Autor Téma: epidemie  (Přečteno 103453 krát)

Offline Chinalady

Re: epidemie
« Odpověď #3250 kdy: Leden 13, 2021, 06:42:42 odpoledne »
U nás na univerzitě to funguje stejně. Objednáš si a vyzvedneš u okýnka.

Jinak tomu co navrhuje goof se říká meziknihovní výpůjční služba, jenom to chvilku trvá. Možná bude rychlejší vyhledat jinou knihovnu v okolí která tu knížku má a vyzvednout si ji u nich.

Napsali jste do knihovny, jestli je nemají v elektronické podobě?

Možná bude na bazoš cz nebo v sekci bazar na databázi knih. Ale střílím od boku, protože neznám název :D

Offline xB.H

« Odpověď #3251 kdy: Leden 13, 2021, 09:22:22 odpoledne »
Jak je to s těmi krematorii a vůbec se štvavými články na novinkách:
https://docs.google.com/document/d/1eBkBxtjDAEl8YGQGQIlEI3t57kNBzwUqmfhgxZRVphY/edit?fbclid=IwAR1ETei7rtctBf3nZCCdG-aWV99vVLZKQdmLIAAXLgJMiN9kLX2WCxZtaWY

jsem zvědav jak se to bude vyvíjet.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #3252 kdy: Leden 14, 2021, 11:57:36 dopoledne »
V tomto článku se lékař z infekční kliniky nemocnice Na Bulovce domnívá, že jeho manželka prodělal nemoc Covid-19 už v prosinci 2019 v České republice
https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/i-v-cesku-se-lide-mohli-nakazit-covidem-uz-predloni-rika-profesor-machala

Z hlediska prepperství to asi nemá žádný význam, je to spíš taková zajímavost. A zaujalo mě to osobně.

V pondělí 6. ledna 2020 ráno jsem měl nařízené jednání u soudu. A ten den odpoledne se mi zdálo, že je mi nějak divně, ale ještě jsem ten den ušel asi deset kilometrů. Ale druhý den ráno, mi už bylo tak špatně, že jsem nešel do kanceláře a zůstal v posteli. Na přesný průběh nemoci si už moc nevzpomínám, nebylo mi dobře, občas jsem pospával i přes den, měl jsem rýmu a kašel, bylo mi tak, jak občas člověku bývá při chřipce nebo jiné viroze, nic mimořádného. Ale jeden z těch dnů jsem měl zimnici, to si pamatuji, protože to bylo poprvé v životě. Teplotu jsem si neměřil, takže nevím, zda jsem měl horečku. Na zimnici jsem si vzal jeden ibalgin a hodil na sebe ještě jednu deku a za chvíli usnul. Když jsem se probudil, už jsem zimnici neměl. Takhle nemocný jsem byl tři dny - úterý, středa, čtvrtek. V pátek jsem nešel do kanceláře, nechtělo se mi, ale fungoval jsem normálně. Protože se snažím každý týden ujít alespoň 50 km, musel jsem v sobotu a v neděli dohnnat ztrátu, protože jsem měl z pondělí jen deset kilometrů. A vzpomínám si, že ujít v sobotu a v neděli každý den 20 km bylo opravdu martýrium, cítil jsem únavu a nepohodu, ale ušel jsem to a týdenní limit zvládl. Další týden už to bylo dobré.

Až na základě výše uvedeného článku mě napadlo, jestli to tehdy nemohl být covid. Protože po celou dobu epidemie, to už je téměř rok, se moc nechráním a setkávám se se spoustou lidí, ale nic jiného než nemoc ze začátku ledna 2020 jsem zatím nechytil.
Kde bych se mohl nakazit? V té době jsem v Číně nebyl. Ale pohyboval jsem se v centru Prahy, které tehdy na Vánoce bylo přecpané Číňany, všude jich byly zástupy a člověk se jimi musel proplétat. Jedině, že by to tehdy někdo z nich na mě prsknul.

Offline xB.H

« Odpověď #3253 kdy: Leden 14, 2021, 10:13:20 odpoledne »
Tak dnes by to nepochybně CoVid byl:-) jinak před cca rokem a půl se tady u nás v polabí prohnala nějaká viróza. Kosilo to převážně děti ale dost lidí taky uhlehlo. Ve školce zůstaly snad jen tři děti. Chronická únava, vysoké horečky až ke 40C, spavost. Trvalo to cca tři dny a pak to odeznělo. Kdyby to někdo zkoumal tak to byla epidemie jak vyšitá, ulehlo s tím mraky lidí ale většina si jen poležela a žádná komedie kolem se nekonala.

Offline UncleFido

« Odpověď #3254 kdy: Leden 15, 2021, 08:24:04 dopoledne »
Však se také tehdy nic moc nedělo, nějaká opatření by byla zbytečná. Byla to nějaká viróza prakticky bez vlivu na úmrtnost nebo nutnost hospitalizací - loňská zima nijak nevybočovala (spíše lehký podprůměr). My jsme měli něco podobného v rodině také už okolo Vánoc (JMK), dospělí spíš rýmička, děti na pár dní postupně odpadly.

Ještě doplním, že CZSU doplnil údaje za další týdny - nyní do 49. týdne (do 6.12.) - stále 50% nad normálem.
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Offline xB.H

« Odpověď #3255 kdy: Leden 15, 2021, 09:35:51 dopoledne »
Taky se nám v tabulkách objevili záhadně zemřelí ve 120 letech a neochota lékařů ordinovat (pouze po telefonu) se začíná objevovat podle diskuzí relativně často. Čekal bych že se to musí taky promítnout. Ale tak je epidemie,  nárůst mrtvých musí být znát. Jinak k poslechu zzs: včera mezi 7-14:00 jeden covid, dnes zatím nic.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #3256 kdy: Leden 15, 2021, 10:40:52 odpoledne »
Tak nam stat spustil rezervacni system pro seniory na ockovani. Po zprasenem systemu na prodej dalnicnich znamek je videt ze statni sprava nastavila uplne novy level kvality, jednoduchosti a funkcnosti. Je videt ze ty kurzy na rekvalifikaci propustenych horniku na IT pracovniky co predloni stat platil nesou ovoce!

Offline Včeliš

« Odpověď #3257 kdy: Leden 15, 2021, 10:56:18 odpoledne »
V Norsku na následky očkování zemřelo 23 lidí. Tak raději počkám.

Offline Goof

• Praktikující prepper
    • Goofy's vintage workshop
« Odpověď #3258 kdy: Leden 15, 2021, 11:22:49 odpoledne »
Tak jsem zapřemýšlel o očkování, vzhledem ke spuštěnému systému jsem zvědavý jak dlouho jim to bude trvat. Dnes z nich (z vlády) vylezlo, že systém pro ostatní nebude spuštěn v únoru, jelikož neplánují že budou mít všechny 80+ naočkované a ty mají přednost.

Když to vezmu a hodím do čísel tak očkování 450 000 lidí 80+ (nepočítají důchoďáky), tak pokud bude chodit těch 70 000 vakcín týdně (dnes ještě Blatný říkal že bude chodit o 40% méně, jelikož pfizer nestíhá a pak bude navyšovat kapacitu).

Tak 70 000 vakcín - 40% =   42 000 vakcín týdně.
Pokud budou do lidí očkovat všechno co dostanou je to 42000/7 = 6000 dávek denně (na co jistě už máme vybudované ty vysokoprůtokové vakcinační centra :-) )

Když chtějí naočkovat 450 000 lidí a pojedou těch 6000 denně tak to máme na 75 dní co dělat, je to přes dva měsíce (a to se nebavím o druhé dávce), pak to může být klidně i 4 měsíce. To v tom nemám zahrnuté druhé dávky pro doktory, policisty a dalších 80 000 lidí co už mají naočkovaných.

Tak pokud nám "trochu" nezvýší dodávky, tak budeme očkovat několik let --> 10 000 000 lidí / 6000 ovočkovaných denně = 4,5 roku, při dvou dávkách 9 let tímto tempem :-)

Vážně pochybuji že vláda zvládne rozjet více jak 6000 očkovaných denně, možná překvapí :-)

V Izraeli zvládne vysokokapacitní centrum 3000 očkování denně. U nás by museli mít takových center 10, aby očkovali rok, na proočkování za půl roku, tak 20 center.
Pokud budou dávat dvě dávky, tak i klidně 40 center a na to jistě mají dostatek personálu a dodávek vakcín ( 40 center x 3000 lidí = 120 000 dávek za den, týdně skoro milión a né 70 000).

Je to jednoduchá matematika a dle mého odhadu se máme na co těšit, tak bych "menší" pokulhání s rezervačním systémem neviděl jako vážný problém :-)

"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Goof

• Praktikující prepper
« Odpověď #3259 kdy: Leden 15, 2021, 11:34:08 odpoledne »
Ještě přidám srovnání rezervačních systémů od sousedů Poláků.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slo-to-rychle-a-dobre-polaci-zapnuli-ockovaci-registr-pro-vsechny-137852

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #3260 kdy: Leden 15, 2021, 11:45:25 odpoledne »

To asi kde kdo... at uz dobrovolne, nebo nucene.
Akorat me sere ze nase administrativa neni schopna zaridit za pul roku ani takovou prkotinu jako rezervacni system pro par tisic davek vakcin...

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #3261 kdy: Leden 15, 2021, 11:48:05 odpoledne »
Goof: matematika je mrcha  :D :D
Jako jo, v kontextu je to drobne pokulhani... jenze to mas drobne pokulhani tady, drobne pokulhani tam  ;D

Offline Goof

• Praktikující prepper
« Odpověď #3262 kdy: Včera v 12:14:32 dopoledne »
Hodně výživný rozhovory :-)

Máte slovo s M. Jílkovou
Covid - strategie očkování

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/

Offline BartH8

« Odpověď #3263 kdy: Včera v 07:26:25 dopoledne »

V Německu 10...
O sputniku se nikde nic takového nepíše. A že by to svobodná média řádně rozmázli, kdyby se na něco takového přišlo  ;D
Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline Chinalady

« Odpověď #3264 kdy: Včera v 01:42:52 odpoledne »

To asi kde kdo... at uz dobrovolne, nebo nucene.
Akorat me sere ze nase administrativa neni schopna zaridit za pul roku ani takovou prkotinu jako rezervacni system pro par tisic davek vakcin...
Věčný problém českého státu - neschopnost zaplatit potřebné vysoce kvalifikované pracovníky - IT, Epidemiology,  markeťáky, vědce, opravdu schopné manažery... stát na tato místa nabízí strašně nízké platové tabulky (v průměru o 15000 míň než soukromá sféra, nástupní platy kolikrát nestačí ani na zaplacení nájmu). Takže na tyhle potřebné pozice se hlásí jenom ztracené existence, které jinde nezaměstnají, nebo úředníci-razítkáři. Nemluvě o chronickém nedostatku pracovníků a naprosté přepracovanosti hrstky schopných.
Výsledky vidíte na každém kroku.

Offline Chinalady

« Odpověď #3265 kdy: Včera v 01:54:14 odpoledne »
Dívala jsem se na fotky rezervačního systému - je to koupená šablona, v zahraničí se používá k přihlašováni na univerzitu a a na úřady. 
Koupili dokonce i recaptcha ;D proboha, který chorý mozek napadlo nechat seniory identifikovat americké motorky a newyorkské parkovací automaty?! :o a navíc to muselo stát hrozně peněz :"no":

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #3266 kdy: Dnes v 09:03:01 dopoledne »
Předpovědi o promořování čínským koronavirem v ČR.

Podle Jana Konvalinky by na konci ledna 2021 by měla být velká část Čechů neřízeně promořená
https://www.mix24.cz/je-to-posledni-velka-vlna-na-konci-ledna-bude-velka-cast-cechu-nerizene-promorena-rika-biochemik-konvalinka/
(Kolega Jana Konvalinku sleduje v médiích a říkal mi, že je to rozumnější zakazovač.)

Podle Zdeňka Hela pokud vláda hned nezavede úplný lockdown budou lidé v ČR samovolně promoření na konci března 2021
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/104759/hel-nova-mutace-koronaviru-je-i-v-cesku-vymytit-ho-by-bylo-nebezpecne-na-podzim-se-vrati-i-pres-ockovani.html
(Další teoretický vědec s nerealizovatelnými hraběcími radami.)

A konečně i arcizakazovač Roman Prymula říká, že minimálně tři miliony osob u nás už covid prodělaly
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prymula-covid-uz-mohly-mit-minimalne-tri-miliony-cechu-40347986

Tak snad už epidemie čínského koronaviru v dohledné době odejde přirozenou cestou a stane se z toho běžná sezónní nemoc s občasnými vzestupy počtu nemocných.

Offline BartH8

« Odpověď #3267 kdy: Dnes v 12:01:04 odpoledne »
55 Američanů zemřelo po očkování proti COVID, úmrtí v Norsku stoupá na 29
Kromě úmrtí lidé hlásili 96 život ohrožujících příhod po očkování vakcínou COVID-19, stejně jako 24 trvalých zdravotních postižení, 225 hospitalizací a 1388 návštěv pohotovosti.

https://www.zerohedge.com/covid-19/55-americans-have-died-following-covid-vaccination-norway-deaths-rise-29

Google překlad stačí pro čtení.

Slepému neukážeš
Hluchému neřekneš
Hloupému nevysvětlíš

Offline xB.H

« Odpověď #3268 kdy: Dnes v 12:32:51 odpoledne »
No a dnes máme pár ochrnutí lícních nervů. No ať si koroňáci dají šmakuládu. Hlavně ať to nenutí všem.