Autor Téma: epidemie  (Přečteno 255212 krát)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2800 kdy: Prosinec 26, 2020, 12:00:31 dopoledne »
https://youtu.be/IHg1RzTzv4o



Na brněnské poště hledají koronu
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2801 kdy: Prosinec 26, 2020, 10:07:49 odpoledne »
Jo to video je pod tím mým prvním odkazem ale zřejmě musí být aktivní přihlášení na FB. Jinak tohle se taky divím že pustili ven, to vládě zasáhne do kšeftů: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/covid-19-nebyl-v-cesku-pricinou-umrti-u-60-procent-obeti-40325450?fbclid=IwAR3Aj2j0kAa2GB4pglgTb2v9_QlyyEzi6lZgDMj2z9OmlY0Wb-x4P5ytjcs#utm_source=facebook&utm_medium=sharebt&utm_campaign=bottom

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2802 kdy: Prosinec 26, 2020, 10:52:03 odpoledne »
Jinak na novinkách že je cenzura jsem věděl ale aby člověk dostal okamžitě ban byť za jediný náznak na nesmyslnost opatření tak to je moc. Alespoň jsem si udělal věrohodný obrázek o prezentované pravdě na tomto serveru :D

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: epidemie
« Odpověď #2803 kdy: Prosinec 26, 2020, 11:06:17 odpoledne »
Treba sledovať aj dátum. Ten článok je pol roka starý a to je dosť... : "26. 5. 2020, 16:35 • Aktualizováno 26. 5. 2020, 17:00 Novinky, ČTK"
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2804 kdy: Prosinec 27, 2020, 12:03:09 dopoledne »
Pravda, je divné, že na mě článek vyběh na seznamu, to ty staré většinou nedělají. Ale i tak si myslím, že se za tu dobu nic moc nezměnilo.

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: epidemie
« Odpověď #2805 kdy: Prosinec 27, 2020, 11:37:10 dopoledne »
Z principu mi je jedno co si tu kdo o C19 myslí.
Jen musím poznamenat, že v mém blízkém okolí již dva "na Covid" zemřeli.


Někdo říká, že vláda zbytečně omezuje a ekonomicky likviduje,
někdo říká, že vláda riskantně rozvolněje a ohrožuje na životech.

Jde o to, jestli mu strejc zbankrotoval a šel na pracák,
nebo mu strejc zkolaboval, odvezli ho do špitálu a tetu po měsíci vyzvali ať zařídí pohřeb.

Takže xB.H klidně si tu plácej blbosti je mi to fakt jedno.
Jen doufej že tě nepotkám bez roušky v OC , nebo chlastajícího na lavičce v parku

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2806 kdy: Prosinec 27, 2020, 03:40:01 odpoledne »
To Hohepa: polib mi prdel, budu dělat sám, co uznám za vhodné a samozřejmě bez roušky si budu chodit kam chci a budu si dělat co chci.

Pro ostatní: tady je taky zajímavej rozbor vládního nesmyslu: https://www.youtube.com/watch?v=xNL-z_xU5wc&feature=youtu.be

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2807 kdy: Prosinec 27, 2020, 03:42:36 odpoledne »
Hohepa: Co je spatnyho na chlastani na lavicce v parku? Kdyz tam nesediu jedny pulka sidliste....

Smysluplna opatreni dodrzuji ti co pouzivaji mozek tak nejak automaticky, bohuzel ta nelogicka, nesmyslna a nijak nezduvodnena nicemu nepomahaji a jen likviduji ekonomiku a potazmo i zdravotni system.
Typickej koroňák, prostě se to nesmí, protože to řekla vláda ale že je to nesmysl, nevadí. Chlastu na lavičce neholduji ale budu-li chtít tak si klidně lahváče dám, nevidím důvod proč ne.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2808 kdy: Prosinec 27, 2020, 04:57:01 odpoledne »
Abys nebyl bit.

V době španělské chřipky, lidi jako ty, občas čelili lynčům.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2809 kdy: Prosinec 27, 2020, 05:22:04 odpoledne »
Tak mě už vyhrožovali. Měl jsem s jedním koroňákem i spicha v Praze ale nepřišel.

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2810 kdy: Prosinec 27, 2020, 05:40:35 odpoledne »
Lék na covid existuje a je běžně dostupný:
https://www.youtube.com/watch?v=2NEDW09sp2E

Je to trochu dlouhé, doporučuji aspoň nepřehlédnout např.
min. 5:50 = největší šíření není v "lidlu", ale v rodině (při dlouhodobém společném pobytu) 
8.min. - praktické ověření účinnosti léku
11. min - dávkování akutní a preventivní 
18:15 - mechanizmus působení přípravku

K té min. 5:50 - ukazuje na nesmyslnost zákazů vycházení, zavírání obchodů, atd. Naopak - čím méně budeme "zavřeni" doma, tím lépe (myšleno na pobyt venku, ale ne v putyce, a bohužel ani ne v práci). 


Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2812 kdy: Prosinec 27, 2020, 06:22:39 odpoledne »
Vidím že jedeme bomby  ;D

Osobní útoky nejsou na místě. Poprosil bych moderátory o zásah...

Držte debatu na společensky přijatelné úrovni. Děkuji.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2813 kdy: Prosinec 27, 2020, 06:29:01 odpoledne »
To byla jen krátká výměna názorů, nic hrozného. Možná to naopak nechat pro názornost dopadů na společnost ;)

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: epidemie
« Odpověď #2814 kdy: Prosinec 27, 2020, 06:34:15 odpoledne »
Tohle je prd. Dopady budou horší. Ale pořád bychom měli držet aspoň tady trochu úroveň...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2815 kdy: Prosinec 27, 2020, 06:55:28 odpoledne »
Jo úřady jsou groteska, u nás zkrouhli pracovní dobu na pondělní dopoledne a středeční odpoledne takže se tvoří fronty od dveří přes celou chodbu a ještě je houf lidí před hlavním vchodem :D

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: epidemie
« Odpověď #2816 kdy: Prosinec 28, 2020, 10:02:21 dopoledne »
To Hohepa: polib mi prdel
Ně děkuji, ale opravdu netoužím uspokojovat tvé erotické fantazie
budu dělat sám, co uznám za vhodné a samozřejmě bez roušky si budu chodit kam chci a budu si dělat co chci.

ó jak arogantní, sebestředné a psychopatické
plně popisující svého autora  ;D

Můžeš mi jako typickému KORONÁČI  vysvětlit proč ty, jako zarytý POPÍRAČ
vůbec chodíš na  fórum PREPPER ?
To je jako kdyby ateista lezl do diskuze farníkům a dělal z nich blbce.
Jak jsem říkal měj si svůj názor, je mi to (seš mi) jedno.
Ale proč s tím lezeš sem ?

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2817 kdy: Prosinec 28, 2020, 10:41:06 dopoledne »
Hoši, nehádejte se. Pokud na sebe musíte křičet, tak si to vemte do soukromých zpráv nebo do hospody.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2818 kdy: Prosinec 28, 2020, 11:08:47 dopoledne »
Fórum prepper by bylo velice nudné a hlavně zbytečné, kdyby tady chodil jenom jeden typ stejně smýšlejících lidí, kteří jsou dokonalým produktem medální manipulace, kteří nepřemýšlí, nehledají informace a beze zbytku spasou vše, co jim nasypou do krmítka.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2819 kdy: Prosinec 28, 2020, 12:43:48 odpoledne »
Můžeš mi jako typickému KORONÁČI  vysvětlit proč ty, jako zarytý POPÍRAČ
vůbec chodíš na  fórum PREPPER ?
To je jako kdyby ateista lezl do diskuze farníkům a dělal z nich blbce.
Jak jsem říkal měj si svůj názor, je mi to (seš mi) jedno.
Ale proč s tím lezeš sem ?

Kam jinam by měl chodit? Prepper by měl být hlavně realista a nepodléhat panice/vyděšení.

Na čínský koronavirus umírají pouze lidé ve špatném zdravotním stavu (nemocní a/nebo staří), což se postupem doby potvrzuje čím dál více. Je to smutné a způsobí to spoustu osobního neštěstí, přesto a proto čínský koronavirus určitě nemůže způsobit apokalypsu (pokud se bude dařit rychle likvidovat mrtvá těla). Ale apokalypsu může způsobit všeobecná vystrašenost a hysterie před touto nemocí a přehnaná protiepidemiologická opatření.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: epidemie
« Odpověď #2820 kdy: Prosinec 28, 2020, 01:27:37 odpoledne »
Jo, včera som pozeral na návšteve chvílu správy. Všetky kanály kanálovali o hromadnom očkovaní a chválospevoch prvých hrdinov.

Na to som sa dnes dozvedel internú správu z parlamentu, že si poslanci si schválili, že môžu do práce aj keď sú nakazený. OStatným občanom však hrozí tisíceurová pokuta.

Stále čakám na dáke rozumné vysvetlenie, že prečo sa ludia môžu mačkať v hromadnej doprave a hitlermarketoch a v západniarskych fabrikách. Ale všetky kšefty strednej triedy musia byť stále zavreté.

Všetkých ludí, čo poznám a mali koronu ju prežili... v podstate max z dvojdnovou stratou čuchu. Takže sa nekonal ani štandartný soplík. Na druhej strane tí, čo zomreli mali velmo ťažké choroby a priemerný vek 80 rokov.

Na druhej strane sa asi nedozvieme, kolko úmrtí bolo zapríčinením zanedbania zdravotnej starostlivosti.
   Keď herec Andy Hric hovoril vo videu o tom, ako dostal na jar rakovinu, a protekčne mu otvorili onkologickú nemocnicu, a opisoval, ako bola kvôli covidu prázdna a zavretá. A začali ho liečiť.... som sa zamyslel, kde sú všetci tí pacienti?

Takže nech sa pekne každý zariadi podla vlastnej situácie, podla vlastných informácií, podla svojich možností, a nech si znáša svoje následky.



 
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Cajgalamo

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1675
Re: epidemie
« Odpověď #2821 kdy: Prosinec 28, 2020, 01:38:32 odpoledne »
Ono nikdy nie je všetko čierne alebo biele.
Aj ja som zástancom používania zdravého rozumu.
Ak poznáš iba takých, ktorý mali stratu čuchu a inak ok, tak buď rád.
Ja poznám aj takých, ktorý v 40-tke a plnej sile sa so zápalom plúc a pridruženými dobrotami moria už pár mesiacov.
V práci mám pár kolegov, ktorí okrem straty čuchu týždeň horúčkujú, teda hovorím o 39 a viac...
Ano, väčšina (drvivá) to zvláda úplne v pohode a prakticky bez príznakov, čo by stáli za reč.
"Lepšie je mať otvorený obchod, ako obchodený otvor"

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: epidemie
« Odpověď #2822 kdy: Prosinec 28, 2020, 01:44:02 odpoledne »
Já znám kolegyni z práce co ležela měsíc s kovidem (39 horečky) a měla problém dojít na záchod. Dodnes má špatné plíce. 40 let, sportovkyně s váhou 60 kg, zdravá nekuřačka dodržující životosprávu.

A taky znám kamaráda který jenom dočasně přišel o čich a nic mu nebylo.

A taky znám chlápka, zdravého padesátníka s běžným pivním břichem, co za tři týdny po nakažení skončil na hřbitově.

 

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: epidemie
« Odpověď #2823 kdy: Prosinec 28, 2020, 02:10:15 odpoledne »
  Nejsem popírač covidu, ale chtěl bych připomenout příznaky chřipky, která se nám někam ztratila. 
https://www.medicinapropraxi.cz/pdfs/med/2011/09/02.pdf

Chřipka - jen pro připomenutí, když už zmizela.
    Onemocnění začne náhle, objeví se horečka (často i přes 39 ̊C). Horečka bývá provázena zimnicí, bolestí svalů a kloubů a bolestí hlavy. S odstupem několika hodin se přidává suchý dráždivý kašel a pálení v krku. Na rozdíl od mnoha dalších „viróz“ není u chřipky výrazná rýma, ačkoliv zde může být značný individuální rozdíl v závislosti na vlastnostech vyvolávající varianty původce. Horečka trvá obvykle 3 dny, pak postupně během dalších 2–3 dnů klesá. Postupně mizí také ostatní příznaky, nejdéle přetrvává kašel. Nápadná únavnost může trvat i několik týdnů.
    Záludnost chřipky spočívá v tendenci ke vzniku komplikací, které pochopitelně zhoršují prognózu onemocnění. Komplikace mohou být primární, vyvolané virem chřipky, nebo sekun-dární, vyvolané druhotnou bakteriální infekcí. Mezi primární komplikace patří např. velmi závažný chřipkový zánět plic. Rozvíjí se krátce po začátku onemocnění, dochází k rychlému zhoršování kašle a celkového stavu nemocného. I při včasné intenzivní péči umírá až polovina pacientů. Primární chřipková pneumonie je naštěstí komplikace málo častá, může se však vyskytnout i u do té doby zdravého mladého člověka. Mezi další primární chřipkové kompli-kace patří myokarditida, perikarditida, myositida provázená často myoglobinurií, encefalitida nebo meningitida.Druhotná bakteriální infekce vzniká v důsledku rozsáhlé destrukce epitelu dýchacích cest způsobené virem chřipky. Mikroby tak mají otevřenou cestu k průniku do dolních dýchacích cest (které jsou normálně sterilní), což může vést k bakteriální pneumonii. Toto onemocnění vzniká později, obvykle až při ústupu chřipkových příznaků, kdy dojde zno-vu k vzestupu teploty a zhoršení dechových potíží a kašle. Zánět plic bývá častější u starších dospělých. U dětí se naproti tomu častěji vyskytuje zánět středního ucha nebo zánět vedlejších dutin nosních.

    Chřipková pandemie 2009. Pandemický virus se rychle stal dominantním původcem chřipky. Od prvních dvou případů „mexické chřipky“, identifikovaných na americkém kontinentu, se virus Pandemic (H1N1) 2009 celosvětově rozšířil za pouhých 9 týdnů. Onemocnění mělo několik aspektů odlišných od sezónní chřipky:na severní polokouli byla vysoká úroveň letní chřipkové aktivity těžká a smrtelná onemocnění se vyskytovala hlavně v mladších věkových skupinách úmrtí byla primárně spojena s rychle se rozvíjejícím respiračním selháním (3). V průběhu pandemie bylo zaznamenáno široké spektrum projevů nemoci, a to od infekce asymptomatické až po smrtící onemocnění (4, 5). U většiny lidí se rozvinulo onemocnění dýchacích cest, které po určité době ustoupilo. Toto onemocnění bylo svým průběhem a závažností srovnatelné, někdy i mírnější než sezónní chřipka. Zásadním problémem byl ale fakt, že u určitých skupin osob (těhotné ženy, osoby s chronickou nemocí či morbidní obezitou) docházelo relativně často k těžkému až smrtícímu průběhu onemocnění. Přibližně u třetiny osob, které v důsledku pandemické chřipky zemřely, však nebyl zjištěn žádný rizikový faktor. Jednalo se obvykle o mladé, dosud zdravé osoby! Právě rozložení úmrtí na těžkou pneumonii v Mexiku, kde dominovalo postižení osob ve věku cca 20–40 let, společně s ptačím původem pandemického viru, vedlo ke značným obavám z dalšího průběhu pandemie vzhledem k podobnostem se španělskou chřipkou. Většina úmrtí byla způsobena těžkou virovou pneumonií (ARDS), bakteriální koinfekce byla minoritní. V České republice i v jiných zemích počty hospitalizovaných osob vedly k výraznému tlaku na intenzivní péči. Právě dostupnost intenzivní péče může být největší limitací dopadu pandemie na zdravotnictví. - Proto se intezivně pracovalo na rušení lůžkových částí i celých nemocnic.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: epidemie
« Odpověď #2824 kdy: Prosinec 28, 2020, 02:49:46 odpoledne »
Tak ono popierač covidu tu asi nie je nikto. Len Svedkovia covidovi  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2825 kdy: Prosinec 28, 2020, 03:47:01 odpoledne »
Je to nebezpečné v tom, že kdyby byli všichni neukáznění, tak tím parkem ani neprojdeš, natož by jsi našel volnou lavičku.
Takže vlastně někdo zneužívá omezení jiných a to není fér. A to platí i v jiných situacích a nejen v souvislosti s covidem.

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2826 kdy: Prosinec 28, 2020, 04:18:03 odpoledne »
A mám něco na odlehčení.

Jak byly teď v prosinci 2020 několik dnů otevřené hospody, bohatě jsme toho využili a moc se nám to líbilo.

U vedlejšího stolu seděla parta lékařů. Poslali jsme jim rundu panáků, aby to lépe zvládali. Poděkovali a říkali, že to zvládají v pohodě. Překvapili mě, že říkali, že nějaká epidemie je vlastně pořád, jen se o tom tolik nepíše. A neměli rádi epidemiology, říkali, že to nejsou žádní pořádní doktoři. Jeden z lékařů měl jako první manželku doktorku, která vystudovala hygienu/epidemiologii. Říkal, že doma zavedla normální teror, stále si museli mýt ruce a všechno neustále dezinfikovat, prý už nikdy víc.

A tihle hygienici/epidemiologové nám teď vládnou :-)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2827 kdy: Prosinec 28, 2020, 04:25:48 odpoledne »
To Hohepa: polib mi prdel
Ně děkuji, ale opravdu netoužím uspokojovat tvé erotické fantazie
budu dělat sám, co uznám za vhodné a samozřejmě bez roušky si budu chodit kam chci a budu si dělat co chci.

ó jak arogantní, sebestředné a psychopatické
plně popisující svého autora  ;D

Můžeš mi jako typickému KORONÁČI  vysvětlit proč ty, jako zarytý POPÍRAČ
vůbec chodíš na  fórum PREPPER ?
To je jako kdyby ateista lezl do diskuze farníkům a dělal z nich blbce.
Jak jsem říkal měj si svůj názor, je mi to (seš mi) jedno.
Ale proč s tím lezeš sem ?
Tak jasně mufe, nesednu si na zadek protože se někdo jako ty bojí. Je to čistě tvůj problém, nezatěžuj s ním lidi okolo ;)

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: epidemie
« Odpověď #2829 kdy: Prosinec 28, 2020, 04:28:06 odpoledne »
Hohepa: a odpovis v cem popijeni na lavicce v parku ohrozuje ostatni? Kdyz se tam nesejde pul panelaku s jednim brckem?
právě v té "pul panelaku s jednim brckem"

Nějak mě nenapadá proč by si někdo koupil flašku a vožíral se o samotě na lavičce v parku.
Tedy pokud není zrovna v rozvodovém řízení a nebo nepřijela na měsíční návštěvu tchýně.

Proč mluvit, podívej se zpět na konec léta a začátek "druhé vlny" .
Nebo si nezaznamenal či zapomněl na školní párty na Mácháči nebo na oslavu v Pražské diskotéce ?

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/pri-seznamovacim-kurzu-u-machova-jezera-se-nakazilo-116-vysokoskolaku-40337279
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/koronavirus-covid-19-nocni-klub-fotbaliste-nakazeni-tymy-techtle-mechtle.A200722_102936_praha-zpravy_aug

Lidé jsou ze své podstaty tupé stádo blbů , co časově nevidí za "roh".
A jak pravil klasik Plzák " na každé flašce alkoholu by mělo být napsáno„Jsi-li blbej, nepij“
on tedy jen citoval Wericha
Zdroj: https://citaty.net/citaty/269918-jan-werich-jsi-li-blbej-nepij-projevi-se-to/

Ano naprosto souhlasím, že vládní opatření jsou totálně zmatečná, protiřečí si, postrádají logiku.... atd.
Jenže pokud se podíváte na dění ve světě, tak vono je to všude stejné !!!
Otázka proč ?
Protože politici se "rekrutují" z řad běžných občanů.
Žádný vztupní test, žádná podminka kvalifikace  ::!
Stačí ostré lokty, prořízlá huba a ty správné známosti.

Kdyby jsme žili v ideální společnosti , kde se KAŽDÝ chová ohleduplně ke svému okolí a je si vědom důsledků svého chování na své OKOLÍ a nemyslí sobocky jen na sebe, to by Burešových opatření netřeba. Viz jak v Koreji , Taiwanu nosí roušky v KAŽDÉM chřípkovém období a nikdo to nemusí nakazovat .
( hele oni ti asiati jsou asi chabrus na plíce geneticky)

Jenže nejsme v ideální společnosti. Jak to dopadá bez omezení,  předvedla Itálie a Španělé v první vlně.
Bohům žel, žijem ve společnosti, kde minimálně třetina má krédo "budu dělat sám, co uznám za vhodné a samozřejmě bez roušky si budu chodit kam chci a budu si dělat co chci."  Proto tak nějak statisticky musí být ty opatření třikrát přísnější, aby měla alespoň cca stejný účinek (kéž by) jako v té "ideální" společnosti.


Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: epidemie
« Odpověď #2830 kdy: Prosinec 28, 2020, 04:30:50 odpoledne »
Přesně, žádný popíjení v parku. Z něčeho podobnyho už měl obavy klasik:
"Disciplína, vy kluci pitomí, musí bejt, jinak byste lezli jako vopice po stromech, ale vojna z vás udělá lidi, vy blbouni pitomí.' A není to pravda? Představte si park, řekněme na Karláku, a na každým stromě jeden voják bez disciplíny. Z toho jsem vždycky měl největší strach."

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2831 kdy: Prosinec 28, 2020, 04:51:41 odpoledne »
Popíjení v parku jsem nikdy neholdoval (kdybych si občas nedal pivo tak by se dalo říct, že jsem i abstinent) ale když vidím ty nesmysly, co vláda vymýšlí a ty zástupy blbců, co to ještě dodržujou a chtějí zpřísňovat tak snad tu výjimku udělám a na tu lavičku si ho vychlastat půjdu. Nevidím v tom absolutně žádný problém. Je to jenom páka na lidi, aby je policajti měli za co buzerovat, nic víc. Sedět na lavičce můžu ale pivo si vypít nesmím? uff.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2832 kdy: Prosinec 28, 2020, 05:02:56 odpoledne »
Jinak je to stejnej efekt jako s ohňostroji. dokud si nikdo nikoho nevšímal tak jsem slavil podle svého a snažil se co nejméně obtěžovat. Před pár lety se vyrojili všichni ti pseudoochranáři a milovníci psů, co chtějí za každou cenu protlačit víc a víc zákazů pyrotechniky. Na jejich počest nakupuji každoročně o pár kilo petard navíc ;)

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: epidemie
« Odpověď #2833 kdy: Prosinec 28, 2020, 05:18:30 odpoledne »
Tak jsem si tím prošel taky, chytil jsem to při pracovní schůzce u svýho revizniho technika. Ještě se v tom placam, ale co k tomu můžu říct - teplotu jsem měl za ten týden jednou, nějakých 38°, druhej den jsem cejtil velký horko v hrudníku, úplně "vařily" orgány. Ten den byla i ta horečka. Horko do dalšího dne odeznelo, ale zůstala bolest srdce - fyzická, jako bych dostal úder na srdeční výběžek, když si tam sáhnu rukou, normálně to bolí. Jinak to horko nebylo nijak zvlášť nepříjemný, blbý to bylo spíš psychicky - člověk nevěděl, co se stane. Další den mi to dalo volno a když jsem myslel, že to je pryč, prokleplo to plíce a ledviny. Dnes je to patej den a cítím se relativně ok, jenom srdce furt pobolívá a odpoledne už jsem unavenej. Když bych to měl shrnout, chřipka v nějaký těžší formě je pro mě fyzicky nepříjemnější, na druhou stranu u tohohle jsem cejtil, že mě to může kdykoli sejmout. I když jsem si připadal silnej, prostě by to vyplo nějakej orgán a šel bych do kytek. Nicméně, i přes tuhle zkušenost bych se očkovat nedal a s plošnými nařízeními nesouhlasím. Revizní technik je na tom hůř, je v nemocnici a jeho žena na plicnim ventilátoru.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2834 kdy: Prosinec 28, 2020, 06:01:04 odpoledne »
Já měl asi tři dny zvýšenou teplotu a ztratil čich, jinak nic. Jestli to byl CoVid nebo ne to netuším, nikam jsem s tim nešel. Bylo to srovnatelné s každoročním nachlazením, co mávám vždycky na jaře a na podzim při změně teplot než si na to tělo zvykne.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2835 kdy: Prosinec 28, 2020, 06:46:12 odpoledne »

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: epidemie
« Odpověď #2836 kdy: Prosinec 28, 2020, 07:09:07 odpoledne »
xB.H - njn, co na to říct. Každej děláme závěry podle vlastních zkušeností, těžko se na tebe zlobit. I když - trochu víc pokory by ti každopádně slušelo. Já nesouhlasím s vládními opatřeními, na druhou stranu tvůj pohled je kratkozrakej, covid si respekt určitě zaslouží. Ale plácat si tady můžeme každej to svý, na chod světa to, naštěstí, nemá žádnej vliv.

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2837 kdy: Prosinec 28, 2020, 07:32:02 odpoledne »
Pan premiér bude sedět u okna, a bude se samozřejmě dostatečně větrat

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2838 kdy: Prosinec 28, 2020, 07:42:05 odpoledne »
Další důvod, proč si z CoVidiocie nic nedělat: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zeman-babis-ano-koronavirus-covid-pes-obed-lany_2012281229_sto
Tohle nemá s Covidem nic společného.
Svědčí to jenom o aroganci moci, o pohrdání občany tohoto státu těmi, kteří by měli jít příkladem a oni zatím svoje vlastní pravidla flagrantně porušují.
A nebo jsou si dobře vědomi, že ta jejich pravidla slouží primárně k něčemu úplně jinému

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2839 kdy: Prosinec 28, 2020, 07:56:16 odpoledne »
K té večeři na hradě, teď Andy hlásil ve zprávách, že se sejde jen s Jezevcem a budou ve dvouch. S rodinami, až PEZ dovolí.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Nalim

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2840 kdy: Prosinec 28, 2020, 08:11:12 odpoledne »
No vida, jak moudré PR-poraděnky mají.
Akorát že svůj vlastní názor veřejně vyslepičí dřív, než jim profesionální poraděnkové stačí profesionálně poradit

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: epidemie
« Odpověď #2841 kdy: Prosinec 28, 2020, 09:06:27 odpoledne »
Tak to je fakt hardcore f-).

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2842 kdy: Prosinec 28, 2020, 11:31:22 odpoledne »
xB.H - njn, co na to říct. Každej děláme závěry podle vlastních zkušeností, těžko se na tebe zlobit. I když - trochu víc pokory by ti každopádně slušelo. Já nesouhlasím s vládními opatřeními, na druhou stranu tvůj pohled je kratkozrakej, covid si respekt určitě zaslouží. Ale plácat si tady můžeme každej to svý, na chod světa to, naštěstí, nemá žádnej vliv.
Právě o tom to je, každý dělá závěry podle svých zkušeností. Za další mi smrdí to, jak zjevně nesmyslná jsou některá opatření, jak okatě funguje propagada. Zrovna mám rozečtenou knížku Příběh žen z prvního transportu do Osvětimi a v některých pasážích vidím naprosto jasně i současnou situaci. A pokud moje osobní zkušenost je taková, že je to srovnatelné s běžným nachlazením tak se nenechám přesvědčovat o opaku. Jestli se někdo bojí tak ať si chodí třeba kanálama, zahalenej od hlavy až k patě nebo se nechá očkovat od rána do večera, to je mi fuk ale ať nikdo neříká mě, co mám já dělat. Že na nebo s tím někdo umře je zkrátka normální, umírá se na každé onemocnění. Jeden ho přežije, druhý ne, to je zkrátka příroda. Proto by lidi měli něco udělat, aby zapracovali na své imunitě, trénovali, sportovali a ne že budou ještě ztrácet síly a psychicky se sžírat vládními nesmysly. Možná jsem to už dříve psal ale před lety mi taky umřela babička s dědou v nemocnici na zápal plic a tehdá CoVid nebyl, teď, kdo umře na zápal plic, je automaticky na vině CoVid a někdo je za to zodpovědnej. Tenhle kardinální nesmysl hlásá vládní propaganda a hloupé stádo jim to ještě žere.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2843 kdy: Prosinec 28, 2020, 11:36:15 odpoledne »
Mým životním krédem je, že všechno špatné je k něčemu dobré.
Ať už jim včera píchli vakcínu nebo placebo, tak do toho oběda mít imunitu nebudou. A protože jsou oba v rizikové skupině, tak se může klidně stát, že nebude mít kdo jmenovat nového premiéra...
Tak schválně jestli se něco po proočkování změní. Můj tip je, že ne. Nařízení budu platit nadále, možná i v přísnější podobě a zaručeně za to budou moct ti nezodpovědní, co se nenechali opíchat ;)

Samotář

  • Host
Re: epidemie
« Odpověď #2844 kdy: Prosinec 29, 2020, 07:14:13 dopoledne »
Od 27.12.2020 do zatím 10. ledna 2021 a vsadím se, že to budou chtít prodloužit, protože nouzový stav platí až do 22. ledna 2020 (pro hlasovali ANOnisti, socani a komouši)
platí zákaz volného pohybu osob na území republiky a zde je příslušné vládní opatření
https://www.vlada.cz/assets/media-centrum/aktualne/volny-pohyb-1375.pdf

Podle mého názoru je volný pohyb pro preppera hodně důležitá věc a proto zkoumám možnosti, jak si legálně volný pohyb zajistit.

Je omezený volný pohyb i během dne (článek II. opatření). Ale existují tam podle mě vyjímky, které jsou prakticky nekontrolovatelné a umožní volný pohyb, když kontrolovaný tyto důvody použije:
1) nezbytná cesta za rodinou nebo osobou blízkou (osoba blízka je v § 22 občanského zákoníku definovaná jako osoba, jejíž újmu by druhá osoba pociťovala jako újmu vlastní - prostě hodně široká definice),
2) cesta za účelem nákupu zboží nebo služeb (jen upozorňuji, že se nejedná jen o nezbytnou cestu, ale jakoukoliv cestu do obchodu),
3) cesta za účelem pobytu v přírodě nebo parcích
4) cesta do vlastních rekreačních objektů a pobyt v nich (zde je omezení, že se musí jednat o vlastní rekreační objekt, tedy objekt ve vlastnictví/spoluvlastnictví a já bych řekl i obdobném vztahu - služebnost užívání nebo dlouhodobější nájem).

Je omezený volný pohyb v noci s několika vyjímkami, a to zejména:
1) výkonu povolání (článek I. odst. 2 opatření) a
2) výkonu činnosti sloužících k zajištění služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby (článek I. odst. 3 písm. d) opatření).

Na základě těchto dvou vyjímek mám za to, že i v době nočního zákazu vycházení je možné se bez omezení pohybovat po území republiky jako kurýr, který doručuje zboží z e-shopu.
K prokázání tohoto důvodu pohybu je potřeba mít splněné tyto předpoklady:
A) mít živnostenské oprávnění na velkoobchod a maloobchod, jedná se o volnou živnost na ohlášení bez jakýchkoliv podmínek,
B) mít jednoduchou internetovou stránku s e-shopem, kde je uvedená identifikace provozovatele, nabízený sortiment alespoň obecně (doporučuji potraviny nebo ochranné pomůcky), kontakt pro objednání/uzavření kupní smlouvy - postačí telefonní číslo a hlavně údaj, že objednané/zakoupené zboží e-shop rozváží/doručuje do místa objednání/bydliště,
C) telefonický kontakt na osobu, ke které se doručuje a tato osobu musí vědět, že se za ní jede.
V případě kontroly pohybu potom bude stačit oznámit, že zajišťujete rozvážkovou službu z e-shopu, mít u sebe jakýkoliv balíček a případně umožnit telefonický hovor s objednatelem, který musí potvrdit, že očekává zásilku.
Jsou samozřejmě možné různé alternativy tohoto základního řešení.

Toto je podle mého názoru legální způsob, jak se pohybovat i během nočního zákazu vycházení.
K tomuto řešení poskytuji bezplatnou a volně šiřitelnou licenci.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2845 kdy: Prosinec 29, 2020, 08:42:32 dopoledne »
Dle mého úspěch tkví v tom (stejně jako u všech ostatních podezření z přestupku) nebavit se za žádnou cenu s fízlem. Nechat se stotožnit a slušně se rozloučit. Samozřejmě s ničím nesouhlasit, nic nepodepisovat. Tady je šance, že pár opičáků se na to vybodne. Část to předá správnímu orgánu a tady je velký prostor na argumentaci. Například to, že pan ministr před pár dny vyzval k používání zdravého rozumu. Můj zdravý rozum mi tedy říká, že je nesmysl abych seděl o Silvestru na zadku doma. Sám nikoho nenakazím. Omezení se opírají o protiepidemická opatření, čili musí být zjevný, že moh být někdo ohrožen. Pro skupinku lidí je snadná okecávka společné bydlení (my použili například argument o hromadné souloži). A pak samozřejmě historky o zajištění nezbytných potřeb, kontroly objektu (např. spuštěný alarm-ochrana majetku) a tad. Důležité je se před orgánem neposrat. Oni to budou chtít řešit hned na místě zaplacením pokutičky, stejně jako mají ve zvyku holit řidiče za kraviny ale nesmíš se nechat. Do správka bych klidně vytáh i listinu práv a svobod a omezování volnosti pohybu. Tuhle buzeraci ať si strčej někam.

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: epidemie
« Odpověď #2846 kdy: Prosinec 29, 2020, 11:57:38 dopoledne »
Hohepa: a jestli chces nekomu za nedodrzovani opatreni rozbijet hubu jak jsi psal
fakt?
To si nějak nepamatuji a ani to nemohu najít .

"Popíjením na lavičce" řešili štamgasti uzavření svých hospod.
Nemám nic proti, když tam sedíš sám  :bee:


Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2847 kdy: Prosinec 29, 2020, 01:49:30 odpoledne »
Mým životním krédem je, že všechno špatné je k něčemu dobré.
Tak schválně jestli se něco po proočkování změní. Můj tip je, že ne.
Určitě se něco změní. Už proto, že to očkování mají naplánované na dva roky a za tu dobu získá spousta lidí imunitu přirozeně.
Možná to ale celé dva roky nebudou, když teď Babiš navrhl, aby z jedné skleničky natahovali šest stříkaček místo doporučených pěti. Máme my to ale chytrého premiéra.
Pakliže je za celou aférou blaho lidí tak možná ale když tak sleduju ty nesmysly, co se chrlí si to tak úplně nemyslím.

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1532
Re: epidemie
« Odpověď #2848 kdy: Prosinec 29, 2020, 03:46:53 odpoledne »
To se chodí i teď, spousta hospod normálně funguje, jen je to v úzkým kruhu a chodí se na tajňáka. Se známýma taky občas zajdu, líbí se mi to kouzlo, je to jako za protektorátu, co zná člověk akorát z knih. Zajímavé zároveň je, že se zatím nikdo z těchto "nezodpovědných" nenakazil.

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: epidemie
« Odpověď #2849 kdy: Prosinec 29, 2020, 10:14:40 odpoledne »
Musím se podělit o několik zážitků z poslední doby.

K hospodám, chápu že ve městech jsou hospody zavřené a na vesnici taky, jelikož by měšťáci pořádali jistě nájezdy na vesnické hospůdky :-)

Ale na vesnicích v hospodě jsou spolu pořád ty samí lidé, těch několik lidí co tam chodí pořád po celý život do stejné hospůdky. Byl jsem na vánoce u rodičů a jediný rozdíl je, že se chlastá snad všude (garáže, pergoly, kůlny, zabíjačkové místnosti atd.), jen né v hospodě :-) , už to tam takto táhnou celou dobu epidemie a 0 nakažených, kouzelné je jak si to tam zařídily a výtoč a vybavení mají lepší než v místní hospodě.

K testování, jako pedagogického pracovníka, jsem měl před vánoci přednost, ale jen s tím že dostanu papír a půjdu po pracovní době na antigenní test do nemocnice zadarmo, registrace přes internet a všechny normální termíny plné do vánoc. Zájem byl jen u dvou kolegů. Nakonec ředitel vyjednal odběrový vůz, přijely hasiči a všechny nás odebraly, asi za 30 minut, výsledky nám pak zaslaly smskou. Nevím proč to nešlo už od začátku. Test u všech negativní. I když ve škole se vyskytlo několik pozitivních žáků.

Testování před vánoci, návštěva rodičů (patří do rizikových skupin), jsem z počátku chtěl řešit testem v nemocnici. Byl jsem nachlazený a měl rýmu a navíc po té co jsem to léčil koloidním stříbrem, jsem ztratil i čich na tři dny, tak jsem měl podezření na Kovida, ale jiné příznaky jsem neměl, teplotu si měřím pravidelně. Normálně rýmu stříbro vyléčí během jednoho až dvou dnů, ale teď to trvalo týden, dle mého tomu nepřidávala rouška, kterou jsem nosil cca 8 hodin denně. Nakonec jsem objednal Rapid testy na Kovid (asi 289Kč + respirátor ffp2) a dorazily ideálně před vánoci, trvalo to 5 dní, tak jsem si udělal test z krve, než jsem jely na vánoce a navíc to má IGG (protilátky) a IGM (aktivní nakažení kovidem) možnosti, negativní v obou možnostech.
Když jsem propočítával kolik mě bude stát testování "zdarma", tak mi vyšlo že cesta autem cca 150 Kč + minimálně hodina čekání na test a navíc daný termín a výsledek testu platí jen pro tu chvíli, navíc jen dostanu informaci že nejsem nemocný a informaci, že jsem kovid prodělal mi to nedá, na vánoce by mi test jistě neudělali, tak mi to přišla jako výhodná volba. Pokud bude zájem můžu dát více informací.
Dalším plusem bylo, že jsem testy a respirátory rozdal po rodině, kdyby náhodou byly nachlazený, tak za 15 minut budou vědět, jestli je to kovid, nebo jen nachlazení. Celkem pozitivně to přijaly (o mém preperství neví, jen přítelkyně, která tuto myšlenku se mnou sdílí).

V poslední době jsem zjišťoval, jak je to s nákazou na pracovištích ve firmách. Co mě děsí je, že jsem od několika lidí nezávisle na sobě slyšel o tom, že se nákazy na pracovišti nehlásí, řeší se to nahlášením nákazy z rodiny, obchodu, hospody, atd.. Pokud nahlásí že se nakazily v práci, je to pomalu jistý vyhazov. Ve firmách nákazu neřeší, pokud zavolá hygiena, že pracovník je nakažený, tak říkají že měl nula kontaktů a všechny opatření dodržují 3R.

K vládním opatřením se vyjadřovat nebudu, jen podotknu, že se v tom stejně už nevyznám a dodržuji to co mi přijde rozumné. Jsem trochu vážnější/důslednější v opatřeních (roušky, dezinfekce, nákup nechávám odstát 3 hodiny a mytí rukou, rukavice atd.) než přátelé, kteří jsou v tomto směru laxnější, ale nakažený nejsou, nebo byly (asi dva případy) a měli mírný průběh.

           
 
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)