Vvitty - tak chápu, že v reakcích a technických "vychytávkách" s dronem soutěžit nebudu, na druhou stranu většina dravců v přírodě je tělesně vybavených daleko líp než člověk, přesto člověk má něco co oni ne a co mu umožňuje být na vrcholu - a bude to platit na všechny ostatní, myslím. Kreativita, schopnost improvizace, vůle zvítězit, chuť žít.
Dobře uvažuješ. (pokud smím tykat)
Ale dovolil bych si s něčím nesouhlasit.
Myslím si, že člověk skutečně má více kreativity a schopnosti improvizace, než jakýsi stroj nebo dravec zvíře. Nesouhlasím však, že předností člověka je vůle zvítězit. Vůli zvítězit má i zvíře i stroj (protože stroj je tak naprogramovaný, aby měl vůli zvítězit). A zvíře má rozhodně také chuť žít. Dokonce si troufám tvrdit, že zvířata mají daleko větší chuť žít, než lidé moderní doby, kteří se utápí v depresích a nedokáží zahnat temné vzpomínky.
Nicméně to ukazuje konstruktivně na jeden velmi důležitý faktor a to je psychologie. Aby člověk přežil, tak musí mít OK svou psychologii. Dnes mají zvířata lepší psychologii, než člověk.
Zajímavý je ten stroj - dron jakožto stroj má naprogramovanou vůli zvítězit, avšak nemá naprogramovanou chuť žít. Tím se stroj liší od zvířete, které má přirozeně od přírody chuť žít.
Lidé jsou inteligentní, ale v posledních letech upadají. Myslím si, že kdyby byla válka dronů v 19. století (tehdy samozřejmě drony ještě nebyly, ale kdyby ano) tak lidé svou inteligencí, svou vynalézavostí, drony porazí.
Bohužel si však myslím, že dnešní lidé nejsou tak "mentálně v kondici" jako v 19. století. Dnes má prakticky 100% obyvatel alzheimera, což je pro lidi velký hendykep. V 19. století neměl alzheimera nikdo. Dnes je alzheimer realitou pro velmi mladé lidi a pro děti. Že si toho lékaři, biologové, novináři a lidé samotní nechtějí všímat, je věc jiná. Nic nezmizí tím, že si toho nebudeme všímat.
%