Autor Téma: Sušené mlieko  (Přečteno 488 krát)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Sušené mlieko
« kdy: Květen 19, 2022, 12:22:59 dopoledne »
Téma ktorej sme sa tu venovali len veľmi málo: Sušené mlieko plnotučné alebo odtučnené by malo byť súčasťou zásob snáď každej prepperskej rodiny.
Medzi výhody skladovania tejto bielkovinovej pochúťky oceňujem hlavne to že ju netreba skladovať v chlade ako klasické mlieko od kravy. Skladovateľnosť je dlhodobá, výrobcovia klasicky uvádzajú tuším 2 roky. Zakúpiť sa dajú balenia od 400g až po 25 kg vrecia. Väčšie balenia je vhodné rozdeliť do menších balení. Zvažujem vákuovačku, poháre na zaváranie alebo klasické plechové konzervy. Okrem klasického sušeného mlieka sa vyrába aj sušená srvátka a cmar. Vzhľadom na svoju dlhšiu trvanlivosť sú sušené mliečne výrobky vhodné na prípravu a konzumáciu všade tam, kde je nákup a uchovávanie čerstvého mlieka problematické (turistika, odľahlé destinácie, vysoké teploty, zásoby pre prípad krízy alebo núdzových situácií).
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: Sušené mlieko
« Odpověď #1 kdy: Květen 19, 2022, 06:23:20 dopoledne »
Nad tím jsem už taky uvažoval. To i proto, že mám nějakou benefit kartu, která mi platí všude možně, ale největší smysl dává v lékárně, kde za to kupuji vitamíny, nebo posledně jsem takto obnovil zásobu léků v evakuačním zavazadle. No a v lékárnách obvykle prodávají i sunar a podobně. Jakou to má přibližné trvanlivost, ty výživy pro kojence? Nebo je lepší koupit čistě sušené mléko?
You cannot kill me as I am already dead!

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re: Sušené mlieko
« Odpověď #2 kdy: Květen 19, 2022, 10:11:08 dopoledne »
Čistě sušené mléko správně skladované má 5+ let

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: Sušené mlieko
« Odpověď #3 kdy: Květen 19, 2022, 10:52:24 dopoledne »
Tiez ma to zaujima...
Plenty, daj typa na vhodnu kúpu...

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: Sušené mlieko
« Odpověď #4 kdy: Květen 19, 2022, 10:48:27 odpoledne »
Akutol, zisťujem ceny a kvalitu v našich Slovenských pomeroch a pošlem ti súkromnú správu. Tiež nechcem robiť verejnú reklamu niekomu  ;)
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Brouca

  • ***
  • Příspěvků: 235
Re: Sušené mlieko
« Odpověď #5 kdy: Květen 21, 2022, 06:53:08 dopoledne »
Pokud má někdo v rodině alergika, bezkaktózové mléko se dá koupit i sušené, ale mnohdy není jednoduché ho sehnat.