Autor Téma: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko  (Přečteno 9850 krát)

SoňaR

  • Host
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #200 kdy: Červen 28, 2021, 07:52:38 dopoledne »
Jestli dlužíš na zdravotku, tak to rychle doplať. Oni to taky můžou předat exekutorovi a pak to bude mnohem dražší.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #201 kdy: Červen 28, 2021, 08:19:41 dopoledne »
Řeší to až za 6 měsíců a to upozornění a pak možná po 9 měsících půjde exekutor.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #202 kdy: Červen 28, 2021, 08:51:57 dopoledne »
Já jsem nikdy nebyl v tíživé situaci, tak fakt netuším jak to funguje, když člověk se dostane na dno a musí žádat o pomoc. Často s to třeba stane dětem z dětského domova, kdy nebyli prý připraveni na život a skončí na ulici a pak hledají pomoc. A jsou mladí, tak prý charity mají předsudky a mluví, že at si najdou práci. Ale jak najít práci, když přespává na ulici a jste psychicky vyčerpáni žití na ulici.

Já preferuji půjčku, protože jsou daná pravidla. Je tam i suma. Tak oproti daru je přesně daná i cena. A to má fakt význam. Když si vezme člověk půjčku, tak se s ním jedná jako s člověkem na ne nezodpovědným jedincem neboli retardem. Je pravda, že se často svým chováním dostal do té situace, ale rozhodl se z toho dostat a chce se dostat důstojně a ne žebrat.

20 procent je fakt velký úrok, ale je to něco co ten člověk nemá. Nemá kontokurent. Ale jiný lidi ho maji a můžou vzít ty peníze z kontokurenta a půjčit tomu člověku a tak mu nebudou chybět, protože to nebere ze svých, ale půjčil si to z banky.  Tak nemá ten co půjčuje zisk, ale jen mu umožnil na sebe vzít tu půjčku.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #203 kdy: Červen 28, 2021, 08:54:03 dopoledne »
Co jsem pochopil, tak peníze skoro u každého skoro vždy citlivé téma. Lidé podporují nucené práce, aby člověk v nouzi dostal existeční minimum. Fakt existují lidi, kteří chtěji, aby lidi pracovali na vewřejných prací jen za stravenky a tak makali a extrémní minimum a nemohli si najit práci.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #204 kdy: Červen 28, 2021, 09:04:28 dopoledne »
Neberu charity za něco důležité, protože vlastně sabotují stát. Jak je těžké naplnit staromák nebo letnou lidmi, kteří by demostrovali, aby stát dal nějakou miliardu na pomoc třeba samoživitelkám nebo chudým, nemocným atd. Jak těžké je říc, že budu volit politickou stranu, která zařídí pomoc?

Já beru charity jako firmy, které něco provozují a chtějí mít monopol, aby se uživili.

Ale rozebírat charity nemá smysl, protože člověk nevidí, že netlačí na vládu, aby převzala jejich agentu, ale oni chtěji pro sebe. Netlačí na lidi, aby volili politické strany, které podporují danou problématiku, ale chtějí peníze. Pro většinu jsem jen ten špatný, ale oni nevidí to, že charity se nesnaží pomáhat státu, aby převzali jejich práci.

Tak jsem napsal hodně o charitách a budu se věnovat jinému tématu.

SoňaR

  • Host
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #205 kdy: Červen 28, 2021, 09:11:16 dopoledne »
Myslím, že si ty lidi "na dně" dost idealizuješ.

Mimochodem - z čeho budou splácet tu půjčku, když nemají a dle tebe ani nemohou sehnat tu práci?

Hele fakt to takto není, nebo aspoň ne ve většině případů. Ulice nejsou plné nešťatníků, které vykopli z dětských domovů bez prostředků a zajištění, oni touží po práci, ale kvůli vyčerpání ji nemohou najít. Fakt ne. Zde právě neziskovky (nebo - jak ty říkáš charity) dělají velký kus práce právě v tom směru, aby ti lidé mohli začít žít normální a důstojný život. Jsou to různé startovací byty či domy na půli cesty, kde na omezený čas dostanou možnost bydlet a učit se starat se sám o sebe, hospodařit "ve svém" atd. Za tuto přechodnou dobu by si měli najít práci (často ji mají už při odchodu z dětského domova) a rozhlížet se po vlastním bydlení. Kdyby místo toho dostali jednorázovou půjčku (od nikoho seriózního to v jejich situaci nebude) - k čemu to pomůže? Za něco to rozfofrujou, nebudou mít nic, akorát jim přibydou dluhy a hrozba uvalení exekuce. Tomu neříkám důstojný život.

SoňaR

  • Host
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #206 kdy: Červen 28, 2021, 09:15:51 dopoledne »
Neberu charity za něco důležité, protože vlastně sabotují stát. Jak je těžké naplnit staromák nebo letnou lidmi, kteří by demostrovali, aby stát dal nějakou miliardu na pomoc třeba samoživitelkám nebo chudým, nemocným atd. Jak těžké je říc, že budu volit politickou stranu, která zařídí pomoc?

Aby mohl stát rozdávat, musí odněkud brát. Stát není "něco někde nad námi", beroucí peníze z nějakého záhadného zroje. Peníze bere od nás a vydává je na mnoho "projektů". Aby se stát mohl chovat víc sociálně, musí víc brát. Jenže to se zase nelíbí jiné skupině lidí. Takže - ne, není to těžké naplnit Staromák a demonstrovat za miliardu pro samoživitelky. Ale stejně tak klidně naplní Staromák odpůrci tohoto rozdávání. A komu má potom stát vyhovět?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #207 kdy: Červen 28, 2021, 12:18:47 odpoledne »
Myslím, že si ty lidi "na dně" dost idealizuješ.
Mimochodem - z čeho budou splácet tu půjčku, když nemají a dle tebe ani nemohou sehnat tu práci?
Ty lidi mi to říkaji.

Budou splácet z práce.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #208 kdy: Červen 28, 2021, 12:20:24 odpoledne »
Kdyby místo toho dostali jednorázovou půjčku (od nikoho seriózního to v jejich situaci nebude) - k čemu to pomůže? Za něco to rozfofrujou, nebudou mít nic, akorát jim přibydou dluhy a hrozba uvalení exekuce. Tomu neříkám důstojný život.
Každý člověk je jíný. Snažit se všechny paušalizovat je nebezpečné.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #209 kdy: Červen 28, 2021, 12:44:41 odpoledne »
Z prace kterou nemohou vykonavat, protoze max 2h denne?
Já takovou práci vykonávám.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #210 kdy: Červen 29, 2021, 09:41:22 odpoledne »
3500kc mam. 401kc vydelano. Vcera jsem nepracoval,tak jsem odpracoval 4 hodiny.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #211 kdy: Červen 29, 2021, 09:48:02 odpoledne »
sahaw: prima. Z vyvoje debaty to vypadalo ze takova prace neexistuje.

Jsou takove prace, kde muzou I samoziteky atd. pracovst par hodin denne. Vetsinou je to ve meste vytirani vchodu.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #212 kdy: Červenec 01, 2021, 05:05:20 dopoledne »
Beru jednu z nejdůležitějších věcí v životě mít kousek pozemku. Ten kousek pozemku dává člověku stabilitu, že má místo, kde může žít. I když je to jen pidi pozemek třeba 100m2, kde bude mít stan nebo boudu. Je to místo, kde pokud se mu v životě něco pokazí, tak tam může žít než se z toho vyhrabe a není pod tlakem.

Je fakt škoda, že neexistuje charita, která nepronajímá kousky pozemku. Naštěstí se dají občas sehnat.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #213 kdy: Červenec 03, 2021, 09:05:58 dopoledne »
Komunitni zahrada Chedrbi neni jako kazda komunitni zahrada ve meste. Uz jen proto, ze se nachazi ve vesnici, kde je zije 50 lidi. Slozeni clenu a fanousku je z cele republiky a dokonce I ze Slovenska a pokud budu mluvit o cloveku, ktery castecne zije v Nemecku, tak I z Nemecka.:-)

Vetsina lidi pochazi bud z fora preppers.cz, kde jsme se dali dohromady nebo nizkonakladovy lidi nebo z facebooku.
Jsou to lidi, kteri by radi delali nejakou cinnost, ale nemaji sanci sami. Tak reseni je s nekym. A to komunitni zahrady nabizi.

Jadro jsou prepperi. To jsou lidi, kteri veri, ze se muzou treba zranit a skonci na ulici, tak hledaji jistotu. A nekteri zas na nejakou pandemii nebo svetouvou valku, ale spis na hospodarskou krizi. Tak chteji mit kousek pozemku, kde maji misto a I s lidmi, kteri si pokecaji.

Dalsi cast jsou nizkonakladovy lidi, kteri zas veri,, ze bez spoluprace a kousku pozemku je zivot tezsi. Tak proc si stezovat zivot. Dava lidem jistotu a stabilitu. Proc platit ve stari treba 12000kc za najem, kdyz stejne zije jen v male cimre.

Dalsi cast lidi, kteri chteji vyresit chudobu.


Pak jsou lidi, kteri chteji zkusit neco pestovat, chovat nebo jen vyzkouset. Pak 3 lidi, kteri chteji byt maly.farmari.

Tri hesla vystihuji zahradu. : "Nejak to dopadne" a "Je to fuk" "Je to jeho vec." . Podle mne je to same.


Jsme zahrada, kde nikdo nema povinnosti a zadne poplatky. Clovek si plati jen svuj projekt. A pokud chce mit jisty pozemek, tak da vratnou zalohu. Zahrada je financovana z toho co se vypestuje samo a kdyz clen ma cas , tak to pak proda v miste bydliste pokud chce.


Tak udelat hromadnou grilovacku je nemozne. Nikdy nebudeme mit super fotky z akci. I proto, ze cast jsou prepperi a nechteji byt na fotkach.:-)

Kdybych tedy mel popsat nasi komunitni zahradu, tak : Zahrada je ucelova, ktera realizuje sny clenu a diky spolupraci nabizi zajisteni v dobe krize.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #214 kdy: Červenec 04, 2021, 07:30:09 dopoledne »
Jak rozprodavam pozemek, tak se mi ozvali lidi, kteri chteji pidi pozemek pro svoje deti. Na ni postavi chaticky. Chteji je naucit  vztah k prirode a zodpovedosti. A oni se zas nauci, ze maji verif svym detem a neschazovat je. To co udelaji s pozemkem a chatickou bude na. nich. Ale nejen, ze veri, ale uz je to vyzkousene od jinych rodicu, ze pokud rodic jim da volnou ruku a neustale je nebuzeruje neboli neschazuje, tak se o to staraji a bavije to.

Ironie je, ze ty lidi jsou chudi a nemaji penize na detske tabory, ale najdou prachy na neco co muze skoncit vyhozeni penez. Jako kupovvat 7 letym detem pozemek s chatkou je fakt velky risk. Hlavne, kdyz ziji ve meste.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #215 kdy: Červenec 04, 2021, 10:37:23 odpoledne »
Ja mucim neter.

Fakt bych rekl, ze 99 procent rodicu nedokaze vychovat poradne deti. Stale vidim stejny vzorec. Rodic neco rekne diteti a dite odmitne a pak rodic bud rozcili a serve nebo zmlati. Druha moznost, ze se zlomi a udela to za nej.

Prvni priklad byl, ze jsem neteri rekl, ze staci, aby skocila do kramu a za moje penize koupila burty a pak si je udela naohni zadarmo. Rekla, ze nechce a radsi bude vydelavat. Tak jsem skocil do kramu a koupil. A ted to prislo. Cekala, ze ji je dam zadarmo. Ja rekl za cenu, kterou jsem koupil, protoze misto, aby sla do kramu, tak pracovala a tim rekla, ze nechce.

Je proste zvykla, ze stejne dostane co chce. Tedy nakonec dostala jeden burt, ale chleba si koupila. Zlomila mne.

Dalsi byla karimatka. Ted jsem se nezlomil. Koupil jsem karimatku a potreboval jsem, a y mi s I pomohla odmes, protoze jsem mel plne ruce a zbytecne jsem se mordoval na.misto. Ona mela prazdne ruce, ale nechtelo se ji. Tak nespi na karimatce.

Ma moznost si snadno vydelat I za den 1500kc. Ale je ji lito utratit par korun za jidlo a ceka, ze ji ho koupim. Jsem prece strejda. Smula. Nebudu ji kupovat nezdrave jidlo.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #216 kdy: Červenec 04, 2021, 11:29:46 odpoledne »
Sahawe já bych nepoužil slovo mučím....vy si prostě stanovujete vzájemné hranice. A to je přirozené. Nevím, kolik let je tvé neteři, ale naše děti ví, že pokud potřebují peníze na pouť nebo nějaký dárek mají možnost si je vydělat, pokud nám pomohou nad rámec svých obvyklých povinností....a vždy mají na výběr....totiž to je důležité. Když se rozhodneš takto, vyděláš si, když takto užiješ si, ale peníze na pouť si nevyděláš....A vezmeš mě na pouť...Jasně že vezmu, ale co tam budeš bez peněz dělat?....Ale já nechci dnes vydělávat peníze...OK. Tak si jdi hrát a pomůžeš zítra pokud budeš chtít peníze....A za 2h....tati a mohl bych pomáhat teď? Ale ano, ale jen trochu, už musíme pak dělat něco jiného...Uděláš polovinu a získáš polovinu peněz. Můžeš to dokončit zítra....Je to vlastně věčná hra, děti zkouší, jak vydělat co nejvýhodněji a ty jim dáváš pevná kritéria. Ale když se něco nepovede nebo to nechtějí dělat, nikdy je netrestej....vysvětli, že takto to nebude fungovat, nebo že to rozbili a udělali místo pomoci naopak škodu a za to si odměnu nezaslouží nebo jen menší...ale pak jim musíš ukázat, jak to udělat správně....A konec vždy musí končit pozitivně i kdyby to měl být velice snadný úkol....V dítěti posiluješ sebevědomí i odpovědnost, může si volit, ale ví, že si s volbou nese i následky, ví že musí něco obětovat, aby něco získalo...Ale také se učí vyjednávat a smlouvat, i to se mu bude hodit...jídlo si u nás děti nekupují...buřty koupíme společně protože je to zážitek, ktrerým zakončíme pracovní den....Ale může si vydělat 5kč, když nanosí dřevo na oheň nebo když vše připraví i pro ostatní...když si připraví jídlo jen pro sebe tak nic....Máme 2 děti, takže se mohou i podělit podle vzájemné dohody....Ale pokud se něco učí, mzdu si nezaslouží...učí se proto, aby se to naučil dobře a jednou si tím třeba vydělávat mohl...motivace naučit se něco užitečného.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #217 kdy: Červenec 05, 2021, 07:41:53 dopoledne »
Ano hodně si s dětmi povídat a nikdy jim nelhat....Ono prosté já nevím vás zase tak neshodí....A láska a vlídné pohlazení...dává dítěti jistotu a bezpečí. Musí být nepodmíněná. I když se něco nepovede nebo je dítě třeba potrestat za nějakou lumpačinu, vždy se vyplatí oddělit trest a lásku....a do trestu se nesmí přelít váš hněv....dítě by to vnímalo jako mstu. Tedy ačkoliv tě trestám, trestám tě za t, že jsi porušil pravidla....Ale pořád tě mám rád....Hlavně lásku nepodmiňovat.

SoňaR

  • Host
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #218 kdy: Červenec 05, 2021, 11:07:08 dopoledne »
Sahaw, výchova dětí je jedna z nejsložitějších věcí na světě a všichni se jí učíme za pochodu. Navíc nám trochu háže klacky pod nohy fakt,  že každé dítě je originál i každý rodič je originál. A že jsme jen nedokonalí lidé, ovlivňovaní spoustou faktorů. A nás také vychovávali podobní nedokonalí lidé. A to opomíjím fakt, že co člověk, to jiný názor na to, jak má ta správná výchova vypadat :)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #219 kdy: Červenec 07, 2021, 02:31:51 odpoledne »
Jedna z největších chyb lidstva je dokonale izolovaný dům. Dostal jsem vymývárnu od člověka, který měřil v místnostech CO2, a proto beru za trest bydlet v baráku bez automatické ventilace.  Vždy si na to vzpomenu, když se někdo ptá proč se mi líbí žít v unibuňce nebo v boudě.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #220 kdy: Červenec 07, 2021, 03:42:44 odpoledne »
Sahawe a jak prosím souvisí zaizolovanost domu s vysokou koncentrací CO2? To že mi těsní okna a dveře přeci neznamená, že nemám nebo nemohu větrat....Ostatně většina moderních oken má mikroventilaci, která problém řeší. Se zaizolovaností stěn, podlah stropu to již vůbec nesouvicí...Je třeba vzít na vědomí, že dostupnos levných energií klesá a lidé jsou choulostivější (méně se pohybujeme venku, nejsme tak otužilí jako naši předci). Plýtvat energií si opravdu nemůžeme dovolit....Vždyť za těch 30 let od revoluce klesla energetická náročnost budov na cca 1/3....

SoňaR

  • Host
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #221 kdy: Červenec 07, 2021, 03:51:42 odpoledne »
Asi měl na mysli takové stavby, jako jsou pasivní domy, kde se často montují fixní okna, která otvírat vůbec nejdou.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #222 kdy: Červenec 07, 2021, 03:59:43 odpoledne »
V RD stále musí být okna, která jdou otevřít...komerční objekty to mít nemusí...a dokonce lze stavět i učebny bez oken....ale to je jiná problematika.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #224 kdy: Červenec 09, 2021, 07:21:56 dopoledne »
Nemůžu tomu uvěřit, ale nejlevnější je mobil. Dokonce i boty Crosky stojí víc než mobil. :) Crosky kupuji za 100Kč.


Telefon za 71Kč
https://aukro.cz/nokia-6230i-plne-funkcni-6992669744
https://aukro.cz/nokia-6300-6992680318

Baterie za 60Kč
https://www.aliexpress.com/item/32792873355.html

Tak telefon za 131Kč a tyhle nokie drží.  Baterie vydrží hodně dlouho.

Nabiječka na baterie stojí cca 100Kč
https://www.aliexpress.com/item/1005002324488446.html

A simkarty nemá smysl o nich mluvit. Daji se sehnat zadarmo nebo za pár korun. A těch pár korun je kredit na nich.

V dnešní době může mít telefon fakt už každý.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #225 kdy: Červenec 09, 2021, 08:14:38 dopoledne »
Ostatně většina moderních oken má mikroventilaci
Ty v zimě nefungují.

Samotář

  • Host
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #226 kdy: Červenec 09, 2021, 08:48:19 dopoledne »
Co plánuji koupit až bude jisté, že vše je ok. Pošta chce za každý balíček dát poplatek.

kabel usb
https://www.aliexpress.com/item/1005001605509473.html

Kabel mám a nepoužívám. Až se uvidíme, předám ti jej (pokud si vzpomenu, připomeň mi to).

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #227 kdy: Červenec 09, 2021, 10:14:54 dopoledne »
Kabel mám a nepoužívám. Až se uvidíme, předám ti jej (pokud si vzpomenu, připomeň mi to).
díky. ozvu se. :)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #228 kdy: Červenec 12, 2021, 10:37:17 odpoledne »
Cocka stoji 20kc 500g. Snim denne asi 750g, abych nemel hlad. K tomu sul,  cibule, sadlo. Asi 35kc mi vyjde jidlo na den.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #229 kdy: Červenec 15, 2021, 07:20:33 dopoledne »
I vybirani popelnic se da zit krasne. A to diky internetu. Dnes internet stoji jen 29kc na mesic. Da se to obrjit, ze chodite , kde je wifi free, ale to zabere hodne casu a nejste v primem kontaktu s lidmi hned. A jasne cjtryobil do 800kc.

Pak zacina pohodovy zivot po par mesicich. Nez se clovek do toho dostane, tak to trva.

Dnesni vybirani popelnic uz byva jen chozeni k popelnicim a sbirani veci na vrchu nebo vedle nich.


Kolik si clovek vydela je zcela zavisle na aktivite a I lokaci, kde se ten clovek pohybuje.
 Je to 20~ 300kc za den.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #230 kdy: Červenec 16, 2021, 02:36:11 odpoledne »
Jasne vybirani popelnic je super kseft. Je to pro cloveka, ktery ma problem mit praci.  Zacatky jsou tezky, ale kdyz se to rozjede, tak to jde.

Dnes jsem byl rano vybirat popelnice. Jen okolo nich a co je nahore. Co je ponorene nema cenu. Uz je to spinave buhvi cim a cistit je to nakladne. Trvalo mi to 40 minut. Obesel jsem asi 18 kontaku. Na zacatku berete vse co by melo cenu a casem uz si vybirate. Znate I dny, kdy jit.

Povazuji za dulezite spolupracovat s nekym, kdo swapuje. A poslat mu foto ulovku a on si zamluvi veci a zbytek se vyhodi. Tak nehromadite veci.

Zkusim tyhle veci dat cloveku co swapuje a zjistim co za to ziskam a I nejake penize mozna.

Mozna jeste pujdu casem dvakrat lovit, protoze se. vzdy nekdo objevi, ze to je jen nahoda, ze tam bylo tolik veci co se daji prodat.


Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #231 kdy: Červenec 17, 2021, 01:31:20 dopoledne »
Super, že nečumíš stále len na tie seriály do zblbnutia, ale občas sa aj pohrabeš v smetiakoch. :D  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #232 kdy: Červenec 17, 2021, 08:55:59 odpoledne »
Tak jsem udelal soupis obleceni
2 monterkove bundy
1 plastenkova bunda
2kulichy
3 ksiltovky
22paru tlustych ponozek
4 mikiny
9tricek
5trenek
6monterek
2 sustakove bundy
1 svetr do mesta
1 kalhoty do mesta
1 teplaky sustakove
1 croksy
1 gumaky
1 sportovni jete boty


Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #233 kdy: Červenec 17, 2021, 11:12:20 odpoledne »
Kravatu nepotřebuje, stejně by jí nezavázal   ::)
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #234 kdy: Červenec 18, 2021, 11:42:43 dopoledne »
trenky meníš ako často? Raz týždenne?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #235 kdy: Červenec 22, 2021, 06:35:30 odpoledne »
Z českých akcií je zajímavá i česká zbrojovka....kdo nakoupil v počátku vstupu na burzu má reálnou šanci na 8-10% zisku.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #236 kdy: Červenec 25, 2021, 06:36:14 dopoledne »
Koupil jsem 4 powerbanky od alzy znacky ADATA A10000 s kapacitou 10 000 mAh. Cekal jsem,.ze.tim nabiji 8 x 1000mha baterek do mobilu. Podle diod to vypada, ze to da. jen 5000mAh. Za cenu cca 200kc za kus je to dobry.Ted jen zivotnost. Tak budu delat recenzi powerbanek. Koupil jsem v KIK za 120kc 4300mAh.

Nekupovali jste 10000mAh za peknou cenu?

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #237 kdy: Červenec 25, 2021, 11:11:33 dopoledne »
A to si kúpil z tých 15 tisíc, čo máš na rok? Nebudeš teraz hladovať?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #238 kdy: Červenec 25, 2021, 01:02:12 odpoledne »
Nebudu hladovet, Mam na elektrinu rezervu z tech 15tisic.  Kdybych mel rozpocet jen na 6000kc rocne, tak bych mel problem. :-)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #239 kdy: Červenec 28, 2021, 04:08:14 odpoledne »
Ja nevim jak ji vysvetlit, ze vetsina prace je absolutne nudna hlavne v situaci, kdty ma clovek konickty a pratele, Chce delat konicky a pratele a ne jen makat. Ale pratele, konicky a zibvot I naklady stoji penize. Hodne penez. A den ma jen cca 16 hodin, kdy o 2~ 4 prijde automaticky jen kbvuli zachodu, uklidu atd

Hodne lidi dokaze to zkloubit, ale vetsina lidi to nezvladne. Tak bud trpi osobni zivot nebo financni zivot. A u nekterych jako ja oboje.

A jsem to vyresil prechodem. a nizkonakladovy zivot. Je to kompromis.



Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #240 kdy: Srpen 01, 2021, 10:57:54 odpoledne »
Vareni jde taky be elektriny a pripojky zemniho plynu. Propan butan. se da koupit skoro u kazde pumpy. Varic s kabl.vyjde v OBI za celkem 900kc.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #241 kdy: Srpen 02, 2021, 03:03:26 odpoledne »
Ja chapu dobre, ze nektere lidi stve neco. Mne taky stve, ze lidi choi zbytecne do prace, maji auto, chodi do restaurace atd. Ale beru to, ze je to jejich rozhodnuti. Oni nici planetu, ale i ja nicim planetu, tak nemam moralni pravo ukazovat na nekoho pokud nebudu mit cisto pred prahem.  Je otazka jestli to jde, protoze stat a vsechny ty pravidla komplikuji lidem zivot a musi je obchazet, aby mohli alespon dychat.

K zivotu potrebuji minimum a stejne mi lidi reknou, ze neziji skromne .:)
Vytknou mi, ze jsem si koupil jednou rocne treba susenky, tak uz nejsem skromny. :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #242 kdy: Srpen 02, 2021, 04:33:34 odpoledne »
Ty vyžíraš sušenky? Vodu kážeš, víno piješ chlope... :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #243 kdy: Srpen 03, 2021, 12:49:22 odpoledne »
Jsem linej psat denne utraty a vydelky, tak to zjednodusim. 20 dni v mesici makam a 2hodky denne, tak 4000 kc mesicne. Pak odectu 2050 kc za zdravotni, tak mam mesicne 1950kc na zivot.

Musim popremyslet jak udelat, abych evidoval svoje zivotni naklady, kdyz jsem linej to psat denne

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #244 kdy: Srpen 03, 2021, 08:08:34 odpoledne »
Vodu mam jen vymyslene a z 90 procent materialne pripravene. Kazdy rok naprsi cca 300l na 1m2. Tak staci sudy a tresni krytina a mate dost vody na cely rok. A jasne okap. Nepotrebujete vodovod a ani studnu.

Pitnou vodu si udete pomoci filtru nebo proste pro tech par litru skocite do prace nebo znamemu.
Zkousel jsem sudy nechavat pres zimu a plastove jsou super. Hral jsem si kolik vody potrebuji, abzch nemel ybztecne moc krytin a sudu. Stoji to penize. Jak prsi a na co se pripravit.


Jedine co jsem jeste nedelal je filtrace vody, ale  to je jen takova perlicka.

Tedy nemam vyzkouseny okapy, ale sehnal jsem stare okapy za odvoz, ktere jsou na zalivani a prani. A asi plastove nebo hadici na zalivani pouziji na krytinu pro vodu na prani zrni a vareni a i na piti.

Voda neni problem. Vody je dost. Staci jen mit krytinu, sudy, okapy a filtr. A idealne vodu prevarit na piti. Tedy pit caje. :)

Krytiny mam asi 50 az 100m2, tak odhadem 5 az 10 kubiku od brezna do listopadu.



Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #245 kdy: Srpen 03, 2021, 08:56:23 odpoledne »
Udavamm 300l protoze je to realne. Netusim v jakem miste zijete a jaky postup mereni jste zvolil, ale ealnych je jen 300l.  Ale beru, ze mate asi nadrz pod zemi a lepe to vymakane. Pro nizkonakladovy system pocitam jen s 300l rocne a a asi jen 100l.

Ja mam moznost na vinici si privest vody kolik chci, tak vodu z krytin nebudu na vinici realizovat. Je to plytvani energie, ale  mam ho pripraveny do Krchleb a tam bych mel oddelene krtiny. Neco na zalevani, Neco na prani a neco na piti. A tu vodu na piti bych mel cersvou a na Vase doporuceni bych tedy vykopal diru a tam mel kanystr. Kdyz pocitam, ze potrebuji cca 5-10 litru denne a zaprsi cca jednou za 10 dni, tak staci 5 kanzstru po 25litrech v pohode.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #246 kdy: Srpen 04, 2021, 09:28:04 dopoledne »
Chapu velmi dobre pripominku, ze by se nemelo stavet na nestavebniich pozemkach. Lidi jsou nenazrany a nikdy se nespokoji s malem. Chteji stale vice a vice. Treba s vodou. Cloveku staci jen 20 litru na den. V zime je to o neco vic, protoze se musi prat obleceni, ktere nasaji vice vody. Bohuzel muzeme videt, ze clovek spotrebuje i 500l denne a pripada mu to normalni.Betonovat cestu a vymysleni dalsich veci co jsou zbytecne k zivotu jen nici planetu. Obavy, ze  se to z vrhne a jen z male chaticky se stane velky riodinny barak je casto opravneny.

Ja verim, ze se to nezvrhne, protoze nekteri lide si vazi svobody co nabizi skromny zivot a nevzdaji se ho kvuli par vymozenostem.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #247 kdy: Srpen 05, 2021, 07:37:53 dopoledne »
Internet je neco co se meni tak rychle u operatoru, ze bych nikdy nesel nikdy do smlouvy. Mistni bezdratovy poskytoval vetsinou ma za 299kc. Je potreba jen menic napeti. Ten router ma asi spotrebu jen 8w, tak autobaterie by to mela udrzet. Je to spis pro lidi, kteri vydelavaji pomoci internetu.

Pro lidi, kteri to maji pro zabavu, tak bych mel vice.simkaret od vice operatoru predplacene.

Nabidky se stale meni, ale videl bych to do chytreho mobilu simku z Tesco, kde internet na socialni site a email stoji 29kc mesicne. To staci. I webovky se zobrazi.

Do tabletu bych dal simku z mobil.cz, kde neomezeny internet na tyden je za cca 79kc. A druhou simkartu treba kaktus nebo twist, kde 100mb na den vyjde 10kc atd. To je, kdyz potrebujete rychly internet na den treba neco zaridit atd.

Zapnout neomezeny internet vetsinou cloveku staci, aby si vsechno zaridil jako filmy atd a pal zbytek mesice na to dival.

Vlastne neomezeny internet na mesic vychazi cca 320kc.

Strasne se vsechno meni v nabidkach, tak tohle info nusi byt aktualni.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #248 kdy: Srpen 07, 2021, 05:37:59 odpoledne »
Pekne zdrazili Celodenni 240kc na 300kc. Nejak nepochopili, ze cena urcuje cim clovek bude cestovat

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Žiji s 15 000Kč ročně + zdrávko
« Odpověď #249 kdy: Srpen 07, 2021, 06:31:24 odpoledne »
Nejaky ten rok pestuji a dosel jsem k nazoru, ze je dulezita voda a dobra puda. Kdyz to cloveka, tak to roste samo. A neni potreba bojovat s plevelem pokud maji vyhodu jako sazenice.Klicova je voda.

Jsem zastance male plochy 50 az 100m2, kde si clovek vypestuje dost zeleniny pro sebe. Od objeveni, ze se da jist srucha, merlik, pampelisky, zabinec, laskavec(ten cesky). A klasika koprivy a jitrocel a proste co je jedle. Tak vysazite zeleninu a vedle toho roste plevel, ktery jite.

Pokud budete mit trvalky co se daji jist, tak fakt dojdete nakonec k zaberu, ze zeleninu vypestujete jen na 50m2 a mate az az. Je to zelenina, tak nic moc kalorii.

Kdyz seberu ze 50m2 zeminu a postavim tam sberac vody a tu zeminu dam na 50m2  a budu zalevat, tak budu mit skvely vynos. Ale to kazdy vi.

Vidim to vsude, ze plochu, kterou clovek na efektivni vyuziti, tak ji seka. Ceka se to.  Je to neco jako moral I norma, aby to vypadalo pekne. A to se mi nelibi, protoze clovel zabiji hmyz a memsi zvirata jako jesterky. A jako bonus k tomu potravu. Je to fakt zvrhle.