nikoli 30 %.

A to jsou jen ti, kteří byli pozitivně testováni s odběrem za živa. Co vím od ženy, tak občas ten odběr prostě nestihli, nejdřív je třeba zajistit životní funkce a až potom se řeší potvrzení diagnózy. Pokud mezitím pacient zemře, laborka se stornuje, pokud ještě nezačala - stojí prachy a čas.
Podobně se vyjadřují i zdravotníci záchranek, že mají více infarktů, mrtvic a embolií než obvykle (covid napadá i cévní stěny a akceleruje tvorbu sraženin).

Holt ne všechny případy jsou v té statistice covid zemřelých. Ve statistice ČSÚ však nadúmrtí patrná jsou. Že se zveřejňuje až po validaci, neberu jako nějaké utajování. Ta metodika se používá roky...

Údaj o 30 % promoření odvozený od podílu na úmrtích, je chybná logická úvaha. Kdybychom měli 500 mrtvých denně, pak podle této logiky, by už muselo být promořeno 166 % populace  ;D

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2714 kdy: Listopad 23, 2020, 03:57:20 odpoledne »
a tyhle údaje dohledáváš kde? na ČSÚ jsem je nenašel. Na seznamu se uvádí jenom úmrtí s potvrzeným CoVidem ale nikde se nedočteš, kolik ten den zemřelo celkově. Poslední známé výstupy na stránkách ČSÚ právě ukazují na plus mínus běžný stav. Ono mohlo umřít 300+157 na Covid nebo taky 157 z 300 s pozitivním testem.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2715 kdy: Listopad 23, 2020, 04:53:25 odpoledne »
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/czech-republic/

ČSÚ data celkových úmrtí pak beru z výše odkazovaného článku na Technetu. Pro týden 19.-25.10. v grafu vidíme 3167 úmrtí, což je o 1088 více, než je dlouhodobý průměr pro tento týden (2079). V průměru tento týden tedy mělo umřít nějakých 297 lidí, ve skutečnosti však denní průměr stoupl na 452 lidí - o 155 lídí více každý den (152 % průměru).

Když posčítáme oficiální covid úmrtí za tento týden, dostaneme číslo 840 (104₊103+123+118+118+132+142) podle worldometers (podle MZCR pak po revizi ještě o 26 více - 866). Ve vzduchu tak máme ještě 248 (222) úmrtí, kde covid mohl a nemusel hrát roli.

Tak to bude ten případ 300 + N a s rezervou, bohužel :-/

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2716 kdy: Listopad 23, 2020, 05:07:13 odpoledne »
No a máme tu otázku, PROČ  ani WHO, ani EU, ba ani národní vlády se neobtěžují vydáním nějaké jednotné metodiky na výpočet toho a toho.

Nezpochybňuji čísla na worldonmeters, "jen" zpochybňuji čísla, ze kterých se vycházelo.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2717 kdy: Listopad 23, 2020, 05:32:25 odpoledne »
No a máme tu otázku, PROČ  ani WHO, ani EU, ba ani národní vlády se neobtěžují vydáním nějaké jednotné metodiky na výpočet toho a toho.

Nezpochybňuji čísla na worldonmeters, "jen" zpochybňuji čísla, ze kterých se vycházelo.
Mám to stejně, taky mám pochybnosti o zdroji. Oni to beztak převzali od nás a hádám ze stejného zdroje jako seznam.cz a jiné servery. Čísla vypadají dramaticky a zároveň politicky korektně ale vytržená ze souvislostí.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2718 kdy: Listopad 23, 2020, 05:38:49 odpoledne »
A kdo to sleduje dlouhodobě tak by se měl pozastavit například nad tím, proč se například po změně ministra zdravotnictví začali lidi uzdravovat po tisících a předtím to byly stovky. Logicky když je jeden den 15 000 nakažených tak za 14 dní by to samé číslo mělo být mínusové. Za další do čísel se započítávají i opakované testy. Další anomálie je počet propuštěných z nemocnic-propustí jich třeba několik stovek ale procentuelní obsazenost neklesne, pak je tu ta pofiderní definice úmrtí od mzcr. A za další mám své zdroje o obsazenosti nemocnic a realita je podle známých úplně jiná. Zkrátka mně to nepřesvědčuje.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2719 kdy: Listopad 23, 2020, 05:49:46 odpoledne »
Faktem je úmrtnost úplně mimo běžný rozptyl, korelace s Covid je zřejmá (teda pokud tu nemáme epidemii opravdu dobře maskovaných sebevražd), tak nevím co chcete ještě zpochybňovat. Jestli vám jde o to, jestli je u toho covidu "s" nebo "na", tak v případě nadúmrtí je to pouhé slovíčkaření.

A kdo to sleduje dlouhodobě tak by se měl pozastavit například nad tím, proč se například po změně ministra zdravotnictví začali lidi uzdravovat po tisících a předtím to byly stovky. Logicky když je jeden den 15 000 nakažených tak za 14 dní by to samé číslo mělo být mínusové. Za další do čísel se započítávají i opakované testy. Další anomálie je počet propuštěných z nemocnic-propustí jich třeba několik stovek ale procentuelní obsazenost neklesne, pak je tu ta pofiderní definice úmrtí od mzcr. A za další mám své zdroje o obsazenosti nemocnic a realita je podle známých úplně jiná. Zkrátka mně to nepřesvědčuje.

Ministr zdravotnictví se měnil přesně v době, kdy začaly zabírat opatření zavedená za bývalého ministra. Počty uzdravených se revidují třeba i skokově, podle toho, jak se stíhají zpracovávat data z hlášení lékařů - nic zvláštního. Jinak pokud jste měl nějaké příznaky a jste z toho venku za 14 dní a plně práceschopný, můžete být rád, není to pravidlem. Opakované testy se již nezapočítávají, viz MZCR (mimochodem, ty to procento pozitivních spíše snižovaly...). Že neklesne procentuální obsazenost je i dílem dané tím, že nemocnice si svá oddělení trochu přifoukly aby to stačily a postupně se vrací k normálním stavům - nevím jak jinde, ale v těch 2 nemocnicích z JMK, kde mi slouží rodina, to tak je.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2720 kdy: Listopad 23, 2020, 06:32:46 odpoledne »
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Tady to tak hrozně nevypadá. Nejvyšší rozdíl k posledním letům vidím v 39. týdnu a to je cca o 30 mrtvých denně více než jindy. Srovnejte to s rokem 2018. Ani jste se o tom nedozvěděli

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2721 kdy: Listopad 23, 2020, 06:42:30 odpoledne »
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Tady to tak hrozně nevypadá. Nejvyšší rozdíl k posledním letům vidím v 39. týdnu a to je cca o 30 mrtvých denně více než jindy. Srovnejte to s rokem 2018. Ani jste se o tom nedozvěděli
asi tomu nerozumím nebo se taky špatně dívám ale v tom grafu nevidím nic hrozného. Počty úmrtí oscilují kolem dlouhodobého průměru. A k těm nemocnicím: Tam je zásadní problém s opatřeními, díky kterým chybí personál ale to se zase točí kolem nesmyslných čísel.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2722 kdy: Listopad 23, 2020, 07:07:54 odpoledne »
Zase je fakt, že graf končí před 8 týdny a to byla čísla úmrtí s covidem o hodně menší. Uvidíme, až se usadí prach, jak to vlastně bylo.

Nalim

  • Host

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2724 kdy: Listopad 23, 2020, 08:16:32 odpoledne »
No a máme tu otázku, PROČ  ani WHO, ani EU, ba ani národní vlády se neobtěžují vydáním nějaké jednotné metodiky na výpočet toho a toho.

Nezpochybňuji čísla na worldonmeters, "jen" zpochybňuji čísla, ze kterých se vycházelo.
Tady je problém s tím, že každý stát si úmrtí počítá trochu jinak. Vytvořit metodiku na které by se všichni shodli by trvalo léta.
Jinak dát dohromady čísla dost trvá, surová data se musí čistit, kontrolovat kvůli duplicitám (klidně se může stát, že vám jedno úmrtí nahlásí  nemocnice i pitevna), převádět mez formáty, jindy vám přetížené pracoviště pošle výsledky za několik dní...

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2725 kdy: Listopad 23, 2020, 08:42:39 odpoledne »
Proč by WHO měla být neschopná vytvořit jednotnou metodiku vykazování toho a onoho? Leda že by opravdu nebyla ani nezávislá, ani nadnárodní "omg"

A že by v českém zdravotnictví levá ruka nevěděla, co dělá pravá? No potěš koště, vždyť nám jak správňácky společensky tolerovaní dealeři předepisují jedy, co v malém množství sice léčí - ale co v mezioborové kumulaci??

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2726 kdy: Listopad 23, 2020, 10:14:26 odpoledne »
roušky jsou na nic ?  :o

jo jo chrání lidi asi stejně jako kondom, cyklistické přilby, bezpečnostní pásy v autě, dětské autosedačky a omezování rychlosti.

Sakra ty jsi jako spadnul odkud ?

Více méně ano. Zde odkaz na aktuální studii
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/proti-vsem-noseni-rousky-nemelo-vliv-tvrdi-danska-studie-40343051#dop_ab_variant=0&dop_req_id=h7tWWMLXOS7-202011232057&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
V článku je odkaz na originální studii.

Mám souseda Cyrila Hoschla. A jedno z jeho dětí je holka. Původně byla zdravotní sestra, potom dostala rozum a vystudovala medicínu. Dnes snad lítá se záchranářským vrtulníkem v Alpách. A ta na základě své praxe tvrdí, že právě všechny tyhle nařízené ochranné prostředky zvyšují pocit lidí, že jsou chránění a lidé jsou proto méně opatrní a vznikají mnohem vážnější zranění. Sama přilbu na lyžích nebo na kole nepoužívá/odmítá a helmu si bere jen na motorku, a to proto, aby nedostala pokutu.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2727 kdy: Listopad 23, 2020, 11:14:53 odpoledne »

Mám souseda Cyrila Hoschla. A jedno z jeho dětí je holka. Původně byla zdravotní sestra, potom dostala rozum a vystudovala medicínu. Dnes snad lítá se záchranářským vrtulníkem v Alpách. A ta na základě své praxe tvrdí, že právě všechny tyhle nařízené ochranné prostředky zvyšují pocit lidí, že jsou chránění a lidé jsou proto méně opatrní a vznikají mnohem vážnější zranění. Sama přilbu na lyžích nebo na kole nepoužívá/odmítá a helmu si bere jen na motorku, a to proto, aby nedostala pokutu.
To mi připomíná slavnou historku z první světové války :  Vedení vojákům k uniformám přidalo helmy odolné proti granátům. Dopadlo to tak, že během pár týdnů začaly být vojenské nemocnice zahlcené zraněními hlavy.  Na vedení propukla panika a plánovalo se okamžité stažení helem, protože helmy zjevně způsobují zranění hlavy.
Naštěstí je lékaři upozornili, že  bez helm by skoro všichni ti vojáci v nemocnicích zemřeli a že prudce klesly počty padlých vojáků.

S těmi přilbami na lyžích a kolech se zaměňuje příčina s důsledkem. Ve skutečnosti je to tak, že většina lidí si  na riskantní kousky vezme víc bezpečnostního vybavení. Což je mimochodem chvályhodné.
Podobně je to s maskami. Když jdeme na místa plná lidí, vezmeme si masku. Když jdeme do lesa, masku si nevezmeme.

Částečně jde o záměnu příčiny a následku.
Nebo slavná historka o kondomech způsobujících AIDS a promiskuitu. V momentě, kdy se v populaci začne šířit pohlavní choroba, stoupne prodej kondomů, protože lidé se chtějí chránit.
Podobné je to s prostitutkami či vysoce promiskuitními lidmi.  Čím více má lepá děva(či lepý chlap) zákazníků/sexuálních partnerů, tím častěji chodí nakupovat kondomy.

Anebo příklad s kočárkem. Žena která kupuje kočárek většinou brzy porodí. Znamená to snad, že kočárky přivolávají porod?

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2728 kdy: Listopad 24, 2020, 07:32:44 dopoledne »
To s rouškama mám více méně v koroňákově desateru :) já právě čet testy různých typů roušek, začínaly materiálem, který snižoval propustnost o 0,6% až po nějakou super 16ti vrstvou (na tu se imho odkazuje i původní zpráva WHO),která měla účinnost až 26%. Háček je ale v tom, že takovou nikdo nemá, nebo pokud ano tak se v tom musí suprově dýchat....Osobně bych doporučil všem koroňákum strčit si na hlavu igelitovej pytel a na krku ho svázat lepenkou. To bude chránit docela dobře ;)

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2729 kdy: Listopad 24, 2020, 10:23:27 dopoledne »
Zde je rozsáhlejší rozhovor s Kristinou Höschlovou
https://docplayer.cz/190361599-Koronavirova-smrt-je-ferova-rouskova-hysterie-mi-prisla-absurdni-rika-zachranarka-hoschlova.html
kde od strany 6 v části "Zákazy nás připravují o spoustu krásného" vysvětluje, co si myslí o ochranných prostředcích a řekl bych, že tam i odpovídá na vaše protiargumenty.

To, co jsem napsal, jsem od ní slyšel v nějakém rozhovoru, který ale teď nemohu najít.

Pokud chceme dál diskutovat o helmách, měli bychom na to založit nové vlákno, například ve vybavení, protože tady ve vláknu o epidemii jsme OT. Případné diskuze se rád zúčastním, ale až někdy večer, protože za chvíli musím k soudu.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2730 kdy: Listopad 24, 2020, 11:27:45 dopoledne »
Zde je rozsáhlejší rozhovor s Kristinou Höschlovou
https://docplayer.cz/190361599-Koronavirova-smrt-je-ferova-rouskova-hysterie-mi-prisla-absurdni-rika-zachranarka-hoschlova.html
kde od strany 6 v části "Zákazy nás připravují o spoustu krásného" vysvětluje, co si myslí o ochranných prostředcích a řekl bych, že tam i odpovídá na vaše protiargumenty.

To, co jsem napsal, jsem od ní slyšel v nějakém rozhovoru, který ale teď nemohu najít.

Pokud chceme dál diskutovat o helmách, měli bychom na to založit nové vlákno, například ve vybavení, protože tady ve vláknu o epidemii jsme OT. Případné diskuze se rád zúčastním, ale až někdy večer, protože za chvíli musím k soudu.
To s tou helmou je mi docela blízká úvaha. Sám jezdím hodně na kole a můžu potvrdit, že helma mi skutečně překáží. Havně mi smáčkne po stranách nožičky brýlí a jak lehce rozhodí ohnisko tak vidím o něco hůř. Částečně nabourává i periferní vidění. Je fakt, že při pádu zachrání život ale zase díky absenci ochrany mám z pádu sakra respekt a neriskuju. Když vidím jak jezdí ti šmoulové v ochraných oblečcích, helmě a jiné.....tam si říkám jestli by přežili i v tom kdyby se vymlátili v té rychlosti.

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #2731 kdy: Listopad 24, 2020, 06:00:10 odpoledne »
Zde je rozsáhlejší rozhovor s Kristinou Höschlovou
https://docplayer.cz/190361599-Koronavirova-smrt-je-ferova-rouskova-hysterie-mi-prisla-absurdni-rika-zachranarka-hoschlova.html
kde od strany 6 v části "Zákazy nás připravují o spoustu krásného" vysvětluje, co si myslí o ochranných prostředcích a řekl bych, že tam i odpovídá na vaše protiargumenty.

To, co jsem napsal, jsem od ní slyšel v nějakém rozhovoru, který ale teď nemohu najít.

Pokud chceme dál diskutovat o helmách, měli bychom na to založit nové vlákno, například ve vybavení, protože tady ve vláknu o epidemii jsme OT. Případné diskuze se rád zúčastním, ale až někdy večer, protože za chvíli musím k soudu.
To s tou helmou je mi docela blízká úvaha. Sám jezdím hodně na kole a můžu potvrdit, že helma mi skutečně překáží. Havně mi smáčkne po stranách nožičky brýlí a jak lehce rozhodí ohnisko tak vidím o něco hůř. Částečně nabourává i periferní vidění. Je fakt, že při pádu zachrání život ale zase díky absenci ochrany mám z pádu sakra respekt a neriskuju. Když vidím jak jezdí ti šmoulové v ochraných oblečcích, helmě a jiné.....tam si říkám jestli by přežili i v tom kdyby se vymlátili v té rychlosti.

Též prosím o založení vlákna někde mimo.
Na kole helmu nosím tak nějak automaticky a jsem rád, neboť letos v létě na mě spadla dopravní značka hranou plechu na helmu... prostě fail, co je absurdní, sesadilo mě to a bez helmy bych měl lebku minimálně slušně naprasklou. Druhá věc je ten pocit alibismu, "mám ochranu, nemůže se nic stát", ale to je o tom, jak to má daný občan srovnáno v hlavě...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2732 kdy: Listopad 25, 2020, 05:52:18 odpoledne »
Zase je fakt, že graf končí před 8 týdny a to byla čísla úmrtí s covidem o hodně menší. Uvidíme, až se usadí prach, jak to vlastně bylo.
Tak 42. týden v grafu už nevypadá tak optimisticky.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2733 kdy: Listopad 26, 2020, 08:14:40 dopoledne »
No ono kdo ví jak to je, oni v to sami nemají jasno: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/umiraji-lide-na-covid-nebo-s-covidem-resort-po-mesicich-zverejnil-data-o-umrtnosti-40343315?fbclid=IwAR2FUTSZGN_setBq7P-NQmgkkCTn0sO7DuBOu7gEuH1Zkz8EQsftRxVlGwg osobně bych se nedivil, kdyby většina umřela na zanedbanou péči kvůli CoVidiocii. Od března se ordinovalo zásadně po telefonu a kdo neměl CoVid, jako by neexistoval (osobní zkušenost).

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2734 kdy: Listopad 26, 2020, 09:06:52 dopoledne »
Pak bych doporučil změnit lékaře.

Mí rodiče zatím nebyli odbyti s žádným vyšetřením nebo zákrokem, otec byl i teď v pondělí na urologií na preventivce (prostata...). Já jsem také mezitím byl 2x u zubaře, korunku mi dělal před měsícem, dnes jdu na alergologii na pravidelne vyšetření. Dětská lékařka nám také pořád ordinuje. U ženy v nemocnici akutní péče (chirda₊interna) také stále funguje, i když z důvodu nákazy personálu museli sloučit oddělení, aby péči udrželi zbývajícími kapacitami a mají sakra co dělat.

Takže přisuzovat většinu úmrtí zanedbané péči je minimálně nelogické a založené na ignoraci faktů. Pár takových jistě bude a můžete je hledat v těch nadůmrtích, kde covid potvrzen nebyl - nezanedbatelná rezerva tam je, jak jsme si minule spočítali.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2735 kdy: Listopad 26, 2020, 09:16:45 dopoledne »
Asi jo protože u nás absolutní nezájem. Jediná starost doktorů je, aby k nim člověk náhodou nešel. Po telefonu vystaví Erecept na cokoli, co budeš  chtít. Možná by to stálo za to využít a doplnit do výbavy nějaké léky pro případ nouze, co jsou na předpis :)

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2736 kdy: Listopad 26, 2020, 10:29:39 dopoledne »
Já naštěstí patřím k těm, kdo nemá důvod si na doktory stěžovat, a to jsem přivandrovalej, tedy bez známostí.

S radostí pozoruju, jak jsou teď čekárny většinou (ale jo, vyjímky se najdou) skoro prázdné.

U praktických lékařů/zubařů hodně záleží na tom, kolik si nabere pacientů, jak drahý nájem za svoji ordinaci platí, a také kolik si hodlá vydělat. Kde jsou tyhle vzájemné poměry v pohodě, tam je i doktor v poho, a tím i pacient. Výslovně jsem tohle pnutí pociťoval u svého dřívějšího obvoďáka, než jsme se přestěhovali, oproti stavu tady.

Ideální je např., když 2 zubaři sdílejí společnou ordinaci - jeden dopoledne, druhý odpoledne, ob den na střídačku. Náklady na drahé vybavení i na nájem se rázem půlí, a pacienti mohou k zubaři od rána doslova do večera. A doktoři buď mají prodloužený víkend PÁ, SO, NE, a nebo si přivydělávají pohotovostmi ve špitálech, což je úžasné pro všechny.
 

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2737 kdy: Listopad 28, 2020, 03:05:58 odpoledne »
K debatě ohledně počtu mrtvých.

Už jsme téměř na konci roku. Proč si nepočkáte na oficiální statistiku očištěných čísel?
Předpokládám, když je epidemie, že nějaká nadúmrtí asi budou.

Z toho, co se ví, COVID-19 ale asi žádný velký zabiják nebude.
https://www.echo24.cz/a/Sc9xi/covid-jako-pricina-smrti-statistici-zverejnili-realna-cisla
Když je na tom někdo zdravotně špatně, covid ho přesune mezi mrtvé stejně dobře jako jakákoliv jiná viróza, chřipka nebo silnější nachlazení, kvůli kterým se celá společnost nezavírá.

Ale mezi lékaři se potichu říká, že to vypadá, že v umírání na covid budou velké rozdíly mezi velkými a malými nemocnicemi. Příslušné statistiky ještě nejsou hotové a možná ani nebudou zveřejněné, ale nemocnice by se k nim měly dostat. Prý to vypadá, že v malých nemocnicích se na covid umíralo mnohem více než ve velkých špitálech. To není žádné obviňování lékařů. Jen malé nemocnice, které v klidných dobách všechny vážnější případy posílaly do velkých špitálů, asi neměly zkušenosti s těžkými stavy a část pacientů nepřežila.
Pro preppery, pokud by to platilo, dle mého názoru, mělo vyplývat, že v případě podobné epidemie jako je covid, by asi bylo lepší se přemístit do zázemí někde v dosahu velké nemocnice, kde bude dosažitelnější kvalitní péče.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2738 kdy: Listopad 28, 2020, 04:02:23 odpoledne »
Zde je článek od imunologa Jaroslava Svobody, kde vysvětluje reinfekce koronaviru SARS-CoV-2 u lidí
https://www.echo24.cz/a/S9Vtn/imunolog-svoboda-a-otazka-zda-vznika-po-infekci-novym-koronavirem-efektivni-imunita]https://www.echo24.cz/a/S9Vtn/imunolog-svoboda-a-otazka-zda-vznika-po-infekci-novym-koronavirem-efektivni-imunita[/url]

Článek je na moje znalosti docela dost odborný, ale snad to nejhlavnější se z něj dá pochopit.

Několik citací z článku:
"Vysvětlení těchto ojedinělých případů je jednoduché a spíš bych se divil, kdyby k nim nedocházelo, ač je to smutné. V každém biologickém systému se setkáváme v určité míře s chybami. V imunitním systému jsou velmi časté imunodeficity, tj. poruchy jedné jediné reakce či funkce. ... Proto i reinfekce novým koronavirem SARS-CoV-2 je pouze výjimkou potvrzující základní imunologické pravidlo, přičemž zde nehrají roli protilátky, ale především porucha T buněčné specifické, tj. adaptivní, imunity."

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2739 kdy: Listopad 28, 2020, 05:16:36 odpoledne »
A tohle mi přijde výborný rozhovor s imunologem Jiřím Šinkorou
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/104028/imunolog-v-tele-mame-klice-nici-covid-i-rakovinu-a-muzou-za-smrtnost-viru-protilatky-nejsou-ukazatel-nemoci.html
nejen o koronaviru, ale obecně o lidském imunitním systému. Tohle stojí za poslechnutí.

Pokusím se v krátkosti shrnout, co se v rozhovoru také probírá:
Imunitní systém je tvořený spoustou složitých věcí, ale princip je ten, že když do těla přijde nějaký vir, imunitní systém se musí naučit, že je to špatné a že to má zničit. O tomto rozpoznání mluví jako o klíči. Tyto klíče si nejlépe vytváří mladý člověk - dítě a mladý dospělý a tato schopnost může vydržet až do padesáti let (potom asi zaniká, protože se člověk stává evolučně bezcenným). Proto čínskému viru dobře odolávají děti a lidé v produktivním věku, protože i když přijde nový vir - čínský virus, imunitní systém se to naučí rozpoznávat a ničit. Ale staří lidé tuto schopnost už nemají a musí se jim protilátky dodat uměle. Tyto vytvořené klíče si člověk zachovává (adaptivní imunita). A probírají spousta dalších věcí.

Rozhovor mi přišel velmi zajímavý a podnětný.

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2710
Re: epidemie
« Odpověď #2740 kdy: Listopad 28, 2020, 10:23:50 odpoledne »
Polícia SR upozorňuje na šírenie informácie o tom, že vláda SR chce rozdávať potraviny na prídel, banky zmrazia „časť finančnej hotovosti na účtoch“ a ten, kto sa bude chcieť k peniazom dostať, sa bude musieť dať zaočkovať. Polícia SR o tom informovala na stránke Hoaxy a podvody na sociálnej sieti s tým, že hoax sa objavil ako komentár.

Istá Andrea mala informovať osobu na sociálnej sieti, že z dvoch zdrojov blízkych Ústrednému krízovému štábu má informácie, že vláda pripravuje na budúci rok potravinové lístky, pričom potraviny budú len na prídel. Okrem toho majú banky zmraziť časť finančnej hotovosti na účtoch, či dokonca očkovanie má byť podmienkou k tomu, aby sa mohli ľudia dostať k svojim peniazom na účte.

Polícia tieto informácie označila za hoax:

„Nie sú žiadne dostupné informácie o potravinách na prídel, či potravinovej kríze. Ústredný krízový štáb sa aj v minulosti viackrát vyjadril, že aj v prípade extrémne zlej epidemiologickej situácie budú obchody či lekárne otvorené,“ vysvetľuje polícia.

Zároveň pripomenula, že minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) sa vyjadril, že očkovanie proti ochoreniu COVID-19 povinné nebude. Premiér Matovič sa však už nechal počuť, že neočkovaní predsalen budú musieť byť nejakým spôsobom znevýhodnení, aby sa nekrivdilo tým, čo sú „zodpovední“ a nechajú sa zaočkovať. Použil pritom silné slová ako slobodné šírenie vírusu, za ktoré podľa neho bojujú tí, čo sa zaočkovať nedajú.

Pod statusom polície o hoaxe sa však rozvinula debata ľudí, ktorý už takéto informácie ani nevnímajú ako falošné správy ale ako možný scenár budúcnosti.


https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/854785372015998


zdroj:  https://www.hlavnespravy.sk/policia-upozornuje-na-hoax-o-vladnych-opatreniach-ktore-chcu-zaviest-rozdavanie-potravin-na-pridel/2361214
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2741 kdy: Listopad 29, 2020, 09:10:16 dopoledne »

Jasně že na neposlušný se nějak došlápně. Že je to nepovinný říct musí, protože je ta demokracie přece. Jasně že neřeknou že si pak bez propustky nedojde ani na wc.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2742 kdy: Listopad 29, 2020, 10:03:08 dopoledne »
CoVidiocii bych osobně vládě za zlé neměl (touha po moci je ve vládnoucích zakořeněna od nepaměti) ale spíš mně udivuje jak jim lidi všechno žerou a naopak chtějí ještě dobrovolně na sobě zpřísňovat a ukrojit si co nejvíc svobod (viz můj příspěvek o koroňácích). Jsme národ sebemrskačů, čili si to zasloužíme. Já se například k velkému zděšení včera dozvěděl, že ze všech míst u nás, kam se normálně mohlo, člověk si tam moh svobodně dělat vše udělali během CoVidiocie přírodní rezervaci, vše prošlo v klídku na pozadí CoVidiocie. Místní budou dost čumět až CoVidiocie opadne a oni zjisti, že dostanou flastr i za to, že půjdou na houby do míst, kam celé roky svobodně mohli. O konci všech aktivit typu airsoft, srazy voj. techniky apod. ani nemluvě. Do televize pustěj nějakýho důchodce, co na kyslíku lape do dechu, řekne jak je to hrozný a národ začne masově zahazovat svobody. Tuhle debilitu mi vážně rozum nebere.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2743 kdy: Listopad 30, 2020, 01:28:36 odpoledne »

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: epidemie
« Odpověď #2744 kdy: Listopad 30, 2020, 06:41:54 odpoledne »

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2745 kdy: Prosinec 04, 2020, 11:27:23 dopoledne »

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: epidemie
« Odpověď #2746 kdy: Prosinec 04, 2020, 12:19:15 odpoledne »
Pokud se objeví další epidemie. Tak jak myslíte, že se zachovaji vlády a lidi? Člověk se musí radovat, že tahle epidemie je tak lehká. Pokud by to byla účinější, tak by většina už dávno umřela.


A dotaz: Necháte se očkovat?

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #2747 kdy: Prosinec 04, 2020, 02:45:45 odpoledne »
Pokud se objeví další epidemie. Tak jak myslíte, že se zachovaji vlády a lidi? Člověk se musí radovat, že tahle epidemie je tak lehká. Pokud by to byla účinější, tak by většina už dávno umřela.


A dotaz: Necháte se očkovat?

Těžko simulovat co bude až bude něco podobně globálního, pokud něco přijde třeba za dva roky, tak doufám že si to lidi budou pamatovat a bude repete stavu s využitím alespoň části nových zkušeností. Ovšem půjde o to, zda bude povaha globálního problému podobná, či výrazně odlišná. Pakliže bude mezera mezi událostmi třeba 15 let, tak už budou jen povídačky a selektivné paměť u lidí zlikviduje i ten mizerný zbyteček návyků co stihli pobrat nyní. Můj, nic neříkající názor. Troška pokory k přírodě a okolí a připravenosti na nenadálé situace by společnosti prospěla...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2748 kdy: Prosinec 04, 2020, 04:29:23 odpoledne »
Očkovat. Čím? Trochu specifikuj otázku 😄
Čínská vakcína na mě působí mnohem seriózněji než ty super truper západní...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2749 kdy: Prosinec 04, 2020, 05:25:59 odpoledne »
Neřekl bych - Tvůj názor vychází ze zdravého rozumu.
Ostatně i Bureš už veřejně vyhlásil, že on se očkovat rozhodně nenechá.
Po netu kolují informace, že vakcína je vyráběna mj. z mrtvých lidských plodů - vědecky řečeno.
A na plnou hubu řečeno: kdo si nechá do těla vpíchnout roztok z mrtvolky?