Autor Téma: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?  (Přečteno 2778 krát)

konec

  • Host
Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« kdy: Prosinec 04, 2020, 08:35:38 odpoledne »
Dnes nastane apokalypsa, 90% lidí zemře, nebe bude temné celý rok 2021, i v létě bude zima. Celý leden 2020 a únor 2021 bude vytrvale teplota -40°C. V létě budou plusové teploty, ale nebude nic růst.
Ještě několik měsíců od apokalypsy budou všude lítat vojenské robotické drony s kamerou, termovizí, radarem a směrovým natáčecím mikrofonem a usmaží každého člověka, kterého najdou. Krom toho budou tyto drony vybavené i rentgenem a budou rentgenově snímat všechny objekty. Tyto drony budou čerpat jadernou energii, takže nemůžete očekávat, že jim dojde šťáva.
Co by jste dělali a jak by jste pravděpodobně obstáli v této zkoušce?

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 04, 2020, 08:37:04 odpoledne »
Zemřel bych.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 05, 2020, 02:17:54 dopoledne »
Predpokladám, že väčšina prepérov sa nepripravuje na úplne najextrémnejšie scenáre. Ale vela z nich má ovela väčšiu možnosť a šancu prežiť viac, ako bežný ovčan.  ;)

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Mr.Builder

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 05, 2020, 02:51:38 dopoledne »
Jel bych k tobě domů. Ty určitě víš jak na to.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 05, 2020, 07:29:09 dopoledne »
Kdyby dnes nastala apokalypsa, tak ty drony furt ještě potrebujou operátory, zatím si vlastním životem nežijou. Pokud by nepřežilo 90% lidí, pochybuju, že budou fungovat zrovna operační střediska dronů. No a jestli přežije 10% lidí, bude pro ně celej svět plnej jídla na několik desítek let, během jednoho roku zimy nic pěstovat nepotřebuju.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 05, 2020, 07:57:37 dopoledne »
Jak napsal Norman. Přežiju.

Já jsem žil přesvěčení, že důležitější jsou otroci než mrtvolky a to hlavně kvůli pokud vymře 90 procent obyvatelstva. Vyhledávat lidi a zabíjet je spíš scénář invaze mimozemštanů nebo nadvláda strojů. A pokud je -40 stupnů, tak drony budou mít docela problém. To jen rýpu do scenáře.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 05, 2020, 10:59:38 dopoledne »
Jak skončí zima bude ze mě vegetarián a hodím si mašli
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 05, 2020, 05:59:29 odpoledne »
Predpokladám, že väčšina prepérov sa nepripravuje na úplne najextrémnejšie scenáre. Ale vela z nich má ovela väčšiu možnosť a šancu prežiť viac, ako bežný ovčan.  ;)
Přesně o tom je prepperství. Nejde se připravit na všechno, ale mít výhodu. I v přírodě přežívají druhy třeba jen s malou výhodou. Rozdíl mezi přežitím a nepřežitím může být jen velmi malý.

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 05, 2020, 06:33:00 odpoledne »
Však se každý zamysleme, jak jsme právě teď (v sobotu večer, v prosinci) připraveni třeba "jen" na týdenní výpadek elektriky, a zároveň "globální pandemií opodstatněný" zákaz v podstatě všeho (viz připravovaný zákon).
Pár kontrolních otázek:
- topení? Na týden?
- voda pitná? Taky na týden?
- voda užitková, neřku-li teplá? Na týden?
- pro splachování wc? Taky na týden?

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2379
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 05, 2020, 08:51:02 odpoledne »
To já su v pohode...  :pa:
Jen na týden? Hahaha... "hold"

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 05, 2020, 08:56:59 odpoledne »
Máš svoji studnu s pumpou, nebo rumpálem?

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 05, 2020, 09:05:30 odpoledne »
U nás na vesnici gravitační vodovod, prameny nad vesnicí, v lese.
Kotel ÚT na dřevo, oběh samotíží, topí i do kombinovaného bojleru TUV.
Rezervní zdroj TUV pro léto: tlaková koupelnová kamna na dřevo, tzn. tekoucí teplá voda v celém baráku, jako normálně.
Potravinové zásoby: tak nějak, jak je na venkově odpradávna normální.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 05, 2020, 09:36:27 odpoledne »
Tohle je dobrý, voda by mohla být největším problémem. V zimě teplo. Vždy hygiena.
Dost lidí jsi svojí otázkou asi zaskočil a možná si někdo ani popravdě neodpoví. Mě třeba pitná voda na týden pro celou rodinu nedá. Užitková jo. A asi bych z ní udělal i pitnou, ale odkryl jsi moji achilovu patu.

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 05, 2020, 10:04:07 odpoledne »
Sorry, nerad - ale radši teď, než "ažpak"

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 06, 2020, 06:31:34 odpoledne »
A jak ostatní aktivní diskutéři - podělíte se o své zrealizované praktické přípravy?

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 06, 2020, 06:45:28 odpoledne »
Jo, ak by zahynulo 90% populácie, tak pri mojom štastí...  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 06, 2020, 07:05:42 odpoledne »
Ale jo, podělím. Co se týče potravin - konzervy - masové, fazolové, trvanlivé a sušené mléko, tuňák, makrela, sardinky, těstoviny, luštěniny, káva, čaj, rýže, cizrna, ovesné vločky, cukr, sůl, koření... myslím že na cca 1/2 roku pro čtyřčlennou rodinu. Kdyby to někoho zajímalo, můžu sem hodit i množství. A na delší dobu je tam pšenice - cca 300kg, žito cca 100kg, med cca 20kg, samozřejmě domácí slivovice - kolem 50% alkoholu, asi 30l, sádlo zavařený ve sklenicích, marmelády... Dřeva je už míň, vystačí mi na topení v krbu na tuhle zimu, případně bych topil v kuchyňských kamínkách a to by pro jednu místnost vydrželo tak na tři zimy. Záchod máme funkční i suchý, po předcích, nehašený vápno tři pytle, voda v bojleru jde nahřát i kotlem na dřevo, pitné vody udržuju zásobu cca 200litrů. Ale dnes, když jsem četl tuhle diskusi jsem si vzpomněl, že když jsem coby dítě jezdil sem k příbuzným, oni vodu nepili skoro vůbec. Neustále byl na kuchyňských kamnech velkej hrnec s čajem, takže vodu ze studny převařovali a pili čaj. Nebo pivo. A jinak mám filtr Sawyer, kterej by vodu ze studny měl spolehlivě vyřešit.

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 06, 2020, 07:11:39 odpoledne »
Normane, i před Tebou s úctou smekám - ale co vy ostatní, zejména vy, aktivní diskutéři? Podělíte se také, jaká je momentální realita u vás doma?

PS: teď nediskutujme o nějakém fiktivním vyhlazení 90% lidstva, zůstaňme v předpokládatelné realitě, uvažujme "jen" týdenní black out, a zároveň vládní zákaz všeho - teď, o víkendu, v prosinci - a co na to vaše reálná připravenost?

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 06, 2020, 07:32:53 odpoledne »
Horská voda mi tečie samospádom do chalupy. Slivovice mám tiež pár litríkov, a sladu a chmelu na pár rokov varenia domáceho piva. Tri plné mrazáky a dačo zaváranín v pivnici taky. Upustil som od väčšie chovania, bo na biznis neoplatilo, žrat to už nikto nechael a tak chovám len pre svoju potrebu pár slepíc, kozy a prasátko. Sena mám na dva roky. Bývam na samote pri lese, tak zamrznúť by som nezamrzol. V skleníčku by som dačo dopestoval aj v mizernom lete. A pozíciu by som tiež chvílku ubránil, vzhladom na počet preživších a počet streliva.  ;D

Jo, a ešte som zabudol na velmo blízke zásoby, čo nosím zo sebou. Mesiac bych vyžil len na vode v pohode :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 06, 2020, 07:33:12 odpoledne »
Jen na tyden? Na to bych ani nemusel vypadnout z bytu pryc... dokud venku nebude aspon -20stupnu.
Nechceš se podělit s ostatními o použitá tech. řešení aspoň toho základního?

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 06, 2020, 07:47:59 odpoledne »
To já su v pohode...  :pa:
Jen na týden? Hahaha... "hold"
A jsi ochoten podělit se o použitá řešení nějak konkrétněji?

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #21 kdy: Prosinec 06, 2020, 07:51:46 odpoledne »
Nojo, mrazáky mám dva a nějak jsem na ně zapomněl, při tý rekapitulaci... Tam nějakých 60kg zvěřiny, brojlerů, vepřovýho a hovězího bude. Plus mošt, kterej jsem tam nacpal na základě inspirace od Votroubka. A manželka tam má nějaký švestky, těsta a houby. Tak je toho víc, než na půl roku. Kromě toho, dávám si dvakrát do roka půst, desetidenní, kdy vůbec nejím a jenom piju ovocný a zeleninový šťávy, takže týden bez jídla se nechá zvládnout bez jakéhokoli úbytku sil. A to dělám manuálně poměrně těžkou práci, lezu a slaňuju průmyslový komíny - od 50 do 240 metrů.

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #22 kdy: Prosinec 06, 2020, 08:00:31 odpoledne »
Ještě jednou díky příteli Normanovi za sdílení jeho příprav.
A znovu otázka na ostatní diskutéry: jak jste připraveni na drobnou, ale absolutní týdenní šlamastyku vy?
PS: nikoho neznámkujeme, ani nekoušeme - jen ostatním sdílíme moudrost "aktivních bardů" českého prepperství. Tak se proboha neostýchejte připojit i vy :)

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #23 kdy: Prosinec 06, 2020, 09:21:53 odpoledne »
Jsi si jistý, že zrovna 5 kg PB láhev je v ČR ideální z hlediska výměny/plnění? Já se obávám, že 10 kg je univerzálnější. Dvoukilovou považuji pro rodinu za příliš minimalistickou, navíc i ekonomicky nevýhodnou.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #24 kdy: Prosinec 06, 2020, 10:03:38 odpoledne »
Asi bych to přežila.
Na bytě mám zásoby vody na týden a jídla tak na tři týdny. Pak bych se přesunula na chatu, máme tam studnu, kamna na kterých se dá v pohodě vařit, hodně dřeva i plný sklep a spíž  na zimu.

Na bytě vidím největší problém s topením, určitě si tam nemůžu založit oheň. Takže bych nosila čínské plyšové oblečení ze šanghajské zimy. Je v tom fakt teplo. Taky mám mrňavý ohřívač na nabíjení, ten můžu nabít maličkým solárním panelem. Byt se tím nevytopí, ale do postele to stačí.
Mám dva mini solární panely, jeden nabíjí světlo a druhý drobnou elektroniku - mobil, tablet, ohřívač...

Spoustu potravin si umím vyrobit sama - kyselé zelí, tvaroh, zakysanou smetanu, několik sýrů, máslo, salko, jablečný ocet, kvasnice, tofu, hummus, hořčici i zbytné věci jako nutella, arašídové máslo, kari koření, vanilkový cukr...




Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #25 kdy: Prosinec 06, 2020, 10:16:28 odpoledne »
Pozerám, že vyrobit potraviny každý vidíme inak. :D Ja pripustím kozu, nakosím jej sena, podojím ju, a z mlieka si vyrobím syr, tvaroh, bryndzu, jogurt.... ako vyrobí tvaroh Chinalajdy?  :)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #26 kdy: Prosinec 06, 2020, 10:34:46 odpoledne »
Dag: Kozu ani krávu nemám, ale když seženu mléko tak sýry, máslo a tvaroh vyrobím.  ;)
Bryndzu jsem ještě nezkoušela, dík za tip @-->

Offline MDobromila

  • Včelaři sobě
  • *
  • Příspěvků: 2990
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #27 kdy: Prosinec 07, 2020, 05:02:31 dopoledne »
Dřevo na 3 roky+bydlení v blízkosti zdroje, topíme kachlovými kamny, na nich i vařím. Vytopí nám to celou malou roubenku. Na pozemku 2 vrty a 1 kopaná studna. Chovám slepice a včely. Něco vypěstujeme, zásoby obilí a trvanlivých potravin, brambor, zelí, zavařenin, bylin, masa - půl roku bychom vydrželi.
Navrch - nadstandardní sousedské vztahy.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #28 kdy: Prosinec 07, 2020, 12:36:51 odpoledne »
Normane, mohl bych Tě poprosit o sdělení podrobnějších informací o Tebou držených půstech? Například jídelníček před půstem, pocity během půstu, úbytek hmotnosti, kdy začínáš - před úplňkem, po úplňku a pokud můžeš prozradit, jestli půsty nějak ovlivnily, zlepšily Tvůj zdravotní stav. Děkuji.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #29 kdy: Prosinec 07, 2020, 02:53:47 odpoledne »
No, já jsem romantik, moje půsty nemají žádnej "odbornej" základ - před pár lety jsem si četl nějakou knihu zaměřenou na duchovno, tuším že to byla "Cesta pokojného bojovníka", a tam něco v tomto duchu psali. Že je to dobrý způsob pro celkovou očistu organismu a že se dokonce "otevře" lidská mysl. Takže jsem to zkusil - a výsledek? Půst je přirozeným důsledkem mého životního stylu - vždycky napřed striktně držím životosprávu, dvakrát denně cvičím, hodně zeleniny, piju vodu, ráno ledová sprcha, přes zimu koupání v řece. Po pár týdnech až měsících přijde řetěz kopanců v práci, osobním nebo rodinném životě, stres, a začne s tím spojený období rezignace. Přestanu s cvičením, následně začnu prasit ve stravování, přidám alkohol. To trvá dalších několik týdnů a jednoho dne se podívám do zrcadla a řeknu DOST! Nadváha 15-20kg, strhanej výraz, zdravotní komplikace. Takže se rozhodnu pro půst coby fyzickej i mentální restart ze dne na den. Nijak na to tělo nepřipravuju. Nejhorší jsou každopádně první tři - čtyři dny, protože v téhle životní fázi už jedu na alkoholu celkem dost, takže je spojená obrovská chuť k jídlu se závislostí na cukru a alkoholu. To si člověk fakt musí přeprogramovat hlavu, pokud do toho jde čistě vůlí, má to hodně těžký. Chce to hodně pít, já preferuju zeleninové šťávy - ovocné sice chutnají líp, ale prej jsou velké výkyvy cukru v těle a není to dobře. Za ten den vypiju tak 2 litry zeleninové šťávy, cca 2 litry vody a 0,5 litru ovocné šťávy. Tu ale ne každý den. Myslím fakt šťávu, ne džusy z koncentrátu. Za ty první 3 dny zhubnu 4-5 kg, za celý desetidenní půst kolem osmi až deseti kilogramů. Po těch prvních třech až čtyřech těžkých dnech přijde období lehkosti a vyrovnanosti - člověk je na sebe hrdej, v jakési euforii, tělo si zvyká na jinej režim a chuť na něco sladkého se dá zvládnout snadno. Jsou pryč i abstinenční příznaky z vysazení alkoholu. Kolem sedmého až osmého dne přichází druhá krize, už tedy podstatně slabší. Tam si člověk říká, když vidí, jak se všichni kolem cpou, že co chtěl už dokázal a nemá smysl to dál natahovat. Je zajímavý, že tyhle jednotlivý fáze přicházejí vždycky stejně. No a jakmile tohle pomine, nastoupí pocit, že se ti vlastně ani vracet k "normálnímu" způsobu stravování nechce, člověk se cítí lehkej, smysly má zbystřený, tělo rozhodně funguje daleko líp. Vnímání je trochu jiný, jakoby byl člověk trošku "zhulenej" konopím, trochu hůř chápe komunikaci s jinými lidmi. Nicméně, do stavu "otevření" mysli jsem se zatím nedostal - nebo si pod tím možná predstavuju něco fakt velkýho, napojení na vesmír. A to tedy neproběhlo - možná to chce být duchovnější bytost, než jsem já. Abych se vrátil ke stravování - po deseti dnech máš pocit, že to můžeš jet v podstatě furt, návrat k normální stravě je čistě racionální rozhodnutí. Začínám zeleninovýma vývarama jednou denně, večer si dám trochu ovoce, po nějakých třech dnech přecházím na pro mě ideální stravu - maso, ořechy, hodně zeleniny, žádné pečivo. Začnou tréninky, otužování, meditace - a kolo se znovu roztáčí... Kamarád jel taky půst, ten to měl tedy nalajnovaný od profesionála - měl kompletní balíček nějakých pepřových a jinak kořeněných olejů, který do sebe lil a ty mu měly pomoct překonat pocit hladu. To je sice odborný, nicméně ne cesta pro mě. Teď jsem si v knize Stevena Kinga  "Svědectví" znovu po několika letech četl pasáž, jak jde výprava "těch hodných" k zástupci Zla, nesměli si nic vzít s sebou, a jeden z nich, sociolog, popisuje smysl tohoto rozhodnutí. Že lidský mozek je v podstatě baterie, která se neustálými impulzy dostávajícími ze svého okolí, vybíjí. Člověk pak přichází o potenciál, kterej od narození má. O mentální potenciál. I já vnímám, jak ze mě současný přetechnizovaný životní styl dělá postupně debila. Proto hodlám letošní zimu vyrazit na několik dní a nocí do lesa, meditovat a prostě jenom bejt a sledovat, co to bude mít za vliv. Pak se tady podělím!

Offline dannyyxx

  • ***
  • Příspěvků: 3
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #30 kdy: Prosinec 07, 2020, 03:31:55 odpoledne »
Mam za sebou nekolik 1, 3, 10 a jeden 21denni pust. Po celou dobu jsem pil jen cistou vodu (pokud pominu experimenty s urinou ;). Inspiraci jsem cerpal z webu pust.cz a z knihy MUDR. Partykove "Hladoveni pro zdravi", kde je tema pustu obravdu zevrubne rozebrano. Nepil jsem zadne stavy, nebot dle  Partykove nedojde v tele spravne k prepnuti na endogenni vyzivu.
Jednodenni pust (ja mel od vecere predesleho dne do snidane dne nasledujiciho po pustu, tedy vic nez 24h) neni tezke vydrzet, staci odhodlani. Samozrejme pro diabetiky a dalsi vazneji nemocne lidi to v zadnem pripade neni. Resp. po konzultaci s lekarem.  Nejhmatatatelnejsi vysledek, krom toho ze clovek citi ze dost odlehcil, bylo ze se mi uz k veceru pustoveho dne vycistil nos a mohl jsem volne dychat. Jindy mam nos prakticky vzdy trochu priucpany.
Na konci 10ti denniho pustu jsem mimo jine citil vyrazne zvyseni ohebnosti v kloubech (jako by tam zmizelo neco co by tam bylo navic.) Behem pustu byva clovek vic unaveny ale je to naprosto individualni. Ja zvladal chodit do prace cca max prvnich 7 dni. Nekdo jiny muze fungovat naplno i po 3 tydnech.
21denni pust byl uz dost narocnej, ubytek energie zasadni (posledni dva tydny jsem si vzal dovolenou a byl jsem za to rad), ale jak rikam je to individualni. Zkusenosti z toho pustu jsem pred lety zaznamenal zde: http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,899.15.html
Je to smrncly makrobiotikou a TCM, takze kdo k tomu ma odpor, tak to radsi ve vlastnim zajmu nectete. A taky mistama dost naivni - je to uz dost let zpatky ;)
U pustu delsiho nez 1 den, je potreba hodne (cim delsi pust tim vic) dbat na navratovku, jinak si clovek muze ublizit. Pusty 1-3 dny si muze dovolit skoro kazdy a dost pravdepodobne to pomuze predejit nekterym civilizacnim potizim - nadvaha, vysoky tlak... Dle TCM pust neni nijak vyrazne zdravy, nebot se s vanickou vyleva i dite, ale to je zas jina story. Jsou lide kteri tvrdi ze diky tomu vylecili z rakoviny, coz se za prvy na jednom konkretnim pripadu blbe meri a za druhy co funguje u jednoho zdaleka nemusi fungovat u druhyho.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #31 kdy: Prosinec 07, 2020, 03:53:01 odpoledne »
Ešte by som poznamenal, že pôst je obmedzenie prijímania potravy. Hladovka je úplné vyradenie potravín, vrátane čajov.

U hladovky to funguje tak, že telo sa zhruba po troch dňoch prepne na prijímanie uložených živín. A to môže až po odstavení žalúdka. Vtedy v podstate zmizne pocit hladu. A telo sa začne čistiť od všetkého naškrečkovaného, čo zo sebou nosíme na horšie časy.
Vedieť správne držať hladovku by mal aspoň v teórii každý preper. Lebo ak nastane potravinová kríza, je lepšie jedlo odožiť a dať si ozdravnú hladovku, než si málo potravy rozdeliť na maličké časti a postupne to konzumovať. Telo takto neprejde na vnútorné spalovanie a tak má nedostatok energie a psychika je tiež v pérdeli. :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 403
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #32 kdy: Prosinec 07, 2020, 04:31:18 odpoledne »
   Děkuji Normanovi i Dannyyxxovi za písemné zprostředkování svých prožitků během půstů. Akorát při čtení prvních sedmi řádků v příspěvku od Normana se mi oči rozšířily hrůzou a opouštěla mě chuť pokračovat v dalším poznávání úskalí půstu. No, naštěstí se ukázalo, že Norman je úplně normální chlap - nic ve zlém :-). Ale kloubouk dolů před Vámi dvěma, protože to chce  silnou vůli a to nemyslím silně vyvinutou slabou vůli, ale opravdu silně vyvinutou silnou vůli, protože i při 36 hodinovém půstu dokáže  "druhé já" našeptáváním člověka silně ovlivnit a nasměrovat směrem k lednici.
  A dodatěčně děkuji za informace i Dagovi.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #33 kdy: Prosinec 07, 2020, 06:56:01 odpoledne »
Njn, já na věci jdu často iracionálně. Jinak, knížka i film "Cesta pokojného bojovníka" mě nezaujala, film jsem ani nedokoukal, daleko bližší je mi ten King. Já pacifista nejsem, bližší je mi rozhodně násilí. Ale o duchovno a sociologii se zajímám - tedy o Kingovo pojetí. Můj Bůh je brutální a krvavej. No, pěkně jsme tady to vlákno Koncovi hodili na jinou kolej...

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #34 kdy: Prosinec 07, 2020, 07:18:55 odpoledne »
Ale nějak zatím pořád čekáme na jeho zkušenosti

konec

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #35 kdy: Prosinec 08, 2020, 03:12:59 dopoledne »
Jak napsal Norman. Přežiju.

Já jsem žil přesvěčení, že důležitější jsou otroci než mrtvolky a to hlavně kvůli pokud vymře 90 procent obyvatelstva. Vyhledávat lidi a zabíjet je spíš scénář invaze mimozemštanů nebo nadvláda strojů. A pokud je -40 stupnů, tak drony budou mít docela problém. To jen rýpu do scenáře.


A to já jsem rád, že se nad scénářem někdo zamyslel. Souhlasím, že otroci jsou důležitější, než mrtvoly. Z mrtvol nikdo nic nemá. V praxi by se člověk zabil sám, aby nemusel do otroctví. A otrokář by se naopak snažil o to, aby všichni otroci zůstali na živu.
Řekl bych, že 90% lidí půjde do otroctví, ale ti, kteří jsou chytří, budou zabiti. Otroky, kterým to myslí, nikdo nechce.

Avšak...  https://cs.wikipedia.org/wiki/Georgijsk%C3%A9_poradn%C3%AD_kameny#Poselstv%C3%AD 
V Georgijských poradních kamenech (kamenný monument) se píše, že lidí má být méně jak 500 milionů a hotovo.
Někomu strašně moc záleží na tom, aby radikálně srazil lidskou populaci jakýmikoliv prostředky.

Mimozemšťané tady již dávno jsou
https://www.youtube.com/watch?v=COmefEEXYlQ

A jelikož si lidé o sobě myslí, že jsou páni tvorstva  a celého vesmíru, tak to mají již předem zpečetěno.

Nevím, při jakých teplotách mohou létat drony, nemám praktické zkušenosti. Pokud víš více, než já, tak sem s informacemi, prosííím!   
Kdybych všechno už věděl, tak nechodím na internet.


Samotář

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #36 kdy: Prosinec 08, 2020, 09:00:12 dopoledne »
Kolega mel pust dva tydny, kdyz mel "cinskou rymicku"... ale to asi neni ten zadouci recept :-)

Něco takového by se mi hodilo.
I když nasadím hodně omezující režim, stejně zhubnu tak maximálně jedno kilo za měsíc.
Půst určitě sníží váhu, ale není to dlouhodobě udržitelné. Za chvíli po skončení půstu se vrátí původní váha.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #37 kdy: Prosinec 08, 2020, 09:01:09 dopoledne »
Já normálně funguju, sedláku. Ono se to blbě vysvětluje, já tomu říkám "nastavení" hlavy. Když držím půst s tím, že se přemáhám, tělo protestuje a bojuje. Musím to přijmout jako neodvratný. Mě se taky čas od času zatočí hlava, ale prijmu to, soustředím se a ono to odezní. To je podobný u otužování, když lezu v lednu do řeky, pro normálně nastavenýho člověka je to boj. Já jsem schopnej "odpoutat mysl" - zní to blbě, ale nic příhodnejsiho mě nenapadá - a pak vlastně nezaujatě myslí sleduju, co ten chlad s tělem dělá. Aniž by se mě to fyzicky dotýkalo. Je to stav, kdy mysl a tělo fungují nezavisle na sobě. Má to samozřejmě limity, po nějakým čase začnu vnímat, že už je to na hraně a z vody vylezu, ale ty chvilkový slabosti u půstu zvládám dobře. Asi proto, že tělo je na občasný půsty přizpůsobený, kdežto ledová voda dokáže nadělat paseku. Nedávno jsem se spustil po lanu do komína, o kterém mi správce teplárny sdělil, že má 90m výšku. Nechal jsem si na lanu 20m rezervu, ale když jsem dojel takřka na konec zjistil jsem, že mi ještě několik desítek metrů chybí. Správce se seknul, ten komín měl 140m. Pak jde o život, doslova, musíš zachovat naprostou duševní vyrovnanost pro stometrovej výstup zpátky nahoru, protože nemůžeš vylézt normálně spodem. Jakmile začneš panikarit, věci se hodně komplikují. Takže když to shrnu, záleží na psychice - jak u půstu, tak u otužování nebo lezení. Jakmile přijmeš stav věcí jak jsou, jde to podstatně líp.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #38 kdy: Prosinec 08, 2020, 09:06:30 dopoledne »
Samotáři, půst je jenom první krok, pak musí následovat další. Na všem se musí pracovat, nic nejde jen tak samo od sebe. Já se půstem vyčistím a je to pro mě symbolickej výstřel startovní pistole, úbytek váhy je jen vedlejší produkt. Navíc hubnu převážně svalovou hmotu, ne tuk. Takže ta pravá práce začíná až pak.

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #39 kdy: Prosinec 08, 2020, 07:05:37 odpoledne »
Samotáři, půst je jenom první krok, pak musí následovat další. Na všem se musí pracovat, nic nejde jen tak samo od sebe ... úbytek váhy je jen vedlejší produkt. Navíc hubnu převážně svalovou hmotu, ne tuk...
Tuhle zkušenost s nežádoucím směrem hubnutí mohu potvrdit. Asi před 10 roky jsem asi 3 roky makal na (eko)farmě jako dobrovolník, majitelé byli vegetariáni, já měl immer währe hlad. Pupek zůstal, svalová hmota fuč. Přes dennodenní tréning, a ne ve fitku, ale prací na zdravém vzduchu.

konec

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #40 kdy: Prosinec 09, 2020, 03:58:23 dopoledne »
Njn, já na věci jdu často iracionálně. Jinak, knížka i film "Cesta pokojného bojovníka" mě nezaujala, film jsem ani nedokoukal, daleko bližší je mi ten King. Já pacifista nejsem, bližší je mi rozhodně násilí. Ale o duchovno a sociologii se zajímám - tedy o Kingovo pojetí. Můj Bůh je brutální a krvavej. No, pěkně jsme tady to vlákno Koncovi hodili na jinou kolej...
No právě. Teď bych to vlákno smazal, protože pozbylo smyslu. Ale mohl bych jej přejmenovat na film a knihy. Na post apo scénář si založím další.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2379
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #41 kdy: Prosinec 09, 2020, 07:06:37 dopoledne »
To já su v pohode...  :pa:
Jen na týden? Hahaha... "hold"
A jsi ochoten podělit se o použitá řešení nějak konkrétněji?
Rad by som, ale Dag byva čoby kameñom... ste videli ake ma baňdero? Sa bojim o zasoby. Sice zbrane aj naboje mam ale som škulavý ako starý pes...
Inak hej, voda samospadom, studña na dvore + bonus kusok odomña verejny prameñ... krbova vložka s rozvodom do izieb. Teraz sme dobudovali đalšiu izbu... čo by si chcel konkretne ešte vedieť? Nikoho nehladàm, ale rád sa pochválim... :)

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #42 kdy: Prosinec 09, 2020, 07:07:54 dopoledne »
Ano, rozumíte tomu dobře - sedlák s vvittym. Ale tohle byl extrém, do kteryho už se, doufám, nikdy nedostanu. Chtěl jsem tím říct, že to, jak co budeš snášet, je nastavením v hlavě - i ty půsty. A to se týká i těch postapo scénářů, když se tím člověk nechá drtit, nejspíš ho to sežere.

Offline Norman

  • ***
  • Příspěvků: 193
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #43 kdy: Prosinec 09, 2020, 07:10:43 dopoledne »
A co máš na drony, Akutole?  ;D

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2379
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #44 kdy: Prosinec 09, 2020, 08:17:41 dopoledne »
Ja su nehdajsi zenovy mnich, drtit ma to nebude...
Na drony mam zdravy rozum...

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045

konec

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #46 kdy: Prosinec 11, 2020, 05:19:46 odpoledne »
Zrovna říkali v televizi, že letos spadalo mimořádně mnoho listí. Je to velká katastrofa a nikdo neví, co si s tím počít.
Dnešní lidé jsou tak zhýčkaní, neuvěřitelné!

Nalim

  • Host
Re: Kdyby právě dnes nastala apokalypsa, jak by jste dopadli?
« Odpověď #47 kdy: Prosinec 11, 2020, 07:44:47 odpoledne »
Říká se, že nejhorší smrt je z vyděšení.
Proto na tom politici i sdělovací prostředky makají na plné pecky.

Byl vlhčí rok, proto narostlo víc biomasy, zvířata ještě teď mají zelenou pastvu, což je pro sedláky i zvířata úžasný dar přírody.

Že ve městech spadalo extrémní množství listí, je pro běžně připravené neměšťáky naprosto úsměvné. Zas bude kompost, čili výživa pro zeleninu, čili slušná soběstačnost.