Autor Téma: Dřevostavby Ano/Ne?  (Přečteno 12481 krát)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Dřevostavby Ano/Ne?
« Odpověď #100 kdy: Červenec 11, 2016, 04:00:02 odpoledne »
Bazén ve dřevostavbě??? Proč ne. Dnešní materiály a technologie umožňují slušná řešení... Nabízí se i sekundární využití - protipožární nádrž, akumulace tepla, regulace vlhkosti....Jde ale o to, kolik peněz chcete obětovat a zda se zcela spolehnete na řídící elektroniku....a co potom, když by nedejbože odešla....Já třeba jsem spíše se získanými zkušenostmi zastánce jednodušších systémů využívajících přírodní principy, které se obejdou bez složité řídící elektroniky....Nechci být závislý na tom, zda mě elektronický zámek řízený PC pustí do vlastního domu či nikoliv....elektronika je fajn, když funguje. V případě poruchy je z vás ale najednou bezmocná oběť....Čím složitější systém, tím náchylnější k poruše a nefunkčnosti....Cokoliv složitějšího než kapesní nůž se může kdykoliv podělat..pokud na tom závisí váš život a vy ani nerozumíte principu na kterém to funguje...pro mě noční můra. Stačí obyčejná elektronika v obyčejném autě když vysadí někde na odlehlejší silnici ideálně v noci, když si tak jedete s rodinkou v cizině na dovolenou...A je o zábavu a drama postaráno a to vlastně stále o nic nejde...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Dřevostavby Ano/Ne?
« Odpověď #101 kdy: Červenec 11, 2016, 10:49:06 odpoledne »
Stačí vypnout elektriku a z některých baráků se buď nedostanete, nebo jsou naopak otevřené dokořán (v tom lepším případě)
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

konec

  • Host
Re: Dřevostavby Ano/Ne?
« Odpověď #102 kdy: Listopad 28, 2020, 09:30:21 odpoledne »
Postavili byste si  dům ze dřeva?

Pokud bych si jej stavěl sám, měl bych les nebo levné dřevo, tak ANO.
Pokud to má být dřevostavba na klíč, tak rozhodně NE. Zrovna dřevostavby na klíč jsou nejvíce předražené.

Pokud bych bydlel v zemětřesné oblasti, tak bych si stavěl dům ze dřeva i tehdy, když bych neměl levné dřevo. Dřevo je dobré při zemětřeseních, protože je pružné.
Další výhoda může být rychlost výstavby nebo možnost dům rozebrat a postavit někde jinde z toho samého materiálu.

Nevýhoda je, že dřevo hnije, také může zhořet (avšak polystyren je hořlavější) .
To může mít neblahý dopad na životnost dřeva.

Ale nikdy bych si nic nenechal postavit na klíč a pindy o tom, že "to musí postavit odborníci" mě nezajímají.
V praxi je to stejně tak, že naopak ti odborníci to postaví na piču.


Nalim

  • Host
Re: Dřevostavby Ano/Ne?
« Odpověď #103 kdy: Listopad 28, 2020, 10:24:22 odpoledne »
Neserióznost a neprofesionalita velké řady českých řemeslníků a jejich firem je bohužel převažující realita.

Měl jsem možnost zblízka poznat pracovní mentalitu ve stavebnictví a strojírenství např. Bavorů, Sasů, i Rakušáků - a je to bohužel úplně "jiná káva". U nás VĚTŠINOU švejkování, u nich VĚTŠINOU poctivé řemeslo, strážené profesionální ctí polírů a mistrů.

Vyjímky se samozřejmě také našly, ale jednoznačně převažovala profesionalita a kvalita.

konec

  • Host
Re: Dřevostavby Ano/Ne?
« Odpověď #104 kdy: Listopad 30, 2020, 02:00:28 dopoledne »
Takže něco bych k dřevostavbám dopsal.
Nelíbí se mi, že je dnes moderní stavět domy bez podsklepení. Bohužel většina domů se dnes staví bez podsklepení, což je špatně.
A bohužel ... co jsem viděl dřevostavby, tak ty se staví bez podsklepení vždy. Takovou dřevostavbu bych rozhodně nechtěl.