Autor Téma: epidemie  (Přečteno 253424 krát)

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #2100 kdy: Březen 23, 2020, 08:11:58 odpoledne »
Ten projev je strašný  :-\

Offline Sugar

  • ***
  • Příspěvků: 10
Re: epidemie
« Odpověď #2101 kdy: Březen 23, 2020, 08:16:00 odpoledne »
Ten projev je strašný  :-\

Jako robot :D Ale pro slabší povahy to bude stačit, aby ho obdivovali  P:-/

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2102 kdy: Březen 23, 2020, 08:19:21 odpoledne »
Robot by to zvládl líp, tomu se emoce aspoň dají naprogramovat  :P
Čaputové to věřím, jemu věřím, že si potřebuje vylepšit image po tiskovkách...

Offline Wolverine

  • ***
  • Příspěvků: 55
Re: epidemie
« Odpověď #2103 kdy: Březen 23, 2020, 08:24:08 odpoledne »
Premiér dle svých slov myslí na seniory a psychicky náročnou situaci, v níž se v současnosti ocitají. „Dávejte na sebe pozor, potřebujeme vás,“ apeloval Babiš.

No bodejť by je nepotřeboval, nejtvrdší jádro jeho voličů. Ten projev je krásným důkazem toho, jak Babiš ztrácí důvěru jeho podporovatelů, a proto bylo potřeba trochu zahrát na city. Pro normálního průměrně inteligentního a samostatně smýšlejícího člověka naprosto zbytečný projev.

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2104 kdy: Březen 23, 2020, 08:33:32 odpoledne »
Náhodou, 1 s hvězdičkou pro jeho PR poradce, projev = perfect :rose:
Akorát tentokrát neměl kravatu uprostřed výstřihu saka, tak pro vizážisty/tky napomenutí "omg"
Za mě:
Obsah:  ::!
Umělecký dojem :rose:
Ten pateronásobný Axelpausen ale perfektní f-)
 

Offline Country men

  • ***
  • Příspěvků: 56
  • PŘIPRAVEN VŽDY A NA VŠE
Re: epidemie
« Odpověď #2105 kdy: Březen 23, 2020, 08:46:41 odpoledne »
Nemyslím si, že premiér něco ztrácí ba naopak. Jeho PR je promyšlené a pro hodně lidí důvěryhodné. Nejsem jeho fanoušek - nejsem fanoušek žádného politika, ale myslím si že člověk na místě premiéra jako je Babiš, který si dokáže postavit hlavu a jít " proti zdi" v době kdy by  ostatní  kapitulovali je tím, koho jsme na místě předsedy vlády již dlouho neměli a tím vytřel zrak opozici.

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: epidemie
« Odpověď #2106 kdy: Březen 23, 2020, 09:48:42 odpoledne »
Já slyšel že nejsou k mání. Ne že se nevyrábí. Jinak jestli někomu chybí gel na ruce, v globusu teď v akci Pepo gel. Litr za 69 Kč.
Pepo gel? Nemyslíš doufám podpalovač? Tenhle podpalovač?
Pokud ano, tak se omlouvám za napsání naplno, ale jsi debil. Tohle svinstvo ti naruší pokožku tak, že to bude brána otevřená pro všechny viry. Bavil jsem se se svým otcem, který byl celý život chemik a říkal, že to je absolutní hovadina i kdyby tam nebyla ta značka, že to je dráždivá chemická látka.
Používat tohle jako dezinfekci ti nepomůže. Leda tak ti to pomůže do hrobu, protože to tvoji šanci na nakažení se výrazně zvýší.

Lidi mějte proboha rozum. Ty značky na tom nejsou pro srandu králíkům.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2710
Re: epidemie
« Odpověď #2107 kdy: Březen 23, 2020, 10:46:48 odpoledne »
Pepo gel je určený na podpaľovanie niekde v krbe a tak podobne. Nie na dezinfekciu rúk alebo iných častí tela !!!
Pred použitím na iný účel ako je tento výrobok určený si prosím prečítajte KARTU BEZPEČNOSTNÝCH ÚDAJOV podľa nariadenia Európskeho parlamentu a RADY (ES) č. 1907/2006 (REACH) v znení zmien a doplnení

https://www.hornbach.sk/data/shop/D04/001/780/491/300/254/8181902_Doc_04_SK_20180111172619.pdf
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2108 kdy: Březen 23, 2020, 11:26:43 odpoledne »
Koronavirus přežil v kajutách výletních lodí i 17 dní poté, co je cestující opustili. Studii, která zkoumá ohniska Covid-19 na lodi Diamond Princess v Japonsku a na Grand Princess v Kalifornii, zveřejnilo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. (deník N)

Tak to je drsné,  počítali jsme tu raděj s devíti dny, oproti doporučovaným třem, a ono je to dvakrát tolik  :o

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2109 kdy: Březen 24, 2020, 06:45:26 dopoledne »
Záleží kde to brali. V běžné kajutě nebo někde v chladu, tmě a relativním vlhku (pak se tvoří kondenzát)?

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: epidemie
« Odpověď #2110 kdy: Březen 24, 2020, 08:59:09 dopoledne »
V Číně to jde zase nahoru.to znamená že naše hranice ale i jiné se jen tak neotevrou.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #2111 kdy: Březen 24, 2020, 10:25:34 dopoledne »
Kdepak, pan premiér to včera zkusil s projevem, ale neklaplo to. Hrad a pan Kelner si ho mažou na chleba.

https://tn.nova.cz/clanek/vir-sem-zavlekli-lyzari-rekl-babis-on-sam-ale-karantenu-po-navratu-neresil.html

“Jako každý rok v únoru na lyžích ve Francii. Přeju krásnou neděli vám všem,“ chlubil se na svém facebooku fotkou z dovolené. Vracel se 16. února, kdy byly ve stejném horském středisku už potvrzené první nákazy virem."

Prostě si jen počkali na jeho protitah a vzápětí mu dali zase herdu. Z tohoto nakonec vyjde pan premiér jako poražený a už je jasné, kdo vymyslel panu Hamáčkovi ten svetr. Ten kdo má peníze, aby zaplatil kvalitní PR team. Pozice Číny v ČR po tomhle extrémně posílí. Stejně jako v Srbsku, jen toho bude dosaženo jinými metodami.

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2112 kdy: Březen 24, 2020, 10:26:19 dopoledne »
Zase jejich hygienické standardy kulhají na všechny 4, takže nějaká naděje tu je...

Offline stepan-hawk

  • Moderuje
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re: epidemie
« Odpověď #2113 kdy: Březen 24, 2020, 10:32:18 dopoledne »
Kdepak, pan premiér to včera zkusil s projevem, ale neklaplo to. Hrad a pan Kelner si ho mažou na chleba.

https://tn.nova.cz/clanek/vir-sem-zavlekli-lyzari-rekl-babis-on-sam-ale-karantenu-po-navratu-neresil.html

“Jako každý rok v únoru na lyžích ve Francii. Přeju krásnou neděli vám všem,“ chlubil se na svém facebooku fotkou z dovolené. Vracel se 16. února, kdy byly ve stejném horském středisku už potvrzené první nákazy virem."

Prostě si jen počkali na jeho protitah a vzápětí mu dali zase herdu. Z tohoto nakonec vyjde pan premiér jako poražený a už je jasné, kdo vymyslel panu Hamáčkovi ten svetr. Ten kdo má peníze, aby zaplatil kvalitní PR team. Pozice Číny v ČR po tomhle extrémně posílí. Stejně jako v Srbsku, jen toho bude dosaženo jinými metodami.

V té době ale žádná karanténa nebyla ani pro Itálii, kde to bylo rozjeté mnohem více. Takže mazání na chleba poněkud nechápu. Spíše je dotyčný prudil a manipuluje s fakty. Nebo čeká, že premiér bude dělat o tři řády více, než zbytek republiky? :) V době, kdy se Babiš vracel, nebylo tuším ještě ani varování pro Itáli. Natož pro Francii. Takže  nevidím, co by Babiš udělal špatně.

Jen pro jistotu: Nevolil jsem ho a nejspíše nikdy volit nebudu. Ale v téhle chvíli se mmi zdá, že dělá opatření mnohem razantnější a tím leší než všude okolo. Takže navážení do něj mi přijde jako hloupost těch, kdo se do něj navážejí. Omlouvám se, za napsání naplno.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #2114 kdy: Březen 24, 2020, 11:06:16 dopoledne »
Dívej se na to trochu s odstupem - z perspektivy pozorování boje o moc, který tady zuří, s cílem se připravit na výsledek. "Proevropský" Andrej Babiš má reálně jediného soupěře a tím je "provýchodní prezident Zeman". V tuhle chvíli Andrej Babiš dostává jednu tvrdou ránu za druhou a prohrává. Ještě ale nezazněl závěrečný gong. V každém případě, svět se po koronaviru změní.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #2115 kdy: Březen 24, 2020, 11:22:47 dopoledne »
Tak jak se s odstupem pár dní dívám na vývoj okolo epidemie.....Začnu projevy prezidenta a premiera a připomínám, že jde o můj subjektivní dojem, který nikomu nevnucuji....pan prezident je již evidentně za zenitem své politické kariery a v tuto chvíli zemi ve výsledku škodí. Jeho projev byl propagací Číny, hledáním problémů, urážením opozice a přišel pozdě....a s ničím uklidňujícím, navíc já opravdu nevím, kdo by mu cokolic mohl věřit, ale to může být způsobeno mou averzí k naprosto amorálnímu charakteru...projev premiéra naproti tomu byl prakticky bez chyby a bylo vidět, že jej sestavili profesionálové a premiér se jej při čtení držel....bylo v něm, co je dnes třeba na vládní úrovni pronášet. Jiná věc je, kdo tomu po těch jeho veletočích bude věřit....ale svou roli tentokrát odehrál dobře.

Ukazuje se, že křivka nakažených se zplošťuje a tvrdá opatření se začínají projevovat. Musíme vytrvat a být i nadále disciplinovaní, aby se trend znovu neobrátil...Ale i ta Itálie je zřejmě v kulminaci....jen ty počty mrtvých jsou zcela jiné...Anglie si uvědomila roskantnost své strategie a premiér zatáhl za ruční brzdu...ale již mají stovky mrtvých a proti nám to udělali pozdě. Jejich zdravotní systém není vzhledem k poštu potenciálních pacientů tak robustní a bude snáze zahlcen. Na druhou stranu asi počítají že mají mladší věkovou strukturu obyvatelstava a cca o 5% méně početnou nejrizikovější věkovou skupinu....Přesto to tam může vypadat za měsíc podobně jako ve Španělsku...

Záchranná opatření ministryně financí jsou asi správná a zřejmě přišla i včas....ale připadají mě strašně komplikovaná. Na tiskovce jsem poslouchal o 5 verzích podle toho, jak se kdo do problémů dostal a jakou tedy stát ponese spoluúčast....podle mě je to nepřehledné a roste prostor pro spekulaci...chytráci si spočítají, co je pro ně nejvýhodnější a budou se snažit spadat do této varianty. Drobní a nejvýce zranitelní živnostníci a podnikatelé zase budou mít problém se v tom orientovat a včas se přihlásit do příslušného programu...

Jsem rád, že se zatím nevyrojili zprávy o rostoucím domácím psychickém a fyzickém násilí....lidé jsou doma a tráví spolu více času a ve stresující situaci....neví zda neonemocní, nepřijdou o práci, nezbankrotuje jejich firma....takže se zdá, že pandemie probouzí i lidskou solidaritu a občanskou soudržnost....a to je přijemné zjištění.

Nastane propad hospodářství, propad ve školství, otřes ve zdravotnictví....ale zdá se, že by to mohlo pohnout od manry ekonomického růstu k mantře společenské stability....i ta je podmíněna fungující ekonomikou, ale přeci jen ne za každou cenu.

Poslouchal jsem i optimistického Tomáše Sedláčka...a buhužel nesdílím jeho optistickou vizi dále se globalizující EU...za mě EU v době pandemie prokázala nerozhodnost (podobně jako WHO), nedokázala včas zareagovat jednotným postupem a ani vzájemná solidarita nebyla ukázková....národní zájmy převážily a každá země jednala a jedná sama za sebe. Je to reálný obraz toho, jakou nafouklou bublinu EU dnes představuje...tisíce úředníků, diplomatů, direktiv nedovedou účinně zajistit bezpečnost EU v době ohrožení...migranti, hranice, pandemie, ekonomika....což znamená, že je třeba nejprve se vrátit na úroveň vzájemného obchodu možná dokonce i národních měn do stavu Evropského společenství a dálší globalizaci provádět na základě vzájemného vývoje a nikoliv politickým rozhodnutím lidí, kteří rozhodovat v krizi neumí a neumí vyvodit ani vlastní odpověednost. Realita dneška usvědčuje koncepci jednotné Evropy z naivity a idealismu....až pandemie odezní, budou se státy EU vzájemně rvát o turisty, zakázky, aby zachránili svůj vlastní byznys a ekonomiku....kde pak bude za jednotná EU??? Neboli koronavirus je zatěžkávací zkouškou systému a dává příležitost k jeho přerodu a obnově.

Offline surv42

  • ***
  • Příspěvků: 36
Re: epidemie
« Odpověď #2116 kdy: Březen 24, 2020, 11:44:38 dopoledne »
myslím, že se uleví i přírodě, když některé fabriky aspoň dočasně zavřou nebo zpomalí výrobu a snad taky ubude řepkových polí, viděla bych to jako logický krok, aby země byla víc soběstačná.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #2117 kdy: Březen 24, 2020, 04:17:58 odpoledne »
Pomalu avízovaná kampaň "kus hadru na obličeji je super", se právě rozjela naplno.

Lidé mají nosit roušky, respirátory jsou nežádoucí.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/tiskova-konference-po-jednani-ustredniho-krizoveho-stabu-40317898

„Je nežádoucí, aby obyvatelstvo používalo respirátory, které mají ventil. Chceme, aby obyvatelstvo nevylučovalo virus do okolí,” uvedl s tím, lidé, kteří nosí respirátor by si přes něj měli dát roušku. Respirátory s ventilem totiž chrání nositele, ale pokud jej nosí nemocný člověk, jeho okolí chráněno není, neboť výdechový ventil vzduch nefiltruje.

Ale ruku na srdce, který "čtenář" Novinek, čte víc, než nadpis?


Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #2118 kdy: Březen 24, 2020, 04:26:41 odpoledne »
Přesně, titulek je zavádějící, poplašná zpráva to asi není, ale nepotřebuju aby mě hejtili lidi když už budu muset dojet pro léky sousedovi. Na druhou stranu, roušku navrch dám a je klid...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2119 kdy: Březen 24, 2020, 04:59:37 odpoledne »
Pražská Nemocnice Na Bulovce má první dva případy nákazy koronavirem u personálu. Nemoc Covid-19 byla potvrzena u lékaře z ortopedie a zdravotní sestry z neurologie.

Podíl zdravotníků mezi nakaženými ve Španělsku je 14 %. Podle údajů předložených šéfem zdravotnické pohotovosti Fernanda Simona je z celkového počtu 39 673 potvrzených případů asi 5400 zdravotníků.

Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Německu vzrostl za jeden den o 4 764.
Celkem je tak v zemi 27 436 potvrzených nakažených. Nákaze od včerejška podlehlo 28 lidí, celkem tak už v zemi na nemoc Covid-19 zemřelo 114 lidí.

Z rozhovoru s lékařem českého původu v Británii (ne všechno je tam růžové, ale z péče o děti lékařů by si ČR mohla vzít příklad):
Přestože školy, družiny a školky zavřely, pro nás, co pracujeme v nemocnici, vše funguje dál. Máme dvě malé dcery a ty dále chodí normálně do školy. I když tam teď dětí je méně než učitelů. Dostanou tam snídani, oběd, hrají si na počítači.
Například mladší dcera Sofie chodí do družiny pouze s jednou další holčičkou. Kdybychom prý potřebovali, jsou schopni zajistit péči o naše děti i přes noc.


Dvě třetiny indických obyvatel se kvůli epidemii nového typu koronaviru ocitne v karanténě po rozšíření přísných opatření do 30 z celkem 37 indických států, a to včetně měst jako Nové Dillí, Mumbaj, Bengalúr nebo Kalkata, uvádí CNN. V druhé nejlidnatější zemi světa je potvrzeno 500 případů nákazy koronavirem a 9 obětí onemocnění.

Deník N, Český rozhlas, ČT 24

aladin38

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2120 kdy: Březen 24, 2020, 05:00:02 odpoledne »
Ohledně respirátoru s ventilem, tak mě napadlo je to v usnesení vlády. Není.
Pouze je tam uvedeno, že respirátor,šály,roušky atd. Takže asi tak....
Respirátor s výdechovým ventilem funguje na bázi elektrostatiky.

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #2121 kdy: Březen 24, 2020, 05:16:25 odpoledne »
Ohledně respirátoru s ventilem, tak mě napadlo je to v usnesení vlády. Není.
Pouze je tam uvedeno, že respirátor,šály,roušky atd. Takže asi tak....
Respirátor s výdechovým ventilem funguje na bázi elektrostatiky.

Domnívám se že se nejedná o elektrostatiku, ale o diferenciální tlak, co jsem se zatím setkal, tak jsou membrány/ventilky z pryže či podobného materiálu. Výdech pustí vlastní deformací, nulový rozdíl tlaků je zavřeno, při nádechu se opírá o mřížku a těsní...
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #2122 kdy: Březen 24, 2020, 05:23:16 odpoledne »
Tak v tom zda nosit respirátor nebo ne mám absolutní jasno.....jelikož mě poskytuje vyšší úroveň ochrany (používám ffp3), tak jej jednoznačně preferuji. Pořídil jsem si jej z vlastních prostředků a to v době, kdy tuto možnost měl každý. Ale abych nedráždil systém a méně připravené spoluobčany, klidně si přes to natáhnu i tu roušku, alespoň mi bude chránit choulostivou membránu ventilu.....a také abych případně vir nevydechoval....s tím problém nemám a ostatně to již i pár dní dělám. Jelikož je těchto respirátorů stále nedostatek a jak to tak vypadá i nadále bude, jsou přednostně přidělovány vládě, úředníkům a zdravotníkům....nad tím systémem již trošku kroutím hlavou, protože nyní je absolutní prioritou zdravotníci na infekcích, JIPkách a záchranáři....oproti úřednictvu jsou obtížně nahraditelní...ba i ti zubaři, kteří většinou spadají do starší věkové skupiny by měli mít přednost....

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: epidemie
« Odpověď #2123 kdy: Březen 24, 2020, 05:31:25 odpoledne »
Takže dneska je nežádoucí nosit respirátory, zítra je budou chtít odevzdat, když už je nepotřebujeme.  >:(

Nikdo mě nedonutí chodit pouze s rouškou. Mám na starosti 5 lidí 70+ a jsem jediná z rodiny, kdo chodí ven. Rozhodně nebudu riskovat.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2124 kdy: Březen 24, 2020, 05:34:44 odpoledne »
Od té doby, co se rozneslo že Chlorochin možná léčí Koronavirus, se začínají množit případy otrav Chlorochinem.
Chlorochin je hodně nebezpečný lék, a měl by být užíván pod dohledem lékaře.

Tak třeba v Nigérii, kde je Chlorochin široce dostupný (používá se k léčení malárie), už se předávkovali tři lidé.
https://edition.cnn.com/2020/03/23/africa/chloroquine-trump-nigeria-intl/index.html

Tady se třeba Američani otrávili chlorchinem určeným k čištění akvárií
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/muz-se-otravil-cisticem-do-akvarii-ktery-obsahoval-trumpem-vychvalovany-chlorochin-40317911

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: epidemie
« Odpověď #2125 kdy: Březen 24, 2020, 05:35:28 odpoledne »
K té pomoci podnikatelům, živnostníkům a firmám.....je mi jasné že na vládní prohlášení se nepřísahá a sám jsem upozorňoval, že se mi to zdá velice komlikované. V této situaci by to mělo být maximálně jednoduché a hlavně víceméně plošně a rychle dostupné. Jde o to, že výpadek tržeb nejprve zlikviduje "mrtvé" firmy...to je víceméně OK a přispěje to k ozdravení trhu. Jenže pak jsou na řadě živnostnící a malovýrobci....tady by to drasticky omezilo služby, zvýšilo nezaměstnanost a následně zatížilo i systém sociálních dávek. Stát by opravdu měl jednat rychle i za cenu jednoduššího a dostupnějšího řešení....Když si zubař na okrese řekne, že tu ordinaci zavře a půjde do předčasného důchodu, protože se mu nevyplatí riskovat v jeho věku zdraví a profese skomírá...kdo jej nahradí, když zubařů je celkově nedostatek....zčásti i proto, že dentální hygiéna u většiny populace je stále otřesná....podobně tomu bude i se službama na vesnicích....večrky, hospody, potraviny....Já beru prohlášení vlády především jako snahu o uklidnění většinové veřejnosti...ta si řekne, že vláda něco dělá....no a promine ji ten začátek, kdy pravá ruka nevěděla co dělá levá... 

aladin38

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2126 kdy: Březen 24, 2020, 05:46:48 odpoledne »
MaunaKea :
Taky se nevzdám respirátoru.

Offline Country men

  • ***
  • Příspěvků: 56
  • PŘIPRAVEN VŽDY A NA VŠE
Re: epidemie
« Odpověď #2127 kdy: Březen 24, 2020, 05:49:39 odpoledne »
Zdravím, tak jen tak ze srandy jsem se včera večer mrknul na internetu na army shopy, které nabízejí staré plynové masky - převážně vyprodáno až na pár vyjímek kde nabízejí malé velikosti. Ale to je mimo mísu. Spíš mě zajímá chvíle až se virus dostane do Afriky a poté zpět do Evropy s migranty. Vzhledem k tomu, že virus se dokáže z člověka přenést na psa (dva případy) tak to značí se potenciál k přenosu mezi různými druhy bude a nikde není napsáno, že díky tomuto mezidruhovému přenosu se neobjeví mutace. Proto se divím, že se najdou lidé, kteří mají špatný pocit z uzavřených státních hranic a nemožnosti cestování. Neuvědomují si však, že druhé kolo nákazy v Číně nyní způsobily hlavně ti cestovatelé kteří se vrátili z Evropy. No, představte si druhé kolo virové nákazy v Evropě. Jeden úder zvládneme a oklepeme se, ale v případě druhé či třetí vlny už by to bylo na pováženou. Zkušenost zde je s španělskou chřipkou - útočila také ve dvou vlnách.  Ale to je vše pouze plkání o katastrofických scénářích, které jak doufám nikdy nenastanou. Ale co kdyby ???

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2128 kdy: Březen 24, 2020, 06:18:47 odpoledne »
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: epidemie
« Odpověď #2129 kdy: Březen 24, 2020, 06:31:13 odpoledne »
No a mě bylo divné kam se ty milióny roušek co predikoval Vojtěch ztrácejí :-)

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cinska-ambasada-skupovala-v-cesku-respiratory-a-posilala-je/r~e9a4e5746ddb11eaa25cac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR3i1INsrK07bQhUu2ZVoP1ywGLIprtW-eOmHtLii3CuGBYGXfcioLtnnd4

Je smutné, že toto už veřejně uvedlo několik sinologů a jedna známá asijská blogerka, v tu dobu jako BIS.  :(


Ad k tomu postarání se o ekonomiku, nikdo z vlády zatím veřejně na tento nástřel nereagoval :(

Pěkný a z mého pohledu (neodborného) funkční nástroj jak si neutopit ekonomiku: https://www.starteepo.com/post/bostl-jak-dostat-1-bilion-do-ekonomiky-za-3-mesice-tady-je-reseni
Již dva dny sladuji zázrak, kdy se nejmenovanému premiérovi nepráší od huby, ale jen díky roušce....
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline Loki

  • ***
  • Příspěvků: 1235
  • I'm the Key I'm the Gate
Re: epidemie
« Odpověď #2130 kdy: Březen 24, 2020, 07:06:30 odpoledne »
Tak to šlo opravdu ryhle.

V diskuzích pod články, ikdyž nesouvisí přímo s ochrannými prostředky, se začíná ozývat klaka. Tohle je jedna z nejlepších:

Robert Šimeček 18:32:
hele... to už je fakt něco.. tak prý ty co mají respirátor, tak vylučují virus v aerosolu.. to se jako nevědělo dříve, proč to prostě nezakážou?


Pěkně se ta nálepka uchytila. Za chvlíli začne ten dav v šátcích skandovat s ním.

Toto je další věc. Nějaké respirátory jsou proti tomu zcela bezvýznamné:
Inteligentní karanténa. Co přinese a jak se nouzový stav zmírní
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/inteligentni-karantena-prymula-koronavirus-opatreni-pet-dni-zpet.A200324_164546_domaci_remy

Pamatujete na to satelitní mýtné, co se z něho tak trochu vyklubalo sledování lidí? Tak tohle je asi desetkrát větší věc. Prodává se to naprosto luxusně a plebs ještě u toho bude hýkat blahem, že zase může na pivko.

Nejlepší na tom je ten "informovaný souhlas". Hlavně ve vztahu k tomu, co teď za pravomoci odhlasovali. Autora celého sledovacího systému (který je naprosto brutální, protože provazuje telefon, platební kartu a samozejmě spz vozidla atd), jsem zatím nedohledal. V diskuzi pod článkem zaznělo, že na tom maká pan Patrik Zandl a jeho twitter obsahuje toto:

https://twitter.com/tangero/status/1241367186037448706

Pak je tu tohle:
https://www.lupa.cz/clanky/patrick-zandl-covid19cz-nechceme-lidi-sledovat-jen-pomahame-s-hledanim-nakazenych/

Celá věc tím dostává zcela groteskní rozměr. Zandl si to prostě spočítal.

Musím se opravit od posledně. Svět se nezmění. Svět se už mění a tu příležitost čapli za pačesy způsobem, který vyráží dech. Jo a vvitty, jak ses divil, že Průša a jeho štíty se používat můžou a ty od tvýho známýho nemají certifikát, nebo jak zaklekli na ty lidi, co rozdávali desinfekční gel, ale z hodiny na hodinu zbastlený gel od Průši je cajk... tak hádej, pro koho (také) maká výše uvedený milovník "šmírování pro dobrou věc".

Offline mandrinka

  • ***
  • Příspěvků: 4
Re: epidemie
« Odpověď #2131 kdy: Březen 24, 2020, 07:25:19 odpoledne »
Koronavirus přežil v kajutách výletních lodí i 17 dní poté, co je cestující opustili. Studii, která zkoumá ohniska Covid-19 na lodi Diamond Princess v Japonsku a na Grand Princess v Kalifornii, zveřejnilo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. (deník N)

Tak to je drsné,  počítali jsme tu raděj s devíti dny, oproti doporučovaným třem, a ono je to dvakrát tolik  :o

Studie zde https://www.cdc.gov/mmwr/volumes/69/wr/mm6912e3.htm

ARS-CoV-2 RNA was identified on a variety of surfaces in cabins of both symptomatic and asymptomatic infected passengers up to 17 days after cabins were vacated on the Diamond Princess but before disinfection procedures had been conducted (Takuya Yamagishi, National Institute of Infectious Diseases, personal communication, 2020). Although these data cannot be used to determine whether transmission occurred from contaminated surfaces, further study of fomite transmission of SARS-CoV-2 aboard cruise ships is warranted.

Našli jenom někde v kabinách jeho RNA i 17 dnů po opouštění lodi. Nepíšou ale, kde ani v jakém množství, takže z toho nelze vyvodit, že vydrží až 17 a je pořád infekční.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: epidemie
« Odpověď #2132 kdy: Březen 24, 2020, 08:27:14 odpoledne »
Inu ja dnes premyslel nad tim ze zivot ve mestech se mozna zmeni a zvrati se vyvoj, ze uz se nebudou lidi tolik stehovat do mest.
Na co je mi zivot ve meste, kdyz je zavrena restaurtace, kino, obchody atd a kdyz se nemuzeme stykat. v cine to reseji jiz mesice a stale nemaji vyhrano.
To uz je lepsi bydlet na vesnici, kde preci jen, neni vse tak striktne, clovek muze jit ven muze mit zvirata, a odreagovat se norlmani nefalsovanou praci(sekanim dreva, okopavanim brambor, zberem hub...). Jako lidi ten zivot v zavrenych mestech zmeni, a nebude to tak ze az to odezni ze vse se vrati do normalu.. uvidime co doba prinese.
kdo chce kam, pomožme mu tam

aladin38

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2133 kdy: Březen 25, 2020, 03:27:51 dopoledne »
Celkem vše rozepsáno a rouškách a respirátorech.
https://diit.cz/blog/jeste-jednou-k-rouskam-aneb-jsou-vubec-k-necemu

Offline UncleFido

  • ***
  • Příspěvků: 727
Re: epidemie
« Odpověď #2134 kdy: Březen 25, 2020, 07:46:16 dopoledne »
To sledování se mi za běžných okolností také nelíbí. Ale, to je hlavní, teď nejsou běžné okolnosti - je pandémie.

No a buď to pojedeme ve vlnách, kdy se nám bude dařit vždycky plošnou karanténou omezovat vrcholy a pak zase na 2 měsíce uvolníme a tak třeba 5x nebo víckrát, než bude k dispozici vakcína pro většinu populace nebo účinný lék. To by prostě bylo dlouhodobě devastující jak pro ekonomiku, tak pro vztahy v rodinách a ve společnosti.

Naproti tomu ta chytrá karanténa, pokud se provede správně, bude mít potenciál mezidobí "klidu" značně prodlužovat. A třeba si tu plošnou karanténu už ani nezopakujeme nebo třeba jen 1x. Prostě v této situaci raději vyměním část svého soukromí ve formě pohybu mého telefonu a karty (které se mimochodem i teď archivují po nějaký čas a na soudní příkaz jsou dostupné policii) za možnost volného pohybu a užívání si výhod z toho plynoucích.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2135 kdy: Březen 25, 2020, 09:46:14 dopoledne »
Před chvílí jsem se bavila s přáteli z Thajska - Zdá se, že dost evropanů začalo prchat z Evropy do Thajska.  Hlavně Němci a Angličané.  Všechny resorty jsou prý plné, přilétají přeplněná letadla a odlétají prázdná. Jedna kámoška co pracuje v hotelnictví mi poslala fotky úplně plných pláží.

Thajsko je v tomhle ohledu dost dobrá bug-out lokace, protože dovoluje zůstat dlouhou dobu bez víza, má hodně dobré zdravotnictví (po Singapuru nejlepší v regionu JV asie) a málo případů koronaviru, plus se všude domluvíte anglicky

Jen teď se všichni Thajci bojí, že jim tam ten koronavirus turisté zanesou.

Edit: Od včerejší noci začala Thajská vláda zavírat oficiální hotelové pláže a noční trhy a bary. Ale prý na to turisti kašlou a sluní se na volně přístupných plážích.

Offline Country men

  • ***
  • Příspěvků: 56
  • PŘIPRAVEN VŽDY A NA VŠE
Re: epidemie
« Odpověď #2136 kdy: Březen 25, 2020, 09:47:19 dopoledne »
Uvědomuješ si, že vše co zde píšeš je sledované včetně IP adresy. Stejně jako je ukládaná poloha tvého mobilu na pár měsíců zpětně, tvé sms, emaily, vše na co se podíváš na netu, vše k čemu se vyjádříš, to si spoj s údaji z platebních karet, co a kde kupuješ a hlavně kolik, pár fotek z pevných kamer kde se sejde jak tvoje mobilní číslo a například RZ tvého vozu. A chytrý algoritmus, který z toho vyhodí kdo a co jsi včetně tvého profilu a to lépe než psycholog. P.s. nezapomněl jsem na různé facebooky, twittry, rajčata a podobně, které vše doplní o tu poslední třešničku na dortu informací.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2137 kdy: Březen 25, 2020, 10:20:18 dopoledne »
Izrael už zprovoznil trasování pacientů přes historii jejich mobilů. "Plošně to provádí tajná služba. Na rozdíl od českých návrhů, které jsem zaznamenal a v kterých by měl být vždy ad hoc souhlas pacienta, tak v Izraeli do toho pacient nemá co mluvit. Tajná služba předá zdravotním úřadům data o jeho pohybu s přesností na metry, ne-li decimetry, za poslední dva týdny. A to včetně toho, jaká jiná mobilní zařízení se ocitla v blízkosti do dvou metrů po dobu třeba deseti či patnácti minut," přiblížil zpravodaj ČT na Blízkém východě David Borek.

Donald Trump chce vidět USA zpátky v provozu do Velikonoc kvůli věřícím. „Velikonoce jsou pro mě velmi důležité. Nebylo by pěkné mít všechny kostely plné? Představte si velikonoční neděli a plné kostely po celé zemi,“  P:-/ řekl prezident.
 Atlanta, hlavní město amerického státu Georgia, hlásí naplněné kapacity lůžek jednotek intenzivní péče. „Počet nakažených, kteří potřebují do nemocnice, roste, a my přestáváme zvládat. Potřebujeme pomoct,“ apeluje starosta Kitchen. (Hill)

ČR
„Na odděleních intenzivní péče je asi 4450 lůžek intenzivní péče, plicních ventilací je na nich 2080. Jejich kapacita je využitá asi na 63 procent.“
Takže je volných cca 700, což při 10% nakažených, kteří potřebují ventilátor (v Itálii je to víc %), je 7 000 případů, při víc nebude kam je dát, a predikce jsou vyšší už relativně brzy (ale zdá se, že buď málo testujeme, nebo karanténa pomohla).

...Problém potvrzují také některé sestry z nemocnic. „Na našem oddělení je momentálně obsazeno všech šest lůžek s plicní ventilací. Vůbec nevíme, co by bylo, kdyby přivezli pacienta, který ventilaci potřebuje,“ potvrzuje sestra ze severomoravské nemocnice, jejíž identitu redakce zná.
Práci u lůžka ventilovaného pacienta může vykonávat jen vysoce specializovaná sestra. „Těch je přitom už dnes kritický nedostatek. Krize kolem koronaviru tento problém jen prohlubuje,“ upozorňuje lékař Martin Balík.


Deník N, ČT 24, Český rozhlas

Kritická začíná být situace ve Švýcarsku, mají tam skoro stejné procento nakažených, jako v Itálii, úmrtnost je ale zatím o hodně nižší. Švýcarsko je malé, tak se o něm moc nepíše, našla jsem jen tohle:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/svycarske-zdravotnictvi-pred-kolapsem-nakazenych-raketove-pribyva-40317907

Uvnitř jsou odkazy na dva podrobné články v angličtině, co dřív byly placené:
https://blisty.cz/art/99303-ocekavejme-v-evrope-umrtnost-zrejme-vyssi-nez-v-cine-zapadni-zeme-reagovaly-indolentne.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Pěkně zpracovaný článek o současné situaci v Evropě (hlavně Itálie a Španělsko)
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/koronavirus-covid-19-smrtnost-evropa-cesko-nemecko-italie-spanelsko_2003250700_eku
Připravenost zdravotních systémů dokreslují také data o počtu lůžek na jednotkách intenzivní péče v přepočtu na obyvatele. Těch mělo podle posledních dostupných dat Německo ještě před propuknutím epidemie v Evropě zdaleka nejvíc – 29,2 lůžka na 100 tisíc obyvatel. V Itálii to bylo 12,5 lůžka, ve Španělsku pak 9,7 a v Česku 11,6.


Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: epidemie
« Odpověď #2138 kdy: Březen 25, 2020, 11:05:44 dopoledne »
S Činou se jedná jen o tom aby umožnila ty respirátory ve vlastnictví Respilonu vyzvednout, neni to zas takový nesmysl.
Jseš hodně naivní. Ale dobrá, uvidíme, jak dlouho se ta jednání povlečou a s jakým výsledkem.

Neřikám že to bude hned, ale že to není nereálné a podle toho co o tom naposled řikali, tak to vypadá slibně.

Povedlo se, Respilon dostal přístup ke svému skladu a s vládní pomocí přesunul masky do ČR. 20 tisíc kusů následně věnovali organizacím pečujícím o vážně nemocné.

Offline Lucina

  • ***
  • Příspěvků: 396
Re: epidemie
« Odpověď #2139 kdy: Březen 25, 2020, 12:42:28 odpoledne »

Druhe cteni poskytuje na PR libive "odpustime zalohy na dane, socialni, zdravotni, odpustky..." ktere uz nedodava "a v cervenci si ty penize vybereme.


Minimální sociální a zdravotní bude úplně odpuštěno od března do srpna, v červenci to dovybirat nebudou na tu dobu se nahlíží jako na vyloučenou. Už to schválila sněmovna, čeká se jen na Senát a prezidenta.

Offline WhiteCrane

  • ***
  • Příspěvků: 100
  • Převezmi odpovědnost za svůj život
Re: epidemie
« Odpověď #2140 kdy: Březen 25, 2020, 05:46:30 odpoledne »
Ahoj všichni,

Tak mi dnes přišel "ohřívač ručníků". Je to malá "mikrovlnka" s UV-C, která se používá na sterilizaci na kosmetice.
Stálo to sice 3k, ale na dezinfekci respirátorů by to mohlo fungovat dobře. Je to možná účinnější, než ta směs Alpy a peroxidu co jsem na to stříkal doteď, ale v každém případě mnohem rychlejší. Za 6 minut by mělo být vydezinfikováno a to zcela "nedestruktivní" metodou. Je to prostě jako kdybyste to flákli na dlouhou dobu na přímé sluníčko. Dávám do toho i klíče, brýle, pouzdro od mobilu... 

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2141 kdy: Březen 25, 2020, 05:48:07 odpoledne »
Francie: Na příznaky nemoci způsobené koronavirem si ve Francii stěžuje stále více členů komisí, které dohlížely na první kolo komunálních voleb. Informovala o tom dnes agentura AFP i další francouzská média. Francouzi 15. března vybírali nové vedení více než 35 tisíc měst a obcí a to navzdory obavám, že by se lidé při hlasování mohli nakazit koronavirem. Druhé kolo místních voleb, které se mělo původně konat 22. března, bylo nakonec odloženo.

Ve Španělsku už zemřelo na nemoc z koronaviru více lidí než v Číně, odkud se nákaza začala na počátku letošního roku šířit. Podle aktuální bilance zemřelo ve Španělsku po nakažení 3434 lidí, přes 47 000 se jich infikovalo.[/i]

Afrika: První případy koronaviru na svém území ohlásily Mali a Guinea-Bissau. Afrických zemí, které koronavirus zatím nezaznamenaly, postupně ubývá, zůstává jich osm. Počet potvrzených případů koronaviru na africkém kontinentu překročil 2400, informovala dnes agentura AP.

Chřipka v ČR: Chřipce letos podlehlo v České republice 57 lidí, v nemocnicích jich na odděleních JIP bylo 287. Vyplývá to z informací, které zveřejnil  Státní zdravotní ústav.
Deník N, Český rozhlas

A taky jedna dobrá zpráva:
https://domaci.ihned.cz/c1-66740820-v-libereckem-kraji-se-bude-vyrabet-100-tisic-kusu-nanorousek-denne-cena-jedne-by-nemela-presahnout-10-korun?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null  "hold"

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2142 kdy: Březen 25, 2020, 06:34:28 odpoledne »
Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cesty na chalupy a chaty a nařídilo pobyt na místě bydliště.
V některých místech už policie nepouští lidi do chatových a chalupářských oblastí. Policisté už prý zastavují na Slapech a štěchovickém kopci.
https://www.ceska-justice.cz/2020/03/ministerstvo-zdravotnictvi-zakazalo-cesty-na-chalupy-a-naridilo-lidem-pobyt-v-miste-bydliste/

Takže bug-out lokace na venkově už asi nebude možná.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2143 kdy: Březen 25, 2020, 06:48:55 odpoledne »
Jednotlivé země se postupně uzavírají a čím dál tím víc turistů zůstává uvízlých v zahraničí. Už před pár dny byl problém dostat se zpět do Evropy z Latinské Ameriky a Oceánie, odteď to bude ještě horší.
Hodně lidí si dost možná protáhne "dovolenou" o několik měsíců.
https://www.respekt.cz/externi-hlasy/musime-si-jen-vybrat-zemi-kde-uvizneme
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bez-deti-a-v-divocine-kdy-se-vratim-domu-netusim-rika-ceska-uvizla-na-zelandu-94863

Včera Indie zakázala vycházení, takže 1,3 miliardy lidí zůstávají na tři týdny doma.  Moji indičtí známí mají plné facebooky vykoupených obchodů, kolon lidí prchajících na venkov a zavřených nádraží. Dneska jsou prý zavřené skoro všechny obchody a trhy s jídlem.
https://news.yahoo.com/why-lock-down-1-3bn-201552732.html

Koronavirus ohrožuje i lidoopy a vědci doporučují jejich ochranu a zamezení kontaktu s lidmi.
https://www.bbc.com/news/science-environment-52036712

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2144 kdy: Březen 25, 2020, 07:47:12 odpoledne »
Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cesty na chalupy a chaty a nařídilo pobyt na místě bydliště.
V některých místech už policie nepouští lidi do chatových a chalupářských oblastí. Policisté už prý zastavují na Slapech a štěchovickém kopci.
https://www.ceska-justice.cz/2020/03/ministerstvo-zdravotnictvi-zakazalo-cesty-na-chalupy-a-naridilo-lidem-pobyt-v-miste-bydliste/

Takže bug-out lokace na venkově už asi nebude možná.

Deník N to dementuje:
Pro chalupáře se pravidla nemění

Před zveřejněním zprávy se také objevovaly různé interpretace, jaké změny vlastně nové nařízení přináší. Například server Česká justice vydal zprávu, že již není možné odjíždět na chalupu či chatu.

To ale ministerstvo odmítá. „Jedinou změnou v tom opatření je zákaz vycházení více než dvou osob a dodržování odstupu na dva metry,“ řekl Deníku N David Šíma z tiskového oddělení úřadu.

Lidé podle něj pořád mohou jezdit do svých venkovských sídel, protože se jedná o cesty do přírody. Stále nicméně platí doporučení z minulého týdne, aby lidé odjížděli jen v nutných případech a aby nechodili mezi místní.

O tom, že by kvůli novému ministerskému nařízení měla měnit svůj přístup, policie neví. „Je to pro mě nová informace. Zjišťuji, jaká je v současnosti situace. Žádný pokyn či nařízení jsme nedostali,“ sdělila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2145 kdy: Březen 25, 2020, 07:54:16 odpoledne »
Dnes jsou dvě zprávy o koronaviru u dětí a mladých lidí:

Nová studie se v Číně věnovala jen komplikacím u dětí nakažených koronavirem, a nebylo jich zas tak málo. Nejvíce komplikací bylo u nejmladších dětí, nejméně u teenagerů. Mimochodem včera jsem někde četla o čtyřletém dítěti v Itálii, pro které kvůli koronaviru letěl vrtulník.
https://nedd.tiscali.cz/i-deti-uz-vazne-onemocnely-covidem-varuji-pediatri-341655?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

V Británii zemřela 21letá dívka bez jiných zdravotních potíží.
https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/na-koronavirus-zemrela-v-britanii-21leta-divka-jine-zdravotni-potize-nemela-40318060?seq_no=6&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2146 kdy: Březen 25, 2020, 08:18:02 odpoledne »
Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cesty na chalupy a chaty a nařídilo pobyt na místě bydliště.
V některých místech už policie nepouští lidi do chatových a chalupářských oblastí. Policisté už prý zastavují na Slapech a štěchovickém kopci.
https://www.ceska-justice.cz/2020/03/ministerstvo-zdravotnictvi-zakazalo-cesty-na-chalupy-a-naridilo-lidem-pobyt-v-miste-bydliste/

Takže bug-out lokace na venkově už asi nebude možná.

Deník N to dementuje:
Pro chalupáře se pravidla nemění

Před zveřejněním zprávy se také objevovaly různé interpretace, jaké změny vlastně nové nařízení přináší. Například server Česká justice vydal zprávu, že již není možné odjíždět na chalupu či chatu.

To ale ministerstvo odmítá. „Jedinou změnou v tom opatření je zákaz vycházení více než dvou osob a dodržování odstupu na dva metry,“ řekl Deníku N David Šíma z tiskového oddělení úřadu.

Lidé podle něj pořád mohou jezdit do svých venkovských sídel, protože se jedná o cesty do přírody. Stále nicméně platí doporučení z minulého týdne, aby lidé odjížděli jen v nutných případech a aby nechodili mezi místní.

O tom, že by kvůli novému ministerskému nařízení měla měnit svůj přístup, policie neví. „Je to pro mě nová informace. Zjišťuji, jaká je v současnosti situace. Žádný pokyn či nařízení jsme nedostali,“ sdělila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.


Tady se zase píše, že lidé na chatu nebo chalupu můžou, ale jenom nastálo.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nenavstevujte-prarodice-vyzval-vojtech-zemrelou-seniorku-nakazili-pribuzni-95555?seq_no=4&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Super, situaci kdy má člověk tři zdroje a každý říká něco úplně jiného fakt miluju. ::)
 Není nad jasně stanovená pravidla ;D

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2147 kdy: Březen 25, 2020, 08:31:21 odpoledne »
Ale jsou to ověřené a důvěryhodné zdroje.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: epidemie
« Odpověď #2148 kdy: Březen 25, 2020, 08:44:52 odpoledne »
zalezi jak mas daleko chalupu. ja to mam pesky asi 5 hodin, uz sem to jednou zkousel. vlaky  taky jezdi, takze sednout na vlak nebo pesky mi nikdo nezakaze. nebudu li mit u sebe mobil, ani nedokaze.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Žabka

  • ***
  • Příspěvků: 599
  • Bohové pomáhají těm, kdo si pomohou sami.
Re: epidemie
« Odpověď #2149 kdy: Březen 25, 2020, 09:44:29 odpoledne »
Tak máme příkladné nemocniční šíření:
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koroanvirus-seniori-thomayerova-nemocnice-1s-nakazenych.A200325_195355_domaci_brzy
Přesně podle Italského vzoru - pacient (taxikář) je přijat na běžné plicní oddělení, než se zjistí, že má koronavirus. Nakazí se od něj personál, který nakazí jiný personál a ten to roznese dál po nemocnici, mezi pacienty, kteří jsou samozřejmě oslabení, LDN je "ideální" živná půda. Nejhorší je, že jsme to viděli v přímém přenosu, a přesto to u nás vypadá stejně :-(, ono holt bez opravdových ochranných pomůcek to ani lepší být nemůže :-(

A ještě celkem dobrý článek o vývoji v zemích kolem nás, doporučuji pozornosti dění v Maďarsku (v tomhle článku je to ještě slabý odvar, prý je to tam docela drsné, Orbán si betonuje pozice).
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-rakousko-slovensko-polsko-nemecko-madarsko-ukrajina-opatreni-viktor-orban.A200325_110707_zahranicni_kha